Autor Wątek: Podciąganie na drążku  (Przeczytany 132596 razy)

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Podciąganie na drążku
« dnia: Październik 11, 2012, 19:20:43 »
Witam wszystkich za rok będę startował do szkoły aspiranckiej w Częstochowie. Słyszałem że przyrząd do podciągania jest coś w stylu http://fitbay.pl/1335-drazek-do-sciany-mp-d001-professional.html gdzie wybór ma się szeroko nachwyt (normalnie) lub podchwytem też dość szeroko, lecz nie tak . I Mam pytanie do osób które już startowały w Częstochowie czy też jest możliwość podciągania się podchwytem z minimalnym odstępem.? Czekam na odpowiedź

Offline darkpower

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2012, 20:48:11 »
jak ja byłem 2 lata temu w częstochowie to powiedzieli mi że mam się podciągać nachwytem lub pod chwytem i wisiało im jak rozstawione ręce byle do prostych i broda ponad drążek. Nie wiem czy nadal tak jest.

Offline 126

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2012, 21:02:57 »
Nadal tak jest, masz do wyboru podchwyt i nadchwyt z dowolnym odstępem rąk. I tak jak pisał darkpower podciągnięcie jest zaliczone gdy są wyprostowane ręce i broda jest wyraźnie za drążkiem.

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2012, 10:39:41 »
aha, czyli drążek był prosty jak na trzepaku ?

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2012, 17:20:20 »
Tak.

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2012, 19:07:13 »
Kolego jeśli mam Ci coś doradzić - odradzam korzystanie z tego typu planów treningowych. Polegają one głównie na sile.

Pamiętaj, że możesz pracować całym ciałem. Poleciłbym przede wszystkim popracować nad techniką. Ja pamiętam w Krakowie, że jak się dobrze rozbujałem to 24 poszło jak z płatka. Śmiała się ze mnie potem kobieta dlaczego z rozbiegu wskakiwałem na ten drążek. Jeżeli dobrze będziesz "tańczył" ciałem to zminimalizujesz wysiłek do połowy. To nie wojsko gdzie praca tułowiem jest niedozwolona i liczy się tylko siłowe wyciskanie. Trzeba ruszyć ciałem i trochu głową.

Z wyrazami szacunku
sb11

Offline darkpower

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2012, 23:46:09 »
dokladnie, każdy sposób jest dozwolony:). U mnie w częstochowie dodatkowo drążek był drewniany taki jak w szkole czasami jest ze troche się uginał i dodatkowo łatwiej było się wciągnąć bo cię amortyzował- nie wiem jak to wytlumaczyc w slowach :D

Offline 126

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2012, 15:43:26 »
Obejrzyj sobie galerie z egzaminu wstępnego do CS PSP w Częstochowie w 2011 r. wtedy dokładnie zobaczysz jakie są drążki.

http://www.cspsp.pl/galerie/2011/2011_06_28_egzaminy_wstepne/

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2012, 20:08:35 »
W Krakowie drążek wygląda jak klasyczny trzepak :)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.160
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2012, 21:19:21 »
ktoś wie jak zwiększyć ilość podciągnięć na drążku sposobem technicznym?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2012, 09:42:59 »
i to właśnie jest głupie z tymi technikami. pamietam jak ludzie w krakowie bujali sie na tym drazku jak na jakiejs karuzeli zeby podciagniecia robic... az oczy lzawił gdy patrzyłem jak ktos moze tak psuć najlepsze ćwiczenie na praktycznie wiekszosc partii ciała dla "domatora"...
Startując w lipcu czy kiedy tam masz te testy to masz kupe czasu. Trenuj 3 razy w tygodniu sposobem "na drabinke" i zobaczysz. Bedziesz miał sile, wyrzeźbisz rece, plecy, pomożesz klacie i nawet o brzuch zahaczysz. Tylko bez zadnych bujanek, prawidlowe podciagniecia, powoli i dokladnie.

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2012, 15:35:04 »
U nas na zamczysko test strażaka był na początku i po miesiącu. Jeden chłopak na początku zrobił 11 podciągnieć, po miesiącu 25, a jeszcze jeden z 12 chyba 32. Zrobili te podciągnięcia bardzo dobrze technicznie. Chłopak który technicznie zrobił 34 był w stanie zrobić siłowo 20.

Wnioski sami wyciągnijcie.

Offline sanchezoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2012, 17:44:49 »
i to właśnie jest głupie z tymi technikami. pamietam jak ludzie w krakowie bujali sie na tym drazku jak na jakiejs karuzeli zeby podciagniecia robic... az oczy lzawił gdy patrzyłem jak ktos moze tak psuć najlepsze ćwiczenie na praktycznie wiekszosc partii ciała dla "domatora"...
Startując w lipcu czy kiedy tam masz te testy to masz kupe czasu. Trenuj 3 razy w tygodniu sposobem "na drabinke" i zobaczysz. Bedziesz miał sile, wyrzeźbisz rece, plecy, pomożesz klacie i nawet o brzuch zahaczysz. Tylko bez zadnych bujanek, prawidlowe podciagniecia, powoli i dokladnie.

kolego mógłbyś wyjaśnić jak wygląda ten sposób na drabinke

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2012, 18:42:32 »
rowniez uwazam ze "pajacowanie" na drazku powinno byc zabronione, w koncu to cwiczenie silowe a nie cyrkowe ! cale te bujanie i kombinowanie to dla burkow co nie maja sily zeby normalnie sie podciagnac a szkoda

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2012, 21:59:59 »
sposobna drabinke znalazlem na sfd.pl .  tam chlopaki o nim pisali,  rozne sa metody tego cwiczenia, ale ja cwicze nastepujaco.

(oczywiscie robisz tyle na ile masz sily)

Drabinka, czyli wspinamy sie.

1serja = 1 dokladne powtorzenie,( powolne podciagniecie i powolne opuszczanie)
 2 min przerwy
2 serja = 2 dokladne powtorzenia, (powolne podciagniecie i powolne opuszczanie)
 2 min przerwy
...
...
...
analogicznie dla 3 powtorzen, kolejno 4, 5 i ile damy rade wspinac sie w gore.

Sily musimy rozlożyć tak aby dac rade wrócić z drabiny. Czyli jesli ostatnia seria wynosila 6 powtorzen, kolejna bedzie miala 5, kolejna 4, kolejna, 3, kolejna 2 i ostatnia jedziemy na maxa swoich sil.

Nie przejmujcie sie tym ze po jednym podciagnieciu musisz odczekac 2 min przerwy mimo tego ze sily masz juz na kolejne... pozniej ich zabraknie :)

Jesli brakuje sil, przerwy mozna zwiekszac do max 3 min. Drabinke stosować maxymalnie do 12 szczebli, pozniej lepiej jest dodac obciazenie do plecaka niz dzwigac sie wiecej. Cwiczac 3 razy w tygodniu i jadac po 12 szczebli to i tak juz mordega dla rąk :)

Pierwsyz trening pewnie bedzie rozpoznaniem do ilu szczebli damy rade sie wspiac aby miec sile wrocic. pozniej juz bedzie normalnie sie cwiczylo.

Na moim przykladzie, cwicze 4 tyg. Zaczynalem od drabinki dla 6 szczebli, teraz robie do 10. Max aktuany na drazku to 19 DOKLADNYCH PEŁNYCH powtorzen. Miesiac temu robilem ich zaledwie 12.

Offline Gt49

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • TESTY do SAPSP polecam
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 15, 2012, 12:18:34 »
Ja aktualnie podciągam się  według tego planu http://www.podciaganie.pl/ oczywiście bez bujania siłowo i jak zaczynałem podciągałem się około 10-11 razy a teraz po 2 miesiącach tego planu podciągam się 17-18 razy. Też ktoś korzysta albo korzystał z tego planu ?

Offline 126

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2012, 12:42:36 »
Też korzystam z tego planu treningowego. Gdy zaczynałem ćwiczyć podciągałem się dwa razy teraz 22-24, na egzaminie miałem 21 powtórzeń zaliczonych a 2 nie ( broda byłe niewystarczająco ponad drążkiem). Ćwiczę już prawie dwa lata ale miałem dużo przerw, niestety przeważnie przez kontuzje, jedna wyeliminowała mnie z treningów na 3 miesiące i musiałem wszystko zaczynać od nowa, żeby się nie odnowiła. Dojście do poprzedniej formy zajęło mi około kolejne  3-4 miesięcy.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2012, 08:52:30 »
fajny calkiem ten Wasz sposob. warty przetestowania  :)

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 22, 2012, 12:49:42 »
Pytanie do bywalca: To na czym uwaliłeś, że nie dostałeś się w tym roku ?

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 24, 2012, 12:58:25 »
jesli chodzilo o szkole to pewnie komus poprostu lepiej poszly testy z fizyki i chemii. 
przelicznik testu sprawnosciowego na wiedze teoretyczna w skali 1:4 jest troche nie sprawiedliwy moim zdaniem ><

Offline 126

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 24, 2012, 15:25:13 »
Jeżeli pytanie o egzamin było do mnie, to niestety nie zbyt dobrze poszedł mi egzamin z fizyki i zaprzepaściłem sobie nim szanse na miejsce w 90-ce, i zająłem miejsce nr.126.

DjDahan  przelicznik testu sprawnościowego na wiedzę teoretyczna już nie jest w skali 1:4, tylko 1:28 po zmianie zasad  rekrutacji, które weszły w tym roku. Teraz są jeszcze bardziej niesprawiedliwe.

Offline Wojto

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 18, 2013, 09:05:28 »
Czy jeżeli dobrze rozumiem, to za 24 podciągnięcia jest tylko 1,8 pkt???

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.160
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 18, 2013, 09:09:27 »
Tak jak pisze w tabeli 24 i powyżej: 1,8 pkt
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Wojto

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 18, 2013, 09:29:54 »
To w takim razie coś mi uciekło. A ile % osób odpada na testach sprawnościowych?

Offline Wojto

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 18, 2013, 22:05:34 »
A co do biegu na 1000m, to odbywa się na bieżni(?) 400m?