Autor Wątek: Przebywanie podczas zawodów "poza taśmą".  (Przeczytany 1427 razy)

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Przebywanie podczas zawodów "poza taśmą".
« dnia: Czerwiec 17, 2008, 21:25:10 »
Witajcie. Niedługo rozpoczyna się sezon zawodów pożarniczych. Jako redaktor będę udawał się tam, w celu porobienia zdjęć na potrzeby serwisu. Ponieważ już chce zacząć załatwianie formalności, mam pewien problem. Podczas zawodów, wiadomo - teren ogrodzony taśmą tudzież barierkami. Publiczność może być tylko na trybunach. Jednak ja chciałbym uzyskać zgodę, aby móc wejść poza taśmę oraz mieć możliwość fotografowania z bliższej odległości, oczywiście nie przeszkadzając ochotnikom w przygotowaniach oraz bezpośrednim rozgrywaniu konkurencji. Tu pojawia się moje pytanie. Do kogo zwrócić się o taką zgodę? Czy może wystąpić z pismem do Komendanta Gminnego czy do miejscowej Komendy Miejskiej? Jak sądzicie? Czy także uważacie, aby ew. zgoda była potwierdzona pismem, którym potem można się "podeprzeć"? Słowo nie zawsze zamienia się w czyn... :) Z góry dziękuje za pomoc, tych bardziej doświadczonych.

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Przebywanie podczas zawodów "poza taśmą".
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2008, 21:36:08 »
Ja myślę że powinieneś dowiedzieć się kto będzie sędzią głównym. Z reguły sędziami są druhowie PSP, może powinieneś się udać do komendy i się popytać, tam będą najlepiej wiedzieli gdzie skierować pismo o ewentualne pozwolenie na wejscie za przysłowiową taśmę.

Pozdrawiam

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przebywanie podczas zawodów "poza taśmą".
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2008, 23:24:49 »
Dokładnie, to oni zazwyczaj sędziują. Dowiedz się, kto będzie przewodniczącym komisji sędziowskiej i.. zapytaj ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Przebywanie podczas zawodów "poza taśmą".
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2008, 07:18:57 »
Organizatorem Zawodów Gminnych jest Zarząd Gminny ZOSP RP więc moim zdaniem zapytanie czy też proźbę w tej sprawie nalezy do nich przesłać na piśmie a konkretnie do Prezesa ZG. On po konsultacji z Komendantem Gminnym i Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej lub Naczelnikiem Wydziału Operacyjno -  szkoleniowego danej KP PSP powinien udzielić Ci pozwolenia lub nie. Takiej jest moje zadanie przecież nie będziesz szukał kto będzie w komisji często to kto będzie wiadomo dopiero w piątek przed niedzielnymi zawodami:) Wiem to z doświadczenia pracuje w PSP. Pozdrawiam!

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Przebywanie podczas zawodów "poza taśmą".
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2008, 17:46:52 »
Organizatorem Zawodów Gminnych jest Zarząd Gminny ZOSP RP....
to przy zawodach gminnych potrzebna jakas zgoda ?
 ;) ;)

a tak z zycia - gdy startowaliśmy w bojowce to przy zbiorniku stał znajomy z kamerką a za trojnikiem drugi z aparatem.
chlopaki z PSP nie robili problemów - zasada jest jedna - wazniejsze są zawody i bezpieczenstwo niz zdjęcia.

Offline Peter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
Odp: Przebywanie podczas zawodów "poza taśmą".
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2008, 17:50:01 »


a tak z zycia - gdy startowaliśmy w bojowce to przy zbiorniku stał znajomy z kamerką a za trojnikiem drugi z aparatem.
chlopaki z PSP nie robili problemów - zasada jest jedna - wazniejsze są zawody i bezpieczenstwo niz zdjęcia.
U mnie podobnie każdy może sobie robić zdjęcia byle nie przeszkadzał nikomu.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Przebywanie podczas zawodów "poza taśmą".
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2008, 21:06:54 »
dobra rada zagadaj z organizatorami i z sedza głównym zawodów to on decyduje o tym i nie powinno byc problemow i wydaje mi sie ze bez pism sie obejdzie jak sie zapytasz grzecznie w dzien zawodow  :rolleyes:

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Przebywanie podczas zawodów "poza taśmą".
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2008, 19:13:28 »
Przezorny zawsze ubezpieczony. =) Zadzwoniłem do Komendanta Gminnego, zapytałem co i jak. Ponieważ organizatorem zawodów są Oni, zgoda będzie, tylko musiałem wystąpić z prośbą na piśmie. Mam nadzieje, że odpowiedź dostane dość szybko. =)