Pożarnictwo > Ratownictwo chemiczne

Dokumentacja na samochodzie SCRChem

(1/3) > >>

robn:
Jakie dokumenty lub materiały pomocnicze powinny się znajdować na samochodzie SCRChem?
Mowa jest o innych dokumentach i materiałach potrzebnych niż wymagane przez rozporządzenie o KSRG.
Ja mam w swoim wykazie wytyczne do organizacji rat. chem-ekol, zadania, kartę d-cy, oznaczenia rurociągów, butli, tablic informacyjnych, nalepek ostrzegawczych, NDS-y dla materiałów niebezpiecznych, ściągi dla sprzętu, tablice odporności chemicznej dla materiałów.
Co jeszcze jest warto mieć i gdzie tego szukać? Może ktoś ma schematy przepompowywań?
pozdr.

robert28:
Chyba wymieniłeś wszystko. Dodam tylko , że u nas dużą rolę jeśli chodzi o wsparcie w zakresie pozyskiwania informacji zarówno jeżeli chodzi o karty charakterystyki  jak i wszelkie inne informacje dotyczące prowadzonych działań  odgrywa stanowisko kierowania. oprócz tego co nawozie to właśnie tam jest swoiste centrum wiedzy oraz zbiór wszelkich ściąg związanych z ratownictwem chemiczno-ekologicznym.  Co do schematów to posiadam kilka.
1. Schemat rozładunku gazu skroplonego z cysterny do zbiornika
2. rozładunku z gazem skroplonym do zbiornika metodą grawitacyjną
3. to samo tylko przy pomocy sprężonego powietrza
4. schemat opróżniania na pochodnię
5. schematy przepompowywania cieczy palnych oraz żrących.
Również pozdrawiam. :mellow:

HAZMAT:
robert28...to takie metody są opisane w tych kśiążkach mądrych..."na pochodnię"... ^_^

Co do listy dokumentów to jest to baza danych (przynajmniej ja taką mam)..i zawiera troszkę więcej...tak naprazwdę to jest kwestia co będziecie robić...jak OSP/PSP to procedury stykną w zupełności

jak SGRCHEMEKO to lista jest dosyć długa

robert28:
witam Hazmat po dłuższej nieobecności. Takie schematy podają specjaliści do działań w książce pt. " Ratownictwo chemiczno-ekologiczne " autorstwa J. Renecki zaś wydawcą jest SA Poznań.  Nie mnie oceniać i podważać takie autorytety.
Co do materiałów pomocniczych to wszystko zależy od sposobu działania. My podpieramy się pomocą ze stanowiska kierowania więc na aucie mamy ograniczoną ilość materiałów. Wszystko zależy jeszcze od ludzi zarówno na wozie jak i na SK. Ale zgodzę się że zakres  dokumentacji znajdujacej się na wozie jest określony przez odpowiednie rozporządzenie.
Jeżeli możesz to opisz dokładnie waszą bazę danych . Chętnie zobaczę na czym pracują inni i przy okazji może coś wniosę nowego do nas na jednostkę. Jestem otwarty na wszelkie pomysły które ułatwiają pracę a przynajmniej wspomagają w podjęciu prawidłowej decyzji.

mireks:
Robert28
Posiadasz pochodnię do wypalania gazu, że wozisz schemat? Ja osobiście widziałem ją raz w życiu (a trochę w życiu widziałem) na wyposażeniu zakładówki, była to pochodnia do wypalania etylenu. Strasznie (wbrew schematom  ^_^) skomplikowane ustrojstwo. I na dodatek zniechęciło mnie, że wypalenie jednej cysterny zajmuje ponad 20 godzin.
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej