Autor Wątek: Uprawnienia płetwonurka... a konkretnie??  (Przeczytany 1144 razy)

Offline andrzej_20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
    • OSP Wymiarki
Uprawnienia płetwonurka... a konkretnie??
« dnia: Czerwiec 15, 2008, 10:56:06 »
Chciałbym się zapytać, czy ktoś z was wie co znaczy sformułowanie w kryteriach naboru do PSP mówiących o punktach dodatkowych za "uprawnienia płetwonurka". Czy ktoś wie jaki konkretnie trzeba przejść kurs?
Z tego co widzę na stronach szkół nurkowania jest kilka różnych kursów za różną kasę, np.
- Snorkel Diver - 600zl + 22%vat
- Open Water Diver - 1000zl+22%vat
- ADVANCED OPEN WATER DIVER

itp. itd. kursy są m.in. na stronach www.szkolanurkowania.pl , www.nurekwroclaw.pl

jeśli ktoś ma już takie uprawnienia i dostał za nie punkty to proszę o podpowiedzi bo nie chciałbym wyrzucać pieniędzy w błoto :)

a może ktoś robił gdzieś taki kurs za rozsądną cenę i mógłby polecić gdzie?

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: Uprawnienia płetwonurka... a konkretnie??
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2008, 12:19:06 »
Ważna jest organizacja w jakiej robisz uprawnienia, jest PADI i CMAS, z tego co wiem to w służbach podległych MSWIA honorują CMAS. Wystarczy już pierwszy stopień CMAS P1.
Prawdopodobnie w każdej dobrej szkole nurkowania jak sie zgłosisz i powiesz że robisz to pod kątem straży powinni Ci powiedzieć dokładnie co i za ile.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Uprawnienia płetwonurka... a konkretnie??
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2008, 13:13:32 »
A czy jak mam 1. stopień z CMASa, a AOWD zrobię SSI to będą go honorować??
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Uprawnienia płetwonurka... a konkretnie??
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2008, 23:17:53 »
U mnie kumple zajumie sie nurkowaniem zalozyl firme i ma papiery instruktora .Wygral przetarki na nauke strazakow policjantow i oczyszczanie miejskiego akwenu .Kurs podstawowy 800 w tym pletwy i maska gratis i z tego co sie dowiedzialme w PSP to wystraczy dostaje sie kwita ze odbylo sie kurs i pokazuje sie go podczas np.naboru do strazy.Czas trwania ok 1msc