Autor Wątek: Wybiera się ktoś do SGSP?  (Przeczytany 216047 razy)

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 29, 2008, 13:02:33 »
dokladnie, juz pisalem ze ludzie piszacy podstawke na 60% nie osiagaja nawet 30% z rozszerzenia  :huh: skladajac na politechniki czy inne uczelnie to mature rozszerzona licza x2 lub nawet x2,5  ta szkola po prostu krzywdzi tym przelicznikiem ludzi piszacych rozszerzenie bo moge machnac podstawke z matmy na 90% tylko co z tego jesli sie nie dostane na SGSP na innych (dobrych)  uczelniach nie masz szans z podstawka
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 29, 2008, 13:25:55 »
co z tego jesli sie nie dostane na SGSP

do SGSP kolego a nie na SGSP,

a propos plecaków - to jest garstka ludzi o ile w ogóle są. Dzisiaj każdy każdemu na ręce patrzy i taki "zwykły" komendant powiatowy sobie może... Chyba że się ma wujka wysoko postawionego, ale jeśli już to dostaną się czy tak czy tak i w d... mają przeliczniki a teraz będzie im trudniej. Kiedyś wystarczyło, że się testów na pamięć nauczył i grało, a jak czegoś nie wiedział to zostawiał wolny kwadracik i panie już mu uzupełniły :wacko: a z nową maturą będzie trudniej wałek zrobić...
PS Nie zazdroszcze wam chłopaki z tą nową maturą. Piszecie ją pod kątem SGSP, a załóżmy że ktoś nie zdawał rozszerzenia bo chciał studiować na studiach humanistycznych np. filologię a później poczuł powołanie i co wtedy?? Ja kończę właśnie licencjat z filologii i teraz wiem że te 4 lata temu na pewno nie zdawałbym matematyki i fizyki a już na pewno nie rozszerzenia (i zdawałem z angielskiego) teraz nie miałbym czego szukać w SGSP. Na szczęście pisałem starą maturkę więc miałem do napisania testy..

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 29, 2008, 16:05:50 »
skladajac na politechniki czy inne uczelnie to mature rozszerzona licza x2 lub nawet x2,5  ta szkola po prostu krzywdzi tym przelicznikiem ludzi piszacych rozszerzenie bo moge machnac podstawke z matmy na 90% tylko co z tego jesli sie nie dostane na SGSP na innych (dobrych)  uczelniach nie masz szans z podstawka

no i właśnie przez ten "cudowny" przelicznik postanowiłam zdawać jedno rozszerzenie jedna podstawę [trzeba mieć plan awaryjny z jakaś polibudą w razie W..] to chyba w miarą dobre rozwiązanie...

ehh...

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 29, 2008, 16:58:04 »
Coś czuję, że pora troszkę czasu spędzić na siłowni i sali gimnastycznej + poprawić fizykę (66% z rozsz. matmy chyba styknie, oby) i zaatakować Warszawę...

ps. mam jeszcze takie pytanko:
Cytuj
Jednocześnie zobowiązuję się, po ukończeniu SGSP, do pełnienia służby w jednostce
organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej wskazanej przez Komendanta Głównego Państwowej
Straży Pożarnej.
Jeśli jestem z pomorza, mogą rzucić mnie nawet do Zakopanego?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 29, 2008, 18:03:11 »
moga was rzucic gdzie sie im zechce takze lepiej nie podpasc -_-
ale zreguly ida na reke i jezeli ktos sie dogada z komendantem woj to nie robia problemow z przydzilami a przynajmniej do tej pory tak bylo

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 29, 2008, 23:36:01 »
Pytanko kolejne: 66% (71% podst = CHORE) z matmy rozsz. i 38% z fizy rozsz. - czy jest sens, żeby poprawiać matmę? Czy nie lepiej byłoby napisać fizykę na poziomie podstawowym i tutaj troszkę wyśrubować wynik? (jestem w stanie myślę dobić do ponad 80%) i czy z takimi wynikami jest chociaż cień szans na dostanie się, patrząc na poprzednie lata i wyniki tegorocznych kandydatów?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 29, 2008, 23:46:35 »
Ja nie wiem w czym wy macie problem chłopaki, jak gwarantuja mieszkanie to czemu nie jak najdalej od rodzinki :D
Kontakty miedzy członkami odrazu sie poprawia wiem to z doswiadczenia swojego i mnostwa osob :)
A z tego co wiem to nikt nie wiem jaki wynik zagwarantuje ci miejsce w uczelni, bo co roku jest inny poziom, do tego jakies przeliczniki, wiec jednym słowem trzeba dac z siebie wszystko i czekac na rezultat :)
Pozdro chłopaki i dziewczyny :)

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 30, 2008, 00:16:30 »
jezeli ktos mysli tylko o SGSP to lepiej zdawac podstawe ale jak kto tak jak np ja mysli w razie W o polibudzie to musi zdawac rozsz a tak wogole rozsz fiza jest latwiejsza od podstawy
a co do rozrzutu to jednak przyjemniej jest byc na jednostce 100pare kilosow od domu niz na drugim koncu polski na KP w jakiejs dziurze tu wiadomo kuple dziewczyny a tam trza wszystko od poczatku zaczynac i sie traci kontakt ze starymi znajomymi
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2008, 15:57:26 wysłana przez malpa151 »

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 30, 2008, 13:37:47 »
Sto pare kilometrow to tak odpowiednio :) ale np. 20 to juz strasznie blisko.
A co do znajomych to fakt malpa151 masz racje, z nimi sie relacje troszke pogarszaja i w tym problem.
A co do maturek to sie chwalcie bo ja widzac swoje to o SGSP chyba nie ma co myslec :(

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 02, 2008, 19:25:21 »
rozmawialem z Backdraft;)-em byl osobiscie dac mature to mu powiedzieli ze w piatek lub poniedzialek powinno byc juz mniejwiecej wiadomo co i jak i mozna poddzwonic
a co matury to z tym zajefajnym przelicznikiem mam ino 142pkt jak dobrze policzylem ale rozmawialem z gosciem z IVroku i mowil ze z takim wynikiem mozna pozytywnie myslec :wub:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 03, 2008, 09:49:03 »
142pkt, czyli suma procentowych wyników matur z matmy i fizy przeliczonych na podstawkę, tak?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Fcraptor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 04, 2008, 18:34:53 »
Spoko :) Ja wstepnie tez jestem zakwalifikowany :D
a mam pytanko odnosnie badan?
Czy oni nam wyznacza termin badania czy daja jakas liste gdzie trzeba zbierac podpisy??
A jak nie to jak to wogule wyglada??

Online Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 04, 2008, 18:48:01 »
A ja jestem 1 na liście rezerwowej  :angry:

Nie masz się co przejmować i tak Cię wezmą na badania..... na 99,99% ktoś nie przejdzie badań a Ty zajmiesz jego miejsce :)
Przypominam ,że rok temu około 20 osób nie przeszło badań :O

Gratulacje wszystkim ,którzy są wstępnie zakwalifikowani !!
(Ja dopiero za rok będę walczył )

Pozdro

Offline Emilovic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Nie matura lecz chęć szczera !!!
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 04, 2008, 19:28:11 »
To w razie jak ktoś odpadnie to do mnie zadzwonią czy wyślą jakiś list??? A kiedy zaczynają się badania ???

Offline kuli

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 04, 2008, 21:08:54 »
''Na podstawie protokołu przebiegu egzaminu wstępnego..[...] przyjęcie do służby kandydackiej spełniających następujace kryteria:  Mat - conajmniej 43,08% Fizyka conajmniej 30,75%, sprawność fizyczna nie większy niż 55,01"

kurde, nie wiem czy dobrze skumałem..te % to sa minimalne wymagane wyniki z matur?? :huh:

Ps. Seretsu ja też za rok walcze ;D ( o ile maturka pojdzie pomyślnie) ;)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 04, 2008, 22:49:33 »
No dokładnie, jeśli chodziłoby o wyniki z matury, to byłaby rewelka :-)
W sumie z moimi maturalnymi wynikami, dostałbym się, jeśli zaliczyłbym tor :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Online Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 04, 2008, 23:31:25 »
Nie wiem czy już przeglądałeś listę ,ale ostatni który się załapał do 90-tki ma łącznie 100/200 pkt
Jeżeli za rok  limit dalej będzie 90osób to założę się ,że będzie bardzo podobnie.

Oczywiście analizowałem wyniki z 2006, 2007 roku i teraz mogę porównywać je z wynikami z 2008r

Zauważyłem ,że wyniki z W-F są o wiele gorsze niż w latach poprzednich.
(Ale to może być wynikiem innego ułożenia toru)
w 2007r  54 osoby zeszły poniżej 45s ,a w tym roku tylko 26 osób

Średnio wyniki z MATMY to 68,84 % a z FIZY 59,63% czyli widać ,że matma lepiej "idzie" niż fizyka  -_-
a tak ogólnie jakby ktoś nie wiedział to na 300 osób dostało się 90 + Rezerwa(15 gości  i 5 KOBIET)
Szkoda ,że nie ma wszystkich wyników bo moża by było dokładniej coś powiedzieć :)

Pozdro

Cytuj
Dzięki seretsu będę za Ciebie 3mał kciuki;) a teraz Ty 3maj żebyśmy przeszli badania;) pozdrawiam

O to się nie martw jestem z Tobą  !!  ^_^ I Za wszystkimi którzy dostali sie na liste !!



Ps. Seretsu ja też za rok walcze ;D ( o ile maturka pojdzie pomyślnie) ;)

To już jest nas 2 :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2008, 23:36:42 wysłana przez Seretsu »

Offline kuli

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 05, 2008, 01:01:43 »
no w sumie to bym nie miał nic przeciw, jakby był  podobny próg za rok.. ;D
no a czas sprawnościówki, troszke sie pogorszył.. :huh: Seretsu a co się zmieniło w torze, że aż tak spowalnia ? jakie to były modyfikacje?

q-bash daj znać jak Ci poszły badania..życzę powodzenia! ;D
ps. fajnie by było, jak byście napisali mały "raporcik" na temat tych badań jak będziecie już po.., co i jak to wyglądało..napewno każdemu takie informacje się przydadzą Tym co planują iść za rok i nie tylko.... :)

Online Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 05, 2008, 08:56:52 »
no a czas sprawnościówki, troszke sie pogorszył.. :huh: Seretsu a co się zmieniło w torze, że aż tak spowalnia ? jakie to były modyfikacje?

Z tego co widziałem to chyba nic się nie zmieniło (ale nie jestem pewien na 100%)
Ale zauważyłem ,że za rok zmieni się tor bo nie trzeba pamiętać ,który płotek trzeba pokonywać górą a który dołem bo WSZYSTKIE płotki pokonuję się dołem :)

q-bash

  • Gość
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 05, 2008, 12:32:28 »

q-bash daj znać jak Ci poszły badania..życzę powodzenia! ;D

Pewnie, że dam -_- dzięki za wsparcie -_-

ps. fajnie by było, jak byście napisali mały "raporcik" na temat tych badań jak będziecie już po.., co i jak to wyglądało..napewno każdemu takie informacje się przydadzą Tym co planują iść za rok i nie tylko.... :)


Jestem za -_- dobry pomysł



ps przepraszam za post za postem - nie zwróciłem uwagi na to że mój post był ostatni, a teraz już nic nie mogę zrobić
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2008, 12:36:42 wysłana przez q-bash »

Offline kuli

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 05, 2008, 13:05:01 »
Ale zauważyłem ,że za rok zmieni się tor bo nie trzeba pamiętać ,który płotek trzeba pokonywać górą a który dołem bo WSZYSTKIE płotki pokonuję się dołem :)

Wydaje mi się, że to dobrze jak będzie tylko dołem..ale z drugiej strony dla wyższych osób to lepiej by było tylko górą skakać..bo dołem to chyba lekko spowalnia..tam mi sie wydaje przynajmniej..

No ale jak to napisał q-bash:
i tak nie trzeba pamiętać bo studenci z SGSP podpowiadają -_- jak biegniesz to krzyczą: GÓRA, DÓŁ, GÓRA, także to żaden problem;)

Można liczyć na pomoc studentów;)
PS. q-bash tak z innej beczki, powiedz mi jak najefektywniej pokonać górą tą skrzynię?
albo najlepiej jakby Ci się chciało, do napisz raporcik ze sprawnościówki..

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #121 dnia: Lipiec 05, 2008, 14:21:23 »
hmmm... no to jest nas czterech... brakło mi 1 sekundy... jeśli chodzi o maturkę to miałbym 6 miejsce na liście (176 ptk...) ale co z tego skoro sprawnościówke zjebałem na głupiej równoważni...
przez 1 sek rok w plecy...

Pozdrawiam i powodzenia na badaniach...
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Online Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #122 dnia: Lipiec 05, 2008, 14:28:07 »
maturki planujecie w podstawie obie? Ja zastanawiam sie czy nie składać też na ratownictwo medyczne

Nawet jakbym chciał to nie mogę pisać matematyki i fizyki na p.podstawowym ponieważ dodatkowe przedmioty pisze się na p. rozszerzonym ,wiec albo fiza albo matma na rozszerzonym :)(lub oba na rozszerzonym)
(juz o tym pisalem ,gdzieś ,ale nie pamietam gdzie)

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #123 dnia: Lipiec 05, 2008, 14:34:32 »
jestem piaty do warszawy na liscie bylbym 30 no ale coz inni poprostu byli 19czerwca sprytniejsi odemnie
powodzenia u psychologa :wacko:

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wybiera się ktoś do SGSP?
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 05, 2008, 14:43:26 »
Seretsu ja chce matme rozszerzoną, a fize podstawową pisać, tak w razie W, głównie ze względu na ten przelicznik... Chociaz w razie W zawsze jest to wspomniane juz ratownictwo...

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein