Autor Wątek: Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie  (Przeczytany 13003 razy)

Offline strazak14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
    • http://
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« dnia: Październik 24, 2005, 18:42:31 »
co oznacza ten zółty trójkat na wozie strazackim bo my niemamy a sasiednia wioska ma

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2005, 19:39:17 »
No cóż - jak byłem w wojsku i jeździłem tymi "rupieciami" wojskowymi to takowe trójkąty które opisujesz oznaczały samochód specjalny - a jak jest w tym przypadku - nie wiem :(


Pozdrawiam ;)  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2005, 19:41:37 »
Samochody specjalne winny mieć oznakowanie czarnego trójkąta na żółtym tle z przodu i na czerwonym tle z tyłu. O te oznakowania Ci chodzi?

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2005, 20:10:30 »
:P  Tak tak Sensey!!! O te trojkaty wlasnie mi chodzilo...

Pozdrawiam

Offline MIKE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2005, 08:12:44 »
Z tymi trójkątami zasłyszałem kiedyś, że jest jakaś analogia do międzynarodowego znaku Obrony Cywilnej - niebieski trójkąt na tle pomarańczowego koła.... może to jakieś porównanie??
Tyle tylko że na czołgach i pojazdach przewożonych rakiety międzykontynentalne te oznaczenia również są umieszczane :) he he he.. cóż, te rakiet oznaczać może globalizację... ale czołg????

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2005, 11:13:43 »
Mika masz racje. Niebieski trójkąt na pomarańczowym tle oznacza jednostkę, pojazd obrony cywilnej. A te trójkąty o których piszecie wyżej to raczej oznaczenia tego co przewozi pojazd.  

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2005, 08:04:09 »
samochud mogący być wykożystany w czasie potszeby przez obronę cywilną :o  

Offline czapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2005, 12:20:28 »
Tak jak piszecie takie trójkąty czarne na pomarańczowym i czarne na czerwonym używane są na pojazdach wojskowych. Natomiast niebieskie czy granatowe na pomarańczowym używane są na pojazdach obrony cywilnej. Przez jakiś okres czasu były montowane fabrycznie na samochodach pożarniczych, ale z czasem zaniechano tego.  

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2006, 20:34:28 »
w polskim pozarnictwie takowe trojkaty oznaczają specjalistyczny pojazd pozarniczy, np. pojazd ratownictwa drogowego lub drabine

Offline kdatta

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2006, 19:49:04 »
Koledzy!

Taki trójkąt może być zamieszczony na wozie, gdyż STRAŻ POŻARNA podlegała Szefowi Obrony Cywilnej Kraju (a był nim jednocześnie Komendant Główny PSP). I taka jest poprawna odpowiedź  :D Teraz jest inaczej. gdyż mamy oddzielnego Szefa Obrony Cywilnej.

Krzysztof  

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 28, 2006, 15:26:02 »
Gdzięś w piwnicy, w kartonie z różnymi gratami leży naszywka właśnie z tym znakiem ciemnoniebiaski, bądź granatowy trójkąt wpisany w pomarańczow okrag i podspodem napis Obrona Cywilna Kraju. Nigdy nie przywiązywałem jej wagi muszę ją odkopać!!!
 
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2006, 16:35:19 »
Jezeli chodzi o czarny trojkąt wpisany w pomaranczowy okrąg to w polskim pozarnictwie takowe trojkaty oznaczają specjalistyczny pojazd pozarniczy, np. pojazd ratownictwa drogowego lub drabine  

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2006, 20:01:25 »
Cytuj
Jezeli chodzi o czarny trojkąt wpisany w pomaranczowy okrąg to w polskim pozarnictwie takowe trojkaty oznaczają specjalistyczny pojazd pozarniczy, np. pojazd ratownictwa drogowego lub drabine
Ile razy jeszcze to powtórzysz w tym temacie? Poza tym, może zaciekawi Cię fakt, że np. u nas a konkretnie w Opolu w KW PSP takie oznaczenie ma Jelcz - GCBA, ani drabiny na nim nie ma , ani on do ratownictwa drogowego. Intrygował mnie ten trójkąt od dawna i wydaje mi się, że Kdatta akurat na ten temat dał konkretną i wyczerpującą odpowiedź.  

Offline sojawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Co Oznacza Ten Trójkat Zółty Na Samochodzie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2017, 22:03:26 »
Może temat sprzed dekady ale przypadkowo na niego trafiłem i nie mogę go tak zostawić.
 
Obecnie wszystko wyjaśnia § 3 ust. 2 pkt. 2 rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych, Obrony Narodowej, Finansów Oraz Sprawiedliwości z dnia 17 października 2014 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej z dnia 17 października 2014 r. (Dz.U. z 2014 r. poz. 1421)

Przyjemnej lektury -_-