Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1204310 razy)

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #750 dnia: Styczeń 08, 2012, 22:08:38 »
I co nawet jak się dostaniesz (w co wątpię) myślisz, że Ci ludzie będą chcieli z Tobą pracować, jak na samym początku naślesz na nich gazetę poniekąd twierdząc, że są nie uczciwi?

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #751 dnia: Styczeń 08, 2012, 22:18:28 »
Na układy nie ma rady :)

Offline michol89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #752 dnia: Styczeń 08, 2012, 22:28:11 »
miker a mnie tylko interesuje jakim sposobem załatwiłeś kurs szeregowych:D
Zwykli ludzie, niezwykła robota!:)

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #753 dnia: Styczeń 08, 2012, 23:01:28 »
Jak sie chce to sie da

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #754 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:18:16 »
nikt nie musi wiedziec kto "nasłał" prase. wystarczy ich anonimowo powiadomic o naborze i zasugerowac nieprawidlowosci a sami chetnie sie zajmą. zreszta nie chodzi o nasyłanie kogos na kogos mysle jednak ze takie zainteresowanie kandydatami i calym naborem przez prase czy lokalna tv w jakims stopniu mogloby poprawic uczciwosc. Zawsze komendant by wiedzial ze ktos sie temu przyglada i patrzy mu na rece wiec nie moze urzadzac sobie prywatnego folwarku z psp. A tak w ogole skoro jest tak zle jak twierdzicie to czemu nikt sie tym nie zajmie ? nepotyzm jest w polsce przestepstwem ostatnio jest raczej zwalczany i sa instytucje ktore powinny to kontrolowac. Skoro jest o tym tak glosno to czemu jest tak cicho ?

Offline świeżak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #755 dnia: Styczeń 10, 2012, 10:21:59 »
troche mnie to zastanawia co tu czytam... jestem z Łodzi i własnie będę startował w naborze do PSP, jutro mam sprawdzian . Nie sądziłem, że tak to wygląda, no ale co zrobić spróbować trzeba...

Właściwie to mnie zaciekawiło to jak ten sprawdzian jest oceniany ... czy są np punkty za wyniki, czy np 40 najlepszych ... czy jak... no i jeśli jest to według jakieś tabeli "wyników" to gdzie ją znaleźć

Na stronie komendy do której chcesz się dostać, powinien być ogłoszony nabór oraz zasady kwalifikacji do naboru. Tam znajdziesz informacje, za co są punkty i ile można ich zdobyć.


Ok ale nie chodzi mo o punktację np za prawko c + E , za ratownika medycznego .... tylko o punktacje sprawdzianu fizycznego ... tego nie ma w ogłoszeniu naboru
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2012, 14:10:59 wysłana przez świeżak »

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #756 dnia: Styczeń 10, 2012, 10:29:22 »
W zależności od komendanta 10-30 osób przechodzi na rozmowe później wybiera sobie tylu ilu potrzebuje i kilku na rezerwe..

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #757 dnia: Styczeń 10, 2012, 14:57:56 »
Nie ma ktoś linku na nabór zimowy odnośnie punktacji spr. fizycznego ? Bo szukam ale nic nie ma .. Z góry dziękuję !

Offline robertwyl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #758 dnia: Styczeń 10, 2012, 16:09:49 »
WITAM. przy naborze, w kolejnej III części egzaminu (po sprawności), a przed rozmową z komendantem jest jeszcze jakichś test. czy ktoś wie co to za test, czego dotyczy i jak wygląda?

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #759 dnia: Styczeń 10, 2012, 18:33:19 »
Nie które komendy dają taki test, jedne pytania są na temat wiedzy o sprzęcie itp, no różne są pytania... A ja byłem na takim naborze ze był test z wiedzy ustawy o PSP,  A co do naboru zimowego to szukaj w tym temacie ktoś tu kiedyś pisał na ten temat

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #760 dnia: Styczeń 10, 2012, 18:59:31 »

Offline robertwyl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #761 dnia: Styczeń 10, 2012, 19:32:06 »
gdzie znajdę "ściągę" z tej ustawy? wiadomo, że w ustawie są w niej rzeczy ważne i ważniejsze. potrzebuje streszczenia bo w czwartek może mi się przydać.

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #762 dnia: Styczeń 10, 2012, 21:52:23 »
Aż taka długa to ona nie jest, jeżeli Ci naprawdę zależy to pofatyguj się i przeczytaj całą i zapamiętaj Twoim zdaniem najważniejsze elementy tejże ustawy... trochę wysiłku, a się opłaci, a nie po najmniejszej lini oporu...

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #763 dnia: Styczeń 10, 2012, 23:00:46 »
Kolego przeczytaj to lepiej raz ale w całości... Ja tak zrobiłem i miałem 15/15 czyli wszystko dobre bo pytania były tego typu:
jaki jest najwyższy stopień w PSP, co strażak składa? - ślubowanie przysięge czy przyzeczenie... I dużo innych banalnych pytań...

Offline djzombek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #764 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:27:26 »
no właśnie.
Powiadasz, że pytania są z ustawy (więc sobie w wolnym czasie ową ustawę przestudiuję), ale jakiego typu pytań jeszcze można się spodziewać?

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #765 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:02:20 »
Kolega który wcześniej sie tu wypowiadał to miał takie pytania:
1. Pod jakie miniesterstwo podlega PSP
2. Kto mianuje Komendanta Wojewódzkiego PSP
3. Podaj datę wstąpienia Polski do UE
4. Jakie instytuję sprawują władzę sądowniczą w Polsce
5. Co możesz ugasić gaśnicą typu "F"
6. Podaj w którym roku nastąpił podział administracyjny w Polsce

Ja już nie pamiętam jakie miałem, tylko te mi przychodzą do głowy jakie napisałem wcześniej, ale raz ustawe przeczytałem i miałem maxa..

Offline adam87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #766 dnia: Styczeń 15, 2012, 01:46:11 »
Mam pytanie może zdoła mi ktoś na nie odpowiedzieć. 5 lat temu podczas komisji wojskowej dostałem kat. D, a to za sprawą podejrzenia żółtaczki typu C, jak się później okazało podczas przeprowadzonych badań w szpitalu nie wykryto żadnej żółtaczki, ktoś widocznie się musiał pomylić, jednak kategoria zdrowia D została. Nie interesowało mnie to aż do teraz kiedy skończyłem studia i  pomyślałem że służba w psp to dobry wybór i to co chciałbym w życiu robić. Niestety z tego co się dowiedziałem nie mam możliwości się odwołać mimo ze jestem całkowicie zdrowy, a z tego co czytałem już podczas samej kwalifikacji osób do psp wymagana jest kat. A. Trochę to dziwne bo przecież i tak się przechodzi na końcu badania w MSWiA więc i tak wszystko wyjdzie na badaniach jeśli ktoś jest niezdolny do służby. Wiem że w policji wojskowa kategoria D niema znaczenia, pisze tak nawet na ich stronie ale co ze strażą pożarną? Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc z góry dziękuje.

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #767 dnia: Styczeń 15, 2012, 13:34:32 »
Kategoria to kategoria, żadnych ustępstw specjalnie dla Ciebie nie będzie i do policji z kat. D? chyba coś się pomyliło :) wpisz w google: zmiana kategori wojskowej i poczytaj.

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #768 dnia: Styczeń 15, 2012, 13:50:22 »
2. Czy mając przyznaną wojskową kategorię zdrowia D mam szansę zostać policjantem?
 
Zgodnie z art. 28 ust. 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jednolity: Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277 z póżn. zm. ), przyjęcie mężczyzny do służby w Policji może nastąpić po odbyciu zasadniczej służby wojskowej albo po przeniesieniu do rezerwy. Oznacza to, że osoba niezdolna do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju (kat. D), będąca jednocześnie żołnierzem rezerwy spełnia te warunki.   
Natomiast kwestię określenia zdolności psychofizycznej do służby w Policji reguluje rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 9 lipca 1991 r. w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych(Dz. U. z 1991 r. Nr 79, poz. 349 z późn. zm.).
W tym miejscu należy podkreślić, że o zdolności do służby w Policji orzekają komisje lekarskie podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, stosownie do postanowień art. 26 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji.   
W załączniku Nr 2 do powyższego rozporządzenia odnaleźć można wykaz chorób i ułomności, które brane są pod uwagę przez komisje przy ocenianiu stanu zdrowia kandydata. 

anonim

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #769 dnia: Styczeń 19, 2012, 17:25:38 »
Witam. Mam  problem. Ostatnio brałem udział w naborze do PSP. Nabór to był jeden wielki przekręt. A więc od początku. W czasie testów nikt nikomu nie sprawdzał dowodu osobistego. Każdy mógł zaliczać testy jak chciał tzn. pierwszy drążek potem koperta itd a na końcu test harvardzki (nie wiem czy regulamin nie pisze, że harvard powinien być pierwszy). Nie wiem jak komenda liczyła pkt ale ja na drążku wymachałem 24 a był chłopak który nie podciągnał sie nawet razu (miał zaliczony 1 raz) i ma więcej pkt odemnie. Pozatym jest jeszcze kilka przypadków o których wiem że na 100 % mieli kiepskie wyniki a mają najwięcej pkt. Ostatnia dziwna rzecz że nie wszystkich zapraszają na rozmowę. Do jednego kolegi zadzwonili a do drugiego co ma 1 pkt więcej już nie. Ja osobiście czuje się bardzo oszukany bo z tego co widziałem na naborze miałem jedne z lepszych wyników. Po ich ogłoszeniu mam wrażenie że ktoś odwrócił listę do góry nogami. Dostałem dziś telefon że zbiera się grupa osób która również czuję się oszukana.. I jutro chcemy jechać do komendy i to wyjaśniać. Lecz dziwnym trafem nikt nie może trafić na kadrowego..
Napiszcie co można zrobić, lub do kogo to zgłosić? Czy niedostosowanie się do regulaminu może spowodować unieważnienie naboru ?
Jeszcze ponadto na liście osób dopuszczonych do spr. fizycznej były dwie dziewczyny. Nagle w czasie testów przyszły jeszcze jakieś dwie z facetem, facet pogadał z kadrowym i one już brały udział w naborze.. Z góry dziękuje.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #770 dnia: Styczeń 19, 2012, 18:29:13 »
Kolego, nic nie zrobisz, nie zwrócisz sie nigdzie o pomoc-jedynie do prokuratury. Przekręty w naborze z ulicy to nie żadna nowość i nic na to nie poradzisz (były, są i bedą) a nam ludziom bez znajomości zostaje próbować do skutku.. Poczytaj ten temat od poczatku to wielu rzeczy sie dowiesz, które pisałem ja jak i inni koledzy.. Rób kursy i staraj sie a może w końcu sie uda i bedziesz tym 1/10 co dostaną sie bez pleców :)

Pozdro !

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #771 dnia: Styczeń 19, 2012, 19:59:12 »
Kolego, nic nie zrobisz, nie zwrócisz sie nigdzie o pomoc-jedynie do prokuratury. Przekręty w naborze z ulicy to nie żadna nowość i nic na to nie poradzisz (były, są i bedą) a nam ludziom bez znajomości zostaje próbować do skutku.. Poczytaj ten temat od poczatku to wielu rzeczy sie dowiesz, które pisałem ja jak i inni koledzy.. Rób kursy i staraj sie a może w końcu sie uda i bedziesz tym 1/10 co dostaną sie bez pleców :)

Pozdro !

Tak. W dzisiejszych czasach bardzo często są tzw plecaki . A to syn komendanta a to syn jakiegoś gościa z podziału . Moja rada jest jedna :) Biegać biegać i kursy wszystkie a na pewno sie uda w końcu :)

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #772 dnia: Styczeń 19, 2012, 20:25:52 »

Offline Sapthor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #773 dnia: Styczeń 29, 2012, 23:27:55 »
Witam!!!

 W tym roku kończę liceum o profilu wojskowym(zamierzam iśc do Straży)

Moglibyście odesłać mnie do tematów lub innych linków z których dowiem się jak najłatwiej dostać sie do PSP w Gdyni.
Jak wygląda rozwijanie się w PSP studia, kursy itd.
Jakie są moje szanse by się dostać do Straży nie posiadając Ratownika Medycznego, i nie mając niestety nic związane z OSP(najbliższe OSP 20km ode mnie)
Ile kosztują mniej więcej kursy ratownika medycznego(w Gdyni)

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #774 dnia: Styczeń 29, 2012, 23:35:58 »
Kolego jak nie masz żadnych kursów ani wg nic związanego ze strażą to próbuj dostać się do jakiejś szkoły o ile dobrze u Ciebie z fizyką i chemią, bo przypuszczam że ze sprawnością sobie poradzisz skoro kończysz klase wojskową.. Według mnie to najlepsze rozwiązanie w twoim przypadku, ale niech jeszcze wypowiedzą się inni  :straz:  Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć pisz na pw ..