strazak.pl Ratowniczy Bank Wiedzy

Publiczne => Dowolne tematy => Wątek zaczęty przez: zenor w Kwiecień 13, 2022, 11:25:06

Tytuł: Basen ogrodowy
Wiadomość wysłana przez: zenor w Kwiecień 13, 2022, 11:25:06
Gdzie kupowaliście baseny stelażowe do ogrodu?

I jaki macie pomysł na podłogę pod basenem? Chcemy w tym roku sobie kupić ale niekoniecznie chcemy stawiać basen po prostu na trawie.
Tytuł: Odp: Basen ogrodowy
Wiadomość wysłana przez: dezert w Kwiecień 14, 2022, 07:29:46
Jeśli mogę podpowiem z własnego doświadczenia. Na samym spodzie chudziak czyli trochę piachu i cement żeby się zrobiło twarde. Na to styropian do Podlogowki . Jeśli basen będzie wykopywaniu w ziemie to wokół basenu również styropian , wówczas woda tak szybko się nie wyziębia . Polecam ubezpieczyć bo jak są duże mrozy potrafi się dokształcić i robią się spore koszty rozebrania konstrukcji ( płytki, deski- czym to odbudujecie), żeby przywrócić go do właściwego kształtu. 12 lat już sobie stoi . O wiele lepsze rozwiązanie niż zwykła trawa, bo nie będzie Ci się robiło błoto. Oczywiscie taki basen dobrze jest postawić na macie a nie bezpośrednio na betonie, dzięki temu bedzie dodatkowa ochrona dla basenu.

Baseny ogrodowe (https://www.leroymerlin.pl/relaks-w-ogrodzie/baseny-i-akcesoria/baseny-ogrodowe-brodziki-jacuzzi,a1917.html) najlepiej przejrzyj sobie w Leroy Merlin. W sklepie zawsze mieli największy wybór basenów, poza tym aktualnie jest tam dobra promocja na baseny od Bestway.
(https://static02.leroymerlin.pl/files/media/image/639/2179639/product/main.jpg)
Tytuł: Odp: Basen ogrodowy
Wiadomość wysłana przez: tetrus w Czerwiec 22, 2022, 17:12:47
Z podłogą pod basen ogrodowy poradziłem sobie, jednak miałem problem z podłączeniem i odpływem wody. Na szczęście dostałem kontakt do hydraulika http://jacek-hydraulik.pl/kontakt.php (http://jacek-hydraulik.pl/kontakt.php), który pomoże w każdej sytuacji. Nie zawiodłem się i teraz mogę cieszyć się z baseny w te upalne dni wiedząc, że wszystko jest w porządku.