Autor Wątek: !!!WAŻNE!!! Przeczytaj, zanim napiszesz w tym dziale  (Przeczytany 28211 razy)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
!!!WAŻNE!!! Przeczytaj, zanim napiszesz w tym dziale
« dnia: Luty 10, 2012, 20:20:30 »
Oświadczenie langa w sprawie zasad zamieszczania postów w dziale "Prawo w służbie", moderacji w tym dziale oraz udziału moderatora działu w dyskusji

z dniem dzisiejszym zawieszam swoją działalność "publicystyczną" dotyczącą zagadnień ocierających się nauk prawnych, związków zawodowych oraz tematów związanych ze służbą na forum strazak.pl; o ile wytrzymam, mam zamiar zabierać głos tylko w tzw. lekkich tematach; pozostałe oczywiście w miarę możliwości będę śledził, aczkolwiek w związku z powszechnym niezrozumieniem poglądów i opinii, które często spotykają się z wrogością, nie mam ochoty dalej brać udziału w pyskówkach na poziomie dyskusji pod budką z piwem; nie wnikam, na ile jest to spowodowane treścią moich postów, a na ile niezależnymi ode mnie czynnikami; w związku z powyższym wprowadzam z dniem dzisiejszym w dziale "Prawo w służbie" następujące zasady publikowania postów i tworzenia nowych wątków:

1. Żaden z punktów niniejszych zasad nie jest sprzeczny z regulaminem forum, który nie jest tez tymi zasadami wyłączony ze stosowania w tym dziale.
2. Przed otwarciem nowego wątku należy bezwzględnie sprawdzić, czy podobny wątek nie istnieje i pisać w już istniejącym wątku. Niedostosowanie się do tej zasady może skutkować usunięciem wątku bez ostrzeżenia, jeżeli tylko moderatorowi nie będzie chciało się scalać.
3. Zalecana jest daleko idąca ostrożność przy poruszaniu spraw indywidualnych, zwłaszcza bardzo nietypowych - wróg czuwa! Zanim napiszesz na otwartym forum i poproś moderatora działu o opinię. Często może okazać się zbędne publiczne opisywanie szczegółów spraw, a niekiedy wręcz szkodliwe.
4. Moderator nie bierze udziału w dyskusji. Jeśli ktoś chce poznać jego zdanie lub opinię proszony jest o kontakt na PW z moderatorem działu.
5. Prawo do moderacji w dziale "Prawo w służbie" zastrzegają sobie również moderatorzy pozostałych działów oraz administrator forum.
6. Wszelkie treści, które zostaną przez moderatora działu uznane za obraźliwe w stosunku do innych uczestników dyskusji, naruszające dobre imię służby, godzące w wartości konstytucyjne lub naruszające prawa osób trzecich bez ostrzeżenia i wyjaśnień będą bezwzględnie usuwane.
7. Skargi na czynności moderatorskie nie będą rozpatrywane przez moderatora. Ocena pracy moderatora działu "prawo w służbie" należy do kolegium moderatorów i administratora forum.
8. Zasady są rozwojowe i w miarę potrzeb będą uzupełniane o kolejne punkty:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie