Służba > Związki Zawodowe

Porozumienie Inicjatywa

(1/1)

Porozumienie:
Zarządy Wojewódzkie ZZS Florian zacieśniają współpracę!
W dniu 17 listopada 2023 roku w Krakowie odbyło się kolejne już spotkanie Zarządów Wojewódzkich ZZS „Florian” dotyczące współpracy.
W spotkaniu uczestniczyli zarówno Przewodniczący oraz  Wiceprzewodniczący poszczególnych organizacji wojewódzkich: Dolnośląskiego, Śląskiego, Łódzkiego, Małopolskiego oraz Zachodniopomorskiego.
Związek Zawodowy Strażaków Florian - Łódzki Zarząd Wojewódzki reprezentowali:
Krzysztof Jędrachowicz, Mariusz Maj, Łukasz Gorzkiewicz, Łukasz Milski oraz Adrian Dziubecki.
Spotkanie otworzył gospodarz spotkania - Przewodniczący Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego kol. Tomasz Chochół, przywitał Przedstawicieli Prezydiów Zarządów Wojewódzkich zarówno tych biorących udział bezpośrednio jak również uczestniczących w formie zdalnej.
W planie spotkania znalazły się m.in.:
- porozumienie o współpracy – dokonano podpisania dokumentu (publikacja w załączeniu),
- funkcjonowanie i aktualny wizerunek Związku,
- współpraca z Federacją ZZSM na poszczególnych województwach,
- sytuacja w PSP w nowej rzeczywistości politycznej,
- bieżąca działalność Związku, w tym akcja protestacyjna,
- szkolenie z Prawa Związkowego z udziałem zaproszonego radcy prawnego.
Spotkanie poprowadzili kol. Sylwester Kałuża, Tomasz Jelonek oraz Krzysztof Jędrachowicz.   
Porozumienie pn. "Inicjatywa" ma na celu podejmowanie wspólnych działań w wielu ważnych dla Związku aspektach w ramach konstruktywnej współpracy prowadzonej z poszanowaniem wszystkich stron, której istotą będzie zasada konsensusu. Zgoda buduje!
Podpisanie porozumienia pomiędzy Zarządami Wojewódzkimi Związku ma na celu,  w ramach działalności zgodnej z zapisami Statutu ZZS FLORIAN, także organizowanie wsparcia w tym co jest ważne dla naszych członków oraz ich rodzin, tj. dbanie o wypoczynek i rekreację, a także prowadzenie działalności na rzecz poprawy sytuacji finansowej wszystkich funkcjonariuszy i pracowników cywilnych PSP.
Działania w ramach podjętej „Inicjatywy” będą szeroko propagowane, a ich celem jest angażowanie kolejnych partnerów, którzy we wspólnym budowaniu dostrzegają właściwy kierunek działań. FLORIAN DZIAŁA!
W czasie spotkania przeprowadzono merytoryczne szkolenie z Prawa Związkowego. Szkolenie zostało przeprowadzone przez doświadczonego Radcę Prawnego.
Całe spotkanie przebiegło w niezwykle przyjaznej, otwartej i merytorycznej atmosferze.
W jedności siła!
Zespół Prasowy POROZUMIENIE INICJATYWA

in_flames:
Nie rozumiem takich działań. To tak jakby poszczególne JRG np w Łodzi spotykały się i podpisywały porozumienia o współpracy. Czyli pozostałe województwa nie współpracują? Każdy sobie? Czy to jest po to, żeby sobie razem nowego przewodniczącego krajowego wybrać? Totalnie nie kumam.
Myślałem, że wszystko to co bo tematem tego spotkania to jest " by default" ustawione i na każdym poziomie wszyscy ze sobą współpracują.

Eqinox:

--- Cytat: in_flames w Listopad 18, 2023, 20:46:48 ---Nie rozumiem takich działań. To tak jakby poszczególne JRG np w Łodzi spotykały się i podpisywały porozumienia o współpracy. Czyli pozostałe województwa nie współpracują? Każdy sobie? Czy to jest po to, żeby sobie razem nowego przewodniczącego krajowego wybrać? Totalnie nie kumam.
Myślałem, że wszystko to co bo tematem tego spotkania to jest " by default" ustawione i na każdym poziomie wszyscy ze sobą współpracują.

--- Koniec cytatu ---
Nie no to trochę łatwiejsze do zrozumienia bo województwa wybrały swoich przedstawicieli a władza krajowa chce ich wyrzucić z ZZ w tym ludzi z  naprawdę bojowym życiorysem... Ogólnie te 5 województw to blisko 50% F i moim zdaniem najlepiej zorganizowane Zarządy Wojewódzkie (4 z 5).

Pawello6:
W sumie chyba spoko, że odbyło się takie spotkanie i poruszone zostały dość istotne kwestie, dobra robota!

___________________________________
https://makadamia.pl/dopasowana-sukienka-za-kolano-z-rozcieciem-mokka-nu478.html

Eqinox:
Chyba znalazłem powód "porozumienia"  :straz:
Wychodzi na to, że ZK odwołuje przewodniczących województw których nie wybierał... 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej