Autor Wątek: Ćwiczenie testu Harward  (Przeczytany 67663 razy)

Offline LUKA91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 13, 2015, 21:32:36 »
Siemka :)
mam pytanie odnośnie liczenia wyniku, chcialbym sie upewnić czy liczę dobrze. Dzisiaj pierwszy raz zrobilem harwarda i wyszly mi następujące pomiary: 60,52 i 46. Suma=158

                                  300s*100
no i do wzoru na fi= ---------------  = 94.94   ----> ocena bardzo dobra
                                    2*158

dobrze to liczę :komp: :)?
"Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz"

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 13, 2015, 21:45:39 »
wygląda na to że tak. dobry wynik.
Lubelskie

Offline LUKA91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 13, 2015, 21:51:34 »
dzięki i dzięki za odp :)
pozdro!
"Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz"

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 13, 2015, 22:48:45 »
ten pierwszy pomiar tylko coś mi nie pasuje. zazwyczaj po 5 minutach wchodzenia na skrzynkę serce wali jak głupie więc pierwszy pomiar powinien być ok 100. tak w moim przypadku było/jest. A wynik też miałem zawsze ponad 90.
Lubelskie

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 13, 2015, 22:57:17 »
@Solan, Twój wynik to zapewne ponad 100 na min, a kolega Luka91 podał liczbę uderzeń po 30 s mierzenia.
Najprostszą matematyką dzielisz 15000 przez sumę 3 pomiarów i masz wynik ;)

Z drugiej strony wynik bdb w warunkach domowych może być lekko łudzący. Na naborze dochodzi stres, który potęguje się jak dostaniesz jakieś ostrzeżenie tak dla zasady ;)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline LUKA91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • "Per aspera ad astra"
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 13, 2015, 23:02:52 »
Masz rację na naborze jest zupełnie inaczej, nerwówka :) no i gość robiący pomiar może zrobić krzywdę i źle odczytać. to mój pierwszy pomiar, mam nadzieję że przy trenowaniu wynik będzie mniejszy ;)
"Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz"

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 14, 2015, 17:19:56 »
Z drugiej strony wynik bdb w warunkach domowych może być lekko łudzący. Na naborze dochodzi stres, który potęguje się jak dostaniesz jakieś ostrzeżenie tak dla zasady ;)

Dokładnie tak. Przy próbach w domu dla czasu 5 minut, wynik końcowy miałem zawsze większy niż 90, czasami nawet 100. Za to na jednym naborze miałem 88, a na drugim 82 bodaj...
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2015, 17:24:23 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Mruffka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 05, 2015, 22:22:36 »
Jeżdżę po naborach od 3 lat :) praktycznie cały czas w formie :) mam mega problem z Harvardem :) opiszę może moja sytuację. Odkąd wszedł Harvard na ocenę dobrą, z ok 8-9 naborów udało mi się zakwalifikować ledwo na 2 nabory z wynikiem 81.8pkt, wynik gdzie udało mi się załapać  to drążek 24, 50m 6,7s i 1000m 3:16min. Moje tętno spoczynkowe to ok 58-60 uderzeń na minutę. Harvard w domu pomiary: pomiar 1: 112:116, pomiar 2: 94-98, pomiar 3: 86-88. Przeważnie ocena 98-118 więc bardzo dobra ;). Jestem po AWFie, razem z moim nauczycielem sprawdzaliśmy o co chodzi w tym wszystkim. Robiąc z nim Harvard moje tętno nieco urosło ale bez problemu przechodziłem, mierzyliśmy wszystko pulsometrem. Pojechałem na nabór 4 dni później i klapa :) wyniki to pomiar 1: 140, pomiar 2 : 128, pomiar 3: 122. Kompletna klapa ;) kolejny nabór i test z pulsometrem, wchodząc do pomieszczenia i stając przed stołkiem nie wykonując kompletnie żadnej pracy patrzę na pulsometr a tam 130 ;) więc 3*130 daje wynik 390, co przekłada się na Harvard 76,92, niezaliczone ! Nie wykonując jeszcze testu ! Oczywiście wyniki po zrobieniu Harvardu podobne na moim pulsometrze podczas mierzenia to kolejno 138, 128, 121. Reasumując. Można Harvard ćwiczyć codziennie i go codziennie przechodzić rok, dwa, pięć, wystarczy zmiana otoczenia, nowe twarze, a przede wszystkim chęć dostania się i robią się schody. Można być wytrenowanym mega, ale puls nie schodzi bo stres i adrenalina robią swoje. Doświadczony lekarz medyczny poradził mi żebym wziął Hydroksyzynę na uspokojenie, spróbowałem ale też na mnie nie działa ;) także przy Harvardzie jak najmniej stresu, zero energetyków, dobre śniadanie tylko zjeść i niech jak najmniejsy puls będzie z Wami ;)

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 06, 2015, 20:20:29 »
stres podwyższone ciśnienie robi swoje, teraz moja kolej... zaczynam..wszyscy patrza jak bede robil czy nogi wyprostowane,, stres robi robote ;)

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 07, 2015, 09:25:25 »
najlepiej nie myśleć o tym i robić swoje :)

zyraf

  • Gość
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 07, 2015, 10:52:31 »
hydroksyzynaka...ta już się spotkałem z patentami typu betabloker i kończyło się odlotem zanim próba się zaczęła.
Ja z harvardem nie miałem problemu nigdy, tętno spoczynkowe mam niskie - sporo truchtałem dystansów 10-15km. Przed naborem więcej musiałem się przyłożyć do ćwiczenia biegów i drążka.


Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 07, 2015, 13:02:34 »
najlepiej wypic herbatke melise niż truć się tabletkami :D

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 07, 2015, 17:50:04 »
Moje złote zasady odnośnie Harvarda

1. Nie stresować się i podejść na luzie
2. Oddach - wg mnie jest to kluczowa sprawa.
Jak skonczylem wchodzenie to usiadłem i głęboko oddychałem, przez pierwsza minute problem z wdechem przez nos i wydechem ustami ale po chwili sie unormowało i uspokoiło. Wynik Dobry. Więc nic tylko cwiczyc poprawne oddychanie podczas cwiczenia oraz po :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Ostry998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 17, 2015, 17:05:24 »
Tak sie sklada, ze w tym tyg mam harvarda. Jakies wasze zlote zasady ? Rozgrzac sie porzadnie przed testem czy z marszu ?

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 17, 2015, 18:55:03 »
Kolego @Ostry998, post niżej masz najwartościowsze rady o jakie mogłeś prosić

Moje złote zasady odnośnie Harvarda

1. Nie stresować się i podejść na luzie
2. Oddach - wg mnie jest to kluczowa sprawa.
Jak skonczylem wchodzenie to usiadłem i głęboko oddychałem, przez pierwsza minute problem z wdechem przez nos i wydechem ustami ale po chwili sie unormowało i uspokoiło. Wynik Dobry. Więc nic tylko cwiczyc poprawne oddychanie podczas cwiczenia oraz po :)

Na yt włącz sobie podkład tempa i przećwicz kilka razy w domu. Tylko pamiętaj że na naborze wyniki na 99% będą wyższe zwłaszcza przez stres.
Powodzenia

Edit: W moim przypadku miała miejsce lekka rozgrzewka stawów na 3 osoby przed. Wtedy czekając uspokoiłem oddech i przystąpiłem do udanej próby. Mojej pierwszej na naborze, która pozwoliła mi uzyskać przepustkę na przyszłotygodniowe badania lekarskie :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2015, 18:58:23 wysłana przez M 669[P] »
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Próba Harwardzka
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 17, 2015, 19:05:04 »
Rozgrzej sie rano jak wstaniesz. Lydki . Czworoglowe. Dwuglowe. Mozesz przez ok minute pocwiczyc wchodzenie na stopien ale powolnym tempem. Oddychaj gleboko przed testem.. i nie denerwuj sie :))

Offline RaV0723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 27, 2016, 13:32:55 »
Witam, jak ćwiczyć Harward w domu? Chodzi mi bardziej o cykle ćwiczeń. Robić go np co dwa dni i dać sobie czas na regeneracje czy codziennie? Do tego Biegam po 30min co drugi dzień.
Dzięki za porady.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2016, 14:08:50 wysłana przez Rafal.Pietraszek »

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 27, 2016, 14:43:01 »
Ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć ale z umiarem.

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 31, 2016, 13:06:51 »
Biegać po schodach gdzieś np w parku jakieś klatce schodowej, powinno pomóc , a i kontroluj tętno ;)

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 07, 2016, 15:14:50 »
albo CrossFit

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 07, 2016, 17:08:25 »
Ja biegam po schodach od jakiś 15 lat bo mieszkam na 5 piętrze a po woli mi się ne chce wchodzić czy schodzić i mam wynik na poziomie +/- 75 bez jakich kolwiek przygotowań wiec polecam schody Hahaha  :straz: . A tak serio to poćwiczyć trzeba kondycję i przede wszystkim się nie stresować bo to też podnosi tętno i ciśnienie zarazem  ^_^

Offline gandiganda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 08, 2016, 13:00:24 »
Ja też w tym roku startuje i najbardziej na chwile obecną obawiam się harvarda. Jak mierzycie ten wskaznik FI ? Jak go poprawic?

Offline Marcin__955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 08, 2016, 15:33:10 »
Po upływie czasu trwania pełnego ćwiczenia badany siada na krześle, a osoba prowadząca badania wykonuje pomiar częstości tętna przez 30 sekund, począwszy od 1 minuty po zakończeniu próby, następnie od 2 minuty oraz 4 minuty ( 3 pomiary przez 30 sekund).

Wskaźnik sprawności - FI oblicza się według następującego wzoru:



[załącznik usunięty przez administratora]
"Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi." David Lloyd George

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 08, 2016, 16:33:07 »
Ja też w tym roku startuje i najbardziej na chwile obecną obawiam się harvarda. Jak mierzycie ten wskaznik FI ? Jak go poprawic?
mierzysz tętno po 1 minucie, 2 minutach i 4 minutach dodajesz ile wyjdzie i razy 2 i podstawiasz pod wzór fl= 30000 sekund dzielisz przez wynik z tętna i wychodzi ci wynik tu masz przykład:
1 min- 66
2 min- 50
4 min- 47
66+50+47*2= 326

FL= 30000
        326= 92
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline gandiganda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 10, 2016, 13:36:42 »
aha okej juz wiem jak to liczyc ten wskaznik. Co polecacie robic jak cwiczyc zeby osiagnac ten wynik ? I czy ciezko jest osiagnac wynik powyzej 80pkt FI na tymze tescie? Prosze o pomoc