Autor Wątek: Oszczędności  (Przeczytany 1376 razy)

Offline marex7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Oszczędności
« dnia: Styczeń 13, 2005, 23:14:02 »
Chciałbym żeby wszyscy korzystający z forum zawodowców wypowiedzieli się na temat 40 godzin służby w tygodniu , szczególnie koledzy z jednostek takich jak moja w których na zmianie służbowej służy 9 strażakow , naemerytury odchodzi 4
na chorobowym oprócz nich jest także 4 no i jeszcze są 10 wolne oraz zaległe urlopy a o bieżących nie wspomne. W KPPSP pracuje 12 funkcjonariuszy którym też należy się urlop i czasem chorobowe oraz wolne za służbę np.na PSK lub w podziale. Być może wymyslił coś sam Minister w projekcie rozporządzenia , ale im więcej go czytam to tym bardziej nie mogę go zrozumieć/chodzi o projekt rozporządzenia w sprawie czasu pracy/.  Powstał też projekt rozporządzenia w sprawie ramowej organizacji komend dzięki któremu mamy dotatkowo w skali kraju uzyskać1400 etatów , gratuluję opracowującemu ten projekt genialny!!!! ja bym dał za to strażackiego Nobla :lol: Przewidziane przesunięcia funkcjonariuszy z Komend tzn.8 godzinnych prawdopodobnie zlikwidują wszystkie problemy z obsadą samochodów bojowych i nadmiarem godzin. Myślę że koledzy strażacy mają też swoje zdanie naten temat proponuje go trochę podrążyć.

Offline path

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Oszczędności
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2005, 14:52:31 »
Marex7
Sprawa jest w gruncie rzeczy banalnie prosta.
Albo obniżysz stany osobowe  ( na dzień dzisiejszy trzeba mieć zgodę KW) albo przyjmiesz do pracy osoby w ramach Zastępczej Służby Wojskowej.
Prawdę ża prostę?  ;)
Pozdrawiam serdecznie

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Oszczędności
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2005, 12:25:34 »
moje zdanie na temat jest w 1400 etatów- ale się on nie podoba wielu forumowiczom