Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1203437 razy)

Offline Sapthor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #775 dnia: Styczeń 29, 2012, 23:51:52 »
No właśnie do obojętnie jakiej szkoły strażackiej mam bardzo daleko dlatego zależy mi na tym by zacząć prace w straży i by oni wysłali mnie na studia czy co.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #776 dnia: Styczeń 30, 2012, 11:45:09 »
To jeśli tak chcesz to nic innego jak robić kursy, kursy, kursy...........

ono85

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #777 dnia: Styczeń 30, 2012, 13:07:36 »
Kolego, ale jaki widzisz problem? Idziesz do Komendy Miejskiej do wydziału kadr i otrzymujesz od kadrowca wyczerpujących informacji
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 14:05:58 wysłana przez robn »

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #778 dnia: Styczeń 30, 2012, 14:52:24 »
i po raz kolejny - nie ma czegos takiego jak kurs ratownika medycznego - albo studia wyzsze albo szkola policealna!

Offline djzombek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #779 dnia: Styczeń 30, 2012, 19:05:32 »
Sapthor... Tak jak ktoś powiedział. Kursy, kursy, kursy.

Ja na chwilę obecną robię prawko C. (Jutro mam teorię), Potem zamierzam zrobić ster-motorzysty i ewentualnie płetwonurka.

Czytając forum dowiedziałem się, że możesz nawet po sprawnościówce i teście wiedzy ogólnej pierwszym na liście, ale fory na rozmowie z komendantem ma zawsze ten, który ma dużo uprawnień. Dlaczego? Bo w takim wypadku, już komendant nie musi Cie skierować i tym samym więcej kasy na inne wydatki.

Większość odpowiedzi na Twoje pytania, które zadawałeś w różnych tematach jest na forum. Warto sobie jakiś weekend poświęcić, zaparzyć herbatki, usiąść i poczytać. Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

Offline Sapthor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #780 dnia: Styczeń 30, 2012, 20:33:09 »
Jakie kursy zdobyć najłatwiej a są najbardziej przydatne? Mam na myśli by dostać się do straży potem zrobiłbym resztę(nie że idę na łatwiznę)

Więc jedyną możliwością otrzymania Ratownika Medycznego jest ukończenie 2 letniej szkoły?

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #781 dnia: Styczeń 30, 2012, 22:14:44 »
2letniej szkoly albo studia 3letnie licencjackie reszta szukaj na forum

Offline bro26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #782 dnia: Luty 06, 2012, 00:17:50 »
witam. orientuje sie ktos z was czy SZKOLENIE W ZAKRESIE KIEROWANIA RUCHEM DROGOWYM jest punktowane podczas naboru?wiem ze kazda jednostka ma swoje wymagabia. chodzi mi glownie o to czy to szkolenie wgl jest branbe pod uwage czy nie jak np z wozkami widłowymi.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #783 dnia: Luty 06, 2012, 00:28:54 »
Jeśli chodzi o kierowanie ruchem drogowym - bardzo rzadko kiedy jest punktowane, ale mimo wszystko warto o tym wspomnieć.
Dlaczego nie jest punktowane - ponieważ wchodzi w skład kursu kwalifikacyjnego szeregowych, na które dana KM/KP i tak i tak musi wysłać, tak samo jak kurs KPP (kwalifikowanej pierwszej pomocy).
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #784 dnia: Luty 09, 2012, 17:11:55 »
Mam pytanie, jak często dana Komenda w danym mieście ogłasza nabór do PSP...Wiem, że ciężko to wyczuć i uzależnione jest od wakatów, ale czy to jest 1 raz w roku czy może zdarzyć się więcej razy?

Jak też wygląda cała rekrutacja, pierw niosę papiery i czekam na ich odzew, który może być np. po kilku miesiącach(czyli wtedy kiedy będą wiedzieli o naborze) i z jakim wyprzedzeniem miej więcej o tym informują?

Co prawda miałem iść do SAP, ale chyba ukończe studia bo został mi rok i potem bedę uderzał na nabory robiąc do tego czasu kursy wysokościowe, pilarki, prawko C i może kilka innych kursików. Latem chcę odbyć praktyki w PSP bedę mógł poznać wszystko od kuchni i być mam nadzieję miło zapamietany na przyszłość, takie coś też zawsze może pomóc :) :straz:

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #785 dnia: Luty 09, 2012, 18:20:56 »
Gdzie można zrobić kurs na pilarki? W zakres kursu podstawowego wchodzi obsługa piły do drzewa napewno a do stali i betonu?

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #786 dnia: Luty 09, 2012, 18:27:39 »
Gdzie można zrobić kurs na pilarki? W zakres kursu podstawowego wchodzi obsługa piły do drzewa napewno a do stali i betonu?
co ty za głupoty piszesz....w ramach podstawowego masz tylko zapoznanie się z pilarką

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #787 dnia: Luty 09, 2012, 18:40:25 »
Dzięki.  A gdzie można zrobić takie kursy?

Offline Andrew0507

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #788 dnia: Luty 13, 2012, 22:10:45 »
Witam, chcę się dostać do PSP, aktualnie robię Prawo Jazdy kat.C. Mam jednak obawy co do komisji lekarskiej, otóż mam niewielką przepuklinę na kręgach szyjnych (nie kwalifikuje się do zabiegu), czy to wyklucza mnie w służbie w PSP? Dodam że jestem w pełni sprawny fizycznie i uprawiam sport (bieganie, siłownia , piłka nożna).
Wizyta u chirurga najlepiej takiego, który orzeka w przychodniach MSW - tylko on da Ci pewną odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 22:23:22 wysłana przez robn »

Offline Andrew0507

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #789 dnia: Luty 14, 2012, 21:42:23 »
A czy muszę mówić o tym komisji lekarskiej. Czy będą się pytali czy na coś choruję? w końcu ta przepuklinka to nie choroba. Dowiedziałem się o tym przypadkiem i podejrzewam (nawet lekarz mi to powiedział) że dużo ludzi takie coś ma i nawet o tym nie wie.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #790 dnia: Luty 14, 2012, 22:18:01 »
nie musisz sie lekarzowi chwalić takimi rzeczami. Po prostu przychodzisz i oddajesz sie w rece lekarza. Jeśli to wykryje to zawsze mozesz powiedzieć że nie wiedziałeś o tym, a jak nie wykryje to jesteś wygrany :)

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #791 dnia: Luty 23, 2012, 15:06:48 »
Czy jeśli ktoś dostaje się z naboru to od razu jest wysyłany na 3 miesięczne szkolenie czy musi na nie spokojnie czekać(ileś tam czasu np. 3 miechy, czy tam pół roku)? Pytam bo nie wiem kiedy złożyć podanie, aby mi nie kolidowało ewentualne dostanie się, do ukończenia studiów. W sumie najbardziej by mi pasiło złozyć jakoś na poczatku 2013r bo musze zrobić sobie kilka kursów...Czy kurs na przewóz rzeczy niebezpiecznych też byłby przydatny do straży, czy lepiej go nie robić?

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #792 dnia: Luty 23, 2012, 17:32:35 »
Kolego to nie jest tak, że składasz podanie i robią dla Ciebie nabór, musisz poczekać, aż jakaś komenda ogłosi nabór i wtedy możesz złożyć wymagane dokumenty i w ten czas będą testy, które musisz przejść. A co do twojego pytania, to jeżeli już jesteś przyjęty to zostajesz pracownikiem KP/KM i czekasz, aż będziesz wysłany na kurs, ale możesz pracować wtedy jako pracownik 8 godzinny i sprzątać jednostke itd.

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #793 dnia: Luty 23, 2012, 18:55:37 »
Ok, o naborze to się orientuje....spoko. Przecież podanie mogę zanieść nawet jak nabór nie będzie ogłoszony, będzie tam po prostu leżało do czasu jego ogłoszenia i tyle, no chyba, że tak nie można..ale teraz pytanie, mniej więcej z jakim wyprzedzeniem dana Komenda wstawia info o naborze? I czy jeśli dana osoba go przejdzie to od razu załóżmy pracuje gdzieś w KM, tak jak napisałeś np. sprząta, myje wozy w oczekiwaniu na wysłanie go na kurs, tak? Po kursie dopiero jest stażystą to wiem. Pytam stąd bo daleki znajomy przeszedł nabór a na kurs go wysłano prawie po roku...

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #794 dnia: Luty 23, 2012, 20:25:42 »
'zaniesiesz papiery i będą leżały' zależy w jakiej jednostce, przytaczając moja zaniesiesz i te papiery lądują w śmieciach. Nabór jest to wybierają sobie kilku kandydatów do których dzwonią i tyle. W moim mieście w jednostce i w pobliskich miasteczkach gdzie są jednostki PSP to są jedne wielkie mafie:) i pozdrawiam osoby które teraz napiszą, że jestem w błędzie.

ps. jedyna szansa jest taka, że jeżeli nie masz pleców masz papiery na wszystko i staż w OSP.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #795 dnia: Luty 23, 2012, 20:34:12 »
wudzekFire  ---- wcale nie jesteś w błędzie.... Takie są realia !

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #796 dnia: Luty 23, 2012, 21:17:21 »
Plecy to mam....tylko swoje ^_^ Ten rok to chce wyrobić kilka kursów tych najbardziej przydatnych(3 max 4) i prawko C + E, doświadczenia w OSP brak... Będę próbował, nie wiem jak u mnie z naborem, ale bedę(naiwnie?) wierzył, że będzie ucziciwe i jak polegne to po sportowemu :wall:

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #797 dnia: Luty 23, 2012, 23:19:44 »
Słuchajcie z tymi plecami to w sumie racja.. Ostatnio brałem udział w naborze, wymachałem 36 delfinów (najwięcej) 24 podciagnięcia na kopercie 24 sek. lecz byłem gdzieś na 13 miejscu. Mam prawko C, podesty, HDS, z OSP 4 kursy (podst. I i II, techniczny, przeciwpowodziowy - wodny, operator sprzętu). A większość chłopaków co mają wiecej pkt odemnie to ludzie z przypadku i pewnie znajomi kadrowych :) ręke dam sobie uciąć... Ale nie łamie się i próbuje dalej . Pozdrawiam..

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #798 dnia: Luty 24, 2012, 13:47:12 »
No i takie podejście jest dobre,w końcu się uda....Nie ma opcji, że nie :straz: Przeglądałem nabory w swoim miescie(Bydgoszcz)  i np. osoby które startowały w naborze ogłoszonym przez KMPSP BDG i się nie dostały to wystartowały w kolejnym tym razem ogłoszonym przez Szkołe Podoficerów i się dostały z tamtego naboru. Nie wiem czy to był plecaki czy też nie, myslę jednak, że nie. Co ciekawe biorąc pod uwagę te dwa nabory to była przepaść, w tym pierwszym wystartowało prawie 180 osób, a jeśli chodzi o ten drugi to po zweryfikowaniu podań do sprawnościówki przystapiło uwaga tylko 12 osób, dziwne ...i spośród tych wybrali kilku najlepszych :)

Offline mellucci

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #799 dnia: Marzec 11, 2012, 11:39:07 »
ja juz w tym roku 4 podejscie robie z rzędu i nie wiem nadalczy mi sie uda ... jestem dobrej mysli ale z drugiej strony starzeje sie juz 24 lata :) pozdrawiam

ps. kursy posiadam i staż w osp wraz z wyzszym i prawo jazdy kat. C