Autor Wątek: Konkurs fotograficzny  (Przeczytany 59224 razy)

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 16, 2008, 17:38:57 »
Witam

Gratuluje zwycięzcy konkursu oraz wyróżnionym autorom prac.

Mam tylko jedno pytanko do jury. Czy zapomnieliście o trzeciej kategorii "z życia straży (zdjęcia z imprez, ćwiczeń)".
Wydaje mi się, że konkurs był ogłoszony w trzech kategoriach:
- z życia straży (zdjęcia z imprez, ćwiczeń)
- straż w akcji (zdjęcia z akcji ratowniczych)
- sprzęt (ciekawe przedstawienie sprzętu pożarniczego)

Poza tym cytuje regulamin Zwycięzcy grup tematycznych oraz zwycięzca całego konkursu zostaną wybrani i wskazani przez Jurorów konkursu. Zostaną przyznane pierwsze nagrody w każdej grupie tematycznej oraz jedną nagroda główna dla najlepszej pracy konkursu. Dodatkowo organizatorzy zastrzegają sobie prawo przyznania dodatkowej nagrody poza konkursem.

Mam wrażenie, że przyznano tylko po dwa wyróżnienia w kategoriach: straż w akcji i sprzęt .

Myślę, że uczestnicy mogą nie być usatysfakcjonowani takim zakończeniem konkursu.
Cytując jednego z moderatorówOSZUKALI MNIE - BANDA DECYDENTÓW!!!!!!!

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 16, 2008, 17:45:52 »
zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami poczynionymi wśród członków JURY z uwagi na bardzo niski poziom zdjęć które ewentualnie dałyby się zakwalifikować do kategorii "z życia straży" postanowiliśmy nie wyróżniać żadnego nadesłanego zdjęcia


Aby unaocznić forumowiczom pełny obiektywizm wyboru zdjęcia które najbardziej członkom JURY przypadło do gustu (wcale niekoniecznie najlepszego) chciałbym przybliżyć mechanizm głosowania:
1/ każdy z jurorów wybrał kilka zdjęć które jego zdaniem były warte nagrodzenia - w sumie jurorzy zwrócili uwagę na 24 zdjęcia
2/ sporządzono ankietę która uwzględniała wszystkie zgłoszone przez jurorów zdjęcia
3/ każdy z jurorów miał prawo do wybrania 5 zdjęć spośród zamieszczonych w ankiecie
4/ w głosowaniu wzięło udział 6-ciu spośród 7-miu jurorów

zwycięskie zdjęcie zostało wskazane (w pięciu wybranych) przez pięciu (z sześciu) głosujących jurorów

kolejne zdjęcie - TYTANI - zostało wskazane przez czterech jurorów
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 18:02:58 wysłana przez mario68 »

Offline cinek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 16, 2008, 17:58:20 »
Podzielam uwagę Łukasza Telusa... Choć skoro mario68 twierdzi że taka była decyzja JURY to myślę że jednak nawet z najgorszych fot powinno się wybrać tą "naj".  W regulaminie było o tym wspomniane a co za tym idzie również ewentualnie jakieś "nagrody" były w zapasie. Nawet dla samego słowa i dopełnienia warunków regulaminu byłoby "fair" przyznanie choćby samych miejsc/wyróżnień w tej kategorii. Czy gdyby wszystkie zdjęcia nadesłane na konkurs miały niski poziom to konkurs zostałby zamknięty bez przyznania nagród, miejsc, wyróżnień...?? Moim zdaniem w ominiętej kategorii można odnaleźć zdjęcia o trochę wyższym poziomie niż niskim.

Gratuluję zwycięzcy i wyróżnionym...

Offline flamis

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 302
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 16, 2008, 18:29:47 »
Pierwszy konkurs dajcie ludziom oddechu...

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 16, 2008, 18:45:37 »
Witam też jestem takiego zdania jak mój przedmówca dajcie ludziom oddechu to pierwszy taki konkurs a mogę się założyć że klub będzie robił więcej takich konkursów :)
Pozdrawiam i życzę pomysłów na następny konkurs i myślę że będzie zaraz po Nowym Roku :)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 16, 2008, 19:03:32 »
  Rada Klubu  gratuluje i dziękuje  wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie.
Fanfary należą się wszystkim uczestnikom  I  edycji konkursu, mam nadzieję że przejdzie  do historii jako pierwsza i nie ostatnia edycja.
Podczas burzliwych obrad jury musiało spośród nadesłanych  zdjęć  wybrać te które najbardziej przykuło ich uwagę, fotografię mającą w sobie to „coś”, inną od pozostałych. Ostatecznie najlepszym zdjęciem I edycji wybrano fotografię kolegi  wolf   "LEKKA ZADYMKA" , jeszcze raz gratuluję.
Przyznam że jury nie miało łatwego zadania ze względu na debiut konkursu oraz na poziom nadsyłanych fotografii który przyczyniły się do zmian w jego formule, dla nich też należą się słowa uznania, za poświęcony czas i włożoną pracę.
Z małymi potknięciami ale dobrnęliśmy do końca konkursu i proszę o wyrozumiałość i zrozumienie,
przepraszam wszystkich za niedogodności i odczucie jakiegoś niesmaku związanego z tym.
Zapewniam że następna edycja będzie przygotowana profesjonalnie. Z pewnością  każdy intuicyjnie czuje, że najważniejsza w tej rywalizacji była zabawa i to ile każdy wniósł od siebie i w jakim stopniu udoskonalił swój warsztat fotograficzny.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 19:18:32 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline vombat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Galeria Ratownicza Czerwone Samochody
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 16, 2008, 19:59:11 »
Tyle ładniejszych zdjęć jest, choćby te z galletem czerwonym, a jury wybrało takie sobie zdjęcie strażaka w dymie  :bij:  :maska:  Szczerze mówiąc nie podoba mi się to zdjęcie które zajęło 1 miejsce. Ja bym przyznał pierwsze miejsce fotce "TYTANI" dużo ładniejsza

Cytuj
Według mnie to głosować powinni forumowicze którzy są bardzo aktywni ( w sensie pisania wiadomości ) .

11.   Nie umieszczaj dwóch postów z rzędu w niedługim odstępie czasu. Użyj przycisku "Modyfikuj" i dopisz, to co zapomniałeś, do istniejącego już postu.

Cytuj
Udzielasz się tak bardzo, a nawet nie wzięłaś udziału w tym konkursie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 20:28:02 wysłana przez Ajax »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 16, 2008, 20:04:18 »
Może będziesz jurorem w następnej edycji?
Już zaczyna się "polskie piekiełko" Proponuję zamknąć wątek, zanim padną w kierunku jury oskarżenia o korupcję. ^_^ Wyniki podane, można się z nimi zgadzać lub nie, ale po co krytykować?

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 16, 2008, 20:05:45 »
"Jeszcze się taki nie narodził co by każdemu dogodził."

Głosowania na ogół mają to do siebie, że wygrywa rzecz, która zdobędzie największa ilość głosów. Wygrało to zdjęcie, ponieważ podobało się największej ilości osób. Nie można rozstrzygać konkursu na podstawie jednego głosu.

Cytuj
a co to za różnica czy ktoś ma na koncie dużo wiadomości czy nie? O użytkowniku nie świadczy licznik postów, a ich jakość. Ilość o niczym nie świadczy, no najwyżej o tym, od jak dawna jest się zalogowanym na forum.  Podejrzewam, że i wtedy padłyby oskarżenia w stronę jury, że kolejna banda bądź jakieś machloje były robione...


11.   Nie umieszczaj dwóch postów z rzędu w niedługim odstępie czasu. Użyj przycisku "Modyfikuj" i dopisz, to co zapomniałeś, do istniejącego już postu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 20:53:55 wysłana przez Ajax »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: WYNIKI PRZEKRĘCONEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 16, 2008, 20:28:38 »
Chciałbym pogratulować panu Mariuszowi  G. ..... znanemu na tym portalu jako mario68 moderatorowi, który jako wolf zwyciężył w Pierwszym Konkursie STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE.

Jedno  z nadesłanych zdjęć  O KROK OD ŚMIERCI pan M.G. .... opublikował na łamach portalu Istotne Informacje  ( http://www.istotneinformacje.pl/boleslawiec,a2062.php)

Podczas przeglądania listy użytkowników stwierdziłem, że na forum nigdy nie zarejestrował się użytkownik  micek83 , jednak jego zdjęcia zostały zakwalifikowane do konkursu. Podejrzewam po tych dwóch kadrach i po zdjęciu, które na portalu nasza-klasa.pl umieścił (Marcin ....), że micek83 i Marcin ..... to jedna i ta sama osoba. Według EXIFa Micek fotografuje Nikonem D80 czyli tym samym sprzętem co Marcin ....  Pikanterii sprawie dodaje fakt, że zarówno micek83 jak i Marcin .... swoje zdjęcia umieszczają w dość  nietypowym rozmiarze 481x712 pikseli

Pdfy z zabezpieczonymi printscreenami i zdjęciam chętnie przekaże sponsorowi konkursu firmie KADIMEX, jeśli tylko będzie zainteresowana ich otrzymaniem.

Cały czas spokoju nie daje mi to motto:  OSZUKALI MNIE - BANDA DECYDENTÓW!!!!!!!

Pozdrawiam Serdecznie

Łukasz Telus

_________________________
proszę nie uzywać nazwisk bez zgody zainteresowanych...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 21:11:09 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline reporter998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
    • REPORTER998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 16, 2008, 20:45:10 »
No to Panowie polecieliście po bandzie... Argumenty Łukasza są naprawdę mocne. Mam nadzieję, że nie oberwie się za to pozostałym członkom klubu i osoba, która dopuściła się przekrętu, poniesie odpowiednie konsekwencje. I co teraz? Konkurs nieważny? Walczymy jeszcze raz? Jakoś sobie tego nie wyobrażam...

http://www.reporter998.pl - Dolnośląski serwis ratowniczy, Przemysław Tkacz

Offline vombat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Galeria Ratownicza Czerwone Samochody
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 16, 2008, 20:50:48 »
Czekamy z niecierpliwością na wyjaśnienie sprawy  :bij:

Offline mjk

  • specjalista ds. zbędnych
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Semper Fi.
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 16, 2008, 20:59:51 »
drogi Łukaszu...

Pomyliłeś się troszeczkę... micek83 to nie ja... rzeczywiście zdjęcie robione jest moim aparatem tylko nie mogłem ich robić ja gdyż jestem na tym zdjęciach (niestety) na obydwóch...

micek83 pracuje ze mną w JRG

Pozdrawiam
biznes jest zawsze sprawą osobistą...

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:01:17 »
Nie no panowie bez jaj... Widzę, że tu przez niektórych zazdrość przemawia jak cholera.
Konkurs to miała być dobra zabawa a tu wychodzą jakieś rzekome przekręty, doszukiwanie się czegoś na siłę.
Nie srajmy do własnego gniazda i nie szukajmy na siłę sensacji. Jeżeli ktoś ma zastrzeżenia to powinien zgłosić do organizatora konkursu a nie
wyciągać wszelkie brudy na wierzch, bo to powoduje tylko zaostrzenie sprawy i zbędną dyskusje.
Nie obstaje tu za nikim. Co raz mniej podoba mi się to co tu się dzieje.  :wall:

No to Panowie polecieliście po bandzie... Argumenty Łukasza są naprawdę mocne. Mam nadzieję, że nie oberwie się za to pozostałym członkom klubu i osoba, która dopuściła się przekrętu, poniesie odpowiednie konsekwencje. I co teraz? Konkurs nieważny? Walczymy jeszcze raz? Jakoś sobie tego nie wyobrażam...

Poczekajmy z komentarzami do wyjaśnienia sprawy, bo to może tylko za szkodzić

Jednym słowem, zaczyna się tu powoli pierd**  :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 21:10:45 wysłana przez Emil »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:22:14 »
po pierwsze zaznaczam i ostrzegam że wypraszam sobie umieszczanie na otwartym forum moich danych personalnych


W kwestii zdjęcia opublikowanego na portalu www.istotneinformacje.pl- zdjęcie to było ilustracją do informacji z jednego ze zdarzeń na terenie powiatu bolesławieckiego ale nie jest mojego autorstwa. Mamy dobry zwyczaj współpracować z mediami z naszego terenu więc pełniąc służbę w tamtym okresie przesłałem je (jak również kilka innych) do redakcji portalu, która uznała je bezpodstawnie za moje - a mnie nie przyszło do głowy żeby to sprawdzić. Takie zdjęcia często robi się u nas przy akcjach (jak zresztą w innych jednostkach) - wtedy wykonał je akurat autor reszty zdjęć.
Ostatnio po mojej namowie zdecydował się na uczestnictwo w konkursie. Człowiek ten nie udziela się niestety na naszym forum więc pomogłem mu nawet w założeniu konta na forum. Uważam że gość robi nie najgorsze zdjęcia - zresztą to jego pasja bo nie rozstaje się z aparatem. Wciągając go do konkursu miałem nadzieję, że zdjęcia te wykorzystamy w działalności klubowej.
Niestety stała się rzecz nieprzewidziana - zdjęcie kol. @wolf wygrało. Choć osobiście także uważam że nie powinno wygrać.
Na marginesie - zdjęcie to zostało wykonane przy najbanalniejszej akcji na świecie - gaszeniu stogu siana.  Stało się tak na skutek tego, że wszyscy NIEZALEŻNI JURORZY zagłosowali na różne zdjęcia np "tytani" "scania" itp a na to jedno zagłosowało aż pięciu na raz. I na tym polega problem.
Jak zapewne poświadczą koledzy-członkowie JURY - od początku w ich gronie nie ukrywałem, że jest to człowiek którego znam - i zapowiadałem że nie mam zamiaru go faworyzować. Moim faworytem było zdjęcie rafala.buli - "prądownica" .

Piszę to wyjaśnienie aby rozwiać Wasze wątpliwości w kwestii uczciwości i transparentności głosowania nad zdjęciem które wygrało. W JURY było 6 głosujących osób. Osobiście widziałem dwie z tych osób na oczy, trzech nie miałem zaszczytu poznać osobiście. Więc nie ma  niebezpieczeństwa że JURY dogadało się żeby przyznać główną nagrodę bliżej nieznanemu strażakowi.

To tyle - dla uzdrowienia sytuacji uważam, że Klub jako organizator konkursu powinien zadecydować o unieważnieniu wyników Konkursu - ja wycofuję się z tematu i z forum. Choć akurat nie uważam abym w czymkolwiek tu zawinił. Ale nie mam zamiaru udowadniać że nie jestem wielbłądem

Ze swej strony proszę o zakończenie dyskusji i przyjęcie moich wyjaśnień.  
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 21:25:28 wysłana przez mario68 »

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: wyniki przekręconego konkursu fotogrficznego "Straż pożarna w obiektywie"
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:25:29 »
Szkoda, że admini nie mają odwagi wypowiadać, się publicznie na postawione zarzuty.

Dlatego też cytuje prywatne wiadomości nadesłane do mnie:

Cytuj
mario68 z Dyskusje strażaków wysłał do Ciebie wiadomość.

UWAGA: To jest tylko powiadomienie, nie odpowiadaj na ten email.

Wysłana wiadomość brzmi:

kol. Łukasz Telus - i nie wiesz jak bardzo tu się mylisz w kwestii tego czy ja to ja czyli mario68 czy ja to wolf.
Ponadto wypraszam sobie zamieszczanie mojego imienia i nazwiska na otwartym forum - dlatego też zostanie wykropkowane z Twojego posta lub post zostanie usunięty przez admina.
Jeżeli ta osoba która jest autorem tych zdjęć wyrazi na to zgodę zostaną opublikowane jej personalia a na pewno pozna je fundator nagrody głównej.
W kwestii zdjęcia opublikowanego na portalu - tu masz rację gdyż było ilustracją do informacji z jednego ze zdarzeń na terenie powiatu bolesławieckiego ale także nie jest mojego autorstwa.
mario68 z Dyskusje strażaków wysłał do Ciebie wiadomość.

UWAGA: To jest tylko powiadomienie, nie odpowiadaj na ten email.

Wysłana wiadomość brzmi:

i gwoli wyjaśnienia -  to że te zdjęcia są podpisane moim nazwiskiem na tym portalu nie oznacza że je wykonałem - po prostu przesłałem je do redakcji która uznała je bezpodstawnie za moje. Takie zdjęcia często robi się u nas przy akcjach (jak zresztą w innych jednostkach) wtedy wykonał je akurat autor reszty zdjęć. A po mojej namowie zdecydował się na uczestnictwo w konkursie - i niestety wygrał przez rozrzut zdań wśród jury.
to tyle i radzę zbastować

P.S.
Poza wykropkowaniem nazwisk, któryś z adminów zmienił link prowadzący do strony Istotnych wiadomości, przypominam tutaj więc go ponownie http://www.istotneinformacje.pl/boleslawiec,a2062.php

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 21:37:19 wysłana przez bulon »

Offline firetom

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 310
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:31:51 »
 :kwit:
Cytuj
12. Decyzja Jury jest ostateczna i nieodwołalna. Od tej decyzji nie przysługują żadne odwołania i protesty.
I na tym sprawę proponuję zakończyć, zanim naprawdę zacznie się p...lić.
Nagrodą główną w końcu nie był samochód ani wycieczka dookoła świata.
Łukaszu, swoje uwagi trzeba było skierować do organizatora via PW, by ewentualne niedociągnięcia rozwiązać podczas organizowania następnego konkursu i w tej formie sutuację sobie wytłumaczyć.
Robienie dymu na forum, sorry, nie wystawia Ci pozytywnego profilu psychologicznego.
Była fajna zabawa, udział w zabawie wziąłeś z własnej woli, zapewne zapoznawszy się z regulaminem a na koniec, kiedy juz wszyscy się rozchodzili pusciłeś brzydko pachnącego bąka.
Konkurs sie skończył a smród został.
Zadowolony jesteś?
Doświadczenie jest czymś, co zdobywamy, kiedy nie zdobywamy tego, co chcemy zdobyć

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:35:33 »
Cytuj
Szkoda, że admini nie mają odwagi wypowiadać, się publicznie na postawione zarzuty.
admini tu nie maja nic do rzeczy, forum jest tubą klubu i konkurs byl klubowy
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "STRAŻ POŻARNA W OBIEKTYWIE"
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:37:04 »
@Łukasz Telus
Nie umieszcza się postów z informacjami przesyłanymi na PW.
To świadczy o twojej .............................
a link zamieszczony w twoim poście jest prawidłowy.

barwa

  • Gość
Odp: Wyniki konkursu fotgraficznego "Straż pożarna w obiektywie"
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:39:57 »
A ja zamknę ten temat bo dyskusja zeszła całkowicie na zły tor.
Proszę panów o ochłonięcie.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Wyniki konkursu fotgraficznego "Straż pożarna w obiektywie"
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:41:20 »
A ja jeszcze raz zamieszczę wyjaśnienie bo uciekło na dół:

W kwestii zdjęcia opublikowanego na portalu www.istotneinformacje.pl- zdjęcie to było ilustracją do informacji z jednego ze zdarzeń na terenie powiatu bolesławieckiego ale nie jest mojego autorstwa. Mamy dobry zwyczaj współpracować z mediami z naszego terenu więc pełniąc służbę w tamtym okresie przesłałem je (jak również kilka innych) do redakcji portalu, która uznała je bezpodstawnie za moje - a mnie nie przyszło do głowy żeby to sprawdzić. Takie zdjęcia często robi się u nas przy akcjach (jak zresztą w innych jednostkach) - wtedy wykonał je akurat autor reszty zdjęć.
Ostatnio po mojej namowie zdecydował się na uczestnictwo w konkursie. Człowiek ten nie udziela się niestety na naszym forum więc pomogłem mu nawet w założeniu konta na forum. Uważam że gość robi nie najgorsze zdjęcia - zresztą to jego pasja bo nie rozstaje się z aparatem. Wciągając go do konkursu miałem nadzieję, że zdjęcia te wykorzystamy w działalności klubowej.
Niestety stała się rzecz nieprzewidziana - zdjęcie kol. @wolf wygrało. Choć osobiście także uważam że nie powinno wygrać.
Na marginesie - zdjęcie to zostało wykonane przy najbanalniejszej akcji na świecie - gaszeniu stogu siana.  Stało się tak na skutek tego, że wszyscy NIEZALEŻNI JURORZY zagłosowali na różne zdjęcia np "tytani" "scania" itp a na to jedno zagłosowało aż pięciu na raz. I na tym polega problem.
Jak zapewne poświadczą koledzy-członkowie JURY - od początku w ich gronie nie ukrywałem, że jest to człowiek którego znam - i zapowiadałem że nie mam zamiaru go faworyzować. Moim faworytem było zdjęcie rafala.buli - "prądownica" .

Piszę to wyjaśnienie aby rozwiać Wasze wątpliwości w kwestii uczciwości i transparentności głosowania nad zdjęciem które wygrało. W JURY było 6 głosujących osób. Osobiście widziałem dwie z tych osób na oczy, trzech nie miałem zaszczytu poznać osobiście. Więc nie ma  niebezpieczeństwa że JURY dogadało się żeby przyznać główną nagrodę bliżej nieznanemu strażakowi.

To tyle - dla uzdrowienia sytuacji uważam, że Klub jako organizator konkursu powinien zadecydować o unieważnieniu wyników Konkursu - ja wycofuję się z tematu i z forum. Choć akurat nie uważam abym w czymkolwiek tu zawinił. Ale nie mam zamiaru udowadniać że nie jestem wielbłądem

Ze swej strony proszę o zakończenie dyskusji i przyjęcie moich wyjaśnień. 

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Wyniki konkursu fotgraficznego "Straż pożarna w obiektywie"
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 17, 2008, 14:38:16 »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Wyniki konkursu fotgraficznego "Straż pożarna w obiektywie"
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 20, 2008, 09:13:31 »
  Niniejszym chciałbym oficjalnie przedstawić stanowisko RADY KLUBU w kwestii wydarzeń i faktów jakie zaistniały w związku z organizowanym przez KLUB konkursem fotograficznym.

  Po wnikliwym rozpatrzeniu wszelkich faktów wskazanych przez kol. @Łukasz Telus, po przeanalizowaniu argumentów i faktów przekazanych przez kol. @mario68, @mjk, @wolf i @micek83  biorąc pod uwagę ostatni post kol. @Łukasz Telus w którym przeprasza on za zaistniałe wypadki i nieuzasadnione podejrzenia Rada stwierdza:
- głosowanie nad wyborem zwycięskiej (i wyróżnionych) fotografii odbyło się w pełni obiektywnie i nie istnieją żadne negatywne przesłanki pozwalające sądzić inaczej. Nie było żadnych prób ingerencji (jak było sugerowane) ze strony kol. mario68 i mjk w przebieg konkursu - nie było takiej możliwości (dysponujemy oświadczeniami z wyjaśnieniami wraz danymi osobowymi tych uczestników).

  Rada Klubu przyznaje że konkurs nie był doskonały i pojawiły się błędy organizacyjne gdyż był to pierwszy tego typu konkurs organizowany przez Klub - dopiero nabieramy doświadczenia. Jednak nic nie zakłóciło obiektywizmu prac JURY.

  Rada wraz ze sponsorem, postanawia utrzymać wyniki konkursu w mocy.
Nagrodę główną przyznaje się kol @wolf mając nadzieję, że przysłuży się ona rozwijaniu jego pasji fotograficznej i współpracy z forum i Klubem strazak.pl.
Przyznaje się również 4 wyróżnienia zdjęciom wykonanym przez kol.  @TMK, @rafal.bula, @reporter998 i @Łukasz Telus


Na zakończenie chciałbym w imieniu Rady Klubu podziękować sponsorowi, Jury jak i zarówno wszystkim uczestnikom i forumowiczom, którzy śledzili losy konkursowych fotografii.

Pozdrawiam serdecznie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk