Autor Wątek: Pytania do i odpowiedzi KG.  (Przeczytany 73397 razy)

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 25, 2007, 17:07:58 »
Panie Komendancie

Jak pan sie ustosunkuje do projektu zmian w ustawie o PSP zaproponowanych przez Departament Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych, w którym mówi sie już wprost o 48 godzinnym tygodniu pracy (40 godzinny poszedł chyba do lamusa) oraz o zmniejszeniu dodatkowego urlopu wypoczynkowego z 18 do 13 dni.
Wcześniej pana linija obrony na temat wydłużenia do 48 godz.tygodnia pracy oparta była na 18 dniowym dodatkowym urlopie, który i tak nie pokrywał czasu jaki mielibysmy dodatkowo przepracować, to obecnie nie dość, że ten czas pracy staje sie już regułą, to jeszcze obcina sie nam urlop.
Proszę o szczerą pańską opinię na te zmiany.
Niestety szczerość, zwłaszcza na oficjalnym forum, jest ostatnią rzeczą na jaką mogę sobie pozwolić. Jak zasygnalizowałem jedynie przyczynę opóźnienia prac nad nowelizacją ustawy, to Pan Przewodniczący Osmycki obsmarował mnie równo. Teraz na bardziej drażliwe tematy odpowiadam na adresy prywatne. Natomiast jak ktoś wykorzysta taki prywatny list przeciwko mnie, to będzie to ostatnie moje wystąpienie na forum. Natomiast projekt DZK zaopiniowałem negatywnie wskazując na poważne wątpliwości natury prawnej i wydłużony okres legislacyjny nie gwarantujący zakończenia w tym roku (zmiana 2 ustaw jednocześnie). Ponadto poddałem w wątpliwość czy uda się taką wersję wynegocjować ze związkami zawodowymi. Ostatecznie propozycja: dołożymy wam czasu służby i nie damy płatnych nadgodzin (ani rekompensaty za dotychczasowe), ale w zamian za to zabierzemy urlop dodatkowy, musi wywołać niezadowolenie wśród strażaków. Tak czy inaczej ostateczną decyzję która wersja ustawy ma trafić na ścieżkę legislacyjną ma podjąć minister. Pozdrawiam W. Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 25, 2007, 17:11:04 »
Panie Komendancie, czy do dnia dzisiajszego podjął Pan jakiekolwiek kroki (które można potwierdzić, ślad na piśmie), aby zwiększyć ilość strażaków PSP?
 Nie chodzi mi o skutki przeniesień strażaków 8-godzinnych do podziału bojowego co jest związane z reorganizacją, ale o jakiekolwiek wystapienie do MSWiA, czy Premiera o pozwolenie na zatrudnienie większej ilości strażaków?
Wystarczy krótkie TAK, lub NIE.

Pozdrawiam, goracy przeciewnik pańskich poczynań na stanowisku KG PSP.
Trzymając się Pańskiego stylu: Czy przestał Pan już kraść? Wystarczy krótkie TAK lub NIE.
A co do dodatkowych etatów. To mam pytanie czy chce Pan więcej zarabiać np. za ponadnormatywny czas służby czy nie? Pozdrawiam. W. Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 25, 2007, 17:20:25 »
STRAJK!!!
Dość traktowania nas jak nierobów, nieudaczników , analfabetów itp.,itd..Bo moim zdaniem tak nas Pan traktuje. A ponieważ , jak wspomniał wyżej sam_go musze w wątku zadać pytanie....tak więc...

Panie Komendancie , czy jest pan z nami, czy przeciw nam????
To co Pan napisał to czyste insynuacje. Nigdy nie wypowiadałem się w sposób jaki mi Pan przypisuje. i na przyzłość nie życzę sobie takich oszczerstw.
A co do pytania to odpowiem tak. Jeśli Pan uważa, że strażaków powinno być co najmniej 4500 na zmianie za godziwą zapłatę, to jestem z Wami. Jeśli natomiast Pan uważa, że strażak powinien siedzieć w domu za co najmniej dwukrotnie wyższe wynagrodzenie, to jestem przeciwko Wam. Niech Pan sam sobie dobierze właściwą odpowiedź. Pozdrawiam W.SKomra

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 25, 2007, 17:28:38 »
Cytuj
Umieść cytat
Cytat: robard  Marzec 22, 2007, 20:05:44
Panie Komendancie, czy do dnia dzisiajszego podjął Pan jakiekolwiek kroki (które można potwierdzić, ślad na piśmie), aby zwiększyć ilość strażaków PSP?
 Nie chodzi mi o skutki przeniesień strażaków 8-godzinnych do podziału bojowego co jest związane z reorganizacją, ale o jakiekolwiek wystapienie do MSWiA, czy Premiera o pozwolenie na zatrudnienie większej ilości strażaków?
Wystarczy krótkie TAK, lub NIE.

Pozdrawiam, goracy przeciewnik pańskich poczynań na stanowisku KG PSP.

Trzymając się Pańskiego stylu: Czy przestał Pan już kraść? Wystarczy krótkie TAK lub NIE.
A co do dodatkowych etatów. To mam pytanie czy chce Pan więcej zarabiać np. za ponadnormatywny czas służby czy nie? Pozdrawiam. W. Skomra
Wysłane: Marzec 25, 2007, 17:07:58Wysłany przez: w_skomra 
   
Tak chcę zarabiać więcej i pracować ustawowe 40 godzin.
Kiedy Pan zapewni brakujące etaty i skończy kombinacje z nadgodzinami?

Offline bombello1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 25, 2007, 17:51:07 »
Dlaczego jest tak że w jednej jednostce na podziale bojowym dodatek na ;
4-6 grupie 100 -150zł a do niedawna 1-120zł ?
Natomiast w jednostce ościennej od kilku lat jest on na wysokości nie mniejszej jak 400zł(podałem najniższy). Co mamy zrobić aby te dodatki zbliżyć do jednostki ościennej ?
Zaznaczam że jednostki są tej samej kategorii .Oraz proszę powiedzieć dlaczego jest możliwa aż taka rozpiętość dodatku?
Pozdrawiam.

Offline Alf in fire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 25, 2007, 18:16:54 »
Śledzę forum od jakiegoś czasu,szczególnie interesuje mnie rozliczenie czasu służby w PB. Chciałbym się dowiedzieć jak powinien być rozliczany urlop, według jakiego normatywu 40 czy 48 godzinowego.W  chwili obecnej 1 dzień urlopu przeliczany jest jako 8godzin. Zakładam  np. ,że biorę 30 dni urlopu czyli 30x8godz =240godz w miesiącu w którym normatyw wynosi 176godz. Różnica wynosi 64 godziny.Biorąc pod uwagę cały okres rozliczeniowy różnica ta zostaje zamieniona na nadgodziny , które mieszczą się w limicie 40-48godz tygodniowym w celu zachowania ciągłości służby.Strażacy ośmiogodzinni w tym samym okresie naliczone mają 176:8=22dni urlopu a strażacy PB 240:8= 30 dni. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii. Urlopy dodatkowe posiadają wszyscy strażacy nie tylko za wydłużony czas służby na PB. 

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 25, 2007, 18:22:25 »
NIE Kolgo Sam_go Pan KG nie ma zamiaru kopać drzwi, ale my strażacy z PB mamy dość i będziemy wymuszać na władzach związkowych takich akcji jak w Belgi czy w Anglii. Wyjdźmy w końcu na ulice, zostawmy telefony, wyjdźmy z remiz ciekawe czy KG będzie nadal tak spokojny. Panie KG MY zwykli strażacy nie Ci z za biurek tylko Ci co jeżdżą do akcji MAMY tego  dość! Czy ma Pan zamiar coś zrobić aby nas nie tylko obywatele szanowali ale też władza? Jak na razie wygląda że Pan ma daleko gdzieś strażaków.
Po raz kolejny proszę by powstrzymywał się od insynuacji. Nigdy nie wypowiadałem się w sposób sugerujący że "mam strażaków gdzieś". Nie wiem jaki jest stan prawny w Belgi, ale Angielski znam. Strażacy w Anglii mają prawo do legalnego strajku po wyczerpaniu drogi negocjacyjnej i po ostrzeżeniu rządu z miesięcznym wyprzedzeniem, że do strajku dojdzie. W tym czasie jest uruchamiany odwód operacyjny obsługiwany przez wojsko. Dopiero jak wojsko przejmie odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców, strażacy mogą rozpocząć strajk. Ostatni skończył się totalną klapą. Odwody były tak niewyszkolone i źle wyposażone (sprzęt z lat 60 - tych), że doszło do serii wypadków śmiertelnych. Opinia publiczna, która początkowo sprzyjała strażakom, szybko zmieniła zdanie i zaczęły się żądania skończenia z tym bałaganem za wszelką cenę. W efekcie strażacy musieli zakończyć strajk bez uzyskania zamierzonych celów (wersja oficjalna mówi o uzyskaniu niektórych z zamierzonych celów). Natomiast w Polce forma strajku o jakiej Pan wspomina może być potraktowana jako odmowa udzielenia pomocy. To jest karalne. Nie znam prawa karnego dlatego nie jestem w stanie stwierdzić, czy nawoływanie do takiego czynu nie jest już podżeganiem do przestępstwa. Tak czy inaczej proponuję zważać na słowa. Internet daje tylko iluzję bezpieczeństwa. W razie wszczęcia dochodzenia zwykle dość szybko można ustalić, kto napisał dany list. Dlatego rozwaga zalecana jest zawsze. Pozdrawiam W. Skomra

Offline Alf in fire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 25, 2007, 18:36:32 »
Czy strazaka z podziału  bojowego Komendant Powiatowy może oddelegować do pracy w sekretariacie na system ośmiogodzinny, zmniejszając  jednocześnie ilość ludzi na zmianie i ograniczając im mozliwość wybierania nadgodzin. Czy to jest zgodne z ideą reorganizacji komend , która miała wzmocnić PB. Kto powinieć zastepować dyzurnych PSK: pracownicy KP czy PB.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2007, 18:42:25 wysłana przez Alf in fire »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 25, 2007, 19:19:09 »
Szanowny Panie Komendancie.
Po raz kolejny wydaje się Pan nie chcieć zauważać problemu czasu urlopu liczonego dla pracowników 8 godz. i PB. Wyliczenia podane przez przedmówców do Pana nie przemawiają, więc spróbuję na przykładzie 15 dniowym.
Strażak 8 godz.
15 dni urlopu = 3 tygodnie - prawda? tu się musi Pan zgodzić.

Strażak PB
15 dni urlopu = 2 tygodnie + wyliczone z harmonogramu 40 godzinnego 40h nadgodzin
I byłyby one nadgodzinami, gdyby lekką rączką nie wprowadził Pan 48 godzinnego tygodnia. Te nadgodziny dające ten dodatkowy - 3 tydzień czasu wolnego (przypominam, 3 tygodnie urlopu w systemie 8h) giną w ramach 8 dodatkowych służb dopuszczalnych do wstawienia w harmonogramie bez konieczności oddawania.
Czy teraz jest to jaśniejsze?

Pytanie: Panie Komendancie, kiedy zauważy Pan, że podlegli Panu strażacy są ludźmi wykształconymi, znającymi podstawy matematyki, prawa i że nie da się ich zbyć zawiłym językiem przepisów, bo przepisy znają nie gorzej niż Pańscy doradcy.

Proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako uszczypliwości ( dającej Panu mandat do nieodpowiadania na pytanie ).

« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2007, 21:02:34 wysłana przez sam_go »

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 25, 2007, 19:36:07 »
Panie Komendancie poprosze o wyjaśnienie

co znaczy  określenie "ciągłość służby"
i wszystko będzie jasne
pozdrawiam

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 25, 2007, 20:09:47 »
W odpowiedzie na moje pytanie zamieszczone niżej:
Cytuj
Panie Komendancie, czy do dnia dzisiajszego podjął Pan jakiekolwiek kroki (które można potwierdzić, ślad na piśmie), aby zwiększyć ilość strażaków PSP?
 Nie chodzi mi o skutki przeniesień strażaków 8-godzinnych do podziału bojowego co jest związane z reorganizacją, ale o jakiekolwiek wystapienie do MSWiA, czy Premiera o pozwolenie na zatrudnienie większej ilości strażaków?
Wystarczy krótkie TAK, lub NIE.

Pozdrawiam, goracy przeciewnik pańskich poczynań na stanowisku KG PSP.

otrzymałem od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. dr inż. Witolda Skomry następującą odpowiedź:

Marzec 25, 2007, 17:11:04
Wysłany przez: w_skomra
Cytuj
Trzymając się Pańskiego stylu: Czy przestał Pan już kraść? Wystarczy krótkie TAK lub NIE.
A co do dodatkowych etatów. To mam pytanie czy chce Pan więcej zarabiać np. za ponadnormatywny czas służby czy nie? Pozdrawiam. W. Skomra

po której nie sposób stwierdzić, że lekceważący ton pańskiej wypowiedzi dobitnie świadczy o nonszalanckim podejciu do prawdziwych problemów strażaków PSP. Styl pańskiej odpowiedzi, a szczególnie zdanie: "Czy przestał Pan już kraść" dowodzi, że nie ma Pan najmniejszego poważania dla podwładnych. Jeśli pytanie przeze mnie zadane wywołało, aż taką pańską frustrację, to  strach pomyśleć co mógłby Pan odowiedzieć na bardziej drażliwe tematy związane z PSP? Wydaje mi się jednak, że poziom tej odpowiedzi nie licuje z powagą stanowiska, które Pan piastuje.

zadał Pan w swoje odpowiedzi pytanie na które czuję się zobowiązany odpowiedzieć:
Cytuj
Marzec 25, 2007, 17:11:04
Wysłany przez: w_skomra
To mam pytanie czy chce Pan więcej zarabiać np. za ponadnormatywny czas służby czy nie?
- tak, chcę więcej zarabiać za ponadnormatywny czas służby - za normatyw uznaję jednak 40 godzin służby tygodniowo, a nie jak Pan proponuje odpłatnośc powyżej 48 godzin tygodniowo.

W związku z tym, że w tym wątku należy zadawać pytanie, pomimo tego, że odpowiada Pan bardzo niegrzecznie i wybiórczo to:
 Panie Komendancie, czy do dnia dzisiajszego podjął Pan jakiekolwiek kroki (które można potwierdzić, ślad na piśmie), aby zwiększyć ilość strażaków PSP do poziomu umożliwiającego utrzymanie normatywu 40 godzin tygodniowo w rozliczeniu 6 miesiącznym w systemie zmianowym?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 25, 2007, 20:31:10 »
Witam
Ostatnimi czasy, doszla do mnie i do moich kolegow wiesc, iz nie mamy nadgodzin, lub zostalo ich bardzo niewiele, nie byloby to nic dziwnego, gdyby nie to, ze kilka dni wczesniej kazdy z nas mial ich sporo.
Po moim pytaniu co sie stalo i skad sie to wzielo, dostalem pod nos pismo BK I 110 22/2 07, w ktorym w jednym z punktow byl zapis, ze strazaka mozna sciagnac do sluzby 8 razy w okresie rozliczeniowym bez potrzeby oddawaniu mu nadgodzin, jesli bedzie to spowodowane zapewnieniem ciaglosci sluzby. Teraz moje pytanie do Pana Komendanta, jak to jest, ze na podstawie tego pisma, wydanego w polowie stycznia rozlicza sie okres poprzedni?
Nie rozumiem - "rozlicza się okres poprzedni". Chciałem wiedzieć ile czasu przepracowanego w sposób nie budzący wątpliwości jest czasem ponadnormatywnym. Czy skoro za chwilę dane te w ogóle do KG nie będa przesyłane, to tym razem napisze Pan, że nadgodziny odparowały? Ja uważam, że art. 71a wskazuje, że czas od 40 do 48 godzin został zrekompensowany urlopem dodatkowym. Związki, że jest to gratyfikacja nie wiadomo za co, a czas ten pozostaje do oddania. Żadna instytucja w kraju nie chce sie na ten temat wypowiedzieć. Czekamy na wyroki sądów - ale uwaga w indywidualnych sprawach do załatwienia w ramach budżetu poszczególnych komend, albo na rozwiązanie systemowe w postaci płatnych nadgodzin, które proponuje w moim projekcie ustawy o nowelizacji PSP. Są jeszcze inne możliwości jak np. propozycja DZK. Tak czy inaczej najwyższa pora przyjąć w jaką strone idziemy. Pozdrawiam. W. Skomra


Nie rozumiem "sposób nie budzący wątpliwości"... Czy to, ze ja i moi koledzy bylismy w pracy i przy 40 godzinnym tygodniu wypracowalismy nadgodziny, budzi watpliwosci???????
Jak wtedy pracowalismy, nikt nie mowil, ze przez to, ze jestesmy w pracy zapewniamy ciaglosc sluzby, ze te sluzby, ktore pelnimy, robimy za frajer, no bo tak trzeba... Przychodzilismy, bo dostalismy polecenie o trzymaniu stanu minimalnego, przyznaje, mniejsza ilosc osob, nie zapewnialaby pelnej obsady jednego samochodu wyjazdowego... Nagle, pojawilo sie nowe okreslenie, ktore wszyscy ochoczo podlapali i ktore wszyscy uzywaja, a ktore nikt nie potrafil wczesniej zdefiniowac... Po pytaniach na forum, widze, ze nadal nie wszyscy wiedza, co to jest ciaglosc sluzby...

Nie wiem, co sie dzieje, ale widze za to, ze dzieje sie wiele rzeczy, ktore staraja sie, uprzykrzyc prace... Ja nie wzbraniam sie przed pracowaniem, co to to nie, bardzo podoba mi sie zawod strazaka, moge przychodzic pracowac sluzba w sluzbe, ale na jasno okreslonych warunkach, a nie, ze mamy 40godzinny tydzien pracy, ale nie, godziny, ktore przepracuje budza watpliwosci, nie moga byc liczone do ponad normatywnych... Super...

Cos pieknego... I po co, czlowiek ma sie starac, skoro widzi, ze z kazdej strony rzucaja mu klody pod nogi...???? A co jesli dojdzie do zmian w systemie emerytalnym? Co niby, jest nieprawdopodobne, ale dlaczego wszyscy sie nad tym zastanawiaja...? Wiadomo, nie zostanie to wprowadzone z dnia na dzien, ale wystarczy kolejny chory projekt, a kto moze, to na ta emeryture odejdzie... Czy nie widac tego w Warszawie?? Czy tak trudno to dojrzec...??

Pytanie do Pana Komendanta:
Jak zacheci Pan mlodego strazaka po np. aspirantce ( takiego jak ja), by nadal pracowal w strazy w Polsce, by widzial nadzieje na przyszlosc, by wiedzial, ze pracujac w strazy, za swoja prace otrzyma wynagrodzenie, ktore pozwoli mu utrzymac jego i rodzine, pozwoli na realizacje marzen poza zawodowych...?
Z nadzieja,
solosar

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 25, 2007, 22:36:11 »
A co do pytania to odpowiem tak. Jeśli Pan uważa, że strażaków powinno być co najmniej 4500 na zmianie za godziwą zapłatę, to jestem z Wami. Jeśli natomiast Pan uważa, że strażak powinien siedzieć w domu za co najmniej dwukrotnie wyższe wynagrodzenie, to jestem przeciwko Wam. Niech Pan sam sobie dobierze właściwą odpowiedź. Pozdrawiam W.SKomra
ok ale  jak możemy Panu pomóc ?, bo MSW chyba nam nie sprzyja!.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 26, 2007, 00:02:52 »
Cytuj
Jeśli Pan uważa, że strażaków powinno być co najmniej 4500 na zmianie za godziwą zapłatę, to jestem z Wami. Jeśli natomiast Pan uważa, że strażak powinien siedzieć w domu za co najmniej dwukrotnie wyższe wynagrodzenie, to jestem przeciwko Wam.
Czy należy rozumiec to :
Jeśli uwaza Pan że Podział Bojowy powinien pracować 48 godz./tyg za te podwyżki które mamy dostać
to jest Pan z nami. Jeśli natomiast Pan uważa, że strażak powinien pracować 40 godzin/tydz i też za te pieniądze z podwyżek to przeciw nam ?


Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 26, 2007, 00:10:38 »
Witam!
Dziś Pan KG napisał:
Cytuj
Przykładowo nie przewiduję istnienia pomocnika dyżurnego, tylko albo dyżurny w komendzie odpowiedniej kategorii ( ze zróżnicowanymi wymogami kwalifikacyjnymi), albo młodszy dyżurny (technik), dyżurny (technik pożarnictwa + wyższe wykształcenie ogólne), starszy dyżurny (inżynier pożarnictwa). Tym bardziej nie wiadomo jak te stanowiska będą miały grupy zaszeregowania. Natomiast będzie obowiązywać zasada wyższa grupa to wyższe wymogi kwalifikacyjne.

A to znów coś zupełnie nowego :wacko:
Może Pan wytłumaczyć dyżurnym na poszczególnych stanowiskach SK , czy kat. Czym tak naprawdę bardzo różni się, ich praca i zakres obowiązków :huh:
Tylko proszę nie wspominać o jakimś natężeniu i zmęczeniu, innej odpowiedzialności itd., bo to już znamy. Ja pracuję już naprawdę sporo lat i jakoś nie bardzo to dostrzegam :angry: Chyba, że w CKR i WSKR -_-
Grupa zaszereg., a stopnie i wykształcenie, staż, dodatki to odrębna spr. płac! Czy ma - będzie miało to zastosowanie do innych stanowisk funkcyjnych również np: mł.d-ca zmiany, starszy ^_^ itp.?
Coś obawiam się, że powstanie kolejne niezłe zamieszanie! Może o to chodzi? E...chyba nie?
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2007, 00:28:53 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 26, 2007, 00:28:48 »
Panie JEKG , Pan przeczyta mój post i odpowie co Pan na to...
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3564.msg52225#new
I jeszcze do tego zapytam:
Kto tu jest wielbłądem??
To my mamy Panu udowadniac jak stanowi prawo??
Czy Pan żyje w innym prawie??
Pan zmieni stanowisko na komendanta miejskiego albo powiatowego, zrobi zagrywki jakie Pan zaleca i spotkamy się sądzie. Z Pana pozycji łatwiej takie cuda zarządzać, prawda??
Wszak Pan nie ponosi osobowo odpowiedzialności, prawda??
Sam Pan napisał w piśmie z 18.01 - przypominam że odpowiedzialnośc ponosza KP i KM i to pewnie też prawda??
Jak Pan skończy żonglowanie prawem będzie Panu i nam łatwiej, ale trudno jest przyznac racje swojemu poprzednikowi, chcącemu działać zgodnie z prawem , prawda??
A wtedy powiemy, że mamy wporzo szefa, pewnie Panu na tym też zależy, prawda??
Pozdrawiam

PS. Nie spodziewam się odpowiedzi na moje pytania, gdyż jak zwykle Pan i Panu podobni, uzna Pan te pytania za atak na swoją osobę. A jeżeli chodzi o kwestię przyznania jakiejkolwiek racji to juz w ogóle nie w Pana stylu. Ale coż... żaba błota też się wyrzekała....
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2007, 10:09:22 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 26, 2007, 12:50:42 »
Ostatnie pytanie do Pana Komendanta ( tym roku) !!

Witam Pana  Komendanta.

Panie Komendancie proszę przybliżyć nam jak daleko posunęły sie prace w sprawie projektu rozporządzenia płacowego i na jakim jest etapie , określić termin finalizacji ? Czy ten dzień  ,,Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia,, już się zbliża ?

Pozdrawiam

Do pytania przyłącza się zapewnie ok. 20 tyś funkcjonariuszy PSP więc je ponawiam  i dodaje-policja(http://www.policja.pl/download.php?s=1&id=6607).
Czy naprawdę tak trudno napisać 2 zdania ??
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline cotusiedzieje

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Skierowania do służby stałej w PSP
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 27, 2007, 11:47:50 »
Moje pytanie do Komendanta Głównego: Kiedy będą znane decyzje o skierowaniu do
służby stałej absolwentów Dziennych Studiów Zawodowych dla strażaków w sł. kandydackiej?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, życzę sukcesów w pracy i "do zobaczenia" na Promocji Oficerskiej  4 maja 2007 r.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 27, 2007, 15:03:31 »
Szanowny Panie Komendancie.
Jak Pan ustosunkuje się zapisów w projekcie ustawy o PSP, kategorycznie zakazujących strażakowi podejmowania zajęcia zarobkowego związanego z ochroną p.poż.? Czy są gdzieś określone te czynności, które są związane z ochroną p.poż.? Bo w taki sposób to wiele takowych może być za to uznanych. Budowa i administrowanie stroną internetową KM PSP czy JRG, też jest związane z ochroną p.poż.? Najłatwiej jest coś zakazać i już. Może wartoby, było zawrzeć w tej ustawie tak jak np. BHP-wcy, kto i na jakich warunkach może wykonywac te czynności. 

I czy to prawda, że projekt ustawy o ochronie p.poż. kręci się głównie wokół OSP? Ustawa jak o niej się mówi Pawlakowa, wprowadzi kolejne zamieszanie wśród naszej społeczności. Co Pan jako "naczelny wódz" strażakow zamierza w tym kieunku zrobić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2007, 23:02:08 wysłana przez strazak998 »

Offline jonik777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 28, 2007, 01:32:46 »
Szanowny Panie Komendancie Główny mam jedno zasadnicze pytanie .
MOJA KOCHANA BABCIA MÓWI, [...]
babcia niestety gada takie głupoty, że musiałem to wyciąć. Proszę o zachowanie kultury!
/Jeśli w tym poście nie pojawi się poprawiona treść zostanie on wykasowany/
dago


Z POWAŻANIEM
Strażak który będzie okradziony z godzin pracy(40=48), nadgodzin, urlopu dodatkowego, możliwości dorabiania etc.etc.etc.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2007, 02:05:30 wysłana przez dago »

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 29, 2007, 02:05:26 »
Szanowny Panie Komendancie

Mam do Pana następujące pytania:

1) kiedy zaoczne kształcenie zawodowe (studia inżynierskie i uzupełniające magisterskie) w naszej uczelni SGSP będzie bezpłatne dla strażaków PSP ? - to skandal, że dla nas sa odpłatne;

2) kiedy liczba strażaków pionu kontrolno-rozpoznawczego na powiecie będzie ustalana nie na podstawie widzimisię Komendanta Powiatowego i aktualnych mozliwości etatowych, a wskaźnikowo na podstawie np. liczby mieszkańców powiatu, liczby miast, liczby gmin, obiektów uzyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego, obiektów handlowych, magazynowych i produkcyjnych itp. ? - obecna sytuacja po reorganizacji wprowadza szereg anomalii, a wręcz można odczuć, że prewentyści są gatunkiem na wymarciu;

3) kiedy zwykły strażak biurowy (także podziału bojowego, PSK i PA) posiadający ponad 20 lat (uczciwej służby), stosowne kwalifikacje (wykształcenie, kursy, umiejętności etc.) niezależnie od tego czy jest ładny czy brzydki, czy jest kolegą komendanta czy nie - otrzyma dodatek służbowy przekraczający (dla mnie magiczną liczbę) 40% ?

4) kiedy komendanci powiatowi ustalą i zaczną wypłacać dodatek kontrolerski dla strażaków pionu kontrolno-rozpoznawczego ?

5) a w kontekście Pana wypowiedzi
Kolego Firek998. Podział między biurowymi, a podziałem jest tak stary jak straż pożarna. Te podziały teraz jeszcze się pogłębiły ...... Pozdrawiam. Skomra
co Pan zrobi żeby uzdrowić sytuację i zakończyć sączenie jadu przez naszych szefów ? - Uważam, że podział pomiędzy pracownikami biurowymi, podziału bojowego a obecnie dodatkowo PSK i PA jest sztuczny. Każdy z nas ma zadanie do wykonania w PSP i to sie liczy. Może powinien Pan zabronić Komendantom Wojewódzkim i Komendantom Powiatowym uprawiania na terenie podległych jednostek polityki "mętnej wody" pogłębiającej te tzw. "podziały". Może zamiast trwonić energię na skłócanie środowiska nasi Szefowie zajęliby się czymś pożytecznym np. walką o nasze płace, sprawiedliwym rozstrzyganiem sporów, godnym reprezentowaniem naszej formacji na zewnątrz etc.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2007, 11:38:41 wysłana przez chyba_uczciwy »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 29, 2007, 12:18:12 »
A jakie jest Pańskie stanowisko w tej sprawie Panie Komendancie. Może wartoby przyjrzeć się Komendantowi Wojewódzkiemu i zespołowi przez niego powołanemu?

http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=4211.0

http://www.rmf.fm/fakty/?id=115359

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 29, 2007, 19:49:41 »
A jakie jest Pańskie stanowisko w tej sprawie Panie Komendancie. Może wartoby przyjrzeć się Komendantowi Wojewódzkiemu i zespołowi przez niego powołanemu?

http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=4211.0

http://www.rmf.fm/fakty/?id=115359


nie zadawaj tak trudnych pytań|??


Panie komendancie czy dwa razy do roku zostaną nam wyzerowane nadgodziny... Jeżeli tak to urlop dodatkowy jest za mały aby mi pokrył moje moje nadgodziny za rok 2006/20007

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline jonik777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 30, 2007, 09:20:07 »
Panie moderatorze:
Dzięki za wykasowanie częsci mojego postu!!!
Jeżeli Babcia gada głupoty to nie wiem kto tu jest głupi(CZY TO BYŁO KULTURALNE?), ona przeżyła już nie jedno w naszym kraju - a to co napisałem w najjaśniejszy sposób określa sytuację w naszej formacji,
 ja przecież przytoczyłem NAJPRAWDZIWSZE POLSKIE PRZYSŁOWIE a jeżeli sranie we własne gniazdo przez JEKG jest niekulturalne to niech będzie ODDAWANIE KAŁU!!!
Tutaj jeszcze raz zadam pytanie : kiedy w końcu JEKG zrobi coś w końcu dla straży(PB) i poda się do dymisji
Z poważaniem:
Strażak który będzie okradziony z: godzin pracy, nadgodzin, urlopu dodatkowego, mozliwości dorabiania etc.etc.etc.

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 30, 2007, 10:32:38 »
Cytuj
A jakie jest Pańskie stanowisko w tej sprawie Panie Komendancie. Może wartoby przyjrzeć się Komendantowi Wojewódzkiemu i zespołowi przez niego powołanemu?

http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=4211.0

http://www.rmf.fm/fakty/?id=115359

a to Stasiu narozrabiał hehe

Ciekawe kogo jeszcze przyjmą do PSP po znajomości, bo do synów komendantów zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Panie Komendancie jeżeli Pan nie zniknął z tego forum na zawsze to może jakieś wyjaśnienie???
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.