strazak.pl Ratowniczy Bank Wiedzy

Służba => Gorące dyskusje strażaków => Wątek zaczęty przez: aniolstroz w Październik 18, 2003, 22:06:49

Tytuł: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: aniolstroz w Październik 18, 2003, 22:06:49
Koledzy strażacy! Czy mieliście jakieś bardzo nietypowe działania ratownicze?
Na Pożarniczej Stronie Firemana znalazłem kilka słów o takich nietypowych działaniach i się nieźle uśmiałem - np. wzywano Straż Pożarną do tego aby strażacy wkopali znak albo do tego aby usunęli oponę z ulicy!  :D  :D  :D  :D  :D
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Guest w Październik 19, 2003, 16:30:18
Strażak to teraz jest od wszystkiego tak że nie ma się co dziwić.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Feuerwehr w Październik 19, 2003, 17:56:00
dokładnie teraz już wygasa stereotyp - iż strażacy są od gaszenia pożarów i nic poza tym. Coraz więcej nowych zadan spada na Jednostki Ratowniczo Gaśnicze - które zajmują się właśnie takimi dziwnymi akcjami, a to za sprawą ludzi którzy ja nie wiem czy nie myslą czy chcą zobaczyć wóz strażacki i dlatego dzwonia pod numer 998
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: druh Marek w Październik 19, 2003, 20:02:04
Witam

hmm, pewnego razu po nawałnicy deszczu zostaliśmy wezwani do wyczyszczenia studni, jadąc 40km/g wyskoczył gościu na drogę za nami i zaczął machać  rękami - jak by mu się dom palił - zaczęliśmy cofać - jakieś 40m gostek powiedział nam, że kawałek drogi jest oberwany, - dziwne co nie?

Co ma straż wspólnego z drogą i dziurami? - poza tym że po tej drodze wozy strażackie przejeżdżają ;)  
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Juhas w Październik 20, 2003, 16:19:06
Jeszcze troszchę to bedziemy zamiatać ulice i czyścic kanalizacje jak pozamykają PGKiM z braku kasy bo jak sobie ktoś wymysli że miedzy pożarami to strażacy mają czas to czego nie moga np. zamiatać ulić. Dlaczego dawać kase na to i na to jak można tylko na jedno.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: fireman w Październik 20, 2003, 18:48:43
Witajcie!
Kolega @Juhas ma niestety rację w przypadku ziszczenia się planó oddania nas :) pod skrzydłą (dziwnej jednostki samorządowej czyli) powiatu, włodarz mogą dojść do takiego wniosku. Ale nie o tym tu mowa. uczestniczyłem kiedyś w Poznaniu w akcji ściągnięcia z drzewa małpki była to niepamiętam dobrze jak to się pisze - Makiki Jawajska. Po dobroci nie chciała, na ręce odmawiałą jak ją kolega "poprosił" też nie przyszłą a w palec przez rękawicę go ugryzła. I to był nietakt z jej strony :). Do akcji przystąpił zastęp GCBA 6/32 i zwartym prądem z działka pogonił małpiszona do domu. Zapomniałem dodać że ów małpa (okaz w warunkach polskich) wyszłą z balkonu na sąsiadujące z budynkiem drzewo i niechciała wejść za nic do domu. To chyba najgłupsze działanie przy którym byłem. jednak była to małpa "wysoko postawionych" więc "trzeba było" działać :):):)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: tahi w Październik 21, 2003, 10:17:23
Witam!

Panowie czytając wasze wypowiedzi mam wrażenie, że jesteście z innej epoki. To nie te czasy, że strażak gasi tylko pożary!!!!! Mam nadzieję, że jeżeli jesteście strażakami to tylko i aż ochotnikami.
Panowie zastanówcie się nad swoją znajomością obowiązkow oraz zakresów działań Straży Pożarnej, bo nie dość, że sobie to i kiedyś komuś zrobicie krzywdę.
Pozdrawiam  :huh:  
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: aniolstroz w Październik 21, 2003, 11:05:50
Cytuj
Panowie zastanówcie się nad swoją znajomością obowiązków oraz zakresów działań Straży Pożarnej, bo nie dość, że sobie to i kiedyś komuś zrobicie krzywdę.

Jeżeli popierasz takie głupkowate wyjazdy to gratuluje!!! Bo ja widzę w tym tylko same negatywy - koszty oraz odciąganie strażaków od zadań które są im powieżone! Jak tak dalej pójdzie to będziemy robili wszystko - u mnie w mieście samochody z OSP wykorzystywane są w upalne dni do polewania ulic miasta. Nidługo PSP zmieni nazwę na "Zakład Komunalny Państwowej Straży Pożarnej"


 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: fireman w Październik 21, 2003, 14:40:45
@tahi ja mogę ratować życie i mienie w sytuacjach zagrożenia, wiem że PSP ma wiee obowiązków przekraczających możliwości techniczne i ludzkie tej służby ale nie mó mi że biegająca po drzewie małpa jest zagrożeniem dla życia i mienia. Małpa naturalnie łazi po drzewach. To jest tak jakbyś wysyłał jednostkę do ratowania gościa chodzącego spoojnie po alejce w parku. :):):)

W żaden sposób nie przekonasz mnie że nowe sytuacje stawiają przed szeregami PSP nowe zadania które będziemy wykonywać - plenum partii już nie będzie @ tahi obudź się. Właśnie o tym tu mowa że obowiązki PSP są znane wszystkim, a my się tylko wypowiadamy na temat głupkowatych zdarzeń.

Cytuj
Mam nadzieję, że jeżeli jesteście strażakami to tylko i aż ochotnikami

Po tej wypowiedzi dochodzę do wniosku, że to ja wymieniam poglądy z członkiem młodzieżowej drużyny pożarniczej (z całym szacunkiem dla nich),  który jest napalony na wyjazdy jak dzik jesienią na żołędzie. Zatem popieram @aniolastroza. Musimy się sami szanować bo jak tego nie bedziemy robić to jak wpadnie rowerzysta do rowu to będziesz jechał techniznym aby go wyciągnąć i chemikiem, żeby zneutralizować smar z łańcucha któym otarł się rower o trawę, że nie wspomnę 2 samochodów operacyjnych.

 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: machwicz w Październik 28, 2003, 10:12:32
Czcigodni Panowie.
Jak mniemam strażacy. Wszystkim nam marzyło sie, jak zaczynaliśmy naszą pracę, że będziemy (jak w filmie "Backdraft") w glorii i w chwale wynosić z płonących domów 18 letnie tlenione blądyny które, po uratowaniu rzucą się nam na szyję. Dziś po prawie 20 latach służby (cały czas przy ogniu) wiem, że to nie prawda. Ale ciągle największą frajdę sprawiają mi podziękowania, choćby od małej dziewczynki której zdjąłem kota z drzewa. Nasza służba jest dziwna. W trakcie najpaskudniejszych zdarzeń są sytuacje po których, można skonać ze śmiechu (pomimo całego ich dramatyzmu), i niech was nie frustruje to, że trzeba wkopać znak czy pozamiatać ulicę. Róbmy swoje (jak śpiewał W.Młynarski), i starajmy się robić to, choćby było nie wiem jak durne dobrze.
Pozdrowionka dla wszystkich gasiorów. :)  
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: fireman w Październik 28, 2003, 21:23:15
@machwicz
Widzisz nie miałem jakichkolwiek złudzeń wstępując w szeregi braci strażackiej iż będę bohaterem NIE Wiedziałem, że czeka mnie praca ciężka z którą trzeba się zmierzyć, ale która będzie dawała mi zadowolenie. Z całym szacunkiem do twego stażu w pożarnictwie ale staż ten nijak będzie się przekładał na myślenie i wybacz, że piszę aż tak ostro ale czuję, że muszę (mam tu na myśli długoletnich funkcjonariuszy a nie Ciebie personalnie choć łapiesz się w tym przedziale :)).
Dziś wyjazd do kota na drzewie to praca minimum 2 strażaków praca sprzętu niejednokrotnie drabin mechanicznych, których to użycie jest kosztowne a wszystko za pieniądze podatnika bo straż na to stać, a strażak zrobi bo mu się wyda polecenie. Widziałeś ratownika pogotowia ratunkowego ściągającego kota? Nie? a wytłumacz mi dlaczego? Może policja jest zainteresowana wykonywaniem jakichkolwiek działań nie leżących w jej obowiązkach. (Przecież mogliby pomóc w odstrzale dzikiej zwierzyny mają broń).
Jesteśmy (PSP) powołani do określonych zadań i wykonujmy te zadania, w ramach posiadanych środków. Jak środki są niewystarczające i rządów nie stać na utrzymanie PSP niech oprą ratownictwo na strukturach ochotniczych ... :) przecież trzeba ciąć wydatki w kraju.
Ja nie mówię że nie można załatwić sprawy nie będącej w zakresie naszego działania. Tylko niech to będą jednostkowe działania, a nie podstawowe działania wykonywane przez PSP. Właśnie do takiej sytuacji paranoicznej zresztą PSP w wielu JRG zmierza.

I proszę nie mów mi że mam można śpiewać "Róbmy swoje" i np.: naprawiać układ hamulcowy w samochodzie gaśniczym, bo jak się zabijesz jadąc takim samochodem to rodzina po tobie nie dostanie złamanego grosza. Nawiązując do słów piosenki to faktycznie róbmy swoje i nie zabierajmy chleba służbom komunalnym, oczyszczania miast, pielęgnacji zieleni miejskiej itd

Pozdrawiam i zaznaczam, że wypowiedź ta ma na celu wygłoszenie osobistej opinii
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: ogniomiszcz w Listopad 10, 2003, 09:54:02
Nietypowa akcja :D
link (http://www.joemonster.org/article.php?sid=2657&mode=thread&order=0&thold=0)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: firetom w Listopad 26, 2003, 16:10:14
I mnie również wydawało się, że ściąganie kotów z drzewa to zajęcie bardziej dla służb komunalnych niż dla strażaków. Zresztą myślałem, że coś takiego na wsi (gdzie mieszkam) jest rzeczą wielce nieprawdopodobną. Tak myślałem do wczoraj. Sygnał o kotku dotarł do mnie z MSK drogą telefoniczną o godz.17, a więc już prawie o zmierzchu. W sąsiedniej miejscowości na dębie na wysokości ok.10 metrów siedzi młody kot. Właścicielce bardzo zależy aby znalazł się na dole, gdyż prawdopodobnie siedzi tam już drugi dzień, a jej dziecko bardzo przeżywa rozłąkę ze zwierzęciem.
Przyznam się, że nie najlepiej nastawiony pojechałem na tą nietypową akcję, ale już na miejscu nieco zweryfikowałem swoje poglądy. Młody kot, prawdopodobnie uciekając przed psami, faktycznie prysnął na drzewo, ale jego zejście musiało by skończyć się skokiem z 10 m. Sam znam kota, który dwa razy spierdaczył się z piętra piątego i nic mu nie było, no ale ten młodziak tego nie wiedział. Natomiast dziecko tak cierpiące z powodu nieobecności kotka w domu, okazało się być niepełnosprawnym chłopcem w wieku lat siedmiu. Podjęłem akcję, no bo co tu wiele mówić wzruszył mnie ten chłopiec i po godzinie schodziłem z kotem na dół. Wielka radość i szczęście, jakie udzieliło się wszystkim stojącym na ziemi, naprawdę warte jest tych parę złotych podatnika. Nie mówiąc już o wartości propagandowej takiej akcji (nasze notowania znowu wzrosną).
Dzisiaj w pracy odwiedził mnie ten chłopiec, aby jeszcze raz podziękować "za kotka".  Te podziękowania, to najwartościowsza nagroda jaką dotychczas dostałem.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: gorex w Listopad 26, 2003, 20:21:50
brawo FIRETOM to byla dobra akcja!
zawsze uwazalem (dalej uwazam) ze zeby byc dobrym strazakiem trzeba byc dobrym czlowiekiem
mozna pozjadac wszystkie rozumy a dlaej byc kiepskim strazakiem, same umiejetnosci to nie wszytsko.
 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: SONY w Listopad 26, 2003, 23:39:40
Co tu dużo mówić zgadzam się w pełń z firetom-em i gorex-em. :)  ;)  
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: bulon w Listopad 27, 2003, 11:59:02
mam łzy w oczach....serio
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 04, 2003, 00:29:49
PANOWIE!
Odnosze wrazenie, że wam się po prostu nie chce pracować. Najwidoczniej zakres waszego działania odnosi się wyłącznie do gaszenia śmietników i innych "akcji miejskich".
Spróbujcie gasić tłumicą 200ha nieurzytków, bez możliwości podania wody, bez dojazdu. Normalnie frajda.
Jak pogasicie 18 godzin machając tłumicą to zminicie zdanie o wyjazdach do szympansów i kotów.
Po pierwsze zacznijmy od edukacji społeczeństwa.
Poza tym to zauważcie że w stanach strazacy poza ratowaniem kotów zajmują sie ratownictwem medycznym na poziomie naszego pogotowia.  
                       Życzycze wam tyle wyjazdów ile powrotów .
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: aniolstroz w Grudzień 04, 2003, 08:32:15
Cytuj
PANOWIE!
Odnosze wrazenie, że wam się po prostu nie chce pracować. Najwidoczniej zakres waszego działania odnosi się wyłącznie do gaszenia śmietników i innych "akcji miejskich".
Spróbujcie gasić tłumicą 200ha nieurzytków, bez możliwości podania wody, bez dojazdu. Normalnie frajda.
Jak pogasicie 18 godzin machając tłumicą to zminicie zdanie o wyjazdach do szympansów i kotów.
Po pierwsze zacznijmy od edukacji społeczeństwa.
Poza tym to zauważcie że w stanach strazacy poza ratowaniem kotów zajmują sie ratownictwem medycznym na poziomie naszego pogotowia.
Życzycze wam tyle wyjazdów ile powrotów .

Hehe - a czy my strażacy nie wiemy co to znaczy gasić tłumicą 200 ha nieużytków? Z tego co pamiętam to nieraz się takie coś przydażyło.
I tutaj nie chodzi o to czy się chce nam pracować czy też nie (chociaż ja jakoś się strasznie garnę do pracy i jeżeli jest dzień bez wyjazdu to jestem nieszczęśliwy), ale chodzi o koszty finansowe (takie wyjazdy do bezsensownych akcji troche kosztują) oraz o bezpieczeństwo (przecież w danym momencie może wydarzyć się coś o wiele poważniejszego).
A wracając do Stanów - USA to USA a Polska to jest Polska - to są dwa różne kraje w których panują różne obyczaje!
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: czerwonypies w Grudzień 04, 2003, 12:29:04
Cytuj
takie wyjazdy do bezsensownych akcji troche kosztują
przecież w danym momencie może wydarzyć się coś o wiele poważniejszego
ile kosztują? chyba tylko koszty paliwa. W porównaniu z kosztami paliwa wyjeżdżanego przez p. komendantów na różne imprezki niekoniecznie związane z pracą to te koszty są znikome.
A jeśli dla ciebie problemem jest przerzucenie jednostki z nieskończonej roboty przy kocie do czegoś, jak piszesz, poważniejszego, to musisz popracować nad swoim dyspozytorem SK.
Nie mów o kosztach w kwestii jakichkolwiek działań. Faktycznie ważne i duże koszty powstają w innej sferze działalności PSP.
USA od Polski w kwestiach strażackich wg. mnie niczym się nie różnią
pozdro
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: aniolstroz w Grudzień 04, 2003, 14:02:18
Cytuj
chyba tylko koszty paliwa

Wcale nie tylko paliwa bo także inne koszty eksploatacji pojazdu. Jak wiemy części nie są niezniszczalne i używanie czegoś powoduje zużywanie części.

Cytuj
jeśli dla ciebie problemem jest przerzucenie jednostki z nieskończonej roboty przy kocie do czegoś, jak piszesz, poważniejszego, to musisz popracować nad swoim dyspozytorem SK

Problem to może nie jest ale liczy się tutaj czas. Zanim się zwiną to troszkę czasu minie, a jak wiadomo w niektórych przypadkach liczy się każda sekunda. Wcześniejsze przybycie na miejsce zdarzenia pozwala nieraz o wiele szybciej opanować pożar (pożar nie zdąży się rozwinąć) albo można uratować czyjeś życie (bo tutaj jak wiadomo liczą się sekundy).
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: bulon w Grudzień 04, 2003, 20:49:03
nie umiec cytowac wiec sobe daruje proby ale w kwestii ratownictwa medycznego w usa to chodzi o to ze tam poprostu PR jest  w FD. tam nie ma PR. tam na straznicahc sa zespoly wyjazdowe karetkowe i odwoze ludzi do szpitali ktore sa w gestii juz sluzby zdrowia. moge wysalc na priv opis tego
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Przyszły Strażak w Grudzień 04, 2003, 21:56:33
Bulon bardzo bym prosil na e-maila  zima16@op.pl
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 05, 2003, 12:20:32
Uważam że niczego nie można lekceważyć, żadnego wezwani, ani kota, ani małpy, bo kto jak nie straż to ma zrobić. Jak bedziesz siedział na SK i zadzwoni klient z kotem na drzewie to powiesz mu zeby sam wlazł na drzewo i go zdją. Gratuluje odwagi i pomyślnego procesu jak się gości spierdoli i połamie sobie kręgosłup.
Znam takiego który lekceważył pożary traw i nie wysyłał jednostki. Kończyłosię to poważną akcją na kilka zastępów i ratowaniem domów. Na jego szczęście nikt się o tym nie dowiedział.
      POZDRAWIAM
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: aniolstroz w Grudzień 05, 2003, 13:11:38
Cytuj
Uważam że niczego nie można lekceważyć, żadnego wezwani, ani kota, ani małpy, bo kto jak nie straż to ma zrobić. Jak bedziesz siedział na SK i zadzwoni klient z kotem na drzewie to powiesz mu zeby sam wlazł na drzewo i go zdją. Gratuluje odwagi i pomyślnego procesu jak się gości spierdoli i połamie sobie kręgosłup.
Znam takiego który lekceważył pożary traw i nie wysyłał jednostki. Kończyłosię to poważną akcją na kilka zastępów i ratowaniem domów. Na jego szczęście nikt się o tym nie dowiedział.

A czy tutaj ktoś coś lekceważy? Wyjeżdżamy do każdego zdarzenia i dyskutujemy tutaj o tym że ludzie wzywają nieraz straż bezmyślnie do naprawdę błachych zdarzeń (niektóre z nich możesz zobaczyć na Pożarniczej Stronie Firemana - Humor / Wyciągnięte z EWID-a czyli nietypowe zdarzenia) a nie że zlewamy sobie zgłoszenia.

Cytuj
Jak bedziesz siedział na SK i zadzwoni klient z kotem na drzewie to powiesz mu zeby sam wlazł na drzewo i go zdją. Gratuluje odwagi i pomyślnego procesu jak się gości spierdoli i połamie sobie kręgosłup.
A z jakiej okazji ma być tutaj proces? Przecież straż pożarna nie ma w obowiązku ściągania kotów z drzewa - robimy to tylko z własnej dobrej woli!

Cytuj
Znam takiego który lekceważył pożary traw i nie wysyłał jednostki. Kończyłosię to poważną akcją na kilka zastępów i ratowaniem domów. Na jego szczęście nikt się o tym nie dowiedział.
Hehe - niezła bajeczka! Ciekawe kto byłby tak głupi żeby lekceważyć zgłoszenie o pożarze trawy!
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Witold w Grudzień 05, 2003, 14:43:12
Cytuj
nie umiec cytowac wiec sobe daruje proby ale w kwestii ratownictwa medycznego w usa to chodzi o to ze tam poprostu PR jest  w FD. tam nie ma PR. tam na straznicach sa zespoly wyjazdowe karetkowe i odwoze ludzi do szpitali ktore sa w gestii juz sluzby zdrowia. moge wysalc na priv opis tego
W Stanach, nie tylko to, że w straży są "karetki". Często normalne wozy gaśnicze, oprócz tego, że mają sprzęt potrzebny do gaszenia i ratowania, to jeszcze są wozami ALS (Advancel Life Support) czyli zaawansowanej pomocy medycznej.

Oto link do podstrony Straży Pożarnej w Norfolk na której opisane są samochody tejże straży   http://www.norfolk.gov/NFR/Apparatus.asp (http://www.norfolk.gov/NFR/Apparatus.asp)

Przy opisach w nawiasach podane jest np. (ALS) lub (BLS - podstawowa pomoc medyczna). Oprócz tego są oczywiście "karetki" (Medic).

Witek
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: bulon w Grudzień 05, 2003, 15:34:53
a tu mnie zbiles z tropu  z tym als i bls. czy woz bojowy oznaczony als ma defibrylator reczny (moze maja poprostu AED), strazacy intubuja,poddaja poszkodowanego farmakoterapii. wydawalo mi ze sa karetki bls i to sa karetki W a  ALS  to sa eRki.

 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 07, 2003, 14:39:31
ANIELESTRÓŻU!!!!
To co napisałem o gościu który lekceważy pożar traw to nie bajka, to rzeczywistość.
Sam mu ten pożar zgłaszałem. Mało tego, nie zadysponował jednostki do pożaru lasu, a jak jedna z OSP z naszego powiatu zgłaszała mu wyjazd do pożaru lasu spytał " a co ty w tym lesie będziesz robił?" i  nie zezwolił im na wyjazd stwierdził, ze jak chcą to wyjeżdzają na własną odpowiedzialność.
(ten człowiek motywuje takie decyzje tym ze nie dostał zgloszenia od cywila)
Niestety nie moge podać nawet jego ksywy, bo pół województwa wiedziałoby o kogo chodzi.
Takie jest życie i dopuki nie odejdą ci ludzie, nic sie nie zmieni.  
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: urban w Grudzień 07, 2003, 15:04:02
Witaj !
 Napisz o jakie województwo chodzi
pozdrowionka
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 07, 2003, 15:15:46
Witam !
Wolałby nie pisać o województwie. Na zachodzie Polski są 4 województwa chodzi o jedno z nich.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Ajax w Grudzień 07, 2003, 15:21:28
Jeżeli takie zdarzenia jak opisuje DOSIA mają miejsce w jego woj. to dzieje sie bardzo niedobrze i dlatego takiego dyżurnego należy co najmniej pouczyć - dla jego własnego dobra. Forum jest poniekąd anonimowe i nie tu na to miejsce, ale są inne możliwości. ;)  
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 07, 2003, 15:31:43
Witaj AJAX.
Niestety takie sytuacje mają miejsce.
Rozmawialiśmy o tym z komendantem miejskim i nic nie pomogło. Ten facet z MSK ma chody w komendzie wojewódzkiej, i nic z tym nie zrobisz. Pozostaje nam czekać aż przejdzie na emeryture, chociaż pracuje on z zamiłowania a nie dla pieniędzy, bo tego mu nie brakuje.
Pozdrawiam!!
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Ajax w Grudzień 07, 2003, 15:44:43
W ten sposób może nie doczekać emerytury, a nie o to przecież idzie. Tu chodzi o realne zagrożenia i wydaje mi się, że powinno się działać dalej i jeżeli trzeba wyżej - bezpośrednio po takich sytuacjach które jak piszesz miały miejsce. To napewno nie jest żadne "kapowanie" - takie przypadki po prostu dla dobra nas wszystkich należy eliminować.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: urban w Grudzień 07, 2003, 15:48:35
Polecam mu gre "998" niech tam sobie dysponuje lub nie
Ciekawe do której misji dojdzie ?
ps : Kto w to gra lub grał?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Przyszły Strażak w Grudzień 07, 2003, 16:39:03
Z chęcią bym w nią pograł.Gdzie moge dostać tą gre?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: aniolstroz w Grudzień 07, 2003, 17:33:04
Cytuj
Mało tego, nie zadysponował jednostki do pożaru lasu

Coś mi się to troszkę zabawne wydaje - jeżeli palił się las i gościu nie zadysponował żadnej jednostki do pożaru to już by dawno się ze strażą pożarną pożegnał i napewno wylądowałby jak nie na ulicy to w więźieniu.

Cytuj
a jak jedna z OSP z naszego powiatu zgłaszała mu wyjazd do pożaru lasu spytał " a co ty w tym lesie będziesz robił? i nie zezwolił im na wyjazd stwierdził, ze jak chcą to wyjeżdzają na własną odpowiedzialność."

I dobrze się gościu zapytał (nie wiem dlaczego do niego masz pretensje) - jak się coś pali to wszystkie OSP z powiatu nie muszą do tego jechać!!! On jest dyspozytorem i on decyduje które jednostki OSP mają wyjechać - widocznie tamta nie była potrzebna!!!

Cytuj
Ten facet z MSK ma chody w komendzie wojewódzkiej, i nic z tym nie zrobisz.

Nic mu nie zrobisz?? Jeżeli facet naprawdę przegina pałę to z tego co wiem to wszystkie rozmowy sa nagrywane na rejestratorze więc dowód jest aby gościowi przytrzeć nosa!!!
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: KUCHAR w Grudzień 07, 2003, 19:30:18
998: Pogromcy ognia to polska wersja gry, naprawdę fajna - kosztuje 69-75zł/ dokładnie nie wiem bo nie kupiłem ;); wersja demo chyba po francusku -Fire Department, jest do ściągnięcia z firemana (ale chyba tylko jedna misja). Kupić ją można w raczej dobrze zaopatrzonym sklepie i przez internet z mnóstwa stron  
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Guest w Grudzień 07, 2003, 19:33:48
ANIELESTRÓŻU!!

Co do tego pożaru lasu, ja zostałem powiadomiony przez punkt obserwacyjny nadleśnictwa o pożarze lasu , zadzwoniłem na 998 i powiedziałem dyżurnemu o sytuacji, ten odpowiedział mi że on nie dostał zgłoszenia, więc nie zezwala na wyjazd. Wyjechałem sam zgłaszając mu wyjazd( bez jego zgody), po chwili wysłał też jednostke zawodową.Jak przyjechali to my mieliśmy sytuacje opanowaną. Tak na marginesie jednostki OSP finansowane są przez samorządy, i powinny spełniać zadania przez nie powierzone.

Jednostka która chciała wyjechać do pożaru lasu podobnie jak ja dostała zgłoszenie od mieszkańców, nikogo przy tym pożarze nie było.

Tak jak mówisz rozmowy są nagrywane, ale kto się będzie chciał narazić. Jak zmienią się władze w KW to może sie coś zmieni.  
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 07, 2003, 19:35:45
Przepraszam nie podpisałem się przy poprzedniej wiadomości! DOSIA
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: czerwonypies w Grudzień 08, 2003, 08:26:28
Anioł Stróż chyba nie łapie
Pytanie "dyspozytora" co bedziesz tam robił? nie dotyczyło nadmiernych sił, tylko nie było zgodne z jego chorym zdaniem. Jest ponadto taka opcja, jak zgłoszenie bezpośrednie kiedy nie musi nikt tego potwierdzać. Ponadto pożar lasu to nie kosz na śmieci, który cie nie rozprzestrzeni.
A jeśli k-nt miejski nie reaguje to mamy do czynienia z nastepnym strażakiem przez duże "S".
Może związki mogą dotknąć takich fachowców jeśli nikt nie chce dotknąć sprawy osobiście - co zresztą czeaem rozumiem
pozdro
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: gorex w Grudzień 08, 2003, 09:17:11
jak nim sie prokuratura zainetresuje to znajomosci w kw na niewiele sie zda.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 09, 2003, 22:46:39
Kończąc temat "oficera dyżurngo" muszę powiedziec ze są ludzie i ........, szkoda tylko, że trafiło to na naszą branżę. Mówi się trudno trzeba żyć dalej, przykre tylko jest to że nie ma perspektyw na zmiany.
Wszystko w rękach młodych i nieskorumpowanych przyszłych pracowników PSP.
Pozdrawiam.  
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: aniolstroz w Grudzień 10, 2003, 09:55:47
Cytuj
Co do tego pożaru lasu, ja zostałem powiadomiony przez punkt obserwacyjny nadleśnictwa o pożarze lasu , zadzwoniłem na 998 i powiedziałem dyżurnemu o sytuacji, ten odpowiedział mi że on nie dostał zgłoszenia, więc nie zezwala na wyjazd

"Dosia" mam pytanko - dlaczego ten Pan z punktu obserwacyjnego zadzwonił do Ciebie a nie na 998?  
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 10, 2003, 10:35:34
Już ci odpowiadam ANIELESTRUŻU!!
Zadzwonił dla tego ze  jestem najbliższą jednostką od punktu obserwacyjnego.
Zanim do mnie zadzwonił powiadomił nadleśnictwo które też podjęło czynności.
Tak to już jest ze powiadomienie 998 zadysponowanie JRG trwa tyle co nasz dojazd na miejsce, pomimo odległości JRG od nas 5km.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: gorex w Grudzień 10, 2003, 14:03:22
Cytuj
Tak to już jest ze powiadomienie 998 zadysponowanie JRG trwa tyle co nasz dojazd na miejsce, pomimo odległości JRG od nas 5km.
twierdze ze nie macie szans. JRG bedzie u was max po 7-8 min.
moje wyliczenie:
2 min na przyjecie zgloszenia
1 min wyjazd JRG
5 min dojazd do was 60 km/h - jak widzisz nie zanizam czasow.
u was:
przyjecie zgloszenia,
dojscie do remizy i wlaczenie remizy
dobieg z roznych czesci wioski
wyjazd (jeszcze ubranie sie)

 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 10, 2003, 14:37:19
Nie zgodze się z wyliczeniami Gorexa.
Zgłoszenie tak jak mówisz w 2min następnie MSK woła przez radio JRG np "343-10 przedzwoń do ........998"
Następnie JRG dzwoni do MSK przyjmuje zgłoszenie i wyjeżdżają.
Dopiero liczymy dojazd o ile zastęp z JRG zna teren lepiej niż mieszkańcy czyli OSP.
Poza tym zawsze gdy tylko jest susza, powódź ,czy silny wiatr  jesteśmy w strażnicy cały zastęp.
Wcześniej zgłaszamy nasłuch na stanowisku kierowania. W naszej OSP dwa GBA od momentu zgłoszenia wyjeżdżają w 40- 60 sekund.W nocy kiedy jesteśmy w domach( najdlej od remizy oddalony strażak mieszka 200m) na miejsce zdarzenia przyjeżdżamy albo równo z JRG, albo chwile po.
Taki dyżur pełnimy od rana do 24, a jeżeli jest taka potrzeba to nawet całą noc. Bywa i tak ze jezeli pobliskie JRG wyjedzi na dłużej my jedziemy do nich w zastępstwo na zabezpieczenie miasta. Jesteśmy utrzymywani przez urząd gminy , a naszym zwierzchnikiem jest wujt, który popiera nas. Ludzie w mojej OSP to zapaleńcy, wyszkoleni, którym nie zależy na pieniądzach, które zresztą przeznaczamy na rozwój OSP.Nadmienie że od kwietnia nie dostaliśmy ani grosza, a i tak bierzemy polowę ustawowej stawki.  
Wiem jaki jest stereotyp OSP, ze są to pijaczki itd. My z tym, walczymy próbujemy zmienić to, a wiem ze nie tylko my.
POZDRAWIAM
 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: aniolstroz w Grudzień 10, 2003, 14:53:18
Cytuj
Zgłoszenie tak jak mówisz w 2min następnie MSK woła przez radio JRG np "343-10 przedzwoń do ........998"
Następnie JRG dzwoni do MSK przyjmuje zgłoszenie i wyjeżdżają.

No to widzę że to jest miasto w którym jest więcej JRG. Ale dlaczego taki dziwny sposób powiadamiania jest stosowany? Czy nie prościej byłoby jakby MSK zadzwoniło na JRG i zadysyponowało odpowiednie wozy? A co jest jak osoba na Punkcie Alarmowym nie usłyszy wywołania?

 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 10, 2003, 15:01:12
Słuszne spostrzeżenie ANIELESTRÓŻU.
Tez mnie to trochę dziwi, ale jest to forma oszczędności.
Zewołanie przez radio nic nie kosztuje, a JRG dzwoni na MSK na 998 czyli darmowo.
Jeżeli po dłuższym wołaniu JRG nie odpowiada to wtedy dzwonią, ale raczej tak się ie zdarza.
Pozdrawiam

 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: gorex w Grudzień 10, 2003, 18:51:51
to alarmowanie z oddzwanianiem moim zdaniem nie jest normalne.
niestety mnie nie przekonales mnie, twoje liczenie ze jestescie w remizie jest czasowe, okresowe i mila. pozniej jest juz rzeczywistosc. bardziej prawdopodobne jest to ze jestescie w domu, bo kazdy ma cos do zrobienia. a JRG zawsze jest za miejscu.
nie przekonuj mnie o roli OSP bo nie musisz, znam duzo czlonkow OSP ktorych nie mozna przylozyc do wzorca- strazaki-pijaki.
uwazam ze ochrona ppoz. w powiatach opiera sie na OSP bez niej PSP nie daloby rady, albo ograniczylo wyjazdy tylko do poazrow mieszkan lasow i wypadkow.
pozdrowienia
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 10, 2003, 20:29:58
Witam GOREX jeżeli nie wierzysz w taki system powiadamiania to podaj mi swój e-mail lub numer gg czy kom. to napisze ci o jakie województwo, powiat i miasto chodzi.
Oczywiście ze taki stan rzeczy mija, ale w okresie podwyższonego zagrożenia tak to się u nas odbywa, a jeśli nawet jesteśmy w domach to i tak czas reakcji na zgłoszenie jest nie wielki.
Opisałem czas wyjazdu przy okazji rozmowy o niesfornym oficerze krytykując jego błędne decyzje, bo na kolejnej zmianie inny oficer dyżurny powiadamia w tym samym czasie i JRG i nas. Ma do nas zaufanie.
Niestety często spotykam się z pogardliwym stosunkiem PSP do OSP oczywiście nie generalizując, bo z omawianą JRG oddaloną od nas o 5km żyjemy w symbiozie wzajemnie się uzupełniając.
 
 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: gorex w Grudzień 10, 2003, 22:05:01
wierze na slowo.
czemu Dosia?  Dosia to Ona czy On?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 10, 2003, 22:28:15
On na pewno, a etymologia mojej ksywy jest bardzo zawiła i ma nierozerwalny związek ze środkiem do czyszczenia Dosia.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: dar w Grudzień 17, 2003, 17:02:58
Czym powinni zajmowa si strażacy Art. 1. Ust. o Ochronie Ppoż "Ochrona przeciwpożarowa polega na realizacji przedsięwzięć mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem poprzez:

  1)     zapobieganie powstawaniu i rozprzestrzenianiu się pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,

  2)     zapewnienie sił i środków do zwalczania pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,

  3)     prowadzenie działań ratowniczych.

Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

  1)      zapobieżeniu powstawania i rozprzestrzeniania się pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia - rozumie się przez to:

a) zapewnienie koniecznych warunków ochrony technicznej nieruchomościom i ruchomościom,

B) tworzenie warunków organizacyjnych i formalnoprawnych zapewniających ochronę ludzi i mienia, a także przeciwdziałających powstawaniu lub minimalizujących skutki pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,

  2)  działaniach ratowniczych - rozumie się przez to każdą czynność podjętą w celu ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska, a także likwidację przyczyn powstania pożaru, wystąpienia klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia,

  3)  innym miejscowym zagrożeniu - rozumie się przez to inne niż pożar i klęska żywiołowa zdarzenie wynikające z rozwoju cywilizacyjnego i naturalnych praw przyrody (katastrofy techniczne, chemiczne, ekologiczne), stanowiące zagrożenie dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska,"

 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: DOSIA w Grudzień 17, 2003, 17:53:08
Dzięki Dar!!
 
Uwazam ze odpowiednio podsumowałeś naszą dyskusję, w pełni się z tobą zgadzam.
Niestety bardzo dużo zależy od ludzi, którzy często piastują stanowiska z przypadku.

Pozdrawiam i życze wesołych świąt.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: paczmen w Styczeń 09, 2004, 21:50:08
Mysle, ze fakt, iz spoleczenstwo darzy nas nejwiekszym zaufaniem z posrod wszystkich sluzb jest wynikiem wlasnie tego, ze wyjezdzamy do kazdego zgloszenia.

A co do dyspozytorow to u mnie w powiecie tez mielismy podobnego cwaniaka na PSK, ktory opuznial wyjazdy OSP, zeby PSP mogla byc pierwsza na miejscu, z tym ze ten nie mial takich plecow. Wystarczyla rozmowa naszego naczelnika z komendantem powiatowy.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: paczmen w Styczeń 09, 2004, 23:22:50
BTW: w zeszlym roku zdarzylo nam sie wyciagac psa (dog, zywy) ze studni (jakies 8m do lustra wody).
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w Styczeń 13, 2004, 15:56:42
Skoro to ma byc taki temat nie do konca poważny to ja tez mam dla Was jedno takie zdarzenie. Znam je z opowiesci mojego kolegi ktory pracuje w PSP w Lublinie i bral udział w tej akcji.
A było to mniej więcej tak, że w gospodarstwie rolnym chłopu uciekł duży byk. Byk jak to byk zaczął szukać sobie towarzystwa i znalazł w sąsiedniej zagródce krówkę i zaczał ją... nazwijmy to molestować seksulanie. Pewnie wszystko by się skończyło jakimś ślicznym rozbrykanym byczkiem albo jałóweczką ale pech chciał ze ta zagroda w której była krowa miała podpiwniczenie. W pewnej chwili strop nad tym podpiwniczeniem nie wytrzymał zalotów i... nasi główni bohaterowie znaleźli się piętro niżej.
Dalej to już tylko ponad 8 godzin akcji (cała niedziela w plecy) dzielnych strażaków, którzy przy pomocy weterynarza (trzeba było uspokoić zwierzęta zastrzykiem) i cieżkiego sprzętu (mędzy innymi SCRt) musieli wydobywać zalotnika i jego przyjaciółkę z piwnicy...  

Pozdrawiam, Sylwek
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: SeniorSiara w Styczeń 13, 2004, 16:45:19
A propos zwierzyny!
Drastyczne!
Kiedyś, lat temu naście, nie za mojej kadencji, paliła się stajnia.
Jak wiadomo zwierze ciężko jest wyprowadzić przez ogień, więc któryś z genialnych rolników długo nie myśląc( chyba wcale) zaczepił linkę stalową o nogi konia i próbował go wyciągnąć.
Fakt wyciągną ale tylko nogi. Rozszarpał konia. Reszta zwierzyny chyba w bardziej humanitarny sposób poprostu się spaliła.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: chen w Styczeń 13, 2004, 19:32:30
Cytuj
I mnie również wydawało się, że ściąganie kotów z drzewa to zajęcie bardziej dla służb komunalnych niż dla strażaków. Zresztą myślałem, że coś takiego na wsi (gdzie mieszkam) jest rzeczą wielce nieprawdopodobną. Tak myślałem do wczoraj. Sygnał o kotku dotarł do mnie z MSK drogą telefoniczną o godz.17, a więc już prawie o zmierzchu. W sąsiedniej miejscowości na dębie na wysokości ok.10 metrów siedzi młody kot. Właścicielce bardzo zależy aby znalazł się na dole, gdyż prawdopodobnie siedzi tam już drugi dzień, a jej dziecko bardzo przeżywa rozłąkę ze zwierzęciem.
Przyznam się, że nie najlepiej nastawiony pojechałem na tą nietypową akcję, ale już na miejscu nieco zweryfikowałem swoje poglądy. Młody kot, prawdopodobnie uciekając przed psami, faktycznie prysnął na drzewo, ale jego zejście musiało by skończyć się skokiem z 10 m. Sam znam kota, który dwa razy spierdaczył się z piętra piątego i nic mu nie było, no ale ten młodziak tego nie wiedział. Natomiast dziecko tak cierpiące z powodu nieobecności kotka w domu, okazało się być niepełnosprawnym chłopcem w wieku lat siedmiu. Podjęłem akcję, no bo co tu wiele mówić wzruszył mnie ten chłopiec i po godzinie schodziłem z kotem na dół. Wielka radość i szczęście, jakie udzieliło się wszystkim stojącym na ziemi, naprawdę warte jest tych parę złotych podatnika. Nie mówiąc już o wartości propagandowej takiej akcji (nasze notowania znowu wzrosną).
Dzisiaj w pracy odwiedził mnie ten chłopiec, aby jeszcze raz podziękować "za kotka".  Te podziękowania, to najwartościowsza nagroda jaką dotychczas dostałem.
Pewnego dnia otrzymaliśmy telefon że wybito szybę w sklepie
koleś kazał przyjechać natychmiast, stwierdził że zaraz może być gorąco
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: SeniorSiara w Styczeń 13, 2004, 23:34:07
Witam kolegów!
Może to nie akcja, ale zabawna historia.
Dawno dawno temu moja jednostka posiadał Stara 25. Cud techniki jak na owe czasy.
Niestety auto się zepsuło, wiec zostało oddane, jak to w zwyczaju bywało do "zawodówki" do remontu.
Remont poszedł sprawnie wiec kolegą z PSP zostało tylko przetestować auto. Pojechali na jazdę próbna na "dwóch gazach"(taki zwyczaj socjalistyczny).Pech chciał, że na sygnały dźwiękowe i świetlne nie reagowały rosnące na poboczu drzewa. No i doszło do zderzenia niesfornego drzewa z testującym się wozem.
Finał był taki ze jednostka moja w ramach rekompensaty otrzymała Stara 244, który służy do dziś. Pozdrawiam.
 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: oliwier w Listopad 20, 2011, 19:19:16
Prawie umarłem ze śmiechu  :rofl:
http://www.youtube.com/watch?v=D4IvInX7TSI
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: MEWA88 w Listopad 20, 2011, 19:29:40
Hm ciekawe czy dzwonił ktoś już w sprawie przybicia obrazka
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mieszko w Listopad 22, 2011, 20:18:31
Ściąganie czyżyka z rynny na 2 piętrze zaplątanego w żyłkę. Wyciąganie bobra ze studni. Transport bardzo grubej kobiety waga ok 280 kg aby dowieść ją do szpitala trzeba było zrobić w GBA"Atego" stelaż z drewnianych belek (było ciężko)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: madmax29 w Listopad 23, 2011, 21:34:24
Kot wkręcony w rozrząd osobówki. O dziwo przeżył  :mellow:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: SIUSIEK w Listopad 24, 2011, 15:52:47
To też dobre..http://www.youtube.com/watch?v=-CwHxMIgZyk&feature=related
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: tomek2 w Listopad 27, 2011, 10:01:23
Raczej nie jest to akcja, ale mocno nietypowa:

http://kontakt24.tvn.pl/temat,amerykanskie-wozy-strazackie-potrafia-swiecic,157084.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: MEWA88 w Listopad 27, 2011, 16:21:24
haha -czy jest straż pożarna na miejscu -na miejscu ja jestem. -a staraż ?. - no syna nie ma w domu
Panowie dysponenci, ja was podziwiam za ten spokój, współpraca z takimi ludźmi powinna być specjalnie nagradzana.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Grudzień 22, 2011, 11:42:56
Do akcji tego nie zaliczymy, ale roboty mieli co nie miara :klol:
 
Szalik dla chorzowskiej Żyrafy

http://wiadomosci.wp.pl/gid,14105830,gpage,2,img,14106061,title,Szalik-dla-chorzowskiej-Zyrafy,galeria.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Styczeń 09, 2012, 19:21:23
Nie wiem czy dla Was wystarczająco nietypowe ale:

http://nos.nl/video/329079-familie-vast-in-modder.html

wyciąganie dziewczynki z błota. Całkiem słusznie użyto do tego węża aby bardziej rozłożyć naprężenia i przy okazji nie brudzono  i oszczędzono linki ratownicze.

Swoją drogą kiedyś była akcja  z wyciąganiem konia (<<brakło tego wyrazu jak pisałem posta:)) za pomocą węży.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: madmax29 w Styczeń 10, 2012, 10:48:10
W powiecie mamy w roku po kilka zgłoszeń o zwierzętach (najczęściej konie i krowy) tonących w bagnach i patent z wężem jest zazwyczaj stosowany z powodów o jakich pisał Fistach. http://kartuzy.info/wiadomosc,zdjecie,35252,Kielpino-Strazacy-wyciagneli-konia-z-bagna.html przykład z zeszłego roku.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: strazak1982 w Styczeń 10, 2012, 13:25:32
 :milcz:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: piterOSRG w Luty 25, 2012, 13:06:58
Koledzy strażacy narzekacie że jeździcie do kotków na  drzewach to co powiecie na Psa który utknął na szczycie wieży wyciągowej kopalni  żeby go zdjąć ściągaliśmy wyciąg  ratowniczy z Bytomia
Więc nie narzekać  na kotki      :kask:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Luty 25, 2012, 13:38:07
piterOSRG masz może jakieś zdjęcia z tej akcji? Na pewno większe grono użytkowników chętnie by zobaczyło takowe.
Sądząc po nicku pracujesz w Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego. Mogę zapytać w której?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: piterOSRG w Luty 25, 2012, 13:48:09
Niestety zdjęc nie mam wszystkie zdjęcia z akcji publikuje na galeriach CzerwoneSamochody oraz FireBrigadeSielsia  (mam nadzieje że nie potraktujecie  tego jako reklamę)
Co do stacji jasne Okręgowa Jaworzno
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: rafal.bula w Luty 26, 2012, 12:30:57
Skoro o psach mowa... ten Husky dość nieszczęśliwie wpadł do rury odprowadzającej wodę deszczową. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.198619340179910.45673.127127920662386&type=3
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Luty 28, 2012, 07:04:54
Tym razem Węgry: http://www.joemonster.org/art/8799/Swinie-zaatakowaly-Wegry
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Columb w Luty 29, 2012, 22:48:20
Nie dawno słyszałem od znajomego iż dyspozytor dostał zgłoszenie od mężczyzny który został przykuty do mostu kajdankami przez kolegów. Na pomoc wyruszyła tam miejscowa OSP ale jak go uwalniali nie mam pojęcia  :P
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Marzec 03, 2012, 19:51:30
Pijany zasnął na kominie:

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,pijany-zasnal-na-kominie-postawil-straz-na-nogi,37499.html :)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 10, 2012, 17:50:37
Choć na krótko, Konin również miał swoje dwa koziołki…

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=41352
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: TMK w Marzec 10, 2012, 19:33:29
http://tomaszfijolek.pl/blog/2012/03/01/77-krotka-historia-o-psie-i-strazakach/

http://tomaszfijolek.pl/blog/2011/09/11/kon-w-szambie/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: tomek2 w Marzec 13, 2012, 12:27:09
Najciemniej pod telewizorem.

http://www.tvn24.pl/-1,1737947,0,1,dziecka-szukala-policja-spalo-przed-telewizorem,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Marzec 28, 2012, 09:04:26
Amerykańscy strażacy wyciągnęli mężczyznę z błota:

http://www.tvn24.pl/-1,1739624,0,1,golymi-rekami-wyciagniety-z-blota,wiadomosc.html

Poszkodowanemu, jak się później okazało, na szczęście nic się nie stało a cała akcja z ratowniczego punktu widzenia była dość ciekawa. W internecie pojawiły się też krótkie filmy:

http://www.youtube.com/watch?v=XPn13Zy3_uE
http://www.youtube.com/watch?v=Z6xvvvEyq08
http://www.youtube.com/watch?v=rMPsqydC2PI
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Marcin1986 w Marzec 28, 2012, 13:12:29
U mnie niedawno w okolicy strażacy zostali wezwani do pomocy paniom, które wiozły konia na przyczepce za samochodem. koń się przewrócił i nie mógł wstać :rofl:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Kwiecień 01, 2012, 12:59:32
O ile ratowanie człowiek z kry nie jest jakoś nietypowe to Rosjanie uratowali blisko 1000 rybaków.

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-wielka-akcja-ratunkowa-w-rosji-kra-uwiezila-ponad-1000,nId,595603

Z tego co podaje RMF FM u nich takie "masówki" to codzienność.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Kwiecień 05, 2012, 13:05:32
Policyjno - strażacki pościg za bobrem! :)

http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-bobr-w-srodku-nocy-postawil-policje-na-nogi-film,nId,596363
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 06, 2012, 15:33:03
Sięgał po zabawkę, ramię zostało w automacie.

http://www.tvn24.pl/-1,1740688,0,1,siegalem-po-zabawke-ramie-zostalo-w-automacie,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Kwiecień 06, 2012, 20:32:29
Myśliwiec spadł na osiedle:

http://www.tvn24.pl/0,1740745,0,1,mysliwiec-runal-na-osiedle,wiadomosc.html

Co prawda piloci zdołali się katapultować ale prawdopodobnie będą ofiary wśród cywili.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Marcin1986 w Kwiecień 07, 2012, 00:35:21
Na razie brak ofiar...niestety poszukiwany jest strażak

http://konflikty.wp.pl/kat,1020229,title,W-USA-samolot-runal-na-budynki-i-stanal-w-plomieniach-rannych-jest-7-osob,wid,14395938,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: sorbent w Kwiecień 12, 2012, 15:33:02
Zdarzenie nietypowe to nietypowe, wyjazd uznaję za zasadny bo trzeba było szybko zareagować - to było tuż przed rozpoczęciem rocznicy.  Ale wyjazd bardzo nietypowy
 
 "Nasze działania polegały na zdjęciu wiaderka z pomnika JP II, użyto drabiny"
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: max[] w Kwiecień 15, 2012, 09:21:53
(https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/532760_308475472555480_100001790882925_724290_673767450_n.jpg)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: meli w Kwiecień 15, 2012, 09:46:35
To OSP os. Kwiatowe w Poznaniu posiada takie kamizelki.
Cytuj
Dzisiaj otrzymaliśmy od przedstawiciela firmy LUBAWA, 2 kamizelki przeciwodłamkowe, jesteśmy jedyną jednostką pożarniczą (z pośród PSP i OSP) w Polsce i prawdopodobnie w Europie, która posiada profesjonalne wyposażenie, zabezpieczenia do czasu przyjazdu saperów, miejsc znalezienia niewypałów i niewybuchów.
http://www.osp-kwiatowe.pl/ (http://www.osp-kwiatowe.pl/)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Marcin1986 w Kwiecień 15, 2012, 23:57:05
Ta kamizelka daje tyle podczas wybuchu co wejść do komory rozgorzeniowej w samej kurtce od nomexu...Zdziwisz się ale dwa razy zabezpieczałem niewybuchy, za każdym razem teren odgrodzony na sporą odległość, do tego oświetlenie itd, czekaliśmy od 16 do 9 rano następnego dnia aż dotarł do nas patrol saperski z Gdańska...nikt  nawet nie podchodził do niewybuchu i po tej akcji też nikt nie zabiegał o wyposażenie w razie kolejnego bo musiałbym dostać coś takiego a nie zwykłą kamizelkę

http://www.mminowroclaw.eu/artykul/zdjecie-stroj-sapera

a i wtedy nie robiłbym takich rzeczy..nie dość że z ogniem to jeszcze z niewybuchami mam się bawić..paranoja..zabezpieczenie m-ca i tyle, na tym koniec
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Kwiecień 18, 2012, 18:10:46
Nie jest to wprawdzie jakaś nietypowa akcja ratownicza, w zasadzie w ogóle to nie jest akcja ratownicza ale być może niewiele brakowało - niedaleko miejsca katastrofy kolejowej w Babach. Nie pisałbym o tym gdyby nie wypowiedzi pewnych osób, że "przez jakąś lampkę na jakimś transformatorze [chodzi o semafor] stoi 10 pociągów". Masakra. Polecam inne wypowiedzi:

http://www.tvn24.pl/0,1741865,0,1,zatrzymal-10-pociagow-zareagowal-prawidlowo--uniknieto-zagrozenia,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 20, 2012, 08:24:58
Strażacy zmieniają koło w ciężarówce wiozącej słomę do Wa-wy na Wiejską  :rofl:

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,zepsuty-star-blokuje-trase-siekierkowska,42128.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: meli w Kwiecień 29, 2012, 12:07:25
pierwszy raz spotkałem się z takim czymś :)
http://www.psp.wlkp.pl/?art=7498 (http://www.psp.wlkp.pl/?art=7498)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Maj 12, 2012, 21:46:39
17 latek w zsypie na śmieci

http://www.rmf24.pl/news-17-latek-utknal-w-zsypie-na-smieci-uwolnili-go-strazacy,nId,605151
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Siedemsetter w Maj 15, 2012, 19:51:48
Niedawno wróciłem z akcji "wykurzania" psów z przepustu wodnego. :D
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Maj 17, 2012, 11:35:42
Prom Stena Spirit uderzył w suwnicę na nabrzeżu Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni:

http://kontakt24.tvn.pl/temat,wypadek-w-terminalu-kontenerowym-ranni,45282.html?categoryId=2
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 28, 2012, 15:31:47
Akcja jak każda inna, ale obiekt nietypowy, no może rzadko spotykany na naszych drogach.

Ferrari FF za 1,5 miliona poszło z dymem.

http://kontakt24.tvn.pl/temat,ferrari-ff-za-15-miliona-za-poszlo-z-dymem,46539.html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 14, 2012, 13:38:06
Nietypowa akcja grójeckich strażaków.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42028
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Champion w Czerwiec 14, 2012, 16:34:45
Psu na ratunek - nietypowa akcja w gminie Skarszewy

http://www.ospstarogard.com.pl/Aktualnosci/Psu-na-ratunek-nietypowa-akcja-w-gminie-Skarszewy.html

Pies na "bezludnej wyspie"

http://www.ospstarogard.com.pl/Aktualnosci/Pies-na-bezludnej-wyspie.html

Nietypowa akcja "JEŻ"

http://www.ospstarogard.com.pl/Aktualnosci/Nietypowa-akcja-JEz.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Siedemsetter w Czerwiec 14, 2012, 20:34:32
Ja niedawno byłem na pomocy łabędziowi, który miał skrzydło przebite spławikiem. Trzy zastępy przez prawie trzy godziny uganiały się za łabędziem po stawie. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że pan łabędź był wzorową głową rodziny i zaciekle atakował myśląc, że chcemy zagrozić jego potomstwu. Suma summarum akcja zakończyła się jednak powodzeniem. :szalony:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: bighard w Czerwiec 15, 2012, 11:55:40
http://www.ospraszyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=299%3Apoar-kotowni-w-puchalach&catid=46%3Awyjazdy&Itemid=86

akcja jak akcja, ale SiS...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: youngfireman w Czerwiec 15, 2012, 23:16:08
Podane raczej w ramach akcentu humorystycznego, a poza tym jest uzasadnienie udziału takich SIS...Jak dla mnie na plus  :mellow:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: remfire w Czerwiec 16, 2012, 11:34:52
Ja niedawno byłem na pomocy łabędziowi, który miał skrzydło przebite spławikiem. Trzy zastępy przez prawie trzy godziny uganiały się za łabędziem po stawie. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że pan łabędź był wzorową głową rodziny i zaciekle atakował myśląc, że chcemy zagrozić jego potomstwu. Suma summarum akcja zakończyła się jednak powodzeniem. :szalony:
U nas też "ganialiśmy" łabędzie  po wodzie przez dwa dni , były też działania związane z łapaniem saren,dzików, borsuków ....tyle ze po rozmowach z osobami znajacymi dobrze psychikę dzikich zwierzat mam wiele wątpliwości nad celowoscia takich działań ...  byc może tym zwierzakom znacznie bardziej szkodzimy niz pomagamy ... bo szok związany z faktem łapania ich przez nas może im znacznie bardziej zaszkodzic niz to coś od czego chcemy ich uwolnic.
Pomijam oczywiscie sytuacje gdy takie zwierzaki sa przygniecione, zakleszczone, przywiązane itp, bo to inna sytuacja niz ganianie zwierzaka który ucieka. 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Czerwiec 17, 2012, 13:29:36
Akcja Mecz:

http://www.tvn24.pl/mecz-na-agregacie-przez-burze-nie-bylo-pradu,258894,s.html

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Czerwiec 20, 2012, 10:06:30
http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/1448945,strazacy-uratowali-trzy-bociany,id,t.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Marcin1986 w Lipiec 02, 2012, 00:23:09
Do czego to jeszcze nas nie wezmą :)

http://olsztyn.wm.pl/112256,Pyton-uciekl-z-terrarium-na-Jarotach.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Lipiec 03, 2012, 17:53:22
http://www.tvn24.pl/unikalna-awaria-poslala-mysliwiec-w-osiedle,262613,s.html

są już wyniki badań z wypadku w którym myśliwiec spadł na osiedle mieszkaniowe.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Petro w Lipiec 04, 2012, 19:07:12
http://www.radiobielsko.pl/news/14340-Piana_w_potoku.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Lipiec 08, 2012, 08:33:44
Bohaterski wyczyn rosyjskiego strażaka.

http://wideo.onet.pl/wiadomosci-bohaterski-wyczyn-rosyjskiego-strazaka,88188,w.html#play
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Marcin1986 w Lipiec 08, 2012, 12:57:37
Ładnie go zaskoczył..wpadł z wyprostowaną pięścią..brawo
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Lipiec 09, 2012, 09:31:18
W sumie nie akcja ale metoda szkoleniowa: Burn to learn

http://www.firerescue1.com/fire-attack/articles/1311100-Video-FDNY-sets-buildings-on-fire-to-test-new-methods

Testują jak dokładnie zachowuje się pożar napędzanymi typowymi materiałami znajdującymi się w domach. Autorzy mają nadzieję na opracowanie nowych taktyk. Ciekawy sposób na zbadanie jak pożar się  rozprzestrzenia.
Tytuł: Pies wyskoczył z okna!!
Wiadomość wysłana przez: sorbent w Lipiec 09, 2012, 09:47:26
Ostatnio ratowaliśmy psa, który wyskoczył z okna i spadł na budynek poniżej - połamane łapy. Chłopaki się śmiali czy wypełniać kartę pomocy medycznej czy nie :huh:
Z drugiej strony co to za kraj, że nawet pies skacze z okna :o
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: max[] w Lipiec 11, 2012, 07:55:11
Świńska akcja:

http://miedziowe.pl/content/view/58054/463/

http://miedziowe.tv/index.php?option=com_hwdvideoshare&task=viewvideo&Itemid=63&video_id=2454
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: crawler w Lipiec 11, 2012, 21:31:22
Wezwano nas do gaszenia "Corocznego palenia opon zwanego Sobótka", co więcej "Sobótka" odbywała się na skale otoczonej lasem 30m pionowo w górę od naszego GBA. Nie mogliśmy zrobić lini z węży bo by woda do góry nie poszła pionowo, a mieliśmy zbyt mało W52 i W75 żeby od tyłu przez las   zrobić linie. I tak na skale spędziliśmy 3 godziny kopiąc ziemię i zabezpieczając palenisko żeby nie przeniosło się w las. Dopiero po 3 godzinach kiedy ogień zmniejszył się zaczęliśmy przysypywać palenisko ziemią, który przenosiliśmy w wiadrze pożyczonym z pobliskiego gospodarstwa. Po 30 minutach zakończyliśmy działania i wróciliśmy do remizy. Dodam że nie mogliśmy wezwać innych jednostek bo praktycznie wszystkie jednostki z powiatu brał udział w gaszeniu "Sobótek'', jedynie zostało miejscowe OSP, ale dyżurny nie mógł skontaktować się z prezesem.

Przypomniało mi się jeszcze, że nie tak dawno PSP i Policja z mojego miasta brała udział w łapaniu strusia. Jak dobrze pamiętam to dobre 1,5h się za nim uganiali :D
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Marcin1986 w Lipiec 18, 2012, 10:38:14
http://olsztyn.wm.pl/114696,Strazacy-uratowali-owczarka-ktory-wpadl-do-studzienki.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Lipiec 18, 2012, 13:38:27
Gość wpadł samochodem do szybu dźwigu na parkingu:

http://gothamist.com/2012/07/17/car_falls_down_parking_garage_eleva.php
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Marcin1986 w Lipiec 23, 2012, 19:39:24
Ehhhh...

http://grunwald.wm.pl/115461,Kto-ukradl-niewybuch-Strazacy-nie-upilnowali-policjanci-szukaja.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Lipiec 23, 2012, 20:03:26
Ehhhh...

http://grunwald.wm.pl/115461,Kto-ukradl-niewybuch-Strazacy-nie-upilnowali-policjanci-szukaja.html

Cytuj
3. Zadania (przedsięwzięcia, czynności) realizowane w jednostce Policji
Zadania ogólne:
2. Zabezpieczenie i izolacja miejsca ujawnienia niewypału lub niewybuchu, w tym niedopuszczenie w miejsce zdarzenia osób postronnych i gapiów.

http://www.nettax.pl/dzienniki/dukgp/2005/3/poz.8/zal1o.htm

Temat był już poruszany:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,10747.0.html

To nie, są zadania dla PSP i OSP.
W tamtym tygodniu odmówiliśmy Policji pilnowania w nocy niewybuchu znalezionego w lesie.
Nikt głowy za to nam nie urwał.
Jedyny argument dyżurnego KP, aby powierzyć takowe zadania dla strażaków, to brak odpowiedniej ilości policjantów na dyżurze, ale kogo to obchodzi?
 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Marcin1986 w Lipiec 24, 2012, 00:21:28
Mi się raz tylko taka akcja zdarzyła w nocy..ale nikt moździerzy nawet na chwilę nie odstąpił ... szkoda bo jak zwykle nadszarpnięte zostaje dobre imię OSP.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Krzysiekk w Lipiec 26, 2012, 13:53:33
Znaleziono pocisk  -_- Złodziej podrzucił go w to samo miejsce: http://polskalokalna.pl/wiadomosci/warminsko-mazurskie/news/policja-szuka-zlodzieja-niebezpiecznego-pocisku,1826054,227 (http://polskalokalna.pl/wiadomosci/warminsko-mazurskie/news/policja-szuka-zlodzieja-niebezpiecznego-pocisku,1826054,227)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Sierpień 14, 2012, 13:00:18
Znalezionojeszcze większy pocisk - 500 kg!

http://kontakt24.tvn.pl/temat,500-kilogramowy-niewybuch-w-centrum-warszawy,54982,html?categoryId=496

znalazł się nawet policjant, który aby zmniejszyć pole rażenia przykrył pocisk sklejką.

Ciekawe czy jak będzie w tym mieście w Niemczech, że pół miasta ewakuują?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: bulon w Sierpień 14, 2012, 13:30:17
zeby deszcz na niego nie padal :)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Sierpień 16, 2012, 13:54:35
Utknął na balkonie. Z głową między szczeblami.

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/utknal-na-balkonie-z-glowa-miedzy-szczeblami,438852.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Sierpień 16, 2012, 17:37:05
W sumie akcja typowa - pożar samochodu - ale za to jakiego!

http://www.tvn24.pl/ferrari-w-ogniu-w-centrum-warszawy,271330,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: sorbent w Sierpień 17, 2012, 10:09:58
Żeby nie było, pisałem o ratowaniu psa, który wyskoczył z okna - no to wczoraj był kot i to na tym samym osiedlu.
Plaga normalnie. Działania polegały na ewakuowaniu kota z dachu poniżej okna, z którego wyskoczył.

Spadł na cztery łapy ale wszystkie 4 sobie połamał niestety.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Sierpień 19, 2012, 07:29:55
W sumie to nie akcja - ale coś dla przeciwników szelek bezpieczeństwa w koszu drabiny/podnośnika:

http://www.firerescue1.com/apparatus/articles/1330928-5-hurt-when-aerial-ladder-suddenly-fails-at-PR-event

5 osób rannych po awarii drabiny.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: TMK w Sierpień 22, 2012, 22:26:03
http://kontakt24.tvn.pl/temat,polowanie-na-pajaka-zakonczone-sukcesem,55437.html?categoryId=0

Cytuj
"Piszę do Państwa w sprawie niezwykłego gościa, który znajduje się w naszym POLOmarkecie. Jest to mianowicie przywieziony wraz z bananami z Brazylii wałęsak brazylijski - jadowity pająk. Strażacy 'przewalają cały sklep do góry nogami' szukając jadowitego pająka" - poinformowała we wtorek naszą redakcję pani Ilona.

I tu rodzi się pytanie, dlaczego strażacy są od "przewalania sklepu"?  :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Sierpień 27, 2012, 18:39:25
Wielkopolska. KONIN. Uwięzione zwierzę w studzience kanalizacyjnej.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42439

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/daniel-utknal-w-studzience,452618.html#daniel-utknal-w-studzience%2C452618.html?&_suid=134608543752008051905945040106

Koń w studzience kanalizacyjnej, powiat starachowicki (woj. świętokrzyskie)

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&offset=10&id=42427
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Sierpień 29, 2012, 13:14:32
Zdetonowali bombę i uszkodzili Monachium:

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/zdetonowali-bombe-lotnicza-zrujnowali-czesc-monachium,454657.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: kuba. w Sierpień 30, 2012, 08:40:36
Cytuj
"Piszę do Państwa w sprawie niezwykłego gościa, który znajduje się w naszym POLOmarkecie. Jest to mianowicie przywieziony wraz z bananami z Brazylii wałęsak brazylijski - jadowity pająk. Strażacy 'przewalają cały sklep do góry nogami' szukając jadowitego pająka" - poinformowała we wtorek naszą redakcję pani Ilona.

Cytuj
I tu rodzi się pytanie, dlaczego strażacy są od "przewalania sklepu"?  :gwiazdki:

podejrzewam, że strażacy mogli być z OSP Kwiatowe z Poznania, które "specjalizuje" się w m.in w tego typu rzeczach (chodzi mi o pająki itp a nie o to, że specjalizuje się w przewalaniu sklepów...  :szalony:)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: bighard w Sierpień 30, 2012, 12:14:34
podejrzewam, że strażacy mogli być z OSP Kwiatowe z Poznania, które "specjalizuje" się w m.in w tego typu rzeczach (chodzi mi o pająki itp a nie o to, że specjalizuje się w przewalaniu sklepów...  :szalony:)

raczej mieli troche za daleko :)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: strazakosp998 w Wrzesień 03, 2012, 09:52:25
 http://www.tvn24.pl/wiadomosci-poznan,43/strazacy-uratowali-zycie-kociakowi,273826.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: awaqatal w Wrzesień 07, 2012, 08:43:24
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120904/LUBLIN/120909779

Choć zastanawiam się czy taka akcja rzeczywiście jest "nietypowa"
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Wrzesień 23, 2012, 10:01:34
Wypadek balonu - 8 osób poszkodowanych

http://www.tvn24.pl/balon-spadl-do-rio-grande-bo-chcieli-zaryzykowac,278436,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Wrzesień 24, 2012, 10:04:13
Może nie nietypowa, ale skomplikowana  :straz:

Słupca(wlkp.)-Poważna akcja w zakładzie wulkanizacyjnym.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42598
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Wrzesień 24, 2012, 10:12:58
Może nie nietypowa, ale skomplikowana  :straz:

Słupca(wlkp.)-Poważna akcja w zakładzie wulkanizacyjnym.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42598 (http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42598)

Tak swoją drogą to z tego co ja się orientuję to butle powinny być na zewnątrz budynku...


Swoją drogą ciekawy (ale stary) patent (może ktoś nie widział) na wykorzystanie zbiornika na wodę do ochrony butli przed przegrzaniem:


(http://www.straz.gov.pl/data/eventsImages/gaz_kamera_1.jpg)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: MIKO w Wrzesień 24, 2012, 11:34:56
No ale by znalazła się na zewnątrz najpierw trzeba ją wynieść , a to nie jest proste bezpieczne i musi być w odpowiednim momencie . Nie będę przypominał że jednego naszego kolegę zeskrobano nie tak dawno z wozu bojowego .

Do Słupcy pojechał akurat dobry fachowiec w temacie i tu jestem pewien że było wszystko ok.   
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Wrzesień 24, 2012, 11:43:46
No ale by znalazła się na zewnątrz najpierw trzeba ją wynieść , a to nie jest proste bezpieczne i musi być w odpowiednim momencie . Nie będę przypominał że jednego naszego kolegę zeskrobano nie tak dawno z wozu bojowego .

Do Słupcy pojechał akurat dobry fachowiec w temacie i tu jestem pewien że było wszystko ok.   


Mi chodzi o to, że butle powinny podczas spawania znajdować się na zewnątrz budynku albo co najmniej w innym pomieszczeniu aby właśnie ogień i ciepło nie miały do nich bezpośredniego dostępu lub w jakiejś określonej minimalnej odległości. Tak było np. u mnie na uczelni gdzie butle znajdowały się na zewnątrz budynku, tak było również w zakładzie w którym mieliśmy praktyki.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: MIKO w Wrzesień 24, 2012, 11:49:14
heeeeeeee Węże są zawsze za krótkie   był czas przywyknąć do takich niespodzianek - miałem podobną kilka miesięcy temu
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Wrzesień 24, 2012, 13:42:25
Artykuł z PP nr 8/2012, na czasie:

Cytuj
Acetylen – niebezpieczeństwo ukryte w butli.

http://www.ppoz.pl/pp/pppwa/82012pwa2.pdf
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Wrzesień 24, 2012, 15:55:47
Auto dachowało po zaplątaniu się w zerwaną trakcję dla trolejbusów:

http://www.tvn24.pl/zrobil-salto-i-wyladowal-na-dachu-przez-trakcje-trolejbusowa,278676,s.html

Wolę nie wiedzieć jak kierowca i pasażerowie musieli się wystraszyć nie widząc przyczyny. Swoją drogą aż mi trudno uwierzyć, że te przewody wytrzymały.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: tomek2 w Wrzesień 27, 2012, 07:17:39
Polak potrafi.

http://www.tvn24.pl/pijany-operowal-dzwigiem-65-metrow-nad-wroclawiem,279170,s.html

Nie ma jak to na wszystko z góry popatrzeć
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Wrzesień 27, 2012, 13:29:57
Co prawda nie akcja bo ćwiczenia ale z rozmachem (ciekawe czy za tym rozmachem szła jakość?):

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,114944,12563083,Samolot_ze_150_pasazerami_wyladowal_na_rzece__Wielkie.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Wrzesień 28, 2012, 06:54:28
Wąż uratował łosia w Starych Kiejkutach.

http://www.tvnmeteo.pl/informacje/ciekawoski,49/waz-uratowal-losia-w-starych-kiejkutach,59883,1,0.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Witold w Październik 01, 2012, 13:38:55
Uwalnianie osoby, której głowa utknęła w koszu na śmieci :) (nie odniosła obrażeń)

http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-north-east-orkney-shetland-19783214
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: kosikredki w Październik 01, 2012, 18:52:58
Akcja na Sądeckim rynku :)

http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=nietypowa-akcja-na-sadeckim-rynk&lang=pl (http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=nietypowa-akcja-na-sadeckim-rynk&lang=pl)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Październik 05, 2012, 08:22:12
Autem staranowała sklep

http://www.tvn24.pl/autem-staranowala-sklep,280741,s.html

Już nie wspomnę o BHP.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Październik 10, 2012, 13:07:35
Łoś na posesji.

Cytuj
Strażacy po zabezpieczeniu miejsca działania oraz podaniu zwierzęciu środka usypiającego  :gwiazdki:, przy pomocy dźwigu przetransportowali łosia do przygotowanego kontenera, po czym zwierzę odwieziono do Nadleśnictwa Grodziec.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42665

Czekał na pomoc kilka godzin. Nie było komu go uśpić

Cytuj
Kilka godzin czekał na pomoc ranny łoś, który pojawił się na ulicach Konina. Zwierzę trafiło na jedną z posesji i chociaż w pogotowiu byli strażacy, policjanci i weterynarze, to - z powodu przepisów o ochronie zwierząt - nic nie mogli ze zwierzęciem zrobić.
Łosia, który jest pod ochroną może uśpić jedynie osoba ze specjalnymi uprawnieniami. - Okazało się, że w Koninie nie ma ani jednej osoby, która miałaby prawo wykonać odstrzał środkiem usypiającym - mówił Krzysztof Furmanek, prezes Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Koninie.

I podkreślił, że po interwencji u władz województwa, taka osoba przyjechała z Poznania. Łoś dostał zastrzyk ze środkiem nasennym, a następnie ze złamaną nogą został przewieziony do nadleśnictwa w Grodźcu w powiecie konińskim.

Niestety, jak poinformowała dziś rano straż pożarna, zwierzę zdechło.

http://www.tvn24.pl/czekal-na-pomoc-kilka-godzin-nie-bylo-komu-go-uspic,281657,s.html

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Październik 10, 2012, 14:56:28

Zabrzańskich policjantów wyręczyli... strażacy. Zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o pobicie dwóch mieszkańców miasta.

Do bójki doszło około północy. Operator miejskiego monitoringu okiem kamery zainstalowanej przy ulicy Bytomskiej wyśledził grupę czterech mężczyzn bijących dwie osoby stojące w pobliżu przystanków tramwajowych. O zdarzeniu powiadomił policję.

- Zanim jednak funkcjonariusze dotarli na miejsce dwóch spośród czterech uczestniczących w zdarzeniu sprawców było już obezwładnionych, potulnie czekając na dalszy rozwój wydarzeń – relacjonuje Marek Wypych, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Policjantów wyręczyli strażacy, którzy byli świadkami bójki. Dwóch bandytów zdołało uciec. Wolnością nie cieszyli się zbyt długo, bo operator miejskiego monitoringu odnalazł ich przeglądając zapis z kamer.

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn w wieku 20 i 21 lat. Wszyscy pochodzą z Biskupic. Grozi im do 3 lat więzienia. Komendant Miejski Policji w Zabrzu przesłał listy gratulacyjne z pochwałami dla dzielnych strażaków.[/quote]

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/strazacy-w-zupelnie-innej-roli,1,5273378,region-wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Ignis w Październik 11, 2012, 17:08:53
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120318/POWIAT01/120319639 (http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120318/POWIAT01/120319639)
26-latek wszedł na drzewo i bał się zejść
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Październik 19, 2012, 16:48:36
Pożar kościoła w Toruniu opanowany

http://kontakt24.tvn.pl/temat,pozar-kosciola-w-toruniu-opanowany,63604,html?categoryId=496

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Październik 29, 2012, 19:10:21
Kolizja Audi i Rosomaka:

http://www.epoznan.pl/news-news-36139-_Rondo_Obornickie_zderzenie_Rosomaka_i_Audi
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: kuba. w Październik 29, 2012, 19:29:09
Kolizja Audi i Rosomaka:

http://www.epoznan.pl/news-news-36139-_Rondo_Obornickie_zderzenie_Rosomaka_i_Audi

tyle że ja tu straży nigdzie nie widzę  :szalony:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Październik 29, 2012, 19:43:37
Farelka przyczyną pożaru i zalania. Spłonęła wanna z hydromasażem.

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,farelka-przyczyna-pozaru-i-zalania-splonela-wanna-z-hydromasazem,64733.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: oliwier w Listopad 01, 2012, 13:15:04
Akcja ratowania czołgu

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4SHpgCGfrIc
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 02, 2012, 14:29:51
Może to nie działania ratownicze, ale  :tuba:

Cytuj
Poznań - Nietypowa akcja
W przeddzień dnia Wszystkich Świętych na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 4 przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu strażacy przygotowali nietypową akcję prewencyjno – edukacyjną. Na całą przygotowaną inscenizację składały się dymiące wraki samochodów osobowych imitujące wypadek, leżący nieopodal wypchany czarny worek na zwłoki oraz wielki transparent „Jadąc na cmentarz ZWOLNIJ”. Ale dymiące samochody to nie wszystko, całość okraszona była pokazem akcji ratowniczej osoby uwięzionej w zakleszczonym pojeździe.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42787

Cytuj
"Są lepsze sposoby na to, by Twoje nazwisko znalazło się w gazecie". Policja ostrzega nekrologiem .

http://www.tvn24.pl/sa-lepsze-sposoby-na-to-by-twoje-nazwisko-znalazlo-sie-w-gazecie-policja-ostrzega-nekrologiem,286378,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: wujo 2010 w Listopad 02, 2012, 18:22:13
http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1598423,wiatrakowiec-pomoze-policjantom-w-akcji-znicz-2012-zdjecia,id,t.html
 Czyżby jednak przydatny bardziej w policji ?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Listopad 02, 2012, 20:00:20
Zawalił się most na Słowacji

http://www.tvn24.pl/runal-most-na-slowacji-dwie-osoby-zginely-wielu-rannych,286422,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 07, 2012, 18:54:50
Może nie gaśnicza, ale  :straz:

Strażak zatrzymał sprawcę napadu.

http://www.slaska.policja.gov.pl/wiadomosci/art14998,strazak-zatrzymal-sprawce-napadu.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 11, 2012, 22:27:27
Szybowiec zawisł na drzewach. Trwa akcja ratunkowa.

Cytuj
W rejonie miejscowości Czernichów w Beskidzie Żywieckim po południu doszło do wypadku szybowca, który wylądował na drzewach i utknął na wysokości ok. 20 metrów. Strażacy próbują uwolnić pilota – poinformował rzecznik straży pożarnej w Żywcu Marek Tetłak.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/szybowiec-zawisl-na-drzewach-trwa-akcja-ratunkowa,1,5301720,region-wiadomosc.html

http://kontakt24.tvn.pl/temat,szybowiec-na-drzewie-pilot-uratowany,66443,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fireman88 w Listopad 13, 2012, 10:11:11
http://www.itvm.pl/index.php/wydarzenia/item/379-gonili-legwana-na-bauvereinie.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Listopad 17, 2012, 07:39:01
Samolot z materiałami radioaktywnymi lądował awaryjnie na lotnisku w Bratysławie:

http://www.tvn24.pl/samolot-wyladowal-na-nosie-przewozil-radioaktywny-material,289217,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 17, 2012, 15:15:00
Czyścili cysternę, wybuchły opary. Trzy osoby ranne.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,czyscili-cysterne-wybuchly-opary-trzy-osoby-ranne,66887.html

Ranny dzik w studzience kanalizacyjnej.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,ranny-dzik-w-studzience-kanalizacyjnej,67204.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 19, 2012, 11:12:34
Nocny pożar na Nawrot. Kotu podano tlen. Świnka żyje.

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,12874411,Nocny_pozar_na_Nawrot__Kotu_podano_tlen__Swinka_zyje.html

Teraz zwierzęta mają pierwszeństwo w udzielaniu kpp  :szalony:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Ignis w Listopad 21, 2012, 18:04:05
http://iswinoujscie.pl/artykuly/24566/ (http://iswinoujscie.pl/artykuly/24566/)
Tir wpadł do kanału portowego w Świnoujściu.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 22, 2012, 11:46:13
http://iswinoujscie.pl/artykuly/24566/ (http://iswinoujscie.pl/artykuly/24566/)
Tir wpadł do kanału portowego w Świnoujściu.

Świnoujście-TIR w wodzie.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=42877
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: ignacy b w Listopad 24, 2012, 10:16:46
Zwierzęta nie mają pierwszeństwa, ale też są ratowane.... To piękny element obrazu polskiej straży pożarnej, takie obrazki lepiej budują opinię niż festyny i parady...

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/700559,pozar-na-nawrot-43-w-lodzi-5-osob-rannych-2-koty-nie-zyja,2,9,id,t,sm,sg.html#galeria-material
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: kuba. w Listopad 24, 2012, 10:54:06
Zwierzęta nie mają pierwszeństwa, ale też są ratowane.... To piękny element obrazu polskiej straży pożarnej, takie obrazki lepiej budują opinię niż festyny i parady...

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/700559,pozar-na-nawrot-43-w-lodzi-5-osob-rannych-2-koty-nie-zyja,2,9,id,t,sm,sg.html#galeria-material

Też tak sądzę...miarą naszego człowieczeństwa jest również to, jak się odnosimy do naszych "braci mniejszych"
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 24, 2012, 19:27:14
Zwierzęta nie mają pierwszeństwa, ale też są ratowane.... To piękny element obrazu polskiej straży pożarnej, takie obrazki lepiej budują opinię niż festyny i parady...

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/700559,pozar-na-nawrot-43-w-lodzi-5-osob-rannych-2-koty-nie-zyja,2,9,id,t,sm,sg.html#galeria-material

Sugerowałem się opisem info  :klol:  :fiuu:

Wyłowili skuter ze stawu.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wylowili-skuter-ze-stawu,68092.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Listopad 28, 2012, 15:51:10
Poniekąd akcja ratownicza:
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,wodzislaw-strazacy-potrzebuja-pieniedzy-licytuja-udzial-w-akcji-gaszenia-pozaru,wia5-3266-5258.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=2828442807
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 28, 2012, 16:09:02
Poniekąd akcja ratownicza:
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci,wodzislaw-strazacy-potrzebuja-pieniedzy-licytuja-udzial-w-akcji-gaszenia-pozaru,wia5-3266-5258.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=2828442807

Ciekawy jestem, kto beknie przed prokuratorem, jak zwycięzca aukcji ulegnie wypadkowi podczas ćwiczeń lub akcji ratowniczo-gaśniczej?
Choć cel aukcji jest bardzo szczytny.  :tuba:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Listopad 28, 2012, 16:17:21
Z treści wynika, że osoba, która wygra aukcję, do akcji nie pojedzie ale ma brać udział w ćwiczeniach. 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 28, 2012, 16:25:29
Z treści wynika, że osoba, która wygra aukcję, do akcji nie pojedzie ale ma brać udział w ćwiczeniach.

Tytuł newsa:

Licytują udział w akcji gaszenia pożaru

Cytuj
W trakcie służby zwycięzca aukcji będzie uczestniczył w ćwiczeniach ramię w ramię ze strażakami podziału bojowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wodzisławiu Śląskim, poczuje adrenalinę towarzyszącą wyjazdom do akcji, a także pozna zasady funkcjonowania straży pożarnej od momentu przyjęcia zgłoszenia aż do momentu zakończenia akcji.

Przez brak fachowej wiedzy redaktorzyny można zrozumieć, to dwojako.  :kwit:  :gwiazdki: , a tym bardziej wprowadził w duży błąd osoby licytujące.  :komp:Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Ignis w Listopad 29, 2012, 17:28:16
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,12943815,Wypadek_dzwigu_sparalizowal_miasto__Tak_wygladala.html
Szczecin - przewrócenie się dźwigu - kierowca ciężko ranny, uszkodzony budynek poczty.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Grudzień 19, 2012, 08:21:07
Lawina błotna wykoleiła pociąg:

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje/swiat,27/blotna-lawina-zmiotla-pociag-zobacz-nagranie-swiadka,70834,1,0.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Grudzień 19, 2012, 10:49:08
Strażacy uratowali tonące krowy

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=839
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: wujo 2010 w Grudzień 31, 2012, 16:57:12
Może i typowe  :huh: szybkie zakupy przed Sylwestrem i o wypadek nie trudno  :o
http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1672315,wypadek-w-al-jana-pawla-ii-auto-wpadlo-do-radomki,id,t.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 16, 2013, 09:15:18
Strażacy wyciągnęli z rowu "Calineczkę"

http://www.tvn24.pl/strazacy-wyciagneli-z-rowu-calineczke,300353,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: kuba. w Styczeń 16, 2013, 20:29:41
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-kobieta-uwieziona-miedzy-budynkami-spadla-z-da,1,5396168,wiadomosc.html

nie mają chłopaki łatwego zadania  :huh:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 16, 2013, 20:34:18
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-kobieta-uwieziona-miedzy-budynkami-spadla-z-da,1,5396168,wiadomosc.html

nie mają chłopaki łatwego zadania  :huh:

Już ją uwolnili:

http://abcnews.go.com/US/portland-woman-trapped-buildings/story?id=18228204
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: SIUSIEK w Styczeń 17, 2013, 18:36:06
Śnieg ostudził strażaka. Było groźnie...zakładka wideo dnia
http://www.tvn24.pl/wideo#wideo/z-anteny/snieg-ostudzil-strazaka%2C668286.html?&_suid=1358443908029014592354645384842
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Styczeń 17, 2013, 22:12:45
stado jeleni pod lodem
http://www.tvn24.pl/pod-jeleniami-zalamal-sie-lod-ratowali-je-strazacy,300783,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Styczeń 20, 2013, 18:43:18
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13265578,Awaria_wyciagu_w_Krynicy_Zdroju__Ewakuowano_101_osob.html#BoxWiadTxt

Jazda bez trzymanki :D 1,5 godziny i 14 zastępów :D
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: strazakosp998 w Styczeń 23, 2013, 18:37:01
http://expressilustrowany.pl/zgierscy-strazacy-przenosili-pacjentow-szpitala,artykul.html?material_id=50ffd75f16f1da6375000000
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: podymacz w Styczeń 24, 2013, 21:26:26
Musicie TO zobaczyć!!!

http://wyborcza.pl/duzy_kadr/56,97904,13292653,Pozar_w_minusowych_temperaturach.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 25, 2013, 14:15:09
Musicie TO zobaczyć!!!

http://wyborcza.pl/duzy_kadr/56,97904,13292653,Pozar_w_minusowych_temperaturach.html

U nas też takie zdjęcia z akcji można zobaczyć  :straz:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120129/POWIAT0105/439376477
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: łun w Styczeń 26, 2013, 11:43:26
Musicie TO zobaczyć!!!

http://wyborcza.pl/duzy_kadr/56,97904,13292653,Pozar_w_minusowych_temperaturach.html

U nas też takie zdjęcia z akcji można zobaczyć  :straz:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120129/POWIAT0105/439376477

http://tvnmeteo.tvn24.pl/wideo/swiat,27,2/niezwykle-efekty-pozaru-i-akcji-gasniczej-w-chichago-reuters,682334.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Styczeń 28, 2013, 10:27:26
Musicie TO zobaczyć!!!

http://wyborcza.pl/duzy_kadr/56,97904,13292653,Pozar_w_minusowych_temperaturach.html

U nas też takie zdjęcia z akcji można zobaczyć  :straz:

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120129/POWIAT0105/439376477

http://tvnmeteo.tvn24.pl/wideo/swiat,27,2/niezwykle-efekty-pozaru-i-akcji-gasniczej-w-chichago-reuters,682334.html
Jeszcze dorzucę ode mnie: http://www.joemonster.org/art/22190/Pozar_ktory_zmienil_budynek_w_lodowy_palac kilka zdjęć się powtarza, ale są też nowe.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w Styczeń 29, 2013, 13:42:44
i zwykły wypadek może być bardzo nietypowy, kiedy podróżują nietypowe eksponaty
Cytuj
W miejscowości Suszeń, w powiecie krasnostawskim, nissan prowadzony przez pijanego kierowcę dachował. Z samochodu wypadł granat moździerzowy z zapalnikiem. [...]
Obok auta leżał granat moździerzowy o kalibrze 120 mm z wkręconym zapalnikiem, który najprawdopodobniej wypadł z przewróconego pojazdu. Zabezpieczył go patrol minerski.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130129/CHELM/130129431
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Luty 03, 2013, 20:32:51
10-latek utknął między budynkami. Koledzy kazali mu wyciągnąć piłkę

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/10-latek-utknal-miedzy-budynkami-koledzy-kazali-mu-wyciagnac-pilke,304170.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Luty 07, 2013, 20:11:36
http://www.walbrzych24.com/1-wiadomosci/6570-katastrofa-budowlana-na-uczniowskiej-2?vsig6570_0=1#vs_img

http://www.tvn24.pl/katastrofa-budowlana-w-walbrzychu-ratownicy-znalezli-druga-ofiare,304894,s.html

Mały problem przy rozbiórce.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zimny_marian w Luty 07, 2013, 20:28:04
Znudzony Pan w sztabówce bodajże na zdjęciu 9,10,15 to chyba wszystko w życiu już widział bo nawet rąk z kieszeni nie wyciągnął.  Taki zapier*ol ma w robocie.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: kuba. w Luty 11, 2013, 00:28:08
http://epoznan.pl/news-news-38445-Kutrzeby_nocna_akcja_antyterrorystow
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: lang w Luty 14, 2013, 10:06:03
http://www.sfora.pl/Plonie-Hotel-Golebiewski-w-Mikolajkach-a52567

najpierw Wisła, teraz Mikołajki - zawyżają średnią zdarzeń w tego typu obiektach...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Luty 14, 2013, 10:23:25
http://www.sfora.pl/Plonie-Hotel-Golebiewski-w-Mikolajkach-a52567

najpierw Wisła, teraz Mikołajki - zawyżają średnią zdarzeń w tego typu obiektach...

A na dodatek ten sam spawacz  :klol: zaprószył ogień.  :szalony:

Ciekawe zaopatrzenie wodne  :wakacje:

[załącznik usunięty przez administratora]
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Luty 14, 2013, 10:47:34
Panowie, no ale nie ten dział, chyba, że pożary Gołębiewskiego zaczniemy traktować jako nietypowe akcje  :rofl:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Luty 14, 2013, 11:03:25
Panowie, no ale nie ten dział, chyba, że pożary Gołębiewskiego zaczniemy traktować jako nietypowe akcje  :rofl:

Właśnie jego hotele trzeba traktować szczególnie  :fiuu:  nigdy nie wiesz co cie czeka za rogiem  :maska:

Cytuj
Rzecznik wojewody śląskiego Krzysztof Mejer przypomniał, że hotel Gołębiewski nie posiadał zgody władz na świadczenie usług hotelarskich, między innymi ze względu na brak odpowiedniej ochrony przeciwpożarowej, a jedynie warunkową zgodę na użytkowanie obiektu. Mimo tego, obiekt normalnie funkcjonował.

Właściciel hotelu nie zgadzał się z zarzutami i odwołał się od decyzji do Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Jednak w styczniu 2004 roku minister wydał postanowienie o utrzymaniu w mocy decyzji wojewody. Właściciel Hotelu zignorował postanowienie i od tego czasu prowadził go nielegalnie.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Plonie-hotel-Golebiewski-w-Wisle,wid,7970143,wiadomosc.html

Cytuj
Kolejni wojewodowie od kilku lat ratują właściciela Hotelu Gołębiewski przed zasądzoną rozbiórką części obiektu. Wkrótce znowu stanie on przed sądem, tym razem z powodu bezprawnej przebudowy głównego wejścia
W połowie zeszłego roku w największym białostockim hotelu przebudowano wejście do hotelu, nad holem zamontowano przeszkloną kopułę, wyburzono kilka ścian działowych i schody oraz zbudowano szyb windy. Sęk w tym, że żaden urząd nie wydał na te prace pozwoleń.

http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,3919305.html

Cytuj
Właściciel hotelu Gołębiewski w Karpaczu deklaruje, że rozbierze do stycznia dwa nielegalnie wybudowane piętra. Zbudował je mimo iż nie było ich w projekcie. Władze Karpacza nie widziały w tym problemu. Ale Ministerstwo Kultury twardo postawiło sprawę - rozbiórka

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,10019881,Hotel_Golebiewski_w_Karpaczu_czeka_czesciowa_rozbiorka.html

Cytuj
Minister kultury nie zgodził się na dokonanie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Karpacza, aby zalegalizować samowolę budowlaną inwestora.

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,8926284,Hotel_Golebiewski_musi_byc_obnizony_o_dwa_pietra.html

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Luty 17, 2013, 07:33:07
Strażak utknął w silosie próbując uratować osobę poszkodowaną. RIT potrzebny nie tylko w trakcie pożarów.

http://www.firerescue1.com/Heavy-Rescue/articles/1405880-Firefighter-stuck-in-silo-during-rescue-attempt/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: norbertkazik w Luty 17, 2013, 08:14:20
A ja znalazłem na stronie KP PSP Kościan opis bardzo nietypowej akcji gaśniczej, a może któryś z kolegów miał okazję tam być to niech podzieli się swoimi wrażeniami

Cytuj
Kilka dni temu na jednym z kościańskich osiedli wybuchł pożar. Pożar jak pożar. Paliło się poddasze w budynku jednorodzinnym. Podczas, gdy w domu toczyło się normalne życie w przestrzeni pomiędzy dachem a stropem ogień trawił kolejne elementy drewnianej konstrukcji. Po pewnym czasie niebezpieczeństwo zostało zauważone przez mieszkańca sąsiedniej posesji. To on poinformował strażaków, że na szczytowej ścianie budynku obok widzi płomienie i dym.
Zaledwie po 4 minutach dwa bojowe wozy na sygnałach podjechały pod posesję wzbudzając niemałe zainteresowanie mijanych kolejno domostw. Już zewnętrzne oględziny utwierdziły strażaków w przekonaniu, że sytuacja jest poważna. Rozpoczęto przygotowania do akcji a dowódca udał się do drzwi wejściowych domu, aby zagrożenie rozpoznać od wewnątrz i mieszkańcom nakazać opuszczenie obiektu. Stając na progu nie przypuszczał, że w obliczu zagrożenia drzwi wejściowe będą jeszcze zamknięte a domownicy nie odpowiedzą na kilka kolejnych, nerwowych dzwonków.
 Dzwonek.! Jeden, drugi, trzeci, stukanie do okien. W końcu na progu staje mężczyzna wyraźnie zaskoczony i zdziwiony widokiem gościa w strażackim mundurze, hełmie, z czymś dużym na plecach, który coś tłumaczy i próbuje przekroczyć próg jego domu. Intruz wygląda jak turysta wybierający się na wyprawę, na hełmie ma latarkę i w ręku jakiś czarny, ciągle gadający przedmiot. Mało tego. Ów mundurowy informuje, że w domu się pali i trzeba natychmiast wyłączyć prąd, gaz i wyjść na zewnątrz. A może to jakaś ukryta kamera lub inne przedsięwzięcie w tym stylu? Mężczyzna pomyślał z pewnością, że przecież takie rzeczy dzieją się gdzieś daleko, później pokazują to w wiadomościach, ale nie żeby w jego domu nie, to niemożliwe. Jeszcze kilka minut strażak przekonywał właściciela aż ten w końcu uległ perswazji wracającej do domu żony i zezwolił na wejście. Za chwilę jednak ratownicy ponownie zostali zaskoczeni. Od kilku minut prowadzili już działania na poddaszu walcząc z pożarem, gdy przechodząc obok salonu zastali… właściciela w fotelu całkiem spokojnie oglądającego telewizję. Przecież chwilę wcześniej w całym domu wyłączono prąd.

A teraz pora na happy end. Pożar został ugaszony, dach i cały dom uratowano aczkolwiek ze względu na konstrukcję poddasza nie było to zadanie łatwe i szybkie. Precyzyjne, momentami wręcz chirurgiczne działania, pozwoliły ugasić ogień niewielką ilością wody. Kolejny raz nieoceniona okazała się pomoc kamery termowizyjnej. Po zakończeniu działań właściciel podziękował strażakom i przeprosił za swe zachowanie. Tłumaczył się, że ze względu na lokalizację, posesję odwiedzają często przypadkowi i zupełnie nieproszeni goście. Poza tym pod nieobecność żony od kilkudziesięciu minut drzemał w fotelu, grzejąc się przy rozpalonym wcześniej kominku. To właśnie złe wykonanie odprowadzenia spalin zostało uznane za przyczynę pożaru.

Proszę używać funkcji cytowania.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Luty 18, 2013, 09:27:59
Paralotniarz spadł na drzewa. "Wisiał 12 godzin"

http://www.tvn24.pl/paralotniarz-spadl-na-drzewa-wisial-12-godzin,306866,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Luty 19, 2013, 14:38:28
Trzylatka utknęła w pralce - lubiła się w niej bawić.

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/trzylatka-utknela-w-pralce-lubila-sie-w-niej-bawic,698800.html?playlist_id=12799
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: superfire w Luty 22, 2013, 12:43:27
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ok-700-prosiat-zostanie-ubitych-po-wypadku-na-autostradzie-w-Niemczech,wid,15355440,wiadomosc.html?ticaid=1101c5

"Około 700 prosiąt ma zostać ubitych po wypadku ciężarówki przewożącej te zwierzęta. W nocy z czwartku na piątek z niewyjaśnionych na razie przyczyn samochód zjechał z drogi i przewrócił się na autostradzie A99 niedaleko miejscowości Vaterstetten w Bawarii."

Zacząłem się zastanawiać co by było  jak by na moim terenie  zdarzył się podobny wypadek.... patrząc np. z ramienia SK - jak tu chłopakom pomóc na froncie . Zakładam jak to zazwyczaj bywa jest niedziela lub święto i robią się schody osób funkcyjnych nie ma a jak się człowiek nawet dodzwoni to  np. okazuje się , że powiatowy lekarz weterynari odebrał tel. ale jest na ..............nartach 300 km dalej i człowiek dzwoni dalej wyżej....szuka pomocy  czas leci powiedzmy w końcu po kilku godz. przyjeżdża osoba kompetentna mogąca wydać decyzję o uboju zwierząt niby temat złapany ale mamy następny problem kto tego ma dokonać ???? może pojedyncze sztuki  uśpił by weterynarz ale 700szt??? :gwiazdki: jeśli nie weterynarz to kto rzeźnik ? OK ale skąd go wziąć  ??? i to nie jednego a kilku (700szt do ubicia) powiedzmy , że na wiosce każdy zna rzeźnika ale potrzebujemy kilkunastu i to na pewno z jakimiś papierami bo znowu będzie coś nie tak (czytaj niehumanitarnie jakby świnkę ubił rzeźnik samouk ze wsi) pół biedy jakby w sąsiedztwie był zakład rzeźniczy może by można rzeźników załatwić  ale panowie jest święto także i ten pomysł spala na panewce ....... brrrrrr nawet dalej nie myślę o takim zdarzeniu ..............no i oczywiście przy takim zdarzeniu do godziny mamy media na miejscu i stosowny komentarz: "to trwa już którąś godzinę a oni nic nie robią aby tym biednym zwierzętom pomóc ".............. nie było by łatwo
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 02, 2013, 09:12:31
Cytuj
W Coral Springs na Florydzie (USA) strażakom udało się uratować szopa pracza, któremu puszka po zupie utknęła na głowie. Zwierzę zostało podrzucone na posterunek straży, a ktoś dołączył do niego kartkę z napisem: "proszę, pomóżcie. Byłem na śmietniku i puszka po zupie utknęła mi na głowie. Nie chce zejść. Proszę pomóżcie". Nie wiadomo, kto podrzucił szopa. Zwierzę zostało jednak oswobodzone i wypuszczone na wolność.

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/bylem-na-smietniku-i-puszka-po-zupie-utknela-mi-na-glowie,703246.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: rafal.bula w Marzec 05, 2013, 22:29:12
Kolejna już nasza eko-akcja
Pies wpadł do zbiornika (http://www.facebook.com/photo.php?fbid=509240369117804&set=a.155127151195796.26436.127127920662386&type=1&theater)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 09, 2013, 13:08:33
Może to nie akcja ratownicza, ale na czasie  :fiuu:
Konklawe za trzy dni, komin już stoi.

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/konklawe-za-trzy-dni-ale-komin-juz-stoi,706901.html?playlist_id=14488#konklawe-za-trzy-dni-ale-komin-juz-stoi%2C706901.html?playlist_id=14488&_suid=136283082637502269300934113223
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 10, 2013, 12:27:30
Koń wpadł do zamarzniętego jeziora. Wyciągnęli go strażacy

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/kon-wpadl-do-zamarznietego-jeziora-wyciagneli-go-strazacy,707189.html?playlist_id=12681#kon-wpadl-do-zamarznietego-jeziora-wyciagneli-go-strazacy%2C707189.html?playlist_id=12681&_suid=136291475812505290708540217279
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: barthez315 w Marzec 12, 2013, 13:05:18
Pomoc w otwarciu puszki do piwa  :wacko:
http://bezuzyteczna.pl/nietrzezwy-mieszkaniec-sandomierza-wezwal-29347
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Marzec 12, 2013, 15:06:46
Policjant uratował kierowcę z płonącego samochodu:

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/krecil-baczki-pod-kosciolem-policjant-wydobyl-18-latka-z-plonacego-auta,708443.html?playlist_id=12799
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Marzec 13, 2013, 13:16:38
Może sama akcja typowa ale obrażenia kierowcy samochodu sportowego co najmniej nietypowe: http://www.joemonster.org/art/22667/Spotkanie_Corvette_z_ciezarowka
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Marzec 13, 2013, 14:25:57
pożar na 70 metrach.
http://kontakt24.tvn24.pl/temat,plonal-wiatrak-lopaty-runely-na-ziemie,79650,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: dodo2304 w Marzec 13, 2013, 21:08:45
chyba nie jesteśmy na to przygotowani, czekamy aż samo się wypali
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Benq2 w Marzec 14, 2013, 09:16:39
Cytuj
chyba nie jesteśmy na to przygotowani, czekamy aż samo się wypali

I tak też się stało. Czekano aż się wypali, zabezpieczano, gdy łopaty spadły to je ugaszono. Pracownicy odłączyli turbinę od sieci.
Nikt chyba się nie spodziewał że tego typu obiekty będą się palić przez co gaszenie tych wiatraków będzie kontrolowanym wypalaniem.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mkl w Marzec 14, 2013, 16:48:24
http://www.tvn24.pl/wypadki-jak-domino-najpierw-dwa-osobowe-potem-karetka-i-ciezarowka,311926,s.html (http://www.tvn24.pl/wypadki-jak-domino-najpierw-dwa-osobowe-potem-karetka-i-ciezarowka,311926,s.html)

Lublinem pocisnął alarmowo za sprawcą drugiego wypadku, zajechanie drogi widowiskowe ;)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: ubot w Marzec 15, 2013, 08:46:17
Niedługo na porządku dziennym pojawią się nowe ciekawe działania straży:
http://teleexpress.tvp.pl/10181076/14032013-1700

dla niecierpliwych od 10:10, a samo sedno 10:45
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Feuerwehrmann w Marzec 16, 2013, 00:16:09
Niedługo na porządku dziennym pojawią się nowe ciekawe działania straży:
http://teleexpress.tvp.pl/10181076/14032013-1700

dla niecierpliwych od 10:10, a samo sedno 10:45

Co za brednie i co za debilne dorabianie ideologii! To telewizją z sygnałem analogowym nie można ostrzegać społeczeństwa?!

"Strażacy, w tym strażacy ochotnicy, będą pomagać osobom starszym w przystosowaniu telewizorów do odbioru cyfrowego"

Rany boskie! Ktoś na głowę upadł? W jakim chorym kraju my żyjemy! Nie ma co się dziwić jak się zaczną telefony na 998 "proszę przyjechać ustawić mi telewizor".

Dlaczego my zawsze wychodzimy przed szereg? Kiedy zadeklarujemy sprzątanie psich gówien z trawników?----
Pozostając w temacie - http://www.jelonka.com/news,single,init,article,45331
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Benq2 w Marzec 16, 2013, 07:16:29
Zdaje się że na ten temat wypowiedział się swego czasu przedstawiciel wojewody w pomorskim. Coś w stylu, jak ktoś miałby problemy z telewizją cyfrową to ma zadzwonić na 112. Ktoś z prasy to chyba pochwycił. Ten pan już nie pracuje, ale zamieszania narobił...
Najlepsze jest to że w tym materiale nagrali jakiś ochotników (albo podstawieni) jak grzebią gdzieś komuś przy antenie  :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: wujo 2010 w Marzec 16, 2013, 08:54:05
Proponuje odmawiać takiego wyjazdu np: z braku ważnego certyfikatu samochodu bojowego , lub jakieś części umunudowania strażaka . Kierowca też powinien być najpierw po nowym kursie dla kierowców  :szalony:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Marzec 16, 2013, 10:24:03
Samolot spadł na parking:

http://www.tvn24.pl/samolot-spadl-na-parking,312308,s.html

Cytuj
Mały dwusilnikowy samolot rozbił się na jednym z parkingów w Fort Lauderdale na Florydzie w piątkowe popołudnie. Zginęły trzy osoby.

Samolot Piper PA31 wyleciał z komercyjnego lotniska w Fort Lauderdale i w niedługim czasie po starcie rozbił się nad jednym z magazynów w okolicy.


Katastrofa odrzutowca. Strażacy wyciągnęli z wraku żywą dziewczynkę
Mały pasażerski... czytaj dalej »
Samolot uderzył w budynek?
W wyniku uderzenia w ziemię spłonęło 10 samochodów, które znalazły się w zasięgu płomieni powstałych po wybuchu baku samolotu.

Lokalne media podały, że samolot uderzył skrzydłem w jeden z budynków i wtedy runął na ziemię. Strażacy opanowali pożar dość szybko, ale wrak spłonął w całości.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: madmax29 w Marzec 26, 2013, 14:12:00
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wypadek-lamborghini-w-Sopocie-n67488.html
Może wypadek, jak wypadek, ale samochód nietypowy  :rofl:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Marzec 26, 2013, 14:47:11
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wypadek-lamborghini-w-Sopocie-n67488.html
Może wypadek, jak wypadek, ale samochód nietypowy  :rofl:
Miałem linkować ale mnie wyprzedziłeś:)

Tu też ciekawa akcja chociaż bez strażaków:

http://www.tvn24.pl/mial-atak-padaczki-za-kierownica-uratowal-go-monitoring-miejski,314572,s.html#autoplay
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: madmax29 w Marzec 26, 2013, 16:42:49
@fistach byłem szybszy bo mam bliżej  :rofl:. Sopot jest w miarę spokojnym rejonem, ale jak się już bawi to na całego  :rofl:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Marzec 28, 2013, 14:19:17
Auto przygniecione balami drewna:

(http://www.feuerwehr-laufach.de/imgupload/vu130315a.jpg)

http://www.feuerwehr-laufach.de/index.php?&mnu=1&titel=Eins%E4tze&um=1&page=3

Postarałem się przetłumaczyć tekst - niestety uczę się niemieckiego dopiero 4 miesiące więc mogą się tam znaleźć jakieś błędy ale nie powinny być wielkie.

Cytuj
Żołnierz jadący drogą z Hammelburga w  powiedzie Mayen-Koblenz miał porządnego  anioła stróża. Na drodze Bundesstrasse 26  około godziny 13:30 wjechał swoim BMW pod  jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy.  Samochód ten przewoził 14 bali drewna  drogą z Hain w kierunku [nie wiem ale nie  jest jakoś ważne]. W ostrym zakręcie  naczepa przewróciła się i przywaliła  balami drewna samochód 27 letniego  żołnierza.

Po dojeździe strażaków, którzy  przyjechali równocześnie z pierwsza  karetką pogotowia, ratownicy nie mogli  uwierzyć swoim oczom: samochód był niemal  całkowicie przysypany balami drewna z  naczepy. Kierowca BMW był przytomny  (odpowiadał na pytania). Jego tułów leżał   na konsoli środkowej a kierowca narzekał  na problemy z oddychaniem spowodowane  dziwnych ułożeniem ciała. Poza tym jego  nogi były uwięzione w okolicy kolumny  kierownicy.

Natychmiast zażądano zadysponowania  dodatkowego ciężkiego sprzętu do wydobycia  poszkodowanego. W skutek tego, stanowisko   kierowania zadysponowało samochód z żurawiem HDS z  jednostki Waldaschaff oraz kontener  RatTech z Grossostheim. Aby usunąć  zagrożenie dla ratowników i zmniejszyć  ryzyko obrażeń, bale drewna zostały z  pomocą przeciągarki linowej i pasów  mocujących odsunięte i zabezpieczone.  Jedna z bali drewna została skrócona o  metr z pomocą pilarki.

Równocześnie rozpoczęło się uwalnianie osoby pozostającej w pojeździe. Z wiszącą balą (dosłownie z widokiem na kawał pnia), młody człowiek został szybko uwolniony ze swojego nieszczęśliwego położenia za pomocą nożyc, rozpieracza ramieniowego i kolumnowych oraz nożyc do pedałów. Aby zmniejszyć nacisk od ładunku na dach, a w konsekwencji nacisk na kierowcę, dwie bale zostały podniesione z pomocą HDSu i poduszek wysokociśnieniowych. Z pomocą rozpieracza  jeszcze wyżej podniesiono dach samochodu.

Po tym jak było wiadomo, że HEMS podchodził do lądowania, GW-L (samochód kwatermistrzowski) udał się na zabezpieczenie miejsca lądowania na boisku w Heiner Seebachtal. Tego nie przetłumaczę: Nachdem die,zur Einweisung und Transport alarmierten Kameraden aus Sailauf eingetroffen waren, wurde diese Tätigkeit von ihnen übernommen und der GW-L konnte mit seinem Personal die Bergungsarbeiten unterstützen.
Coś o przekazaniu - na chłopski rozum poszkodowanego ale niekoniecznie.

Podczas całej, trwającej godzinę akcji uwalniania poszkodowanego, współpracował on cały czas z ratownikami. W drodze do karetki lakonicznie stwierdził: "Całkiem dużo tego drewna na moim samochodzie".

Podczas akcji było zabezpieczenie gaśnicze. Kierowca samochodu ciężarowego był pod stałą opieką ratowników aż do momentu przyjazdu lekarza. Po uwolnieniu (wydobyciu) kierowcy BMW i uprzątnięciu sprzętu zostały wsparte działania przy samochodzie ciężarowym. Droga B26 podczas całej akcji ratowniczej była zamknięta/zablokowana. Ruch był prowadzony długimi objazdami.

Oprócz strażaków z Laufach byli również strażacy z Rothenbuch, Sailauf, Waldaschaff i Grossostheim jak również przedstawiciel Kreisbrandinspektion (nie wiem co to ale chyba jakaś komisja) z Aschaffenburga  i Pressebetreuungsgruppe (coś z prasą może?).

Od "medyków" były dwie karetki, 1 samochód lekarza, Christoph 18 (HEMS) i 1  dowódca "medyków" (KMDR).

Policja - 3 radiowozy.

Około 17:30 działania na miejscu zostały zakończone a droga B26 była znów przejezdna.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mkl w Marzec 29, 2013, 22:36:19
http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,13645343,Niezwykla_psia_przyjazn_uratowala_zycie.html (http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,13645343,Niezwykla_psia_przyjazn_uratowala_zycie.html)
Przy okazji kłania się BHP chłopaków...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Marzec 30, 2013, 04:13:52
Na którym etapie/zdjęciu jest kłopot z BHP?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Grzesiu w Marzec 30, 2013, 10:25:58
Na którym etapie/zdjęciu jest kłopot z BHP?

Dokładnie, biorąc pod uwagę niektóre filmiki z poczynaniami druhów to uważam ze tu jest całkiem dobrze jeśli chodzi o bhp.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: sheldon w Marzec 30, 2013, 10:27:33
Działania przy akwenie wodnym, kamizelki + dobrym zwyczajem zabezpieczenie linką. Ale w tym przypadku to szukanie problemów na siłę, jest ok.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Marzec 30, 2013, 18:09:27
Działania przy akwenie wodnym, kamizelki + dobrym zwyczajem zabezpieczenie linką. Ale w tym przypadku to szukanie problemów na siłę, jest ok.

Zdroworozsądkowo: mamy płytki akwen wodny, klarowną sytuację i odpowiedni sprzęt. Są chłopaki w odpowiednim umundurowaniu. Jeśli ktoś po tych zdjęciach jest w stanie ocenić czy nie użyli linki to gratuluję spostrzegawczości. Kamizelki... ile OSP ma kamizelki na stanie? Mieli wzywać JRG z nurkami? A może jakąś lokalną strukturę WOPR? Nie dajmy się zwariować...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: barthez315 w Marzec 31, 2013, 12:21:05
Też myślę że nie ma się tu czego czepiać. Uratowali pieska i zadanie wykonane. Nie wiadomo czy posiadali właśnie kamizelki na stanie. Do kamizelek mozna by sie doczepić gdyby akwen był pokryty lodem i wchodzili by na niego bez odpowiedniego zabezpieczenia
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Grzesiu w Marzec 31, 2013, 12:24:14
Panowie akwen jest zawsze wodny ;)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: ester112 w Marzec 31, 2013, 13:05:09
http://www.bisztynek24.pl/uciekinier.html       
http://www.bisztynek24.pl/osp_bisztynek/2011.html#
4 stycznia 2011 r. zostaliśmy zadysponowani na ulice Kościuszki  w celu poprawienia pokrywy studzienki kanalizacyjnej, którą najprawdopodobniej wyrwał przejeżdżający pług śnieżny. Po ponownym przykryciu studzienki i zabezpieczeniu tego miejsca, powróciliśmy do jednostki. W działaniach uczestniczył jeden zastęp SLRt 409[N]35.
może i normalna akcja ale nietypowo długa zapraszam do przeczytania :P
silne opady deszczu. Grad osiągał wielkość gęsiego jaja.
   

W dniu 04.07.2012r. około godz. 17.00 przez Bisztynek przeszła burza, której towarzyszyło gradobicie i
Opady uszkodziły dachy budynków, okna, pojazdy. Uszkodzeniu uległo większość dachów budynków w całej miejscowości (w różnym stopniu) w tym około 300 obiektów użyteczności publicznej (m.in. szkoła, przedszkole, zabytkowy kościół, Urząd Miasta, dom opieki społecznej, strażnica OSP) oraz mieszkalnych.

Zniszczenia dachów to przede wszystkim pobite dachówki, zniszczone obróbki blacharskie, zniszczone okna dachowe.

W pierwszej kolejności zadysponowano siły i środki z gminy Bisztynek (w tym wszystkie 5 zastępów z OSP BISZTYNEK), a następnie z KP PSP w Bartoszycach, w tym Komendanta Powiatowego mł. bryg. Andrzeja Harhaja, który przejął dowodzenie.

Na miejsce działań udała się również Grupa Operacyjna Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego wraz z Rzecznikiem Prasowym KW PSP w Olsztynie. Grupa Operacyjna po przybyciu na miejsce koordynowała działania. Podzieliła teren akcji na 4 odcinki bojowe oraz zorganizowała łączność. Po otrzymaniu i potwierdzeniu informacji dotyczącej skali zniszczeń Warmińsko - Mazurski Komendant Wojewódzki w Olsztynie - udał się do miejscowości Bisztynek i przejął dowodzenie, natomiast Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie koordynował w WSKR (wojewódzkie stanowisko koordynacji ratownictwa) w Olsztynie dysponowanie sztabu KW PSP oraz sił spoza powiatu, w tym Kompanię WOO „JEZIORAK” w wariancie technicznym (miejsce koncentracji: KP PSP Lidzbark Warmiński) oraz Kompanię WOO "GRUNWALD" w wariancie technicznym (miejsce koncentracji: KM PSP Olsztyn).

Na miejscu od późnych godzin nocnych działał sztab na czele, którego stał wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski. Skutki nawałnicy usuwali strażacy z powiatu bartoszyckiego wspomagani przez kolegów z kompanii wojewódzkiego odwodu operacyjnego.

Teren akcji został podzielony na cztery odcinki bojowe. Zadania dla wszystkich odcinków bojowych: rozpoznanie skali zniszczeń, ustalenie priorytetów w zakresie kolejności udzielania pomocy poszkodowanym w zależności od stopnia uszkodzeń dachów oraz podjęcie działań mających na celu zabezpieczenie połaci dachowych przy użyciu plandek i folii budowlanych, pompowanie wody z zalanych budynków, usuwanie uszkodzonych dachówek z rynien, zwłaszcza nad ciągami komunikacyjnymi (zagrożenie dla przechodniów).

O godzinie 23.05 na miejsce działań przybyli: Z-ca KW PSP, Naczelnik Wydziału Operacyjnego, Naczelnik Wydziału Technicznego oraz samochód dowodzenia i łączności KW PSP Olsztyn.

O godzinie 0.25 w dniu 05.07.2012r. na miejsce działań przybyła Kompania Grunwald, która od razu została wprowadzona do działań na III i IV odcinku oojowym. Przez cały czas wpływały zgłoszenia potrzeb mieszkańców w zakresie zabezpieczenia dachów budynków, które były rejestrowane w sztabie akcji.

O godz. 3.00 odbyła się odprawa z władzami rządowymi: wojewodą, wicewojewodą oraz samorządowymi: burmistrzem, starostą bartoszyckim. Omówiono aktualną sytuację, prowadzone działania ratownicze oraz ustalono harmonogram pomocy dla mieszkańców. KDR (kierujący działaniami ratowniczymi) zdecydował o odesłaniu części sił i środków z terenu powiatu bartoszyckiego na odpoczynek i rozdziale sił i środków na OB.

Podjęto ponadto decyzję o pozostaniu Kompani Jeziorak w Lidzbarku Warmińskim oraz jej zadysponowaniu na godz. 7.00 w dniu 05.07.2012 do Bisztynka w celu podmiany pracujących ratowników z Kompanii Grunwald. Dodatkowo do Bisztynka zadysponowano:

- SH23 471N81 z JRG Kętrzyn
- SH23 303N53 z JRG Biskupiec
- SD30 489N53 z OSP Orneta

oraz strażaków na podmianę obsady zastępów:
- SCD30 230N51 z Ośrodka Szkolenia KW PSP Olsztyn
- SH23 481N51 z JRG Lidzbark Warmiński
- SH23 401N53 z JRG Bartoszyce.

O godz. 7.00 dokonano podmiany kompanii Grunwald (udała się na odpoczynek) na kompanię Jeziorak. Dokonywano również podmian obsady podnośników hydraulicznych i drabin. Zadysponowano dodatkowo 2 podnośniki z JRG Pasłęk i JRG Elbląg. Teren działania podzielono na 3 odcinki bojowe łącząc odcinek I i II w jeden odcinek.

O godz. 14:00 dokonano ponownej podmiany kompanii tym razem za kompanię Jeziorak weszła kompania Grunwald oraz na II OB przydzielono SH23 343N53 z JRG Pasłęk i SH23 341N53 z JRG Elbląg.

W trakcie prowadzonych działań stosowano system rotacyjny pracy: jedna kompania prowadziła działania, w tym czasie druga odpoczywała.

W dniu 6.07.2012 r. o godz. 23.00 kompanie Grunwald i Jeziorak zakończyły działania i zostały odesłane do macierzystych jednostek. Pozostałe zastępy udały się na odpoczynek. W nocy działania zabezpieczające nie były prowadzone.

W dniu 7.07.2012 r. wznowiono działania od godziny 6.00. Teren akcji podzielono na dwa odcinki bojowe. Grupy wysokościowe otrzymały zadanie zabezpieczenia dachów obiektów szkolnych.

O godzinie 13.30 zakończyły swoje zadania SGRWys (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego) "Olsztyn", SGRWys "Ełk" i SGRWys "Gołdap". Z-ca Komendanta Wojewódzkiego przekazał dowodzenie Komendantowi Powiatowemu PSP w Bartoszycach i rozwiązał sztab KW PSP Olsztyn.

PODSUMOWUJĄC:

Zgłoszenie o gradobiciu dotarło do straży pożarnej dnia 4 lipca 2012 r. o godz. 17.35. Strażacy działali na terenie Bisztynka nieprzerwanie do dnia 10.07.2012, a obecnie nadal podejmują interwencje w jednostkowych zgłoszeniach mających związek z gradobiciem. W działaniach brały udział 53 zastępy strażaków, czyli około 200 strażaków PSP i OSP. Wykorzystano w nich 11 podnośników hydraulicznych. Strażacy pokryli plandekami 159 budynków, likwidowali gniazda os i szerszeni, które odkryło gradobicie, wypompowywali wodę z piwnic, a także usuwali powalone drzewa

Działania Straży Pożarnej jeszcze nigdy jak dotąd nie były prowadzone na tak wielką skalę w Bisztynku.

Wiceminister w resorcie administracji i cyfryzacji Włodzimierz Karpiński podsumował działań służb mundurowych i administracji w dniu gradobicia, które przeszło nad Bisztynkiem i tuż po nim. Działanie tych służbo wiceminister ocenił bardzo dobrze.

- Możemy być dumni ze sprawności służb mundurowych; straży pożarnej i policji, a także sprawności administracji - mówił Karpiński podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Bisztynku.

Fot. 1 >>> Fot. 2 >>> Fot. 3 >>> Fot. 4 >>> Fot. 5 >>> Fot. 6 >>> Fot. 7 >>> Fot. 8 >>> Fot. 9 >>> Fot. 10 >>> Fot. 11 >>>
Fot. 12 >>> Fot. 13 >>> Fot. 14 >>> Fot. 15 >>> Fot. 16 >>>

Relacje z gradobicia i jego skutków znajdziecie na stronach: Bisztynek24.pl >>> oraz Bisztynek.wm.pl >>>, a także Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, Komendy Powiatowej PSP w Bartoszycach. Wkrótce także, materiał ukaże się w czasopiśmie "Strażak".
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Kwiecień 03, 2013, 14:08:20
Trochę ratownictwa technicznego:

Akcja nr 1: Autobus spadł z wiaduktu, niestety 7 osób nie żyje
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/autobus-spadl-z-wiadunktu-po-awanturze-o-bilet-7-ofiar,720237.html?playlist_id=12799

Akcja nr 2: Wypadek polskiego tira pod czeskim Cieszynem. Niby nic nie typowego oprócz tego, że kabina oderwała się od podwozia i zawisła między wiaduktem a kładką dla pieszych.
http://www.rmf24.pl/news-grozny-wypadek-polskiego-tira-w-czeskim-cieszynie-zdjecia,nId,951023
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 03, 2013, 16:46:56
Nowy zakres działań strażaków - dokarmianie zwierząt.

Cytuj
Strażacy pomogli bocianom
Druhowie z OSP Sarnaki (pow. łosicki) pomogli bocianom, którym zagraża niska temperatura i śnieg.
W tym roku bociany przyleciały na pola, które nadal pokryte są białym puchem. Ptaki nie mogą znaleźć pożywienia, bo śnieg utrudnia dostęp do runa - czytamy na łamach Tygodnika Siedleckiego.

Strażacy z OSP Sarnaki postanowili pomóc ok. 50 bocianom przebywającym w okolicach Bugu. Zwierzęta zostały dokarmione. Zakup karmy sfinansował samorząd gminy Sarnaki.

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=1213

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=43854

http://www.youtube.com/watch?v=i2O5_G6bDF8&feature=player_embedded
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Kwiecień 03, 2013, 18:28:26
Cytuj
Pożar apartamentowca w Groznym

W stolicy Czeczenii, Groznym płonie najwyższy budynek mieszkalny w Rosji, nie licząc Moskwy. Ogień objął kilka kondygnacji 40-piętrowego wieżowca znajdującego się w kompleksie "Grozny-City".

Rosyjskie media poinformowały, że z powodu pożaru zamknięty został ruch w centrum czeczeńskiej stolicy. Na miejsce przybyło 16 jednostek straży pożarnej. Ze wstępnych informacji wynika, że ludziom udało się ewakuować z budynku i ofiar nie ma.

Według niektórych informacji właśnie w tym 145-metrowym budynku mieszkanie ma Gérard Depardieu. Aktor otrzymał je od prezydenta Ramzana Kadyrowa, po nadaniu Francuzowi tytułu honorowego obywatela Czeczenii. W wieżowcu oprócz hotelu są również mieszkania i apartamenty.

Pięciopokojowe mieszkanie Depardieu znajduje się prawdopodobnie na 27 piętrze.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/pozar-apartamentowca-w-groznym,1,5459268,wiadomosc.html


Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 05, 2013, 15:48:17
Powoli schodzimy na PSY, twu bociany stały się modne.

Otrzymali sprzęt do ratowania bocianów  :szalony:

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=1253
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: malpa151 w Kwiecień 05, 2013, 17:22:24
Powoli schodzimy na PSY, twu bociany stały się modne.

Otrzymali sprzęt do ratowania bocianów  :szalony:

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=1253 (http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=1253)
I bardzo dobrze, że dostali. Z tego artykułu wynika, że pieniążki pochodzą ze specjalnego funduszu na takie cele. A w między czasie sprzęt przyda się od innych działań. A kwestia tego czy sprzęt nadaje się do sensownego wykorzystania w trakcie innych zadań to inna kwestia.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Petro w Kwiecień 05, 2013, 17:29:00
http://www.tvs.pl/44039,akcja_strazakow_na_jeziorze_zywieckim_ratuja_uwiezione_na_wysepce_sarny_zdjecia_z_akcji_wideo.html


sarny na jeziorze żywieckim
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 07, 2013, 17:40:40
Może nie ratownicza:

Cytuj
Celnicy we wnętrzu odnaleźli kontrabandę. Aby wydobyć papierosy z separatorów niezbędna była pomoc strażaków, którzy specjalistycznym sprzętem wycięli w stalowej obudowie urządzeń otwory, przez które można było wyładować kontrabandę.

http://www.tvn24.pl/kontrabanda-odkryta-125-tys-paczek-papierosow-za-milion-zl,316956,s.html.

http://tvp.info/informacje/polska/tytoniowa-kontrabanda-w-specjalistycznym-sprzecie/10668769
[załącznik usunięty przez administratora]
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 09, 2013, 19:58:02
Bociany cd.

Wczoraj, a także w zeszły czwartek bielscy strażacy włączyli się w akcję ratowania bocianów, które pojawiły się w Międzyrzeczu Dolnym.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=43883
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 11, 2013, 16:53:30
Huk i zderzenie. Prąd porwał statki

http://www.tvn24.pl/huk-i-zderzenie-prad-porwal-statki,317923,s.html

Akcja strażaków na Odrze. Będą wyciągać holowniki

http://www.tvn24.pl/akcja-strazakow-na-odrze-beda-wyciagac-holowniki,317878,s.html

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Marcin1986 w Kwiecień 12, 2013, 00:23:58
http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,13716552,Karetka_jechala_do_chorego__Ugrzezla_w_blocie.html#TRNajCzytSST

A to u mnie dziś w nocy. Wezwanie 15 po 1-szej. Lecąc już myślałem o pożarze lub wypadku a tu pomoc karetce w sąsiedniej miejscowości na jej kolonii.( od razu przypomniało mi się 28 sekund, gdzie do podobnej sytuacji wezwano straż. Karetka z pacjentem ( na szczęście stabilnym bez zagrożenia życia) ugrzęzła po osie w środku lasu na wąskiej drodze. Naszego GBA 4x2 na początku bałem się puszczać głębiej ( dojazd jakieś 700m po takiej grząskiej, wąskiej i krętej drodze) ale na szczęście jeszcze mróz od spodu trzymał i dało radę podjechać pod na wystarczajacą dla liny odległość do ambulansu. Problem taki że karetkę wyciągnęliśmy ledwo ledwo liną przypięta do haka z przodu GBA i oba auta tyłem wycofywały się tą samą drogą z powrotem. Wcześniej syn pacjentki bezskutecznie próbował wyciągnąć karetkę traktorem. Całe szczęście, że wymieniliśmy opony ,,szosowe" na nowe terenowe bo tak to amen. Całość trwała niecałą godzinę od wyjazdu do powrotu.

A kilka dni wcześniej pojechaliśmy wyważać drzwi również do pomocy załodze karetki pogotowia wezwanej do próby samobójczej.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Kwiecień 14, 2013, 16:46:54
http://fakty.lca.pl/legnica,news,39821,Runela_czesc_sciany_budynku_przy_ul_Chojnowskiej.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Kwiecień 15, 2013, 23:40:31
http://kontakt24.tvn24.pl/temat,plona-ogromne-sterty-slomy,83704,html?categoryId=496

Dorzucam jeszcze piękny pożar balotów słony... w mieście O|pole :) Ponoć niecałe pół kilometra od JRG 2...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Tiger w Kwiecień 16, 2013, 10:00:31
http://kontakt24.tvn24.pl/temat,plona-ogromne-sterty-slomy,83704,html?categoryId=496

Dorzucam jeszcze piękny pożar balotów słony... w mieście O|pole :) Ponoć niecałe pół kilometra od JRG 2...
Czyżbym wyczuwał złośliwość? ;)  Z tym pół kilometra to raczej przesada, niemniej jednak całkiem blisko. Pożar był na ulicy Magazynowej, koło bocznicy kolejowej i na zapleczu cementowni, więc domniemywam, że ta słoma miała zostać wywieziona koleją, ew. koleją przyjechała do spalenia w cementowni. Faktem jest, że tak ogromna ilość nie powinna być raczej składowana w tak bliskiej odległości hal magazynowych.
Btw, w tym samym kompleksie budynków co JRG2 znajduje się Komenda Wojewódzka PSP oraz ZOW OSP.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 16, 2013, 13:08:08
6-letnia dziewczynka utknęła między budynkami

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/6-letnia-dziewczynka-utknela-miedzy-budynkami,125645,w.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 18, 2013, 12:42:40
http://kontakt24.tvn24.pl/temat,plona-ogromne-sterty-slomy,83704,html?categoryId=496

Dorzucam jeszcze piękny pożar balotów słony... w mieście O|pole :) Ponoć niecałe pół kilometra od JRG 2...

Kolejny dzień pożaru słomy  http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=1301

http://www.youtube.com/watch?v=pSy9J8pg_6U

https://www.youtube.com/watch?v=KwqMKuEC4kA

http://www.youtube.com/watch?v=R_SJ6LycvJw
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: bulon w Kwiecień 22, 2013, 10:36:46
uratowano burmistrza
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pL1zRWNKH78#at=22
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 23, 2013, 11:17:38
Agresywny byk zabił gospodarza

Cytuj
Wezwano służby ratunkowe, które miały pomóc odciągnąć byka, aby udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Na pomoc mężczyźnie było już jednak za późno, zmarł w wyniku odniesionych ran.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,agresywny-byk-zabil-gospodarza,84567,html?categoryId=496

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Witold w Kwiecień 23, 2013, 11:24:53
Agresywny byk zabił gospodarza

Cytuj
Wezwano służby ratunkowe, które miały pomóc odciągnąć byka, aby udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Na pomoc mężczyźnie było już jednak za późno, zmarł w wyniku odniesionych ran.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,agresywny-byk-zabil-gospodarza,84567,html?categoryId=496

Się zastanawiam co bym zrobił gdyby mnie wezwano do takiego zdarzenia. Chyba jedynie wezwanie policji i prośba o zastrzelenie byka... :/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 23, 2013, 11:27:31

Się zastanawiam co bym zrobił gdyby mnie wezwano do takiego zdarzenia. Chyba jedynie wezwanie policji i prośba o zastrzelenie byka... :/

Wyjście awaryjne  :rofl:

http://www.youtube.com/watch?v=01TFqd9ilQM
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 28, 2013, 14:44:34
Zniszczone drogi i zalane szlaki. "Stoją za tym bobry"
Cytuj
Strażacy usunęli tamy i znowu puszczono wodę normalnym biegiem rzeki a szlak zabezpieczono.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,zniszczone-drogi-i-zalane-szlaki-stoja-za-tym-bobry,85322,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: ester112 w Maj 01, 2013, 23:25:14
wszystko ładnie pięknie ale gdzie są podstawy BHP na tych zdjęciach :P jeżeli robimy foty i je pokazujemy to pokazujmy nasz profesjonalizm a nie  nasze następne zdjęcie do wyśmiania :)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 06, 2013, 15:02:50
Wąż wpełzł do hipermarketu. Panika w magazynie.

Cytuj
Strażacy zostali wezwani do marketu Tesco w Chrząstowicach, aby złapać węża, który do sklepu prawdopodobnie przywędrował z pobliskiego lasu. Zwierzę weszło na teren hali magazynowej, gdzie zostało zauważone przez pracowników.
Nie miało kontaktu z klientami sklepu, dlatego nie zdecydowano się na ewakuację obiektu.
Zaopiekuje się nim weterynarz
Strażacy schwytali gada i umieścili go w pojemniku, pilnowanym przez ochronę sklepu. Istniało podejrzenie, że wąż to żmija zygzakowata.
W drodze jest weterynarz ze Strzelec Opolskich, który obejrzy węża, a później wypuści go w bezpiecznym miejscu.


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/waz-wpelzl-do-hipermarketu-panika-w-magazynie,323611.html

Nie wyhamowała na promie. Wpadła skodą do Sanu

Cytuj
W wyciąganiu pojazdu pomagała straż pożarna. "Na miejsce wyjechały cztery zastępy strażaków. Skoda została zniesiona przez prąd o kilkadziesiąt metrów. Wyciągnęliśmy ją przy użyciu wyciągarki i pontonu" - powiedział oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,nie-wyhamowala-na-promie-wpadla-skoda-do-sanu,86004,html?categoryId=496


Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Maj 17, 2013, 09:28:04
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/wypadl-z-samochodu-i-runal-20-metrow-w-dol-walczy-o-zycie,752681.html?playlist_id=12681

Po wypadku wypadł z samochodu i runął 20 m w dół. Melbourne, Australia
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 18, 2013, 14:09:17
Wpadł matizem do rzeki. Uwolnił się, wszedł na auto i czekał na pomoc.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,wpadl-matizem-do-rzeki-uwolnil-sie-wszedl-na-auto-i-czekal-na-pomoc,87644,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 20, 2013, 18:59:17
Uciekał przed zazdrosnym mężem z 2 piętra, w samych bokserkach.

http://www.tvn24.pl/uciekal-przed-zazdrosnym-mezem-z-2-pietra-w-samych-bokserkach,327074,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: rafal.bula w Maj 21, 2013, 15:38:55
U mnie dwa razy w ciągu tygodnia zdjęcie łosia z ogrodzenia.
Zdjęć nie publikuję ze względu na ich drastyczność
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: bugol w Maj 22, 2013, 20:57:23
U mnie na ostatniej służbie w głośnikach: "Kot i facet na drzewie"  :rofl: Wszedł facet na drzewo kota ratować i nie umiał zejść.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: sheldon w Maj 22, 2013, 22:06:35
Podobną sytuację miałem rok temu, pojechał podnośnik.
Służbę później zgłoszenie - wiewiórka osaczona przez dzikie koty. Mieszkańcy osiedla stwierdzili, że koty tak zestresowały wiewiórkę na drzewie, że zdechła.
Przyjazd, przegonienie kotów, kop w drzewo, wiewiórka obudziła się i uciekła na sąsiednie drzewo.

Jak się potem okazało, ludzie baaardzo namawiali nas do wycięcia drzewa, które rzekomo jest felerne i szkodzi wiewiórkom... Widocznie komuś bardzo preszkadzało i znalazł się pretekst  :gwiazdki:
Oczywiście stoi po dziś dzień tam, gdzie stało.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Maj 22, 2013, 22:11:46
Osoba uwięziona w budynku ujęcia wody oligoceńskiej, prawdopodobnie trzeba przeciąć kłódkę; wezwanie od Policji, której również jeszcze nie było na miejscu - okazało się, że starsza kobieta nie miała na tyle siły, aby nacisnąć na klamkę.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: przemissimo w Maj 22, 2013, 22:39:09
W mojej jednostce OSP był wyjazd do dzika który nie mógł wyjść z wody w rzece, wyciągarka i po sprawie.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: TMK w Maj 22, 2013, 23:41:04
http://tomaszfijolek.pl/blog/2013/05/09/132-pret/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 27, 2013, 22:15:52
Cytuj
Strażacy z prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach uratowali noworodka, który w sobotę po południu utknął w rurze kanalizacyjnej po tym, jak tuż po narodzinach jego rodzice próbowali spuścić je w toalecie.

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/rodzice-spuscili-dziecko-w-toalecie,761649.html?playlist_id=12799#rodzice-spuscili-dziecko-w-toalecie%2C761649.html?playlist_id=12799&_suid=136968571114008611959271065026
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: kuba. w Maj 28, 2013, 10:11:58
pływający TOI TOI w Mosinie :)

tu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.458682387552456.1073741827.145995208821177&type=1 (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.458682387552456.1073741827.145995208821177&type=1) więcej fotek[załącznik usunięty przez administratora]
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: acidapple w Maj 28, 2013, 11:40:13
kolejny pożar elektrowni wiatrowej, tym razem na dole, ale kolega opowiadał mi, że słup, na którym jest turbina robił za komin  :straz:

http://www.psp.wlkp.pl/?art=9644
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Maj 28, 2013, 16:22:55
kolejny pożar elektrowni wiatrowej, tym razem na dole, ale kolega opowiadał mi, że słup, na którym jest turbina robił za komin  :straz:

http://www.psp.wlkp.pl/?art=9644
Gdyby było inaczej zaburzone zostałyby prawa fizyki :)

Może nie do końca akcja r-g ale akcja polegająca na uzupełnianiu przez właścicieli farm informacji o zagrożeniach na ich farmach. Docelowo, strażacy przed dojazdem do akcji będą  mogli sprawdzić co właściciel wpisał w zagrożeniach. Twórcy pomysłu mają nadzieję, że w późniejszym czasie będzie to stosowane we wszystkich stanach:

http://www.firerescue1.com/communications-interoperability/articles/1451518-Firefighters-farmers-mapping-farm-hazards/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 29, 2013, 09:10:54
Pożar w kostnicy w Kolorado. Spłonęły przechowywane tam zwłoki.

Cytuj
Pożar błyskawicznie ogarnął kostnicę w amerykańskiej miejscowości Longmont. W momencie pojawienia się straży pożarnej rozprzestrzenił się już na dach budynku. Razem z kostnicą spłonęły przechowywane tam ciała. Strażakom udało się uratować tylko jedne zwłoki przed spaleniem.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-pozar-w-kostnicy-w-kolorado-splonely-przechowywane-tam-zwlok,nId,974127
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 29, 2013, 18:22:01
Spłonął cyrkowy namiot pełen siana.

Cytuj
Pożar wybuchł przed godziną 14. - Palił się duży namiot cyrkowy, o wymiarach około 100 na 20 metrów, stojący przy stadninie. Było w nim składowane siano – relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,splonal-cyrkowy-namiot-pelen-siana,88878.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 31, 2013, 20:06:40
Cytuj
Bardzo nietypową akcję gaśniczą przeprowadzili we wtorek 28 maja 2013r.strażacy z JRG Nowy Tomyśl w miejscowości Paproć , gmina Nowy Tomyśl. Około godziny 21:45 zostali zadysponowani do pożaru bocianiego gniazda zlokalizowanego na słupie energetycznym. Prawdopodobnie ciężar rozrastającego się gniazda namoczonego wodą po intensywnych opadach atmosferycznych, spowodował zwarcie przewodów elektrycznych, co w konsekwencji doprowadziło do powstania pożaru. Dorosłe osobniki ratując swoje pisklęta przed śmiercią w pożarze prawdopodobnie wypchnęły je z gniazda. Po ugaszeniu ognia w pobliży słupa zostały znalezione dwa martwe pisklęta, natomiast jeden z żywych małych bocianów został przewieziony do lekarza weterynarii.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=44297
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: GP_Rbk_Chka w Czerwiec 04, 2013, 21:58:23
Punciakiem przez rzekę

http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=19166

http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/24495/Bialy_Dunajec_punto_w_potoku__krok_od_tragedii_zdjecia.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 05, 2013, 19:11:47
Punciakiem przez rzekę

http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=19166

http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/24495/Bialy_Dunajec_punto_w_potoku__krok_od_tragedii_zdjecia.html

Pijani chcieli przejechać samochodem przez Dunajec. Poszło o zakład?

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-krakow,50/pijani-chcieli-przejechac-samochodem-przez-dunajec-poszlo-o-zaklad,330647.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 17, 2013, 18:29:11
Strażacy gasili pożar… plantacji marihuany.

http://www.tvn24.pl/strazacy-gasili-pozar-plantacji-marihuany,333452,s.html

Przewrócił się tir wiozący 200 świń. Zwierzęta rozbiegły się po lesie.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,przewrocil-sie-tir-wiozacy-200-swin-zwierzeta-rozbiegly-sie-po-lesie,90822,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Czerwiec 17, 2013, 21:34:09
Auto zawisło na wyboczonej pod wpływem temperatury szynie:

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,szyna-wyskoczyla-z-torowiska-zawisl-na-niej-samochod,90884,html?categoryId=496

Jakiego trzeba mieć pecha aby dokładnie podczas przejeżdżania nad nią wyskoczyła ?:D

Strażacy gasili pożar… plantacji marihuany.

http://www.tvn24.pl/strazacy-gasili-pozar-plantacji-marihuany,333452,s.html
Wbrew pozorom w USA dość często mają tego typu pożary - nie wiedzieć czemu wszyscy są po nich dość podjarani... Ale problem jest poważny zwłaszcza jeśli chodzi o ryzyko porażenia prądem (sposób uprawy tych "roślin") i słabą widoczność, problemy z kamerami termograficznymi itp..
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Czerwiec 18, 2013, 21:09:41
Kontenerowiec złamał się na pół i dryfuje na oceanie:

http://www.tvn24.pl/wielki-statek-z-tysiacami-kontenerow-zlamal-sie-na-pol,333776,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Czerwiec 18, 2013, 22:54:32
Kontenerowiec złamał się na pół i dryfuje na oceanie:

http://www.tvn24.pl/wielki-statek-z-tysiacami-kontenerow-zlamal-sie-na-pol,333776,s.html

no dobra, a gdzie tu miejsce dla naszych działań?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: kuba. w Czerwiec 19, 2013, 17:10:20
Kontenerowiec złamał się na pół i dryfuje na oceanie:

http://www.tvn24.pl/wielki-statek-z-tysiacami-kontenerow-zlamal-sie-na-pol,333776,s.html

no dobra, a gdzie tu miejsce dla naszych działań?

można wiatrakowcem rozpoznanie zrobić...tudzież pierwszej pomocy udzielić  :szalony:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 19, 2013, 17:51:23
Szambem ugasili pożar wózka widłowego.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,szambem-ugasili-pozar-wozka-widlowego,91064.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Czerwiec 19, 2013, 22:18:37
strażacy uwalniali człowieka z kontenera na odzież
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,wszedl-do-pojemnika-na-odziez-wycieli-go-strazacy,91132.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 20, 2013, 07:32:59
Cytuj
Polak groził, że rzuci się z Wieży Eiffla.
Niecodziennymi motywami kierował się mężczyzna, który we wtorek wspiął się na gzyms między 2. i 3. piętrem Wieży Eiffla i zagroził, że rzuci się w dół. Na miejsce wezwano strażaków, natychmiast ewakuowano też zwiedzających obiekt turystów. Ratownicy przystąpili do negocjacji z desperatem. Jak relacjonuje jeden z nich, mężczyzna - jak się okazało narodowości polskiej - łamaną angielszczyzną zażądał jedynie, by sfilmowano go z pokładu helikoptera.

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/polak-grozil-ze-rzuci-sie-z-wiezy-eiffla,130552,w.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Czerwiec 24, 2013, 08:21:21
W Sosnowcu zapadła się ziemia na placu zabaw... Jak to nasze media, nie podali nawet kiedy ale zakładam, że dzisiejszej nocy (na szczęście)

http://www.rmf24.pl/foto/polska/zdjecie,iId,1152804,iAId,84233?parametr=embed_galeria_plaska#ad-image-0
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Aquarius w Czerwiec 24, 2013, 09:32:10
Hmm.. Chłopaki testowali nowy środek gaśniczy:  :rofl:

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,szambem-ugasili-pozar-wozka-widlowego,91064.html

A na serio to gratulacje za opanowanie dla ekipy z szambiarki!
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: ono85 w Czerwiec 24, 2013, 09:39:13
to pikuś w zobacz to http://www.epiotrkow.pl/news/Strazacy-walcza-z-plywajaca-wyspa,15236
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Aquarius w Czerwiec 24, 2013, 14:27:50

Pierwsze 45s.  :straz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YMPEYyhmClk[/youtube]
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Lipiec 03, 2013, 15:29:19
uratowali kotka znalezionego w spalonym domu
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/uratowali-kotka-ze-spalonego-domu,796498.html?playlist_id=12799
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: bartu w Lipiec 05, 2013, 09:37:29
http://lowiczanin.info/bezpieczenstwo/straz-pozarna/-Zaskroniec-przestraszyl-pracownikow-kolei/ mistrzostwo! :)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: weissp w Lipiec 07, 2013, 01:12:30
Witam.
Ostanio przeglądając portal strefa druha znalałem coś takiego:
http://www.osp.com.pl/Malopolskie/olkuski/Olkusz/OSP-Olkusz/aktualnosci/interwencje/1357/Usuwanie-barszczu-Sosnowskiego

(https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q77/s720x720/1002994_551164124924799_1679600106_n.jpg)

co tym sądzicie?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: hasici99 w Lipiec 07, 2013, 06:50:41
Witam.
Ostanio przeglądając portal strefa druha znalałem coś takiego:
http://www.osp.com.pl/Malopolskie/olkuski/Olkusz/OSP-Olkusz/aktualnosci/interwencje/1357/Usuwanie-barszczu-Sosnowskiego

(https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q77/s720x720/1002994_551164124924799_1679600106_n.jpg)

co tym sądzicie?
Jak zwykle zaniedbanie i zrzucenie tematu na inne służby. Jest zarządca terenu i to jego obowiązek żeby takie coś usuwać... Aczkolwiek z drugiej strony nie chciałbym aby moje dziecko natknęło się na coś takiego. Więc dobrze że Straż jak zwykle zrobiła za kogoś robotę...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: BM w Lipiec 07, 2013, 19:38:41
W prawdzie nie jest to jednoznacznie napisane, ale możliwe że strażacy zostali wynajęci właśnie przez zarządce terenu w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub przez niego zadysponowani czyli przez gminę.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_2k w Lipiec 10, 2013, 09:13:09
https://www.youtube.com/watch?v=4xyRObipka4&feature=player_embedded
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: papioczek w Lipiec 10, 2013, 13:32:44
Witam.
Ostanio przeglądając portal strefa druha znalałem coś takiego:
http://www.osp.com.pl/Malopolskie/olkuski/Olkusz/OSP-Olkusz/aktualnosci/interwencje/1357/Usuwanie-barszczu-Sosnowskiego

(https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q77/s720x720/1002994_551164124924799_1679600106_n.jpg)

co tym sądzicie?
wykaszanie to "syzyfowa praca"bo to g*wno ma korzenie do trzech metrow:
Łodyga
Osiąga od 1 do 4 m wysokości przy średnicy do 10 cm. Jest głęboko podłużnie bruzdowana, zwłaszcza w górnej części, wewnątrz pusta, rzadko owłosiona (mocniej owłosione są ogonki liściowe). U góry zielona, ku dołowi zwykle pokryta purpurowymi plamkami.
Korzeń
Palowy osiągający do 200 cm głębokości, największa masa silnie rozgałęziających się korzeni znajduje się w warstwie do głębokości około 30 cm.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: sheldon w Lipiec 10, 2013, 14:41:19
Ktoś jednak fachowo musiał stwierdzić, że to właśnie ta roślina..
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Lipiec 11, 2013, 09:02:51
Cytuj
Akurat lokator schodził z góry z dzieckiem i mówi, że mamy żmiję w bramie. Zadzwonił po straż pożarną. Na początku było trochę problemów, bo odsyłała do administracji. Później jakoś się przebudzili i przyjechali wielką strażą na syrenie, jakby to był słoń- opowiada Alicja Derbiłowska, właścicielka sklepu.

http://www.tvn24.pl/zmija-wylegiwala-sie-w-bramie-przyjechali-wielka-straza-jakby-to-byl-slon,338926,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Lipiec 11, 2013, 19:40:34
Tak pracuje się na usługach Wiceprezydenta miasta Wrocławia byłego Komendanta Wojewódzkiego PSP.  :fiuu:  :wall:

Cytuj
- Zbieramy dachówki, które spadły na chodnik, zbijamy też sypiący się tynk - mówią strażacy, którzy zabezpieczają jedną ze ścian wrocławskiego ratusza.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/sypie-sie-tynk-spadaja-dachowki-strazacy-zabezpieczaja-wroclawski-ratusz,339087.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Marcin1986 w Lipiec 12, 2013, 09:50:27
Strażacy obezwładniają sprawcę napadu

http://www.wykop.pl/link/1582929/napad-na-sklep/

Nie mają znają chyba za bardzo techniki obezwładniania ale w kupie siła :D
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: sheldon w Lipiec 12, 2013, 18:23:26
Tak jakoś mi się wydaje, że w USA ;)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: rafal.bula w Lipiec 12, 2013, 18:28:46
A ja znam z życia taki przypadek. Napastnik zagroził nożem ekspedientce w sklepie osiedlowym po czym zapakował łup w torbę i podjął ucieczkę. Pech chciał że 100 metrów dalej przy remizie strażacy prowadzili prace porządkowe. Widząc uciekiniera i biegnącą za nim, znaną oczywiście dobrze, panią ze sklepu spod logo zielonego zwierzątka, wykrzykującą "złodziej", strażacy podjęli pościg i zaalarmowali straż miejską. Całość zakończyła się obezwładnieniem bandyty :)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Lipiec 12, 2013, 18:42:07
długo nie trzeba szukać.. wczorajsza służba, nad ranem zadysponowano nas do próby samobójczej. Na miejscu okazało się, że delikwent w stanie "upodlenia" alkoholowego zszedł już co prawda z parapetu i znajdował się na środku torowiska, ale zaczął czynnie stawiać opór dwóm strażnikom miejskim, którzy również dojechali na miejsce. Jeden ze strażników został wywrócony na ziemię w chwili kiedy próbował obezwładnić kolesia. Drugi ze strażników, w wieku silnie emerytalnym, nie za bardzo kwapił się do pomocy partnerowi. W tym momencie "zaopiekowaliśmy się" pacjenta, co prawdopodobnie uchroniło leżącego strażnika przed serią kopniaków. Po chwili przekazaliśmy "podopiecznego" przybyłem właśnie Policjantom.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: BM w Lipiec 13, 2013, 12:03:39
Mnie dziś obudziło zgłoszenie o treści "wózek z Biedronki wisi na drzewie", aż musiałem poprosić o powtórzenie. I rzeczywiście jak dojechaliśmy wisiał sobie w parku tuż obok kamery monitoringu będącego dumą miasta który zastąpił straż miejską. Wózek oczywiście uratowano. Zdjęć Wam oszczędzę.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Lipiec 20, 2013, 13:54:51
Wielka Brytania: akcja ratowników w domu rodziców księżnej Kate. :brawo:

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wielka-brytania-i-Irlandia/wielka-brytania-akcja-ratownikow-w-domu-rodzicow-k,1,5564505,region-wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Lipiec 25, 2013, 15:32:07
http://www.tvn24.pl/niecodzienna-interwencja-strazacy-ratowali-niesforna-koze,342243,s.html
koza w potrzsku
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: papioczek w Lipiec 27, 2013, 21:00:03
http://www.tvn24.pl/niecodzienna-interwencja-strazacy-ratowali-niesforna-koze,342243,s.html
koza w potrzsku
Kozicaa goorska...???
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Lipiec 28, 2013, 16:50:46
Butla z gazem spadła z nieba i wybuchła na poddaszu.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-poznan,43/butla-z-gazem-spadla-z-nieba-i-wybuchla-na-poddaszu,342964.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: GP_Rbk_Chka w Lipiec 29, 2013, 19:09:10
Zwierzak szukał ochłody ;)

http://www.112polkowice.pl/component/content/article/43-akcje/506-straacy-uratowali-kozioka-.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: BORYS FIREMAN w Lipiec 30, 2013, 22:41:53
http://sapsp.pl/www/index.php/aktualnosci/pelna_wiadomosc/509 było się  :straz:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Sierpień 01, 2013, 10:40:28
http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/niebezpieczne-seks-zabawki,343840.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Radhezz w Sierpień 02, 2013, 17:41:02
Wielbłąd wpadł w poślizg i wpadł do rowu :P Dobrze że nie dachował :rofl:

http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/6977282108305/
http://www.24opole.pl/12435,Strazacy_wyciagali_z_rowu..._wielblada,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Tiger w Sierpień 03, 2013, 11:22:44
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130803/POWIAT01/130809871
Ciekawy dzień dla straży w opolskim. Po wielbłądzie sarna w kanalizacji.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: rafal.bula w Sierpień 03, 2013, 23:46:11
Nie dość że bardzo nietypowe miejsce to jeszcze bardziej nietypowy kot
https://m.facebook.com/media/set/?set=a.575764219132085.1073741834.127127920662386&type=1&ref=m_notif&notif_t=like&actorid=100000567999695&__user=533031160 (https://m.facebook.com/media/set/?set=a.575764219132085.1073741834.127127920662386&type=1&ref=m_notif&notif_t=like&actorid=100000567999695&__user=533031160)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Sierpień 04, 2013, 18:20:33
Chciał wyłowić telefon kolegi. Utknął w szczelinie.

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/chcial-wylowic-telefon-kolegi-utknal-w-szczelinie,830876.html?playlist_id=12799
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Sierpień 05, 2013, 18:39:31
Ciężarówka zapaliła się w tunelu:

http://www.tvn24.pl/ciezarowka-zapalila-sie-w-11-kilometrowym-tunelu-55-osob-trafilo-do-szpitala,344944,s.html#autoplay
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Sierpień 06, 2013, 21:02:32
Radzą sobie z pożarami i spuchniętymi palcami

http://miedziowe.pl/content/view/64564/189/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Sierpień 08, 2013, 08:52:12
Ciężarówka zapaliła się w tunelu:
http://www.tvn24.pl/ciezarowka-zapalila-sie-w-11-kilometrowym-tunelu-55-osob-trafilo-do-szpitala,344944,s.html#autoplay

ciekawe zdarzenie, aczkolwiek na pewno nie nietypowe w naszym fachu (chyba zły wątek).
tutaj ciąg dalszy, z polskim akcentem:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title,Pozar-w-tunelu-Gudvanga-w-Norwegii-Winny-Polak,wid,15879688,wiadomosc.html?ticaid=111168
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Sierpień 08, 2013, 11:25:18
No pozar ciezarowki to nie jest jakies cudo ale pozar ciezarowki w tunelu to naprawde powazna sprawa.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Sierpień 08, 2013, 11:28:42
Poważna jak najbardziej, ale nie nietypowa, jeśli chodzi o akcje ratowniczo-gaśnicze.
Tu zamieszczane są akcje nazwijmy to "dziwne".
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Sierpień 19, 2013, 19:10:47
"Newsweek": seks na Batmana.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/newsweek-seks-na-batmana/zwnmp
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Sierpień 21, 2013, 08:11:35
włamywacz bawił się w św. mikołaja ;)
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/metoda-na-swietego-mikolaja-nieskuteczna-nastolatek-utknal-w-kominie,851620.html?playlist_id=12799
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: kamaras w Sierpień 23, 2013, 08:18:11
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/974120,akcja-strazakow-na-dk-1-ratowali-20-tys-kurczat-zdjecia,id,t.html

 :D:D
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Sierpień 26, 2013, 19:45:10
Tym razem policjanci:

Pijany woźnica na S5. Bryczkę odstawił policjant

http://www.tvn24.pl/pijany-woznica-na-s5-bryczke-odstawil-policjant,349852,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: tomek2 w Sierpień 27, 2013, 22:37:34
Nadal policjanci:

Golas i biblia:
http://www.tvn24.pl/zamknal-sie-nagi-w-aucie-i-czytal-biblie-badaja-go-lekarze,350070,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Siedemsetter w Sierpień 27, 2013, 23:14:45
@up: Straż Pożarna też tam była.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: TMK w Sierpień 28, 2013, 08:33:50
@up: Straż Pożarna też tam była.

A nie tylko miejska? Pożarna tam po co?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: TMK w Sierpień 28, 2013, 12:19:25
http://kontakt24.tvn24.pl/temat,piesek-uwieziony-w-kanalach-siedmiogodzinna-akcja-strazakow-zakonczona-sukcesem,96553.html?categoryId=0
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Październik 07, 2013, 09:14:29
Strażacy przecinali kajdanki, bo... policjanci zgubili kluczyk.

http://www.wprost.pl/ar/419695/Strazacy-przecinali-kajdanki-bo-policjanci-zgubili-kluczyk/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Lola1357 w Październik 07, 2013, 16:10:34
No to niezła akcja...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: madmax29 w Październik 14, 2013, 16:26:09
Cytuj
Strażacy przecinali kajdanki, bo... policjanci zgubili kluczyk.
Na ostatniej służbie też to przerabiałem, z tym że nie zgubiono kluczyka, a tylko zaciął się zamek i nie dało się ich otworzyć. Zwykłe ręczne nożyce do prętów i  po kłopocie  :straz:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: piotr92strazak w Październik 22, 2013, 12:24:36
Nietypowa trochę akcja strażaków, pierwszy raz takie coś słyszę  :rofl:

http://www.fakt.pl/Strazacy-ogrzewali-kurczaki-w-ciezarowce-zeby-nie-zamarzly,artykuly,226883,1.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Scubapro w Październik 27, 2013, 15:38:29
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131027/POWIAT08/131029514
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Listopad 04, 2013, 21:03:33
Ponoć "Strażacy obezwładnili porywacza"
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/porwany-autobus-w-norwegii-trzy-osoby-nie-zyja,368811.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Łogniomistrz w Listopad 04, 2013, 21:41:39
Może to nie była akcja gaśnicza, ale ratunkowa na pewno .

Pewnej nocy około godz. 2 rozbrzmiał alarm w JRG. Wyjazd jednego zastępu GBA, cel "Pomoc policji". Więc do wozu i pojechaliśmy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że policjanci (pan i pani) dostają łupnia od bandy dresów, a że w miasteczku na noc na komisariacie zostają 3 osoby to posiłki policyjne musieli ściągać z miasta oddalonego o 27 km, więc w międzyczasie zadzwonili do nas po pomoc. Gdy już wysiedliśmy z wozu to dresy zaczęły uciekać, ale gdyby nie uciekli to na czym miała by polegać nasza pomoc to nie mam bladego pojęcia.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Listopad 06, 2013, 14:44:45
Cytuj
Strażnicy miejscy interweniowali wczoraj w nietypowej sprawie. Musieli pomóc właścicielowi domu jednorodzinnego, który utknął w piwnicy – miał rękę zaklinowaną w podajniku węgla. Na miejsce wezwano też straż pożarną.

Do zgłoszenia doszło około godziny 8.30. Dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku odebrał telefon od mężczyzny, który który poinformował strażnika, że utknął przy piecu w kotłowni. – Mężczyzna zachował trzeźwość umysłu i o zdarzeniu powiadomił odpowiednie służby. Okazało się, że podczas czyszczenia pieca centralnego ogrzewania właściciel domu wsadził rękę do podajnika węgla, a ten unieruchomił mężczyznę na dobre, uniemożliwiając wyjęcie kończyny – powiedział Dawid Błatoń, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Rybniku.

Strażnicy udali się we wskazane miejsce i zgodnie ze wskazówkami poszkodowanego weszli przez garaż do piwnicy. Odcięli zasilanie od pieca i sprawdzili, czy mężczyźnie nie grozi niebezpieczeństwo. Na miejsce wezwano również strażaków, którzy rozkręcili podajnik i uwolnili mężczyznę. Poszkodowanego przewieziono do szpitala.
Źródło: http://rybnik1.pl/zaklinowal-reke-w-piecu-interweniowali-straznicy-i-strazacy/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 18, 2013, 08:58:16
Greenpeace na dachu Ministerstwa Gospodarki. Ściągają ich służby.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,greenpeace-na-dachu-ministerstwa-gospodarki-sciagaja-ich-sluzby,105980.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Ignis w Grudzień 01, 2013, 00:15:40
Chihuahua wpadł do bunkra
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,12496353,Chihuahua_wpadla_do_bunkra__Strazacy_pospieszyli_na.html#TRrelSST (http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,12496353,Chihuahua_wpadla_do_bunkra__Strazacy_pospieszyli_na.html#TRrelSST)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Grudzień 04, 2013, 19:00:51
W dniu 19 listopada 2013 r. o godz. 21.43 do Stanowiska Kierowania  zadzwonił mieszkaniec Wolsztyna, informując o palącym się kangurze... :D
Sprawa standardowa ale opis przyciąga jak nagłówek na Gazeta.pl :D

W dniu 19 listopada 2013 r. o godz. 21.43 do Stanowiska Kierowania  zadzwonił mieszkaniec Wolsztyna, informując o palącym się kangurze. Nie był to, ani znany samochód, ani zwierzę z kontynentu australijskiego. Palił się słomiana postać kangura ustawiona w Wolsztynie na ul. Marcinkowskiego. Zastęp po dojeździe na miejsce podał prąd wody w celu ugaszenia. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było podpalenie, sprawcy nie ustalono.

Najwidoczniej komuś musiał przeszkadzać!
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Grudzień 05, 2013, 00:56:59
http://www.firefighternation.com/slideshow/100-car-pile-belgium (http://www.firefighternation.com/slideshow/100-car-pile-belgium) - wtorkowy karambol w Belgii.

(http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/12/02/article-2516663-19C5444000000578-418_964x612.jpg) i przy okazji ciekawa fotka; "Colorado fire: A house sits undamaged in the aftermath of the Black Forest Fire in Black Forest, Colorado June 13. Hundreds of fire-fighters made a determined stand to stop the wildfire"
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: max[] w Grudzień 13, 2013, 11:49:33
Dachowanie w Bydgoszczy. W bagażniku znaleziono skutą kajdankami 16-latkę
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dachowanie-w-bydgoszczy-w-bagazniku-znaleziono-skuta-kajdankami-16-latke,379335.html

Może nie tyle nietypowa, co pokazująca, żeby bagażnika nie pomijać.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Grudzień 13, 2013, 12:32:58
Dachowanie w Bydgoszczy. W bagażniku znaleziono skutą kajdankami 16-latkę
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dachowanie-w-bydgoszczy-w-bagazniku-znaleziono-skuta-kajdankami-16-latke,379335.html

Może nie tyle nietypowa, co pokazująca, żeby bagażnika nie pomijać.

oczywiście, że nie - instalacje gazowe są powszechne ;)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: barthez315 w Grudzień 14, 2013, 13:17:10
Mundurowi jak kowboje

http://elka.pl/content/view/67873/79/ :straz:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Grudzień 14, 2013, 17:48:49
rmf24.pl/fakty/swiat/news Tragiczny wypadek. Auto aż wbiło się w ścianę domu (http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-tragiczny-wypadek-auto-az-wbilo-sie-w-sciane-domu,nId,1074962#)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: lang w Grudzień 14, 2013, 18:41:10
rmf24.pl/fakty/swiat/news Tragiczny wypadek. Auto aż wbiło się w ścianę domu (http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-tragiczny-wypadek-auto-az-wbilo-sie-w-sciane-domu,nId,1074962#)

tutaj więcej zdjęć: http://www.focus.de/panorama/welt/tragischer-unfall-bei-biberach-auto-kracht-nach-15-meter-flug-in-hauswand_id_3481460.html

zdarzenie ciekawe z punktu widzenia stabilizacji i ewakuacji poszkodowanych; duże wyzwanie dla ratowników, jeżeli w środku byłby żywy poszkodowany; ale pewnie nasi koledzy z WRT nie takie tematy ogarniają z marszu;
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: barthez315 w Grudzień 17, 2013, 12:59:05
http://www.tvn24.pl/zamiast-woda-gasili-paliwem-lotniczym-fatalna-pomylka-strazakow,380325,s.html

Zamiast wodą gasili paliwem lotniczym. Fatalna pomyłka strażaków
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: madmax29 w Grudzień 18, 2013, 19:49:19
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Awaria-na-budowie-tunelu-pod-Martwa-Wisla-n75487.html
Dosyć dyskusyjna sprawa. Strażacy podnosili maszynę firmie, która dzięki temu nie straci kupy kasy. Strażacy zrobili to oczywiście za darmo...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Grudzień 18, 2013, 23:01:09
PSP dała się wykorzystać oraz PSP wykorzystało wykonawcę. PSP wykorzystała dostępne SiS ponosząc koszty oraz odpowiedzialność(słowo klucz), ale obiektywnie patrząc nie wiem czy strażacy mieliby lepszą okazję do ćwiczeń doskonalących...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Grudzień 19, 2013, 16:01:18
Nie było karetki, więc strażacy zanieśli rannego do szpitala. (http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,85994,15162546,Nie_bylo_karetki__wiec_strazacy_zaniesli_rannego_do.html)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 02, 2014, 09:56:36
14-latka wpadła do komina, jest ciężko ranna

http://wiadomosci.onet.pl/kielce/14-latka-wpadla-do-komina-jest-ciezko-ranna/700h8
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Styczeń 04, 2014, 17:15:43
http://www.youtube.com/watch?v=ETAI4kFml7s

Akcja pewnie typowa, ale sam wyjazd raczej nie :D
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Styczeń 06, 2014, 15:18:39
http://www.tvn24.pl/nagi-utknal-w-pralce-chcial-zrobic-dziewczynie-niespodzianke,385020,s.html
oliwa dobra na wszystko.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Feuerwehrmann w Styczeń 06, 2014, 15:34:15
http://krakow112.pl/index.php/wydarzenia/480-19102013-krakow-ul-krolewska-kluczyki-w-studzience-
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Styczeń 06, 2014, 16:03:12
http://krakow112.pl/index.php/wydarzenia/480-19102013-krakow-ul-krolewska-kluczyki-w-studzience-
25 do kluczyków? Czy oni tę studzienkę płukali jak strumyk ze złotem? :D
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Styczeń 06, 2014, 16:07:46
wysłali to, co było wolne ;)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: sheldon w Styczeń 06, 2014, 19:55:06
Zakładam, że nie jest pierwszym wyjazdem na tej jrg, jest na nim czterech strażaków (na pierwszym pewnie 5/6), więc decyzja o wysłaniu tego auta całkowicie słuszna. Słanie GBA z pełną obsadą byłoby głupotą.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Styczeń 06, 2014, 20:07:43
To nie do końca tak. Jest to jedna z kilku jednostek w dużym mieście, a więc rejon działania dosyć gęsto zaludniony, aczkolwiek mały powierzchniowo w porównaniu do jednostek powiatowych. Zawsze jest możliwość przerwania tych działań i przerzucenia zastępu w krótkim czasie do poważniejszego zdarzenia. Do większości błahych zdarzeń, gdzie wystarcza 2-3 ratowników wysyłane są samochody pierwszowyjazdowe z pełnymi (lub prawie pełnymi) obsadami. Może w tym przypadku po prostu pierwszy wóz był przy innym zdarzeniu?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: tomek2 w Styczeń 07, 2014, 09:43:01
11-latka utknęła w pralce:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/11-latka-utknela-w-pralce-podczas-zabawy-w-chowanego/klk2b
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 25, 2014, 21:14:52
Uratowany pies ugryzł strażaka w twarz

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,uratowany-pies-ugryzl-strazaka-w-twarz,112055,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: REEN w Styczeń 25, 2014, 21:43:24
Kaczka przymarzła do lodu

http://epoznan.pl/news-news-46569-Nietypowa_akcja_strazakow_–_kaczka_przymarzla_do_lodu
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 27, 2014, 11:53:29
Kaczka przymarzła do lodu

http://epoznan.pl/news-news-46569-Nietypowa_akcja_strazakow_–_kaczka_przymarzla_do_lodu

Foto

http://www.tvn24.pl/poznan,43/kaczka-przymarzla-do-jeziora-uratowali-ja-strazacy,391639.html

Uratowali trzynogą sarnę

http://wyborcza.pl/1,75248,15330288,Niesamowita_akcja__strazacy_uratowali_trzynoga_sarne.html#ixzz2rLWz7BZZ

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Styczeń 31, 2014, 08:30:14
Helikoptery ratunkowe ADAC w Niemczech osuszały boisko na stadionie piłkarskim:

http://www.welt.de/wirtschaft/article124323393/ADAC-Heli-trocknete-Rasen-im-Braunschweiger-Stadion.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Luty 04, 2014, 22:32:47
Robił sobie zdjęcia na lodzie. Ściągnął służby ratunkowe

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/robil-sobie-zdjecia-na-lodzie-sciagnal-sluzby-ratunkowe,394667.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Luty 05, 2014, 18:14:33
http://www.firefighternation.com/videos/chp-arrests-firefighter-accident-scene (http://www.firefighternation.com/videos/chp-arrests-firefighter-accident-scene) /USA/ - strażak, udzielający pomocy poszkodowanym z pojazdu, który uległ wypadkowi (dachowanie) zostaje skuty kajdankami i osadzony w radiowozie, po tym jak odmówił przestawienia wozu bojowego. Uwolniono go dopiero po 30 minutach.

Jak widać syndrom "mam blachę i pukawkę przy dupie" wciąż żywy :ulan:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Luty 06, 2014, 20:56:47
Kolejny jeleń ugrzązł w lodzie. Półtorej godziny akcji ratowniczej w półminutowym nagraniu

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/kolejny-jelen-ugrzazl-w-lodzie-poltorej-godziny-akcji-ratowniczej-w-polminutowym-nagraniu,113128,1,0.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: piotr92strazak w Luty 06, 2014, 22:36:26
Wyciąganie jelenia z rzeki przez strażaków
http://www.youtube.com/watch?v=vZz0-qfGQ-Y
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Luty 08, 2014, 12:22:50
Wydobyli 200-kilogramowy niewybuch z Odry

http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/wydobyli-200-kilogramowy-niewybuch-z-odry,396088.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Luty 10, 2014, 18:19:59
Pies dryfował po Odrze na krze. "Czarnego" uratowali strażacy

http://www.tvn24.pl/pies-dryfowal-po-odrze-na-krze-czarnego-uratowali-strazacy,396635,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Champion w Luty 10, 2014, 22:00:08
http://img.sadistic.pl/pics/c6a65ffc5668.jpg

Tymczasem w Rzeszowie  :rofl:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: REEN w Luty 10, 2014, 22:10:12
http://img.sadistic.pl/pics/c6a65ffc5668.jpg

Tymczasem w Rzeszowie  :rofl:

Chciałbym usłyszeć zgłoszenie wyjazdu  :szalony:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Luty 12, 2014, 17:15:06
"Nadział się" na ogrodzenie. Zabrała go karetka.

Cytuj
Mężczyzna starał się przejść przez metalowe ogrodzenie, jednak nie udało mu się tego zrobić, bo nadział się na wystający z niego pręt. Kolega, który był razem z nim, zadzwonił po pogotowie. Na miejsce przyjechały także policja i straż pożarna

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,nadzial-sie-na-ogrodzenie-zabrala-go-karetka,113650.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Luty 18, 2014, 16:17:23
https://www.youtube.com/watch?v=q_htY-hgAW8 (https://www.youtube.com/watch?v=q_htY-hgAW8)
Chłopaki na Ukrainie nie mają łatwo.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 01, 2014, 14:20:23
"Koń wpadł do piwnicy". Strażacy uratowali zwierzę z opresji

http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/kon-wpadl-do-piwnicy-strazacy-uratowali-zwierze-z-opresji,403382.html

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Meku w Marzec 01, 2014, 21:08:08
No to wersja  z  krową  w  szambie

http://www.ospkruszwica-interwencje.zz.mu/index.php?go=mz/14-01_rusinowo (http://www.ospkruszwica-interwencje.zz.mu/index.php?go=mz/14-01_rusinowo)

Po  wyciągnięciu  krowa  dostała  zawartość  dwóch  butli  z  tlenem. 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 18, 2014, 09:52:41
Skomplikowana akcja strażaków. Usunęli złamany krzyż.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,skomplikowana-akcja-strazakow-usuneli-zlamany-krzyz,116488,html?categoryId=496

Strażacy usunęli zerwany przez wichurę krzyż

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,strazacy-usuneli-zerwany-przez-wichure-krzyz,116624,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: hacek w Marzec 20, 2014, 13:57:15
Cytuj
Uwięziony legwan na drzewie
Bo koty są zbyt mainstreamowe :straz:

http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/12872601108305/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: bartu w Marzec 23, 2014, 09:04:19
http://www.wykop.pl/link/1917834/pan-alojzy-strazak-gaszacy-pragnienie/

pan Alojzy ubolewa nad biedą w Polsce oraz patologiami występującymi w systemie ubezpieczeń społecznych :)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: lang w Marzec 23, 2014, 10:04:44
no to mamy gwiazdę:)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Marzec 23, 2014, 14:05:21
Pożar jak pożar, ale...
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,strazacy-gasili-pozar-kontenera-z-marihuana,117206.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 23, 2014, 22:02:00
Wielki pożar gorzelni. Strażacy uratowali 10 ton alkoholu.

http://www.tvn24.pl/wielki-pozar-gorzelni-strazacy-uratowali-10-ton-alkoholu,410688,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 30, 2014, 23:49:37
Płonęła plantacja trzciny energetycznej. Straty na ponad milion złotych.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,plonela-plantacja-trzciny-energetycznej-straty-na-ponad-milion-zlotych,118047,html?categoryId=496

Motolotnia stanęła w ogniu i spadła do wody. Dwaj mężczyźni ranni.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,motolotnia-stanela-w-ogniu-i-spadla-do-wody-dwaj-mezczyzni-ranni,118044,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: kuba. w Kwiecień 02, 2014, 09:05:03
Mały koziołek w studni

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1234132110060063.1073741876.1140559132750695&type=1
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: sheldon w Kwiecień 11, 2014, 14:51:40
Wypadek na peronie SKM. Mężczyzna zaklinował się między peronem a pociągiem.

http://www.radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/12418-gdynia-wypadek-na-peronie-skm.html

Ciekawa akcja, nietypowe rozwiązanie. Usunięto część kostek polbrukowych i wepchnięto betonowy (zbrojony) podest wgłąb peronu za pomocą rozpieracza ramieniowego (znajduje się na żwirowej podsypce i czymś na krój suchego betonu).
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: stvari w Kwiecień 14, 2014, 22:44:41
Pociąg wjechał w stado jeleni. Wypadek miał miejsce w miejscowości Stęszew (pow. poznański).

http://www.kmpsp.poznan.pl/2014-04-14/jelenie-na-torach (http://www.kmpsp.poznan.pl/2014-04-14/jelenie-na-torach)

I zdjęcia z profilu Ochotniczej Straży Pożarnej na Facebook-u:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=642770622425130&set=pcb.642773892424803&type=1 (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=642770622425130&set=pcb.642773892424803&type=1)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=642770625758463&set=pcb.642773892424803&type=1 (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=642770625758463&set=pcb.642773892424803&type=1)

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 17, 2014, 16:44:00
Samochód w pułapce. Chciał tylko wjechać na podwórko

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,samochod-w-pulapce-chcial-tylko-wjechac-na-podworko,120038.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Kwiecień 26, 2014, 13:15:27
Dziecko w pralce:

http://www.tvn24.pl/wideo/dziecko-utknelo-w-pralce-pomogla-pila-i-kleszcze,1278065.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: ojejQ w Maj 06, 2014, 09:50:15
3 akcje ze strony JRG 1 Bydgoszcz:
1) Zderzenie dwóch tramwajów
2) Auto uderzyło w budynek
3) Strażacy zdejmują obrączkę pacjentowi izby przyjęć.

http://jrg1.kmpspbydgoszcz.pl/ (http://jrg1.kmpspbydgoszcz.pl/)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Witold w Maj 07, 2014, 10:23:31
http://www.firehouse.com/news/11443764/colorado-ff-crashes-plane-into-house-he-formerly-owned

Strażak pilotujący samolot rozbija go o dom, wychodzi cało i zaczyna gasić ten dom wężem ogrodowym. A na dodatek okazuje się, że dawniej w nim mieszakł  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: GP_Rbk_Chka w Maj 07, 2014, 23:23:29
Wszedł, ale nie był w stanie się wydostać - trzylatek utknął w wirówce.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/trzyletnie-dziecko-utknelo-w-wirowce-interweniowali-strazacy,425663.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Witold w Maj 16, 2014, 10:44:52
Wypadek samochodu ("tira") przewożącego na pace (pod plandeką) cztery zbiorniki z gazem naturalnym. Wg. tego co mówią, jest to nowy sposób przewożenia takiego ładunku i był to pierwszy wypadek samochodu realizującego taki transport w USA.

http://www.wmur.com/news/crash-involving-tractortrailer-reported-on-route-101/25991380
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 19, 2014, 08:00:34
Pożar w nieczynnej elektrowni Halemba.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,pozar-w-nieczynnej-elektrowni-halemba-jego-przyczyny-bada-policja,123327,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Maj 19, 2014, 14:41:52
https://www.youtube.com/watch?v=FTjGArdI9ho (https://www.youtube.com/watch?v=FTjGArdI9ho)
Zawody w Brnie i wypadek Lamborghini.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Plastyk w Czerwiec 02, 2014, 19:52:01
Nietoperz w sali lekcyjnej  :rofl:
http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/7965535108309/ (http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/7965535108309/)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Łukasz Telus w Czerwiec 02, 2014, 20:30:11
Dramatyczna akcja w szkole plastycznej
http://www.prw.pl/articles/view/35608/Na-ratunek-kaczuszkom-Dramatyczna-akcja-w-szkole-plastycznej
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: rafal.bula w Czerwiec 02, 2014, 20:54:52
Dramatyczna akcja w szkole plastycznej
http://www.prw.pl/articles/view/35608/Na-ratunek-kaczuszkom-Dramatyczna-akcja-w-szkole-plastycznej

Haha, a myślałem że tylko my mamy ostatnio takie kacze opowieści:
https://www.facebook.com/JRGSGSP/photos/a.381793241746.164517.222427781746/10152546393671747/?type=1&theater
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 07, 2014, 22:53:51
Jelonek utknął miedzy prętami. Uwolnili go strażacy

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,jelonek-utknal-miedzy-pretami-uwolnili-go-strazacy,125388.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 10, 2014, 11:37:09
Łoś zawisł na ogrodzeniu. Nie przeżył.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,los-zawisl-na-ogrodzeniu-nie-przezyl,125577.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 10, 2014, 18:20:03
Wozem strażackim po... sówkę. "Była młoda i spadła z drzewa"

http://www.tvn24.pl/poznan,43/wozem-strazackim-po-sowke-byla-mloda-i-spadla-z-drzewa,437929.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Czerwiec 10, 2014, 22:18:55
Wozem strażackim po... sówkę. "Była młoda i spadła z drzewa"

http://www.tvn24.pl/poznan,43/wozem-strazackim-po-sowke-byla-mloda-i-spadla-z-drzewa,437929.html

"Powiatowa Straż Pożarna" :D
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 13, 2014, 15:07:47
Węgierska krowa postawiła na nogi straż, policję i służby drogowe. Nie chciała pod nóż

http://www.tvn24.pl/wegierska-krowa-postawila-na-nogi-straz-policje-i-sluzby-drogowe-nie-chciala-pod-noz,439106,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Czerwiec 14, 2014, 23:11:47
Jedna z niewielu akcji gdzie strażacy mieli na sobie PEŁNE umundurowanie (razem z pasem :D)  :rofl:
... a tak na poważnie, to kobita cofając (i myśląc o niczym :gwiazdki:) o tyle niefortunnie uderzyła w drzwi drugiego samochodu, że te przytrzasnęły nogę mężczyzny.

http://www.sapsp.pl/index.php/interwencje-jrg/366-jrg-sa-w-nietypowych-dzialaniach-ratowniczych (http://www.sapsp.pl/index.php/interwencje-jrg/366-jrg-sa-w-nietypowych-dzialaniach-ratowniczych)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Czerwiec 15, 2014, 12:15:38
apropo pasów bojowych z pochewką i toporkiem: to że są niezbędne podczas akcji ratownictwa technicznego to wiedzą wszyscy strażacy pracujący poza podziałem bojowym :rofl: :rofl:.
A na poważnie: oprócz sytuacji zabezpieczenia się strażaka podczas podawania wody np. z drabin przystawnych do czego jeszcze służą wam pasy ?
I drugie pytanie czy ktoś z Was widział/używa szelki bezpieczeństwa wykonane zgodnie z przepisami i dopuszczonymi do użycia w PSP (chodzi mi o akcje gaśnicze a nie o rat. wysokościowe) ?
pozdrawiam   

Zapraszam do dyskusji w wątkach:
http://www.strazak.pl/index.php?topic=17812.0
http://www.strazak.pl/index.php?topic=167.0
http://www.strazak.pl/index.php?topic=16640.0
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Czerwiec 15, 2014, 12:31:51
Coś nietypowego można by rzec: http://joemonster.org/art/28119/To_co_zdarzylo_sie_na_tym_slubie_jest_niewiarygodne
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: fire45 w Czerwiec 20, 2014, 10:38:54
http://www.24opole.pl/15016,Strazacy_zdjeli_z_drzewa_papuge,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w Czerwiec 21, 2014, 21:57:48
Facet utknął w rzeźbie waginy

(http://bilder.t-online.de/b/69/92/36/08/id_69923608/920/tid_da/tuebingen-die-retter-holen-den-mann-aus-dem-kunstwerk-.jpg)

http://www.t-online.de/nachrichten/panorama/buntes-kurioses/id_69923514/tuebingen-feuerwehr-muss-mann-aus-stein-vagina-befreien.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Tiger w Czerwiec 22, 2014, 00:01:52
Facet utknął w rzeźbie waginy
Co tam facet, rzeźba kosztowała 120 tys.euro i to ją głównie ratowali. Qrde myślałem, że tylko u nas takie kwiatki, że takie drogie tęcze itp.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 22, 2014, 10:09:34
Pies w studni. Wyciągało go pogotowie górnicze.

Cytuj
Ratownicy z pogotowia górniczego w Bytomiu uratowali psa, który wpadł do 13-metrowego odwiertu na studnię. Na akcję jechali osiem godzin, aż do miejscowości Domachowo niedaleko Koszalina.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/pies-w-studni-wyciagalo-go-pogotowie-gornicze,442014.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: MIKO w Czerwiec 22, 2014, 13:07:35
X specjalizacji w KSRG
XXX grup specjalistycznych
XXX WOO i COO 

A by psa wyciągnąć muszą przyjechać górnicy 500 km - coś tu k............. nie działa

Zresztą to nie pierwsza taka akcja - w Częstochowie również musieli przyjechać i uwolnić grotołaza bo wielki powszechny system KSRG się poddał .

Wnioski można samemu sobie dopowiedzieć
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Czerwiec 22, 2014, 16:59:55
X specjalizacji w KSRG
XXX grup specjalistycznych
XXX WOO i COO 

A by psa wyciągnąć muszą przyjechać górnicy 500 km - coś tu k............. nie działa

Zresztą to nie pierwsza taka akcja - w Częstochowie również musieli przyjechać i uwolnić grotołaza bo wielki powszechny system KSRG się poddał .

Wnioski można samemu sobie dopowiedzieć

Cud, że dojechali... Ale tak to jest jak zamiast podstawowego sprzętu do rat wysokościowego dla każdej JRG w Polsce kupuje się żuraw za 3.5 bańki, który nie jeździ do akcji...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: TomekASG_JRG w Czerwiec 22, 2014, 17:34:05
Ptaszki śpiewają ze na miejscu była SGRW Szczecin więc ciekawie się robi. Info nie potwierdzone tylko zasłyszane. Na zdjeciach jakaś spec grupa jest widoczna.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: ignacy b w Czerwiec 22, 2014, 22:01:20
Miko, ale o co chodzi - dla celów odpustowych, zawodów i tzw. ćwiczeń jest gites... A do ratowania wzywa się zawodowców - czyli podwójny gites...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 24, 2014, 13:29:17
Powiat Skarżyski - uwięziona sarna w studzience.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=46737
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Plastyk w Czerwiec 24, 2014, 17:32:34
Kędzierzyn-Koźle: Traktor w Odrze
http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/14313166108305/ (http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/14313166108305/)

SiS imponujące  :szalony: Szczególnie SCDz mający 40km w jedną stronę  ^_^
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: hacek w Czerwiec 24, 2014, 20:27:20
Kędzierzyn-Koźle: Traktor w Odrze
http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/14313166108305/ (http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/14313166108305/)

SiS imponujące  :szalony: Szczególnie SCDz mający 40km w jedną stronę  ^_^
(http://info.radiopark.com.pl/media/k2/items/cache/35e72a9127a29a3cae94aca2e76b27e5_XL.jpg)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 28, 2014, 18:23:12
Wjechał mercedesem do dyskontu.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,wjechal-mercedesem-do-dyskontu,127061,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: piotr92strazak w Czerwiec 28, 2014, 23:50:30
Dzieciak utknął w bańce
http://www.youtube.com/watch?v=cLjk5NwyI_M
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Lipiec 16, 2014, 19:52:42
30-metrowy dźwig przewrócił się na sklep.

http://www.tvn24.pl/30-metrowy-dzwig-przewrocil-sie-na-sklep,450543,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: rafal.bula w Lipiec 16, 2014, 20:01:38
30-metrowy dźwig przewrócił się na sklep.

http://www.tvn24.pl/30-metrowy-dzwig-przewrocil-sie-na-sklep,450543,s.html
Całe szczęście, że sytuację ogarnęła "grupa ratownictwa wysokogórskiego".
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Łukasz Telus w Lipiec 17, 2014, 16:09:46
Utknął z głową w... śmietniku (FILM)

Cytuj
Mieszkaniec Świdnicy tak bardzo interesował się zawartością śmietnika, że... utknął w środku.

Świadkowie zdarzenia wezwali straż pożarną. Mężczyzna prawdopodobnie poszukiwał odpadów, które udałoby się spieniężyć. Ale robił to tak zawzięcie i dokładnie, że za głęboko wetknął głową i niestety utknęła we wlocie. Na szczęście, strażacy wydostali nieszczęśnika. Jest cały i zdrowy. Jeden ze świadków całe zdarzenie nagrał komórką.

https://www.youtube.com/watch?v=coPyud1WbNo
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Lipiec 30, 2014, 18:55:33
Piorun uderzył w wiatrak. Pożar na wysokości 100 metrów.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,piorun-uderzyl-w-wiatrak-pozar-na-wysokosci-100-metrow,129143,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Sierpień 08, 2014, 19:47:19
Spłonęła motorówka w gdyńskiej marinie.

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,splonela-motorowka-w-gdynskiej-marinie,129847,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fireman22 w Sierpień 09, 2014, 22:42:36
Strażacy myli kaczki  :straz:

http://www.tvn24.pl/800-litrow-oleistej-substancji-w-rzece-strazacy-musieli-wyszorowac-kaczki,457713,s.html

oraz czołg spadł z lawety

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,czolg-zsunal-sie-z-lawety-jechal-na-plan-filmowy,129870,html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Sierpień 11, 2014, 08:49:51
Pięć godzin w wagoniku. Kolejka po prostu się zatrzymała.

Cytuj
Strażacy uratowali 24 osoby, które utknęły w wagoniku kolejki Joker's Jinx w niedzielę w Upper Marlboro (Maryland). Kolejka zatrzymała się na wysokości ok. 15 metrów nad powierzchnią ziemi, dlatego ratownicy użyli drabin i podnośnika. Cała akcja trwała ponad 5 godzin, ale nikt nie odniósł większych obrażeń i skończyło się wyłącznie na strachu.

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/piec-godzin-w-wagoniku-kolejka-po-prostu-sie-zatrzymala,1307449.html?playlist_id=12799
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Sierpień 17, 2014, 17:56:47
https://www.youtube.com/watch?v=lDZLdGi8Y4k

Wyciąganie kota spod kontenera!
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Robson71 w Sierpień 28, 2014, 14:11:40
http://kontakt24.tvn24.pl/index.php/temat,interwencja-strazakow-uratowala-mu-zycie,140240.html?categoryId=496
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Columbus w Sierpień 29, 2014, 22:31:40
http://www.rc.fm/polityczne/konopie-warte-1000000-zlotych.html
(https://dl.dropboxusercontent.com/s/rzmc5oy1ikrtpup/0002-800x600.jpg?dl=0)
Trochę nietypowa akcja.  Na jednym ze zdjęć widać jak w likwidacji uprawy konopi pomagali strażacy. Chyba nie byli później na haju.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Sierpień 29, 2014, 22:40:52
„Na pomoc zwierzakom”

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=47136
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Wrzesień 12, 2014, 19:33:57
Spryt i doświadczenie. Tak strażacy ratują zwierzęta.

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/spryt-i-doswiadczenie-tak-strazacy-ratuja-zwierzeta,464245.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Wrzesień 17, 2014, 12:24:22
Pożar elektrowni wiatrowej w Pągowie. Strażacy byli bezradni.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140913/POWIAT06/140919727
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Wrzesień 18, 2014, 20:21:14
Paralotniarz wylądował na lampie w centrum Sopotu

http://www.tvn24.pl/paralotniarz-wyladowal-na-lampie-w-centrum-sopotu,469461,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: fire45 w Wrzesień 21, 2014, 12:28:23
Interwencja: Agresywne zwierze utrudnia działania ZRM
http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/15937279108305/
Cytuj
JRG 2 Kędzierzyn-Koźle    GBA 2/24/2,5 RENAULT (Pojazd)    
OSP Zakrzów    GBA 2,5/16 STAR 244 (Pojazd)    
OSP Polska Cerekiew    GBA 2,5/16 STAR L 70/MAN (Pojazd)    
OSP Polska Cerekiew    GBA -Rt 2,5/30/6 Mercedes-Benz Atego (Pojazd)    
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: superfire w Wrzesień 21, 2014, 22:05:39
Interwencja: Agresywne zwierze utrudnia działania ZRM
http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/15937279108305/
Cytuj
JRG 2 Kędzierzyn-Koźle    GBA 2/24/2,5 RENAULT (Pojazd)    
OSP Zakrzów    GBA 2,5/16 STAR 244 (Pojazd)    
OSP Polska Cerekiew    GBA 2,5/16 STAR L 70/MAN (Pojazd)    
OSP Polska Cerekiew    GBA -Rt 2,5/30/6 Mercedes-Benz Atego (Pojazd)    
Z treści zgłoszenia które przekazało na SK K-Koźle wynikało
że agresywnie zachowujący się byk zaatakował mężczyznę
i stanowi dalej realne zagrożenie.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono
że za domem na pastwisku leży mężczyzna którego zaatakował byk .
Przystąpiono do KPP niestety wstępnie stwierdzono zgon co
po przybyciu ZRM potwierdził lekarz.
Dalsze działania JOP polegały na izolowaniu stada wolno
biegających byków.
Następnie teren przekazano policji .
Agresywne zwierzęta najprawdopodobniej zostaną przekazane
firmie która odtransportuje je do ubojni.

Info z :http://osppolskacerekiew.turio.pl/index.php?p=1_8_interwencje
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Wrzesień 21, 2014, 22:53:24
Cytuj
Przystąpiono do KPP niestety wstępnie stwierdzono zgon co po przybyciu ZRM potwierdził lekarz.

Od kiedy, to strażacy wstępnie stwierdzają zgon, a lekarze potwierdzają?  :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: superfire w Wrzesień 21, 2014, 23:12:27
Cytuj
Przystąpiono do KPP niestety wstępnie stwierdzono zgon co po przybyciu ZRM potwierdził lekarz.

Od kiedy, to strażacy wstępnie stwierdzają zgon, a lekarze potwierdzają?  :gwiazdki:

Może i trochę źle napisane masz rację. Ale... jak dobrze ci wiadomo to lekarz stwierdza zgon a nie strażak.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: fire45 w Wrzesień 22, 2014, 00:12:16
@superfire - byłeś przy tej akcji? Ciekaw jestem, jak wyglądało zabezpieczenie tej sytuacji...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Wrzesień 25, 2014, 19:24:18
Pod Volkswagenem zarwał się drewniany mostek.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=47236
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Wrzesień 26, 2014, 12:49:39
Może nie nietypowe, ale medialne:

Cytuj
Zbigniew Girzyński miał wypadek. Ze zgniecionego samochodu wyciągnęli go strażacy

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zbigniew-girzynski-mial-wypadek-ze-zgniecionego-samochodu-wyciagneli-go-strazacy/bkqp8

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,hofman-girzynski-poobijany-br-za-kilka-dni-powinien-opuscic-szpital,143801.html

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zbigniew-girzynski-ranny-w-wypadku-br-nadal-nie-wiadomo-kto-zawinil,143773.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: rafal.bula w Wrzesień 29, 2014, 15:26:00
Strażacy uratowali z pożaru całą rodzinę (https://twitter.com/LaceyFireDist3/status/515630962227834880)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Wrzesień 30, 2014, 16:26:45
Pomorskie, Korzeniewo gm. Kwidzyn, Zatonięcie transportera BRDM-2 w rzece Wiśle.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=47249
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Październik 03, 2014, 16:58:56
strażacy uratowali 2 szczeniaki dzięki wykonanej RKO.
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/straz-pozarna-reanimowala-szczeniaki,144705,1,0.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: hary01 w Październik 03, 2014, 18:18:43
Na ratunek dzikom. :gwiazdki:

http://www.zyciesiedleckie.pl/wiecej-newsow/9870-dziki-topily-sie-w-gorzelni

http://www.youtube.com/watch?v=AN3rkSd-neE&feature=youtu.be
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: wujo 2010 w Październik 06, 2014, 09:56:04
 To zdjęcie daje dużo do myślenia . Jedni ratują , drudzy niszczą . Warunki akcji podczas wojny są w pewniej mierze bardzo nietypowe  :(
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/trwaj%C4%85-walki-na-wschodzie-ukrainy-w-doniecku-ranni-cywile/ar-BB7FfGa
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Kamillos w Październik 06, 2014, 14:30:17
Owce :D

http://www.sadeczanin.info/gospodarka,6/straz-lapie-owce-na-miasto-wypuscila-je-ubojnia-to-protest-bankrutujemy-ludzie-na-bruk,64563
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: stvari w Październik 07, 2014, 23:28:54
Poznań: JRG 7 - dziecko uwięzione w huśtawce.

Cytuj
Na jednym z placów zabaw na poznańskich Ratajach 8-latek utknął w huśtawce i nie mógł się z niej samodzielnie wydostać. Strażacy częściowo zdemontowali huśtawkę i po kilku minutach uwolnili chłopca. Po zakończonych działaniach huśtawka w stanie nienaruszonym została zamontowana ponownie. Młodemu człowiekowi poza chwilami stresu nic się nie stało.

http://www.kmpsp.poznan.pl/2014-10-05/jrg-7-dziecko-uwiezione-w-hustawce (http://www.kmpsp.poznan.pl/2014-10-05/jrg-7-dziecko-uwiezione-w-hustawce)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Październik 08, 2014, 18:39:36
Pijane dziki w gorzelni.

Cytuj
Przez ponad dwie godziny ze zbiornika z wodą w gorzelni w Krzesku strażacy wyławiali stado dzików, które wcześniej najadły się słodu. Utrzymują, że była to najzabawniejsza akcja, w jakiej uczestniczyli.

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/pijane-dziki-w-gorzelni,1348689.html?playlist_id=12799

http://www.youtube.com/watch?v=AN3rkSd-neE
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: rafal.bula w Październik 08, 2014, 20:52:36
Pożar śmietnika też może być groźny:
W centrum Gdańska spłonął śmietnik. Strażacy znaleźli ciała dwóch osób (http://www.tvn24.pl/w-centrum-gdanska-splonal-smietnik-strazacy-znalezli-ciala-dwoch-osob,475834,s.html)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Październik 14, 2014, 11:31:38
Pacjent z podejrzeniem eboli w łódzkim szpitalu. "Jest pijany, nie ma z nim kontaktu"

Cytuj
Na miejsce ściągnięto także dwa wozy strażackie. Po rozłożeniu śluzy, przez którą wniesiono pacjenta, strażacy odjechali.

http://wyborcza.pl/1,75478,16798119,Pacjent_z_podejrzeniem_eboli_w_lodzkim_szpitalu.html

Cytuj
Ratownicy zgodnie z procedurami obficie polali jej wnętrze płynami dezynfekującymi. Mimo to strażacy nie byli pewni, czy nie stanowi on zagrożenia biologicznego. Postanowiono więc prewencyjnie aresztować ambulans na terenie szpitala. Dopiero przed zmrokiem został wypuszczony do bazy.

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,16798986,_Operacja_ebola__w_Lodzi__Czy_pacjent_byl_nietrzezwy_.html

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Październik 17, 2014, 21:19:13
Strażacy uratowali psy

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=2777
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Październik 31, 2014, 19:00:42
http://www.tvn24.pl/straz-pozarna-slucham-szybko-pali-sie-kilka-samochodow-za-chwile-domy-zaczna,483658,s.html (http://www.tvn24.pl/straz-pozarna-slucham-szybko-pali-sie-kilka-samochodow-za-chwile-domy-zaczna,483658,s.html)

W Gdańsku jakiś fan motoryzacji i piroman w jednej osobie znowu w akcji ;)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: stvari w Październik 31, 2014, 23:30:25
JRG 9 Poznań: obalony Lech

Cytuj
W samo południe dnia 31.10.14 r. zastępy GCBA RT 5/35 i SCD-30 z JRG-9, zostały wezwane do dość niecodziennego zdarzenia. W samym sercu parku Muzeum Pałacu w Rogalinie uszkodzeniu uległ jeden z zabytkowych dębów - Lech. Ów pomnik przyrody ukruszył się u podstawy martwego fragmentu pnia, po czym zawisł na żywych fragmentach korony. Po rozpoznaniu sytuacji na miejsce wezwane zostały zastępy SCDz40 LIEBHERR i SCRt MEGA CITY z JRG-7. Niemałym wyzwaniem dla pojazdów specjalnych, przystosowanych do ruchu miejskiego okazał się sam dojazd w okolice zabytkowych dębów. W grząskich, krętych dróżkach parku, wozy grzęzły kilkakrotnie. Ostatecznie dzięki zaangażowaniu i wspólnemu wysiłkowi, udało się bezpiecznie dojechać do celu i bez uszkodzenia zdjąć z drzewa oderwany segment. Cała operacja odbywała się pod czujnym okiem pracowników parku oraz konserwatorów zabytków.

Link do artykułu ze zdjęciami: http://www.kmpsp.poznan.pl/2014-10-31/obalony-lech (http://www.kmpsp.poznan.pl/2014-10-31/obalony-lech)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: fire45 w Listopad 02, 2014, 13:16:23
http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/7092281108303/
Może nic dziwnego, ale... http://www.24opole.pl/15997,Syn_zabil_ojca_i_uciekl_._W_Lewinie_Brzeskim_trwa_policyjna_oblawa.,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Łukasz Telus w Listopad 02, 2014, 19:39:02
Policyjna obława na Opolszczyźnie. Syn zabił ojca?
http://www.tvn24.pl/policyjna-oblawa-na-opolszczyznie-syn-zabil-ojca,484195,s.html

Trzy godziny szukali chłopca w kanałach. Dziecko odnalezione, przyprowadziła je matka
http://www.tvn24.pl/trzy-godziny-szukali-chlopca-w-kanalach-dziecko-odnalezione-przyprowadzila-je-matka,484207,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: stvari w Listopad 02, 2014, 23:43:37
Następna dzisiejsza interwencja z województwa opolskiego:

Cytuj
Obrączka na spuchniętym palcu kobiety

  -_-

I jeszcze ta godzina: 00:08:15  ^_^

http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/6181169108312/ (http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/6181169108312/)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 03, 2014, 00:02:49
Samochód oblany silnie żrącym kwasem. Akcja służb.

http://kontakt24.tvn24.pl/samochod-oblany-silnie-zracym-kwasem-akcja-sluzb,148086.html

Trzy godziny szukali chłopca w kanałach. Dziecko odnalezione, przyprowadziła je matka.

http://www.tvn24.pl/trzy-godziny-szukali-chlopca-w-kanalach-dziecko-odnalezione-przyprowadzila-je-matka,484207,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w Listopad 05, 2014, 10:21:45
Niegrzeczna huśtawka nie chciała wypuścić pani... a może chciała dać nauczkę i zwrócić uwagę, że pani nieco przytęga?

Cytuj
Lubelscy strażacy zostali wezwani do nietypowej interwencji. 21-letnia kobieta zaklinowała się na huśtawce. Do zdarzenia doszło w poniedziałek przy ul. Wapowskiego w Lublinie.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141105/LUBLIN/141109839
https://www.youtube.com/watch?v=4iCVhRm6R4M
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 10, 2014, 18:19:04
Wyjęli deskę z głowy pacjenta. "Niesamowity łut szczęścia"

Cytuj
Mężczyzna początkowo trafił do szpitala w Koninie. Tam lekarze szybko zwrócili się o pomoc do... strażaków. Ci pod nadzorem lekarza skrócili deskę. Dzięki temu można było wykonać prześwietlenie głowy 40-latka.

http://www.tvn24.pl/wyjeli-deske-z-glowy-pacjenta-niesamowity-lut-szczescia,487033,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 13, 2014, 16:09:17
Akcja ratunkowa w Nowym Jorku. Utknęli na 69. piętrze World Trade Center

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/akcja-ratunkowa-w-nowym-jorku-utkneli-na-69-pietrze-world-trade-center/xe7k7
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Benq2 w Listopad 13, 2014, 20:44:24
Cytuj
Akcja ratunkowa w Nowym Jorku. Utknęli na 69. piętrze World Trade Center
Nie World Trade Center tylko One World Center, w WTC wleciał samolot kilka lat temu ;)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: lukaszenko w Listopad 17, 2014, 17:24:44
Płonąca hala ze śmieciami w Skierniewicach

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3649932,pozar-w-skierniewicach-plonie-hala-ze-smieciami-zdjecia,id,t.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 17, 2014, 19:58:22
Paliło się aluminium

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=2852
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 18, 2014, 16:27:07
W Borach Dolnośląskich płonie ponad 700-letni dąb "Chrobry"

http://podroze.onet.pl/w-borach-dolnoslaskich-plonie-ponad-700-letni-dab-chrobry/n2d0y

http://kontakt24.tvn24.pl/plonie-dab-chrobry-akcja-moze-potrwac-cala-noc,149851.html

Akcja jeszcze trwa.

http://kontakt24.tvn24.pl/jak-uratowac-chrobrego-wciaz-pojawiaja-sie-plomienie,149851.html

http://kontakt24.tvn24.pl/kamera-termowizyjna-substancje-wzmacniajace-straz-i-lesnicy-walcza-o-chrobrego,149851.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Plastyk w Listopad 19, 2014, 20:24:27
Zdarzenie rangi międzynarodowej  ^_^
http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/9567769108309/ (http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/9567769108309/)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Listopad 21, 2014, 18:41:47
A czy uważasz to za "typową" akcję? Kilkadziesiąt jednostek brało udział w gaszeniu, nie tylko z powiatu, ale i z innych części województwa.

O, patrz.. Dziś znowu "nietypowa", wg. Ciebie, akcja. Tym razem w Turku. Nie uważasz, że dość często mamy te "nietypowe" pożary???
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: lukaszenko w Listopad 21, 2014, 22:42:29
Nieznana substancja rozpylona w szkole

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3645828,ewakuacja-szkoly-w-lowiczu-uczniowie-zatruli-sie-nieznana-substancja-zdjecia,2,id,t,sg.html#galeria-material
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Grudzień 02, 2014, 16:37:59
Koń topił się w stawie. Uratowali go strażacy.

http://www.tvn24.pl/strazacy-wyciagneli-ze-stawu-konia,494840,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Plastyk w Grudzień 07, 2014, 16:10:05
Otyły mężczyzna zaklinowany w wannie...  :szalony:
http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/9755051108309/ (http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/9755051108309/)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Grudzień 17, 2014, 18:19:20
Maszynista widział człowieka, czuł uderzenie. Strażacy szukali ciała, nie znaleźli

http://www.tvn24.pl/pociag-potracil-mezczyzne-ciala-nie-znaleziono,499353,s.html

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Grudzień 20, 2014, 23:36:31
Wiatr przewrócił ogromną choinkę pod Oknem Papieskim w Krakowie.

http://www.tvn24.pl/krakow,50/wiatr-przewrocil-choinke-pod-oknem-papieskim-w-krakowie,500392.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Grudzień 22, 2014, 16:25:54
Uwięziony jeleń.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=47782
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 27, 2015, 22:29:15
Nietypowa akcja - uwięziona dłoń.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=47967
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 28, 2015, 23:44:45
Domowe egzorcyzmy? "Działy się dziwne rzeczy". Cała rodzina w szpitalu.

http://www.tvn24.pl/domowe-egzorcyzmy-w-lublinie-cala-rodzina-w-szpitalu,510082,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: wujo 2010 w Styczeń 29, 2015, 21:46:16
Wybiło szambo no to wiadomo że po Straż się dzwoni ;)
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.654952027946666.1073741928.263350497106823&type=1
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w Styczeń 30, 2015, 14:40:43
Nie oni pierwsi
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130507/LUBLIN/130509712

MZ jak MZ... jak można pompować czysta wodę to można pompować i... tylko trochę bardziej śmierdzi.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: sowa80 w Luty 08, 2015, 15:07:22
Nieszczęsny los konia w wykopie.

Zdjęcia są mistrzowskie.

http://www.ospbabice.waw.pl/wypadek_blizne_marzec_2014.htm

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zero-11 w Luty 09, 2015, 18:22:29
Nietypowa akcja - uwięziona dłoń.
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=47967

ostatnio kumpel z jednej ze stołecznych JRG był przy działaniach, gdzie podczas imprezki studenckiej w wynajmowanym mieszkaniu jednemu studentowi palec utkwił w mechanizmie rozkładającym łóżko (sprężyny, napinacze..). Przed dojazdem SP podchmieleni koledzy próbowali pomóc nieszczęśnikowi skacząc po tym łóżku  :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Luty 12, 2015, 23:07:02
Noworodek spłukany w toalecie. Ratownicy wydostali go żywego. (http://wereblog.com/newborn-baby-saved-by-fire-fighters)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Feuerwehrmann w Luty 13, 2015, 11:37:35
http://kontakt24.tvn24.pl/sg/papuga-poczula-zew-wolnosci-strazacy-w-akcji,157779.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Luty 14, 2015, 13:53:36
Coś z Hiszpanii dla chemików: http://joemonster.org/art/31121/Trujaca_pomaranczowa_chmura_nad_Katalonia
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: piotr92strazak w Luty 20, 2015, 16:09:13
Wyciąganie dzika http://www.youtube.com/watch?v=dPHczf5UAbs
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: hacek w Luty 21, 2015, 12:25:15
http://rt.com/news/234275-dubai-residential-tower-fire/

Pożar najwyższego mieszkalnego budynku świata, paliło się na co najmniej 15 piętrach.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: sorbent w Luty 23, 2015, 08:11:39
Prowadzenie (przez ponad 2 godziny) masażu serca osoby w hipotermii - na SOR!! tak jakoś wyszło

http://www.olawa24.pl/a/czytaj/pomagaja_ratowac_zycie_pacjenta_w_hipotermii/2271
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: tomek2 w Luty 25, 2015, 08:11:16
Napewno nie akcja, ale AKCJA napewno:

http://www.tvn24.pl/nikt-nie-przyszedl-na-urodziny-6-latka-niespodzianka-od-sasiadow,518233,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Feuerwehrmann w Luty 26, 2015, 23:59:42
Za http://www.straz.bialapodlaska.pl/km/statystyki.asp?id=3

Cytuj
2015-02-24 10:06:00 - Miejscowe zagrożenie - Grabanów - Śmieciarka ugrzęzła na błotnistej drodze.

 :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: starkNT w Marzec 01, 2015, 00:06:24
ptak w klatce wentylacyjnej. http://www.pnt.info.pl/news.php?readmore=3896
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: bartu w Marzec 03, 2015, 20:22:03
Przeciwnicy wiatrakowców zaorani  :P DWA wiatrakowce i śmigłowiec w akcji!
http://www.kppspsochaczew.pl/2015/03/03/poszukiwanie-zaginionej-72-latki-w-puszczy-kampinoskiej/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Marzec 13, 2015, 13:24:41
Pożar w zakładzie energetycznym. Białystok nie przeczyta, bo nie mają prądu :D

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,138764,17563778,Wielka_awaria__Bialystok_bez_zasilania__Pozar_w_zakladzie.html?lokale=rzeszow#BoxNewsLink
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: tomek2 w Marzec 17, 2015, 07:52:52

Kobieta paliła w piecu telefonami komórkowymi , ciekawe jaka marka tak ją rozsierdziła?

http://kontakt24.tvn24.pl/palila-w-piecu-telefonami-komorkowymi-postawila-na-nogi-strazakow,161317.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Marzec 24, 2015, 15:39:08
Gonili nietypowe zwierze: http://wiadomosci.onet.pl/slask/w-ledzinach-doszlo-do-nietypowego-poscigu-z-jednego-z-domow-uciekl-kangur/660gpj
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 26, 2015, 10:59:37
Koza utknęła w 11-metrowej studni. Strażacy musieli użyć sprzętu wysokościowego

http://www.tvn24.pl/poznan,43/koza-utknela-w-11-metrowej-studni,527796.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Porta w Marzec 26, 2015, 12:42:55
http://remiza.com.pl/aktualnosc/4484/Pozar_w_remizie.html

Ogień pojawił się w pomieszczeniu socjalnym. Najprawdopodobniej w wyniku pożaru załączyła się syrena, która zaalarmowała strażaków-ochotników. Ci, po przybyciu pod budynek remizy ujrzeli wydobywające się kłęby dymu ze swojej macierzystej jednostki.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 08, 2015, 21:59:23
Operator dźwigu uszkodził bark i utknął na wysokości 40 metrów.

http://www.tvn24.pl/wypadek-na-budowie-strazacy-sciagali-pracownika-z-dzwigu,531533,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 23, 2015, 17:28:00
Jelonek utknął w potoku. Pomogli strażacy

http://www.tvn24.pl/nieostrozny-jelonek-utknal-w-potoku-pomogli-strazacy,536131,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: danielek1212 w Maj 02, 2015, 14:34:23
https://www.youtube.com/watch?v=coPyud1WbNo#t=37 Mężczyzna utknął głową w śmietniku ze szkłem. Świdnica  :rofl:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Maj 03, 2015, 14:29:02
Przebijam!
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-mezczyzna-utknal-w-koszu-nad-boiskiem-do-koszykowki,nId,1727311#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Maj 15, 2015, 16:45:31
Koń w kanale: http://joemonster.org/filmy/68942/Na_ratunek_koniowi_ktory_wpadl_w_pulapke
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 21, 2015, 18:35:40
Niecodzienna akcja strażaków

Cytuj
Strażaków z jednostki w Rynie (pow. giżycki) wezwano do pożaru... żeremi bobrowych - informuje portal wm.pl.

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=3314

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 26, 2015, 16:16:06
Pożar ścianki wspinaczkowej

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=3319

Skomplikowana operacja usunięcia roweru. W akcji strażnicy miejscy, firma holująca i strażacy

http://kontakt24.tvn24.pl/skomplikowana-operacja-usuniecia-roweru-w-akcji-straznicy-miejscy-firma-holujaca-i-strazacy,169627.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Maj 26, 2015, 18:59:51
Skomplikowana operacja usunięcia roweru. W akcji strażnicy miejscy, firma holująca i strażacy
   
Rozumiem, że "skomplikowana", rozumiem że to "pomoc innym służbom" - nie rozumiem tylko dlaczego my to robiliśmy. :wall: Na jakiej podstawie został wysłany zastęp oraz na jakiej podstawie KDR podjął decyzję o odcięciu zapięcia. Co mnie obchodzi że jest tam zakaz , itp. To zapięcie mogło kosztować poza tym duże pieniądze.... 
   A jak straż miejska będzie miała problem z zapięciem blokady na kole źle zaparkowanego auta to też przyjedziemy i podniesiemy poduszkami auto, aby mieli lepszy dostęp do zawieszenia ?? Może panom ze "śmieciarki" też będziemy rozcinali na mniejsze kawałki śmieci, bo im się nie mieszczą do komory zsypowej ??
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w Maj 26, 2015, 21:29:43
Nowy Lipowiec: Koń wszedł po schodach do domu na korytarz. Interweniowali strażacy

http://www.lublin112.pl/nowy-lipowiec-kon-wszedl-schodach-domu-korytarz-interweniowali-strazacy/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 27, 2015, 14:45:27
Rój pszczół obsiadł samochód w centrum Szczecinka

http://www.tvn24.pl/strazacy-usuwali-roj-pszczol-z-auta-w-centrum-szczecinka,546099,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: janosik w Maj 28, 2015, 08:28:17
Wyjątkowo spokojne pszczoły...
http://www.szczecin.kwpsp.gov.pl/?type=memberarticle&action=view&id=2830
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: HanySAnimal w Czerwiec 13, 2015, 09:41:30
Dom spłonął dwukrotnie :krzyk: :pyt:

http://www.tvn24.pl/pozar-w-janczewie-pod-gorzowem-wlkp,550962,s.html#autoplay
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: hasici99 w Czerwiec 13, 2015, 10:57:54
Dom spłonął dwukrotnie :krzyk: :pyt:

http://www.tvn24.pl/pozar-w-janczewie-pod-gorzowem-wlkp,550962,s.html#autoplay

Może być ciekawie w tej sytuacji. Czyżby Panowie odjechali pozostawiając tlące się poddasze? Tłumaczenie Pana Brygadiera że wlali tam dużo wody i zalali dom, delikatnie mówiąc nie powinno być wypowiadane przez oficera PSP. Można wlać do domu cysternę a to nie oznacza że pożar będzie zlikwidowany. 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: HanySAnimal w Czerwiec 13, 2015, 12:44:57
Pytanie czy aby napewno dobrze sprawdzili kamerami czy nie ma juz nigdzie źródła ognia. Dziwi tylko fakt ze drugi pozar wybuchł 6h po ugaszeniu pierwszego.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: maniera w Czerwiec 13, 2015, 12:45:26
Skomplikowana operacja usunięcia roweru. W akcji strażnicy miejscy, firma holująca i strażacy
   
Rozumiem, że "skomplikowana", rozumiem że to "pomoc innym służbom" - nie rozumiem tylko dlaczego my to robiliśmy. :wall: Na jakiej podstawie został wysłany zastęp oraz na jakiej podstawie KDR podjął decyzję o odcięciu zapięcia. Co mnie obchodzi że jest tam zakaz , itp. To zapięcie mogło kosztować poza tym duże pieniądze.... 
   A jak straż miejska będzie miała problem z zapięciem blokady na kole źle zaparkowanego auta to też przyjedziemy i podniesiemy poduszkami auto, aby mieli lepszy dostęp do zawieszenia ?? Może panom ze "śmieciarki" też będziemy rozcinali na mniejsze kawałki śmieci, bo im się nie mieszczą do komory zsypowej ??
pozdrawiam
Też jestem ciekaw jak to będzie wyglądało, myślę o obciążeniu kosztami działania Straży Pożarnej
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: HanySAnimal w Czerwiec 13, 2015, 12:50:21
Skomplikowana operacja usunięcia roweru. W akcji strażnicy miejscy, firma holująca i strażacy
   
Rozumiem, że "skomplikowana", rozumiem że to "pomoc innym służbom" - nie rozumiem tylko dlaczego my to robiliśmy. :wall: Na jakiej podstawie został wysłany zastęp oraz na jakiej podstawie KDR podjął decyzję o odcięciu zapięcia. Co mnie obchodzi że jest tam zakaz , itp. To zapięcie mogło kosztować poza tym duże pieniądze.... 
   A jak straż miejska będzie miała problem z zapięciem blokady na kole źle zaparkowanego auta to też przyjedziemy i podniesiemy poduszkami auto, aby mieli lepszy dostęp do zawieszenia ?? Może panom ze "śmieciarki" też będziemy rozcinali na mniejsze kawałki śmieci, bo im się nie mieszczą do komory zsypowej ??
pozdrawiam
Też jestem ciekaw jak to będzie wyglądało, myślę o obciążeniu kosztami działania Straży Pożarnej

"Jak dodaje rzeczniczka straży miejskiej, takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. Cała akcja trwała godzinę, jej kosztami obciążony zostanie właściciel roweru. Do tej pory nie zgłosił się po odbiór jednośladu."

Nie dziwi, że się nie zgłosił. Koszta za akcję przewyższają koszt roweru :rofl: tez bym się nie zgłosił :P
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: maniera w Czerwiec 13, 2015, 12:56:51
Dom spłonął dwukrotnie :krzyk: :pyt:

http://www.tvn24.pl/pozar-w-janczewie-pod-gorzowem-wlkp,550962,s.html#autoplay
Stało się i już, gdzie zachowanie rzecznika w pełni nieprofesjonalne. Stawianie się" w takim momencie to wyraz braku doświadczenia i tyle. Powinien stwierdzić - sprawa jest badana - prowadzimy analizę itp. Śpiewka o tym jak to każdy pożar jest inny i koniec czekamy na wyniki dochodzenia. Mieszkańcom serdecznie współczuje. Gdyby go identyfikować po stroju to i tak nie wiadomo co to za druh. A i tak jednocześnie kolejny poważny błąd Pana Rzecznika, bo powinien wystąpić zupełnie w cywilu i na neutralnym tle. Nit dokładnie nie wie jak sprawa się skończy w związku z czym powinno się unikać używania symboli identyfikujących ze służbą.

Natomiast śledząc relację to same dziwne niewiadome:
1.Źle podany adres, przy tylu mieszkańcach domu,. nikt nie dzwonił i nie pytał "gdzie jesteście"?
2. Po pierwszym pożarze wszyscy mieszkańcy spokojnie położyli się spać?
3. Za drugim razem pożar rozwinął się do rozmiarów większych jak pierwotnie gdzie wszystko no choćby prawie wszytko było zalane?
4. I szczera wypowiedź mieszkanki to wszystko trzeba zburzyć do końca i wybudować od nowa?
Wnioski ... .
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 19, 2015, 15:53:05
Samica daniela topiła się w zalanym kamieniołomie. Uratowali ją strażacy

http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/strazacy-wyciagali-z-wody-daniela,553001.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Lipiec 05, 2015, 08:40:35
Próbował się ukryć przed policją, utknął w kominie. "Musieliśmy mu podawać tlen"

http://www.tvn24.pl/ukrywal-sie-przed-policja-utknal-w-kominie,557278,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Lipiec 07, 2015, 14:42:02
Żukowo. Pół tony śniętych ryb.

http://kartuzy.info/wiadomosc,22865,Zukowo-Pol-tony-snietych-ryb.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: fire45 w Lipiec 28, 2015, 21:17:40
http://psp.opole.pl/aktualnosci/20-latek-wypadl-z-pociagu/

Cytuj
W poniedziałek 27 lipca o godzinie 22:48 Państwowa Straż Pożarna uzyskała z Policji informację o wypadnięciu człowieka z pociągu w okolicy Zdzieszowic i prośbę o wsparcie w jego poszukiwaniach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej kierujący działaniem ratowniczym uzyskał informację, że mężczyzna, który wypadł z pociągu został odnaleziony niedaleko nastawni na szlaku kolejowym Raszowa - Zdzieszowice (84,50 km). Mężczyzna był w ciężkim stanie, ale był przytomny. Ponieważ nie było możliwości dotarcia pojazdem pożarniczym na miejsce zdarzenia, a była konieczność udzielenia poszkodowanemu pomocy medycznej, strażacy udali się na wskazane miejsce pieszo, zabierając ze sobą sprzęt do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na czas prowadzonych działań ruch pociągów na szlaku kolejowym został wstrzymany. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i oświetleniu miejsca zdarzenia. Pierwszy zespół ratownictwa medycznego dojechał na miejsce zdarzenia jednym z zatrzymanych wcześniej pociągów i następnie mężczyzna został zabrany pociągiem, co pozwoliło na nietypową ewakuację poszkodowanego do ambulansu PRM.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Sierpień 18, 2015, 15:59:34
83-latek przez kilkanaście godzin był uwięziony w wannie. Uratowali go strażacy.

http://www.tvn24.pl/poznan,43/kilkanascie-godzin-w-wannie-strazacy-uratowali-83-latka,569638.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pawel_jumper w Sierpień 18, 2015, 21:25:07
http://torun.naszemiasto.pl/artykul/wypadek-pod-toruniem-1000-litrow-spirytusu-rozlalo-sie-na,3482477,artgal,t,id,tm.html

Cytuj
Wypadek pod Toruniem. 1000 litrów spirytusu rozlało się na drogę
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: świeży gasior w Sierpień 28, 2015, 14:54:19
"Strażacy umyli szkielet walenia"
http://www.tvn24.pl/zakonczyla-sie-sekcja-zwlok-wieloryba,572366,s.html (http://www.tvn24.pl/zakonczyla-sie-sekcja-zwlok-wieloryba,572366,s.html)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Październik 06, 2015, 12:32:34
" bomba zaczęła dymić... Na miejscu pojawili się strażacy kturzy oblali bombę pianą..."
http://www.tvn24.pl/bomba-lotnicza-w-gdynskim-liceum,583276,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Siedem w Październik 23, 2015, 20:45:32
http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/art/9020437,w-pozarze-pajak-gigant-rzucil-sie-na-strazaka-zdjecia-wideo,id,t.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Listopad 13, 2015, 15:02:32
Krowy wpadły do szamba. Do wyciągnięcia użyto holownika

http://kontakt24.tvn24.pl/krowy-wpadly-do-szamba-do-wyciagniecia-uzyto-holownika,185497.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: GP_Rbk_Chka w Listopad 15, 2015, 14:38:41
Koń wpadł do bagna

http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/40673/Nowy_Targ_kon_wpadl_do_bagna_zdjecia.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: wojtek23 w Listopad 15, 2015, 15:06:57
...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: traktor w Listopad 18, 2015, 16:27:32
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/9097858,wypadek-przy-zabiej-sciezce-strazak-spadl-z-wysokosci-usuwal-blache-z-dachu-kosciola,id,t.html
Kolega spadł podczas opuszczania na linie z wozu "drabiniastego"
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: blazej603544 w Listopad 19, 2015, 21:40:03
http://www.rawicz24.pl/artykuly/uciekl-mysliwym-spod-kul-zycie-uratowali-mu-straza,47493.htm
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Benq2 w Listopad 27, 2015, 12:05:08
http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/tczew-pozar-zabytkowego-mostu-strazacy-walczyli-z-ogniem-trzy-godziny/081ezn
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Grudzień 08, 2015, 15:45:03
http://www.tvn24.pl/choszczno-na-prosbe-pieciolatki-starazacy-wyciagneli-z-pozaru-psa,601124,s.html

http://www.tvn24.pl/strazacy-z-jarocina-przypadkiem-uratowali-kilkanascie-osob-od-zatrucia,601804,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Grudzień 12, 2015, 23:32:51
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/zachodniopomorskie/Operacja-Rozruch/idn:49564
 :fiuu: :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Grudzień 22, 2015, 18:27:32
http://www.psp.krakow.pl/wydarzenia.php?id=506
Chyba dość skomplikowane MZ w Krakowie, polecam galerie
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: marcin10312 w Grudzień 22, 2015, 23:47:51
Wypadek na przejeździe kolejowym w Krakowie (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.923939217654982.1073742096.381973488518227&amp%3Bamp%3Bamp%3Bamp%3Bamp%3Bamp%3Bamp%3Btype=3&amp%3Bamp%3Bamp%3Bamp%3Bamp%3Bamp%3Bamp%3B_fb_noscript=1&amp%3Bamp%3Bamp%3Bamp%3Bamp%3Bamp%3B_fb_noscrip)
Dużo zdjęc, ciekawe jak się ma kierowca i jakie ma obrażenia?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Grudzień 27, 2015, 18:58:44
Wybuch na stoisku z fajerwerkami. "Gasili ogień na leżąco, by uniknąć lecących przedmiotów".

http://kontakt24.tvn24.pl/sg/wybuch-na-stoisku-z-fajerwerkami-gasili-ogien-na-lezaco-by-uniknac-lecacych-przedmiotow,189544.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: lebork87 w Grudzień 31, 2015, 19:27:01
Pożar wieżowca w Dubaju
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/dubaj-potezny-pozar-wiezowca-address-hotel-trwa-akcja-gasnicza/0l6smw
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Kamzik w Styczeń 03, 2016, 20:35:27
Pożar szyn tramwajowych w Krakowie
https://www.facebook.com/aneta.koper.75/videos/10153146155191249/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 05, 2016, 12:36:00
Łabędzie przymarzły do jeziora. Ratowali je strażacy.

http://www.tvn24.pl/pomorze,42/kartuzy-labedzie-przymarzly-do-jeziora-ratowali-je-strazacy,608216.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: tomek2 w Styczeń 05, 2016, 15:31:41
Były łabędzie mogą być i sarny:

http://www.ostrzeszowinfo.pl/blog/entry/697/mikstat-strazacy-uratowali-uwieziona-sarne
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Styczeń 06, 2016, 15:04:04
http://www.tvn24.pl/czestochowa-strazacy-wyciagneli-kota-z-glebokiej-studni,608429,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Styczeń 06, 2016, 16:52:26
Akcja z ubiegłego miesiąca, ale finał ciekawy:
KLIK! (http://www.tvn24.pl/katowice,51/strazacy-uratowali-szczeniaki-schronisko-je-uspilo,600051.html)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Styczeń 07, 2016, 00:25:19
Pożar szatni tzw. brudnej na łaźni na kopalni. Strazżacy musieli otworzyć ok. 500 szafek ubraniowych. http://ospswierklany.pl/06-01-2016-pozar-lazni-gorniczej-kwk-jankowice/
http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,pozar-w-kwk-jankowice-palilo-sie-w-lazni-szafkowej,wia5-3266-29108.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 14, 2016, 18:48:24
Dźwig przewrócił się na budowany statek. Dwaj pracownicy zostali ranni.

http://www.tvn24.pl/gdansk-dzwig-przewrocil-sie-na-budowany-statek,610629,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 15, 2016, 13:30:22
Tonąca barka na Odrze i skomplikowana akcja straży.

http://kontakt24.tvn24.pl/tonaca-barka-na-odrze-i-skomplikowana-akcja-strazy,190905.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 18, 2016, 17:33:31
Jeleń wpadł do lodowatej rzeki, uratowali go strażacy. "Człowiek by tego nie przeżył".

http://www.tvn24.pl/strazacy-uratowali-jelenia-czlowiek-by-tego-nie-przetrwal,611634,s.html

W ciemnościach ratowali psa z lodowatej wody. "Należy się Wam największy szacunek".

http://www.tvn24.pl/poznan,43/strazacy-uratowali-psa-z-lodowatej-warty,610026.html

Tonął w lodowatej rzece, uratowali go strażacy. Wzruszające spotkanie w remizie.

http://www.tvn24.pl/poznan,43/mosina-uratowali-tonacego-psa-fari-spotkal-sie-ze-strazakami,611437.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: ignacy b w Styczeń 18, 2016, 19:30:10
Przepiękne przykłady realizacji misji ratowniczej. Z wzruszeniem czekamy na słowa i gesty uznania ze strony KW i KG PSP . Zwłaszcza KG jako źródła kanonu etycznego...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: lebork87 w Styczeń 18, 2016, 20:01:23
Wyjazd do pasa cnoty ;)
https://remiza.com.pl/prosila-strazakow-by-otworzyli-jej-pas-cnoty/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Porta w Styczeń 18, 2016, 20:44:15
Wyjazd do pasa cnoty ;)
https://remiza.com.pl/prosila-strazakow-by-otworzyli-jej-pas-cnoty/

To raczej Pas Cnoty przyszedł do strażnicy :)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Kamzik w Luty 03, 2016, 20:03:57
Kraków, skurcz mięśni u konia
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.944337892281781.1073742111.381973488518227&type=3
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Luty 03, 2016, 20:45:02
Makabryczne odkrycie przy Potockiej. Ciało kobiety bez głowy, zwłoki w worku (http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,pozar-mieszkania-przy-potockiej-w-mieszkaniu-zwloki,192475.html)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: radk177 w Luty 10, 2016, 16:58:30
70 m nad ziemią :) ciekawy przypadek.
http://miasteczkokr.osp.org.pl/interwencje16/11-070216_p.html (http://miasteczkokr.osp.org.pl/interwencje16/11-070216_p.html)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_2k w Luty 11, 2016, 09:58:44
Niedoszły mistrz sportów walki

http://www.nasygnale.bielsko.biala.pl/aktualnosci/31537/niedoszly-mistrz-sportow-walki
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 01, 2016, 16:37:34
Psy uwięzione w lisiej norze.

http://kontakt24.tvn24.pl/psy-uwiezione-w-lisiej-norze-pomoc-przyszla-na-czas,195043.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Marcin__955 w Marzec 02, 2016, 11:03:40
Pies w studzience melioracyjnej:

https://www.goldap.info/na-sygnale/17963-niecodzienna-interwencja-stra%C5%BCak%C3%B3w
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: bartu w Marzec 11, 2016, 13:49:57
http://warszawa-straz.pl/index.php/interwencje/3215-09-03-2016-rozsypany-ladunek-na-wezle-salome
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 14, 2016, 17:40:41
Zmumifikowane ciało w kominie.

http://www.tvn24.pl/zabrze-zwloki-w-kominie-to-mezczyzna-zaginiony-3-lata-temu,627201,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 20, 2016, 06:22:19
Koń na autostradzie. Służby wstrzymały ruch.

http://kontakt24.tvn24.pl/kon-na-autostradzie-sluzby-wstrzymaly-ruch,196913.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: wejn w Marzec 23, 2016, 19:46:17
Locha w szambie :D
http://ratownictwo.opole.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=7586%3Anietypowe-zdarzenie-w-borkach-wielkich&Itemid=97
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Marzec 27, 2016, 19:13:10
http://kontakt24.tvn24.pl/zaczelo-sie-od-opon-runely-slupy,197679.html.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Marzec 28, 2016, 14:35:14
Koń padł na wrocławskim Rynku.

http://www.tvn24.pl/wroclaw-kon-padl-na-rynku,630784,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: SIUSIEK w Marzec 29, 2016, 16:39:26
I znowu...
http://www.gs24.pl/wiadomosci/gryfino/a/potezny-wybuch-w-osinowie-dolnym-eksplodowalo-stoisko-z-fajerwerkami,9800440/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Kwiecień 17, 2016, 11:41:04
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,kolizja-samochodu-z-materialami-radioaktywnymi-zamknieta-krajowa-50,199812.html
Zastanawia mnie czy zamkli drogę na pałę bo ktoś się obes..... że mat rozszczepialny, czy faktycznie sprawdzili radiometrem kturym  JRG dysponuje i stwierdzili że jest lipa bo patrząc na uszkodzenia nie jest raczej możliwe gdyż ładunek nie jedzie w szklance a specjalnym pojemniku i takie bum nie ma mu prawa nic zrobić....
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 22, 2016, 13:07:01
Pożar na statku. Gęsty dym i trudna akcja straży.

http://kontakt24.tvn24.pl/pozar-na-statku-gesty-dym-i-trudna-akcja-strazy,200356.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Kwiecień 24, 2016, 11:10:12
Łódź: Strażacy do obraźliwego transparentu (http://www.strazacki.pl/akcje/%C5%82%C3%B3d%C5%BA-stra%C5%BCacy-do-obra%C5%BAliwego-transparentu)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 25, 2016, 13:04:41
Morze wyrzuciło substancję "przypominającą wosk".

http://www.tvn24.pl/ustka-nieznana-substancja-na-plazy,638515,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 29, 2016, 15:15:22
Łanie znalazły się w śmiertelnej pułapce. Zwierzętom pomogli strażacy i myśliwi.

http://www.tvn24.pl/sadlno-stado-lan-uratowali-strazacy,639809,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: hasici99 w Kwiecień 29, 2016, 22:43:28
Łódź: Strażacy do obraźliwego transparentu (http://www.strazacki.pl/akcje/%C5%82%C3%B3d%C5%BA-stra%C5%BCacy-do-obra%C5%BAliwego-transparentu)

Ku*wa mać. Czy SKKM, KDR i reszta parobków z Łodzi z ch**ami się na głowy pozamieniało?? Nawet nie chce mi się tego komentować...  :wall:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Feuerwehrmann w Kwiecień 30, 2016, 02:10:37
W Warszawie nie jest lepiej. SH-44 przez ponad 48 godzin pyrkotało pod Ministerstwem Środowiska i czekało, aż protestujący ekolodzy z Greenpeace zejdą z dachu.  :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 13, 2016, 12:21:36
Sowa wisiała na drzewie w rybackiej sieci.

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/sowa-wisiala-na-drzewie-w-rybackiej-sieci,202359,1,0.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Maj 29, 2016, 21:31:52
może nie jest to z kategorii nietypowe akcje ale warto zobaczyć filmik
http://www.o2.pl/artykul/rodzina-z-dziecmi-wyskakuje-z-plonacego-mieszkania-mocne-wideo-5998074384745089a
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_2k w Czerwiec 08, 2016, 08:55:48
Gasili drewnianą nogę

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Koszalin.-Strazacy-gasili-drewniana-noge-mezczyzny-00023729
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fireman88 w Czerwiec 13, 2016, 18:39:07
http://itvm.pl/2016/06/13/atak-dzikow-stadionowej/ (http://itvm.pl/2016/06/13/atak-dzikow-stadionowej/)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: dzingishan w Czerwiec 22, 2016, 13:56:46
Małe dziki utknęły na placu. Na pomoc przybyło całe stado i strażacy ;)
http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/42214/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: hasici99 w Lipiec 21, 2016, 16:34:16
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,balustrada-zwisala-z-bloku-trudna-akcja-na-9-pietrze,207582.html (http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,balustrada-zwisala-z-bloku-trudna-akcja-na-9-pietrze,207582.html)

Uważacie że PSP jest od ściągania takich rzeczy?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: kluczyk w Lipiec 26, 2016, 15:39:27
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,balustrada-zwisala-z-bloku-trudna-akcja-na-9-pietrze,207582.html (http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,balustrada-zwisala-z-bloku-trudna-akcja-na-9-pietrze,207582.html)

Uważacie że PSP jest od ściągania takich rzeczy?

Balustrada realnie zagrażała przechodniom, także tak. :P
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w Sierpień 24, 2016, 03:10:54
Afrykański pomór świń
http://www.lublin112.pl/trwa-walka-afrykanskim-pomorem-swin-drogach-wylozono-maty-dezynfekcyjne-zdjecia/
(http://www.lublin112.pl/wp-content/gallery/aps/55.jpg)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: wujo 2010 w Październik 10, 2016, 12:32:36
Robi się niebezpiecznie ale kolejny raz strażacy dali radę  :huh:
http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/gorzow-wielkopolski/a/furiat-zaatakowal-strazakow-w-centrum-gorzowa-wideo,10721098/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: HanySAnimal w Październik 11, 2016, 08:35:58
Cytuj
Jeden ze strażaków powiedział reporterowi, że strażacy tędy po prostu przejeżdżali, w drodze na inną akcję, kiedy zobaczyli agresywnego mężczyznę.

Jechali do wezwania i zatrzymali się bo ktoś był agresywny?? cos mi tu nie gra ...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Spartan998 w Październik 11, 2016, 09:55:52
Co Tobie nie gra? Może tam się zatrzymali bo pod tym adresem było zgłoszenie,  może położył się na drodze,  ale nie to jest istotne,  lecz to że ktoś podnosi rękę na strażaka w czasie służby.  Coś jeszcze Cię nurtuje? 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: HanySAnimal w Październik 11, 2016, 10:12:22
Tak jak w artykule "... strażacy tędy po prostu przejeżdżali,". Czyli co? dom sie pali, ludzie skaczą z okien, a " aż trzy duże wozy strażackie na sygnałowych światłach" stoją i obezwładniają wariata. Moze sie czepiam szczegółów ale to chyba nie jest robota dla PSP.

Co do tego goscia to nie wazne kto by do niego nie podszedl, czy ksiądz, czy strazak to i tak by sie na niego rzucił.
Dobrze ze go "uspokoili" i oddali w rece policji.

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Spartan998 w Październik 11, 2016, 12:02:11
1. Gdyby jechali do ważnego zdarzenia , nawet by się nie zatrzymali , to oczywiste, ewentualnie 1 zastęp.
2. Być może zatrzymali się bo facet zachowywał się irracjonalnie, a z okna samochodu nie wiesz czy był to szaleniec czy może potrzebował kpp, chyba nie omijamy szerokim łukiem leżącego na chodniku.
3. Artykuł nie jest szczegółowy więc nie są jasne okoliczności wyjazdu do zdarzenia i okoliczności zatrzymania w czasie drogi
4. W piątek będę na zjeździe w SGSP to zapytam kolegę z kompanii z Gorzowa o szczegóły i wszystko będzie jasne.
Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Levy w Październik 11, 2016, 15:38:25
Cytuj
Jeden ze strażaków powiedział reporterowi, że strażacy tędy po prostu przejeżdżali, w drodze na inną akcję, kiedy zobaczyli agresywnego mężczyznę.

Jechali do wezwania i zatrzymali się bo ktoś był agresywny?? cos mi tu nie gra ...

"Jakiś młody mężczyzna położył się na przejściu przez jezdnię, a potem na chodniku"
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: HanySAnimal w Listopad 28, 2016, 14:49:36
http://warszawawpigulce.pl/pozar-w-gmachu-nfz-serwerownia-stanela-w-plomieniach-w-akcji-25-strazakow/
 (http://warszawawpigulce.pl/pozar-w-gmachu-nfz-serwerownia-stanela-w-plomieniach-w-akcji-25-strazakow/)

I komentarz z FB do artykułu:
Cytuj
Dobrze, że Straż Pożarna nie zadziałała tak jak NFZ, tzn. odpowiadając na zgłoszenie, że najbliższy wolny termin na wyjazd mają za 2 lata
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: NickName w Grudzień 20, 2016, 12:11:43
https://twitter.com/MWielichowska/status/811074508782272512

Co sądzicie o tym?
Straż wezwana do "Pożaru koksownika".
WTF!?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Porta w Grudzień 20, 2016, 13:10:03
https://twitter.com/MWielichowska/status/811074508782272512

Co sądzicie o tym?
Straż wezwana do "Pożaru koksownika".
WTF!?

No co w tym dziwnego? Protestujący zostali przeniesieni w inne miejsce, ponieważ nad ranem rozkładano barierki. Pozostawione same sobie koksowniki zostały zagaszone przez Straż Pożarną.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: SIUSIEK w Grudzień 20, 2016, 18:13:20
https://twitter.com/MWielichowska/status/811074508782272512

Co sądzicie o tym?
Straż wezwana do "Pożaru koksownika".
WTF!?

No co w tym dziwnego? Protestujący zostali przeniesieni w inne miejsce, ponieważ nad ranem rozkładano barierki. Pozostawione same sobie koksowniki zostały zagaszone przez Straż Pożarną.
Dla mnie bardzo dziwne. A dlaczego policja i straż marszałkwska która to wszystko nadzoruje sami nie wygasili pieców... Czysto politycznie, zresztą podlegamy pod ministra spod znaku...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Kornel00 w Grudzień 20, 2016, 23:11:35
Pewnie dlatego, że sądzą że wszystko za nich zrobi straż ^_^
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: HanySAnimal w Grudzień 21, 2016, 17:04:47
Wg mnie nie ma się tu czego doszukiwać. Policja ani Straż marszalkowska nie są od gaszenia.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Kornel00 w Grudzień 21, 2016, 22:58:49
No co racja to racja. Ale przecież jak już coś zrobią to niech po sobie posprzątają.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Grudzień 21, 2016, 23:05:03
Wg mnie nie ma się tu czego doszukiwać. Policja ani Straż marszalkowska nie są od gaszenia.
100% racji.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: 1986lukasz w Grudzień 22, 2016, 15:10:22
Kolega szuka kolejnej sensacji...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Grudzień 28, 2016, 20:58:48
http://wideo.interia.pl/wizytowka-leonidasWAW/praca-strazaka-jest-naprawde-bardzo-ciezka-video,vId,2217399

zaciekawiło mnie to, ale nie jestem pewny czy w dobrym dziale umieściłem ten link do filmu.
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Grudzień 31, 2016, 15:21:10
Kilkudziesięciu turystów utknęło nad Morskim Okiem. Ratownicy w akcji.

http://www.tvn24.pl/zakopane-80-turystow-ktorzy-utkneli-nad-morskim-okiem-uratowani,703555,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 13, 2017, 17:13:29
Monster truck dachował.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,monster-truck-dachowal-br-trzy-osoby-zakleszczone,221662.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 26, 2017, 12:31:12
Palec spuchł, obrączka utknęła. Pomogli strażacy ze szlifierką kątową.

http://www.tvn24.pl/poznan,43/strazacy-szlifierka-katowa-obcinali-obraczke,710249.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: joker26 w Styczeń 26, 2017, 12:44:51
Nie spróbowali sposobu ze sznurkiem (mocną nicią)?. Film dostępny w internecie.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: fire45 w Styczeń 26, 2017, 13:55:44
Nie spróbowali sposobu ze sznurkiem (mocną nicią)?. Film dostępny w internecie.
Cytat: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 7 KMPSP Poznań
Okazało się, że opuchlizna jest zbyt duża, aby zdjąć obrączkę przy wykorzystaniu nici.
https://www.facebook.com/JRG7Poznan/posts/380809655611291

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: joker26 w Styczeń 26, 2017, 16:51:24
Wobec tego brawo i szacunek  dla kolegów.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: wujo 2010 w Styczeń 26, 2017, 17:40:07
http://krosno112.pl/aktualnosci/wypadki-kolizje/item/2938-pulawy-skuter-sniezny-wjechal-w-smiglowiec
Dość nietypowe zdarzenie . To akurat nie o nas , ale wygląda na to że na miejscu lądowania LPR wszystko może się zdarzyć .
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Marzec 12, 2017, 11:34:30
http://www.mamnewsa.pl/newsy,16345-wadowice--andrychow--zator-niebezpieczna-sytuacja--auto-stoczylo-sie-z-lawety-na-strazaka--video-
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: joker26 w Marzec 13, 2017, 13:36:23
Nie będę zakładał nowego tematu.
Ktoś coś wie na ten temat?
http://www.tvn24.pl/szczecin-police-straz-odmowila-pomocy-karetce-z-dziewczynka,723043,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Marzec 13, 2017, 16:02:03
Brak empatii???? 😂, jak by wysłałł to 01 by pytał dlaczego wysłał, A gdyby ktoś spłonął w budynku za remizą? To byłoby analizowane czemu wysłał jak z informacji nie było jasno określone że zagrożone życie ludzkie! Niech zaczną sami wysyłać zgodnie z procedurami. A jak nasz dyżurny chciał kiedyś zrm do zabezpieczenia działał gas to go dyspozytor wyśmiał, szkoda dyżurnego bo pewno wszyscy będą na nim psy wieszać, i czekać na pismo z kg aby słać na każde pierdnięcie zrm w imie dobrego wizerunku służby,  niech nie robia 2 osobowych zespolow to i wyjazdów będzie mniej do pomocy, a wówczas nikt do takiego typu nie będzie się zastanawiał czy wyslć. Nie wskażą ile w skali kraju było wyjazdów do pomocy w zniesieniu pacjenta do karetki bo zespół był 2 osobowy w tym jeszcze laska....
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: SIUSIEK w Marzec 13, 2017, 17:30:55
Brak empatii???? 😂, jak by wysłałł to 01 by pytał dlaczego wysłał, A gdyby ktoś spłonął w budynku za remizą? To byłoby analizowane czemu wysłał jak z informacji nie było jasno określone że zagrożone życie ludzkie! Niech zaczną sami wysyłać zgodnie z procedurami. A jak nasz dyżurny chciał kiedyś zrm do zabezpieczenia działał gas to go dyspozytor wyśmiał, szkoda dyżurnego bo pewno wszyscy będą na nim psy wieszać, i czekać na pismo z kg aby słać na każde pierdnięcie zrm w imie dobrego wizerunku służby,  niech nie robia 2 osobowych zedpolow to i wyjazdów będzie mniej do pomocy, a wówczas nikt do takiego typu nie będzie się zastanawiał czy wyslć. Nie wskażą ile w skali kraju było wyjazdów do pomocy w zniesieniu pacjenta do karetki bo zespół był 2 osobowy w tym jeszcze laska....
Chciał się lekarzyna z pogotowia pokazać w tv ....
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 24, 2017, 10:32:00
Kozioł biegał po Krakowie. Uciekając wskoczył do Wisły.

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/koziol-biegal-po-krakowie-uciekajac-wskoczyl-do-wisly,230213,1,0.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 25, 2017, 21:00:17
Cytuj
27 pokąsanych, czterech na zwolnieniu. Policjantów pogryzły kleszcze gołębie.

http://www.tvn24.pl/poznan-kleszcze-gryza-policjantow-na-komisariacie,734715,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Kwiecień 29, 2017, 08:11:38
http://www.tvn24.pl/pozar-autobusu-hybrydowego-w-czestochowie,735955,s.html
Myślę że tytuł artykułu powinien brzmieć "zmienić taktykę", a nie "musieli się wycofać" zastanawia mnie co znaczy uległ rozszczelnieniu? Doszło do wybuchu bleve czy tylko otwarł się zawór bezpieczeństwa
https://youtu.be/CX8RUR-WgAY
Zastanawia mnie czy również gasili SN, bo to modne u nas ostatnio?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: papay_psp w Kwiecień 29, 2017, 08:17:44
Otworzony zawór bezpieczeństwa rzecz jasna.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: mulat81 w Kwiecień 29, 2017, 08:24:30
Znalazłem filmik z Częstochowy, tak jak przypuszczałem  otworzył się zaworek😉 https://youtu.be/2-KrM0y5V7I
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 03, 2017, 08:56:23
Cytuj
gasili toaletę, znaleźli cyjanowodór

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,park-szczesliwicki-gasili-br-toalete-znalezli-cyjanowodor,230986.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w Maj 09, 2017, 10:13:00
Wybuch w mieszkaniu na Tatarach. Wszystko przez lakier do włosów i papierosa (zdjęcia)
http://www.lublin112.pl/wybuch-mieszkaniu-tatarach-lakier-wlosow-papierosa-zdjecia/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Maj 20, 2017, 21:01:48
http://wiadomosci.wp.pl/akcja-strazy-pozarnej-w-warszawie-w-paczce-byla-podejrzana-substancja-6124760436618881a
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: lang w Maj 29, 2017, 10:14:57
https://youtu.be/-2jAG58dnmg

klin by się przydał :)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Maj 30, 2017, 14:42:39
Po koncercie disco polo nago biegał po dachu amfiteatru, w końcu zasnął. Obudzili go strażacy.

http://www.tvn24.pl/swinoujscie-zasnal-na-dachu-amfiteatru-po-koncercie-disco-polo,744327,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Czerwiec 10, 2017, 13:41:07
Radom: wyciek masy szklanej w hucie szkła.

http://warszawa.onet.pl/radom-wyciek-masy-szklanej-w-hucie-szkla/bxlkbhb
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Czerwiec 25, 2017, 20:17:36
http://telewizjarepublika.pl/przerazajace-nagranie-z-pakistanu-po-wybuchu-cysterny-zginelo-blisko-150-osob-wideo,50424.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Czerwiec 26, 2017, 12:53:33
http://telewizjarepublika.pl/eksplozja-w-wiezowcu-w-szczecinie-przyczyna-najprawdopodobniej-gaz,50448.html
trochę głupio: post po poście, ale niby gaz a dwie różne sprawy
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: lang w Czerwiec 27, 2017, 07:14:13
To musiała być niesamowita akcja:

http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/krosno-odrzanskie/a/burmistrz-cebula-powaznie-raniony-przez-strazakow-na-festynie-to-mial-byc-zart,12214961/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: tomek2 w Czerwiec 30, 2017, 10:13:45
http://www.tvn24.pl/najpierw-sie-topili-pozniej-jeden-z-nich-zaatakowal-strazakow,752824,s.html

i bądź tu dobry...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: naczelnikosp w Lipiec 14, 2017, 21:37:15
http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/59589-w-cyprzanowie-strazacy-pomagali-mlodziezy-zejsc-z-dachu.html (http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/59589-w-cyprzanowie-strazacy-pomagali-mlodziezy-zejsc-z-dachu.html)

Ta dzisiejsza młodzież!!! :fiuu:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Lipiec 14, 2017, 23:47:48
http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/59589-w-cyprzanowie-strazacy-pomagali-mlodziezy-zejsc-z-dachu.html (http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/59589-w-cyprzanowie-strazacy-pomagali-mlodziezy-zejsc-z-dachu.html)

Ta dzisiejsza młodzież!!! :fiuu:
komedia przecież ten budynek ma maks 3m.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Lipiec 25, 2017, 16:18:06
Uciekł na drzewo przed lochą dzika. I siedział ponad cztery godziny.

http://www.tvn24.pl/katowice,51/uciekl-na-drzewo-przed-locha-dzika-i-siedzial-ponad-cztery-godziny,759656.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Emil w Sierpień 06, 2017, 12:22:30
Pies uwięziony pod 1,5 m pod ziemią https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/pies-tkwil-uwieziony-w-kanale-burzowym-przez-tydzien,762553.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: krzysiek_2k w Sierpień 18, 2017, 11:47:28
Poszukiwania węża boa.
http://oswiecim112.pl/uwaga-strazacy-oraz-policjanci-poszukuja-boa-dusiciela-zdjecia/ (http://oswiecim112.pl/uwaga-strazacy-oraz-policjanci-poszukuja-boa-dusiciela-zdjecia/)

Dzisiaj drugi dzień działań...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: HanySAnimal w Wrzesień 07, 2017, 13:40:24
Coś z innego podwórka :D

http://www.portalniezalezny.pl/poszla-randke-zatkala-ubikacje-nastepnie-utknela-oknie-ratowali-ja-strazacy-foto/ (http://www.portalniezalezny.pl/poszla-randke-zatkala-ubikacje-nastepnie-utknela-oknie-ratowali-ja-strazacy-foto/)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Wrzesień 11, 2017, 19:15:31
https://kielce.onet.pl/smiertelne-zatrucie-w-przepompowni-kolo-pacanowa-nie-zyje-pracownik-zakladu/2lhhy84

po przeczytaniu treści artykułu zastanawiam się czy w dobrym wątku umieściłem powyższy link. Swoją drogą to kolejny przykład totalnej głupoty i braku elementarnej wiedzy.
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Wrzesień 16, 2017, 23:20:36
http://niezalezna.pl/203427-ukradl-woz-strazacki-i-spowodowal-kolizje-byl-pijany
to nie akcja ale gdzie to wrzucić ?? :rofl: :rofl: :rofl: śmiech przez łzy
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: tomek2 w Wrzesień 28, 2017, 13:08:46
Też nie akcja ,ale prawie

http://www.radiosud.pl/fakty/kepno-omal-nie-stracil-swojego-atrybutu-meskosci-5951
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Emil w Październik 23, 2017, 13:07:59
Dwa zastępy alarmowo do porodu:

http://walbrzych.dlawas.info/wiadomosci/strazacy-pomogli-rodzacej-19-latce-i-oslabionemu-mezczyznie/cid,13699,a
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Butel w Listopad 07, 2017, 07:32:57
 Straż pożarna została wezwana do pomocy przy podniesieniu słonia.
https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/68016-akcja-strazakow-w-zoo-dwa-zastepy-przyjechaly-do-slonia
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Grudzień 11, 2017, 18:28:51
https://www.nowiny.pl/patrol/134324-przez-dzieciecy-balon-omal-nie-splonal-dom-zdjecia.html
Balonik napelniony najprawdopodobniej wodorem był przyczyną pożaru.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w Grudzień 27, 2017, 10:22:20
taką mamy zdolną młodzież - pomysłowy Dobromir
http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/odkurzaczem-wypompowywal-paliwo-z-samochodu-tego-sie-nie-spodziewal,n,1000210896.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: zyraf w Grudzień 27, 2017, 13:17:16
http://wiadomosci.bielsko.info/15157-zdjecia-wypadek-na-bielskim-lotnisku-wiatr-przewrocil-samolot-bielsko-biala (http://wiadomosci.bielsko.info/15157-zdjecia-wypadek-na-bielskim-lotnisku-wiatr-przewrocil-samolot-bielsko-biala)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Grudzień 31, 2017, 11:44:12
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-pozar-hybrydowego-autobusu-poznalismy-przyczyny,nId,2483426
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: wujo 2010 w Grudzień 31, 2017, 22:08:52
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/czestochowa/a/aleksandria-pod-czestochowa-pies-nabil-sie-na-ogrodzenie-po-wystrzale-fajerwerkow-drastyczne-zdjecia,12808522/
Może i typowe zdarzenie choć na szczęście nie częste , ale na uwagę zasługuje bardziej treść artykułu i przebieg akcji .

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: SIUSIEK w Grudzień 31, 2017, 23:25:27
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/czestochowa/a/aleksandria-pod-czestochowa-pies-nabil-sie-na-ogrodzenie-po-wystrzale-fajerwerkow-drastyczne-zdjecia,12808522/
Może i typowe zdarzenie choć na szczęście nie częste , ale na uwagę zasługuje bardziej treść artykułu i przebieg akcji .
Nic ciekawego z artykułu nie wynika pomimo tego że przedstawicielki Biura Ochrony Zwierząt APA cały czas obrzucają strażaków błotem.

Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Styczeń 11, 2018, 15:20:26
https://wiadomosci.wp.pl/wypompowali-wode-ze-stawu-by-gasic-pozar-teraz-chca-od-nich-pieniedzy-6208110909171329a
dobre :rofl: :rofl:, śmiech dla wszystkich oprócz tych co tam byli, bo oni śmieją się chyba przez łzy
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Styczeń 15, 2018, 22:11:26
http://telewizjarepublika.pl/niesamowite-zobacz-relacje-z-kamery-strazaka-jak-ratuja-dziecko-mocne,59380.html
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 20, 2018, 12:21:54
Boa dusiciel w sortowni śmieci.

https://remiza.com.pl/boa-dusiciel-w-sortowni-smieci/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Styczeń 30, 2018, 16:59:16
Pierścienie na genitaliach. Interweniowali strażacy.

https://remiza.com.pl/pierscienie-na-genitaliach-interweniowali-strazacy/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Styczeń 31, 2018, 17:07:24
https://bydgoszcz.tvp.pl/35814599/z-pomoca-drona-uratowali-sarenke
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Luty 25, 2018, 10:58:00
http://niezalezna.pl/217974-pozar-w-szpitalu-pediatrycznym-ewakuowano-pacjentow

może uczestnik akcji wrzuci jakieś ciekawe wnioski lub napisze o problemach podczas akcji w tak specyficznym obiekcie
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: fireman1122 w Marzec 13, 2018, 11:27:41
A tymczasem w Kielcach...
http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,23129997,tajemnicze-poszukiwania-w-parku-strazacy-szukali-rzeczy-znacznej.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Marzec 13, 2018, 22:35:25
A tymczasem w Kielcach...
http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,23129997,tajemnicze-poszukiwania-w-parku-strazacy-szukali-rzeczy-znacznej.html
coś mi tu nie pasuje.... czyżby działania "humanitarne" :wacko: -_-
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: daiman998 w Marzec 14, 2018, 09:35:10
A tymczasem w Kielcach...
http://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,23129997,tajemnicze-poszukiwania-w-parku-strazacy-szukali-rzeczy-znacznej.html
coś mi tu nie pasuje.... czyżby działania "humanitarne" :wacko: -_-
pozdrawiam
Na początku pomyślałem, ze jednak działania uzasadnione bo zagrożone mienie znacznej wartości, ale komentarze mnie rozwalily. Strazacy szukali samochodu zabawki,  który zresztą wpadł do wody przez nieodpowiedzialność właściciela. Tylko podziwiać  :-\
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: joker26 w Marzec 14, 2018, 15:17:29
https://www.tvn24.pl/zachodniopomorskie-strazacy-uratowali-topiace-sie-sarny,822126,s.html
Brawo panowie. Szacunek.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Kwiecień 02, 2018, 18:34:30
https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/duzy-pozar-w-kudowie-zdroju-hotel-stanal-w-plomieniach,826595.html

może nie jest to nietypowa akcja, ale ciąg przyczynowo-skutkowy już tak.
na tym forum (już nie pamiętam zakładki) polemizowałem z kolegą/kolegami, którzy uważali że do śmietnika to nie jest prawdziwa akcja, po co na sygnałach, po co jechać alarmowo i narażać się.....
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Sylwek w Kwiecień 03, 2018, 13:24:32
Los Angeles  - chłopak przez 13 godzin był szukany w kanalizacji
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23220090,chlopiec-wpadl-do-rury-kanalizacyjnej-przez-13-godzin-plywal.html#Z_Czolka3Img
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Kwiecień 07, 2018, 21:54:49
https://www.o2.pl/artykul/plonelo-mieszkanie-w-swiebodzinie-nikt-nie-wzywal-strazakow-bo-wszyscy-krecili-komorkami-filmy-6238643637311617a
efekt rewolucji 'komórkowej"
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Feuerwehrmann w Kwiecień 08, 2018, 08:34:18
https://www.o2.pl/artykul/plonelo-mieszkanie-w-swiebodzinie-nikt-nie-wzywal-strazakow-bo-wszyscy-krecili-komorkami-filmy-6238643637311617a
efekt rewolucji 'komórkowej"
pozdrawiam

(https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/30411929_1919935418040828_2371376681072984064_n.jpg?_nc_cat=0&oh=17a29e38bbb084c6c5aa94164322f216&oe=5B667EE9)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 08, 2018, 19:30:50
Policjanci jak strażacy. Wozem z armatką wodną ugasili płonący samochód.

https://www.tvn24.pl/policjanci-wozem-z-armatka-wodna-ugasili-plonacy-samochod,828013,s.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Kwiecień 13, 2018, 16:22:03
http://nowahistoria.interia.pl/aktualnosci/news-dolnoslaskie-na-terenie-bylego-niemieckiego-obozu-znaleziono,nId,2569127
cyt: "Znaleziono również metalowe skorodowane puszki zawierające granulat. Zachodziło podejrzenie, że mogą być to środki używane do dezynfekcji, w tym cyklon B" - powiedział prokurator. To znalezisko zostało zabezpieczone przez straż pożarną, która po analizie stwierdziła, że substancje znajdujące się w puszkach nie są już szkodliwe dla ludzi i środowiska. Prokurator poinformował, że znalezisko zostanie poddane dalszym badaniom, które określą dokładnie, jaka substancja znajduje się w puszkach."
   czyżby efekt nowych obowiązków z rozporządzenia ?
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Łukasz Telus w Kwiecień 20, 2018, 14:24:31
Wrocław: Człowiek na Iglicy

https://youtu.be/H_3bJTjPqq8 (https://youtu.be/H_3bJTjPqq8)

https://www.wprost.pl/kraj/10118240/wroclaw-wszedl-na-90-metrowa-iglice-i-zrobil-sobie-selfie.html (https://www.wprost.pl/kraj/10118240/wroclaw-wszedl-na-90-metrowa-iglice-i-zrobil-sobie-selfie.html)

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/wielka-wyspa/a/mezczyzna-wszedl-na-iglice-zeby-zrobic-zdjecie-na-instagrama,13096936/ (http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/wielka-wyspa/a/mezczyzna-wszedl-na-iglice-zeby-zrobic-zdjecie-na-instagrama,13096936/)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Kwiecień 30, 2018, 18:59:13
http://telewizjarepublika.pl/ewakuowano-ponad-500-osob-bo-czuc-bylo-gaz-okazalo-sie-ze-to-smierdzacy-owoc,64232.html
nie u nas ale ciekawa przyczyna.  :mellow:
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Maj 03, 2018, 16:51:40
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1888547127876484&substory_index=7&id=1053310383

27.04.2018 godzina 20.37 Zgłoszenie o pladze much w budynku jednorodzinnym w miejscowości Białczyk. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp OSP Witnica, GBA Mercedes. foto  Mirosław Sztogryn
Zdjęcia pod linkiem.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Maj 06, 2018, 22:16:59
https://www.o2.pl/artykul/ratowali-ludzkie-zycie-wlasciciel-lexusa-byl-oburzony-ze-zakurzyli-mu-auto-6248898928281729a
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Maj 09, 2018, 18:54:32
https://wiadomosci.wp.pl/dym-nad-motocyklem-w-warszawie-maszyne-roztapial-wiezowiec-6249895488624769a
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Maj 29, 2018, 16:53:09
http://fakty.interia.pl/polska/news-pozar-samochodu-kierowca-wiozl-grilla,nId,2587265
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Czerwiec 14, 2018, 18:02:53
https://menway.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-niebywaly-wyczyn-strazaka-uratowal-spadajaca-kobiete,nId,2590375
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Czerwiec 15, 2018, 20:14:29
http://telewizjarepublika.pl/pomylka-pilota-i-40-ton-wody-nie-tam-gdzie-trzeba-tylko-w-rosji-zobacz-nagranie,66331.html
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pol102 w Czerwiec 20, 2018, 16:47:35
http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/otyla-pacjentka-nie-zmiescila-sie-do-karetki-z-mieszkania-wyciagali-ja-strazacy-do-szpitala-zawiozl-autobus-zdjecia,13274646/

Ot prosta sprawa :D
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: stvari w Lipiec 31, 2018, 19:23:43
Pniewo (pow. złotowski) - Rolnik wpadł do kombajnu.
https://www.topagrar.pl/articles/wypadki-rolnicze/rolnik-wpadl-do-kombajnu/ (https://www.topagrar.pl/articles/wypadki-rolnicze/rolnik-wpadl-do-kombajnu/)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: ubot w Sierpień 03, 2018, 13:16:06
Pol’and' Rock
https://gwiazdy.wp.pl/polska-straz-nie-mozna-wjechac-na-woodstock-ale-niemcy-wjechali-6280353320036481a
Można? Można!
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Sierpień 03, 2018, 18:05:14
Pol’and' Rock
https://gwiazdy.wp.pl/polska-straz-nie-mozna-wjechac-na-woodstock-ale-niemcy-wjechali-6280353320036481a
Można? Można!

https://muzyka.interia.pl/raporty/raport-pol-and-rock-festival-2018/wiadomosci/news-pol-and-rock-festival-straz-pozarna-odmowila-pomocy-emocjona,nId,2614377
Coś tu ogólnie jest jakoś nie tak... Zabronienie jednostkom OSP przez struktury PSP wyjazdu i lania wody ???? Coś tu jest naciągane.....
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: BM w Sierpień 03, 2018, 18:11:58
Coś tu ogólnie jest jakoś nie tak... Zabronienie jednostkom OSP przez struktury PSP wyjazdu i lania wody ???? Coś tu jest naciągane.....
pozdrawiam

Jestem na miejscu i potwierdzam. KW zabroniła wyjazdu jednostce OSP nie będącej w KSRG.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Sierpień 03, 2018, 18:16:34
Coś tu ogólnie jest jakoś nie tak... Zabronienie jednostkom OSP przez struktury PSP wyjazdu i lania wody ???? Coś tu jest naciągane.....
pozdrawiam

Jestem na miejscu i potwierdzam. KW zabroniła wyjazdu jednostce OSP nie będącej w KSRG.

To jakieś kuriozum. Jakim prawem ? Jako ochotnik wyjeżdżam, bo mi się podoba (paliwo se kupiłem sam a nie z gminy), bo chcę zarobić kilka stówek, bo robię kulig w zimie dla dzieci, bo wycinam drzewa na cmentarzu księdzu i w d...ie mam zgodę na takie postępowanie bo nie jadę do akcji !!!!
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: jardyga998 w Sierpień 03, 2018, 18:26:13
PSP nie ma prawa zakazania wyjazdu tak samo jak wyciągnięcia konsekwencji za brak wyjazdu jesdnostki OSP spoza KSRG, coś komuś się już w głowie miesza  :gwiazdki:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: maciey w Sierpień 06, 2018, 09:12:30
Zdarzenie może niezbyt nietypowe, ale nietypowy na pewno pojazd biorący udział.
http://chojnice.naszemiasto.pl/artykul/wypadek-kolejowy-w-rytlu-powiat-chojnicki-pod-pociag,4709013,art,t,id,tm.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: wylazoka w Sierpień 06, 2018, 16:22:10
Jako, że rozpoczął się sierpień i wystepuje znaczne nasilenie ruchu na drogach publinczych warto rozważyć to masowe zdarzenie z okolic Cżęstochowy  :mellow:
http://aszdziennik.pl/120867,karambol-pod-czestochowa-zderzyly-sie-dwie-pielgrzymki-piesze-strazacy-probuja-rozdzielic-8-tys-ludzi
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: jardyga998 w Sierpień 11, 2018, 21:54:36
Taka ciekawostka z naszego terenu
http://spottedlublin.pl/pozar-nieoznakowanego-radiowozu-policjanci-trafili-do-szpitala-foto/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: grzela w Sierpień 14, 2018, 09:16:43
Udzielenie pomocy po przewróceniu się łodzi na jeziorze Pile.

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Udzielenie-pomocy-po-przewroceniu-sie-lodzi-na-jeziorze-Pile/idn:36716
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: maciey w Sierpień 16, 2018, 18:31:30
Film zmontowany z nagrań strażaków
https://www.strazacki.pl/artyku%C5%82y/kp-psp-w-chojnicach-zrealizowa%C5%82a-zapieraj%C4%85cy-dech-w-piersiach-film-o-ubieg%C5%82orocznej-tragicznej-nawa%C5%82nicy-wideo
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Wrzesień 12, 2018, 21:38:19
http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/580836,tesla-pozar-samochod-elektryczny-polska-wideo.html
"specjalny proszek" ???

Ciekawym jakie Wy macie OSOBISTE doświadczenia z życia z hybrydami czy elektrycznymi. Myślę, że wskazówki co Was zaskoczyło, czego wam brakło podczas akcji będą cenne dla innych strażaków.
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Październik 07, 2018, 23:08:58
https://www.o2.pl/artykul/eksplozja-mieszkania-w-olsztynie-zadziwiajacy-powod-6303446878922881a
 przyczyna z gatunku "debeściaków".. :rofl: :rofl:
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Październik 16, 2018, 22:44:05
http://niezalezna.pl/240886-gazowo-elektryczne-bomby-pod-jasna-gora-grube-miliony-za-plonace-autobusy
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Październik 29, 2018, 16:45:26
https://www.o2.pl/galeria/klacz-tonela-w-bagnie-ratownicy-musieli-sie-nameczyc-6311164634990209g/5
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: wujo 2010 w Listopad 09, 2018, 17:22:02
http://bielskiedrogi.pl/9251_foto_potracenie_w_strumieniu_reanimacja_rowerzystki_kierowca_musial_uciekac.html?fbclid=IwAR3MnTBYDuuMIfECtjUSL6sqrjEBFr_kFqpHHNpuXYLN_FQLCvXh--FMdxU

Cytuj
W trakcie akcji ratowniczej doszło do bardzo nietypowego incydentu. Na kierowcę samochodu osobowego rzucił się mężczyzna, który najprawdopodobniej jest spokrewniony z ranną. Mężczyzna grożąc kierowcy pozbawieniem życia zaczął go gonić. Sytuację opanowali strażacy, którzy ujęli agresora i ostudzili jego zapędy.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: radk177 w Listopad 20, 2018, 12:25:25
Akcja na tyle nietypowa że uruchomiono poszukiwania z pomocą psów ratowniczych.
https://www.obserwatorlokalny.pl/wiadomosci/183,slawno-dachowal-strazacki-samochod-kierowce-szukaj (https://www.obserwatorlokalny.pl/wiadomosci/183,slawno-dachowal-strazacki-samochod-kierowce-szukaj)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: GordonShumway w Listopad 20, 2018, 12:53:53
U mnie nietypowa akcja ratowniczo-gaśnicza to taka na której zjawi się dowódca JRG.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: PłetwonurekP2 w Grudzień 31, 2018, 12:22:38
Polecam ze Świnoujścia :straz:.
http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/57770/ (http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/57770/)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: youngfireman w Styczeń 15, 2019, 15:19:19
https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/malopolskie/Wadowice-%EF%BF%BD-Pozar-supermarketu-przy-ul.-Zegadlowicza/idn:55346 (https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/malopolskie/Wadowice-%EF%BF%BD-Pozar-supermarketu-przy-ul.-Zegadlowicza/idn:55346)
Może akcja nie jest nietypowa, ale czy rzeczywiście psy poszukiwawcze działają na pogorzeliskach?? Jeżeli tak to w jakich SGPR można takowe spotkać?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Styczeń 15, 2019, 18:42:23
Napisz do chłopaków z OSP Kęty - byli na miejscu z psami. Zapewne chętnie opowiedzą więcej szczegółów :)
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: biauauajka w Styczeń 26, 2019, 12:20:51
Godzina 01:29 dzwonię na 998 mówiąc, że wróciłam do mieszkania, śmierdzi i boję się iść spać, więc zgłaszam, żeby nie być bierną.
Godzina 01:45 czterech strażaków wchodzi do mieszkania, robią pomiary, mówią że możemy iść spokojnie. Mówią, że powinni obudźic wszystkich i sprawdzić skąd to, ale jest noc i pewnie ktoś palił syfem i już się zagasiło. Wietrzymy, zamykamy drzwi od salonu, pozwalamy dziś kotu spać w sypialni.
Godzina 04:35 budzę się. Czuję smród i hałas.


https://www.facebook.com/jastrojastro/posts/10216955662456721 (https://www.facebook.com/jastrojastro/posts/10216955662456721)

Smród i hałas mogą się dopiero zacząć.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Eqinox w Styczeń 26, 2019, 12:41:40
Godzina 01:29 dzwonię na 998 mówiąc, że wróciłam do mieszkania, śmierdzi i boję się iść spać, więc zgłaszam, żeby nie być bierną.
Godzina 01:45 czterech strażaków wchodzi do mieszkania, robią pomiary, mówią że możemy iść spokojnie. Mówią, że powinni obudźic wszystkich i sprawdzić skąd to, ale jest noc i pewnie ktoś palił syfem i już się zagasiło. Wietrzymy, zamykamy drzwi od salonu, pozwalamy dziś kotu spać w sypialni.
Godzina 04:35 budzę się. Czuję smród i hałas.


https://www.facebook.com/jastrojastro/posts/10216955662456721 (https://www.facebook.com/jastrojastro/posts/10216955662456721)

Smród i hałas mogą się dopiero zacząć.
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24402167,nocny-pozar-na-kleczkowskiej-cztery-osoby-nie-zyja.html#s=BoxLoWrMT
to tego zdarzenia dotyczy?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: biauauajka w Styczeń 26, 2019, 12:52:18
I tak, i nie. Bo dla PSP to były dwa zdarzenia. Dla świadków (a w bliskiej perspektywie dla tzw. opinii publicznej) - jedno.
Moderator : Proszę założyć osobny temat.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Luty 05, 2019, 22:10:32
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/francja-pozar-w-paryzu-sa-ofiary-i-ranni-to-podpalenie/85k6j9s#slajd-6
 oczywiście tragedia......
Ale zaciekawił mnie dzisiaj przekaz w którejś stacji radiowej z rana mniej więcej takiej treści: strażacy ewakuowali ok. 50 osób z użyciem drabin hakowych.
Widać je na zdjęciach nr 1 i 3.

  I taki paradoks: jedna z najlepszych (za taką sama siebie uważa) straż pożarnych w Europie czyli nasza już dawno wycofała z użycia podczas akcji drabiny hakowe. A tu z tego co widać w rozwiniętym kraju Europejskim jakim jest Francja i z systemem ratowniczym na b. wysokim poziomie dalej używa tak "archaicznego" sprzętu.
pozdrawiam
 
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: sheldon w Luty 06, 2019, 08:22:11
Balkonowe :) Kładą mega nacisk na jej używanie podczas ćwiczeń. Jak sprawdza się w realnych zdarzeniach - liczby i zdjecia mówią same za siebie.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Luty 15, 2019, 18:18:10
https://www.money.pl/gospodarka/rozpoczyna-sie-wycinka-drzew-pod-przekop-mierzei-wislanej-teren-prac-zabezpiecza-policja-6349819048543873a.html
 na filmikach widzę nasze SIS. Może uczestnicy tego wydarzenia napiszą czy to akcja czy ćwiczenia ? Cięcie drzew w ramach ćwiczeń ?
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: diablo w Luty 16, 2019, 11:48:41
https://www.money.pl/gospodarka/rozpoczyna-sie-wycinka-drzew-pod-przekop-mierzei-wislanej-teren-prac-zabezpiecza-policja-6349819048543873a.html
 na filmikach widzę nasze SIS. Może uczestnicy tego wydarzenia napiszą czy to akcja czy ćwiczenia ? Cięcie drzew w ramach ćwiczeń ?
pozdrawiam

Podobno pomorska straż użycza m.in. agregaty prądotwórcze do oświetlenia bo wycinka idzie nocą. Może ktoś to potwierdzić z POMORZA? Jeżeli to prawda to ktoś kto na to wydał zgodę powinien za to beknąć. Chciałbym widzieć uzasadnienie dyspozycji dla takiego wyjazdu.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: lang w Luty 26, 2019, 19:42:14
https://www.buzzfeednews.com/article/laurenstrapagiel/fat-rat-germany-sewer
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Luty 27, 2019, 19:15:55
https://www.buzzfeednews.com/article/laurenstrapagiel/fat-rat-germany-sewer
https://video.wp.pl/i,utknal-bo-byl-za-gruby-na-pomoc-przyszli-strazacy,mid,2033628,cid,2303650,klip.html?ticaid=11cfac
i po polsku dla "nielingwistów"
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Marzec 02, 2019, 20:46:31
https://niezalezna.pl/261046-matka-i-corka-sterroryzowane-przez-kota
 -_- pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Kwiecień 05, 2019, 18:31:48
https://wiadomosci.wp.pl/pozar-trzcinowiska-w-zachodniopomorskiem-wystapila-burza-ogniowa-6367116128110721a
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Kwiecień 15, 2019, 20:01:00
https://fakty.interia.pl/swiat/news-plonie-katedra-notre-dame-w-paryzu,nId,2939308
płonie symbol .....
https://niezalezna.pl/267795-runal-dach-plonacej-katedry-notre-dame-w-paryzu-kleby-dymu-nad-miastem-wideo
http://telewizjarepublika.pl/pozar-katedry-notre-dame92-runela-iglica-swiatyni,78823.html
pozdrawiam
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/francja-pozar-w-katedrze-notre-dame/tg0sw6g - na żywo
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Aquarius w Kwiecień 15, 2019, 20:47:16
Na żywo to raczej tu:

https://www.youtube.com/watch?v=xGbmWOfdXcQ
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: fish w Maj 09, 2019, 20:48:49
Strażacy pomagali uratować psa przyklejonego do asfaltu.
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/suwalki-pies-przyklejony-do-asfaltu,934233.html
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: skalpel_ w Czerwiec 14, 2019, 14:27:36
Ręka wciągnięta w maszynkę do mielenia mięsa i decyzja o amputacji na miejscu zdarzenia.
https://www.o2.pl/artykul/koszmar-w-sklepie-pracownica-stracila-reke-6391820657546881a (https://www.o2.pl/artykul/koszmar-w-sklepie-pracownica-stracila-reke-6391820657546881a)
Cytuj
Straż pożarna na miejsce przyjechała w ilości 5 zastępów i zabezpieczała teren sklepu, kiedy pogotowie przeprowadzało amputację - mówi w rozmowie z o2 bryg. Tomasz Gierasimiuk, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.
Zastanawiam się czy mamy takich marnych rzeczników czy może dziennikarzy :fiuu:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Grzesiu w Czerwiec 14, 2019, 14:34:12
Bardziej mnie zastanawia w jaki sposób i czym ZRM wykonał na miejscu tą amputacje... Bo jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Lipiec 23, 2019, 22:49:52
https://fakty.interia.pl/mazowieckie/news-mazowieckie-krowa-utknela-na-dachu-budynku,nId,3110490
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Sierpień 03, 2019, 15:04:58
https://wiadomosci.wp.pl/opolskie-pozar-slomy-w-lisiecicach-straty-na-ok-300-tys-zl-6409508063484033a

 może to jest jeden z typowych pożarów o tej porze roku, ale straty robią wrażenie.
 A tak na marginesie to ile razy spotykaliśmy się z prośbą właścicieli aby nie gasić palących się stert, balotów bo "będę miał jeszcze większe straty jak to nie spali się do końca".
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: radk177 w Sierpień 04, 2019, 22:38:21
https://strazacki.pl/akcje/pozar-jachtu-na-jeziorze-akcja-strazakow
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Wrzesień 24, 2019, 09:13:10
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-samochody-elektryczne/samochodyelektryczne/news-splonelo-bmw-i8-i-strazacy-maja-problem,nId,3219016
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Listopad 15, 2019, 21:00:40
https://podroze.onet.pl/polska/podlaskie/podlaskie-rys-schwytany-na-komendzie-strazy-pozarnej/nqennls?utm_source=detal&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne
prawie akcja -_-
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Grudzień 07, 2019, 12:22:53
https://kobieta.onet.pl/do-szpitala-trafilo-dziecko-z-garnkiem-na-glowie-musieli-interweniowac-strazacy/bvrmd76
 -_-
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Styczeń 16, 2020, 14:32:04
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-15/strazacy-spoznili-sie-do-pozaru-bo-dyzurny-poszedl-do-toalety/
nietypowa akcja ? raczej nietypowe postępowanie przed akcją......
Swoją drogą na miejscu właścicieli poszkodowanych z marszu zgłaszałbym sprawę do sądu /odszkodowania. Co mnie interesuje że ktoś poszedł do kibla  :gwiazdki:
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: oliwier w Styczeń 16, 2020, 15:19:48
peterek, a może raczej powinieneś zapytać kto dopuścił na SK jednoosobowe obsady?
Dziś to była sraczka a następnym razem może być zawał serca.
I jakie wtedy będzie tłumaczenie rzecznika prasowego?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: rafal.bula w Styczeń 21, 2020, 16:54:53
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-15/strazacy-spoznili-sie-do-pozaru-bo-dyzurny-poszedl-do-toalety/
nietypowa akcja ? raczej nietypowe postępowanie przed akcją......
Swoją drogą na miejscu właścicieli poszkodowanych z marszu zgłaszałbym sprawę do sądu /odszkodowania. Co mnie interesuje że ktoś poszedł do kibla  :gwiazdki:
pozdrawiam
Jakaś ściema tu musi być. Dyżurny jak idzie do kibla to bierze telefon i daje głośniki od SWD na maksa albo po prostu woła sobie dublera z podziału.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: SIUSIEK w Styczeń 22, 2020, 18:13:44
https://gp24.pl/strazacy-pokazali-ze-maja-wielkie-serducho-odwiedzili-dzieci-na-onkologii/ar/c14-14732114
Może nie rozmiar akcji, pokazanie sie ale w takich ubraniach z akcji do szpitala?
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: rafal.bula w Styczeń 23, 2020, 12:26:42
https://gp24.pl/strazacy-pokazali-ze-maja-wielkie-serducho-odwiedzili-dzieci-na-onkologii/ar/c14-14732114
Może nie rozmiar akcji, pokazanie sie ale w takich ubraniach z akcji do szpitala?
Kwestia kontekstu jeszcze. Też kiedyś byliśmy w ubraniach specjalnych, przy czym były to niedawno zakupione nówki sztuki, prosto z folii.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: sorbent w Styczeń 23, 2020, 14:15:32
Jest tam wpis, że umundurowanie kwarantanne musiało przejść!
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Fistach w Luty 25, 2020, 18:06:35
Strażacy nie odpuścili i nie pozwolili na pseudo badanie iblow'em.

http://www.brd24.pl/spoleczenstwo/pijany-policjant-dachowal-alkomat-jego-kolegow-nic-nie-pokazal-ale-strazacy-sie-uparli/?fbclid=IwAR1G4UM1dc1HXXFrPzeKMdymtI7FRVRR2O2lDrETmAoxa-ddhgRO1ccs-Q0
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Luty 28, 2020, 20:20:15
https://turystyka.wp.pl/nietypowa-akcja-strazakow-pomogli-wstac-slonicy-6483529225885825a
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Kwiecień 16, 2020, 10:08:06
https://niezalezna.pl/323567-tragedia-w-przenosnej-toalecie
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Kwiecień 27, 2020, 15:44:34
https://niezalezna.pl/326116-sprytny-kot-zatrzasnal-ludzi-na-balkonie-tak-skutecznie-ze-interweniowali-strazacy
raz na jakiś czas zamiast do kota to kot sprawcą interwencji....  :rofl: :rofl:
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Maj 05, 2020, 22:13:44
https://gazetawroclawska.pl/akcja-strazakow-na-70-metrowym-zurawiu-we-wroclawiu-na-linach-sciagano-operatora/ar/c1-14952554
Ciekawe czy jakiś filmik nakręcili chłopaki z akcji ??  Może wrzucą linka ??
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Maj 12, 2020, 08:34:34
https://niezalezna.pl/328846-wywolal-alarm-by-bic-sie-ze-strazakami-policja-zatrzymala-agresywnego-mezczyzne
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Czerwiec 24, 2020, 09:45:43
https://eurosport.tvn24.pl/pilka-nozna,105/rks-okecie-zalane-straz-pozarna-wpompowala-na-boisko-pilka-nozna,1020743.html
raczej to nie jest śmieszne....
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Gosciu w Czerwiec 24, 2020, 11:21:07
https://eurosport.tvn24.pl/pilka-nozna,105/rks-okecie-zalane-straz-pozarna-wpompowala-na-boisko-pilka-nozna,1020743.html
raczej to nie jest śmieszne....
pozdrawiam
Na różnych grupach ludzie piszą, że boisko już było zalane, i było zalewane przy każdej większej ulewie. Zresztą ile tej wody mogli dopompować, przecież suchego boiska nie zaleli do tego poziomu  :wall: Niestety zarząd szuka jak by tu zdobyć pieniążki i nadarzyła się okazja, więc trzeba rozdmuchać aferę.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Lipiec 20, 2020, 23:56:43
https://fakty.interia.pl/wielkopolskie/news-wielkopolskie-okolo-160-metrow-nad-ziemia-zapalilo-sie-smigl,nId,4622095
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: strazakos_jrg w Wrzesień 28, 2020, 11:03:16
https://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=tylicz-pozar-samochodu-osobowego&lang=pl

Pożar samochodu z "drugim dnem". Autem Ukrainiec przewoził 4 imigrantów ze Sri Lanki. Po zdarzeniu uciekli do pobliskiego lasu jednak obrażenia były na tyle duże, że zaczęli wzywać pomoc strażaków. Okazało się, że zdarzenie jest masowe, na miejsce zadysponowano 3 ZRM i 2 LPR. Pierwszy ZRM dojechał po 30 minutach...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pitrms w Wrzesień 28, 2020, 14:12:55
A od kiedy to straż zajmuje się myciem drogi i sprzątaniem elementów karoserii :o
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Wrzesień 28, 2020, 15:08:50
A od kiedy to straż zajmuje się myciem drogi i sprzątaniem elementów karoserii :o
Niestety odkąd ma w swoich szeregach KDR-ów nieznających swoich praw i obowiązków czyli od zawsze.
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: strazakos_jrg w Wrzesień 28, 2020, 19:50:13
Najpierw wam zadam pytanie, w jakich miastach służycie?
Ja nie byłem tam kdr-em. Jak odpowiecie to wtedy i ja udzielę odpowiedzi
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: młody13 w Wrzesień 28, 2020, 20:38:59
Najpierw wam zadam pytanie, w jakich miastach służycie?
Ja nie byłem tam kdr-em. Jak odpowiecie to wtedy i ja udzielę odpowiedzi
W małej powiatówce gdzie GDK i A jak zdarzenie jest wieczorem to przyjadą rano.  :P
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pitrms w Wrzesień 28, 2020, 22:45:29
A od kiedy to straż zajmuje się myciem drogi i sprzątaniem elementów karoserii :o
Niestety odkąd ma w swoich szeregach KDR-ów nieznających swoich praw i obowiązków czyli od zawsze.
pozdrawiam
Jeszcze nigdy nie kazałem swoim podwładnym sprzątać dróg. Od tego są odpowiednie instytucje i polecam lekturę w postaci zasad postępowania jednostek ochrony przeciwpożarowej w związku ze zdarzeniami na drogach z 2012 r  :kwit:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: strazakos_jrg w Wrzesień 29, 2020, 06:38:15
A od kiedy to straż zajmuje się myciem drogi i sprzątaniem elementów karoserii :o
Niestety odkąd ma w swoich szeregach KDR-ów nieznających swoich praw i obowiązków czyli od zawsze.
pozdrawiam
Jeszcze nigdy nie kazałem swoim podwładnym sprzątać dróg. Od tego są odpowiednie instytucje i polecam lekturę w postaci zasad postępowania jednostek ochrony przeciwpożarowej w związku ze zdarzeniami na drogach z 2012 r  :kwit:

Zadałem pytanie, a Ty zamiast odpowiedzieć na piszesz nie na temat. W dużych miastach tak jest, są firmy które mają dyżury. My mamy drogę krajową i można by zostawić nie posprzatane tylko osp czekało by kare godzin. Inne są realia i inna interpretacja przepisów, niestety. Myślę, że powinieneś wiedzieć, że straży w różnych komendach, a już szczególnie województwach to inna instytucja... niestety. My pewnie robimy inne rzeczy które dla was były by nie do przejścia
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: oliwier w Październik 07, 2020, 18:06:31
Ja służę w KP z jedną JRG czyli w takiej jak większość w kraju.
O zdarzeniu drogowym informujemy PID GDDKiA niezwłocznie po otrzymaniu informacji od KDR z miejsca zdarzenia. Nie interesuje nas kiedy i jak sprzątają drogę.
Po zakończeniu działań ratowniczych formułka przez radio do SK.
"Działania leżące w kompetencjach jop zostaly zakończone, miejsce zdarzenia przekazane Policji (lub Policja odmówiła), wszystkie zastępy wracają do jednostek".
Nie ma zostawiania OSP. Jedyna możliwość to gdy Policja poprosi o pomoc w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia np. oświetlenie, wtedy informacja do SK że zastęp z OSP pozostaje na prośbę Policji.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Październik 18, 2020, 21:47:48
spaliło się kilkadziesiąt aut.....
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/zakaz-wjazdu-dla-elektrykow-do-garazy-woda-ich-nie-ugasisz/72b22x5
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: osobisty998 w Październik 18, 2020, 23:03:34
A od kiedy to straż zajmuje się myciem drogi i sprzątaniem elementów karoserii :o
Niestety odkąd ma w swoich szeregach KDR-ów nieznających swoich praw i obowiązków czyli od zawsze.
pozdrawiam
To życzę powodzenia, gdy na rozlanym na drodze oleju jakieś auto wpadnie w poślizg i spowoduje kolejny wypadek. Miejscowe zagrożenie nie zostało usunięte podczas Twoich działań, więc teoretycznie wina jest po Twojej stronie.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Michaszs w Październik 18, 2020, 23:45:31
A od kiedy to straż zajmuje się myciem drogi i sprzątaniem elementów karoserii :o
Niestety odkąd ma w swoich szeregach KDR-ów nieznających swoich praw i obowiązków czyli od zawsze.
pozdrawiam
To życzę powodzenia, gdy na rozlanym na drodze oleju jakieś auto wpadnie w poślizg i spowoduje kolejny wypadek. Miejscowe zagrożenie nie zostało usunięte podczas Twoich działań, więc teoretycznie wina jest po Twojej stronie.
Jak będą wysypane ziemniaki albo błoto z opon, bo ciężarówka wyjechała z budowy to też będziesz dymać na miotle i łopacie? A zarządca siedzi, liczy zaoszczędzony hajs i się śmieje...
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Listopad 10, 2020, 12:32:57
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-pozar-na-oddziale-dla-chorych-na-covid-19-pacjent-chcial-zapalic-papierosa-6574073246628768a
no "gjeniusz"...
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: simek92 w Listopad 10, 2020, 14:12:09
Już przed pandemią byli tacy geniusze, więc to żadna sensacja.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Listopad 19, 2020, 18:08:22
https://raportdrogowy.interia.pl/aktualnosci/news-warminsko-mazurskie-przewrocila-sie-ciezarowka-z-piwem,nId,4864732
o kurde.... :mellow: myślę, że zadysponowane zastępy były szczęśliwe, a inne np. z OSP zgłaszały do SK chęć wyjazdu....  :rofl: :rofl:
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: pepek1 w Listopad 20, 2020, 22:01:43
https://epiotrkow.pl/m/news/czytaj,41891 pan pod wagonami lezal jakoś podobno przeżył
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Listopad 23, 2020, 14:46:40
Już przed pandemią byli tacy geniusze, więc to żadna sensacja.
https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-pozar-szpitala-w-szczecinie-bilans-ofiar-smiertelnych-wzrosl,nId,4872650
następny "sprawny inaczej intelektualnie"......
pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: peterek w Listopad 23, 2020, 17:35:04
https://wiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet-w-warszawie-awantura-pod-men-zatrzymania-6578765434633056a
..... Do kolejnych osób przyjechała straż pożarna, która specjalnym sprzętem zaczęła odcinać kolejne przykute osoby. Z tłumu rozległo się namawianie strażaków do przyłączenia się do uczestników Strajku Kobiet. "Strażacy chodźcie z nami" - krzyczano. Ostatecznie około godziny 17:20 odczepiono większość osób, przy wjeździe została jedna uczestniczka Strajku Kobiet, która przykleiła się do bramy wjazdowej MEN......
Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Porta w Listopad 23, 2020, 20:46:26
Tego nawet nie ma jak skomentować. Przyklejają się.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: emer w Listopad 25, 2020, 10:53:53
Taka sytuacja nie miała w ogóle miejsca. Fantazja autora tekstu wiec nie ma co się nakręcać.
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: GordonShumway w Marzec 10, 2021, 16:59:40
Nie wierzę, w to co czytam.

https://dzierzgon-twojemiasto.pl/2021/03/09/wideo-straz-pozarna-kontra-uparty-kot-na-drzewie-do-akcji-wyslano-podnosnik-z-gdanska/
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Mroovka w Marzec 10, 2021, 17:06:36
Z pewnych źródeł wiem, że zgłaszająca nie dała się zbyć i dzwoniła do 01 województwa w tej sprawie i stąd tak szeroko zakrojone działania  :fiuu:
A rachunek ekonomiczny??? Kto by się tym przejmował  :cooo:
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Yywicio w Marzec 12, 2021, 16:23:42
https://www.o2.pl/informacje/strazacy-przezyli-chwile-grozy-spotkali-prawdziwa-bestie-6617308769602144a
Tytuł: Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
Wiadomość wysłana przez: Feuerwehrmann w Marzec 13, 2021, 19:05:36
(https://zapodaj.net/images/24d4a65a7e892.jpg)

 :rofl: :gwiazdki: