Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Forum ochotników / Odp: Młodzież w OSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez katopo dnia Wczoraj o 23:02:30 »
Ja dodam że jeśli ów młody prezes ma chęci i czas to może mu się uda. Kwestia z jakiego poziomu aktywności jednostki startuje czy całkowicie martwej czy prężnie działającej. Mimo wszystko uważam że raczej prezes powinien mieś ciut więcej lat bo jego życie może być już ustabilizowane. Młody za chwilę pójdzie na studia i już może nie mieć wymaganego czasu na zarządzanie jednostką. Widziałem już całe grono młodych zaangażowanych a po roku czy dwóch już nikogo nie było.
2
Forum zawodowców / Odp: Dodatek służbowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez seksyjny dnia Wczoraj o 22:35:27 »
Aspirant po szkole, drugi rok służby na jednostce. Dodatek służbowy w wysokości 50 złotych, mam ok 150 wyjazdów rocznie, czy mam przesłanki ubiegać się o zwiększenie dodatku pomijając to co jest w rozporządzeniu? Według rozporządzenia spełniam wszystkie warunki.nic się kolego nie przejmuj jeśli się z Ciebie naśmiewają. Należy się śmiać z panującego sytemu, że aspirant po szkole (mam nadzieje chłopak ambitny z pomysłami i chęciami) od razu na początku kariery jest poniżany. Ponieważ stary podoficer który za wujka się dostał nic sobą nie reprezentuje bierze teraz dziadkowe i śmieje się młodym w twarz że pewnie jak oni będą odchodzić na e-mke to zmienią naliczanie. Dopóki młodzi funkcjonariusze się nie postawia i nie ogarną to w tej formacji dobrze nie będzie. panowie popatrzcie na cały okres bogacenia się pracując w psp bycie aspirantem po dziennej się po prostu nie opłaca już wyjaśniam- kadet przez 4 lata dostaje 400 zł +-  a funkcjonariusz z ulicy jak jeszcze ma pensje bez podatku to zostaje wysyłany na kurs i jeszcze narzeka że musi dojechać do cz-wy krakowa lub bydgszczy ale w porównaniu do kadeta przez dwa lata pobiera  pensję z macierzystej kp\km w granicach przez dwa lata min 100 tyś zł  gdzie kadet weźmie 8000 tys. różnica kolosalna i nie do odrobienia w naszych strukturach. aspirant po dziennej jest "do wszystkiego" dodam jeszcze że oficerów tez się wykorzystuje a nikt nie pamięta że większość tych oficerów wykształciła się za swoje (nie małe pieniądze) i nikt tego nie pamięta. To jest moja  obiektywna opinia w stosunku do dorabiania się w naszych strukturach. jeśli nie zmieni się światopogląd naszych jaśnie przełożonych i rządzących to stwierdzam że bycie ambitnym w tym zawodzie się po prostu nie opłaca.  rzadko staram jetem na tym forum ale chciałbym poznać wasze opinie czy się ze mną zgadzacie. domyślam się że fala podoficerów szczególnie tych starych wyleje na ten post nie zliczone kubły krytyki. jeśli tak to niech się wypowie w którym fragmencie posta jest napisana nie prawda.
8000 to nie to samo co 8000 tys jak już ci ktoś podpowiedział. Po drugie opinia co do zasady nie może być obiektywna bo by nie była opinią - jest subiektywna. Resztę Twojej wypowiedzi uczcze minutą ciszy.
3
Forum ochotników / Odnowienie zabytkowego wozu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mica16 dnia Wczoraj o 18:22:57 »
Posiadamy w jednostce zabytkowy wóz konny I czas by to odnowić. Jak powinien przebiec caly proces, czy jest tu ktoś u kogo ostatnio wykonywalo się taka prace I może opowiedzieć?
4
Forum ochotników / Odp: Młodzież w OSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez taz_org dnia Wczoraj o 18:06:36 »
Nie ujmując temu prezesowi, ale ja bym nie zgodził się na takie posunięcie. Może być nie wiadomo jak zaangażowany, ale twierdzę, że powinien być przynajmniej jedną kadencję w zarządzie, by wiedzieć jak funkcjonują nasze stowarzyszenia. Prawdopodobnie jeszcze nawet nie miał styczności z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Nie mówię, że ma mieć nagle 30-letnie doświadczenie, ale troszkę lat stażu powinien mieć
5
Forum zawodowców / Odp: Dodatek służbowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SIUSIEK dnia Wczoraj o 17:12:16 »
Śmiem napisać..wypłakałeś się?
6
Forum ochotników / Odp: Młodzież w OSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eqinox dnia Wczoraj o 12:45:58 »
Ja jestem zdania , że każda instytucja potrzebuje co jakiś czas powiewu świeżości i nowych pomysłów oraz nowego spojrzenia na problemy. A to czy "ten" nowy ma 18, 38 czy 58 lat to naprawdę bez znaczenia. 
7
Forum ochotników / Odp: Młodzież w OSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mica16 dnia Wczoraj o 12:35:55 »
Beton jest specyficzny bo niby chcą rozwoju a nikt nie chce iść na szkolenie a ten chłopak naprawdę chce I interesuje się  .  Wiadomo jego wybór był zaskoczeniem ale nikt się nie przeciwstawial
8
Forum ochotników / Odp: Młodzież w OSP
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Karol1965 dnia Wczoraj o 10:02:56 »
Jeśli chodzi o młodzież najlepiej nie jest ale co jakiś czas uda nam się kogoś pozyskać.Jeśli chodzi o prezesa w wieku 18 lat nie mamy takiej sytuacji ale jeśli ogarnia tematy dofinansowań,wie co chce w tej jednostce zmienić czy poprawić to ja nie widzę żadnych przeszkód,tylko jak jest u was z ,,betonem" czy nie jest za silny?Czy 1 osoba da radę go skruszyć?
9
Forum zawodowców / Odp: Studia podyplomowe SPK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tadzik987 dnia Wczoraj o 09:33:16 »
Czy ktoś z województwa małopolskiego dostał informacje o SPO? Czy faktycznie trzeba czekać na informację zwrotną z SGSP?

Czekaj na info z SGSP  :fiuu:
10
Forum zawodowców / Odp: Studia podyplomowe SPK
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gość123 dnia Wczoraj o 08:22:57 »
Czy ktoś z województwa małopolskiego dostał informacje o SPO? Czy faktycznie trzeba czekać na informację zwrotną z SGSP?
Strony: [1] 2 3 ... 10