strazak.pl Ratowniczy Bank Wiedzy

Służba => Forum ochotników => Wątek zaczęty przez: kwas w Marzec 30, 2007, 00:30:08

Tytuł: A miało być tak pięknie
Wiadomość wysłana przez: kwas w Marzec 30, 2007, 00:30:08
Dzisiaj, a raczej wczoraj, bo jest po północy dowiedziałęm się, że w ramach programu "bezpieczny strażak" niektóre jednostki nie dostaną tego sprzętu, który tak na początku wprowadzania programu szumnie obiecano. W moim powiecie w zeszłym roku dwie jednostki dostały wszystko co obiecali, w tym roku jedna jednostka dostanie wszystko oprócz aparatów a druga dostanie tylko aparaty. A moja jednostka była zakwalifikowana na rok przyszły do podziału sprzętu. Pewnie dostaniemy tylko rękawice. A jakie jest tłumaczenie ZW OSP. Że brak jest kasy. I ja ich rozumię że brak jest kasy. Tylko po co obiecali. Prawie jak rasowi politycy. Obiecują a potem cicho sza. A jak realizacj tego programu wygląda w kolegów?
Tytuł: Odp: A miało być tak pięknie
Wiadomość wysłana przez: prezesbogdan w Marzec 30, 2007, 08:53:52
Nie wiem na co pójdą te pieniądze bo jest to dopłata ze środków z firm ubezpieczeniowych. Tych pieniędzy jest co rok prawie tyle samo.Jest to program Dolnego śląska i przyczyn może być kilka: 1.Część zarządów gminnych dała ciała i za 2005 rok nie wprowadzili danych do raportu OSP - na terenie powiatu kłodzkiego 60% było nie wprowadzonych( dane z września 2006). Datacja ogólna na województwo jest przydzielana na podstawie ilości jednostek wprowadzonych do systemu -raport OSP. 2.Już w 2005 roku był problem z przekazaniem tych pieniędzy bo ministerstwo na podstawie złożonego wniosku chciało dotacje przekazać bezpośrednio na konto OSP tak samo jak dotacja KSRG. W tym przypadku ZW ZOSP nic by na tym nie zarobił i wykombinowali w Warszawie tak aby te pieniądze nie wyszły ze Związku. 3. W tym roku jest zjazd wojewódzki i pieniądze będą dzielone w taki sposób aby władze wojewódzkie zapewniły sobie elektorat w postaci delegatów podczas głosowań na zjeździe.
Tytuł: Odp: A miało być tak pięknie
Wiadomość wysłana przez: kwas w Marzec 30, 2007, 18:04:12
W ZW we wrocławiu powiedziała mi pracownica że jest na to za mało pieniedzy i że powinniśmy sie cieszyć z tego co dostajemy. I się cieszymy. Tylko ja bym ją postawił przed jednostkami niech im powie, że obiecaliśmy ale niestety nie ma kasy i nic nie dostaniecie albo dostaniecie sprzęt w okrojonym asortymencie. Wszyscy wiemy co by im ludzie na to odpowiedzieli. Ale cóż w końcu mamy "tanie państwo". Po za tym tam wyżej wszyscy żyją już bardziej wyborami wojewódzkimi niż problemami tych na dole. W każdym razie będe na zjeździe wojewódzkim we wrocławiu i jeśli będzie taka okazja to nie omieszkam powiedzieć co sądzą o tym moi ludzie w terenie.
Tytuł: Odp: A miało być tak pięknie
Wiadomość wysłana przez: prezesbogdan w Marzec 30, 2007, 20:55:38
Dzisiaj chciałem się dowiedzieć coś na ten temat  ale w PSP nic dokładnie nie wiedzą na temat szczegółowego podziału.Po świętach będzie coś więcej wiadomo. We wtorek byłem w biurze we Wrocławiu ale dyrektor jest na urlopie a to on ustala wspólnie z KW kto dostanie z tego programu i ile. Na zjeździe też mam zamiar zabrać na ten temat głos. Do czerwca nie daleko.
Tytuł: Odp: A miało być tak pięknie
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 03, 2007, 21:15:18
U nas w powiecie już dostaliśmy podział dotacji.
Do 30 marca trzeba było napisać wnioski na sprzęt i umudurowanie.
Kilka papierów do wypełnienia w jeden dzień. 
Tytuł: Odp: A miało być tak pięknie
Wiadomość wysłana przez: Slawko OSP w Kwiecień 03, 2007, 21:48:10
   Nie całe 10 000 zł na wyposażenie 6 strażaków do wykorzystanie za pośrednictwem ZW, nawet na porządne buty nie wystarcza, oferują półsaperki.
PZDR
Tytuł: Odp: A miało być tak pięknie
Wiadomość wysłana przez: grzela w Kwiecień 04, 2007, 10:32:02
Szału nie ma.
Lp.   ASORTYMENT             Cena brutto /zł/   Kwota dotacjiM S W i A
1.   Ubranie specjalne (bojowe) 1660,                       750,
2.   Kominiarka                        63,                               30,
3.   Hełm strażacki               430,                        250,
Kwota dotacji ponad 15.000 z aparatami ODO, które kosztują 3.600.