Autor Wątek: Numer Alarmowy 112  (Przeczytany 118493 razy)

Offline YODA

• Bywalec
  • *
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 07, 2005, 18:57:51 »
trudno nic nie zrobimy mamy za małe stołki i ze 112 robią wszystko. Umnie w kraju 112 odbiera carabinieri i wszystko działa
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2005, 18:58:26 wysłana przez pożarus »

Offline Ajax

• Pokój to tylko brak wojny.
  • Moderator
  • VIP
  • *
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 07, 2005, 21:38:02 »
I  TO SIĘ  NADAJE  DO  PRASY !  
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2005, 21:39:30 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline wodnik

• Weteran
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 11, 2005, 20:57:22 »
Gazeta poznańska

Piątek, 9 września 2005

Wielkie oszustwo

Polskapresse 06:36

Strażnicy miejscy już odbierają wezwania z numeru 112
(fot. Gazeta Poznańska / P.Jasiczek)

Polska jest jedynym krajem europejskim bez zintegrowanego ratownictwa. Rząd, chcąc uniknąć kompromitacji, wprowadził alarmowy numer 112, który pozostaje... fikcją.

Z kilkuletnim opóźnieniem, za to z fanfarami uruchomiony został ostatnio alarmowy numer telefoniczny 112. Można tam dzwonić niezależnie od tego, co się wydarzy i liczyć na interwencję odpowiedniej służby. Nie wszyscy wiedzą, że to tylko ją opóźnia.

Standard w Europie

Alarmowy numer 112 to w Europie standard. Podobnie miało być u nas. Najwięcej przypadków alarmowych wezwań dotyczy spraw medycznych, więc numer alarmowy miał być tworzony na bazie pogotowia ratunkowego. W ramach offsetu, wynikającego z kupna amerykańskich samolotów F16 dla polskiej armii, Amerykanie mieli nam dostarczyć informatyczny system koordynujący działania służb ratowniczych. - Przygotowania samorządów do wprowadzenia numeru 112 zostały zatrzymane. Kazali nam czekać na amerykański system informatyczny - mówi Piotr Kołodziejczyk, sekretarz miasta w Poznaniu. Systemu nie ma do dziś.

Po wejściu Polski do UE posiadanie numeru alarmowego stało się obowiązkiem. Miał wejść w życie we wrześniu ubiegłego roku. Nic z tego nie wyszło. Rząd wyznaczył nowy termin - wrzesień tego roku. I system wprowadzono, mimo braku systemu koordynowania działań służb. Efekt? Jeżeli w nagłej sytuacji dzwonimy pod numer 112, osoba przyjmująca zgłoszenie ocenia, jakie działania trzeba podjąć i powiadamia właściwą służbę. O integracji mowy nie ma. Kto znalazł się w potrzebie, powinien dzwonić pod tradycyjne numery 997 (policja), 998 (straż pożarna), 999 (pogotowie).

Rozwiązanie poznańskie

W Poznaniu wszystkie kłopoty przestaną istnieć, gdy zostanie przeniesiona siedziba pogotowia ze starego budynku przy ul. Chełmońskiego do nowego przy ul. Rycerskiej. Rozwiązanie, aby numer alarmowy był przy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR), przyjął samorząd lokalny, a zatwierdził wojewoda. Miasto uczestniczy w tym finansowo: - W taki sposób numer alarmowy działa już przy CPR w Gliwicach, a w Poznaniu zacznie w czwartym kwartale - mówi Witold Draber, dyrektor Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Józef Djaczenko

...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline zeusss

• Weteran
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 12, 2005, 10:51:41 »

Poniedziałek, 12 września 2005

Na 112 dzwonić od 2009 roku?
IAR 08:30

Numer 112, na który można wzywać policję, pogotowie lub straż pożarną, będzie sprawnie działał dopiero w roku 2009 - powiedział minister spraw wewnętrznych Ryszard Kalisz. Na razie działa tylko w niektórych miastach. Kalisz, który był gościem radiowej Trójki, dodał, że na doprowadzenie systemu do pełnej sprawności potrzeba pieniędzy.

Polskie służby antyterrorystyczne działają właściwie - powiedział minister Kalisz. Podkreślił, że obecnie nie ma konkretnego zagrożenia terrorystycznego wobec Polski. Dodał, że każdy, nawet drobny sygnał o ewentualnym zagrożeniu jest sprawdzany.  

Offline wodnik

• Weteran
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 12, 2005, 20:40:08 »
No widzicie i po co było się martwić. ;)
Będzie dziłało tak jak trzeba już niedługo i jeszcze kasę na to dostaniemy. :D  

Offline Ajax

• Moderator
  • VIP
  • *
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 13, 2005, 21:50:37 »
No... tak - pewnie kiedyś? Zapewne tak będzie - jak nie w ten to w inny sposób, ale ja już chyba serdecznie podziękuję i wysiądę na najbliżęj stacji z tego "pociągu"  <_<
Pozdr.

Offline wodnik

• Weteran
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 14, 2005, 12:04:41 »
Aktualności    
 2005-09-01 09:17

Sejmowa informacja o wdrożeniu numeru alarmowego 112

Informacja na temat uruchomienia numeru alarmowego 112 w sieciach stacjonarnych przedstawiona w dniu 29 sierpnia br. przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

http://www.kgpsp.gov.pl/portal/kgpsp/pl/news/?_n=15884

kazarst

• Gość
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 14, 2005, 13:52:40 »
Jak się ma tajemnica danych osobowych  do naszego przedstawiania się dzwoniącemu ,  stopień , imię i nazwisko ???
Przyszedł do nas  PROJEKT  PROCEDURY  , jako dyżurni napisaliśmy  uwgi , tylko zanim te uwagi doszły do KW , to przyszła PROCEDURA , po co więc kazano nam pisać jakies tam uwagi  ,jak  nikogo to nie interesuje  ???  !!!

Offline wodnik

• Weteran
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 14, 2005, 22:23:31 »
Inne służby radzą sobie mam wrażenie trochę rozsądniej.
To tylko u nas ktos wymyślił taką bzdurę a przedstawianiem się z imienia i nazwiska. Dobrze że nie trzeba stawać na baczność.
Totalny idiotyzm, kogo obchodzi czy odbierze przysłowiowy Kowalski czy Nowak, ważne że dodzwonił się do odpowiedniej służby.
W innych służbach "dyspozytorzy" przedstawiają się ewentualnie z funkcji.  

Offline Cień

• Weteran
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 16, 2005, 11:04:49 »
112 W obecny krzałcie  to parodja  znam to z przypadku Łódzkiego jaja jak balony.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline piotrfire

• PSK
  • KLUBOWICZ
  • Strażak Sam
  • *
  • Już emeryt
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 23, 2005, 18:41:22 »
To mój pierwszy post na forum ale napiszę krótko EURIT 4000 to porażka ktoś wziął niezłą kasę za wprowadzenie go na PSK (wycofany z produkcji) fakt ma wiele bajerów ale po co ? nam potrzebny jeden prosty-  przyciskam guzik i łaczę z inną służbą w tym kosmicznym modelu niestety tego nie ma :( :(  . Nie jestem teleinformatykiem ale zrobiłbym to prościej i to telefonami analogowymi wystarczyły by dwie wolne pary kabli i moja wysłużona centralka z psk.
A tak na marginesie człowiek w sudetach potrzebował pomocy wykręcił 112 zgłosił się CPR w Czechach dyspozytorka słysząc polski język przekierowała rozmowę do WSKR Wrocław i człowiekowi została udzielona pomoc tak właśnie powinien działać 112 a nie tylko policja i pogotowie we własnym powiecie , wiele razy miałem zgłoszenia na 998 z komórek z innych województw łódzkiego poznańskiego a pracuję we wrocławskim co wtedy mam zrobić ? Kazać gościowi iść do innego okna? spisać dane przekazać do WSKR oni do właściwego wskr te skolei do psk a gdzie tak ważny czas? PARANOJA!!!
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Ajax

• Moderator
  • VIP
  • *
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 24, 2005, 10:44:26 »
No i co z tego wynika/nie/?  <_<
Wszyscy /prawie/ wiedzą, że 112 działa źle, co najmniej nie tak jak powinien, a decydenci udają, że nic się właściwie nie stało. To po co to?  Żeby tylko zamknąć usta panom z UE i nich się delikatnie mówiąc odwalą. Mam wrażenie, że właśnie tak - tylko wszystko na "grzbietach" dyż SK.
Służby nadrzędne wysyłają maile,  dziwne statystyki /już!/, sprawozdania z działalności, wykorzystania itp. nr 112. Dzwonią do dyżurnych sprawdzając umiejętność wykonania tych 7-9 czynności przekierowania na "świetnym" tel.
Dla mnie jest to delikatnie mówiąc chore :angry:
Wspólnie z kolegą zaprosimy chyba /o ile się uda/ niebawem dziennikarzy z prasy, radia, TV i zaprezentujemy "wspaniałe" osiągnięcie MSWiA oraz KG.
Trzeba po prostu skończyć z tą prowizorką i idiotyzmem dla dobra naszego i społeczeństwa - może otworzyć, co po niektórym szerzej oczy równiez na służbę w SK PSP  :(
Pozdr.

Offline wodnik

• Weteran
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 26, 2005, 20:16:57 »

System ratownictwa zawiódł w najważniejszej chwili

Bartosz Gondek 25-09-2005 , ostatnia aktualizacja 25-09-2005 21:09

Tonąca dziewczyna mogła liczyć tylko na pomoc znajomych i plażowiczów. To ich odwadze zawdzięcza życie. Zawiodła policja i załoga motorówki ratownictwa morskiego SAR. Dzwonienie pod numer 112 okazało się stratą czasu

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,2934890.html

Offline huncio

• Strażak Sam
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 26, 2005, 21:41:11 »
zgodniu z ustawa telekomunikacyjna, TPSA sluzbom ratowniczym, musi podac namiary osoby wydzwaniajacej.
Probowalem ostatnio, kobita mnie wypytala prawe o wszystko, kto dlaczego, z jakiej lini, adrss komendy itd. chce namierzyc czyjs numer - przyjela zgloszenie.
Po dlugim czasie oddzowonili i powiezieli, ze nie udostepnia danych wrrrr.

Jak to u Was dziala?

Offline Ajax

• Moderator
  • VIP
  • *
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 26, 2005, 21:45:16 »
Ja już dawno pisałem, że to wszystko z wprowadzaniem  nr 112 w ten sposób /wariackie i nie przygotowane/ jest chore i nadaje się do prasy  :angry:
Powoli wychodzi to samo /dzięki Wodnik/  i nie nieliczmy, że szybko będzie lepiej np. wypowiedź min.Kalisza. Nastaną inni, ale i oni prędko w tym temacie zapewne niewiele zmienią.
Swoją drogą napewno dzwoniono /w opisanym ostatnio przypadku/ z plaży za pomocą tel. komórkowego i dlatego zgłoszenie trafiło do dyż. Policji - tak jest w większości woj. Przypuszczam, gdyby tak jednak do SK PSP /gł.stacjonarne/ sytuacja wyglądała by mimo wszystko nieco lepiej. Choć jak tłumaczy rzecznik Policji były w tym przypadku pewne kłopoty tech.  Niestety u mnie np. mogłoby być podobnie. Od kilkunastu m-cy wszystkie pracujące  kanały rtf. są systematycznie, okresowo zagłuszane /potężne szumy i trzaski/ . W razie konieczności alarmowania,  dysponowania i kierownia droga radiową może być to niewykonalne. Łączność tel. jest również zawodna z różnych powodów w sensie np. dodzwonienia się do osób funkc. OSP. Samo przekierowanie wymaga precyzji w naciskaniu kolejnych przycisków i przede wszystkim spokoju, opanowania i czasu! O tel. złośliwych już nie wspomnę. Nikt sobie z tego jednak nic nie robi mimo licznych monitów dyż. SK. Kolejnych przykładów można by wymieniać /sprzęt, obsada/, jednak nie o to chodzi. System po prostu działa "kulawo", żeby nie powiedzieć po prostu - źle i decydenci wszelkich maści powinni to szybko zrozumieć, a nie udawać, że jest ogólnie dobrze <_<
Pozdr.

Ps. Ja osobiście  jak już nt. - ostatnio tracę wszelką motywację i chęć dysponowania "okrojonych" zastępów do zdarzeń typu: otwarcie drzwi, zdjęcie kotka, uwolnienie ptaszka, pogonienie z posesji owadów, naprawianie rynny, zadeptanie kosza z śmieciami itp. Po prostu w miarę możliwości delikatnie "spławiam". Ze względów m.in. na % i całkowitą niepewność jutra :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2005, 22:07:26 wysłana przez Ajax »

Offline aniolstroz

• Weteran
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 27, 2005, 19:28:28 »
zgodniu z ustawa telekomunikacyjna, TPSA sluzbom ratowniczym, musi podac namiary osoby wydzwaniajacej.
A mógłbys podać dokładniej jak wygląda ten zapis?

Jak to u Was dziala?
Ja tam zawsze sobie sam radzę. Wystarczy poszperać w internecie i są do ściągnięcia książki telefoniczne całej Polski - baza zrobiona w Accesie. Dzięki temu mamy możliwość łatwego wyszukiwania - nawet po samym numerze możemy się dowiedzieć kto do nas dzwonił i skąd.

Od kilkunastu m-cy wszystkie pracujące kanały rtf. są systematycznie, okresowo zagłuszane /potężne szumy i trzaski/ .
U mnie jest podobnie. Ale co najlepsze to to że są jakieś przebicia i telefon sobie sam dzwoni mimo że nikt nie wybierał numeru 112. Mieliśmy nawet taki przypadek że telefon ciągle dzwonił z jednego numeru stacjonarnego - odbierało sie a tam cisza. No to wysłaliśmy policję żeby sprawdziła tego dowcipnisia i się okazało że telefon był nieużywany, a mimo to u nas wyświetlało że ktoś dzwoni z tego numeru.

A najlepszą rzeczą jest procedura którą nam przysłali jak postępować przy odbieraniu zgłoszeń z numeru 112. I jest tam taki punkt że rozmowa nie może być przerwana (musi być cały czas kontakt z dyspozytorem) nawet w czasie przekierowywania - tylko że na tych nowych telefonach nie da sie tego zrobić.

Offline wodnik

• Weteran
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 03, 2005, 18:03:18 »
Numer alarmowy

Numer 112 miał i u nas usprawnić pracę policji, pogotowia i straży. Miał, i na tym się skończyło.

http://ww2.tvp.pl/780,20050928250343.strona

Offline Ajax

• Moderator
  • VIP
  • *
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 03, 2005, 20:04:59 »
Świetny i żałosny zarazem materiał :(  Widać wielu kolegom to równie porządnie doskwiera i nas wyprzedzili <_<  Może w końcu ktoś z decydentów zmądrzeje i zrobi coś konkretnego w tej sprawie. Nie wiem czy nie widzą, czy nie chcą widzieć obecnej chorej  sytuacji. ZZ  również - mam wrażenie nie dostrzegają najmniejszego problemu.
Nie może się to m.in. opierać na ciągle rosnących wymaganich do 1 osobowej /w wiekszości/, marnie opłacanej i dyskryminowanej w stosunku do innych funkc. służbie dyżurnej SK :angry: Sprzęcie nie spełniającym wymagań, wykonywaniu wielu czynności przy przekierowaniu, ciągłym sporządzaniu i zbieraniu bzdurnych wykazów, statystyk, analiz itd.... Napewno nie tędy droga i rzeczywistość to co dziennie weryfikuje. Nr 112 to tylko niewielki - ostatni wycinek "partyzantki" uprawianej w organizacji i działalności SK
Niestety jak narazie niewiele z tego wynika!
Pozdr.

Offline Ajax

• Moderator
  • VIP
  • *
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 02, 2006, 21:31:45 »
Panowie i Panie - czy cokolwiek się zmieniło? Mimo szumnych "medialnych" zapowiedzi?
Dla mnie osobiście mimo wszystko nadal jednak trwa - jakieś totalne nieporozumienie osób odpowiedzialnych za należyte i proste dla dyż. gł.wprowdzenie tego nr. Niby pozornie nic, ale te 7-8 /niepewnych/ czynnościi nadal znacznie wydłuża często cenny czas, a tak niestety nadal - u mnie bynajmniej Jest ! :(
Pozdr.

Offline Porta

• VIP
  • Zgred
    • Remiza.pl
Numer Alarmowy 112
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 03, 2006, 07:17:29 »
No u mnie także jest, ale ostatnio dzwoniłem po Pogotowie Ratunkowe i odziwo, nikt nie odbierał <_<