Autor Wątek: System dzienny - zmianowy  (Przeczytany 15618 razy)

Offline grom@

• Stary Wyga
  • **
Odp: System dzienny - zmianowy
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 25, 2016, 15:36:06 »
Dodam jeszcze - funkcjonariusz PB bedąc na urlopie (chorobowym) nie dostaje telefonów że trzeba przyjechać do komendy coś zrobić bo KW chce coć na już, w biurze jest to nagminne. Pracowałem kilka lat na podziale teraz kilka lat w biurze. Ktoś pisze, że ma 50 zł dodatku, ja będąc na stażu miałem 10zł! Biuro to jedno wielkie szambo!! Więc koledzy nie zazdrośćcie, większych dodatków, bo na PB bojowym są nadgodziny i wychodzi to samo.
Zdrowych i spokojnych świąt wszystkim strażakom.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 25, 2016, 15:39:55 »
Dodam jeszcze - funkcjonariusz PB bedąc na urlopie (chorobowym) nie dostaje telefonów że trzeba przyjechać do komendy coś zrobić bo KW chce coć na już, w biurze jest to nagminne. Pracowałem kilka lat na podziale teraz kilka lat w biurze. Ktoś pisze, że ma 50 zł dodatku, ja będąc na stażu miałem 10zł! Biuro to jedno wielkie szambo!! Więc koledzy nie zazdrośćcie, większych dodatków, bo na PB bojowym są nadgodziny i wychodzi to samo.
Różnica w dodatkach największa jest w małych powiatówkach.... Natomiast w "miejskich" w większości d-cy zmian, ich zastępcy, czy d-cy sekcji maja sporo ponad 1000 dodatku.... A liczone razem z nadgodzinami to mają pobory podobne do naczelników.

Offline raf998

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 26, 2016, 15:27:25 »
Różnica w dodatkach największa jest w małych powiatówkach.... Natomiast w "miejskich" w większości d-cy zmian, ich zastępcy, czy d-cy sekcji maja sporo ponad 1000 dodatku.... A liczone razem z nadgodzinami to mają pobory podobne do naczelników.

Mówisz jak mój 11-ty. Uważam, że nadgodziny nie mają tu nic do znaczenia. Chętnie zamienie się z dodatku z nadgodzinami, na dodatek bez nadgodzin, w takiej samej kwocie i bez nadgodzin. Mniej na służbie a kasa taka sama.

Tu bardziej chodzi o traktowanie PB.

ps. żeby nie było. 10 lat w biurze i 15 ma podziale.

Offline sismondi

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 26, 2016, 16:04:59 »
temat nie do ogarnięcia na PB weźmiesz ok 3000- 4000  na rok z nadgodzin a dodatek masz 200 zł -500zł na PB, biuro dodatki 1000zł  wzwyż pozatym motywacyjny a dla PB sie nie należy bo niby za co? nagrody roczne PB do 500 biuro 1000 wzwyż tych skrajności jest bardzo dużo strażacy na grupie 3-5 na picie do 50 000 a strażacy  8 godź 70 000 wzwyż wszystko w przybliżeniu ...... nie ma w miarę równego traktowania wszystko sie reguluje podziałem trzymają wakaty biorą kasę podział ma wtedy nadgodziny bo stany na zmianach niższe i potem wygadywanie  że mają zapracowane nadgodziny w koło wojtek po pi....

Offline adam998

• Strażak Sam
    • http://
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 26, 2016, 16:45:17 »
Dodam że nadgodziny to nie jest bonus nie wiadomo skąd... aby wypracować nadgodziny trzeba odpowiednio więcej czasu przebywać w służbie i na dodatek nie są płatne przynajmniej 100%  :wall:

Offline radk177

• Strażak Sam
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 26, 2016, 16:59:34 »
Dodam że nadgodziny to nie jest bonus nie wiadomo skąd... aby wypracować nadgodziny trzeba odpowiednio więcej czasu przebywać w służbie i na dodatek nie są płatne przynajmniej 100%  :wall:
Masz rację, tylko często biurowi dorabiają sobie (na pb lub skkp) najczęściej w okresie urlopowym.

Offline topór

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 26, 2016, 17:09:16 »
zazdrościsz idz na podział na takie samo stanowisko

Offline topór

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 26, 2016, 17:15:04 »
A tak jeszcze zapytam, kto namówił Ciebie na biuro, pewnie widziałeś tam raj i eldorado, a teraz masz pretensje. Myślę, że tam na siłe i za łeb nikt nikogo nie zaciągnie

Offline sismondi

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 26, 2016, 17:50:50 »
myślę że i w drugą stronę by było bardzo ciężko.......

Offline Cieciorka

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 26, 2016, 18:17:09 »
No, nieźłą zabawę znaleźliście sobie porzed samymi świętami.
 Dajcie sobie na luz, bo takie kłótnie to tylko młyn na wodę dla tych, którzy uwaźają, że strażakom należy zabrać wszystkie dodatki, bo i tak za dużo zarabiają za "nic nie robienie". Jak sami będziemy skakać sobie do oczu,to nie oczekujmy szacunku od innych.
Serdeczne życzenia świąteczne dla wszystkich strażaków: PB, biur, stanowisk kierowania, OSP oraz cywilom, bo tacy w naszej formacji też są
 ^_^  ^_^  ^_^

Offline rado

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 26, 2016, 19:58:23 »
Czas na zagadkę:

Jeżeli wsadzę komuś palec do du...
To on ma palec w du...?
Czy ja mam palec w du...?

Taką samą wartość merytoryczną oraz jednoznaczną odpowiedź ma ten cały wątek.....

Zdrowych wesołych.....

« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2016, 22:27:05 wysłana przez rado »

Offline jankowalski723

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 26, 2016, 21:08:06 »
Całe biuro powinno być cywilne!!! Bo trzonem PSP jest podział bojowy i oni ratują mienie i ludzi. Wówczas rozwiązał by się cały konflikt kto chce być strażakiem a kto papiery przewracać.  :straz:

Offline maniek1981

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 26, 2016, 21:22:15 »
Biuro powinno być mundurowe, ale powinno być z ludzi z podziału a nie po znajomości :wall: