Autor Wątek: Zawody sportowo-pożarnicze 2008  (Przeczytany 2411 razy)

Offline Seba OSP Rębielice K

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
    • OSP Rębielice Królewskie
Zawody sportowo-pożarnicze 2008
« dnia: Czerwiec 16, 2008, 11:46:15 »
Nowy rok, nowe zawody, nowe rekordy, nowy wątek  ^_^

Mianowicie wczoraj mieliśmy gminne zawody OSP jestem ciekaw jakie robicie czasy na swoich zawodach w pełnowymiarowej sztafecie i bojówce.
U nas w tym roku wójt za sponsorował nagrody pieniężne:
I miejsce - 1500,-
II miejsce - 1300,-
III miejsce - 1000,-
pozostałym za udział 500,- przez co na 6 jednostek startowało 11 drużyn :huh:

My trenowaliśmy jak co roku i oczywiście wygraliśmy już po raz 9 z rzędu  ^_^ (za rok jubileusz)
czasy nie za specjalne (na treningach były lepsze)

Miejsce I - OSP Rębielice Królewskie drużyna II 105 pkt (szt. 62 sek, bojówka 43sek)
Miejsce II - OSP Rębielice Królewskie drużyna I 104 pkt (szt. 61 sek, bojówka 45sek)
Miejsce III - OSP Popów drużyna I 114 pkt (szt. 67 sek, bojówka 47sek)

Kurcze miałem nadzieje, że będę miał pierwsze lecz drużyna mojego brata wyprzedziła naszą o 1 sekundę :angry:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2008, 19:52:50 wysłana przez Seba OSP Rębielice K »
Live for nothing ... or die for something. Your cull...

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Zawody sportowo-pożarnicze 2008
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2008, 19:29:56 »
Moje gratulacje !
Dobrze że macie takiego Wójta - sponsora !  ^_^
Pozdro  :rolleyes:

Mały_Kazio

  • Gość
Odp: Zawody sportowo-pożarnicze 2008
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2008, 20:17:14 »
Również gratuluję.
W powiecie legnickim na powiatowych zawodach sportowo - pożarniczych, jedyną nagrodą były medale, puchar, dyplom.
Szkoda gadać..., ale widzę że u was nie jest źle.

Offline masterekk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Zawody sportowo-pożarnicze 2008
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2008, 21:44:36 »
Czasy takie sobie ale tez niezłe my najlepszy czas mielismy 38s w bojówce
„Wiesz jak rozpoznać strażaka
w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną
stronę niż wszyscy inni…”

Offline Seba OSP Rębielice K

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
    • OSP Rębielice Królewskie
Odp: Zawody sportowo-pożarnicze 2008
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2008, 19:52:12 »
No nie powiem Wójt hojny ale dopiero to drógi rok z tymi nagrodami a tak to przez wszystkie wcześniejsze lata   tylko dyplom. A w tamtym roku zdobyliśmy trzecie miejsce na powiatowych i dostaliśmy 2 pachołki ostrzegawczego gumowe rękawice i torbę pełną ulotek bo było przed wyborami -_- No i bym zapomniał 3 cukierki z PSL-u i 1 długopis tez z PSL-u.
Live for nothing ... or die for something. Your cull...

Offline aruberg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zawody sportowo-pożarnicze 2008
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2008, 14:22:58 »
my mamy zawody 22 czerwca i napisze Ci jakie mieliśmy czasy :)

Offline strazaczka87

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
    • http://www.osp-soleckujawski.pl
Odp: Zawody sportowo-pożarnicze 2008
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2008, 22:29:59 »
Hej:) Dziś powiat bydgoski miał swoje zawody w Czarży.Moja druzyna kobieca z Solca Kujawskiego zajęła pierwsze miejsce chociaż czasy nie były rewelacyjne,ale rywalizacja i sama atmosfera zawodów super... Pozdrawiam i życzę sukcesów :wub:
"Pamiętaj, że wielu ludzi ginęło za swe przekonania. To dość powszechne. Prawdziwa odwaga polega na tym, by żyć i cierpieć za to, w co wierzysz."

www.zanimnapiszesz.info

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Zawody sportowo-pożarnicze 2008
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2008, 19:14:15 »
Proszę o odpowiedź (szczególnie te osoby, które sędziują zawody OSP) na następujące pytanie:
Jak należy ukarać drużynę żeńską lub męską startującą w sztafecie wg regulaminu polskiego za błąd polegający na rzuceniu a nie podaniu do ręki prądownicy (pałeczki) w strefie zmian.
Spotkałem sie z takimi sytuacjami, że zawodnik A żeby zdążyć przekazać prądownicę zawodnikowi B przed końcem strefy zmian rzucił mu ją. Jak wynika z treści regulaminu jest to zabronione a w wykazie punktów karnych nie ma na ten temat ani słowa!   
Co wy na to?

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Zawody sportowo-pożarnicze 2008
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2008, 12:23:17 »
furgot - co prawda powinieneś założyć nowy temat a nie doklejać się do kolegi. Ale mogę ci odpowiedzieć:

Masz rację. W arkuszu ocen nie ma ujętego tego przewinienia co jest wielkim błędem regulaminu!
Zwłaszcza, że w części opisowej sztafety jest to dokładnie opisane jako błąd.

Jak na razie można tylko dać 5 pkt. karnych za "Przekroczenie strefy zmian lub linii toru".
Chyba, że będzie to jakieś ewidentnie nieregulaminowe zachowanie zawodnika który rzuci prądownice następnemu zawodnikowi specjalnie. Można wtedy dać nawet 20 pkt. za niezdyscyplinowanie.
Wszystko zależy od sytuacji.
I oczywiście nalezy jak najszybciej poprawić regulamin.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Zawody sportowo-pożarnicze 2008
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2008, 13:22:17 »
Swego czasu był taki przypadek na mistrzostwach polski...bieg powtórzono jeszcze raz. W prawdzie w regulaminie jest punkt mówiący  "niewłaściwe przekazanie prądownicy" ale ile za to punktów nie ma wymienione. Najcześciej za takie cos sędziowe dają 5 punktów, "podpinając" to pod punkt przekroczenie strefy zmian. Myśle zze jest to najlepsze rozwiązanie, bo zawodnicy rzucają sobie prądownice kiedy nie mogą sie dogonic w strefie zmiany, i robia to zeby "wyrobic" sie ze zmianą przed linia.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline furgot

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Zawody sportowo-pożarnicze 2008
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2008, 14:16:02 »
Zgadzam się - 5 pkt. to chyba najbardziej odpowiednia kara i tak też doradziłem mojemu koledzy, który jako sędzia główny miał z tym problem