Autor Wątek: Zmiany, Zmiany  (Przeczytany 6425 razy)

KZ

• Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2004, 13:19:22 »
Szyba nie martw się - nie jesteś głupi.Popracujesz dłużej w PSP to przeżyjesz jeszcze wiele zmian, które tak naprawdę nic nie zmienią.
Pozdrowienia dla p. Roberta - udanego urlopu.

SZYBA

• Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 11, 2004, 18:07:27 »
DO GEDEONA
1.SZYBKO NIE ODPOWIADAM BO PRACUJĘ NA ZMIANIE I JESTEM W PRACY CO 3 DZIEŃ-TO POWINIENES WIEDZIEĆ A JEŚLI JESTEM CO 3 DZIEŃ W PRACY I KORZYSTAM Z INTERNETU A NIE MAM W INNY SPOSÓB DOSTĘPU DO NIEGO TO POWINIENEŚ SIĘ ZORIENTOWAĆ ŻE POST Z 9.02. JEST NIE MÓJ- GŁUPKIEM NIE JESTEM CHYBA ŻE W STRAŻY MOGA PRACOWAĆ UMYSŁOWO CHORZY - CZYLI WARA OD PODSZYWANIA SIĘ POD MÓJ NICK
2.PORUSZYŁEM TEMAT DOTYCZĄCY PROJEKTU USTAWY I ROZPORZĄDZEŃ KTÓRE ZOSTAŁY UDOSTĘPNIONE PRZEZ ZWIAZEK O NAZWIE FLORIAN WIĘC SOBIE I TY TAM ZAJRZYJ I ZOBACZYSZ ŻE TAM SĄ WYSZCZEGÓLNIENIA NA CO ZWIĄZKI SIĘ GODZĄ BO NIE MA ŻADNYCH WZMIANEK INNYCH, JAKIE SĄ NOWE PROPOZYCJE ZWIAŻKOWE ITD.WIĘC MAM PRAWO SIĘ WYPOWIEDZIEĆ NA TEN TEMAT I WYSŁUCHAĆ INNYCH KTÓRZY POWINNI WYCHWYCIĆ INNE UWAGI A NIE ATAKOWAĆ MNIE JAK TY TO ROBISZ, BO DLA MNIE TAM JEST JASNE ŻE PRAWO DO GRATYFIKACJI URLOPOWEJ ZOSTAŁO WYKREŚLONE I KROPKA
3.JESLI CHODZI O NIE PODWYZSZONĄ KWOTĘ MIESZKANIOWĄ TO PISZESZ ŻE TY KUPIŁEŚ ZA NIĄ 4M2, A ILE BYŚ TERAZ KUPIŁ ZA TĄ KWOTĘ JA PODEJRZEWAM ŻE 2
MI CHODZI O TO ŻE W TAK WAŻNEJ SPRAWIE SOCJALNEJ NIE ZAUWAŻYŁEM ŻEBY JAKIKOLWIEK ZWIĄZEK ZAJĄŁ SIĘ TĄ SPRAWĄ A TY SAMYM MAM PRAWO SĄDZIĆ ŻE PANU OSMYCKIEMU JAKO PRZEWODNICZĄCEMU NA TYM NIE ZALEŻY CZYLI MIAŁEM KU TEMU PRZESŁANKĘ ŻE OTRZYMAŁ JUŻ PIENIĄŻKI- ALE PRZYZNAJĘ MU RACJĘ ŻE SIĘ POMYLIŁEM ALE TYLKO W KWESTII ŻE WZIĄŁ PIENIĄZKI- SAM NAPISAŁ ŻE NIE MA PRAWA DO TYCH PIENIĘDZY WIEĆ CZY MU NA TYM ZALEŻY TO CHYBA JEDNAK JA MIAŁEM RACJE
I TU PARĘ ZDAN DO PANA OSMYCKIEGO JAK I POZOSTAŁYCH PRZEWODNICZĄCYCH ZWIĄZKU KTÓRYCH PAN WYMIENIŁ
1.TO, ŻE ZWŁASZCZA NA PANU I POZOSTAŁYM PRZEWODNICZĄCYCH LEŻY OBOWIĄZEK WALKI Z WŁADZAMI NA GÓRZE NIE MUSZĘ PANU PRZYPOMINAĆ CHYBA ŻE PAN TRAKTUJE SWOJE STANOWISKO JAKO REPREZENTUJĄCE . PANA LUDZIE WYBRALI PO TO ŻEBY PAN LWIM PAZUREM WALCZYŁ ALE O NIE PRZETRWANIE NA STANOWISKU ALE O SPRAWY STRAŻAKÓW I TO NIE TYLKO TYCH KTÓRZY SĄ W ZWIĄZKU BO JAK SIE NIE MYLĘ ZWIĄZKI SĄ POWOŁANE PO TO ABY BRONIĆ NIE TYLKO ZWIĄZKOWCA ALE I POZOSTAŁYCH PRACOWNIKÓW A O TYM SIĘ ZAPOMINA TAKŻE W MOJEJ KOMENDZIE I DLATEGO TEŻ JA WYSTĄPIŁEM Z SZEREGÓW TAKIEGO ZWIĄZKU I MAM PRAWO SĄDZIĆ TO SAMO O INNYCH
2.O PAŃSKIM GARBIE NIE ZAPOMNĘ NAPISAĆ ALE BĘDĘ MUSIAŁ POCZEKAĆ AŻ PAŃSKI KOLEGA Z ROKU MI WYJAWI WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW ALE TAK JAK MÓWIE POTRZEBA CZASU- MAM PRAWO TEŻ SĄDZIĆ ŻE PAN MA GARBA BO JAKO KADETA BAŁ SIE PANA KOMENDANT SZKOŁY A JEŚLI SIĘ BAŁ TO COŚ W TYM JEST BEZ GARBA BY PAN WTEDY WYLECIAŁ ZE SZKOŁY SZYBCIEJ NIZ PRZYSZEDŁ
3.CO DO STOPNIA TO ŻYCZĘ ABY PAN DOSZEDŁ I DO NAD NAD BRYGADIERA BO TAKI STOPIEŃ MOŻE ZNÓW WŁADZA UTWORZY A ZWIĄZKI NIC NIE BĘĄ MOGLI ZROBIĆ , BO TAK JAK PAN NAPISAŁ TO CO ZROBI KOMENDANT I MINISTER TO ICH SPRAWA - A JA MAM DO PANA TAKA UWAGĘ - TO NIE TYLKO ICH SPRAWA ALE I PANSKA  BO TO PAN JEST PRZEWODNICZĄCYM ZWIĄZKU
TU  JESZCE DO W/W PANÓW
OPRÓCZ KOMUNIKATÓW W KTÓRYCH NIE MA KONKRETÓW Z CZYM SIE ZWIĄZEK SOLIDARNOŚCIOWY NIE ZGADZA NIE ZAUWAŻYŁEM INNYCH DOKUMENTÓW ŚWIADCZĄCYCH ŻE ZWIĄZEK POD PRZEWODNICZĄCYM PANEM OSMYCKIM WALCZY
O STRAŻAKÓW
GEDEON POKAŻ MI GDZIE JEST NAPISANE ŻE DYŻUR DOMOWY JEST PODJĘCIEM PRACY PRZYPOMINAM CI ŻE PODCZAS DYŻURU DOMOWEGO NIE MOŻNA CI NP. WYPIĆ ALKOHOLU CHYBA ŻE CHCESZ RYZYKOWAĆ, ALBO ŻE JESTEŚ PEWNY ŻE NA TWOIM DYŻURZE NIC SIĘ NIE WYDARZY TAK SAMO MUSISZ BYĆ STALE DO DYSPOZYCJI
 NA KONIEC JA POWTARZAM ŻE PORUSZYŁEM TEMAT PROJEKTÓW I WYŁAPANE PRZEZEMNIE PUNKTY KTÓRYCH SIE OBAWIAM JAKO BEZPOŚREDNIO TERAZ DOTYCZĄCE BĄDZ MOGĄCE MNIE KIEDYŚ DOTYCZYĆ NIE TYLKO MNIE ALE POZOSTAŁYCH STRAŻAKÓW . PAN OSMYCKI WYSTOSOWAŁ W KOMUNIKACIE ABY SIĘ USTOSUNKOWALI STRAŻACY- ZWIĄZKOWCY CO DO PROJEKTÓW I ZŁOŻYLI SWOJE UWAGI WIĘC JEŚLI JA WYŁAPAŁEM UWAŻAM ŻE SŁUSZNE UWAGI TO POWINNO SIĘ PODZIEKOWANIE A NIE ATAK - CHYBA ŻE TAK SAMO JAK MNIE POTRAKTUJE PAN OSMYCKI KOLEGÓW ZWIĄZKOWCÓW
 TO NA TYLE ŻYCZĘ MIŁEGO URLOPU I ZAZDROSZCZĘ PANU ŻE MOŻE PAN BYĆ TERAZ NA URLOPIE W PORZE ZAPEWNE FERII ZIMOWYCH DZIECI , BO JA JAK I POZOSTALI KOLEDZY NIE MOŻEMY WYKORZYSTAĆ JESZCZE URLOPÓW ZALEGŁYCH POMIMO ŻE W KOMENDZIE DO ZWIĄZKU NALEŻY OKOŁO 40% STRAŻAKÓW
I TU KOLEJNY PRZYKŁAD ŻE ZWIĄZEK NIE MOŻE ZROBIĆ RZECZY TAKICH NA KTÓRYCH STRAŻAKOM ZALEŻY CZYLI NP. WYKORZYSTANIE URLOPU W TAKIM TERMINIE JAKI MU ODPOWIADA BO PLAN URLOPU I TAK ZATWIERDZA KOMENDANT A WCZEŚNIEJ DOWÓDCA JRG

[size=8]DOP.MODERATORA (AniolStroz) : Szyba zarejestruj się wtedy nikt nie będzie się pod Ciebie podszywał. Na górze strony masz taką opcję jak "Zarejestruj się" - kliknij na nią i postępuj zgodnie z instrukcją - wypełnij co trzeba, zatwierdź! Później tylko będziesz wybierał opcję "Zaloguj się" wpiszesz swój login i hasło i możesz już buszować na forum. Opuszczając forum wybieraj zawsze opcję "Wyloguj" - też jest na samej górze strony.[/size][/b]
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2004, 10:15:32 wysłana przez aniolstroz »

Gość_Robert

• Gość
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 12, 2004, 14:37:12 »
Dziendobry Wieczór

Ręce i nogi mi opadają jak czytam posty SZYBY a szczególnie ostatniego. Tyle goryczy, zazdrości i hipokryzji w jednym, to już dawno niewidziałem.

Do tego dokładam jeszcze nietuzinkowe przeinaczanie NAPISANYCH faktów - no bo jak nazwać wywody na temat moich uprawnień do świadczeń mieszkaniowych jak ja napisałem, że z nich NIEKORZYSTAŁEM a SZYBA pisze, że NIE MAM DO NICH PRAWA. Taka mała różnica jak między krzesłem zwykłym a krzesłem elektrycznym ;) W Komunikacie na który się pan/pani SZYBA powołuje zwracam się do wszystkich strażaków nie tylko związkowców - pan pisze, że zwróciłem się tylko do związkowców.
Boję się cokolwiek pisać bo pan/pani SZYBA i tak to poprzekręca i napisze że miał racje.

Szczytem hipokryzji jest wypominanie Geddeonowi, że atakuje SZYBĘ w momencie, kiedy w każdym poście SZYBY (SZYB?) znajduję wycieczkę w  moim kieunku w szczególności. Wylewa pan/pani wiadro pomyj raz na lewo raz na prawo i dziwi się, że samemu też się zostało ochlapanym.
 Pan/pani wybrała taką formę dyskusji i trudno oczekiwać innych efektów, chociaż i tak uważam, że Geddeon jak na swoje wcześniej wykazane umiejętności obchodzi się z panem/panią w sposób bardzo delikatny.

Jednocześnie co do mojej osoby to czytając pana/pani posty stwierdzam, daleko idące zapędy z pana/pani strony wobec mnie. Dla przypomnienia tylko z tej strony - najpierw pan/pani SZYBA pozwala sobie odebrać mi prawo do awansu w stopniu, następnie wyjaśnia mi i przypomina jaka jest rola przewodniczącego związku  oraz ROZLICZA mnie z tej działalności. Co do stopnia już wcześniej się wypowiedziałem a rozliczać mnie z mojej działalności mają prawo związkowcy, którzy należą do "Solidarności" a nie każdy, komu przyjdzie na to ochota. I tu znów wytyk do SZYBY (SZYB?) - skoro sam zwracasz uwagę na nieprawidłowości ustanawiane przez Komendę Główną to miej trochę samokontroli i nie nadawaj sobie uprawnień, których nie posiadasz. A dodatkowo informuję, że czy mam obowiązek bronić każdego pracownika, czy tylko związkowca to określa ustawa o związkach zawodowych - zachęcam do lektury.
   W dalszych wywodach pan/pani SZYBA odbiera mi prawo do świadczeń mieszkaniowych - o czym napisałem wcześniej, a na koniec ma pretensje, że wykorzystuje swoje prawo do urlopu. Panie SZYBA - zdecyduj się pan - albo walczy pan o dobro strażaków albo tylko o swoje. Jakby się pan nie czepiał tylko spytał dlaczego jestem na urlopie to by się pan dowiedział, że mój pracodawca zobowiązał mnie do wykorzystania urlopu zaległego. I dlatego pewnie będę również w marcu na urlopie - co nie przeszkodzi mi realizować moich obowiązków związkowych.

Na zakończenie odniosę się tylko do mojego GARBA - ponoć jest pan oficerem (nie mam zamiaru obrażać tu oficerów) - czyli osobą z wyższym wykształceniem. Skoro tak to trzeba było wysilić swoje komórki na trochę wyższym poziomie i napisać o konkretach, bo pisanie, że wiem, że nic nie wiem ale jak się dowiem to powiem, to jest poprostu ośmieszające piszącego te słowa. To co pan/pani robi to jest takie rozrzucanie "nawozu" - a może się przyklei.
Czepianie się tego czy powinienem wcześniej wylecieć ze szkoły niż do niej trafiłem mogę tylko potraktować tak jak wcześniejsze pana/pani wytyki - poprostu wypowiada się pan/pani SZYBA w sposób nieuporawniony - chyba, że pod pseudonimem SZYBA ukrywa się ówczesny Komendant SChP POZNAŃ.

W ten sposób ważne dla strażaków FORUM o zmianach przepisów pożarniczych zmienia się w pyskowisko i prywatne pdochody (anonimowe zresztą) z powodów bliżej mi nie znanych, ale pewnie nie z sympatii. Nawet nie wiem czy ktoś taki jak SZYBA istnieje, bo ponoć się ktoś podszywa.  A ponieważ pan/pani SZYBA przeszedł w zakres, który moim zdaniem wykracza po za ramy tematu ZMIANY,ZMIANY oraz kultury i etyki - czego wymaga ragulamin tego FORUM a także wkroczył w styl opluwania "rozmówcy" zamiast spierania się na merytoryczne argumenty - który mi osobiście nie odpowiada informuję, że po raz ostatni odpowiedziałem na zaczepki SZYBY(SZYB?) - chyba, że się zaloguje i podpisze z imienia i nazwiska.

Pozdrawiam

Robert Osmycki

Offline gorex

• Weteran
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 12, 2004, 14:59:41 »
do szyby i Roberta.
obaj jestescie niezalogowani, przynajmniej tak sie wypowiadacie.
kazdy moze sie pod was podszyc i napisac jakies bzdury. zalogujcie sie jak cos piszecie.

Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Geddeon

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
Zmiany, Zmiany
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 13, 2004, 22:32:10 »
Do SZYBY:
1.SZYBKO NIE ODPOWIADAM BO PRACUJĘ NA ZMIANIE I JESTEM W PRACY CO 3 DZIEŃ-TO POWINIENES WIEDZIEĆ A JEŚLI JESTEM CO 3 DZIEŃ W PRACY I KORZYSTAM Z INTERNETU A NIE MAM W INNY SPOSÓB DOSTĘPU DO NIEGO TO POWINIENEŚ SIĘ ZORIENTOWAĆ ŻE POST Z 9.02. JEST NIE MÓJ-
Ostatnią rzeczą jaką robię to patrzę na datę napisanego postu. Nie wiem skąd powinienem wiedziec że używasz internetu co 3 dni.??? Jasnowidzem nie jestem a również  nie śledzę dokładnie kto kiedy i w jakich godzinach pisze posty. Jeszcze raz chcę się zapytać skąd miałem o tym wiedzieć. czy gdzieś wcześniej o tym napisałeś???
Ale teraz krótko:
3.JESLI CHODZI O NIE PODWYZSZONĄ KWOTĘ MIESZKANIOWĄ TO PISZESZ ŻE TY KUPIŁEŚ ZA NIĄ 4M2, A ILE BYŚ TERAZ KUPIŁ ZA TĄ KWOTĘ JA PODEJRZEWAM ŻE 2
Nie , teraz bym kupił 5,5 m2 Mieszkania potaniały tak że jestem 1,5m2 w plecy. cztery lata temu wziąłem tę "pożyczkę".
NA PANU I POZOSTAŁYM PRZEWODNICZĄCYCH LEŻY OBOWIĄZEK WALKI Z WŁADZAMI NA GÓRZE NIE MUSZĘ PANU PRZYPOMINAĆ
Walki z władzami na górze???????
Szyba, obowiązek walki??? Obowiązek reprezentowania i ochrony praw pracowniczych - zresztą poczytaj sobie statut związku i zrozumiesz.
Myślę że lepiej napisałbyś to tak : "na panu i na innych przewodniczących leży obowiązek narażania się naszym przełożonym. A ja chodź już nie jestem członkiem żadnego związku i nie płacę żadnych składek mam obowiązek wymagać od panów i krytykować. Ja się już nie będę narażał i nie będę płacił składek na utrzymanie związków a i tak jak związek coś wywalczy to chętnie wezmę".
BO JAK SIE NIE MYLĘ ZWIĄZKI SĄ POWOŁANE PO TO ABY BRONIĆ NIE TYLKO ZWIĄZKOWCA ALE I POZOSTAŁYCH PRACOWNIKÓW A O TYM SIĘ ZAPOMINA TAKŻE W MOJEJ KOMENDZIE I DLATEGO TEŻ JA WYSTĄPIŁEM Z SZEREGÓW TAKIEGO ZWIĄZKU I MAM PRAWO SĄDZIĆ TO SAMO O INNYCH
Szyba i powiem Ci szczerze że ja się z tym zapisem nie zgadzam. Skoro członkowie związku płacą składki, poświęcają swój czas a inni stoją z boku i plują tak jak ty na związek to dlaczego takim związek ma pomagać i ich bronić????? Sam znam przykłady gdzie goście napier....li na związek a jak się im krzywda działa to przychodzili żeby ich bronić (nie chodzi tu o alkohol ani inne..tego typu).
Ale to jest moje zdanie, inni napewno sądzą inaczej.......
PANA LUDZIE WYBRALI PO TO ŻEBY PAN LWIM PAZUREM
Ciekawy jestem jak Ty walczyłeś będąc członkiem związku i dlaczego Ciebie ludzie nie wybrali????
OPRÓCZ KOMUNIKATÓW W KTÓRYCH NIE MA KONKRETÓW Z CZYM SIE ZWIĄZEK SOLIDARNOŚCIOWY NIE ZGADZA NIE ZAUWAŻYŁEM INNYCH DOKUMENTÓW ŚWIADCZĄCYCH ŻE ZWIĄZEK POD PRZEWODNICZĄCYM PANEM OSMYCKIM WALCZY O STRAŻAKÓW
Szyba naprawdę jesteś świetny......szkoda słów.
najlepiej jakby związek był organizacją terrorystyczną i wysadzał komendy w powietrze. Zdajesz sobie sprawę że związek w wielu sprawach opiniuje a nie decyduje.
Zapytam cię jeszcze raz. Jak ma związek być skuteczny skoro jest tak słaby i ma małą liczbę członków????
Jak ma ktoś walczyć skutecznie skoro tacy jak ty występują ze związku i jaszcze opluwają go????
2.O PAŃSKIM GARBIE NIE ZAPOMNĘ NAPISAĆ ALE BĘDĘ MUSIAŁ POCZEKAĆ AŻ PAŃSKI KOLEGA Z ROKU MI WYJAWI WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW ALE TAK JAK MÓWIE POTRZEBA CZASU
No to jest niezłe.  porównując do wcześniejszych wypowiedzi brzmi to mniej więcej tak:
Wiem coś ale nie powiem bo tak naprawdę to kumpel mi coś mówił ale właściwie to mi nie mówił bo jeszcze nie gadałem z nim ale może mi powie więcej to będę wiedział.........to wtedy powiem.
- MAM PRAWO TEŻ SĄDZIĆ ŻE PAN MA GARBA BO JAKO KADETA BAŁ SIE PANA KOMENDANT SZKOŁY A JEŚLI SIĘ BAŁ TO COŚ W TYM JEST BEZ GARBA BY PAN WTEDY WYLECIAŁ ZE SZKOŁY SZYBCIEJ NIZ PRZYSZEDŁ
coraz bardziej ciekawie się robi....... co znaczy.."WTEDY"...kiedy??? Dlaczego bał się go komendant??? Czyżby powiązania z Al-kaidą????
PAN OSMYCKI WYSTOSOWAŁ W KOMUNIKACIE ABY SIĘ USTOSUNKOWALI STRAŻACY- ZWIĄZKOWCY CO DO PROJEKTÓW I ZŁOŻYLI SWOJE UWAGI WIĘC JEŚLI JA WYŁAPAŁEM UWAŻAM ŻE SŁUSZNE UWAGI TO POWINNO SIĘ PODZIEKOWANIE A NIE ATAK

I w tym zdaniu jest wszystko zawarte co trzeba. Jesteś jutro w służbie(14.02.)więc spokojnie prześledź kto kogo zaatakował i dlaczego....Poczytaj co zacząłeś wypisywać,oskarżać itp. W jaki sposób zacząłeś dyskusje na tym forum....do kogo się zwracałeś w swoich postach i sam sobie odpowiedz kto zrobił ten atak.
A to co Ty wychwyciłeś, wychwycili też inni już dawno, ale podziękować należy Tobie. Ja więc bardzo Ci dziękuję (za zamęt i sianie niedomówień i podejrzeń).
ŻYCZĘ MIŁEGO URLOPU I ZAZDROSZCZĘ PANU ŻE MOŻE PAN BYĆ TERAZ NA URLOPIE W PORZE ZAPEWNE FERII ZIMOWYCH DZIECI , BO JA JAK I POZOSTALI KOLEDZY NIE MOŻEMY WYKORZYSTAĆ JESZCZE URLOPÓW ZALEGŁYCH POMIMO ŻE W KOMENDZIE DO ZWIĄZKU NALEŻY OKOŁO 40% STRAŻAKÓW
U mnie jest 80% w związku a też czasem są problemy z wykorzystaniem urlopów więc nie rozumiem co ma jedno do drugiego. Na marginesie znam takich co w sezonie dużo chorują  ;) i potem są problemy z innymi strażakami żeby wykorzystali urlopy, ale u Ciebie to pewnie wina tych 40% związkowców.
I nie bądź taki zazdrosny bo śniegu nie było tylko deszcze i pewnie mu zamókł ten wypominany przez Ciebie Laptop.
Dość, miało być krótko a wcale tak nie wyszło....sorry.

PS. Zastosuj się do dopisu moderatora to nie będzie problemów z podszywaniem się pod Ciebie.
A swoją drogą to zauważ co napisał ten co się 'podszył' pod Ciebie ...."wszystko wina związków"...
To brzmi jak Leppera :..."Balcerowicz musi odejść.." :lol: