Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216316 razy)

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1300 dnia: Listopad 10, 2010, 08:20:26 »
Słuchajcie. To jest wewnętrzna sprawa Szkoły. Nie poruszajmy tego tematu na publicznym forum, bo to nie przynosi nic dobrego i zmienia sposób w jaki ludzie nas postrzegają.
 
Pierwsza klasa jeśli będzie chciała się dowiedzieć co nas boli i co robią źle, to znajdzie sposób. To znaczy mam nadzieję że będzie potrafiła znaleźć...

Pozdrawiam,

Offline milka77701

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1301 dnia: Listopad 10, 2010, 15:29:57 »
tylko niestety kolejny miesiąc mija a postępów nie widać. Oby nadzieja na poprawę nie okazała się matką głupich. Ale "nie porzucajmy nadziei..":)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1302 dnia: Listopad 10, 2010, 17:31:40 »
pozwólmy pierwszakom najpierw skończyć kurs podstawowy, bo póki co to straż pożarną oni widzą jedynie przez okna. Może wtedy się ogarną.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1303 dnia: Listopad 10, 2010, 17:52:02 »
Chyba większość z Was trochę za bardzo się gorączkuje....:) a w szczególności Ci, którzy piszą że są za falą, ludzie Wy macie po 20 lat i jedyna fala jaka was dotknęła to ta na plaży w Kołobrzegu więc trochę wyluzujcie, a wewnętrzne sprawy szkoły czy też samych studentów zostawcie sobie na kuluarowe pogawędki bo chyba nie macie świadomości, że to forum jest ogólnodostępne i czytają je różne osoby.

Pozdrawiam M.

Offline duchowny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1304 dnia: Listopad 10, 2010, 22:10:35 »
pozwólmy pierwszakom najpierw skończyć kurs podstawowy, bo póki co to straż pożarną oni widzą jedynie przez okna. Może wtedy się ogarną.
W pełni zgadzam się z przedmówcą. Niestety znacząca większość [nie wszyscy] jest na etapie lansowania się w mundurze, a pojęcia o tym, co jest celem pobytu w tym miejscu nie ma żadnego. A te osoby, które nie są w temacie, proszę o nie negowanie wypowiadających się w dyskusji na ten temat, ponieważ to, co się dzieje na kompanii I nie jest w ogóle śmieszne, tylko woła o pomstę do nieba. Dziękuję.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1305 dnia: Listopad 10, 2010, 22:36:17 »
Cytuj
A te osoby, które nie są w temacie, proszę o nie negowanie wypowiadających się w dyskusji na ten temat, ponieważ to, co się dzieje na kompanii I nie jest w ogóle śmieszne, tylko woła o pomstę do nieba. Dziękuję.

temat jest szerszy niż Ci się wydaje, wręcz można wydzielić nowy wątek: Co się dzieje z młodymi strażakami lub Bezstresowe życie w PSP. Bo zachowanie młodych wychowanych bezstresowo (lub też szeroko rozumiane pokolenie JPII - nie mylić z prawdziwym oddaniem się wierze katolickiej) nie dotyczy tylko szkół ale i też nowych przyjętych z ulicy do PSP w ciągu ostatnich 5 lat. Ręce opadają i włosy wypadają.... Bo nie zanosi się że będzie lepiej.
Także jeśli dyskusja będzie dalej się rozwijać w tym temacie zostanie prawdopodobnie wydzielony nowy wątek...
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1306 dnia: Listopad 10, 2010, 22:47:43 »
Cytuj
A te osoby, które nie są w temacie, proszę o nie negowanie wypowiadających się w dyskusji na ten temat, ponieważ to, co się dzieje na kompanii I nie jest w ogóle śmieszne, tylko woła o pomstę do nieba. Dziękuję.

temat jest szerszy niż Ci się wydaje, wręcz można wydzielić nowy wątek: Co się dzieje z młodymi strażakami lub Bezstresowe życie w PSP. Bo zachowanie młodych wychowanych bezstresowo (lub też szeroko rozumiane pokolenie JPII - nie mylić z prawdziwym oddaniem się wierze katolickiej) nie dotyczy tylko szkół ale i też nowych przyjętych z ulicy do PSP w ciągu ostatnich 5 lat. Ręce opadają i włosy wypadają.... Bo nie zanosi się że będzie lepiej.
Także jeśli dyskusja będzie dalej się rozwijać w tym temacie zostanie prawdopodobnie wydzielony nowy wątek...
pozdr

Może to co napisze będzie wydawało się trochę dziwne, ale... A gdyby tak testy psychologiczne przeprowadzane przed przyjęciem do PSP poszerzyć o mały wywiad środowiskowy? Trochę to może wydawać się trudne do zrealizowania, ale jakby tak przez miesiąc zbierać opinie o kandydacie do munduru...to wtedy uniknęłoby się "pomyłek" i to wszystko by jakoś lepiej wyglądało?
Tak od siebie napiszę, iż mimo ze studiuje w SGSP zaocznie, to widać różnicę pomiędzy 1 kompanią a całą reszta i nie tylko taką ze maja czyste pagony... Zachowanie, trochę nagminne używanie wulgaryzmów...uszy mogą zaboleć. Mundur zobowiązuje do trzymania pewnego poziomu a tym bardziej w tej szkole.

Offline Elvinhio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1307 dnia: Listopad 11, 2010, 10:59:31 »
Ja proponuje zamknąć temat, bo to nie jest temat tego forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1308 dnia: Listopad 11, 2010, 16:52:35 »
Ja proponuje zamknąć temat, bo to nie jest temat tego forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a ja proponuję żebyś się nie odzywał jak nie masz nic do powiedzenia :fiuu:

christiano

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1309 dnia: Listopad 11, 2010, 19:19:56 »
ale kolega Elvinho ma rację, prosze nie być niemiłym panie q-bash :)

puściłem tą wypowiedź ale Panowie, wracajmy do właściwego tematu postu!!!
pozdr robn
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 19:29:36 wysłana przez robn »

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1310 dnia: Listopad 11, 2010, 20:27:12 »
ale kolega Elvinho ma rację, prosze nie być niemiłym panie q-bash :)

ale z czym ma rację? żeby zamknąć temat?

@robn faktycznie. Dajmy juz sobie spokój bo chyba już wszystko zostało powiedziane. Teraz niech odpowiednia grupa osób sobie przemyśli temat. Pozdrawiam

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1311 dnia: Listopad 11, 2010, 20:34:40 »
Panowie Elvinho i christiano coś mi się wydaje, że ten temat się Was tyczy i chcecie uciszyć go :] Niestety, zbyt wiele osób jest zbulwersowanych zachowaniem pierwszego rocznika, co widać w tym wątku. Może nie potrzebnie ktoś wyciągnął to na forum ogólnodostępne, raczej powinno to się załatwić we własnym 'gnieździe'. Niestety, ale może to się odbić większym echem na szkole, bo forum przeglądają osoby pracujące w SGSP. Proponuję zastanowić się nad swoim postępowaniem i zmienić je zanim będzie zbyt późno.... zacznijcie w końcu też  mówić pierwsi 'cześć' starszym rocznikom, bo chyba jeszcze tego się nie nauczyliście, a zawsze tak było. Wiele osób właśnie na to się skarży:)

Offline Elvinhio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1312 dnia: Listopad 13, 2010, 09:26:57 »
Ja proponowałem zamknąć temat tego co sie dzieje na szkole , a nie temat : "Wybiera się ktoś do SGSP?" . A jak tak bardzo chcecie się tak bardzo spierać to załóżcie temat w stylu: :" Życie w SGSP"  ;)))

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1313 dnia: Listopad 13, 2010, 10:08:54 »
ja kurde  czytam ten temat na bieżąco i dalej nie wiem o co poszło... :gwiazdki:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1314 dnia: Listopad 13, 2010, 11:05:05 »
Tak tak! Proszę o wydzielenie wątku "życie w SGSP". Bardzo chętnie poczytam więcej  :wacko:

Offline borovyecky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pozamiatane....
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1315 dnia: Listopad 13, 2010, 11:26:49 »
Kompania I sama na siebie bat kręci i nic dobrego z tego nie wyniknie :gwiazdki:.
 Wracając do tematu, jeżeli czytają ten wątek przyszli kandydaci do SGSP to niech lepiej już teraz zastanowią się czy chcieli by być postrzegani tak jak ich koledzy z obecnego pierwszego rocznika.

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1316 dnia: Listopad 13, 2010, 13:24:07 »
To, aby troszkę rozładować napięcie, zmienię temat :)
Widziałem kiedyś w internecie taką galerię zdjęć, w której było pokazane życie jednostki, okiem podchorążych. Było na pewno "poranna zaprawka", coś z wykładami, kolacją, ćwiczeniami na poligonie i prawdziwą akcją(wypadek). Czy wie ktoś może, gdzie można znaleźć tę galerię?
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1317 dnia: Listopad 15, 2010, 19:40:38 »
To ja zmienię temat na czasie. Otóż mam takie pytanie: jeżeli kandydat na badaniach z któryś badań uzyska negatywny wynik to jest szansa na ponowne badania by je poprawić czy od razu jest "po ptokach"?!

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1318 dnia: Listopad 15, 2010, 21:49:42 »
Koledze Petro chodziło chyba o badania wstępne o ile dobrze zrozumiałem. Od każdej decyzji tj. od każdego badania przysługuje odwołanie, które niekiedy rozpatrywane jest pozytywne. Kwestia pozostaje tylko czy zdążysz wyrobić się ze wszystkimi badaniami w czasie, ale jest to wykonalne. Jeśli chodzi o jakieś wady typu wzrok, wiadomo iż trzeba to ewentualnie skorygować, jeśli sie da, ale to z kolei zajmuje juz więcej czasu i można co najwyżej pisać raport o przyjęcie w roku następnym bez przechodzenia kwalifikacji.

Pozdrawiam;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 21:57:15 wysłana przez Backdraft;) »
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1319 dnia: Listopad 15, 2010, 22:04:47 »
Koledze Petro chodziło chyba o badania wstępne o ile dobrze zrozumiałem. Od każdej decyzji tj. od każdego badania przysługuje odwołanie, które niekiedy rozpatrywane jest pozytywne. Kwestia pozostaje tylko czy zdążysz wyrobić się ze wszystkimi badaniami w czasie, ale jest to wykonalne. Jeśli chodzi o jakieś wady typu wzrok, wiadomo iż trzeba to ewentualnie skorygować, jeśli sie da, ale to z kolei zajmuje juz więcej czasu i można co najwyżej pisać raport o przyjęcie w roku następnym bez przechodzenia kwalifikacji.

Pozdrawiam;)
czyli jak odwołanie zostanie pozytywnie rozpatrzone to w następnym roku  przechodzi się bez kwalifikacji?!

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1320 dnia: Listopad 17, 2010, 13:43:04 »
nic nie ma automatycznie, możesz wnioskować o zwolnienie z rekrutacji na podstawie tego ze już się dostałeś, a badania i tak musisz zrobić jeszcze raz w następnym roku.
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1321 dnia: Listopad 17, 2010, 18:17:12 »
ok

A jeszcze mam pytanie odnośnie ilości miejsc, każdego roku jest tyle samo czy raz mniej raz więcej?!  Ile było w poprzednich latach?

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1322 dnia: Listopad 17, 2010, 18:27:16 »
ok

A jeszcze mam pytanie odnośnie ilości miejsc, każdego roku jest tyle samo czy raz mniej raz więcej?!  Ile było w poprzednich latach?

Kolego poczytaj trochę ten temat bo było o tym tutaj bardzo dużo;) jak powalczysz trochę z lenistwem to Ci tylko na dobre wyjdzie;)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1323 dnia: Listopad 17, 2010, 18:42:06 »
To ja zmienię temat na czasie. Otóż mam takie pytanie: jeżeli kandydat na badaniach z któryś badań uzyska negatywny wynik to jest szansa na ponowne badania by je poprawić czy od razu jest "po ptokach"?!
Idź przebadaj się kompleksowo już teraz (laryngolog, okulista itp.) - będzie czas na ewentualne poprawki, zostało ponad pół roku jeszcze...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

strazak999

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #1324 dnia: Listopad 17, 2010, 20:16:50 »
ok

A jeszcze mam pytanie odnośnie ilości miejsc, każdego roku jest tyle samo czy raz mniej raz więcej?!  Ile było w poprzednich latach?

Kolego poczytaj trochę ten temat bo było o tym tutaj bardzo dużo;) jak powalczysz trochę z lenistwem to Ci tylko na dobre wyjdzie;)

Slizki, powiedz mi czy Ty masz problem z byciem uprzejmym wobec nieznanych Ci osob ? kolega jest prawdopodobnie nowy i nie wie jeszcze jak korzystac z forum, a nawet jak wie to mozna mu pomoc w troche bardziej mily sposob. kolego Petro, poszukaj w opcji "szukaj" wpisujac interesujace Cie frazy to czego chcesz sie dowiedziec. wszystko jest juz napisane :)

przez takich jak  Ty panie Slizki korzystanie z forum nie jest przyjemne. mam nadzieje ze Moderator pusci tego posta.