Autor Wątek: Regulamin jest po to żeby go łamać  (Przeczytany 395707 razy)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #200 dnia: Marzec 01, 2014, 19:08:33 »
Gość na dachu w 0:13.

Przecież ma wampirki  :rofl: :rofl:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #201 dnia: Marzec 01, 2014, 19:50:51 »
0:40  :wall:

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #202 dnia: Marzec 01, 2014, 23:22:36 »
Sorry za post nie na temat (ale nawiązujący do wątku "Regulamin jest po to, żeby go łamać") to gość na fotkach ma zaje***cie regulaminowy polarek podczas akcji, ze złotymi gwiazdkami na pagonach!!  :wall:
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #203 dnia: Marzec 02, 2014, 00:05:28 »
Polar, jak polar...
ale boli Cię że ktoś dosłużył się gwiazdek ?

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #204 dnia: Marzec 02, 2014, 00:13:57 »
Właśnie polar jak polar tylko  ,że naszywka wskazuje na jednostkę osp . Z tego co mi wiadomo , OSP używa srebrnych nici i nie ma przecież trzech gwiazdek. Może jest kapitanem w PSP, ale czy wtedy może używać odzieży ze stopniem PSP w OSP? Chyba nie...

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #205 dnia: Marzec 02, 2014, 00:36:40 »
Często strażacy z PSP używają naszywek ze stopniami na mundurach OSP, lub mundurów wyjściowych z PSP reprezentując OSP. Ja nie widzę w tym nic złego, zasłużyli (mniej czy bardziej) więc niech noszą. Mój prezes jeżdżąc z nami ma na mundurze swoje gwiazdki na które wiem, że ciężko zapracował i nawet podoba mi się, że się ich nie wstydzi podobnie jak nie wstydził się będąc funkcjonariuszem, że jest też ochotnikiem.

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 02, 2014, 20:43:15 »
Polar, jak polar...
No pewnie, tylko od kiedy można do akcji jeździć w polarze?? Bo mi wpajano, że musi być ubranie specjalne, buty i hełm. O polarze nic nie wspominali...
ale boli Cię że ktoś dosłużył się gwiazdek ?
Nie boli, skoro się dosłużył to mu gratuluję, ale OSP to jedno, a PSP to drugie! I tu wracamy do pierwszego akapitu - gdyby umundurowanie było regulaminowe to tego tematu byśmy nie poruszali. Wtedy mógłby sobie gwiazdki na naszywce przykleić na nomexa i byłoby po sprawie.
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline Janusz 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #207 dnia: Marzec 03, 2014, 09:50:28 »
Sorry za post nie na temat (ale nawiązujący do wątku "Regulamin jest po to, żeby go łamać") to gość na fotkach ma zaje***cie regulaminowy polarek podczas akcji, ze złotymi gwiazdkami na pagonach!!  :wall:
Mógłbyś sprecyzować o jakie fotki chodzi, bo jakoś nie widzę żadnych polarków z gwiazdkami. :gwiazdki:

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #208 dnia: Marzec 03, 2014, 20:33:01 »
Mógłbyś sprecyzować o jakie fotki chodzi, bo jakoś nie widzę żadnych polarków z gwiazdkami. :gwiazdki:
Początkowo mój post był w wątku "Nietypowe akcje ratowniczo - gaśnicze" ale admin przeniósł go tutaj, fotki są tu: http://www.ospkruszwica-interwencje.zz.mu/index.php?go=mz/14-01_rusinowo
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline Janusz 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #209 dnia: Marzec 03, 2014, 21:30:35 »
O Matko..... Ludziom się w głowie przewraca, ale żeby do tego stopnia? :gwiazdki:

Online joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #210 dnia: Marzec 03, 2014, 22:24:43 »
Dajcie już spokój chłopowi :). Ciężko widocznie szlify oficerskie zdobywał, żeby je teraz chować w OSP ;).

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #211 dnia: Marzec 03, 2014, 22:54:24 »
Swoją drogą mam pytanie - która forma jest poprawna: Zastępca Naczelnika, Wicenaczelnik - czy obie?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 04, 2014, 00:13:45 »
Swoją drogą mam pytanie - która forma jest poprawna: Zastępca Naczelnika, Wicenaczelnik - czy obie?

Raczej Zastępca Naczelnika.
Żeby ktoś używał takiej nazwy jak wicenaczelnik to osobiście jeszcze nie słyszałem.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 04, 2014, 08:37:24 »
Poprawnie > zastępca naczelnika. Mimo że poprawną formą jest "wiceprezes - naczelnik"
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #214 dnia: Marzec 06, 2014, 23:43:47 »
https://www.youtube.com/watch?v=_UGFlueVgS4
Kolejna rewia mody na zdarzeniu ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #215 dnia: Marzec 07, 2014, 17:33:47 »
Kolejna rewia mody na zdarzeniu ;)
Ręce i wszystko inne opada... Hełmy do ratownictwa wysokościowego używane do wypadków... ciekawe czym chronili by oczy jakby musieli kogoś wycinać (ale to i tak lepsze niż czapusia na głowie - no przecież zima jest). Widziałem tylko jednego strażaka umundurowanego kompletnie.
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #216 dnia: Marzec 07, 2014, 18:04:13 »
Akurat jeśli chodzi o hełmy to są do ratownictwa technicznego i mają przyłbice.

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #217 dnia: Marzec 07, 2014, 22:17:53 »
A to zwracam honor, nie zauważyłem - ale wątpliwości nie ulega fakt, że przynajmniej połowa załogi była niekompletnie umundurowana.
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #218 dnia: Marzec 08, 2014, 01:24:54 »
Zawsze lubię widzieć i słyszeć efekty efektywnego rozpoznania w profesjonalnej korespondencji radiowej :]
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #219 dnia: Marzec 08, 2014, 11:44:56 »
Zamszowa kurtałka z przylepcem straż na plecach bije wszystko :rofl:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #220 dnia: Marzec 08, 2014, 19:24:34 »
Jak to oglądam to utwierdzam się tylko w przekonaniu, że OSP i PSP powinny być zupełnie inaczej nazwane. PSP już dawno przestało zajmować się tylko gaszeniem pożarów. Moim zdaniem PSP powinno zmienić nazwę na Państwowa Służba Ratownicza, a OSP może pozostać przy swojej nazwie (lub cofnąć się w czasie do Straż Ogniowa). Uważam też, że ktoś powinien egzekwować takie umundurowanie i wyciągać konsekwencje, co do OSP działających w taki sposób. Wiem, że społeczeństwo nie odróżnia OSP od PSP, a powinno, bo to dwie różne sprawy. Na ten przykład, w Poznaniu otworzono nową galerię handlową - Poznań City Center. Aż mnie zatkało jak zobaczyłem gościa w koszarówce strażackiej (z napisem STRAŻ na żółtym tle na plecach), który jeździ tam na segwayu po galerii. Uważam, że nie wystawia dobrej wizytówki naszej formacji. Turyści pewnie sobie myślą: "Ale w tej straży to mają super. Jeżdżą na segway po centrum handlowym i za to mają wcześniejszą emeryturę". Przykro się to ogląda, ale taka jest polska rzeczywistość.

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #221 dnia: Marzec 10, 2014, 17:47:43 »
Popieram kolegę powyżej. Niedawno się nasłuchałem opinii na zdarzeniu: "znów żeście po wódkę przyjechali?" Co się okazuje w sklepie często zaopatruje się lokalna osp w mundurach. Chłopaki z osp nie obrażać się ale przez kilka osób opinia leci po całości.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #222 dnia: Marzec 11, 2014, 07:49:41 »
... Aż mnie zatkało jak zobaczyłem gościa w koszarówce strażackiej (z napisem STRAŻ na żółtym tle na plecach), który jeździ tam na segwayu po galerii. Uważam, że nie wystawia dobrej wizytówki naszej formacji. ...
Wzór ubrania ochronnego nie podlega żadnej ochronie i używają ich różnej maści cywile. Dlatego też twoje stwierdzenie, że był to ochotnik uważam za nieuzasadnione. Równie dobrze mógł to być funkcjonariusz.
Pomyśl ile i jakich zachowań strażaków zawodowych wręcz ośmiesz naszą formację.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #223 dnia: Marzec 11, 2014, 10:59:33 »
... Aż mnie zatkało jak zobaczyłem gościa w koszarówce strażackiej (z napisem STRAŻ na żółtym tle na plecach), który jeździ tam na segwayu po galerii. Uważam, że nie wystawia dobrej wizytówki naszej formacji. ...
Wzór ubrania ochronnego nie podlega żadnej ochronie i używają ich różnej maści cywile. Dlatego też twoje stwierdzenie, że był to ochotnik uważam za nieuzasadnione. Równie dobrze mógł to być funkcjonariusz.
Pomyśl ile i jakich zachowań strażaków zawodowych wręcz ośmiesz naszą formację.


Na segawayu byl to strazak centrum handlowego. Ma za to normalnie placone, a na ramieniu pewnie mial naszywke City Center. Jest to zazwyczaj ochotnik lub emerytowany PSP.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #224 dnia: Marzec 16, 2014, 15:33:45 »


xD

Fotka znaleziona na fejsbókó na Polski Serwis Pożarniczy - Remiza.com.pl.
Fot. wczestochowie.pl

PS.
I mały bonus:
https://www.youtube.com/watch?v=8s3UJXlWgGk
... w końcu na fajurkę zawsze jest czas ;)

EDIT:

http://mamnewsa.pl/newsy,4283-pozar-forda-na-krakowskiej--w-rzykach-fiat-rozbil-sie-na-plocie--foto-?nocookie
http://www.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=6353
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2014, 23:38:22 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.