Autor Wątek: Zasady Awansu  (Przeczytany 1685 razy)

Offline BnS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Zasady Awansu
« dnia: Czerwiec 11, 2008, 16:27:14 »
Witam. Interesuje mnie kwestia awansu w jednostkach PSP ... przykładowo:

Zaczynając pracę w PSP jako osoba cywilna z ukończoną szkołą o prof. Ratownik Medyczny (2 lata) + 5 letni staż w OSP + 8 lat MDP (zapewne nie ma to większego wpływu, ale jest ;p ). Obejmuję wtedy zapewne stanowisko strażaka i teraz... jak wygląda sprawa z otrzymywaniem awansów st. strażak, itp, itd. Czy liczone są lata pracy na służbie i co składa sie na to aby pbejmować te nieco wyższe stanowiska?

Pozdrawiam.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Zasady Awansu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2008, 08:14:11 »
pracując jako pracownik cywilny w PSP niemasz możliwości awansowania. I zgodnie z przepisami Komendant Powiatowy może nadać Ci stopień strażaka ale niema podstaw do tego żebyś uczestniczył w jakich kolwiek akcjach ratowniczo - gaśniczych. Ponieważ nie posiadasz wymaganego przeszklenia szeregowych PSP. Więc jedyna twoja rola w jednostce to wynieś przynieś pozamiataj!!!Chyba, że nieodpowiedzialny dowódca zmiany zabieże Cię na akcję ale wtedy to już on ryzyko bieże na siebie. Po przyjęciu do PSP jako cywil powinieneś niezwłocznie zostać skierowany na kurs szeregowych. Takiej jest moje zdanie i myślę że zgodne z przepisami choć dokładnie ich nie znam. Może jakiś kadrowiec odpowie szczegółowiej i poprze to odpowiednimi przepisami. Pozdrawiam powodzenia!

Offline BnS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zasady Awansu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2008, 17:08:41 »
Chyba źle sprecyzowałem pytanie. Chodziło mi o to, że jestem zainteresowany pełnieniem służby ratownika no i przykładowo z moimi kwalifikacjami dostane przydział tam gdzie jest wolne miejsce i potrzebują ludzi. Bo np. pracownikiem cywilnym może być sprzątaczka ;p ... sorx... nie o to mi chodziło ... :) . No i jak wtedy wygląda cała sprawa z awansami ?

pozdrawiam.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zasady Awansu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2008, 10:56:38 »
Standardowo...
Zaczynasz jako strażak na stażu
Następnie jesteś kierowany na kurs podstawowy
Skierowanie na kurs podoficerski to już sprawa tego jak się sprawujesz i kiedy będą wolne miejsca

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Zasady Awansu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2008, 14:34:30 »
Koledzy, nie mieszajcie chłopakowi w głowie.

Cytuj
Po przyjęciu do PSP jako cywil powinieneś niezwłocznie zostać skierowany na kurs szeregowych. Takiej jest moje zdanie i myślę że zgodne z przepisami choć dokładnie ich nie znam.

A od kiedy pracownika cywilnego wysyła się na kurs podstawowy?

Jeśli został zatrudniony w tzw. korpusie cywilnym ( opcja lepsza), lub na stanowisko pomocnicze (druga opcja) to może klepać do 65 latek, a jedyny awans to na "starszego cywila". Plusem takiej sytuacji jest to, że pracując w KP/M pierwszy dowie się o naborze do służby (nie mylić z pracą) i komendant znając jego wyniki przyjmie go na stanowisko stażysty, a potem wiadomo - kariera.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2008, 15:48:15 wysłana przez sam_go »