Autor Wątek: Ćwiczenie testu Harward  (Przeczytany 67704 razy)

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 28, 2016, 22:11:48 »
Jasne ze jest.trening,trening i jeszcze raz trening.oto najskuteczniejsza metoda.Nie szukaj drogi na skróty kolego bo to jest zgubne.temat harvarda był już poruszany w podobnym watku.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 28, 2016, 22:14:44 »
A jaki masz wynik powiedz mi to powiemy Ci czy jesteś w dupie czy też nie :P

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 28, 2016, 22:43:35 »
to jest już 3 temat o harvardzie, a podliczając pod to " kto do sa 2016" i "nabór z ulicy... " to wsumie w 5 tematach jest to wałkowane po kilka razy, a ty zakładasz nowy temat i zadajesz głupie pytanie. Tak szczerze mówiąc to ty sie do lekarza nadajesz a nie do straży...

Offline ElBanditos

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 29, 2016, 03:12:57 »
to jest już 3 temat o harvardzie, a podliczając pod to " kto do sa 2016" i "nabór z ulicy... " to wsumie w 5 tematach jest to wałkowane po kilka razy, a ty zakładasz nowy temat i zadajesz głupie pytanie. Tak szczerze mówiąc to ty sie do lekarza nadajesz a nie do straży...
gosc96 dzięki za odpowiedź, spróbuję za rok zdawać maturę rozszerzoną z biologii i dam znać czy mi poszło, a czy istnieje taki temat czy nie to już nie powinno Cię interesować, zakładam temat po to, żeby dostać jak najlepszą odpowiedź, więc się nie udzielaj jak nie wnosisz żadnej korzystnej informacji ;)
Pozdrawiam :)

A jaki masz wynik powiedz mi to powiemy Ci czy jesteś w dupie czy też nie :P
Mój wynik = masakra...1 próba 79; 2 próba 83; 3 próba 81; 4 nie zaliczona...trochę to przykre, iż na 1000m mogę pobiec w czasie blisko 3 minut, nie przechodząc nawet Harvarda ;)

Offline Fanatyk.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 29, 2016, 08:48:36 »
1 próba to też wynik którym Harvarda niezaliczysz.
Często tak jest co do 1km, że Harvard robią na 110 a  1 km zaliczają ledwo ledwo.

I już nie fochaj się, że ktoś CI uwagę zwrócił bo ma rację. Gdybyś się wysilił i na przykład użył opcji szukaj to byś dostał odpowiedź na wszystkie swoje pytania a tak tylko forum zaśmiecasz.

Offline Baio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 29, 2016, 10:38:30 »
Hej. Nie będę zakładał nowego wątku, więc mam nadzieje, że udzielicie mi odpowiedzi tutaj. Z góry dzięki.

Otóż zrobiłem dziś swoją pierwszą próbę harwardzką i chciałbym zapytać czy wynik, który uzyskałem jest możliwy i czy dobrze go policzyłem. Otóż.

5 minut wchodzenia na 45cm stołek w tępię 30 wejść na minutę. (nie mam 40cm) ;p
Tętno liczone przez 30 sekund począwszy od 1 minuty po zakończonym ćwiczeniu, po 2 minutach i po 4 wychodziło 54/34/40

Licząc według wzoru 300sek x 100 / 2x (54+34+40) = 30000/256 = 117

Czyli wynik zatrważająco dobry. Rzeczywiście jeżdżę rowerem ponad 5 tysięcy kilometrów rocznie przez ostatnie 2 lata, ale patrząc na wyniki, które opisywane są na forum i trudność ćwiczenia zastanawiam się czy liczę coś źle, czy rzeczywiście wyrobiłem sobie taką kondycje.

Dzięki jeszcze raz.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 29, 2016, 10:53:17 »
Dobrze liczysz, ale ostatni trzeci pomiar wyszedł Ci wyższy niż drugi?

Offline Baio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 29, 2016, 11:40:32 »
Tak, ostatni pomiar wyszedł mi wyższy niż 2gi. Ale to dlatego, że zapomniałem o oddychaniu, za mocno skupiłem się na liczeniu. ;p

To w takim razie jako przygotowanie do harvarda mogę gorąco polecić rower. Bo praktycznie nie wykonuję innych ćwiczeń niż jazda na rowerze.
Właśnie przebiegłem sobie kilka km, pierwszy raz od ponad roku. I pierwszy kilometr przebiegłem w czasie ponad 4minut i nie mogłem złapać tchu.

Więc teraz muszę trochę więcej pobiegać. ;p

Dzięki wielkie jeszcze raz.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 29, 2016, 21:16:29 »
Ja po 5 miesiącach biegania zrobiłem sobie harvarda i wyszło mi około 100. Nigdy wcześniej nie biegłem ani nie uprawiałem żadnego sportu.

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 29, 2016, 22:36:06 »
a ile masz lat?

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 14, 2016, 16:41:32 »
Witam koledzy.mam pytanko.Co myślicie o pomiarze tętna pulsometrem  który zakładaja na palec podczas testu na naborze?czy taki pomiar jest najbardziej wiarygodny czy przeciwnie?.startowalem  w 3 naborach z takim pomiarem i nigdy nie zaliczyłem,a gdy pomiar był ręczny to ostatnio na 84.Przypadek?zaznaczę jeszcze,iż biegam od pół roku.np 10 km robię w tempie 4.30-4.40,czasem wyjście na basen,piłka nożna,harward 2-3 razy w tygodniu na podescie  45cm z wynikiem 93-95(mierze sam na tętnicy szyjnej).tętni spoczynkowe  60.Nie wiem czy ja coś zle  robię czy pomiar nie sprawiedliwy czy stres który mi towarzyszy.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2016, 16:45:29 wysłana przez arecki222 »

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 14, 2016, 18:41:41 »
Witam koledzy.mam pytanko.Co myślicie o pomiarze tętna pulsometrem  który zakładaja na palec podczas testu na naborze?czy taki pomiar jest najbardziej wiarygodny czy przeciwnie?.startowalem  w 3 naborach z takim pomiarem i nigdy nie zaliczyłem,a gdy pomiar był ręczny to ostatnio na 84.Przypadek?zaznaczę jeszcze,iż biegam od pół roku.np 10 km robię w tempie 4.30-4.40,czasem wyjście na basen,piłka nożna,harward 2-3 razy w tygodniu na podescie  45cm z wynikiem 93-95(mierze sam na tętnicy szyjnej).tętni spoczynkowe  60.Nie wiem czy ja coś zle  robię czy pomiar nie sprawiedliwy czy stres który mi towarzyszy.

Ja zauważyłem jedno. Osoby, które podczas pomiaru siedziały nieruchomo miały powyżej 80. Osoby, które ocierały pot z czoła, drapały się bądź coś w tym stylu miały negatywny wynik egzaminu. Według mnie najmniejszy ruch może powodować zaburzenie pomiaru. To jest tylko maja teoria i spekulacje  -_-

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 14, 2016, 18:47:36 »
Akurat w moim przypadku to nie jest ten czynnik który waży na wyniku,ale w pewnym stopniu masz racje.

Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 14, 2016, 19:01:12 »
Dzsiaj na naborze mialem pomiary 76, 58 i 49. Nadmienie że od ostatniego naboru un mnie minęły 4 miesiące i dzisiaj wynik wyszedł mi 82. Po pierwszym pomiarze już się zegnalem z tym naborem ale tetno mi sie uspokoilo i dwa ostatnie pomiary mi uratowaly wynik. Mierzone było zarówno na tętnicy w nadgarstku jak i na puslometrze na palec więc nie wiem jak się do tego odnieść.  Nadmienie ze od czerwca nawet raz harvarda nie robilem.

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 14, 2016, 19:23:27 »
No to Pączkin przyznaj sie...chyba wyciągnąłes palec z tego badziewia  na kilka sekund bo niezle Ci zjechało tętno w minute:).to powodzonka dalej.

Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 14, 2016, 19:37:49 »
Z ręką na sercu mówię jak było. Zamknalem oczy i oddychalem na tyle rowno na ile mi pluca pozwolily :D ale pan z komisji sam mi powiedzial tak : 'siadamy, staramy sie nie rozmawiac, nie robic niepotrzebnych ruchów i wyrównać tetno'. I przede wszystkim podejście takie ze nie za wszelką cenę. Na luzie i bez spiny. Wyrobilem sobie oddech i sie go starałem trzymać cały czas. Wejscie wdech, zejście wydech. I skupilem sie na jednej srubce w podeście i sobie wchodzilem. Pierwszy raz teraz sprobowalem zmiany nog w czasie cwiczenia i też troche to pomoglo  :straz:

Offline Koniu7

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 15, 2016, 13:39:55 »
Z ręką na sercu mówię jak było. Zamknalem oczy i oddychalem na tyle rowno na ile mi pluca pozwolily :D ale pan z komisji sam mi powiedzial tak : 'siadamy, staramy sie nie rozmawiac, nie robic niepotrzebnych ruchów i wyrównać tetno'. I przede wszystkim podejście takie ze nie za wszelką cenę. Na luzie i bez spiny. Wyrobilem sobie oddech i sie go starałem trzymać cały czas. Wejscie wdech, zejście wydech. I skupilem sie na jednej srubce w podeście i sobie wchodzilem. Pierwszy raz teraz sprobowalem zmiany nog w czasie cwiczenia i też troche to pomoglo  :straz:
dobrze zrobiłeś, najważniejsze to kontrola oddechu, długie wdechy i staramy się w pełni wyluzować. Można nawet zamknąć oczy. Mi jakiś czas temu wyszedł wynik 117 A dzień wcześniej miałem ciężki trening więc myślę że można jeszcze ciut poprawić wyniki.

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 15, 2016, 13:48:51 »
Dzsiaj na naborze mialem pomiary 76, 58 i 49. Nadmienie że od ostatniego naboru un mnie minęły 4 miesiące i dzisiaj wynik wyszedł mi 82. Po pierwszym pomiarze już się zegnalem z tym naborem ale tetno mi sie uspokoilo i dwa ostatnie pomiary mi uratowaly wynik. Mierzone było zarówno na tętnicy w nadgarstku jak i na puslometrze na palec więc nie wiem jak się do tego odnieść.  Nadmienie ze od czerwca nawet raz harvarda nie robilem.

Tomaszów ? bo gosciu mi o Tobie mowił tak to :P


Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 15, 2016, 15:10:35 »
Tak Tomaszow :p

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 17, 2016, 12:07:23 »
Cytuj
Pierwszy raz teraz sprobowalem zmiany nog w czasie cwiczenia i też troche to pomoglo  :straz:
Czy to aby nie jest niedozwolone?

Co do oddechu to wg mnie (sprawdzone) jest to kluczowa sprawa! Wdech, wydech wdech, wydech jak wchodzisz, a jak siadasz to głębokie wdechy i uspakajasz oddech. Trzeba to kontrolowac. Jak to opanujesz to masz pozytywny :straz:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 17, 2016, 13:02:20 »
Jest dozwolone. Nie robią z tym raczej nigdzie problemów jeżeli tylko trzymasz tempo i Ci nie zwracają uwagi że za wolno lub za szybko.

Offline Piotr Pomorskie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 18, 2016, 13:18:37 »
jakie robić ćwiczenia aby zdać tego cholernego harvarda dzisiaj oblałem go

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 18, 2016, 14:06:22 »
duuuuuzo cardio :) interwały, jak masz mozliwosc to Assault AirBike, wioślarz.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 18, 2016, 14:16:44 »
Mi też dokucza ten Harvard.1000m 3.14, 50m 6.06 a harward na 76😕.nie wiem o co z tym chodzi

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Ćwiczenie testu Harward
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 18, 2016, 15:25:13 »
Arecki222 polecił byś jakiś trening na taki wynik na 50m