Autor Wątek: Ford Transit  (Przeczytany 7728 razy)

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Ford Transit
« dnia: Styczeń 07, 2004, 07:23:28 »
czy ktoś z Was ma na wyposazeniu forda transita? my odebralismy takiego przed swietami.niestety trzeba ko troche poprzerabiac.nie ma na nim zadnych mocowan do sprzetu.nie ma nawet miejsca na ten sprzet.wszystko stoi na podlodze.jak Wy poradziliscie sobie z tym problemem?
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Ford Transit
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2004, 10:59:38 »
hmm my nie mamy forda transita - ale  4 maja w Dniu Strażaka byliśmy na Kalwarii Pacławskiej i tam było mnogo takich fordów - tyle że też bez mocowań na sprzęt - fajnie to auto wygląda z zewnątrz ale co do miejsca na sprzet to jest krucho...

trzeba kombinować - bo pewnie tylko Wawrzaszek do PSP robi wszystkie mocowania w samochodach ;)  

Młodzik

  • Gość
Ford Transit
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2004, 11:15:18 »
Wlasnie o ten samochod walczyla nasza jednostka i dobrze ze nam sie nie udalo go dostac... szczescie w nieszczesciu... forda tego dostala pobliska jednostka, i rowniez nic  wnim nie ma.. tez nie wiedza jak sobie poradzic z tym problemem, a co wiecej skad wziasc kase na to... heh z zewnatrz faktycznie samochod fajnie sie prezentuje, ale wedlug mnie moze on speliac role tylko lepszego GLM-a zastepca zuka, szkoda ze Ci ktorzy go kupili nie pomysleli troche i nie kupili niewiele drozszych samochodow np Iveco ktore maja 1000l wody szybkie natarrcie, a to juz jest cos... no cush..

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Ford Transit
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2004, 14:17:04 »
my walczylismy o takie Iveco.niestety w naszym zwiazku nikt nie mysli kategoriami przydatnosci.Zakupy samochodów dla strazy powinny sie odbywac tak jak w niemczech czy innych panstwach. tam kupowane sa takie samochody jakie sa potrzebne a nie po to aby zapełnic garaze. Skad w warszawie moga wiedziec co jest potrzebne w strazy gdzies daleko w wielkopolsce? Ford jest bardzo fajny, ale gdzie wstwic sprzet? na agregaty i zestw hydrauliczny moze jeszcze wykąbinujemy jakies miejsce, ale na deske juz go nie znajdziemy.przedzial "towarowy: jest zbyt krotki a z przodu bedziemy haczyc glowami o nia. mial byc wposazowy w agregat wodny, okazalo sie, ze to myjka wysokocisnieniowa:P Iveco spelniłoby wszystkie nasze wymagania, niestety nie dostalibysmy do niego dofinansowania:( 40 tys. z ZG to jednak spora suma...
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Grzesiek Fireman Beskid 3

  • Gość
Ford Transit
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2004, 20:07:41 »
mieszkam w okolicach Suchej Beskidzkiej, u nas w powiecie są trzy transity i raczej więcej nie będzie poniewarz pozaterenem niasta niezdje egzaminu, jest zaniski, i ma napęd tylko na jedną oś, nadaje się jedynie na pojazd SLRt
 

Offline druh Marek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 247
Ford Transit
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2004, 20:11:20 »
u nas sąsiednia jednostka dostała teraz Forda transita - ciekawe co oni wymyślą - pewnie będą się nim tylko wozić :P  

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Ford Transit
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2004, 21:21:45 »
W żadnym wypadku. nie zamieniłbym naszego VW Transportera, na tego Forda, zastanówcie się nad jakimś stelażem z kwasówki, jakieś szyflady wysuwane, swoją drogą deska jest płaska może dach, zastanawiam się.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2004, 21:22:29 wysłana przez Hanti »

Offline mareczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
    • http://
Ford Transit
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2004, 07:52:22 »
a mi to wyglada na jakies układy naszego głównego zarządu OSP z fordem. wiadomo warszawa dotuje to co fajnie wyglada a nie to co jest praktycznie . :(

moze kiedys bedzie lepiej ?  :)

Offline arkadiusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
    • http://www.ratownictwo.galeria.prv.pl
Ford Transit
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2004, 09:02:09 »
firmy które mogą skarosować ten pojazd to oczywiście wawrzaszek a ponadto shl ...bonex...bocar...szcześniak  i  wojskowe zakłady mechaniczne w siemianowicach

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Ford Transit
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2004, 13:18:08 »
Mam podobna sytuacje, ale ja wymontowalem wszystkie uchwyty, szuflady itd. z Lublina ktorego mielismy po karosazu u Szczesniaka. Chyba niedlugo bede sie bral do ich montowania. Mam tylko jeden maly problem z masztem oswietleniowym bo trzeba dziure w dachu wykroic, ale to juz inna para koaloszy. Swoja droga to do lublina czesc uchwytow dorabialem sam (troche blachy aluminiowej i inwencji). Zycze powodzenia!
PS. Z miejscem nie jest tak zle. Wchodzi tyle co do krotkiego lublina a moze nawet ciutke wiecej.

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Ford Transit
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2004, 14:37:57 »
masz moze zdjecia tego lublina albo moze podeslesz mi fotki forda jak skonczysz. z gory dziekuje
ospkeblowo@wp.pl
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Ford Transit
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2004, 14:38:25 »
Paczmen ma racje, trzeba najpierw sprubować, pomierzyć, rozrysować, może jest w jednostce jakiś spawacz, my tam próbowaliśmy sami, rysunki przymiarki itd. Gdy juz nie idzie to dopiero do jakieś firmy, wiadomo jak jest z kasą, a takie usługi kosztują. Powodzenia.

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Ford Transit
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2004, 18:30:31 »
Jak bede mial cos konkretnego to podesle. Lublina jakies chyba sie znajdzie.

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Ford Transit
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2004, 18:41:53 »
Cytuj
może jest w jednostce jakiś spawacz
Nie zawsze musi to byc metal. Np. mocowanie na niagare zrobilismy z plyty wiorowej z wycientymi otworami (w miare ciasnymi) na nozki. Nie zdazylo sie zeby z tego wypadla.

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Ford Transit
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2004, 18:47:37 »
masz moze gg? ja jestm ukryty pod nr 2981474
 
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Ford Transit
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 09, 2004, 23:04:34 »
mam 1536061

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Ford Transit
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2004, 19:15:00 »
gdzie wozicie deske w Fordzie? nigdzie sie nie miesci...
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Ford Transit
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 20, 2004, 23:32:16 »
Narazie jest tylko w planie :(

Daro77

  • Gość
Ford Transit
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2004, 08:42:38 »
Witam moja jednostka obecnie dostała Forda karosowanego u stolarczyka , samochód ładny jako Ford ale co do karosacji to wiele pozostawia do życzenia . pompa wysokiego ciśnienia to poprostu zwykły kercher spalinowy który ledwo został uruchomiony a już sie zespuł nie zamontowano ciegna do obrotów silnika Briggs&Stratton  a w momencie jak rozmawiałem z serwisem stolarczyka to facet wciskał mi ciemnote że tak ma być , pompa nie ssie środka pianotwórczego , jedynie to urzadzenie przydało sie na 4 w Brzeziu gdzie po zmieszaniu w zbiorniku Aquaqica z wodą super umyło sie jezdnie ale nic poza tym . CNBOP dostało chyba w łape żeby ten złom miał atest . Nikt nie pomyslał aby samochód miał kolor taki jak wymogi Unii narzucaja , radiotelefon Motorolla wyłącza sie w momencie zgaszenia silnika natomiast wciagarka jest pod napieciem cały czas . blaszki w czesci karosowanej nadaja sie do budowy kołyski dla dzieci a nie do wozu pożarniczego . wszystko delikatne że nawet jak montowano Holmatro to nity same wychodziły z blachy. Nikt również nie pomuyślał że deska ortopedyczna sie nie zmiesci w żaden sposób  . Szkoda że Volkswagen przegrał w przetargu na jednej sztuce miał wyzszą cene o 2000 zł .
Pozdrawiam
osp.klaj@interia.pl  

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Ford Transit
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2004, 17:08:06 »
zgadzam sie z Toba, te samochody ładnie wyglądaja ale z wykonaniem jest duzo gorzej. zakupilismy sprzetu do tego samochodu za blisko 60 tys. zł i teraz nie mamy gdzie go wpakowac. w remizie przeciez nie bedzie stac bo tam jest niepotrzebny.dorabiamy wlasnie poleczki, ale co zrobic z deska to juz nie wiemy. wszedzie przeszkadza.jest za dluga o ok. 30 cm
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Młodzik

  • Gość
Ford Transit
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2004, 17:19:47 »
Co do tego Forda, to kolega byl w ZWOSP i ktos mu powioedzial ze w Jozefowie, zeby auto mialo ponizej 3,5t zmienjszyli pojemnik na wode.. do 100l.. zenada.. bo uznali ze wieksza ma kat. B prawka.. [_[  

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Ford Transit
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2004, 17:39:27 »
pewnie aby zmiescic sie w 3,5 t nie zrobili tez polek na sprzet :) parodia:P często jestem w niemczech i tam jednostka sama decyduje jaki samochod jest jej potrzebny.przyjezdza firma i projektuje polki według potrzeb.pytaja sie nawet czy weze beda zwijane w okrag czy harmonijke. smieszy mnie to co jest u nas. skad moga wiedziec w warszawie jaki samochod jest potrzebny w zakopany? no tak, ale wtedy w zwiazku kilka osob byloby niepotrzebnych :P
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Guest

  • Gość
Ford Transit
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 22, 2004, 17:47:48 »
Dziekuje kolegom za poparcie w sprawie Forda i czekam na więcej .Właśnie dostałem opis pompy kerchera małego . Totalny złom .!!!!!!!! niewiem kiedy się polacy nauczą robic poządnych rzeczy dla siebie .  

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Ford Transit
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 22, 2004, 18:17:53 »
nasz zarzad wszedzie sie chwali, ze zakupili 220 lekkich samochodw. Nie ma sie czym chwalic!! od ilosci wazniejsza jest jakosc!!
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Ford Transit
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 02, 2004, 18:01:41 »
Co do karosacji to chyba również KG PSP nie za bardzo dogadała  się z producentami albo poszło to im aż "za dobrze" nie wiem!. Wszystkie wozy które przychodzą ostanio do PSP również nie mają przymocowanych uchwytów na sprzęt, zamocowane jest tylko to co przychodzi z samochodem oczywiście skrytki na węże są zamocowane ale nic poza tym. Także w tej kwestji "wolnoamerykanka".