Pożarnictwo > Taktyka działań ratowniczych

Kryptonimy - Alarmowanie

<< < (2/3) > >>

gorex:
niestety nic innego nie powiem na temat tetry.
 nie pracowalem nie mam doswidczen, na pewno jest to system wydajniejszy i kodowany.

ajax:
Nowe systemy rejestracji i ewidencji zdarzeń  itp. z wielu opini nie ułatwiaja, a wręcz znacznie utrudniają pracę, szczególnie przy 1 osobowej obsadzie PSK.  : :o  

pszemek:
Oto w potoku pieśni pochwalnych znalazłem na www.ipsec.pl:
 
Wewnętrzny dokument STOA (komórka UE prowadząca analizy naukowe i technologiczne) ostrzega Parlament Europejski przed niebezpieczeństwem jakie niesie ze sobą zbytnie poleganie na standardach i technologiach wyprodukowanych przez USA. W dokumencie wskazano wprost na daleko idącą współpracę Motoroli z NSA podczas projektowania europejskiej sieci TETRA, używanej przez policję i służby ratunkowe UE. Niepokój autorów notatki budzi fakt, że sieć stanowiąca kluczowe medium wymiany poufnych informacji mających duże znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki Unii została zaprojektowana w USA przy współudziale agencji wywiadu elektronicznego. W dokumencie wspomniano także o Polsce - naszej policji także zaproponowano (w ramach offsetu) sieć łączności produkcji Motoroli. Unia przestrzega nowych członków by ,,starannie rozważyli ryzyku zbyt dużego polegania na technologii która nie posiada gwarancji [bezpieczeństwa]''.

Należy jednak przypomnieć, że ochronę informacji niejawnej regulują u nas odpowiednie przepisy i do łączności o wyższych poziomach zastrzeżenia zostają dopuszczone wyłącznie urządzenia posiadające certyfikat ABW, co wiąże się m.in. z dokładną analizą zabezpieczeń zastosowanych przez producenta. Certyfikacja znacznie zmniejsza szansę umieszczenia w urządzeniu ,,tylnej furtki'' dostępnej producentowi lub obcemu wywiadowi. Dodatkowo, do ochrony informacji o najwyższym stopniu poufności dopuszczane są wyłącznie urządzenia zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

Można jednak podejrzewać, że wraz z wejściem Polski do Unii coraz częstsze będą wysiłki USA by z naszego terytorium prowadzić nasłuch skierowany nie tylko w stronę Rosji, ale także Unii.

NSA to intercept TETRA police networks http://cryptome.org/nsa-tetra.htm

gorex:
taa a windows tez jest z USA. linux win!
troche nie chce mi sie wierzyc zeby motorola tak sie podlozyla, jest to jednak fima ktora posiada znana marke. w swiecie biznesu marka jest tez kapitalem, dobrem, nie chce mi sie wierzyc zeby tak ryzykowali.

Ale w swiecie zgnilego kapitalizmu wszystko jest mozliwe ;)

Witold:
Ja tam bardziej obawiałbym się przechwytywania komunikacji policji przez naszych rodzimych bandytów, niż przez wywiad amerykański  ;) .  A tak nawiasem mówiąc, to z całym szacunkiem dla ABW, ale jakoś spokojniejszy będę, jeśli to NSA zadba o zabezpieczenia..... ;)

pozdrawiam

  Witek

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej