Autor Wątek: Pytania do i odpowiedzi KG.  (Przeczytany 73549 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 30, 2007, 11:08:46 »
Panie moderatorze:
Dzięki za wykasowanie częsci mojego postu!!!
Jeżeli Babcia gada głupoty to nie wiem kto tu jest głupi(CZY TO BYŁO KULTURALNE?), ona przeżyła już nie jedno w naszym kraju - a to co napisałem w najjaśniejszy sposób określa sytuację w naszej formacji,
 ja przecież przytoczyłem NAJPRAWDZIWSZE POLSKIE PRZYSŁOWIE a jeżeli sranie we własne gniazdo przez JEKG jest niekulturalne to niech będzie ODDAWANIE KAŁU!!!
Tutaj jeszcze raz zadam pytanie : kiedy w końcu JEKG zrobi coś w końcu dla straży(PB) i poda się do dymisji
Z poważaniem:
Strażak który będzie okradziony z: godzin pracy, nadgodzin, urlopu dodatkowego, mozliwości dorabiania etc.etc.etc.
Własnie kiedy?????
Pewnie nie wczesniej przed lampasami???
Już sa obiecane , prawda???????
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 30, 2007, 12:47:28 »
Cytuj
A jakie jest Pańskie stanowisko w tej sprawie Panie Komendancie. Może wartoby przyjrzeć się Komendantowi Wojewódzkiemu i zespołowi przez niego powołanemu?

http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=4211.0

http://www.rmf.fm/fakty/?id=115359

a to Stasiu narozrabiał hehe

Ciekawe kogo jeszcze przyjmą do PSP po znajomości, bo do synów komendantów zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Panie Komendancie jeżeli Pan nie zniknął z tego forum na zawsze to może jakieś wyjaśnienie???

Sz. P. Komendancie!

Zatargi z sierżantem WieśMac'iem nie służą dobrze karierze w resorcie...
Oczywiście, PRAWO jest po Pana stronie, ale ten pan jest bardzo pamiętliwy.
Życzę Panu powodzenia w wychodzeniu z tej trudnej sytuacji - jako obywatel, któremu leży na sercu dobro służby, wolę, żeby zaczął Pan sprawować swoją funkcję w sposób adekwatny do posiadanego "przygotowania teoretycznego i praktycznego", a w ostateczności odszedł sam ze stanowiska, niż żeby nastąpiło to na wskutek intryg pana S.
Ponieważ post w tym topicu musi zawierać pytanie, to je załączam (parafrazując Pańskie wcześniejsze zadane kol. Robardowi):

Czy przestał Pan już tolerować łamanie obowiązującego prawa przez podległych sobie funkcjonariuszy?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 31, 2007, 06:01:19 »
Przecież wszyscy doskonale wiemy jak odbywa się "kształtowanie kariery" ludzi przyjmowanych po układach. Niestety zupełnie inaczej niż "normalnych strażaków".
Znam przykład komendy która przyjęła do służby gościa w dokładnie takiej samej sytuacji jak zięć ministra S - bez przeniesienia do rezerwy (na dodatek nie mając wolnego etatu!). Ale cóż, chłopczyk był synkiem wiceministra Skarbu Państwa. Co dalej? Kursik podstawowy z podoficerskim dla osób z wyższym wykształceniem a zaraz po tym miejsce na aspirantce z "extra-puli". Nadmienię że to wszystko przy biernej postawie ZZ!
Dla formalności pytanie:
Panie Komendancie, czy chce Pan znać więcej przykładów podobnych działań?

Offline natal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 31, 2007, 12:45:37 »

    Panie Komendancie  mamy nadzieję ,że jest Pan pierwszym komendantem ,który wreszcie usłyszy krzyk rozpaczy dyżurnych SK. Nie będę się tu rozwodził na temat  wszechstronnych umiejętności koniecznych do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśnioczych(gdy działa samo OSP jest to praktycznie dowodzenie na odległość) , posiadania wiedzy w wielu dziedzinach i ciągłym obciążeniu psychicznym (zaczyna się to przenosić na nasze rodziny) ale poruszę tutaj jeszcze jeden problem.
   Stanowiska Kierowania PSP to również Miejskie ,Powiatowe ,Gminne Centra Zarządzania Kryzysowego ,to również tel.112 .Te obowiązki weszły tylnymi drzwiami i nikt nie mówi o rekompensacie finansowej czy zwiększeniem obsad (w miastach, które wcześniej były województwami a potem zostały zakwalifikowane do III kat. i po ostatniej reformie zostawili po 1 dyżurnym SK jest nie do wytrzymania-musi się coś zmienić) Wspomniane obowiązki dotyczą tylko obsad SK i nikt inny w straży  nie odczuwa zwiększenia pracy czy odpowiedzialności w tym kierunku.Dyżurny SK to człowiek instytucja.  Ile jeszcze wytrzyma psychika dyżurnych SK, kiedy nie próbuje się „wyraźniej ich docenić” ?Panowie decydenci , usłyszcie ten głos rozpaczy!!!!!To nie są wymysły to jest krzyk desperatów!!! Gdybybym był złośliwy to życzyłbym wszystkim,którzy tam nie pracowali aby spróbować(nie myślę tu o pojedyńczych lub krótkookresowych  służbach z doskoku).Niech Pan spróbuje nas docenić i odpowiednio wynagrodzić! Myślę ,że grupa 11 czy 10 nie byłaby wcale za wysoka bo pracuje tam wielu oficerów i aspirantów a dla młodszych byłaby to motywacja do pracy aby awansować. Pozdrawiam!!

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 31, 2007, 15:26:56 »
Panie Komendancie jak daleko posuniete są kroki dążące do zwiększenia grup dla ludzi pracujących na PSK, MSK.
Czy w najbliższym czasie można liczyć na zwiększenie grup zaszeregowania jeśli tak to kiedy (czy bedzie to jeszcze w tym roku)?
Z góry dziękuję za odpowiedz, życzę powodzenia.

Offline jar67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 31, 2007, 18:51:45 »
Panie Komendancie - mam jedno nurtujące mnie pytanie dotyczące nurków w PSP. Wiem,że by dostać "czerwoną książeczkę" nurka PSP trzeba przejść weryfikację uprawnień przed komisją w Bornym Sulinowie. Zgodzę się z tym gdy ktoś posiada cywilne uprawnienia do nurkowania, ale nie mogę zrozumieć dlaczego weryfikuje się ludzi, którzy mają uprawnienia nurka zawodowego wydane przez Główny Urząd Morski. W ten sposób podważa się autorytet ludzi którzy podpisali się pod takimi uprawnieniami, a co dla mnie dziwniejsze wydaje się niepotrzebnie środki finansowe z puli PSP. Żadne szkolenie w PSP nie może się równać z tym które są prowadzone w/g programu GUM (cięcie, spawanie, sprzęt łąćzności podwodnej i inne). Myślę że warto się nad tym zastanowić i przeanalizować dokładnie - wszak wszędzie się mówi o oszczędnościach. Pozdrawiam!

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 01, 2007, 09:02:09 »
Przecież wszyscy doskonale wiemy jak odbywa się "kształtowanie kariery" ludzi przyjmowanych po układach. Niestety zupełnie inaczej niż "normalnych strażaków".
Znam przykład komendy która przyjęła do służby gościa w dokładnie takiej samej sytuacji jak zięć ministra S - bez przeniesienia do rezerwy (na dodatek nie mając wolnego etatu!). Ale cóż, chłopczyk był synkiem wiceministra Skarbu Państwa. Co dalej? Kursik podstawowy z podoficerskim dla osób z wyższym wykształceniem a zaraz po tym miejsce na aspirantce z "extra-puli.

W tej samej komendzie ,którą opisuje mario 68 mianuje się na stałe, po trzech latach stażu bez ukończonego kursu szeregowych stażystkę , tylko dla tego, panienka się bliżej zna ze swoim szefem.A pracowała podczas stażu w kilku komendach , a gdy odchodziła bez żalu ją żegnano z różnych to powodów.

 Jest  to Panie Komendzncie naruszenie prawa?
 
Panie komendancie : Czy prawo w PSP jest równe dla wszystkich? Ja przynajmniej wątpię .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 03, 2007, 18:43:42 »
Szanowny Panie Komendancie !

zadaję kolejne bardziej konkretne pytania:

1. Kiedy uporządkuje Pan sprawy mieszkaniowe na terenie woj. opolskiego ? - myślę, że powinien Pan bardzo wnikliwie przyjrzeć się praktykom odbierania dodatków za brak lokalu mieszkalnego strażakom, a jednocześnie przypadkom posiadania przez niektórych "wyróżnionych" dwóch lokali mieszkalnych, swojego i służbowego - rzecz jasna z możliwością wykupu, albo juz wykupionych. Ja podpowiadam Panu jedno - precz z takimi ze służby. Nie przypadkowo tzw. "wyróżnieni" są na kierowniczych stanowiskach.

2. Kiedy amatorzy i ludzie z komunistycznego układu odejdą z kierowniczych stanowisk na terenie opolszczyzny ?

3. Kiedy emeryci z kierowniczych stanowisk i to nie niskich przestaną mieszać się w sprawy służbowe  PSP ? Mógłbym tu kilka nazwisk zacytować ale po co ? Może Ci Panowie mają jakiś interes ?

4. Kiedy zrobi Pan porzadek z koligacjami rodzinnymi w strazy pozarnej tj. w przypadkach zaleznosci sluzbowej ? To pytanie zadaje na zyczenie jednego z kolegow z forum, uwazam ze problemem tym, przewijajacym sie w wielu watkach forum, dotknieta jest cala PSP. Jako przyklad, te akurat z przeszlosci, podaje  np. Komendant - syn prewentysta lub Komendant - brat Zastepca D-cy JRG - syn na podziale bojowym etc. etc.

Panie Komendancie będę bardzo usatysfakcjonowany jeżeli Pan odpowie na te 4 juz pytania, a także 5 zadanych przeze mnie wczesniej.

Serdecznie Pozdrawiam - Pana Fan z Opolszczyzny :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2007, 02:13:48 wysłana przez chyba_uczciwy »

Offline zastawka6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 03, 2007, 19:36:07 »
Panie Komendancie rozgorzała ostra dyskusja dyskusja nad podniesieniem grup dla służby dyżurnej MSK i PSK zgadzam sie trzeba podnieść grupy gdyż wykonują "kawał" dobrej roboty ale dlaczego przy tej okazji nic się nie mówi o podniesieniu grupy d - cy sekcji, którzy wykonują Różnica trzech grup pomiędzy d-cą zmiany to chyba przesada w sytuacji gdy w większości przypadków wykonują i ponoszą odpowiedzialność nie mniejszą jak oni, zastępują gdy są na wolnym, robią grafiki, rozliczają wolne i urlopy oraz przygotowują ćwiczenia.
Wobec tego czy projekt podwyższenia grup zaszeregowania dla d-cy sekcji zostanie zrealizowany w przyszłym roku

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 04, 2007, 11:04:49 »
Panie Komendancie.

Cytuj
Wg rozdzielnika

 

Na podstawie § 6 Zarządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 marca 1999 roku. w sprawie opracowywania, uzgadniania, wydawania i ogłaszania aktów normatywnych w resorcie spraw wewnętrznych i administracji (Dz. Urz, MSWiA z dnia 7 kwietnia 1999 roku z późn. zm,), w załączeniu przesyłam projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zmieniający rozporządzenie w sprawie ramowej organizacji komendy wojewódzkiej i powiatowej (miejskiej) Państwowej Straży Pożarnej, z uprzejmą prośbą o przedstawienie stanowiska do projektu w możliwie jak najkrótszym terminie.

                                                                            podpis:

              Zastępca Dyrektora

Departamentu Zarządzania Kryzysowego

   i Spraw Wewnętrznych MSWiA

             Edyta MUSZYŃSKA

Załącznik

1. Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniający rozporządzenie w sprawie ramowej organizacji komendy wojewódzkiej i powiatowej (miejskiej) Państwowej Straży Pożarnej.

 

Rozdzielnik

1.   Związek Zawodowy Strażaków „Florian",

2.   Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Pożarnictwa,

3.   Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność",

 

 

Rozporządzenie

Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji1

z dnia                  2006

zmieniające rozporządzenie w sprawie ramowej organizacji komendy wojewódzkiej i powiatowej (miejskiej) Państwowej Straży Pożarnej.

Na podstawie art. 13a ust. 5 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej

(Dz. U. z 2006 r. Nr 96, poz. 667 i Nr 104, poz. 708 i 711) zarządza się, co następuje:

§1.    W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 lipca 2006 r. w sprawie ramowej organizacji komendy wojewódzkiej i powiatowej (miejskiej) Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. Nr 143, poz. 1037) uchyla się § 6.

§2.      Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

 

Minister Spraw Wewnętrznych

i Administracji

Uzasadnienie

Z obecnej treści paragrafu 6 wynika, że przy naliczaniu etatów dla strażaków dla komend wojewódzkich i powiatowych (miejskich) dąży się do osiągnięcia na obszarze województwa jednego etatu strażaka (PSP) na 1000 stałych mieszkańców w województwie,

Uzależnienie sposobu obliczania liczby etatów w jednostkach organizacyjnych PSP wg parametru „jednego etatu strażaka na 1000 stałych mieszkańców w województwie" należy uznać za wysoce niefortunny i mogący nie odzwierciedlać rzeczywistych potrzeb w tym zakresie, podyktowanych rodzajem zagrożeń występujących na terenie ochranianym przez daną jednostkę PSP. Należy podkreślić, że obecny zapis § 6 niezwykle korzystny z punktu widzenia służby (PSP), nie uwzględnia liczby strażaków innych jednostek ochrony przeciwpożarowej wymienionych w art. 15 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U. z 2002 r. Nr 147, poz. 1229) działających na terenie województwa.

Ponadto, pozostawienie ww. paragrafu w dotychczasowym brzmieniu może doprowadzić do sztucznego generowania potrzeb kadrowych jednostek organizacyjnych PSP, których konsekwencje będzie musiał ponieść budżet państwa. W 2006 r. limit zatrudnienia funkcjonariuszy PSP wynosi 30.166, a plan zatrudnienia pracowników cywilnych - 1,169. Wypełnienie zapisu § 6 w obecnej treści skutkowałoby wzrostem zatrudnienia w jednostkach PSP o ponad 7.000 etatów funkcjonariuszy PSP, Należy zauważyć, że z uwagi na wysokie koszty zatrudnienia funkcjonariusza, nie tylko na etapie jego wyposażenia i wyszkolenia w momencie przyjmowania do służby, ale także z uwagi na fakt konieczności ponoszenia kosztów związanych z szeregiem przywilejów natury materialno- finansowej (w tym nabycia praw emerytalnych już po 15 latach służby) przysługujących strażakom PSP, tworzenie nowych etatów funkcjonariuszy z punktu widzenia wydatków publicznych powinno odbywać się w sposób niezwykle oszczędny i racjonalny oraz wynikać z rzeczywistych potrzeb służby, czego nie gwarantuje obecny zapis § 6 w. rozporządzenia, Dlatego też wnioskuje się jak na wstępie.

 

Ocena skutków regulacji

1.   Podmioty, na które oddziałuje projekt aktu prawnego.

Projektowane   rozporządzenie  dotyczy  wyłącznie  funkcjonariuszy  Państwowej

Straży Pożarnej.

2.    Wpływ aktu prawnego na sektor finansów publicznych w tym na budżet państwa
i budżety jednostek samorządu terytorialnego.

Projektowane rozporządzenie poprzez uchylenie przepisu, zgodnie z którym wymagany jest jeden etat strażaka na 1000 stałych mieszkańców na terenie województwa wpłynie korzystnie na kondycję sektora finansów publicznych oraz budżetu państwa, ponieważ zamknie z prawnego punktu widzenia drogę do nieuzasadnionego powiększania stanu etatowego PSP, Zgodnie z obecnie obowiązującym stanem prawnym PSP powinna bowiem liczyć około 39. 000 etatów strażaków PSP. Dotychczasowe doświadczenia w funkcjonowaniu PSP wskazują, iż służba ta w stopniu zadowalającym realizuje swoje obowiązki przy zachowaniu obecnego stanu etatowego, tj. 31. 656 etatów (w tym 1 166 etatów cywilnych).

Jak czytamy w ministerstwie nie zauwazyli by bezpieczeństwo PODATNIKA było zagrożone nawet przy 40 godzinnym tygodniu pracy.

Moje pytania:
1. Czy Pan jest przewrażliwiony czy też w departamencie nie mają zielonego pojęcia o czym piszą?
2. Kto tutaj mija się z prawdą...Pan czy z-ca dyrektora departamentu?
3. Czy w tym bardzo waznym departamencie wiedzą o naszych nadgodzinach i niskich stanach osobowych?

...i trochę z innej strony....
4. DLACZEGO zamiast wydłużyć czas pracy policjantom samorządy wykupują za duże pieniądze dodatkowe patrole?
5. Czy policjantów nie obowiązuje przepis o przedłużeniu czasu pracy? Dotyczy to tylko lekarzy i strazaków?

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 04, 2007, 17:13:50 »
Panie Komendancie w ostatnim czasie nasiliły się napięcia między pb a nazwijmy to resztą straży. To o czas służby, to o urlopy i oczywiście o dodatki służbowe.
Ostatnią kwestie może Pan rozwiązać bardzo szybko. a mianowicie uzależnić dodatek służbowy od:
1. Zajmowanej grupy
2. Stażu służby
3. Ewentualnych dodatkowych zadań (ale szczegółowo określonych)
Jeżeli by Pan KG wprowadził to obligatoryjnie w całej Polsce mam pewność że te napięcia związane przynajmiej z dodatkiem służbowym by się skończyły. W dodatku służbowym najgorsza jest dowolność KM/KP.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 04, 2007, 21:46:21 »
Panie Komendancie , zgadzam się z poprzednikiem , że trzeba okreslic jasne zasady przydzielania dodatków , lecz zaproponowane rozwiązanie jest trafne tylko w ostatnim punkcie, bo przecierz za zajmowane stanowisko jest przyznana odpowiednia grupa zaszeregowania i co za tym idzie -pieniądze , nie mozna kogoś doceniać dwa razy za to samo , jeżeli chodzi o staż ,to też nie byłoby sprawiedliwe,np.strazak z 20 letnim stażem nie przejawia rzadnej checi do zrobienia czegoś wiecej niż do niegonależy a młody szarpie sie na lewo i prawo aby go docenić ,i kto tu ma mieć wyższy dodatek(oczywiście to tylko wymyślony przeze mnie przykład) i dlatego sądze , że tylko ostatni punkt jest warty konkretnego zainteresowania i jasnego sprecyzowania.

Offline diavolo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 04, 2007, 22:43:01 »
Panie Komendancie
Mam pytanie jak pan Komendant ustosunkuje sie do skutków reorganizacji komend gdzie oficerowie po SGSP są spuszczani na stanowiska aspirancie i podoficerskie a oficerowie po studiach cywilnych i nie mających przeszkolenia zawodowego (ciążówka) zajmują stanowiska oficerskie?

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 05, 2007, 09:21:53 »
Panie Komendancie
Mam pytanie jak pan Komendant ustosunkuje sie do skutków reorganizacji komend gdzie oficerowie po SGSP są spuszczani na stanowiska aspirancie i podoficerskie a oficerowie po studiach cywilnych i nie mających przeszkolenia zawodowego (ciążówka) zajmują stanowiska oficerskie?

I tutaj dołączam się do pytania, z jego małą modyfikacją. Jak to jest, że oficerom po SGSP proponuje się stanowiska aspiranckie, a aspirantom (niekoniecznie starczym, czy sztabowym) proponuje się stanowiska oficerskie (kierownicy, naczelnicy).Czyżby komendanci próbowali zaoszczedzic na funduszach płacowych?

Offline strazak4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 05, 2007, 22:45:43 »
Panie Komendancie
Może zechciałby Pan zapoznać się z odwołaniami, które wpłynęły do komend wojewódzkich, w związku z reorganizacją, a tam bez większego zainteresowania zostały odrzucone?  Bo który komendant wojewódzki będzie podważał słuszność decyzji swojego podwładnego. Myślę że Pan dobrze wie że w tej sprawie droga służbowa kończy się na komendancie wojewódzkim, a mało kto ma ochotę występować na drogę sądową. Czy zatem chce Pan pozwolić aby ludzi z wieloletnim stażem zastępować znajomymi, kapitanów aspirantami, itd.  Czy na tym miała polegać reorganizacja? To była świetna okazja aby pozbyć się niewygodnych osób a stażystom (z całym szacunkiem dla kolegów) pokazać że jest jedna właściwa droga awansu- znajomości. Pozdrawiam.

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 05, 2007, 23:46:03 »
Panie Komendancie w ostatnim czasie nasiliły się napięcia między pb a nazwijmy to resztą straży. To o czas służby, to o urlopy i oczywiście o dodatki służbowe.
Ostatnią kwestie może Pan rozwiązać bardzo szybko. a mianowicie uzależnić dodatek służbowy od:
1. Zajmowanej grupy
2. Stażu służby
3. Ewentualnych dodatkowych zadań (ale szczegółowo określonych)
Jeżeli by Pan KG wprowadził to obligatoryjnie w całej Polsce mam pewność że te napięcia związane przynajmiej z dodatkiem służbowym by się skończyły. W dodatku służbowym najgorsza jest dowolność KM/KP.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Panie Komendancie , zgadzam się z poprzednikiem , że trzeba okreslic jasne zasady przydzielania dodatków , lecz zaproponowane rozwiązanie jest trafne tylko w ostatnim punkcie, bo przecierz za zajmowane stanowisko jest przyznana odpowiednia grupa zaszeregowania i co za tym idzie -pieniądze , nie mozna kogoś doceniać dwa razy za to samo , jeżeli chodzi o staż ,to też nie byłoby sprawiedliwe,np.strazak z 20 letnim stażem nie przejawia rzadnej checi do zrobienia czegoś wiecej niż do niegonależy a młody szarpie sie na lewo i prawo aby go docenić ,i kto tu ma mieć wyższy dodatek(oczywiście to tylko wymyślony przeze mnie przykład) i dlatego sądze , że tylko ostatni punkt jest warty konkretnego zainteresowania i jasnego sprecyzowania.


Witam i dorzucam się kolejny raz z tym pytaniem, na które KG nie raczył odpowiedzieć a pokazuje prosty sposób rozwiązania sprawy !!! Link poniżej do mojej wcześniejszej wypowiedzi
-->  http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=4067.msg50906#msg50906  <--

 :mellow:
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 06, 2007, 00:10:34 »
Panie Komendancie
Mam pytanie jak pan Komendant ustosunkuje sie do skutków reorganizacji komend gdzie oficerowie po SGSP są spuszczani na stanowiska aspirancie i podoficerskie a oficerowie po studiach cywilnych i nie mających przeszkolenia zawodowego (ciążówka) zajmują stanowiska oficerskie?

Bardzo dobre pytanie, które pokazuje, że nie każdy po SGSP nadaje się na stanowisko kpt.(czasem asp. po studiach z kilkuletnim stażem w PB "wciąga nosem" kpt-ka z SG ;) ) a co za tym idzie gdzie te przeszkolenie zawodowe Panie KG. Bo dużo osób chciałoby się na nią wybrać. A na razie są blokowani przez jego brak. A tak naprawdę, co da takie przeszkolenie, asp. który dowodzi już dobrych parę lat na PB ma wyższe inż.. Co jak dostanie kpt. to nagle straci umiejętności. Musi, aby dowodzić robić śmieszne przeszkolenie, za które oczywiście słono zapłaci, bo z dobrego serca KG mu nie da na nie!!!! Kolejna paranoja, którą wprowadza człowiek, który z nudy za biurkiem w komendzie głównej wymyśla jak zgnębić tych z podziału. I tak na koniec, co takiego uczycie w tej SGSP, że po niej takich wspaniałych ludzi mamy w Straży. Bo, z kim bym nie rozmawiał to broni się jak kot przed wodą, aby takiego na podział nie dostać. A podobno inż. w polsce brak i duże zapotrzebowanie a jakoś wzięcia po SGSP nie mają nawet w Straży.
Z utęsknieniem czekamy na odp  :mellow:
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 06, 2007, 01:25:08 »
Witam
Tym razem krótko. Co z tegorocznymi awansami czy już Pan i asystenci podjęli decyzję i ujednolicili stanowisko w tej kwestii ?

Offline ny150

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 06, 2007, 07:57:52 »
Dzień dobry

Chciałem zapytać na jakiej podstawie komendanci Szkół PSP mogą wysyłać sowich pracowników na obozy unitarne dla słuchaczy. Zdarza się tak, że jeden pracownik jedzie na taki obóz i jest tam skoszarowany przez 6 tygodni (średnio wypada po dwa tygodnie na osobę). Jak w takim wypadku powinny być liczone godziny pracy, gdy kierowani na obóz są głównie pracownicy 8 godzinni?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 06, 2007, 12:28:01 »
Witam.
Zapytnie dotyczy bachej sprawy.
Po zmianie regulaminu doszło do sytuacji (myślę, że nie odosobnionej) aspiranci zajmują etatowo stanowiska podoficerskie, podoficerowie stanowiska oficerskie, a oficerowie aspiranckie.
Czy taka ma być norma w PSP, czy i kiedy zostanie to przywrócone do porządku?? Wydawanie  poleceń służbowych przez osoby z kilku letnim stażem będące podoficerem na stanowisku oficerskim - oficerom obecnie zatrudnionym na stanowiskach aspiranckich - chyba nie ma nic wspólnego z zamysłem przeprowadzanej reformy??

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 06, 2007, 15:02:02 »
Panie Komendancie :
Przeczytałem Pana artykuł w Przeglądzie Pozarniczym (3/2007).
Zainteresował mnie między innymi fragment w którym Pan pisze że wysłał swoje oświadczenie do wszystkich KW w, którym to informuje Pan że nikt z Pańskiej rodziny i krewnych nie pracuje w PSP.
Napisał Pan, że oczekuje od Komendantów Wojewódzkich podobnych oświadczeń które prześla do Pana.
Pyt.1:
Czy będzie to dotyczyło tylko KW czy też KM/KP  a nawet Szkół Pożarniczych ?
Pyt.2:
Co się stanie jak okaże się, że w w/w pracują całe rodziny ?? Bo o CSP Częstochowa mówi się (ja tego nie potwierdzam bo nie mam pewności tylko znam sprawę ze słyszenia) że to jedna wielka rodzina (dosłownie) ?
Pzdr.

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 06, 2007, 22:10:43 »
PANIE KOMENDANCIE

Jestem ratownikiem pracującym w Zakładowej Służbie Ratowniczej. W Unii Europejskiej istnieje zawód strażaka i nia ma znaczenia gdzie się służy. U nas tak było do czasu powstania PSP. Po rozwodzie Państwowej straży z zakładówkami powstało wiele utrudnień dotyczących współpracy np: ( problemy z przyjmowaniem na kursy i szkolenia pracowników zakładówek). Przejście tych służb do "cywila" wprowadziło wiele dziwnych , śmiesznych lecz mrożących krew w żyłach problemów. Doszło do tego że stażak ze zakładówki zmuszony jest wypracować pełne lata pracy aby móc odejść na emeryturę, niczym piekarz, malarz lub inny rzemieśnik. Fajnie , tylko strach  pomyśleć co się stanie jak taki staruszek wyruszy do akcji?
Moje pytanie:
Jakie są plany Pana Komendanta odośnie Zakładowych Straży, Służb Ratowniczych?  Czy jest szansa na wcielenie do PSP, a może warto spojrzeć na Unię i wziąść z niej przykład.
Wszystkiego dobrego oraz Wesołych Świąt. -_-

Offline nowy998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 230
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 06, 2007, 23:14:49 »
Panie Komendancie :
Przeczytałem Pana artykuł w Przeglądzie Pozarniczym (3/2007).
Zainteresował mnie między innymi fragment w którym Pan pisze że wysłał swoje oświadczenie do wszystkich KW w, którym to informuje Pan że nikt z Pańskiej rodziny i krewnych nie pracuje w PSP.
Napisał Pan, że oczekuje od Komendantów Wojewódzkich podobnych oświadczeń które prześla do Pana.
Pyt.1:
Czy będzie to dotyczyło tylko KW czy też KM/KP  a nawet Szkół Pożarniczych ?
Pyt.2:
Co się stanie jak okaże się, że w w/w pracują całe rodziny ?? Bo o CSP Częstochowa mówi się (ja tego nie potwierdzam bo nie mam pewności tylko znam sprawę ze słyszenia) że to jedna wielka rodzina (dosłownie) ?
Pzdr.

To co będzie z Komendantem Małopolskim skoro jego syn pracuje w KM PSP Kraków

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:04:50 »
Panie Komendancie :
Przeczytałem Pana artykuł w Przeglądzie Pozarniczym (3/2007).
Zainteresował mnie między innymi fragment w którym Pan pisze że wysłał swoje oświadczenie do wszystkich KW w, którym to informuje Pan że nikt z Pańskiej rodziny i krewnych nie pracuje w PSP.
Napisał Pan, że oczekuje od Komendantów Wojewódzkich podobnych oświadczeń które prześla do Pana.
Pyt.1:
Czy będzie to dotyczyło tylko KW czy też KM/KP  a nawet Szkół Pożarniczych ?
Pyt.2:
Co się stanie jak okaże się, że w w/w pracują całe rodziny ?? Bo o CSP Częstochowa mówi się (ja tego nie potwierdzam bo nie mam pewności tylko znam sprawę ze słyszenia) że to jedna wielka rodzina (dosłownie) ?
Pzdr.
W PSP jak na razie nie ma zakazu pracy członków rodziny. O ile w ogóle dojdzie do nowelizacji ustawy, to przewiduję zakaz istnienia podległości służbowej między członkami rodzin. Natomiast artykuł 25 KPA, który już nas od dawna obowiązuje, dotyczy zakazu wydawania decyzji administracyjnych sobie, członkom rodziny własnej i członkom rodziny PRZEłOŻONEGO. Dlatego poinformowałem k-ntów, że w moim przypadku takiej sytuacji nie ma. Jeśli jednak do takiej sytuacji dochodzi, to albo członek rodziny musi być przeniesiony do innej jednostki, albo wszystkie sprawy związane z decyzjami administracyjnymi musi przejąć inny organ administracji (np. inny komendant powiatowy). W mojej karierze zdarzył się przypadek, gdy na komendanta powołano oficera, którego 2 braci pełniło służbę w tej jednostce. W efekcie teczki osobowe przejęła KW, zaś wszystkie decyzje w ich sprawach podejmował bezpośrednio komendant wojewódzki. A co do szkoły w Częstochowie, to nie słyszałem by komendant miał tam członków rodziny. Pozdrawiam. W. Skomra

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:11:14 »
Witam.
Zapytnie dotyczy bachej sprawy.
Po zmianie regulaminu doszło do sytuacji (myślę, że nie odosobnionej) aspiranci zajmują etatowo stanowiska podoficerskie, podoficerowie stanowiska oficerskie, a oficerowie aspiranckie.
Czy taka ma być norma w PSP, czy i kiedy zostanie to przywrócone do porządku?? Wydawanie  poleceń służbowych przez osoby z kilku letnim stażem będące podoficerem na stanowisku oficerskim - oficerom obecnie zatrudnionym na stanowiskach aspiranckich - chyba nie ma nic wspólnego z zamysłem przeprowadzanej reformy??
No niestety ma Pan rację. Taki jest skutek uboczny przeprowadzonej reformy i nie ma legalnej metody by to szybko zmienić. Jako formę rekompensaty, poza utrzymaniem grupy zaszeregowani, planuję w ramach systemu motywacyjnego wprowadzić dodatek za wykształcenie wyższe niż wymagane na zajmowanym stanowisku. Boję się tylko, kiedy ten system wejdzie w życie. Skoro od 15 miesięcy nie możemy się doprosić zgody na rozpoczęcie procesu legislacyjnego w sprawie nagród jednorazowych, to strach pomyśleć co będzie w bardziej skomplikowanych sprawach. Pozdrawiam. W. Skomra