Autor Wątek: zespół Gillberta  (Przeczytany 3054 razy)

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
zespół Gillberta
« dnia: Luty 05, 2014, 08:54:09 »
moje pytanie nie na temat ale podłącze się bo nie chce zakładać nowego tematu odp. może być na priv koledzy czy ktoś słyszał że posiadając zespół Gillberta ale wątroba zdrowa itd przedstawiając komisji w MSWIA papiery ze szpitala ze można pracować w Straży komisja przepuściła takiego delikwenta??  dzięki wielkie bo to bardzo ważne.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2014, 09:31:52 »
Znam osoby z Gilbertem, ale wyszlo to nie na komisji, ale w kolejnych latach sluzby. Niezbędne chyba bylo usg wątroby i kilka dodatkowych badań zinterpretowanych przez specjalistę.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2014, 09:37:24 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2014, 12:42:41 »
dzięki Panowie za jakąkolwiek odp. poniewaz usg i reszta badań nie wykazała nic wiec tą cała dokumentacje zabrać ze sobą na komisję??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2014, 12:48:13 »
dzięki Panowie za jakąkolwiek odp. poniewaz usg i reszta badań nie wykazała nic wiec tą cała dokumentacje zabrać ze sobą na komisję??
Jestes kandydatem czy juz pracujesz??
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2014, 13:32:18 »
kandydatem czekam na skierowanie na badania.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2014, 14:19:12 »
to zabierz komplet badan bo kilku lekarzy bedzie sie napewno pytac o wyniki badan krwi
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2014, 14:47:14 »
dzieki za info. cala morfologia i mocz ok tylko ten gillbert. może sie uda ale pewnie dostane nie zdolny :wacko:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2014, 16:08:31 »
No właśnie ze szczegółowych badań powinno wyjść, że zawyżone odczyny wątrobowe to gilbert a nie efekt wieloletniego chlania.

ps. jest to schorzenie wyjątkowo często "spotykane" w służbach mundurowych...
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2014, 16:18:42 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2014, 17:00:19 »
czyli myślicie że może się udać??

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2014, 21:58:45 »
mam gilberta zdiagnozowanego z 10 lat temu (już będąc w służbie). Żadnych problemów z tego powodu w medycynie pracy. W zeszłym roku zmieniliśmy lekarzy medycyny i nowa lekarka wydała dopuszczenie, ale profilaktycznie poprosiła, abym za rok (następne badania) doniósł usg wątroby - wcześniej nikt tego nie chciał. W tym roku zapomniała o całej sprawie, ale będąc fair zrobiłem to usg i jej wręczyłem. Zero problemów.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2014, 22:08:05 »
zero-11 widzisz Ty jesteś w służbie a ja dopiero staram sie dostać(tzn zostały badania) więc boje się że komisja lekarska MSW mnie odrzuci...

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2014, 22:11:02 »
sam Gillbert nie jest przeciwwskazaniem do przyjęcia do służby. Musisz tylko udowodnić, że wysoki poziom bilirubiny nie oznacza problemów z wątrobą.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline macko87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: zespół Gillberta
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2014, 22:17:22 »
to już udowodniłem bo w szpitalu spedzilem 10dni na różnych badaniach. tylko dużo czytałem na ten temat i stąd moje obawy ale jeśli masz racje to mogę trochę odetchnąć:)) czy oprócz wyników badań historii itd lekarz może dodatkowo napisać jakieś dodatkowe zaświadczenie o gillbercie??