Publiczne > Dowolne tematy

Działalność gospodarcza x2

(1/2) > >>

HanySAnimal:
Witajcie,
Może ktoś podpowie bo planujemy z kolegą zacząć działać na swoim i pytanie do osób, które już tak pracują lub wiedzą jak najkorzystniej, we dwóch założyć taka działalność?

Masny:
Znaczy się chcesz otworzyć działalność we dwoje czy we dwóch chcecie otworzyć firmę?

Jeśli chcesz samodzielnie otworzyć dzialalnóść polecam po prostu przed portal biznes gov - utwórz konto przedsiębiorcy i możesz to zrobić online.
Dobrze będzie również otworzyc konto firmowe - banki często maja dobre warunki na takie konta.

Jeśli będziecie jednak chcieli otworzyć we dwoje - to będzie wymagana spólka. Na poczatku jednak polecam w to nie iść bo jest to dosć problematyczne.

https://lexliber.pl/prawo-gospodarcze-i-handlowe Od siebie polecam zajrzeć sobie tutaj.

HanySAnimal:
No właśnie chciałbym znać za i przeciw bo niby będziemy prowadzić wszystko razem więc i podział kosztów jak i zysków po równo Ale jakieś papierkowe kwestie jak i inwestycje to potem nie daj boże może zrodzic problemy - różnie w życiu jest .

dezert:

--- Cytat: HanySAnimal w Październik 30, 2023, 12:46:03 ---Witajcie,
Może ktoś podpowie bo planujemy z kolegą zacząć działać na swoim i pytanie do osób, które już tak pracują lub wiedzą jak najkorzystniej, we dwóch założyć taka działalność?

--- Koniec cytatu ---

Tak jak tutaj wspomina osoba powyżej, jeśli chcesz zakładać w dwie osoby to spółka. Można ewentualnie zastanowić się nad dwoma działalnośćiami gospodarczymi i potem utworzeniem spólki, jeśli będziecie już wiedzieli ze biznes okazał się sukcesem. Można rownież otworzyc jedną działalność i potem zatrudnić na etat albo na połowę etatu drugą osobę.
Opcji jest wiele.

Na pewno będziecie jednak potrzebowali konta bankowego dla firmy: https://polakoszczedza.pl/darmowe-konto-bankowe/ I takie konta mozecie porównać sobie na tej stronie.

HanySAnimal:
Jest nas 2 strażaków wiec opcja ze jeden zaklada dzialalnosc a drugi sie u niego zatrudnia jest bez sensu bo po co mamy płacić jakieś zusy itp. Spółka brzmi lepiej

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej