Autor Wątek: Osp Czy Psp? Poradźcie....  (Przeczytany 4763 razy)

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« dnia: Listopad 09, 2005, 23:08:13 »
Witam.W tym roku kończe szkołe zawodową.Od 3 lat interesuje sie Ratownictwem Drogowo Gasniczym i zamierzam włąśnie ze straża wiązać swoja pszyszłość.Niestety wiem że do PSP wymagane jest wyksztaucenie średnie a w moim przypadku matury nie będe mniał......... A więc doradźciemi panowie czy jest sens dalej sie ksztaucić z Myślą o PSP czy pujśc na łatwizne i wybrać OSP.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2005, 23:13:30 »
Według mnie wybranie OSP to nie jest pójście na łatwizne. Możesz śmiało iść do OSP, gdzie nabierzesz wprawy, zapoznasz się ze sprzętem i co według mnie najważniejsze, wyćwiczysz psychikę, zobaczysz czy nadajesz się do takiej pracy, czy nie spanikujesz widząc rozszarpane lub spalone ciała ofiar itp.  W tym czasie możesz zrobić zaocznie technikum, nawet bez matury. Wtedy jako doświadczony ochotnik (jednak wszystko zależy od twojej aktywności i psychiki!) ze średnim wykształceniem startuj do PSP.  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Mateusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2005, 23:18:33 »
w 100% zgadzam sie z Maldrinem
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2005, 23:20:55 wysłana przez Mateusz »

Offline dev

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2005, 23:37:30 »
Wybacz, ale będę tym złym i powiem ci prosto w twarz : lepiej, abyś póki co nie trafił do PSP ! I dziwię się, że w ogóle kończysz zawodówkę pisząc z takimi błędami. Tak jak i przyszły strażak PSP nie powinien być złodziejem czy pijakiem - tak i przynosić jej wstydu na takich forach dyskusyjnych jak to. Przepraszam, ale ktoś musiał - sorry, że ja. Choć w życiu staram się unikać tematów do sprzeczki.
P.S.
Zakładając, że do OSP się wstępuje - masz otwartą drogę się realizować jako ratownik, bo tego ci nikt nie zabroni, a nawet jest to godne pochwały. Tyle, że z tego rodziny nie nakarmisz.
Natomiast do PSP nie wystarczy pójść, ale ktoś tam musi cię przyjąć (jak się douczysz tzn. zdobędziesz papierki, co akurat w dzisiejszych podłych czasach jest nadzwyczaj łatwe).  

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2005, 00:31:08 »
dev troszkę przesadzłeś, ale fktycznie OSP można traktować w formie zamiłowania, nie da się utrzymać rodziny z bycia tylko w OSP, chociaż bycie strażakiem ochotnikiem jest dla mnie zaszczytem, życzę szybkiego zdobycia średniego wykształcenia i satysfakcjonującej pracy w PSP

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2005, 11:18:46 »
Do Dev . Ztego co wyczytałem z twego postu wynika iż jesteś wielkim ignorantem prubujesz  uczyć pisowni to naucz się jej sam  ma  chłopak zapał nie działa  a tu  jak mniemam nie należysz do naszego środowiska  więc kibic z dala niech się nie w ........dalw  żegnam ozięble chłopcze wyblakły  i jak się czujesz jak tobie dokopią ???  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 10, 2005, 11:27:33 »
Popieram Dev'a! Ustawa o języku polskim obowiązuje wszystkich, także pożarników. Szacunek dla naszego języka!
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline dev

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 10, 2005, 12:34:40 »
Cytuj
Do Dev . Ztego co wyczytałem z twego postu wynika iż jesteś wielkim ignorantem prubujesz uczyć pisowni to naucz się jej sam ma chłopak zapał nie działa a tu jak mniemam nie należysz do naszego środowiska więc kibic z dala niech się nie w ........dalw żegnam ozięble chłopcze wyblakły i jak się czujesz jak tobie dokopią ???

Czuję się świetnie. Kto niby mi dokopał - ty? Po pierwsze sprecyzuj co znaczy moja niby ingorancja. W swoim poście zawarłem : zarówno wytyk ortograficzny, jak i pouczenie merytoryczne (co do różnicy między OSP i PSP oraz różnicy między wstępowaniem na ochotnika, a spełnianiem wymogów). Po drugie pokaż mi w którym miejscu mam się uczyć pisowni. Po trzecie nie dziwię się, że sie poczułeś obruszony (sam jak widać jesteś półanalfabetą). Ztego pisze się osobno, prubujesz pisze się przez pierwsze "ó". Aaaa.. zapomniałbym napisać, że nie pamietasz o kropkach po zakończeniu myśli - i przecinkach w zdaniu. Twój post wygląda przez to jak telegram na poczcie. No i kto niby sobie sam dokopał ? ;-)
P.S.
Czyżbyś miał na myśli środowisko ochotników ? To ci dam do myślenia : chciałbym po prostu, aby środowisko zawodowców reprezentowali w miarę wykształceni Polacy. I nie produkuj się więcej - bo tobie już nie odpisze (szkoda mojego czasu). Pa.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2005, 13:27:17 »
Nie  myślałem o tych czy o tych  lecz o szacunku do człowieka jak chce iść do PSP nie próbuje wolna wola  piszesz o wykształceniu  a co z tymi mniej wykształconymi  z 20 paro letni stażem , tu jest właśnie szacunek  do tych młodych i starych wiarusów poprostu do ludzi .  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 10, 2005, 13:48:27 »
Dev - to może wystąp z wnioskiem do szkół aspirantów. Oprócz chemii i fizyki pojawił by się jeszcze test z j. polskiego.
Póki co tak jeszcze nie jest więc nie wytykajmy komuś błędów, zanim rzucisz kamień przekonaj się czy sam jesteś bez zarzutu.

Offline dev

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2005, 15:25:36 »
SenseY napisał :

Cytuj
Dev - to może wystąp z wnioskiem do szkół aspirantów. Oprócz chemii i fizyki pojawił by się jeszcze test z j. polskiego.
Póki co tak jeszcze nie jest więc nie wytykajmy komuś błędów, zanim rzucisz kamień przekonaj się czy sam jesteś bez zarzutu.

Chcesz pracować w elitarnej formacji ? Chcesz zarabiać elitarne pieniądze ? Czesz należeć do elity fachowców ? To zadbajmy o to - aby było jak najlepiej (pod każdym względem). Ta sprawa to akurat wycinek. Jeśli twój nick ma coś wspólnego z pewnego rodzaju określeniem mistrza to mam nadzieję, że to tylko przypadek, iż mówisz coś o rzucaniu kamieniem. Jeśli cię to martwi to powiem : tak jestem samokrytyczny i staram sie w życiu podciągać poprzeczkę nie tylko innym, ale i sobie.
A druga sprawa : szacunek do ludzi mam - ale i do zawodu też. Nie wystarczy tylko chcieć. I jeśli kiedyś dla tzw. starych wiarusów (których też szanuję) była szerzej otwarta furtka do służby - to nie znaczy to, iż nie należy stale podnosić poprzeczki dla młodych. Niestety, żyjemy w trudnych czasach. Pozdrawiam.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2005, 15:46:08 »
PRZEPRASZAM DEV , ale o jakiej elitarnej formacji ty mówisz ( piszesz)???, chyba nie o GROMIE ??  

Mam tylko zawodowe
Pozdro  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2005, 16:28:01 »
O to - żeby ktoś był "elitarny" to musi przedewszystkim sam tego chcieć. Dałeś retoryczno-populistyczne na wstępie pytania, na które wymagasz odpowiedzi "Tak". Ja odpowiem Ci w ten sposób - chcę służyć w porządnej jednostce ochrony przeciwpożarowej.

Nie jestem mistrzem sztuk walki, nick mam taki jaki chciałem - przynajmniej z czymś się kojarzy - w przeciwieństwie do twojego.
Jeśli byś znał Nowy Testament którego używają katolicy - to wiedziałbyś dlaczego pisałem o rzucaniu kamieni. A łączenie tego z moim nickiem daje mi do rozumienia że nie pojmujesz prostych przesłanek. I nie mnie to szanowny druhu powinno martwić tylko Ciebie.

W następnym akapicie piszesz że masz szacunek do innych - jeżeli wziąść by do tych innych - kol. Paruwkę, - to rzeczywiście udowodniłeś swój "szacunek" i to nie tylko jemu.

Szacunek do innych to jest szacunek do ich mocnych jak i słabych stron. To jest forum strażaków więc wywody na temat szacunku dalej Ci już oszczędzę.
Przypomnieć jeszcze Ci muszę że ten młody chce się uczyć - weź to pod uwagę. Właśnie takim ludziom trzeba pomagać. Bo dzisiaj my ratujemy - ale w przyszłości on może ratować nawet nas.

"Niestety żyjemy w trudnych czasach" - tu akurat się z tobą zgodzę. Ale to nie oznacza że mamy sobie życie dodatkowo utrudniać, dla czystej zasady.

Ps. Jeśli chodzi o błędy w pisowni to też je popełniasz.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2005, 16:55:58 wysłana przez SenseY »

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2005, 19:53:01 »
Witam.Sorki jeszcze raz za błędy zresztą nieważne.DZięki za pomoc.NApewno coś mi pomogliście. Wiem od czego mam teraz zacząć.Pozdrawiam was wszystkich.

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 10, 2005, 19:59:08 »
Parówa nic sie nie przejmuj :D poradzisz sobie, czlowiek uczy sie przez cale zycie. Pokaz  niedowiarkom, ze potrafisz osiagnac cel mimo klod rzucanych Ci pod nogi.

 
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 11, 2005, 03:03:51 »
Oni chyba mówią o G.R.O.M.I.E. Albo o zakładzie pogrz... B. Szczepankiewicz
 
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 11, 2005, 13:11:43 »
Do Paruwka Powodzenia w realizacji mażeń .Nie przejmuj się niektórymi gburami  poprostu albo pomylili się z powołaniem polnisty bo szczytem nie taktu jest zwracać uwagę na tego typu forach lób mamy doczynienia z inteligencją pracującą . Wyobraź sobie  tak  młody zwraca uwagę dowódcy akcji że podaje nie stylistyczny meldunek przez stacje  gdy obowiązują go pewne formy podawania meldunku .Młodzieży się wiele wybacza lecz nie wszystko pamiętaj o tym  .A doczekasz starczej renty w dupe nie kopnięty . To taki żart  IDŹ DO PRZODU  NIE OGŁĄDAJ SIE ZA SIEBIE . Nie jeden będzie chciał ci dokopać  olewka trzymam kciuki  i godnie nas zastępuj . :D  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 12, 2005, 15:22:01 »
Witam!

Na Twoim miejscu wybrałbym drogę do PSP.
Sam kiedyś chciałem być zawodowym strażakiem ale tak się akurat życie potoczyło, że teraz robię co innego.

Piszesz, że myślisz o OSP. Ale czy wiesz coś o jednostce do której chcesz się zapisać? Jeśli jest to słaba jednostka, mająca kilkanaście wyjazdów na rok to raczej swojej pasji tam nie rozwiniesz. Natomiast co do PSP to droga nie będzie łatwa. Poczytaj sobie posty w dziale "Jak zostać strażakiem."

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Offline beny1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 14, 2005, 09:40:00 »
ucz się,ucz i nie patrz na innych bo trafią się tacy co bedę mówili : a po co CI to,daj sobie spokój. Oni tylko potrafią narzekać i ściągać człowieka w dół.nie potrafią pozytywnie nastawiać,budować.Jak bym tak myślał to niekończyłbym teraz studiów,w sumie mógłbym zostać aspirantem i tyle.Nie wiem czy przydadzą mi się te studia w pracy-teoretycznie tak-ale osobiście wątpie w to.Dlatego mówięCi jeszcze raz ucz się !!!!!!!  :D  :D  

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Osp Czy Psp? Poradźcie....
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2005, 15:28:20 »
Paruwka powodzenia i witamy w PSP (za jakiś czas) :D