strazak.pl Ratowniczy Bank Wiedzy

Pożarnictwo => Ratownictwo Medyczne => Wątek zaczęty przez: Prevor w Grudzień 16, 2007, 21:16:56

Tytuł: Oparzenia chemiczne - szkolenia z pierwszej pomocy.
Wiadomość wysłana przez: Prevor w Grudzień 16, 2007, 21:16:56
Witamy

Jesteśmy dystrybutorem francuskich środków do pierwszej pomocy przy oparzeniach chemicznych. Chcielibyśmy zachęcić Państwa do skorzystania ze szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przy takich wypadkach. Szkolenie obejmuje następujące tematy:
Przyczyny oparzeń chemicznych
Mechanizm oparzenia
Pierwsza pomoc – użycie wody i porównanie ze stosowaniem środków Diphoterine czy Hexafluorine.

Więcej informacji na stronie www.oparzeniachemiczne.pl (http://www.oparzeniachemiczne.pl)


Prevor


R E K L A M A już jest w dziale ogłoszenia
Tytuł: Odp: Oparzenia chemiczne - szkolenia z pierwszej pomocy.
Wiadomość wysłana przez: szampan w Grudzień 16, 2007, 21:39:17
podejrzewam że tutaj wiele nie zdziałacie gdyż każdy strażak zarówno OSP i PSP powinien być przeszkolony w zakresie tych oparzeń.....wg. mnie kryptoreklama zachęcająca do kupna waszych produktów typu spotkania z garnkami firmy Zelmer......kto ma prowadzic takie szkolenie???? ratownik medyczny??? strażak po przeszkoleniu który dorabia w waszej firmie???? jeżeli prowadzicie szkolenie to dlaczego tylko z oparzeń chemicznych??? może szerszy zakres oparzeń??? a ja zadam pytanie jak wpływa oparzenie na mechanizm zatrzymania krążenia czy wasza firma będzie potrafiła udzielić mi odpowiedzi???? z pozdrowieniami szampan
Tytuł: Odp: Oparzenia chemiczne - szkolenia z pierwszej pomocy.
Wiadomość wysłana przez: MIKO w Grudzień 16, 2007, 21:42:47
Poczekajcie poprosiłem @Ignacego by się wypowiedział na początek

Pozdrawiam MIKO
Tytuł: Odp: Oparzenia chemiczne - szkolenia z pierwszej pomocy.
Wiadomość wysłana przez: Prevor w Grudzień 16, 2007, 22:01:20
Witam

W odopwiedzi na zadane pytania:

Szkolenia prowadzone są przez chemików i dlatego zajmujemy się tylko oparzeniami chemicznymi.

Zatrzymanie krążenia przy oparzeniu chemicznym - spotykane przy oparzeniu wywołanym kwasem fluorowodorowym oraz solami fluorkowymi w środowisku kwaśnym. Pokrótce - jony fluorkowe wiążą się z jonami wapnia i przez to zaburzają równowagę elektrolitową co może doprowadzić do zatrzymania akcji serca - ryzyko śmierci poszkodowanego przy kontakcie z bezwodnym HF na powierzchni 1% ciała.

pozdrawiam

Prevor
Tytuł: Odp: Oparzenia chemiczne - szkolenia z pierwszej pomocy.
Wiadomość wysłana przez: MIKO w Grudzień 16, 2007, 22:12:42
Tylko strażaków obowiązują procedury, wykaz sprzętu i wyposażenia, którym możemy się posługiwać i dlatego wypada poczekać na @Ignacego jako fachowca w naszych szeregach. Bo dla Nas jego zdanie jest w dużym stopniu wiążące.

Poza tym jest wiele problemów współ istniejących – jak wiedza na ten temat SOR , ZRM . Miałem już takie problemy jak zaczynałem stosować QuikClot , który miał skutki uboczne i co z tego że ja zrobiłem dobrze – jak do SOR nie dotarła informacja co zastosowałem i jak się z tym obchodzić i się trochę narobiło . 

Pozdrawiam MIKO .
Tytuł: Odp: Oparzenia chemiczne - szkolenia z pierwszej pomocy.
Wiadomość wysłana przez: ignacy b w Grudzień 16, 2007, 23:09:39
Sprzęt i leki używane w czasie realizacji zadań z zakresu pierwszej pomocy medycznej przez ratowników ksrg powinny być zgodne z przyjętymi standardami - opisanymi w odnośnych przepisach oprawa, a szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków  zamówienia przygotowanymi do zakupu centralnego. Procedury i wyposażenie dopasowane są do zadań stawianych ratownikom w odnośnym zakresie. Standard sprzętu oznacza, że każda JRG PSP powinna być wyposażona w odpowiedni sprzęt w odpowiedniej ilości (w zależności od kategorii - powoli dociągamy do standardu). Aktualne wytyczne dopuszczają do użytkowania również sprzęt niestandardowy - JRG nie mają obowiązku jego posiadania, ale może on być użyteczny na naszym poziomie kompetencji - pod warunkiem przeszkolenia ratowników w zakresie jego użytkowania. Nowe propozycje sprzętowe - po analizie  ich ewentualnej przydatności były zazwyczaj kierowane do JRG w Kątach Wocławskich w celu testowania w warunkach rzeczywistych. Nowe oferty powinny być skierowane do KG PSP z propozycją użyczenia sprzętu  dla celów badawczych. Specyfika działań PSP wymaga często weryfikacji metody skądinąd sprawdzonej np. w warunkach klinicznych. W każdym przypadku  powinien to być sprzęt lub produkty lecznicze dopuszczone do powszechnego użytkowania. OSP - jest pewien problem, bo zdolność do realizacji zadań z zakresu ratmed nie jest kryterium włączenia do ksrg (??!)- ale na poziomie planowania operacyjnego wiadomo, która OSP daje nadzieje na działania według standardów i procedur. System oczekuje minimum, nie ogranicza możliwości "od góry" - w zakresie sprzętu ponadstandardowego... wszystko inne - sprzęt i leki stosowane jest na odpowiedzialność ratownika - tzn, nie da się wykazać, że było to w ramach jego  obowiązku, czyli działał według pragmatyki. Wiem, że to ogranicza poczucie bezpieczeństwa, a zatem i  możliwości wielu ratowników wyszkolonych do wyższego poziomu, ale aktualnie priorytetem są rozwiązania systemowe, a więc powszechne.....   
Tytuł: Odp: Oparzenia chemiczne - szkolenia z pierwszej pomocy.
Wiadomość wysłana przez: Prevor w Grudzień 18, 2007, 09:53:47
Witamy,

Dziękujemy za zainteresowanie nasza ofertą i kilka podpowiedzi.

Faktycznie nasz sprzęt stanowi wyposażenie ponadstandardowe. Jest w tej chwli na wyposazeniu kilku jednostek w Polsce - powoli to się zmienia.

Wszyskich zainteresowanych zapraszam do spotkania w Ciechocinku - 16 stycznia na Naradzie Stowarzyszenia Pożarników Polskich.

PREVOR