Autor Wątek: Jot  (Przeczytany 30922 razy)

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Jot
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 19, 2007, 07:40:00 »
MIKO - zastanawiam się tylko nad jednym.
U nas w jednostce stoi Jelcz 422  010 i staramy się go tak wyposażyć, żeby był zdolny do samodzielnych akcji. ALe przecież zawsze można wezwać wsparcie. Wręcz należy to robić chociażby ze względu na zmęczenie załogi. Mamy normalną ilość węży a jak zdaży się coś większego to wzywamy inne jednostki i mamy wszystkiego tyle ile chcemy.


Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jot
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 19, 2007, 09:41:07 »
Chłopaki ja was naprawdę bardzo szanuje i w wielu rzeczach rozumiem i się zgadzam .
Ja też nie worzą 30 odcinków . Chyba 5 W 75 krążku , 4 W 75 w harmonijkę i może 10 W52 .I broń boże nie mówię o samo wystarczalności , może w pierwszej fazie akcji do czasu przybycia posiłków .
Broń boże również nie jestem przeciwny dozbrajaniu samochodów do specyfiki danej jednostki . Zresztą wszędzie w europie tak się robi . Chodzi mi jednak żeby nie było to mnie niż jakieś minimum , może nie te z wytycznych .
Daje to pewną wiedzę dla KDR , MSK PSK , a przed wszystkim dla was bezpieczeństwo i komfort , że możecie w jakimś zakresie podejmować działania i np. co ważne nikt nie może wam dupy skopać że na akcji zabrakło wam węży , bo stosowaliście się do jakiejś normy . A dziś zawsze można wam zarzucić , że czemu mieliście 8 W52 , a nie 12 ???

I naprawdę nie odnoszę się do konkretnych norm , i nie zastanawiam jakie powinny być .

Pozdrawiam     

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Jot
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 21, 2007, 13:34:56 »
Zaciekawiła mnie ta harmonijka.
W jaki sposób to robisz? Musiałeś zainstalować jakąś półkę czy uchwyty?

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Jot
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 23, 2007, 00:47:25 »
Nie słyszałeś nigdy o takiej metodzie ??

Co prawda to nie w temacie
Można to wykonać w koszu np. na kółkach , w skrzynce lub ułożyć na dnie skrytki .
Jak masz np. do wykonania zasilanie to otwierasz skrytkę , strażak chwyta za końcówkę i spaceruje do najbliższego Hydrantu , lub w drugą stronę do rozdzielacza . Mamy też 4 odcinki W52 zwinięte w krążek + prądownicę w koszu . Rota chwyta spaceruje do rozdzielacza , ustawia przy nim i może się rozwijać . To akurat stare jak świat rozwiązania Holenderskie .
Czy stosujemy ?? Różnie zasilanie jak jest dużo pracy to tak , bo robi to kierowca . Kosz z 52 rzadziej bo gasimy z reguły z szybkich natarć .

Pozdrawiam

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Jot
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 23, 2007, 13:11:26 »
No widzieć widziałem, na amerykańskich filmach, ale nie pomyślałem o zastosowaniu tego w naszych autkach.

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Jot
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 27, 2010, 15:59:36 »
Witam . Mam pytanie dotyczące JOT czy po powołaniu przez zarząd musimy robić zmianę w statucie

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Jot
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 27, 2010, 17:53:01 »
Witam . Mam pytanie dotyczące JOT czy po powołaniu przez zarząd musimy robić zmianę w statucie
Nie wydaje mi się aby to było konieczne - powołany uchwałą zarządu z dn. x i tyle. Nie jest to sprawa która obchodziłaby kogokolwiek z zewnątrz. A w każdym razie nie powinna.
Pomijam już fakt, iż ja w naszym (jednostki :P) statucie (dość starym) znalazłem już zapis o JOT, dość ogólny, ale jest.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Jot
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 28, 2010, 12:52:42 »
dokładnie jak mówi "Radhezz". Nie jest to wymagane gdyż zapewne już posiadacie takowy zapis.

Wiekszości statutów OSP opiera się na tym związkowym.  Oczywiście każdy statut jest inny, ale np wzorcowy zamieszczony na stronie ZGZOSPRP w paragrafie 6 ust. 1 pkt 3 pisze "organizowanie,  spośród swoich członków,  pododdziałów pożarniczych" i założę się że taki sam zapis macie w swoim statucie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2010, 03:28:47 wysłana przez daro »
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Jot
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 28, 2010, 13:32:03 »
A tak wogole to co to jest ten cały JOT może to ktoś napisać zwięźle i na temat?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Jot
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 28, 2010, 13:49:26 »
A tak wogole to co to jest ten cały JOT może to ktoś napisać zwięźle i na temat?

Jednostki Operacyjno-Techniczne w OSP

http://www.zosprp.pl/?q=node/368

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Jot
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 28, 2010, 22:20:46 »
Dzięki Radhezz i daro sprawdziłem statut i są zapisy o JOT a co do pytania LukaszPO to w PSP jest JRG a w OSP jest JOT tak w skrócie Pozdrawiam