strazak.pl Ratowniczy Bank Wiedzy

Służba => Gorące dyskusje strażaków => Wątek zaczęty przez: Oggi w Październik 17, 2018, 09:47:45

Tytuł: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Październik 17, 2018, 09:47:45
Na Podlasiu, jeżeli można mówić o Panu wiceministrze Jarosławie Zielińskim, to wyłacznie dobrze.
Strażak nagrał (turbo) generała, który "zachęca" do wychwalania wiceministra, bo ten jest "trochę oburzony" z nieprzychylnych komentarzy na swój temat.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/spot-bezpartyjnych-samorzadowcow-uderza-w-wiceszefa-mswia-jaroslawa-zielinskiego/9fvh5nh

Spot dostępny również na YT https://www.youtube.com/watch?v=_16vbjJcRz8

Portal "Remiza" opisuje  dokładniej:
https://remiza.com.pl/krytykowal-wiceministra-musial-sie-tlumaczyc/

Na antenie Telewizji Polskiej w ramach bloku wyborczego ukazał się spot z fragmentami rozmowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP ze strażakiem, który poza służbą prowadzi w Sejnach serwis informacyjny.

Spot został przygotowany przez Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy. Została w nim przedstawiona historia strażaka Państwowej Straży Pożarnej, który jest właścicielem serwisu sejny.net i krytykuje władze Prawa i Sprawiedliwości, w tym wiceministra w MSWiA Jarosława Zielińskiego.

Po wielu szykanach strażak został wezwany do komendanta straży w Białymstoku. Na wszelki wypadek z ukrycia nagrywa tę rozmowę” – słyszymy w spocie.

Następnie zostają przedstawione fragmenty nagrania, na którym według autorów spotu słyszymy nadbryg. Jarosława Wendta – Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego.

„To postępowanie miało iść w takim kierunku, żeby ciebie uświadomić do tego, żebyś złych rzeczy na Zielińskiego gdzieś tam nie pisał”. […] „I dlatego też minister trochę był oburzony i tam jak gdyby wydał takie polecenie, nie wydał, żeby zapoznać się, zrobić z tym porządek itd. Kiedy się okazało, że jakiś porządek został zrobiony, to nie o taki porządek tak naprawdę chodziło” – tłumaczy.

Dalsze słowa, które padają w nagraniu wydają się jeszcze: „Bo jeśli nie przyjmiesz tej propozycji (…) że zostajesz i prowadzisz tą działalność (…), pewnie będziesz musiał w jakiś sposób dobrze pisać o Zielińskim i o Kapie [byłym burmistrz Sejn z PiSu-u]. A jeśli nie przyjmiesz jak gdyby tej propozycji, to cię przetrzymają trzy miesiące, zrobią ci to k…a specjalnie, cofną ci… Znaczy wydadzą mi polecenie, ja będę musiał je wykonać (…) bo mnie się stawia w takim kierunku, jak nie to my cie k…a z drugiej strony, że ukręcimy tobie k…a łeb”.
Według nieoficjalny informacji portalu Onet.pl strażak miał otrzymać propozycję pozostania w służbie (rozpoczęto proces przejścia na emeryturę) i publikowanie przychylnych artykułów o Jarosławie Zielińskim i partii rządzącej.

Jeśli nie przyjąłby propozycji Komenda cofnie zgodę na wykonywanie dodatkowej działalności i maksymalne wydłużenie okresu odejścia na emeryturę, a następnie wszczęcie postępowania dyscyplinarnego.Jaro Zieliński tak by chciał? https://www.youtube.com/watch?v=11W-toNG3eU
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Gasior w Październik 18, 2018, 08:00:20
Widzę że wątek nie rozpalił forumowiczów  :rofl: :rofl: :rofl:
tak jakby nic się nie stało  :wall: :wall: :wall:

chyba że wszyscy zaniemówili ;)
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Mroovka w Październik 18, 2018, 09:23:52
 A może po prostu brak już słów i nie ma czego komentować?
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: pb11 w Październik 18, 2018, 11:05:04
a co tu komentować następny post powinien zawierać link do relacji z wręczenia aktu powołania nowemu KW. 
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Mroovka w Październik 18, 2018, 12:49:49
a co tu komentować następny post powinien zawierać link do relacji z wręczenia aktu powołania nowemu KW.
Ja bym wolał o odwołaniu ministra przeczytać  :rofl:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: sorbent w Październik 18, 2018, 13:47:19
Nie po to były zmiany stanowisk żeby robili według swojego uznania. Po to są "nasi", żeby robili to co mają robić.
Niestety to pokazuje jak słabi i nic nie znaczący są obecnie komendanci wojewódzcy i powiatowi - nawet sobie D-cy JRG nie mogą mianować bez zgody organu centralnego.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Pomier w Październik 18, 2018, 17:41:13
Nasmutniejsze jest to że pan Jarosław ma zwykłych strażachów za nic... Można ich zastraszyć... Wysłać na wcześniejszą emeryturę, oczywiście z własnej nieprzymuszonej woli... Ten opisany przykład nie jest jedynym niestety. Bardzo to smutne i przypomina kraj w którym o władzy można mówić tylko dobrze bo jak nie to ... czeka Cię spotkanie z komendantem
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: sebaxll w Październik 18, 2018, 19:44:34
 Na TVN w Faktach był reportaż o tym. Chyba Generał nie spodziewał się ze będzie nagrywany.
Zaniemowilem.  :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Październik 18, 2018, 19:48:31
Na TVN w Faktach był reportaż o tym. Chyba Generał nie spodziewał się ze będzie nagrywany.
Zaniemowilem.  :gwiazdki:
Minister jest kryty wytłumaczy się nadgorliwoscia podwladnych
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Październik 18, 2018, 19:53:25
Fakty z 18 października 2018 r.  Materiał pt. "Zagaszony"
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/strazak-z-sejn-prowadzi-portal-dostal-propozycje-od-przelozonego,877085.html

"Strażak z Sejn prowadzi portal w internecie. Dostał "propozycję" od przełożonego. Czemu strażak w Sejnach znalazł się na politycznym celowniku? Bo prowadził niezależny portal i nie wszystko chwalił. Nie chwalił na przykład Jarosława Zielińskiego, posła PiS i sekretarza stanu w MSWiA. Sejny to okręg wyborczy, z którego został wybrany. Komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku przedstawił strażakowi "propozycję" - albo będzie dobrze pisał o Zielińskim, albo będzie miał gorsze warunki emerytalne. Miasto Sejny na Suwalszczyźnie i kampania wyborcza, w którą uwikłani są strażacy. Zamiast ognia - gaszą polityczną krytykę. - Pan minister Zieliński lub z nadgorliwości i bez jego wiedzy, funkcjonariusze mundurowi, którzy powinni być apolityczni, ustawiają wybory - ocenia burmistrz Sejn Arkadiusz Nowalski. Burmistrz Sejn kandyduje z ramienia KKW Bezpartyjni Samorządowcy. To oni w swoim spocie wyborczym ujawniają potajemnie nagraną rozmowę, w której podlaski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jarosław Wendt próbuje zamknąć usta swojemu podwładnemu i jednocześnie dziennikarzowi z Sejn. Tym podwładnym jest Rafał Sławiński - właściciel portalu Sejny.net.

Propozycja nie do odrzucenia Podczas spotkania w styczniu tego roku komendant Jarosław Wendt przekazał odchodzącemu na emeryturę strażakowi Rafałowi Sławińskiemu propozycję wiceministra Jarosława Zielińskiego z PiS-u. - Pewnie będziesz musiał, znaczy musiał... w jakiś sposób dobrze pisać i o Zielińskim, i o Kapie (Jan Kap, kandydat na burmistrza Sejn - przyp. red.). A jeśli nie przyjmiesz, jak gdyby, tej propozycji, no to co może zrobić, (...) ta druga strona? - pyta na nagraniu komendant. - Nie gwarantuję ci tego, że ty odejdziesz, jak gdyby, z tak zwanego maksa (na najlepszych warunkach - przyp. red.), i że odejdziesz wtedy, kiedy ty będziesz chciał, bo cię przetrzymają trzy miesiące, zrobią ci pod górę specjalnie. Cofną ci (pozwolenie na działalność gospodarczą - przyp. red.). Dadzą mi polecenie, ja będę musiał je wykonać - mówił komendant. Podlaski komendant w rozmowie z podwładnym nie ukrywał, komu zależy na wygaszeniu krytycznego portalu Sejny.net. - Minister trochę był oburzony i tam, jak gdyby, wydał takie polecenie, nie wydał, żeby zapoznać się, zrobić z tym porządek i tak dalej - tłumaczył. Czyli albo strażak chwali ministra, albo dostaje zakaz prowadzenia portalu, grozi mu postępowanie dyscyplinarne i pogorszenie warunków emerytury.
Ja nie odbieram tego jako groźby. Tam, wydaje mi się, że była bardziej jakaś alternatywa przedstawiona - komentuje bryg. Tomasz Gierasimiuk z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku (ten po cywilu). Jarosław Zieliński jako wiceminister spraw wewnętrznych zarządza strażą pożarną, do tego Podlasie to jego okręg wyborczy. Jego partyjny kolega Jan Stanisław Kap próbuje zostać burmistrzem Sejn. Strażak Rafał Sławiński odmówił. Zgłosił sprawę do CBA i prokuratury. Służby zajęły się - ale nie ministrem, lecz strażakiem i biznesowymi kontaktami jego firmy teleinformatycznej z samorządem. - Groźba, szantaż, można powiedzieć, nawet propozycja korupcyjna. Natomiast prokuratura prowadziła śledztwo w zupełnie innym kierunku i bardzo szybko je umorzyła - informuje Bartłomiej Kuchta, adwokat strażaka. Jest odwołanie od umorzenia. I jest odmowa komentarza ze strony CBA oraz prokuratury. Sam wiceminister zapewnia, że nie szantażował strażaka-dziennikarza. - Strażaków nie wolno wikłać w kampanię wyborczą - mówi Zieliński. Strażak-dziennikarz był powiatowym radnym, ale - jak twierdzi - państwo go zawiodło i w wyborach już nie startuje. Autor: Jan Błaszkowski / Źródło: Fakty TVN (http://www.tvn24.pl)".


Ciekawe jak to się skończy. Chyba powinien spodziewać się utrzymania postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania. Przecież nie takie sprawy wielkie były i .... Kontroli zapewne w swojej firmie też bedzie miał aż nadto.

Ręce opadają. Kiedys już tak było. Mis Barei się przypomina: Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?

PS. Oczywiscie, że wyjasnienie bedzie takie: Minister nic nie wiedzial, a ja tylko tak powiedzialem, żeby strażaka przekonać.

Jak ktos jest idiotą to niech w te bajki sobie wierzy. A prawda taka, że potwierdzi wszystko byle chronić wiceministra. W końcu to on go tak wysoko wypromował z suwalskiej JRG. O słowach, które są na sztandarach nie warto wspominać.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: sebaxll w Październik 18, 2018, 20:06:01
Na TVN w Faktach był reportaż o tym. Chyba Generał nie spodziewał się ze będzie nagrywany.
Zaniemowilem.  :gwiazdki:
Minister jest kryty wytłumaczy się nadgorliwoscia podwladnych
Dokładnie tak. To rozmowa dwóch funkcjonariuszy a nie Ministra.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Pomier w Październik 18, 2018, 20:22:58
Po dzisiejsze lekturze Faktów stwierdza że bardzo smutne to wszystko... Odważni strażacy wzywani są na dywanik i stawia im się jakąś alternatywę... Odważni sędziowie wzywani są na przesłuchania rzecznika dyscyplinarnego!!!!
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: r0cq w Październik 18, 2018, 20:24:37
@Oggi pytasz jak to się skończy. To raczej pewne - sprawa zostanie zamieciona pod dywan  :fiuu:
:straz:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Październik 18, 2018, 20:48:21
@Oggi pytasz jak to się skończy. To raczej pewne - sprawa zostanie zamieciona pod dywan  :fiuu:
:straz:

Nie pytam. Zamiotą na 1000000%. Nie takie sprawy na podlasiu były zamiecione.

Trafiło na Rafała. Za jakis czas może to być każdy. Po "reformie" sądownictwa będzie tak jak w twardym PRL-u. Nikt nie podskoczy. Historia kołem się toczy jak widać.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Pomier w Październik 18, 2018, 21:00:13
Gdyby nie nagrał tej rozmowy to kto by się o tym dowiedział??? Nikt!!!! Tak jak prawie nikt nie wie o strażaku z Suwałk co też musiał uciekać na emeryturę bo nie spodobał się p.Jarosławowi Z.... Oggi może wiesz coś o jego sytuacji????
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: pb11 w Październik 18, 2018, 21:59:57
Wystarczy aby media popytały i się zainteresowały a wyjdzie że to nie jest jednostkowa sytuacja i że takie przypadki nie są specyfiką tylko i wyłącznie Podlasia.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: bolec w Październik 19, 2018, 08:37:58
Prawda jest taka że teraz wszystko trzeba profilaktycznie nagrywać.

A co do samej sprawy to podobno CBA zajęło się sprawą ... to znaczy tym strażakiem i jego biznesowymi kontaktami. Ot takie teraz mamy państwo: oficjalnie świętojebliwe a na zapleczu obcina się głowy niewiernym.

Podobno wczoraj wojewódzki z miejskim z Białegostoku byli w Warszawie na dywaniku. Ciekawe co usłyszeli.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: zyraf w Październik 19, 2018, 09:33:55
Serio tak dajecie się wypuszczać?

Zielińskiemu dużo można zarzucić...ale dopóki gość nie opublikuje całej rozmowy to dla mnie jest to zwykła manipulacja. Każdą rozmowę można tak "pociąć" i takie fragmenty wyciągnąć, że skompromituje się każdego.

Jak jest taki obiektywny i nie ma sobie nic do zarzucenia to co stoi na przeszkodzie aby opublikować całe nagranie?

PS Jak widzę, wpisy lub słyszę "informacje" zaczynające się od podobno...to mi ręce opadają. Jedni historie wymyślają inni łykają je jak pelikany...
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Listopad 14, 2018, 21:32:21
Ulubiony, najwspanialszy, umiłowany i najcudowniejszy minister nasz nie daje się nudzić i zawsze wpływa na wyraz mej twarzy by była usiechnięta.  :szalony:

"Dlaczego jeden z patroli policji w Suwałkach od blisko trzech lat pilnuje całą dobę posesji pana wiceministra Jarosława Zielińskiego?",
"Poza ochroną osobową, posesja ma podłączony alarm bezpośrednio do dyżurnego KMP w Suwałkach, zamiast do firmy ochroniarskiej" (...) "Z jakiego powodu miejscowi policjanci przebierają się w garnitury, zakładają okulary i udają, że są Służbą Ochrony Państwa podczas uroczystości, w których bierze udział pan wiceminister Zieliński?".

"... minister Zieliński tak upokarza funkcjonariuszy i traktuje ich jak swoją własność. A ludzie boją się wychylić, bo przecież jeśli go skrytykują, to on już zadba, żeby ich z policji wyrzucić. I co oni zrobią, bez pracy i bez prawa do emerytury? "

"Jak Jarosław Zieliński przyjeżdża do Suwałk do domu z W-wy i taka informacja wpływa do miejscowego komendanta, to z jego polecenia przy głównej drodze ustawiają się policyjne patrole w różnych miejscach i ,"błyskają".

"Nasz rozmówca podkreśla także, że Jarosław Zieliński uwielbia się fotografować. - Zwłaszcza w otoczeniu funkcjonariuszy w mundurach".

"Zarówno policja, jak straż pożarna, a nawet celnicy, leśnicy i wojsko mają zakaz uczestniczenia w obchodach organizowanych przez miasto. Na 11 listopada nie było nawet warty honorowej na uroczystościach organizowanych przez ratusz. Ludzie masowo odchodzą z policji, jeśli mają dokąd pójść. I trudno się dziwić, bo kto chciałby pilnować willi ministra albo ciąć confetti? - pyta nasz rozmówca.
(...)
- System awansowy w policji nie funkcjonuje, na stanowiska "załapują się" koledzy pana Jarosława albo ci, którzy go ślepo słuchają. I są efekty, na przykład takie, że na wiece polityczne ministra Zielińskiego chadzają policjanci w cywilu albo prokuratorzy, żeby "się pokazać" i zasłużyć. Przecież to jest patologia - mówi sędzia.
(...)
Jak dodaje, w samych Suwałkach minister Zieliński nie cieszy się sympatią mieszkańców. - Jest bardzo nielubiany, bo dzieli ludzi. Bo rozwala policję i wszyscy to widzą. A przede wszystkim dlatego, że zrobił sobie tutaj swój prywatny folwark, a tego nikt normalny nie zniesie. I jeśli nic się nie zmieni, to ten okręg należałoby po prostu zaorać - kwituje sędzia".

Cały tekst: https://bialystok.onet.pl/suwalski-folwark-ministra-zielinskiego-zrobil-z-policjantow-parobkow/xg3ced9

Krótko: jprdl. Takiego cyrku jak z Barei to dawno nikt tak nie fundował.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Listopad 16, 2018, 17:58:32
Minister SWiA J. Brudziński kazał wiceministrowi SWiA Jarosławowi Zielińskiemu pilnie wyjasnić doniesienia miedialne o wiceministrze SWiA Jarosławie Zielińskim.  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :rofl:
PS1. ciekawi mnie jaki będzie wynik tej kontroli. Czy znowu będą kosmiczne bzdury jak te wszystkie dotychczasowe tłumaczenia, w które wierzą tylko autorzy tych wyjaśnień i komendanci z nadania Zielińskiego i nikt inny.

Ale zaczyna się coraz ciekawiej na Podlasiu, bo: "Na nazwisko Zieliński policjantów ciąga na wymioty". Kolejna skarga na wiceszefa MSWiA

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24174399,na-nazwisko-zielinski-policjantow-ciaga-na-wymioty-kolejna.html

"... do oskarżeń wobec wiceministra dołączają policjanci z Sejn, Augustowa i Grajewa - dowiaduje się Gazeta.pl. "Na nazwisko Zieliński wszystkich policjantów ciąga na wymioty" - piszą".

"W liście można znaleźć takie stwierdzenia (zachowana pisownia oryginalna):
Teraz na każde uroczystości z Zielińskim udają się policjanci ze sztandarem z Suwałk, Augustowa, Grajewa i Sejn. Wie Pani to jest 12 policjantów z ulicy !!! do tego komendant i kilka innych osób. A uroczystości za Zielińskiego są praktycznie co tydzień czasem, co dwa tygodnie! Proszę to sprawdzić! Katastrofa smoleńska, żołnierze wyklęci, 3 maja, przekazanie radiowozu, uroczysta odprawa spotkanie z leśnikami, strażakami, odsłonięcie pomnika itp. Mamy dość Proszę Pani! Mamy dość chodzić do kościoła za tym panem
Można też znaleźć:
(...) Teraz na nazwisko Zieliński wszystkich policjantów ciąga na wymioty, bo ile to można, no ile?? Szanowna Pani proszę zrobić wszystko, by tego barona odwołać ze stanowiska dopóki jeszcze policjanci chcą służyć".

PS2. Te uroczystosci to również obecnosć innych służb. Jeżeli podliczyć wszystkie te spędy (liczbę służb uczestniczących, częstotliwosć spędów, bizantyjki styl i oprawę towarzyszącą), godziny nadliczbowe, transport to wyjdzie pokaźna sumka ile poszczególne służby wydają na zachcianki ministra.

PS3. Strażacy też mają dosć tych spędów. Oficjalnie nikt nic nie mówi, ale nieoficjalnie niewiele trzeba, żeby ta iskra doprowadziłą do wielkiej eksplozji. Ale znając życie to jak nikt nic nie zrobił do tej pory to tak bedzie, albo nawet i jeszcze gorzej. Cyrk trwa.


Kolejna skarga policjantów na wiceministra Zielińskiego w artykule dziennikarza Radia 5 z Suwałk. Nagonki kosciolowo-modlitewne, naciski komendantów na liczebnosć "statystów" mundurowych. To samo jest w straży pożarnej. I nie tylko nowenny, pomniki i rocznice. Ostatnio jest zakaz ogrywania hymnu z CD, ma być spiewany i to 4 zwrotki!
https://radio5.com.pl/kolejny-anonim-na-j-zielinskiego/

Tresć listu:
"Witamy Panią bardzo serdecznie,
Dziękujemy, że ktoś wstawił się za Nas policjantów przeciwko panu Zielińskiemu.
To, co napisali koledzy z Suwałk to wierzchołek góry lodowej. Proszę Pani, to co wyprawia
ten człowiek z Podlaską Policją to jest szok! W Policji pracujemy po 20 lat i proszę mi wierzyć,
nigdy nie było takich cyrków, co za ministra Zielińskiego!!! Policjanci w województwie
są zmuszani podkreślamy zmuszani do uczestniczenia w mszach świętych !!! Durnych nikomu
nie potrzebnych uroczystościach, do których angażowani są policjanci zamiast pracować
na ulicy. Teraz policjant to ma chodzić do kościoła, a nie na służbę.
W Komendzie w Augustowie i Sejnach zostały nadane nowe sztandary każdy razem
z imprezą to koszt ok 40 tys. złotych. Np. w Augustowie sztandar był zlikwidowanym
przez Pana Kołnierowicza, który bardzo mądrze mówił ze sztandar nie jest potrzebny, bo trzeba
wystawiać tylko po 3 policjantów na uroczystości zamiast patrolować ulice. Teraz na każde
uroczystości z Zielińskim udają się policjanci ze sztandarem z Suwałk, Augustowa, Grajewa
i Sejn. Wie Pani to jest 12 policjantów z ulicy !!! do tego komendant i kilka innych osób.
A uroczystości za Zielińskiego są praktycznie co tydzień czasem, co dwa tygodnie! Proszę
to sprawdzić! Katastrofa smoleńska, żołnierze wyklęci, 3 maja, przekazanie radiowozu,
uroczysta odprawa spotkanie z leśnikami, strażakami, odsłonięcie pomnika itp. Mamy dość
Proszę Pani! Mamy dość chodzić do kościoła za tym panem. Proszę nie wierzyć w zapewnienia
komendantów, że policjanci idą z własnej woli! Są zmuszani po to by ten pan patrzył,
jak to służby się pięknie organizują, modlą się w kościołach. Do tego przyjeżdża on ciągle
przekazać radiowóz, to dać coś innego. Oczywiście wtedy ma być więcej policjantów około 20
i tak musimy przychodzić na wolnym na trzy cztery godziny by zadowolić tego pana!
I tak mamy mało wolnego, bo wszędzie brakuje policjantów. Kiedyś, jak przyjeżdżał ktoś
naprawdę ważny np. komendant wojewódzki raz na dwa trzy lata to było święto. Zobaczyć taka
osobistość, a teraz na nazwisko Zieliński wszystkich policjantów ciąga na wymioty,
bo ile to można, no ile??
Szanowna Pani proszę zrobić wszystko, by tego barona odwołać ze stanowiska dopóki
jeszcze policjanci chcą służyć, bo jeszcze trochę tych jego uroczystości i ludzie nie wytrzymają
będą odchodzić z pracy. Już ile osób chodzi na zwolnienie czegoś takiego, nigdy wcześniej nie
było. Uważamy, że to ta „dobra zmiana” ministra Zielińskiego.
Z poważaniem,
Policjanci z Sejn, Augustowa oraz Grajewa."


Tu materiał TVN i zestaw filmików posumowujących występy wiceministra https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kontrola-ma-sprawdzic-sytuacje-w-policji-w-suwalkach,884208.html#
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: cieć :) w Listopad 16, 2018, 22:01:54
"Nie dbał o podstawowe prawa ludzkie ani o zwykłą ludzką życzliwość. My dla niego mogliśmy nie istnieć, byliśmy "podludźmi" - tak swoje relacje z wiceministrem MSWiA Jarosławem Zielińskim (który funkcję tę pełnił także w latach 2006-2007) opisuje pan Marcin (imię zmienione - przyp. red), były cywilny pracownik tego resortu. "
Cały artykuł:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/skrajnie-antypatyczny-byly-podwladny-o-wiceministrze-zielinskim/wpcb0ee
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Listopad 17, 2018, 11:10:37
https://wiadomosci.wp.pl/zielinski-i-kaczynski-tajemnica-relacji-dwoch-jaroslawow-6317602699417729a
Nasz wiceminister z trochę innych przyczyn jest na swoim stołku, ale  :milcz: :zamknij:

Swoją drogą z coraz większym zaciekawieniem czytam różne kolejne artykuły w mediach liberalnych uderzające w Ziela. Za chwilę dowiemy się, że w 2005 roku ukradł marchewki na targu, albo w liceum pobił koleżankę z klasy.
pozdrawiam

edit: https://wpolityce.pl/polityka/421476-kto-chce-zniszczyc-zielinskiego-w-tle-media-i-esbecka-klika
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: cieć :) w Listopad 19, 2018, 16:26:53
Kolejne informacje.
Jarosław Zieliński dostaje kolejne ciosy. Nowe listy od mundurowych

https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-zielinski-dostaje-kolejne-ciosy-nowe-listy-od-mundurowych-6318641708517505a

"Strażacy dołączają do głosów alarmujących, że wpływy Jarosława Zielińskiego na Podlasiu prowadzą do "patologii". Lub sytuacji kuriozalnych, jak jego obecność na uroczystości powołania zastępcy komendanta zambrowskiej policji. To rzekomo kuzyn ochroniarza Jarosława Kaczyńskiego."

"Na wpływy Zielińskiego skarżą się też strażacy. Narzekają oni na Leszka Suskiego, Komendanta Głównego PSP. Jeden z najbardziej zaufanych ludzi wiceministra ma traktować Komedę Główną PSP jako "prywatny folwark". "Jego motto brzmi: ja zatrudniam i ja zwalniam. W chwili obecnej jest ponad 80 wakatów, ludzie odeszli, bo nie wytrzymali nerwowo".
Jak donosi, kolejne 40 osób czeka na nowy rok, obiecane podwyżki i również "uciekają" na emeryturę, inni są "zastraszani". "A są to ludzie, od których my młodzi powinniśmy się uczyć fachowej, rzetelnej, strażackiej roboty. A chętnych do pracy w KG PSP brak. Komendant Główny nie liczy się z nikim i z niczym". "
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: b07 w Listopad 19, 2018, 18:19:10
https://wiadomosci.wp.pl/zielinski-i-kaczynski-tajemnica-relacji-dwoch-jaroslawow-6317602699417729a
Swoją drogą z coraz większym zaciekawieniem czytam różne kolejne artykuły w mediach liberalnych uderzające w Ziela. Za chwilę dowiemy się, że w 2005 roku ukradł marchewki na targu, albo w liceum pobił koleżankę z klasy.
pozdrawiam

edit: https://wpolityce.pl/polityka/421476-kto-chce-zniszczyc-zielinskiego-w-tle-media-i-esbecka-klika

Tak, z cala pewnością doniesienia o gigantomanii, nepotyzmie, zastraszaniu i kuriozalnych sytuacjach, z wielu źródeł, powtarzające się od lat, to nic innego jak esbecki spisek. Kolega brał już dzisiaj swoje leki? I oczywiście zainteresowanie mediów nie ma nic wspólnego z tym, że ten pan jest po prostu idealnym źródłem tzw. lolcontentu (confetti, egzotyczne tance, parasolki, dywaniki...). Może sabotażystów należałoby poszukać najpierw w jego bezpośrednim otoczeniu? Może to "krety" ustawiają te imprezy w Księstwie Suwalskim, wymyślają te sztandary, żeby ośmieszyć swojego szefa, a on jest w tym wszystkim ofiarą?
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Pułkownik_Moralność w Listopad 19, 2018, 18:36:34
https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-zielinski-dostaje-kolejne-ciosy-nowe-listy-od-mundurowych-6318641708517505a

Ciekawy fragment o PSP.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: fireman998998 w Listopad 19, 2018, 18:55:44
Brak słów, z kogo młodzi adepci pożarnictwa maja brac przykład jak nie z góry. A tutaj zgodnie z przysłowiem " co można wojewodzie to nie Tobie sm.....e".
Jak się czyta i słyszy to problem tam  jest ze wszystkim i nikt tego nie widzi albo nie chce widzieć.  Nie tak powinno wszystko wyglądać na górze  :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: pb11 w Listopad 19, 2018, 20:14:57
Ale jak to najlepszy KG w historii pożarnictwa i takie coś?. To na pewno przeciwnicy polityczni i ukryta agentura.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Listopad 19, 2018, 21:44:25
Tak, z cala pewnością doniesienia o gigantomanii, nepotyzmie, zastraszaniu i kuriozalnych sytuacjach, z wielu źródeł, powtarzające się od lat, to nic innego jak esbecki spisek. Kolega brał już dzisiaj swoje leki? I oczywiście zainteresowanie mediów nie ma nic wspólnego z tym, że ten pan jest po prostu idealnym źródłem tzw. lolcontentu (confetti, egzotyczne tance, parasolki, dywaniki...). Może sabotażystów należałoby poszukać najpierw w jego bezpośrednim otoczeniu? Może to "krety" ustawiają te imprezy w Księstwie Suwalskim, wymyślają te sztandary, żeby ośmieszyć swojego szefa, a on jest w tym wszystkim ofiarą?
Spokojnie, nie denerwuj się bo wypieków dostaniesz. Leki biorę regularnie - dziękuję za martwienie się o moje zdrowie.
A na poważnie:
  Przed podpisaniem porozumień kończących protest "wróbelki zaczęły ćwierkać" że jeszcze odwalony zostanie nasz 01KG i Zielu i ogłoszony będzie pełny sukces. No i po początkowym nalocie na Ziela (w wielu miejscach są opisywane rzeczy które nie powinny mieć miejsca !! - proszę zobacz moje posty z ostatniego tygodnia) czekałem na hasła dotyczące naszego 01KG. No i dzisiaj się doczekałem. I jak w dobrym kryminale zapewne doczekamy się dalszego ciągu fabuły, a napięcie będzie jeszcze rosło. Oczywiście tak jak Ty jestem zainteresowany pełnym wyjaśnieniem poruszanych zarzutów względem Ziela przez zainteresowanego. Nie lubię "właścicieli prywatnych folwarków" obojętnie z której strony politycznej by nie byli.
pozdrawiam 
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Listopad 19, 2018, 21:49:27
Ale jak to najlepszy KG w historii pożarnictwa i takie coś?. To na pewno przeciwnicy polityczni i ukryta agentura.
Przeciwnicy i ukryta agentura? Niedouczone gamonie bez podstawowej wiedzy o funkcjonowaniu PSP...
Pomijam to że każdy KG jest od "kogoś" bo to sprawa oczywista ale już mają problem że jest kontrola dostępu do budynku? No ludzie za kilka dni wszystkie JRG u mnie w mieście będą miały ten system. Nie mówię tu o metropolii i centralnym organie ale o małych JRG... Straszny ból nadzór nad czasem pracy i bezpieczeństwem...  Myślę że w skali kraju jest co najmniej kilkadziesiąt JRG z kontrolą dostępu.
Wypłata delegacji... Jedzie na Podlasie na polecenie swojego przełożonego i rozlicza delegacje co w tym niezgodnego z prawem? Kwoty delegacji są jasno określone przez prawo.
Samochody do dyspozycji? Idę o zakład że są KW którzy mają większe floty w garażach  :rofl: Ba nawet są tacy którzy mają nie jednego kierowcę a dwóch.
Pobieranie opłat za pokoje gościnne? Na jakiej podstawie? Ustawa o PSP rozróżnia tylko dwa pojęcia czyli lokal mieszkalny i kwatera tymczasowa które są liczone wg. stawek określonych w odrębnych przepisach.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Spartan998 w Listopad 19, 2018, 22:39:32
Bravo, nie zawiodłeś, takich ludzi potrzebują w KG,  na Ciebie zawsze można liczyć , zawsze staniesz w obronie silniejszego , nawet jeżeli wskaże ktoś patologie , za które 01 odwołałby  bez chwili wahania.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Listopad 20, 2018, 06:59:33
Bravo, nie zawiodłeś, takich ludzi potrzebują w KG,  na Ciebie zawsze można liczyć , zawsze staniesz w obronie silniejszego , nawet jeżeli wskaże ktoś patologie , za którą 01 odwołałby  bez chwili wahania.
Jakie patologie były w tym liście? Że bieżę delegację za wyjazdy służbowe? Każdy ma taki patologiczny przywilej nawet stażysta. Że ma do dyspozycji kierowcę? Każdy KW taki przywilej ma (a co dysponowania autami polecam lekturę zarządzenia transportowego nawet KW może jeździć służbowym autem do domu). O pokojach się nie będę wypowiadał bo to bzdura, że łeb urywa a kto miał by mieć do dyspozycji pokój w sąsiedztwie gabinetu KG? Ja czy Ty? No chyba nie bardzo. 
W obronie silniejszego? A jaką siłę ma KG aby walczyć z manipulacjami prasy i anonimami? Żadnej…
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Służbista w Listopad 20, 2018, 07:49:49
Już to dawno pisałem: młodym się w du.. poprzewracało !
Jakie odpłatności za pokoje ? Gdzie tak jest ? Konkretnie !
To już KG (najwyższy strażak w Polsce) nie może mieć samochodu służbowego ?
Może jeszcze młodym ma się kłaniać w pas i się meldować - w jakim kierunku my idziemy jako PSP ?
A atmosferę to my sobie sami taką stwarzamy na co dzień - m.in. podburzając się wzajemnie na forum !
Pisać anonimowo to każdy może, i może pisać co chce … bez konsekwencji.
Tylko są tacy w KP/M, że to biorą na serio i się oburzają - i taka później atmosfera.
A to jest dalej SŁUŻBA !
Nie popieram żadnych prywatnych folwarków, jednak aby pisać na kogoś donos to trzeba mieć argumenty....
… no i JAJA, żeby się pod donosem podpisać.

A jak się nie ma konkretów to się wypisuje takie "dziecinne" teksty ...
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Listopad 20, 2018, 09:41:12
Coraz ciekawiej:
https://www.niebywalesuwalki.pl/2018/11/nie-tylko-policjanci-skarza-sie-na-posla-zielinskiego-glos-zabrali-tez-strazacy-kolejne-listy/


"... swojemu szefowi, komendantowi Leszkowi Suskiemu. Tak o nim piszą: Swoich podwładnych traktuje jak śmieci. A swoje najbliższe grono obstawia tylko i wyłącznie tzw. BMW (bierny, mierny, ale wierny). Ludźmi nie mającymi bladego pojęcia o tym co robią i czym się zajmują.  ..."


Cały list strażaków (zrzuty ekranu) z powyższego artykułu w załączeniu.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Scyzoryk w Listopad 20, 2018, 10:07:25
Pobieranie opłat za pokoje gościnne? Na jakiej podstawie?
Skoro masz dostęp do "wiedzy tajemnej", to sprawdź sobie np. decyzję Małopolskiego KW (nie pamiętam nr i roku, ale jak poszukasz, to znajdziesz - ewentualnie pomogą Ci kwatermistrze z komend mających pokoje gościnne) wprowadzającą odpłatność w określonej wysokości za korzystanie z pokoi gościnnych.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: NickName w Listopad 20, 2018, 13:42:23
Poziom wyżej przytocznego listu, jest po prostu zatrważający. Poważnie w KG pracują analfabeci, czy to prowokacja?
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: madmax29 w Listopad 20, 2018, 15:28:27
I oczywiście plotki o dużej liczbie wakatów, a także braku chętnych, czy też dużej rotacji na wysokich stanowiskach są wyssane z palca   :rofl:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: wikson w Listopad 20, 2018, 17:29:05
Niektórzy piewcy sukcesu jakoś wybiórczo czytają przytoczony list. Nie wiem gdzie jest w nim napisane ze nie można brać diet za delegacje? Jedyne co w tym temacie doczytałem to nadużywanie tego sposobu do finansowania NIE służbowych wyjazdów, a to chyba jest zasadnicza różnica.
Inna sprawa że list napisany cieniutko, a wspominanie o kontroli czasu pracy pozostawię bez komentarza.
Niestety część tych nieudolnie opisanych faktów jest prawda i to jest najsmutniejsze…
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Listopad 20, 2018, 20:42:54
Niektórzy piewcy sukcesu jakoś wybiórczo czytają przytoczony list. Nie wiem gdzie jest w nim napisane ze nie można brać diet za delegacje? Jedyne co w tym temacie doczytałem to nadużywanie tego sposobu do finansowania NIE służbowych wyjazdów, a to chyba jest zasadnicza różnica.
Inna sprawa że list napisany cieniutko, a wspominanie o kontroli czasu pracy pozostawię bez komentarza.
Niestety część tych nieudolnie opisanych faktów jest prawda i to jest najsmutniejsze…
Nie no jest napisane, że "niezgodnie z prawem pobiera zwrot kosztów za delegacje" a dalej, że jeździ min. z wiceministrem więc jak to nie jest wyjazd służbowy za który mu przysługuje zwrot kosztów to ja jestem święty Mikołaj!    Nie wiemy co wpisuje ale na pewno kłamie albo okrada skarb państwa Autor tego listu jest głąbem jakich mało jeśli uważa, że w rozliczeniu delegacji KG musi kłamać aby się wytłumaczyć z wyjazdu gdziekolwiek. W ramach nadzoru jest wstanie wyjaśnić wyjazd do każdego powiatu. Aby fizycznie tam był to będzie to prawda i realizacja jego obowiązków jako szefa PSP.
I oczywiście plotki o dużej liczbie wakatów, a także braku chętnych, czy też dużej rotacji na wysokich stanowiskach są wyssane z palca   :rofl:
W skrócie jest 80 będzie jeszcze 40? Czyli razem 120 wakatów w 2019 r. czyli jakieś 40% KG? To teraz zapytaj biurowych pracowników swojej KW/KM/KP ile teraz jest roboty w związku ze zleceniami z Warszawy  :wacko: Wiesz o czym to świadczy?
W KG jest o 40% za dużo etatów  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: madmax29 w Listopad 20, 2018, 21:37:04
Czyli uważasz, że strażacy w KG generują tą makulaturę bo im się nudzi?
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Listopad 20, 2018, 21:40:28
Czyli uważasz, że strażacy w KG generują tą makulaturę bo im się nudzi?
Sporą część danych mają a mimo to zsyłają zestawienia bo samemu nie chce im się tego wykonać. Jak to nazwać?
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: mish3lls w Listopad 20, 2018, 21:44:34
Czyli uważasz, że strażacy w KG generują tą makulaturę bo im się nudzi?
Sporą część danych mają a mimo to zsyłają zestawienia bo samemu nie chce im się tego wykonać. Jak to nazwać?

Maja, ale nieaktualna dlatego proszą o nowe  :wall:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Listopad 20, 2018, 22:11:52
Maja, ale nieaktualna dlatego proszą o nowe  :wall:
Dane z SWD mają nieaktualne? Czy dane o ilości oficerów? Skoro każdy odchodzący pisze raport do KG i każdy nowy przechodzi przez KG?
Więc czemu dane są niekatulane?
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Listopad 20, 2018, 23:35:23
Dla mnie 01KGPSP jest klasycznym instrumentem w rękach min Z , ja nie mogę, nie potrafię pojąć jak to się mogło stać że gościa z emki ściągają bo nie ma wśród strażaków w służbie oficera godnego funkcji 01(tym bardziej że nie ma dostępu do "ściśle tajne",)
Myślałem  że będzie jak w Policj  z gen Majem zrobi czystki a nastepnie coś na niego znajdą i pakunek na emkę a tu nic, mam nadzieje ze teraz dopną swego.... 3mam kciuki za Policję
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: cieć :) w Listopad 21, 2018, 09:14:01
"KGP: nie ma uchybień w działaniach suwalskich policjantów ws. ministra Zielińskiego"
"Na co skarżą się suwalscy policjanci? W liście do posłanki wyjaśniają, że chodzi m.in. o konieczność ochrony posesji ministra Zielińskiego. "Stoją całą dobę, czy on jest, czy go nie ma, to radiowóz stać musi. Osobiście kontroluje te patrole obecny komendant, nawet w czasie po służbie potrafi przejechać obok. Kontrolują patrole oficerskie z KWP w Białymstoku. Dzwonią i pytają dyżurni z KWP w Białymstoku, czy wszystko ok. pod domem ministra. Nikt nie wie, dlaczego tak jest. Nic mu nie grozi, a policjanci siedzą w tych radiowozach. Nawet, jak chcą się załatwić, to w ich miejsce musi przyjechać kto inny, by mogli odjechać. Ponoć w/w minister wybudował się w m. Krzywe i niedługo już dwóch posesji mają pilnować policjanci. Poza ochroną osobową, posesja ma podłączony alarm bezpośrednio do dyżurnego KMP w Suwałkach, zamiast do firmy ochroniarskiej" - czytamy w liście."
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kgp-nie-ma-uchybien-w-dzialaniach-suwalskich-policjantow-ws-ministra-zielinskiego/h18w05l

"Posłanka będzie kontrolować komendy Policji. Nowe fakty o "folwarku Zielińskiego""
"Gdziekolwiek policjanci poskarżą się na wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego, posłanka PO Bożena Kamińska wyruszy z poselską kontrolą. - To już nie są anonimowe zgłoszenia o folwarku Zielińskiego. Skontaktowali się funkcjonariusze gotowi otwarcie o tym opowiedzieć - mówi WP posłanka."
"- Zgłosili się policjanci, którzy nie mogli wytrzymać dalszego wysługiwania się politykowi i spełniania jego życzeń. Odeszli ze służby na emeryturę. Jeden z nich powiedział mi, że były osoby gotowe strzelić sobie w głowę - mówi WP Bożena Kamińska. Podkreśla, że informacje o patologicznym zarządzaniu policją przez Zielińskiego nie są już anonimowe. Są osoby m.in jeden z emerytowanych naczelników wydziałów, gotowe ujawnić sprawę otwarcie, pod własnym nazwiskiem."
https://wiadomosci.wp.pl/poslanka-bedzie-kontrolowac-komendy-policji-nowe-fakty-o-folwarku-zielinskiego-6319019664291969a

Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Listopad 22, 2018, 09:10:25
Przemyślenia Saby :mellow: albo Ludwika? Ale coś w tym jest...
https://dorn.blog.polityka.pl/2018/11/21/o-tym-jak-wiceminister-ministra-wyonacyl/?fbclid=IwAR0DmXoUzhjl1mdVbTmnu2f_qmGKEJeIX1NcxBsa6GhGzeuIxPbJmtRkF6k

Zastanawia mnie jaki zespół był w Krakowie na kontroli psp bo jakoś o nich ucichło, czyżby wszystko pod dywanik zamienitli a P. Baldygę uciszyli....

Teraz okazuje się że komediancii podlegli mswia w całym praktycznie kraju i chyba wszystkich służb są pachołkami minIstranta Zielińskiego 😠
https://mundurowe.info/630,w-sejmie-pytania-o-nieprawidlowosci-w-policji/
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: cieć :) w Listopad 22, 2018, 19:22:41
""Straż pożarna - prywatny folwark komendanta - cofa się w rozwoju". Po policjantach - teraz strażacy skarżą się na wiceministra Zielińskiego"
"Posłanka PO: jeśli te zarzuty są prawdziwe, Komendant okrada podatników"
"- Bo jeśli prawdą jest to, co piszą strażacy na temat delegacji czy mieszkań Komendanta Głównego, to to jest zwykłłe wyłudzanie pieniędzy i okradanie podatnika - podkreśla. - Zapytamy wprost komendanta PSP, jak wygląda sytuacja w Komendzie Głównej. Jeśli odpowiedzi będą racjonalne i nie potwierdzą się informacje strażaków, ja gotowa jestem nawet przeprosić. Jednak, jeśli zarzuty się potwierdzą, to sprawa jest skandaliczna - mówi posłanka PO."
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/strazacy-oskarzaja-komendanta-nominata-wiceministra-zielinskiego/9f81tsk
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: piter_psp w Listopad 22, 2018, 19:40:19
Może ankieta - czy Sushi wytrzyma napór fali, czy zmieni się wkrótce oblicze Państwowej Straży Pożarnej?
Ciekawe ...
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Listopad 23, 2018, 07:57:13
Najwyższa Izba Kontroli prześwietli działania Zielińskiego. Jest wniosek PO


"Posłowie złożą także wniosek do Najwyższej Izby Kontroli z prośbą o przeprowadzenie kontroli w podlaskim garnizonie policji. NIK najprawdopodobniej - przynajmniej tak uważają politycy PO - na taki wniosek odpowie pozytywnie. – Za dużo bulwersujących informacji napływa z Podlasia, żeby kontrolerzy tę sprawę odpuścili – podkreślają nasi rozmówcy".

https://wiadomosci.wp.pl/najwyzsza-izba-kontroli-przeswietli-dzialania-zielinskiego-jest-wniosek-po-6319679507794049a
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Listopad 23, 2018, 19:34:17
https://bialystok.onet.pl/kgp-zakonczyla-kontrole-w-suwalskiej-policji-uchybienia-ze-strony-przelozonych/p2fy7fz
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: rafal.bula w Listopad 24, 2018, 12:08:09
Na pewno nadgorliwi przełożeni sami z siebie to wszystko wymyślali, taa
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: mariuszp w Listopad 26, 2018, 19:55:19
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/46765723_197959347780172_2210312431060647936_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=8818c50ba71591b6eb6ab44c70fc57d3&oe=5C76A962
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Pułkownik_Moralność w Listopad 26, 2018, 21:32:48
Bardzo interesujący reportaż. Mam nadzieję, że niebawem powstanie jego kolejna część, tym razem o PSP.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Listopad 26, 2018, 22:38:38
https://wiadomosci.wp.pl/grozil-koledze-po-fachu-w-internecie-policjant-zatrzymany-6321186297030273a

Zastanawiałem się gdzie to wkleić....  I tak dla nas wszystkich: uważajmy co piszemy (w jakiej formie używamy słów powszechnie uznanych za obelżywe czy obrażające) o naszym 01KG, ministrze czyli przełożonych.
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: robn w Listopad 26, 2018, 23:30:50
musiał mu nieźle pojechać,
nie sądzę żeby napisał że 01 jest głupi i za to wyleciał...

Spokojnie, jak ma chłop głowę na karku, to jeszcze jego przełożeni będą mieli kłopot,
bo przecież bez przyczyny nie pogorszył się jego stan zdrowia psychicznego....  :wall: :wall: :wall:

Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Listopad 27, 2018, 08:13:32
"Czarno na białym" z 26.11.2018 r. Reporter: Anna Borkowska - Minko, TVN Białystok
https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/nadgorliwosc-policjantow-w-suwalkach,887157.html
https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/zielinski-pod-parasolem-nic-nie-jest-w-stanie-zachwiac-pozycja-wiceministra,887167.html
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Listopad 27, 2018, 20:43:49
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/podlaskie-kolejne-sluzby-skarza-sie-na-ministra-zielinskiego/thjllfv
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Pułkownik_Moralność w Listopad 28, 2018, 14:55:28
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24220339,szef-podlaskiej-policji-nawoluje-do-pisania-anonimow-na-poslanke.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta&fbclid=IwAR0lIIin8UTdzcpbDoU1-jGqFsISSDjuOZk0X4itI9stWa99qt02IMVAO34

Oficer pełną gębą  :rofl:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: oliwier w Listopad 29, 2018, 10:33:13
CZOŁEM PANIE MINISTRZE
http://polityczek.pl/uncategorised/9444-dzieci-na-spotkaniu-z-zielinskim-zmuszone-do-okrzyku-czolem-panie-ministrze?fbclid=IwAR0ZMWpQNgd3JJV3UluggxhWQ0LQpdAb6FBdBSeD6YmM5qtFtKiea8WEtHY (http://polityczek.pl/uncategorised/9444-dzieci-na-spotkaniu-z-zielinskim-zmuszone-do-okrzyku-czolem-panie-ministrze?fbclid=IwAR0ZMWpQNgd3JJV3UluggxhWQ0LQpdAb6FBdBSeD6YmM5qtFtKiea8WEtHY)
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Listopad 29, 2018, 14:08:24
"Partyjny watażka i bezkrytycznie służący mu oficerowie – ci z gumowym kręgosłupem (...)". "I nagle wszystko staje się (jasne). To podwładni Zielińskiego „stają na uszach”, aby w czasie wizyt gospodarskich czuł się ważny. Pytanie – czy on tego rzeczywiście oczekuje, czy oni chcą mu się przypodobać'. (...)
"Jeśli to drugie, to dlaczego te sytuacje systematycznie się powtarzają? W tej sytuacji wiele wskazuje na to, że to Jarosław Zieliński po prostu pożąda tych hołdów. Przecież gdyby było inaczej przerwałby ten wyścig lizusów".

Cały tekst w WP Opinie. https://opinie.wp.pl/komendant-policji-chcial-zablysnac-skonczylo-sie-na-medialnym-samobojstwie-6322104259078273a
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: zoddali w Listopad 29, 2018, 20:10:21
Ile to jeszcze potrwa?
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/strazacy-pisza-poslanki-po-bozeny-kaminskiej/meden2r
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Listopad 29, 2018, 21:11:43
Ile to jeszcze potrwa?
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/strazacy-pisza-poslanki-po-bozeny-kaminskiej/meden2r

"Komendantów w miastach powołuje i odwołuje komendant wojewódzki. Muszą mieć odpowiedni staż, kompetencje... Tu są określone procedury i nie ma miejsca na uznaniowość, więc mówienie, że zmiana władzy centralnej wywołała jakąś czystkę nie jest prawdą - kwituje".

A czy nie było głosno tu na forum o wszelkich awansach powyżej 10 grupy, które podlegały weryfikacji KG. Czy mylę się i mnie pamięć zawodzi?  :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Listopad 29, 2018, 21:21:01
A czy nie było głosno tu na forum o wszelkich awansach powyżej 10 grupy, które podlegały weryfikacji KG. Czy mylę się i mnie pamięć zawodzi?  :gwiazdki:
Mylisz się bo nie dotyczyło powyżej 10 tylko powyżej 12  :rofl: A teraz jest to w prawie zapisane :kwit: i zajmuje się tym specjalne biuro w MSWiA
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: sheldon w Listopad 29, 2018, 22:18:36
Możesz to rozwinąć?
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Listopad 29, 2018, 22:23:49
Możesz to rozwinąć?
Biuro Nadzoru Wewnętrznego w powiatach weryfikuje dowódców JRG i 01 i 02 znaczy kandydatów na te stanowiska.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: cieć :) w Listopad 30, 2018, 16:59:25
"Ministrowi Zielińskiemu nie podobają się donosy? Sam w przeszłości korzystał z anonimów
Najwyraźniej punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ta maksyma sprawdza się w przypadku wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Dzisiaj on i jego ludzie krytykują donosy na obecną władzę, uznając je za odwet. Będąc w opozycji Zieliński atakował rząd PO-PSL podobnymi metodami."

https://wiadomosci.wp.pl/ministrowi-zielinskiemu-nie-podobaja-sie-donosy-sam-w-przeszlosci-korzystal-z-anonimow-6322522367882881a
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Listopad 30, 2018, 18:46:16
Podlaski satrapa, zmora policji, niezatapialny wiceszef MSWiA. Kim jest minister Jarosław Zieliński?
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24226672,podlaski-satrapa-zmora-policji-niezatapialny-wiceszef-mswia.html

Niektóre zdania z artykułu:
"W partii nie od dziś wiadomo, że to przypadek bardzo konfliktowy.
Służby mają być dla władzy (...). Wszystko ma być z niesłychanym przepychem – wschodnio, bizantyjsko.
A ich dowódcy? W większości to sami swoi, więc albo robią to, co mają robić, albo i tak się nie postawią, bo wiedzą, komu zawdzięczają posadę.
Politycy niższego kalibru po prostu śmieją się z niego. Budzi politowanie i zażenowanie.
Mówi polityk z Podlasia: – Mam kolegę w łomżyńskiej policji. Oni go tu nienawidzą. Potwierdzał mi wszystko, co przewija się ostatnio przez media. Mówił, że sam musiał przebierać się w garnitur, żeby udawać SOP-owca. Opowiadał mi też o sytuacji, kiedy Zieliński miał wystąpienie przy okazji jakiejś uroczystości w Łomży, przyszło mało ludzi z ulicy, więc ściągali policjantów na widownię, również pracowników komendy, żeby poprawić frekwencję.
Ten sam rozmówca przytacza inną historię związaną z ministrem. – Koledzy z policji potwierdzają, że specjalne patrole muszą ochraniać jego dom. Mówią, że Zieliński co jakiś czas specjalnie włącza w domu alarm i odmierza czas, w jakim do niego przyjadą – opowiada".

 :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Listopad 30, 2018, 19:26:20
"Ministrowi Zielińskiemu nie podobają się donosy? Sam w przeszłości korzystał z anonimów
Najwyraźniej punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ta maksyma sprawdza się w przypadku wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Dzisiaj on i jego ludzie krytykują donosy na obecną władzę, uznając je za odwet. Będąc w opozycji Zieliński atakował rząd PO-PSL podobnymi metodami."

https://wiadomosci.wp.pl/ministrowi-zielinskiemu-nie-podobaja-sie-donosy-sam-w-przeszlosci-korzystal-z-anonimow-6322522367882881a
Jak kurczę można porównać interpelację poselską do donosu to może jeszcze pismaki swoją prasę porównają do papieru toaletowego a portal informacyjny do pudelka?
Podlaski satrapa, zmora policji, niezatapialny wiceszef MSWiA. Kim jest minister Jarosław Zieliński?
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24226672,podlaski-satrapa-zmora-policji-niezatapialny-wiceszef-mswia.html
Niektóre zdania z artykułu:
"W partii nie od dziś wiadomo, że to przypadek bardzo konfliktowy.
Służby mają być dla władzy (...). Wszystko ma być z niesłychanym przepychem – wschodnio, bizantyjsko.
A ich dowódcy? W większości to sami swoi, więc albo robią to, co mają robić, albo i tak się nie postawią, bo wiedzą, komu zawdzięczają posadę.
Politycy niższego kalibru po prostu śmieją się z niego. Budzi politowanie i zażenowanie.
Mówi polityk z Podlasia: – Mam kolegę w łomżyńskiej policji. Oni go tu nienawidzą. Potwierdzał mi wszystko, co przewija się ostatnio przez media. Mówił, że sam musiał przebierać się w garnitur, żeby udawać SOP-owca. Opowiadał mi też o sytuacji, kiedy Zieliński miał wystąpienie przy okazji jakiejś uroczystości w Łomży, przyszło mało ludzi z ulicy, więc ściągali policjantów na widownię, również pracowników komendy, żeby poprawić frekwencję.
Ten sam rozmówca przytacza inną historię związaną z ministrem. – Koledzy z policji potwierdzają, że specjalne patrole muszą ochraniać jego dom. Mówią, że Zieliński co jakiś czas specjalnie włącza w domu alarm i odmierza czas, w jakim do niego przyjadą – opowiada".
 :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Przecież to jedno i to samo co parę tygodni wcześniej! Nic nowego ot po prostu jakiś pismak napisał kolejny artykuł o tym samym. Swoją drogą ja już na 100% wierze że to nagonka bo za dużo artykułów (na podstawie jednego donosu powstało kilkadziesiąt w tym 3 w GW.) , za dużo anonimów... Coś mi tu śmierdzi a w przypadki nie wierzę. 
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: robn w Listopad 30, 2018, 22:10:36
a może ktoś się w końcu wq... bo i przypadków było dużo i ich jakość jest porażająca....
ważne żeby swoi mierni i bierni byli tam gdzie trzeba i szczekali  głośno wiernie pilnując obejścia  :wall: :wall: :gwiazdki: :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: blacha w Grudzień 01, 2018, 08:55:47
"Tworzone są listy strażaków, którzy za tej władzy mogą być awansowani. Taka osoba ma być młoda, najlepiej niezbyt inteligentna, ale wierna" - jakbym czytał o aspirantce krakowskiej. Wywalili doświadczonych komendantów a zostawili gościa który jeszcze nie ma 15 lat służby - jak taki ma nie byc BMW? Co on naiwny oczekuje - że jeszcze 15 lat bedzie komendantem? Taka pacynka w rekach przełożonych.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Grze79 w Grudzień 01, 2018, 21:42:36
"Tworzone są listy strażaków, którzy za tej władzy mogą być awansowani. Taka osoba ma być młoda, najlepiej niezbyt inteligentna, ale wierna" - jakbym czytał o aspirantce krakowskiej. Wywalili doświadczonych komendantów a zostawili gościa który jeszcze nie ma 15 lat służby - jak taki ma nie byc BMW? Co on naiwny oczekuje - że jeszcze 15 lat bedzie komendantem? Taka pacynka w rekach przełożonych.

mierny albo zerowy argument... wiek...
nie widziałeś dobrych managerow zarzadzajacych firmami? po 200 osob? znajacycj sie na fachu? jezeli nie to chyba pochodzisz z pipidówy sorry ale to jest stereotyp.. abstrachuje od sytuacji...  wiek nie moze byc zadnym wyznacznikiem koles majacy...
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Grudzień 02, 2018, 00:23:53
To dlaczego 01KGPSP nie jest młody wykształcony oficer , tylko wierny człowiek ministra z emki ściągnięty ??? I dziwić się ze patologia rozlewa sie ......
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Grze79 w Grudzień 02, 2018, 17:52:58
To dlaczego 01KGPSP nie jest młody wykształcony oficer , tylko wierny człowiek ministra z emki ściągnięty ??? I dziwić się ze patologia rozlewa sie ......

Powiedziałem „abstrachujac” .. odsyłam do słownika.. mówiłem o życiu codziennym.. dobrze wiesz a jeżeli nie.. to w straży jest podobnie jak w wojsku.. tam gdzie te formacje się zaczynaja to logika przestaje istnieć
Tytuł: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: sorbent w Grudzień 04, 2018, 08:13:38
Możesz to rozwinąć?
Biuro Nadzoru Wewnętrznego w powiatach weryfikuje dowódców JRG i 01 i 02 znaczy kandydatów na te stanowiska.

Weryfikuje też naczelników wydziału. Nie wiem tylko na czym ta weryfikacja ma polegać.
I nie bardzo rozumiem - Dowódcę JRG, czy Z-ce mianuje Komendant Powiatowy - po co mu zgoda Komendy Głównej??
Znam jeden powiat, w którym ponad poł roku trzymali decyzje o mianowaniu d-cy JRG. Jak był telefon do Komendy głównej czy mogą go mianować - owszem mogą bez zgody KG ale jutro Komendant nie musi już być komendantów.
Na te sytuacje "kwitów" nie ma bo wszystko się odbyło telefonicznie wtedy.
Wytłumacz mi ale logicznie - jaki jest cel tej weryfikacji???
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Spartan998 w Grudzień 04, 2018, 13:58:06
W celu sprawdzenia drzewa genealogicznego od czasów Piasta Kołodzieja, uzyskanie odpowiedzi od proboszcza czy nie opuścił żadnej mszy, czy zna na wyrywki "Odę do ...." , czy serwisuje się w BMW (Bierny, .......). Szukanie i drążenie w życiorysie, to oczywiste. Nasz czy nie nasz.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: roberto998 w Grudzień 04, 2018, 14:06:41
Żadna weryfikacja tylko sprawdzanie czy przydatny czy nie. Przykład pewien KW po kursach ale przeszkoleniu w SGSP może być komendantem a inny po tej samej ścieżce naukowej nie może być d-ca jrg. I to wszystko w jednym województwie. Dodam tylko że KW nie nadążał z obszywaniem mundurach po awansach co kilka miesięcy.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Grudzień 09, 2018, 13:19:37
https://wiadomosci.wp.pl/zapytali-ministra-zielinskiego-o-prywate-w-strazy-pozarnej-odpisal-w-swoim-stylu-6325654849521281a

pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: wikson w Grudzień 10, 2018, 00:23:15
Nie ma co liczyć, że coś się szybko zmieni – obaj panowie są niezatapialni. Osobiście stawiam, że pan minister będzie piastował swoje stanowisko jeszcze 3-4 miesiące, a później zostanie kandydatem do europarlamentu i złoży urząd – tak klasycznie jak w PSP – pozbycie się niewygodnego gościa przez awans. Wtedy jest szansa, że (po maju oczywiście) i nasz przenajjaśniejszy i oświecony reanimowany emeryt znów uda się na zasłużony (gdzieżby inaczej) odpoczynek, czego wam i sobie życzę ;)
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Grudzień 11, 2018, 22:01:33
https://fakty.interia.pl/prasa/news-zielinski-w-sieci-uzyto-przeciwko-mnie-drona,nId,2722682
https://wspolczesna.pl/sprawa-zielinskiego-po-chce-dymisji-jaroslawa-zielinskiego-i-komendanta-wojewodzkiego-policji-nadinsp-daniela-kolnierowicza/ar/13734516
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Grudzień 17, 2018, 17:26:59
"Po co wiceministrowi to regularne "walenie pingwina"

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/podlaski-komendant-policji-polecil-monitorowac-kontakty-funkcjonariuszy-z-poslanka-po/wjy0wes

"Dostałam informację, że komendant Kołnierowicz miał ustnie polecić policjantom z białostockiej komendy, zajmującym się walką z cyberprzestępczością, by monitorowali aktywność swoich kolegów w sieci. Tak, by ujawnić tych, którzy kontaktują się ze mną".


Odcięta głowa niedaleko domu wiceministra, której (chyba) nie było.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24287143,zielinski-mowil-ze-przy-jego-domu-znaleziono-ludzka-glowe.html


Oszczerstwa i kłamstwa

"Nic złego nie zrobiłem. I to moi przeciwnicy wiedzą. Atakują mnie za to, że są organizowane uroczystości patriotyczne na terenie województwa podlaskiego, że są na tych uroczystościach służby, że są zintegrowane, że są razem. A to oczywiście wielka wartość" (http://www.tvn24.pl)

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/konkurs-na-anonim-o-poslance-bozena-kaminska-zawiadamia-prokurature,892617.html
https://www.radio.bialystok.pl/gosc/suwalki/id/163338
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Grudzień 21, 2018, 15:55:54
https://wiadomosci.wp.pl/zielinski-znow-ma-klopoty-policjanci-pisza-o-przesladowaniach-miala-byc-dobra-zmiana-a-jest-gehenna-6329574802622593a

   Coś mam wrażenie, że za chwilę poczytamy o winie Ziela za brak papieru toaletowego w kiblach w komendach i papieru do drukarek. Może nie takie "problemy" jak opisane w artykule ale my również w PSP mamy swoje które można zrzucić na Susła i Ziela :mellow:. Swoją drogą gdzie byli wcześniej "koledzy" tego policjanta co waży 130 kg i testów sprawności nie przechodzi od kilkunastu lat ? Ilu u nas jest takich wspaniałych, "sprawnych inaczej" strażaków szczególnie w biurach ?
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, ...
Wiadomość wysłana przez: sorbent w Grudzień 27, 2018, 08:27:48
https://wiadomosci.wp.pl/zielinski-znow-ma-klopoty-policjanci-pisza-o-przesladowaniach-miala-byc-dobra-zmiana-a-jest-gehenna-6329574802622593a

   Coś mam wrażenie, że za chwilę poczytamy o winie Ziela za brak papieru toaletowego w kiblach w komendach i papieru do drukarek. Może nie takie "problemy" jak opisane w artykule ale my również w PSP mamy swoje które można zrzucić na Susła i Ziela :mellow:. Swoją drogą gdzie byli wcześniej "koledzy" tego policjanta co waży 130 kg i testów sprawności nie przechodzi od kilkunastu lat ? Ilu u nas jest takich wspaniałych, "sprawnych inaczej" strażaków szczególnie w biurach ?
pozdrawiam

Ale żeś mnie zdenerwował - 12 osób w biurze w tym Panie - od pięciu lat (tyle sięgam pamięcią na 100%) wszyscy BIUROWI podchodzą do zaliczeń - łącznie z 02. Nie ma słabszej oceny niż 3, a są trzy celujące.
Podział bojowy od 10 lat cztery osoby notorycznie nie zaliczają. Zdziwiony??
Wszyscy uważają, że biurowi to przykład wszelkich plag tego świata - drogi kochany Kolego z forum - pracowałem i tu, i tu - z szacunku to formacji nie wyrażę zdania gdzie są gorsi "olewatorzy" i "ślizgacze".
Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Styczeń 03, 2019, 08:54:47
https://www.money.pl/gospodarka/100-tys-zl-na-ulubiony-kosciol-zielinskiego-6334443099293313a.html

100 tys. zł na ulubiony kościół Zielińskiego.

"Proboszcz parafii w Sejnach nie kryje, że jego wniosek o dofinansowanie renowacji ołtarza poparł parafianin, wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Wiceminister od lat nie płaci za wynajem od parafii lokalu, w którym prowadzi biuro poselskie. Proboszcz parafii w Sejnach chwali się podczas nabożeństw, że dzięki osobistemu wstawiennictwu wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego kościół otrzymał 100 tys. zł na remont ołtarza. Ksiądz miał apelować o modlitwy w intencji hojnego polityka. Sprawa nie jest klarowna, gdyż jedno z trzech biur poselskich Zielińskiego od lat mieści się w budynku należącym do tej parafii – poinformował redakcję "Super Expressu" jeden z parafian.

Dziennikarze potwierdzili, że pieniądze faktycznie wpłynęły na konto parafii. W rozmowie podali się za pracowników ministerstwa, co skłoniło proboszcza Zbigniewa Bzdaka do przyznania, że o istnieniu Funduszu Kościelnego, którym dysponuje MSWiA, dowiedział się właśnie od Zielińskiego. Dodał, że wiceminister od początku wspierał wniosek o sfinansowanie remontu ołtarza.

Wcześniej w mediach lokalnych proboszcz deklarował, że za wynajem biura poselskiego nie bierze od Zielińskiego czynszu".
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Styczeń 03, 2019, 19:10:44
No to idziemy na starcie...

https://www.infosecurity24.pl/kryzys-w-psp-zwiazkowcy-uderzaja-w-komendanta-glownego

już myślałem, że KSP się obraziła na 01KG, a tu tylko Florian. Nawet przystawka czyli Prac Poż nie są zaangażowani czyli na starcie??? idzie Florian odstawiony od ko..ta od 3 lat....
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: olak w Styczeń 04, 2019, 15:42:44
Peterek, a kiedy to florian był odstawiony, przecież cały czas jest przy ko..cie. Niejeden już z floriana po drabince przez ostatnie 3 lata się wspiął. Znasz nawet przykłady...
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Styczeń 04, 2019, 21:13:02
Peterek, a kiedy to florian był odstawiony, przecież cały czas jest przy ko..cie. Niejeden już z floriana po drabince przez ostatnie 3 lata się wspiął. Znasz nawet przykłady...
   Nie był ale jest od czasu tzw. "dobrej zmiany" czyli Susła. Sami się skarżą, że do nich nie przychodzi 01KG. Zapytaj się przewodniczących wojewódzkich i ZT jaki mieli wpływ na sprawy np. kadrowe w naszej formacji kiedyś i teraz - może Ci prawdę powiedzą w przypływie szczerości.
  Znam przykłady na kariery floriana w ostatnich trzech latach ? Chyba pomyliłeś mnie z kimś innym....
pozdrawiam
 
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: strazak998 w Luty 23, 2019, 20:24:35
Pani Poseł znowu zadaje pytania - https://remiza.com.pl/poslanka-pyta-o-sytuacje-w-panstwowej-strazy-pozarnej/
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: ogniomiszcz w Luty 27, 2019, 16:47:55
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-minister-od-konfetti-jaroslaw-zielinski-zastapi-szefowa-men-,nId,2857790
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Marzec 07, 2019, 20:33:29
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-minister-od-konfetti-jaroslaw-zielinski-zastapi-szefowa-men-,nId,2857790

Nie koniecznie. To dopiero spekulacyjna karuzela przedwyborcza ;-) Ale...

"Giełda nazwisk nowych ministrów. Zieliński w MEN to "kabaret". Błaszczak "wkręcił się" w MON"
Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24525334,gielda-nazwisk-nowych-ministrow-zielinski-w-men-to-kabaret.html
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Marzec 07, 2019, 20:36:48
"Będziesz kwiatki brała. Przymusowy Dzień Kobiet w podlaskiej policji
Trwa łapanka na policjantki z Podlasia, którym wiceminister Jarosław Zieliński chce wręczyć kwiaty z okazji Dnia Kobiet. Delegacje kobiet mają być dowiezione radiowozami do teatru w Białymstoku".

Oczywiscie nie chodzi o samą Policję, bo "akcja" leci po wszystkich służbach. W naszej też. Telefony czerwone.

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/bedziesz-kwiatki-brala-przymusowy-dzien-kobiet-w-podlaskiej-policji-6356818001815681a
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Marzec 13, 2019, 20:49:58
https://wiadomosci.wp.pl/afera-w-podlaskiej-policji-stewardessy-w-mundurach-witaja-ministra-nowe-informacje-od-funkcjonariuszy-6358947525236865a
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Marzec 15, 2019, 22:11:02
https://wiadomosci.wp.pl/policja-odpowiada-na-zarzuty-stawiane-zielinskiemu-to-godzi-w-nasze-dobre-imie-6359453585922177a
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Marzec 18, 2019, 18:22:06
https://wiadomosci.wp.pl/nik-skontroluje-10-podlaskich-komend-wezmie-pod-uwage-anonimy-6360753677510785a
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Marzec 20, 2019, 09:22:44
 ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
"Sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński źle zniósł wieść o tym, że Najwyższa Izba Kontroli zbada działania podlaskiej policji, którą polityk miał się wysługiwać. Upust emocjom postanowił dać na Twitterze".

https://wiadomosci.wp.pl/jaroslaw-zielinski-o-kontrolach-w-policji-kompromitacja-nik-6361159755613825a
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: cieć :) w Marzec 21, 2019, 22:11:55
„Takiego rozpasania nigdy w historii komendy głównej nie było […] Oficerów z bardzo bogatym doświadczeniem traktuje się jak dozorców i roboli […] W obliczu zaistniałej sytuacji prosimy Pana Ministra jako nadzorującego służby mundurowe w najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej o jak najszybszą interwencję póki nie jest jeszcze za późno” - napisali strażacy w emocjonalnym liście do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/strazacy-pisza-do-szefa-mswia-ws-komendanta-glownego-prywatny-folwark-ogrody-suskiego/p8thw2y
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Marzec 21, 2019, 22:14:23
„Takiego rozpasania nigdy w historii komendy głównej nie było […] Oficerów z bardzo bogatym doświadczeniem traktuje się jak dozorców i roboli […] W obliczu zaistniałej sytuacji prosimy Pana Ministra jako nadzorującego służby mundurowe w najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej o jak najszybszą interwencję póki nie jest jeszcze za późno” - napisali strażacy w emocjonalnym liście do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/strazacy-pisza-do-szefa-mswia-ws-komendanta-glownego-prywatny-folwark-ogrody-suskiego/p8thw2y
Ciekawe kiedy ktoś tam NIK zaprosi tak jak do policji na Podlasiu  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: młody13 w Marzec 25, 2019, 22:29:27
 http://nszzp.pl/przeglad-prasy/fakty-przegrywaja-z-faktami/?fbclid=IwAR1_7vIxJI2PED-tqT3yHh3kCPXFzROke2J4aH-7K__0USWd70w1fn73LF może  temat policyjny ale zobaczcie jak można manipulować Faktami . Kto ma media ten kreuje rzeczywistość często  tak jak komuś wygodnie. 
A było tak
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24581642,na-hulajnogach-wskakiwali-na-pomnik-smolenski-policja-pokazuje.html
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: cieć :) w Kwiecień 02, 2019, 19:01:24
"Skandal w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Młody wykładowca wygarnął dowódcom"
"Młody wykładowca Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nie tylko napisał wniosek o odejście na emeryturę, ale dodatkowo na dwóch stronach wyjaśnił, co myśli o swoich szefach. Zarzuca im niekompetencję, folwarczne metody zarządzania i nazywa ich "brakującym ogniwem teorii Darwina". Komendant szykuje pozew."
https://wiadomosci.wp.pl/skandal-w-wyzszej-szkole-policji-w-szczytnie-mlody-wykladowca-wygarnal-dowodcom-6366019657132161a
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: młody13 w Kwiecień 02, 2019, 19:46:00
http://nszzp.pl/aktualnosci/onet-wiceminister-zielinski-zaskakujaco-o-slynnym-policjancie-piotrze-wroblu-nie-byl-wybitny-dlatego-panstwo-nie-zwroci-mu-emerytury/?fbclid=IwAR13pJfmNyX3GIdvLvE_cMCcL16PcSFRmnayHCJFmSBhfSzulla3oWpjF5w 
też o policjancie raczej zasłużonym , a poza tematem słyszał ktoś o zmniejszeniu emerytury w związku z ustawą dezubekizacyjną któremuś ze strażaków ?
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Kwiecień 17, 2019, 11:33:00
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24649189,kariera-jaroslawa-zielinskiego-w-stolicy-tak-nieznany-radny.amp
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Puap w Kwiecień 23, 2019, 12:47:54
https://remiza.com.pl/odpowiedz-zielinskiego-w-sprawie-sytuacji-w-psp/
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Maj 31, 2019, 11:40:11
Nudno cos ostatnio.  :-\

"Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, nadzorujący m.in. policję i straż pożarną, znów bryluje na Podlasiu".

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jaroslaw-zielinski-po-raz-kolejny-przekazal-uzywane-auto/pzg8yn9#slajd-8

Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Czerwiec 15, 2019, 00:27:56
https://wiadomosci.wp.pl/tak-wygladala-wojna-o-fotel-szefa-mswia-gdzie-dwoch-sie-bije-tam-trzeci-korzysta-6391898907326593a?amp=1
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: cieć :) w Lipiec 19, 2019, 06:44:37
"Patologie w policji. Jarosław Zieliński oskarżany przez funkcjonariuszy. "Zemsta""
https://wiadomosci.wp.pl/patologie-w-policji-jaroslaw-zielinski-oskarzany-przez-funkcjonariuszy-zemsta-6403920581888129a

"Nieoficjalnie: Konflikt w MSWiA? Witek kontra Zieliński"
https://wiadomosci.wp.pl/nieoficjalnie-konflikt-w-mswia-witek-kontra-zielinski-6406748142909057a
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Lipiec 29, 2019, 09:20:59
https://wiadomosci.wp.pl/nieoficjalnie-konflikt-w-mswia-witek-kontra-zielinski-6406748142909057a
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: strazak998 w Lipiec 29, 2019, 11:59:26
https://wiadomosci.wp.pl/nieoficjalnie-konflikt-w-mswia-witek-kontra-zielinski-6406748142909057a
pozdrawiam

https://natemat.pl/280099,jaroslaw-zielinski-traci-kompetencje-w-mswia-odbiera-je-elzbieta-witek
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: insomnia w Lipiec 29, 2019, 14:37:37
MSWiA dementuje, znaczy jest coś na rzeczy  :rofl:

https://www.infosecurity24.pl/resortowa-wojenka-mswia-wiceminister-jaroslaw-zielinski-cieszy-sie-pelnym-zaufaniem-minister-elzbiety-witek
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Sierpień 06, 2019, 18:41:49
PO wytknie nieprawidłowości w służbach za rządów Jarosława Zielińskiego

"Posłowie PO-KO pracują nad dokumentem, który ma pokazać nieprawidłowości w służbach mundurowych podległych MSWiA. Dokument ma w przyszłym tygodniu trafić do premiera Mateusza Morawieckiego wraz z żądaniem dymisji odpowiedzialnego za te służby wiceministra Jarosława Zielińskiego (PiS)".

"(...) na Podlasiu, skąd pochodzi wiceszef MSWiA (...) policja i straż pożarna zostały "sprowadzone do roli politycznego, prywatnego zaplecza dla różnych ambicji i dziwactw" Zielińskiego".

"... w służbach podległych Zielińskiemu "promuje się miernoty", a nie tych, którzy uczciwie służą".

"Sytuację w straży pożarnej skrytykował też towarzyszący posłom na konferencji prasowej funkcjonariusz PSP z Podlasia Tomasz ****. - Od kiedy nadzór nad służbami mundurowymi sprawuje pan wiceminister Jarosław Zieliński zdecydowana większość strażaków twierdzi, podobnie jak ja, że kieruje nami jakaś zorganizowana grupa przestępcza - powiedział".


https://wiadomosci.onet.pl/kraj/po-pracuje-nad-dokumentem-ws-nieprawidlowosci-w-sluzbach-pod-rzadami-wiceministra/bddnec7
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Sierpień 06, 2019, 21:16:04
PO wytknie nieprawidłowości w służbach za rządów Jarosława Zielińskiego
Niech uważają bo im J-Z się ma czym odwinąć :P Niedawno zapadło kilka wyroków skazujących na funkcjonariuszy PSP powołanych i mianowanych na wysokie stanowiska w latach od 2008 (i aresztowanych dużo przed 2015). Druga strona medalu jest taka, że PO nie miało żadnej kontroli nad PSP więc nie wiedzą po jakim cienkim lodzie stąpają.   
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: WrocStraż998 w Sierpień 07, 2019, 20:18:36
PO wytknie nieprawidłowości w służbach za rządów Jarosława Zielińskiego
Niech uważają bo im J-Z się ma czym odwinąć :P Niedawno zapadło kilka wyroków skazujących na funkcjonariuszy PSP powołanych i mianowanych na wysokie stanowiska w latach od 2008 (i aresztowanych dużo przed 2015). Druga strona medalu jest taka, że PO nie miało żadnej kontroli nad PSP więc nie wiedzą po jakim cienkim lodzie stąpają.

też o podobnych sytuacjach słyszałem z tzw. "drugiej ręki", kto nie ma dowodów lub świadków jest na pozycji straconej...
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Sierpień 10, 2019, 12:54:20
My też roznosimy gazetki promocyjne?

Mieli na służbie rozwozić informatory dotyczące pracy wiceministra Zielińskiego


http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,25071620,policjanci-pisza-kolejny-donos-mieli-na-sluzbie-rozwozic-informatory.html#opinions
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: młody13 w Sierpień 10, 2019, 16:17:02
My też roznosimy gazetki promocyjne?

Mieli na służbie rozwozić informatory dotyczące pracy wiceministra Zielińskiego


http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,25071620,policjanci-pisza-kolejny-donos-mieli-na-sluzbie-rozwozic-informatory.html#opinions
  A jak do funkcjonariuszy przychodziły listy od Donalda, że nie bedzie zmian w systemie emerytalnym to było dobrze? He he pamiętamy  :kwit:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: madmax29 w Sierpień 10, 2019, 17:53:39
My też roznosimy gazetki promocyjne?

Mieli na służbie rozwozić informatory dotyczące pracy wiceministra Zielińskiego


http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,25071620,policjanci-pisza-kolejny-donos-mieli-na-sluzbie-rozwozic-informatory.html#opinions
  A jak do funkcjonariuszy przychodziły listy od Donalda, że nie będzie zmian w systemie emerytalnym to było dobrze? He he pamiętamy  :kwit:
A co ma piernik do wiatraka???? Przecież w taki sposób można usprawiedliwić każde działanie i każde debilstwo w firmie. Powiedz na jakim stołku siedzisz, że nie widzisz, że było źle, a jest jeszcze gorzej. Walczmy o nasze dzisiaj i jutro a tak się na pewno nie da.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: cieć :) w Sierpień 10, 2019, 18:16:47
"Elżbieta Witek odeszła z MSWiA. Schetyna: Bo nie akceptował jej Jarosław Zieliński"
https://wiadomosci.wp.pl/elzbieta-witek-odeszla-z-mswia-schetyna-bo-nie-akceptowal-jej-jaroslaw-zielinski-6411969280210561a
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Sierpień 10, 2019, 20:12:22
A co ma piernik do wiatraka???? Przecież w taki sposób można usprawiedliwić każde działanie i każde debilstwo w firmie. Powiedz na jakim stołku siedzisz, że nie widzisz, że było źle, a jest jeszcze gorzej. Walczmy o nasze dzisiaj i jutro a tak się na pewno nie da.
Oj ma bardzo dużo... Bo takie przegięcie pały i uruchomienie akcji kurier to w ostatnich 20 latach było raz! I to nie był list J-Z tylko Donladihnio.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: młody13 w Sierpień 10, 2019, 23:02:23
A co ma piernik do wiatraka???? Przecież w taki sposób można usprawiedliwić każde działanie i każde debilstwo w firmie. Powiedz na jakim stołku siedzisz, że nie widzisz, że było źle, a jest jeszcze gorzej. Walczmy o nasze dzisiaj i jutro a tak się na pewno nie da.
Oj ma bardzo dużo... Bo takie przegięcie pały i uruchomienie akcji kurier to w ostatnich 20 latach było raz! I to nie był list J-Z tylko Donladihnio.
Czyli agitacja polityczna pewnej partii za nasze czyli Wszystkich pieniądze . Może warto by POliczyć koszty tej akcji   :kwit:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Sierpień 11, 2019, 11:49:57
Czyli agitacja polityczna pewnej partii za nasze czyli Wszystkich pieniądze . Może warto by POliczyć koszty tej akcji   :kwit:
Wiesz mi nawet nie chodzi o to co ile kosztowało. Tu chodzi o fakt, że wszyscy robią to samo a potem jedni drugim wypominają. Mam o ile mnie pamięć nie myli mam dwa listy podpisane przez premiera DT jeden to podziękowania za powódź a drugi dotyczył zmian w systemie emerytalnym, ten drugi rozwożono przy użyciu akcji KURIER.
 
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Sierpień 11, 2019, 17:49:06
D. Tusk wysyłał podziękowania za powódź i studził listami niepokoje dotyczące emerytur. Oba listy dotyczą strażaków. Czy można postawić znak równosci międzymi tymi listami, a "informatorami o poselskiej pracy wiceministra spraw wewnętrznych" na 2 miesiące przed wyborami parlamentarnymi?

Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Sierpień 11, 2019, 18:43:47
D. Tusk wysyłał podziękowania za powódź i studził listami niepokoje dotyczące emerytur. Oba listy dotyczą strażaków. Czy można postawić znak równosci międzymi tymi listami, a "informatorami o poselskiej pracy wiceministra spraw wewnętrznych" na 2 miesiące przed wyborami parlamentarnymi?
Jak można postawić znak równości miedzy przymusowym rozwożeniem listów przez strażaków w ramach akcji która jest przewidziana min. na czas "W" i stanów wyższej gotowości z rozesłaniem listów na zasadzie jak będzie czas to podrzucicie.
Akcji kurier w mojej komendzie użyto raz w ciągu 20 lat i był to list premiera DT.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: młody13 w Sierpień 11, 2019, 19:08:38
D. Tusk wysyłał podziękowania za powódź i studził listami niepokoje dotyczące emerytur. Oba listy dotyczą strażaków. Czy można postawić znak równosci międzymi tymi listami, a "informatorami o poselskiej pracy wiceministra spraw wewnętrznych" na 2 miesiące przed wyborami parlamentarnymi?
Masz rację nie można . To co zrobił Donald było dużo gorsze. :kwit:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: ogniomiszcz w Sierpień 11, 2019, 19:52:09
Powinien śmigłowcem rozrzucić ulotki nad każdą komendą. Byłoby zgodnie z przepisami.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: pb11 w Sierpień 12, 2019, 00:08:51
Nie pamiętacie obowiązkowego odczytywania listów na zebraniach OSP tuż przed ostatnimi wyborami samorządowymi ?. 
Wszyscy są po jednej wodzie, tylko jednym smakuje zwykła a innym gazowana, to są politycy i jeśli będą mogli korzystać z darmowej agitacji to będą z tego korzystać zarówno jedni jak i drudzy. Pytanie tylko kiedy powiemy dosyć, żeby zrozumieli że tak nie wolno bo wikła nas to w ich gierki i antagonizuje w stosunku do obywateli, którym akurat ta lub inna opcja nie odpowiada.
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Wrzesień 05, 2019, 17:29:26

Roszady w MSWiA. Nieoficjalnie: Jarosław Zieliński nie nadzoruje już policji
Niebawem ma pojawić się oficjalny komunikat i zobaczymy czy straż zostanie w rekach ulubionego naszego wiceministra.  :o

https://wiadomosci.wp.pl/roszady-w-mswia-nieoficjalnie-jaroslaw-zielinski-nie-nadzoruje-juz-policji-6421284182115969a
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: sorbent w Wrzesień 05, 2019, 18:17:36
Zostaje, skupi się w zasadzie tylko Na PSP
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Wrzesień 05, 2019, 18:21:07
Zostaje, skupi się w zasadzie tylko Na PSP
Coraz więcej njusów.

"Wiceminister Jarosław Zieliński nie nadzoruje już działalności policji i Służby Ochrony Państwa oraz najnowszej tajnej służby działającej w resorcie spraw wewnętrznych. Tak zdecydował minister Mariusz Kamiński, który sam przejął nadzór nad tymi instytucjami. Rewolucyjne zmiany potwierdza decyzja szefa MSWiA "w sprawie zakresu czynności Sekretarzy i Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji". Dokument został w czwartek opublikowany w dzienniku urzędowym resortu.

W decyzji w pierwszej kolejności wymienione są nowe obowiązki sekretarza stanu Jarosława Zielińskiego. I najważniejsze jest to, czego w nich nie ma w porównaniu z poprzednią decyzją ministra o podziale obowiązków wewnątrz kierownictwa resortu. Z kompetencji zniknął punkt 4: "prowadzi sprawy wynikające z nadzoru nad realizacją zadań z zakresu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony osób, obiektów i urządzeń". W nowych kompetencjach sekretarza stanu nie ma również nadzoru nad pionami bezpieczeństwa wewnętrznego w policji, Straży Granicznej, a także nad komendantami Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa. Co najważniejsze, brak jest także dotychczasowego punktu, który powierzał wiceministrowi Zielińskiemu "prowadzenie spraw wynikających ze stosunku podległości wobec ministra: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Głównego Straży Granicznej, Komendanta Służby Ochrony Państwa, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz Szefa Obrony Cywilnej Kraju". Teraz kompetencje Zielińskiego stopniały do nadzoru nad Strażą Pożarną i Obroną Cywilną. Podobnie nie ma już władzy nad najnowszą służbą specjalną, która funkcjonuje od stycznia 2018 bezpośrednio w resorcie spraw wewnętrznych, czyli biurem nadzoru wewnętrznego. W kompetencjach dotychczas najważniejszego sekretarza stanu w resorcie pozostały jedynie sprawy związane z zarządzaniem kryzysowym oraz np. nadawanie i wręczanie sztandarów jednostkom straży pożarnej. Nadzór Kamińskiego Te wszystkie kompetencje przejął teraz do osobistego nadzoru minister Mariusz Kamiński. Tylko jeden z jego poprzedników zdecydował się na podobną formułę: Marek Biernacki, który kierował resortem w rządzie Jerzego Buzka. "Jarosław Kaczyński będzie uzależniony informacyjnie od Mariusza Kamińskiego" Jeżeli Mariusz... czytaj dalej » - Potężne wyzwanie dla ministra, który jednocześnie pełni rolę koordynatora służb specjalnych. Czyli poza 120-tysięczną policją ma na głowie pięć służb specjalnych. Jego doba będzie musiała teraz liczyć 48 godzin – komentuje doświadczony polityk Prawa i Sprawiedliwości. MSWiA potwierdza Komunikat w tej sprawie wydało biuro prasowe MSWiA. "Informujemy, że wraz z powołaniem na stanowisko ministra Mariusza Kamińskiego oraz nowego podsekretarza stanu Błażeja Pobożego, nastąpiła zmiana zakresu zadań poszczególnych sekretarzy i podsekretarzy stanu. Nowy podział zakresu obowiązków wynika ze zmian personalnych, które dokonały się w resorcie. Tego typu zmiany są standardową procedurą towarzyszącą powołaniu nowego ministra lub wiceministra. Zmiany te reguluje Decyzja nr 48 opublikowana w Dzienniku Urzędowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji" - brzmi komunikat. Konfetti i konflikt To, że pozycja Jarosława Zielińskiego po objęciu resortu przez Mariusza Kamińskiego ulegnie osłabieniu, było do przewidzenia. - Oni się poróżnili już cztery lata temu, gdy Jarosław Zieliński powołał na komendanta głównego policji Zbigniewa Maja – tłumaczy nasz rozmówca, pragnący zachować anonimowość. Maj na stanowisku szefa policji wytrzymał tylko dwa miesiące. – Zarzuty, które może usłyszeć w prokuraturze zdymisjonowany niedawno szef policji inspektor Zbigniew Maj, będą poważne – ujawnił na posiedzeniu sejmowej komisji spraw wewnętrznych i administracji na początku 2016 roku Mariusz Kamiński. "Czołem panie ministrze!". Komendant instruuje, dzieci witają Zielińskiego - Na hasło moje... czytaj dalej » - Zieliński nie skonsultował z Mariuszem Kamińskim powołania komendanta głównego. Tymczasem trwały wtedy działania służb wobec Maja. Inna sprawa, że Maj po latach nie ma żadnych poważnych zarzutów prokuratorskich – tłumaczy tvn24.pl urzędnik resortu. Były już komendant Zbigniew Maj został zatrzymany przez agentów CBA dopiero wiosną 2018 roku. Prokuratorzy przedstawili mu zarzuty dotyczące kontaktów z dziennikarzami w czasie, gdy pełnił funkcję komendanta głównego policji. On sam tłumaczył, że padł ofiarą politycznej wojny. – Chciano mnie zastraszyć i namówić do obciążenia szefów służb z czasów rządów PO i PSL – mówił Zbigniew Maj. Jednak od tamtej pory relacje między sekretarzem Zielińskim a Mariuszem Kamińskim nie były najlepsze. Według informacji z resortu, ministrowi nie podoba się również styl funkcjonowania sekretarza stanu, w tym głośne sypanie przez policjantów konfetti z helikoptera czy dziesiątki uroczystości, w których bierze on udział – niemal zawsze na Podlasiu, gdzie jest okręg wyborczy Zielińskiego. (http://www.tvn24.pl)".

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jaroslaw-zielinski-nie-nadzoruje-juz-dzialalnosci-policji-i-sluzby-ochrony-panstwa,967099.html
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Wrzesień 18, 2019, 18:34:44
"Raport w sprawie nieprawidłowosci w służbach mundurowych" dostępny na dole strony. Autor: Bożena Kamińska, poseł. Warszawa, 11 wrzesnia 2019 r.

https://www.niebywalesuwalki.pl/2019/09/w-raporcie-o-sluzbach-mundurowych-posel-jaroslaw-zielinski-nieslawnym-bohaterem-wideo/
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Puap w Wrzesień 29, 2019, 20:08:50
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Jaroslaw-Zielinski-wiceszef-MSWiA-wciaz-uczestniczy-w-oficjalnych-uroczystosciach-policji
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: peterek w Wrzesień 29, 2019, 20:13:12
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Jaroslaw-Zielinski-wiceszef-MSWiA-wciaz-uczestniczy-w-oficjalnych-uroczystosciach-policji
proszę nie mylić nadzoru i jego braku z działalnością "reprezentacyjną".
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: mariuszp w Listopad 09, 2019, 12:38:14
Podobno Pan Minister ma objąć funkcję w innym ministerstwie i powoli szykuje się do odejscia z podkreśleniem na podobno :)
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: psp112 w Listopad 09, 2019, 19:00:22
..... i powoli szykuje się do odejscia z podkreśleniem na podobno :)

Już pora
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: insomnia w Listopad 10, 2019, 09:55:54
https://www.infosecurity24.pl/rzadowe-rozdanie-czyli-mariusz-kaminski-na-czele-mswia

Podobno to słowo klucz. "Najgorzej", że jeśli zostanie w MSWiA to pewnie nadzorować będzie tylko PSP. i poszkodowani jak zwykle tylko strażacy...  :wall:
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Listopad 18, 2019, 21:20:26
Nasz ukochany Minister ma swojego biografa. Co prawda społecznego i samozwańczego, ale ma! Biograf skrupulatnie odnotowuje co istotniejsze wydarzenia z codziennej i cięzkiej pracy naszego najlepszego w historii RP Ministra. Nawet strony służbowe nie są tak dokładne.

Kronika do obejrzenia i przeczytania na Twiterze: https://twitter.com/stumbras3
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Listopad 25, 2019, 12:57:38
Z wielkim żalem i bólem przekazuję "tłit" naszego ukochanego Ministra:

"Kończę pracę w MSWiA z poczuciem dobrze wykonanych zadań, których efekty ocenili Wyborcy, a obraz medialny skoryguje czas. W Polsce żyje się bezpiecznie, służby, które nadzorowałem działają sprawnie. Dziękuję wszystkim za współpracę przez ostatnie 4 lata. Dalej służymy Polsce".

https://twitter.com/ZielinskiJaro/status/1198930055034003457

 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Smuteczek!
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: doris w Listopad 25, 2019, 14:07:39
To trzeba flagi na masztach przy strażnicach opuścić do połowy, bo to przecież straszne, okropne i tragiczne. Nasz Minister nas opuścił ...
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: mariuszp w Listopad 25, 2019, 18:44:02
można watek zamknąć :)
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: insomnia w Listopad 25, 2019, 20:01:23
szkoda tak zamykać  :rofl: tutaj piszą, że zmiany za ministrem idzie 01. https://www.infosecurity24.pl/przemeblowanie-w-kierownictwie-mswia-wasik-za-zielinskiego

Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Listopad 26, 2019, 14:18:06
Dlaczego tak bardzo naszego byłego Wiceministra nie szanujo i nie lubio?

W dniu odołania Wiceministra, odwołano szefową prokuratury okregowej w Suwałkach, która "jako jedyna uniknęła <<czystki>> ministra Zbigniewa Ziobry w prokuraturach okręgowych w latach 2015-2018".
"Zainteresowanie prawniczego środowiska budziła częsta obecność Hanny Lewczuk na uroczystościach organizowanych przez Jarosława Zielińskiego, wiceministra w MSWiA".

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25447863,jako-jedyna-przetrwala-czystke-ziobry-w-prokuraturach-teraz.html


"(...) po tym jak Zieliński dowiedział się w biurze na Nowogrodzkiej, że nie będzie kontynuował swojej misji, jego najbardziej zaufany współpracownik – szef Państwowej Straży Pożarnej Leszek Suski zaczął swojego przełożonego nieoczekiwanie unikać. Za wszelką cenę chciał pozostać na swoim stanowisku w nowym rządzie. Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że Suski na czele PSP będzie stał jednak tylko do końca tego roku".

https://wiadomosci.wp.pl/koniec-jaroslawa-zielinskiego-w-mswia-sluzbowy-telefon-oddal-juz-dawno-temu-6450243270989953a


I podobno wyrzucają z gabinetów portrety Jarosława Z. No to gruuuubooooo! Oj nie ładnie tak wychwalać i się przymilać, a teraz ot tak do kosza wyrzucać. :-)
https://twitter.com/stumbras3/status/1199576474002632704
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Puap w Grudzień 04, 2019, 20:58:22
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jaroslaw-zielinski-dalej-korzysta-z-ochrony-sop,990562.html
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Grudzień 05, 2019, 10:27:30
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jaroslaw-zielinski-dalej-korzysta-z-ochrony-sop,990562.html


Bo mocno zagrożony jest  :pyt:  https://suwalki.naszemiasto.pl/pisala-poslowi-jaroslawowi-zielinskiemu-ze-ujawni-co-wie-on/ar/c1-7454515

https://twitter.com/stumbras3/status/1202518351022411776/photo/1

Rozstrzygnięcie sądu: https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/176810
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Grudzień 06, 2019, 18:32:09
Ulubiony i umiłowany były wiceminister ma być ponownie wiceministrem:

https://natemat.pl/293001,polityka-insight-jaroslaw-zielinski-moze-zostac-wiceministrem-w-mon

Takie pogłoski chodziły, ale wyjasniło się, że minister Błaszczak zdecydował inaczej https://twitter.com/stumbras3/status/1204505364248612864
Tytuł: Odp: Wiceminister Jarosław Zieliński - tu piszemy pochwały, peany itd., bo jak nie ..
Wiadomość wysłana przez: Oggi w Grudzień 17, 2019, 09:37:28
Na Podlasiu swiątecznie, tradycyjnie jak dawniej i bez zmian. Pan Wiceminister (wg własnego profilu TT nadal https://twitter.com/ZielinskiJaro) rozdaje prezenty policji: https://twitter.com/stumbras3/status/1206837568115003393?s=20  i straży pożarnej: https://twitter.com/stumbras3/status/1206935888204316674?s=20