Autor Wątek: Czytnik kart chipowych  (Przeczytany 2420 razy)

Offline zwierzu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Czytnik kart chipowych
« dnia: Czerwiec 19, 2008, 10:12:34 »
Witam!
Gdzie zamawiacie, jaki model oraz za ile?
Chodzi mi o czytniki kart chipowych dla systemu identyfikacji położenia geograficznego dzwoniących na PSK.
Czy ma ktoś wymagania jakie musi spełniać czytnik?
Ja znalazłem coś takiego: OEM Smart Card Czytnik USB EZ100PU za 59,10 zł brutto.
Mile widziane jakieś linki.

Pozdr.
Zwierzu

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czytnik kart chipowych
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2008, 14:37:47 »
z ilości czytań i odzewie na Twoje pytanie wynika że chyba nikt nie wie o co chodzi.
Co może mieć wspólnego czytnik jakiego przykład podałeś (ten akurat służy np do  kontroli wejść-wyjść z/do firmy) z identyfikacją (LOKALIZACJA GEOGRAFICZNĄ!!!) dzwoniących na SK?

Sprecyzuj może dokładnie o co Ci chodzi bo ja nie łapię - bez urazy! (i chyba nie tylko ja :) )

pozdro
mario

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Czytnik kart chipowych
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2008, 15:20:51 »
Mała ilość czytań wynika chyba z faktu, że nie wszyscy jeszcze wiedzą o co chodzi z tymi kartami do lokalizacji osób zgłaszających.
Wszyskie KP/M otrzymały ( lub otrzymają) karty identyfikacyjne służace do identyfikacji instytucji zwracającej się o podanie lokalizacji osoby dzwoniącej na 112/998. Bez takowej karty nikt nam nie poda interesujących nas danych.
 Jednak aby możliwe było użycie owych kart niezbędny jest czytnik - jednak stosowny czytnik każda Komenda musi sobie zakupić w ramach własnych środków. Stąd zapewne pytanie zadanie przez Zwierzu o rodzaje i ceny owych czytników.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Czytnik kart chipowych
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2008, 15:48:57 »
coś dzwoni ale jeszcze nie wiemy w którym kościele :D
jeśli komenda myśli że kupi coś tanim kosztem to jest w błędzie. Tym co jest podane w przykładzie to można sobie kontrolować czasy pracy pracowników lub jak chcesz w firmie zrobić jakieś strefy dostępu np. tylko dla pracownika, dla kierowników, dla szefów. Takie urządzonko to nie do lokalizacji, te do lokalizacji mają więcej cyferek w cenie :D

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Czytnik kart chipowych
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2008, 17:50:40 »
Witam.
U mnie w KP kupilismy czytnik firmy Castles  USB EZ100PU, czyli podobny jak u zwierza. Cena ok. 100 zl. Sam czytnik dziala bez zarzutu, natomiast sama aplikacja niekoniecznie. Jesli u kogos chodzi to niech sie pochwali.
Cytuj
Co może mieć wspólnego czytnik jakiego przykład podałeś (ten akurat służy np do  kontroli wejść-wyjść z/do firmy) z identyfikacją (LOKALIZACJA GEOGRAFICZNĄ!!!) dzwoniących na SK?
A mianowicie to, ze rzeczona karta z czytnikiem jest niezbedna do zalogowania sie do systemu lokalizacji danego operatora - wzgledy bezpieczenstwa.
pzdr
boszo
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2008, 17:57:18 wysłana przez boszo »
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Czytnik kart chipowych
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2008, 18:00:10 »
Karta wraz czytnikiem ma umożliwiać jedynie autoryzację w systemie, a proces lokalizacji i przekazywania odpowiednich danych to już inna bajka. Czytnik nie musi więc być skomplikowany i drogi. 

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czytnik kart chipowych
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2008, 00:23:11 »
Panowie, czy to już gdzieś działa?
Piszcie o szczegółach.

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Czytnik kart chipowych
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2008, 20:55:08 »
no faktycznie malo kto wie ale kazdy prawie mial cos w rodzaju smartcarda w ręku - tylko o tym nie wie ;)
a tak powaznie to ostatnio bawilem sie tylko phoenixem+jdm iso (programowanie karty green2).

z ciekawości spytam - oprogramowanie które chcecie zastosować wymaga czytnika na USB czy da radę tez z tym na RS232?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Czytnik kart chipowych
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2008, 21:03:27 »
Panowie, czy to już gdzieś działa?
Piszcie o szczegółach.
Czytnik z kartą, kody, program w kompie już jest, czekamy na sygnał znak z wyższego poziomu.
Prawdopodobnie od lipca będzie można z niego korzystać. Na razie podpisało umowę pięciu operatorów telefonii komórkowej i stacjonarnej.
Czytnik z kartą oraz kod to tylko tzw. podpis elektroniczny, który umożliwi wejście na zaszyfrowane strony internetowe operatorów telefonicznych, z których będzie można uzyskać dane na temat osoby dzwoniącej wraz z lokalizacją.
Zobaczymy w praktyce, jak to działa !!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2008, 21:25:07 wysłana przez grzela »

Offline zwierzu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Czytnik kart chipowych
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2008, 10:09:41 »
Witam!
Może faktycznie nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie, ale sądziłem, że wszyscy już siedzą w temacie. :rolleyes:
Ja mam cardman 3121 USB wszystko działa.
Jedynie orange wskazywał błąd!
Moim zdaniem najlepiej działa ERA, plus działa tylko na 112 na 998 już nie pokaże.
Można mieć jedynie wiele do życzenia na temat dokładności! ok 2KM.

Pytałem dlatego o czytniki bo w piśmie z KW nic szczegółowo nie podali na temat standardów czytnika.
Zwierzu