strazak.pl Ratowniczy Bank Wiedzy

Rozwój osobisty i zawodowy => Kto pyta, ten... liczy na odpowiedź => Wątek zaczęty przez: Zofia Chwojko w Kwiecień 09, 2021, 21:57:54

Tytuł: PYTANIE KANDYDATKI DO PSP
Wiadomość wysłana przez: Zofia Chwojko w Kwiecień 09, 2021, 21:57:54
Witajcie wszyscy! Nazywam się Zofia, i moim największym marzeniem jest dostać się do psp.
Chciałabym zapytać jak to wygląda z kontuzjami.
Parę lat temu miałam poważną kontuzję kości pięty, prze co do teraz czasami mnie ona pobolewa (naprawdę rzadko!)
Czy będą brali to pod uwagę na moim zgłoszeniu do liceum mundurowego? Proszę o odpowiedzi!
Tytuł: Odp: PYTANIE KANDYDATKI DO PSP
Wiadomość wysłana przez: Basior7776 w Kwiecień 10, 2021, 09:42:23
Ile masz lat? Jeśli jesteś jeszcze przed szkołą średnią to polecam wybór dobrego liceum z profilem mat-fiz albo mat-chem. Te klasy mundurowe to w większości chwyt reklamowy, nic to nie wniesie do przyszłej rekrutacji do służb. Do szkół najważniejsze to dobrze napisać mature. Z ulicy trzeba mieć dużo szkoleń. Jeśli akurat ta klasa mundurowa zapewni Ci masę szkoleń które są punktowane w rekrutacji to ok.
Jeśli chodzi o kontuzję to jeśli nie ogranicza to Twojej sprawności fizycznej to nie masz się co martwić.
Po drugie, liceum mundurowe może przyjąć jeżdżącego na wózku do klasy bo co ich to obchodzi czy ktoś ma szansę dostać się do służb czy nie. Liczy się uczeń bo od ucznia jest kasa.
Tytuł: Odp: PYTANIE KANDYDATKI DO PSP
Wiadomość wysłana przez: strazak ochotnik w Kwiecień 10, 2021, 12:16:31
Wszystko wyjaśnił przedmówca. Skoro jesteś na etapie wybierania liceum to wybierz tam gdzie na wysokim poziomie stoi chemia, fizyka, matematyka. W tak młodym wieku nie myśl o dostaniu się z "ulicy" tylko od razu myśl o szkole. Aby dostać się do szkoły trzeba na odpowiednio wysokim poziomie napisać maturę z w/w przedmiotów.

Co do tych liceów to różnie z nimi bywa. W moim rejonie to tylko z nazwy "mundurowe". Słaby poziom nauczania, zero szkoleń liczących się w naborach np. zamiast pełnego kursu KPP robią kurs Pierwszej Pomocy Przemedycznej i wmawiają uczniom, że to jest to. Reasumując: wybierz dobre liceum, niekoniecznie musi mieć w nazwie mundurowe czy pożarnicze.

Skoro dostanie się do PSP jest Twoim marzeniem to dochodzę do wniosku, że działasz w jakimś OSP, w którym zapoznajesz się z tym zawodem i w przyszłości będziesz mieć możliwość zrobienia kursów.