Służba > Związki Zawodowe

Formy protestu strażaków PSP

(1/23) > >>

piotr998:
Sporo osób wypowiada się krytycznie o formach akcji protestacyjnych strażaków. Prawo nie dopuszcza strajku strażaków i innych mundurowych - pozostaje tylko protest. Spróbujmy określić formy protestu, jakie mogą realizować strażacy PSP.

mietek90:
Witam.
jak dla mnie to :
- oddanie krwi na dzień x w miesiącu X w całej Polsce  przez strażaków
- L4 na 3-5 dni - " akcja sraczka " na dzień X w miesiącu X
- blokowanie przejść dla pieszych przed UM,UW starostwami itp

Sposoby tanie w realizacji, proste i skuteczne. ale do tego trzeba jaj naszych bosów z ZZ, a oni mają wydmuszki
 
 I taka sytuacja - zbliżają się jakieś duże ćwiczenia,  wydarzenia typu szczyt NATO  czy na tamto,  i nagle dzień wcześniej 30 -50 % rzuca L4 na 3 dni - wyobrażacie sobie co się dzieje - całą machina staje, całe planowanie obsad, odwodów itp leży i kwiczy. przełożeni srają w gacie, lecą zjeby, są wrzaski itp.
 Opiera się wszystko o KG o 01- ten tłumaczy się ministrowi czemu nagle w PSP jest sraczka -  i mówi : panie ministrze strażacy chcą lepszych zarobków,  chcą być poważnie traktowani, chcą godnie żyć, chcą odmrożenia inflacji,  strażacy pragną  być wynagrodzeni za coraz więcej szkoleń, większe wymagania, coraz większe nakładanie obowiązków itp itd.

 Panowie dwa razy taka akcja i albo  jest zmiana 01 w KG albo nagle jest kasa dla strażaków. ale trzeba mieć jaja Panowie.

Proste i skuteczne. No ale lepiej dyskutować  ze stroną rządową  już 2, 3 lata, pić kawę na zjazdach delegatów, debatować, zwalać winne jeden na drugiego - do czego to prowadzi ? nie macie poczucia, że strona rządowa sobie z was kpi, ma was w dupie i traktuje jak bandę nieudaczników ?

  I w tym miejscu pytanie  ? - jak długo już strona ZZ dyskutuje, debatuje z  ministrem o płatnym L 4  ? ile Panowie to sprawę załatwiacie  ?   1, 2 3 lata ?  śmiech  śmiech śmiech .......

Można ?  no ale my jesteśmy mistrzami w machaniu flagą. Panowie  z władz ZZ zobaczcie te filmy, bo mam wrażenie, że nie wiecie o innych  formach protestu jak machanie flagą i spacery po warszawie.  Czas podać sobie ręce a nie skakać do gardeł na szczytach ZZ - o co wy walczycie - o swoje stołki czy lepsze warunki dla  strażaków ?

Belgia

https://gratka.pl/regiopraca/portal/rynek-pracy/swiat/gwaltowny-protest-strazakow-w-brukseli-policja-nie-dala-rady

http://joemonster.org/filmy/41967

Niemcy
https://remiza.com.pl/berlinbrennt-czyli-protest-strazakow-w-berlinie/

Grecja
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/grecja-strazacy-protestuja-przeciwko-warunkom-zatrudniania/9sxygse

Francja

https://osp.pl/artykuly/ogromny-protest-strazakow-na-ulicach-paryza-w-akcji-petardy-race-i-swiece-dymne,7752/

źródło - internet, wiadomości ogólnie dostępne, bezpłatne

piotr998:

--- Cytat: mietek90 w Lipiec 12, 2018, 09:31:03 ---Witam.
jak dla mnie to :
- oddanie krwi na dzień x w miesiącu X w całej Polsce  przez strażaków
- L4 na 3-5 dni - " akcja sraczka " na dzień X w miesiącu X
... Sposoby tanie w realizacji, proste i skuteczne. ale do tego trzeba jaj naszych bosów z ZZ, a oni mają wydmuszki ...
--- Koniec cytatu ---
W innym poście piszesz Do Pana Piotr998 -nigdy nie mówiłem o ograniczeniu wyjazdów, to było by barbarzyństwo. - a do czego sprowadziłaby się nieobecność w służbie z powodu oddania krwi czy innej przypadłości zdrowotnej. Nie ma strażaków na służbie = ograniczenie wyjazdów a to przecież "barbarzyństwo". Na coś trzeba się zdecydować, a nie tylko bić pianę.

mietek90:
Panie Piotr998 - w przypadku akcji L4, albo obniży się stany, albo OSP w całym kraju będzie postawiona w stan gotowości, są szkoły gdzie jest pełno elewów będą miały pole do popisu, ściągnie się ludzi z urlopów. Nie martw się - polska nie spłonie.  z drugiej strony albo walczymy o swoje, albo chowamy głowę w piasek.

piotr998:
Ja się nie martwię tylko dyskutuję, z drugiej strony albo walczymy o swoje albo mówimy o barbarzyństwie ...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej