Autor Wątek: Regulamin jest po to żeby go łamać  (Przeczytany 394681 razy)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 07, 2013, 14:20:14 »
A gdzie jest napisane, że płaszcz letni ma chronić przed deszczem i gdzie w przepisie napisane jest, że sztormiaka nie można używać na mundur wyjściowy czy służbowy.
Czyli, co nie jest zabronione to jest dopuszczone?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 07, 2013, 15:20:45 »
Koledzy nie poopadajmy w paranoję. Gorsze rzeczy są zapewniam Was. Niebieska koszula do munduru wyjściowego, biała do swetra albo olimpijki, gwiazdki na otokach do góry nogami, oddawanie honorów lewa ręką, itp.
Wypowiadacie się w temacie łamania regulaminu a sami święci nie jesteście, ot choćby kolega Zubek i inni którzy oferują, kupują i używają koszulek typu polo z pagonami - http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,13198.msg165914.html#msg165914
To nie jest łamanie regulaminu? A polary z napisem STRAŻ, w których się śmiga nawet po służbie, na grzyba na ryby itp. A strażacy, którzy dodatkowo dorabiają w centrach handlowych i wykorzystują do tego celu ubrania koszarowe i koszulki z napisem STRAŻ na plecach. Uderzmy się w pierś. Na PB zapewne też używacie zamiast adidasów lub klapek obuwie koszarowe zgodne z przepisami? Czepcie się lepiej tych którzy ewidentnie łamią regulamin ot choćby przy działaniach, gdzie praktycznie na każdym zdjęciu widać, że chodzą w ubraniach specjalnych bez podpinek w kurtkach, albo w spodniach od koaszarówki ładują się do pożaru. Ilu takich jest? Wbrew pozorom coraz więcej. Prześledźcie sobie strony www jednostek tam gdzie się chwalą swoimi akcjami to zobaczycie.

A gdzie jest napisane, że płaszcz letni ma chronić przed deszczem i gdzie w przepisie napisane jest, że sztormiaka nie można używać na mundur wyjściowy czy służbowy.
Czyli, co nie jest zabronione to jest dopuszczone?

Rozporządzenie w spr. umundurowania ... załącznik nr 1 i załącznik nr 4 zezwalają na noszenie peleryny przeciwdeszczowej do wszystkich zestawów w/g potrzeb. A niektórzy sprzedawcy sprzedają to pod różnymi nazwami i sztormiak i peleryna.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2013, 15:51:21 wysłana przez strazak998 »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 16, 2013, 20:05:06 »
Nie popadam w paranoję tylko sucho podaję jak jest w przepisach. To, że przepisy są do bani a nasze zestawy umundurowania są delikatnie mówiąc "niedopracowane" to wiemy od dawna i dyskutowaliśmy o tym nie raz. Co do sprzedaży koszulek to dzięki za reklamę ale w ogłoszeniu jest wyraźnie napisane że nie stanowią elementu umundurowania. Ja np. lubie sobie w domu w takiej pochodzić :)
Mnie bardziej denerwuje, że wszyscy dostajemy mundurówkę a niektórzy przez dziesięciolecia nie wydają z niej nawet złotówki na umundurowanie. Żal za dupe sciska jak sie widzi mundury "z młodszego brata" uzupełniane cywilna kurtką i butami (bardzo popularny widok w  w okolicach SGSP w czasie zjazdów różnych rodzajów studiów). Zapewne nie nie zachwycę czytajacych forum ale może zamiast mundurówki strażak powinien dostawać talon na koszulę, mundur, czy pralnię lub fryzjera albo pokazać fakturę żeby dostać zwrot kasy.
Z drugiej strony połowa strażaków nie dostaje nawet tego co jest w rozporządzeniu i widok podartej dupy w koszarówce bardzo razi tych samych przełożonych, którzy robią takie oszczędności.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2013, 20:09:41 wysłana przez Zubek73 »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 16, 2013, 23:19:54 »
Zakładam, że jako przykładny strażak większość a może i całość swojej "mundurówki" przeznaczasz na zakup brakujących lub zniszczonych sortów. Przepisy jakie są wszyscy wiemy. Doskonałe nie są. Ale podobnie jest w innych formacjach. Poza tym, ilu strażaków tyle opcji rozporządzenia i tyle samo wzorów ubrań. Jesteśmy najlepsi, najmądrzejsi, wszystko wiemy lepiej od innych.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 17, 2013, 09:56:45 »
Nie ważne ile przeznaczam. Można kupić koszulę za 50zł a można i za 300. Ważne żeby je mieć, żeby wyglądały schludnie i były uzywane w odpowiednich okolicznościach.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 23, 2013, 19:43:47 »
Nie ważne ile przeznaczam. Można kupić koszulę za 50zł a można i za 300. Ważne żeby je mieć, żeby wyglądały schludnie i były uzywane w odpowiednich okolicznościach.

Twoja hipokryzja nie zna granic. Z jednej strony się wybielasz, a z drugiej namawiasz do zakupu swoich nieregulaminowych koszulek polo z pagonami, które doskonale wiesz, że są używane również w JRG. Oczywiście ty nie odpowiadasz za to kto je kupuje i jak i gdzie ich używa, najważniejszy jest ZYSK. Ale skoro na plecach jest napis STRAŻ to samo mówi przez siebie. Niby taki uczciwy i wzorowy strażak, a z drugiej strony liczysz tylko ilości sprzedane i kasę za koszulki.
Ja tam prawnikiem nie jestem. Ale skoro ustawa o PSP mówi, że wzory umundurowania, dystynkcje i znaki identyfikacyjne, są prawnie zastrzeżone, to sprzedaż takowych koszulek jest naruszeniem tegoż przepisu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2013, 21:55:27 wysłana przez strazak998 »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 24, 2013, 11:45:29 »
Na dodatek jestem jeszcze pijak.... i złodziej - "bo każdy pijak to złodziej"  (cytat z filmu S. Barei "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz").
Myślę, że jako uczciwy obywatel i funkcjonariusz stwierdzając łamanie ustawy masz obowiązek to zgłosić odpowiednim władzom. Inaczej sam popełniasz wykroczenie. Tylko musiałbyś napisać który przepis jest złamany bo to co piszesz powyżej to zwykłe bleble.
Tak sobie dedukuję i może pisząc o ustawie miałes na myśli zapis w rozporzadzeniu  MSWiA z dnia 31 marca 2003 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej  (Dz. U. z dnia 25 kwietnia 2003 r.):
§ 2.Umundurowanie, dystynkcje i znaki identyfikacyjne określone rozporządzeniem są prawnie zastrzeżone i mogą być noszone wyłącznie przez strażaka.
Tylko nijak nie moge dojść w jaki sposób go łamię...
EOT z mojej strony



Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #183 dnia: Czerwiec 24, 2013, 12:29:24 »
Na dodatek jestem jeszcze pijak.... i złodziej - "bo każdy pijak to złodziej"  (cytat z filmu S. Barei "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz").
Myślę, że jako uczciwy obywatel i funkcjonariusz stwierdzając łamanie ustawy masz obowiązek to zgłosić odpowiednim władzom. Inaczej sam popełniasz wykroczenie. Tylko musiałbyś napisać który przepis jest złamany bo to co piszesz powyżej to zwykłe bleble.
Tak sobie dedukuję i może pisząc o ustawie miałes na myśli zapis w rozporzadzeniu  MSWiA z dnia 31 marca 2003 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej  (Dz. U. z dnia 25 kwietnia 2003 r.):
§ 2.Umundurowanie, dystynkcje i znaki identyfikacyjne określone rozporządzeniem są prawnie zastrzeżone i mogą być noszone wyłącznie przez strażaka.
Tylko nijak nie moge dojść w jaki sposób go łamię...
EOT z mojej strony

Nie kolego.
Po 1. Rozp. w sprawie umundurowania jest z 2005 r. - http://www.straz.gov.pl/data/other/rozp_mundur.pdf
Po 2. Chodziło mi dokładnie o zapis art. 61 ust. 2 ustawy o PSP - Umundurowanie, dystynkcje i znaki identyfikacyjne są prawnie zastrzeżone wyłącznie dla strażaka.
A w ust. 6 masz zapis: "Minister właściwy do spraw wewnętrznych określi, w drodze rozporządzenia, tabele należności oraz wzory i sposób noszenia umundurowania, odzieży specjalnej, środków ochrony indywidualnej, ekwipunku osobistego, dystynkcji, odznak i znaków identyfikacyjnych strażaków, z uwzględnieniem........."

Pokaż mi w którymś z przepisów koszulkę typu polo z pagonami.
Skoro nie ma takowych, to na twoich koszulkach CYWILNYCH, ponieważ nie łapią się pod żaden z przepisów - nie powinien znaleźć się prawnie zastrzeżony napis STRAŻ. Ot i cała filozofia. Ale jak ktoś jest z góry nastawiony na zysk to i zmian w przepisach nie zauważył.

Sam w tym temacie łamania regulaminu chętnie się wypowiadasz, ale jednocześnie sam go łamiesz i namawiasz innych - czy to nie jest OBŁUDA z twojej strony?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2013, 12:35:15 wysłana przez strazak998 »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #184 dnia: Czerwiec 24, 2013, 14:10:28 »
prawnie zastrzeżony napis STRAŻ
Przywołujesz dośc przypadkowe przepisy i interpretujesz je tak jak Ci akurat pasuje.
Sam napis STRAŻ nie jest zastrzeżony. Także logo PSP jest symbolem urzędowym i nie podlega ochronie prawa autorskiego.
Była już o tym dyskusja i nie będę tego przepisywał  - gdyby to interpretowac "po Twojemu" to trzebaby pozamykać producentów i dostawców odzieży a także członków OSP, straży rybackich, leśnych i innych. Zastrzeżone jest umundurowanie, dystynkcje i znaki identyfikacyjne ale w tym sensie, że są zastrzeżone dla strażaków. Chodzi o to żeby się nikt spoza służby (umyślnie) nie podawał za funkcjonariusza a nie o to żeby zakazać ich produkcji. Nie mam i nie miałem na celu sugerowania komukolwiek, że noszenie koszulki z ogłoszenia jako częsci umundurowania jest zgodne z przepisami.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #185 dnia: Czerwiec 24, 2013, 15:46:03 »
Zubek, to nie są przypadkowe przepisy, a raczej podstawowe. Skoro twoim zdaniem STRAŻ nie jest zastrzeżony to może i POLICJA też nie. Nikogo zatrzymywać nie trzeba, ponieważ producenci mogą produkować zgodnie z przepisami. A jeśli chodzi o OSP to są stosowne porozumienia na wykorzystanie napisów STRAŻ, itp. Jasne że chodzi o to żeby się podszywać, ale również o to żeby ich nie używać na cywilnym ubraniu, a z całym szacunkiem, ale twoje koszulki takimi właśnie są, skoro ich wzór nie jest w odpowiednim rozporządzeniu. Nic im nie ujmując, bo pewnie są spoko i kto wie może i powinny być na stanie strażaka ale póki co są cywilne. Za chwilę ktoś zacznie oferować np. kurtki ortalionowe z pagonami i napisem STRAŻ i będą łudząco podobne do sztormiaków. Wachlarz możliwości jest dość spory.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #186 dnia: Czerwiec 24, 2013, 20:20:13 »
Masz tu ten sam CYWILNY wzór  dla policji (nie jest elementem umundurowania policjanta wg przepisów).
http://www.mundurowy24.pl/pl/p/Koszulka-polo-POLICJA/276
Producent jest ten sam więc.... robi to zgodnie z przepisami? Czy niezgodnie? ...bo się pogubiłem.
Połowa policjantów w tym chodzi (niezgodnie z ich przepisami)  zresztą od nich brałem wzór parę lat temu.
Prawdą jest to co piszesz  - one są cywilne i nie są elementem umundurowania, zresztą znajdziesz tam więcej nieregulaminowych ciuchów opatrzonych napisami różnych służb. Sprzedawca grzecznościowo informuje tylko, że umundurowanie z oznakowaniem POLICJI może nosić tylko funkcjonariusz POLICJI.
Gdyby było "zastrzeżone" w tym "waszym" znaczeniu to nie zamknęli by tego sklepu? Mocno nadinterpretujecie to słowo .
PS. Jakie porozumienia na wykorzystywanie napisu STRAŻ ma OSP?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2013, 20:28:36 wysłana przez Zubek73 »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #187 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:20:21 »
Masz tu ten sam CYWILNY wzór  dla policji (nie jest elementem umundurowania policjanta wg przepisów).
http://www.mundurowy24.pl/pl/p/Koszulka-polo-POLICJA/276
Producent jest ten sam więc.... robi to zgodnie z przepisami? Czy niezgodnie? ...bo się pogubiłem.
Połowa policjantów w tym chodzi (niezgodnie z ich przepisami)  zresztą od nich brałem wzór parę lat temu.
Prawdą jest to co piszesz  - one są cywilne i nie są elementem umundurowania, zresztą znajdziesz tam więcej nieregulaminowych ciuchów opatrzonych napisami różnych służb. Sprzedawca grzecznościowo informuje tylko, że umundurowanie z oznakowaniem POLICJI może nosić tylko funkcjonariusz POLICJI.
Gdyby było "zastrzeżone" w tym "waszym" znaczeniu to nie zamknęli by tego sklepu? Mocno nadinterpretujecie to słowo .
PS. Jakie porozumienia na wykorzystywanie napisu STRAŻ ma OSP?

No ty albo udajesz tak tępego ignoranta albo naprawdę taki jesteś.

Rozporządzenie MSWiA w sprawie w sprawie umundurowania policjantów - "§ 9. ust. 4. Koszulka polo z krótkim rękawem jest w kolorze ciemnogranatowym. Kołnierzyk jest wykonany z dzianiny bawełnianej, zapięcie na 3 guziki. Na ramionach są umieszczone naramienniki. Z przodu po lewej stronie jest naszyta kieszeń zewnętrzna z patką zapinaną na guzik. Na plecach, nad patką kieszeni i na obu rękawach znajduje się napis "POLICJA" w kolorze srebrnym." - http://www.lex.pl/image/image_gallery?img_id=2244742

Łamiesz przepisy i namawiasz do tego innych. Nic dodać nic ująć. Jak ma być dobrze w PSP skoro tacy jak ty bazując na swojej arogancji , hipokryzji i niewiedzy innych wciskają im badziewie, w których nie powinni chodzić. To nie jest wolna amerykana. Albo jesteśmy formacją mundurową albo nie. Przepisy normują to w czym powinniśmy chodzić. W wojsku, w Policji jest nie do pomyślenia. Ale w PSP za namową co niektórych mamy to co mamy. Szkoda gadać. Nie ma co dalej z tobą polemizować. Rób swoje i zarabiaj na niewiedzy strażaków.

PS. Jakie porozumienia na wykorzystywanie napisu STRAŻ ma OSP?
   

Poszukaj, a na pewno znajdziesz. Nie potrafisz znaleźć odpowiednich zapisów w naszych przepisach, to pewnie i z tym będziesz miał problem. Kolega, podał ogólnie, ale są porozumienia. Przecież ktoś za ci nie będzie podawał wszystkiego na tacy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 09:31:08 wysłana przez strazak998 »

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:54:08 »
Zawodowcy to nie to samo co profesjonaliści! Nie myl pojęć bo ilość profesjonalnych wpadek zawodowej formacji ciężko już zliczyć. Macie gówniane przepisy odnośnie umundurowania i tyle. Sami to stwierdziliście w innym wątku. Pisanie, że ktoś komuś wciska badziewie [...] jest zwykłą złośliwością. To tak jakby karać kobiety za chodzenie w miniówkach bo to pretekst do gwałtu!
@strazak998, powiedz mi w takim razie, w czym ma chodzić profesjonalna formacja latem, w upałach po 40 stopni, podczas wyjazdu na pożar trawy? Tylko nie pomyl się bo przepisy znamy ;))

I puenta. Nie interesują mnie Wasze scysje. Chcenie walić OFFTOPIC, to zmieńcie medium. Na przykład via PW albo na GG.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 25, 2013, 09:06:00 »
Zawodowcy to nie to samo co profesjonaliści! Nie myl pojęć bo ilość profesjonalnych wpadek zawodowej formacji ciężko już zliczyć.

Nie piszę o zawodowcach ani o profesjonalistach. Piszę o formacji mundurowej, która podlega jakimś przepisom, regulaminom itp. A wpadki tak samo występują w PSP jak i w OSP. Nie myli się ten co nic nie robi.

Macie gówniane przepisy odnośnie umundurowania i tyle. Sami to stwierdziliście w innym wątku.

Kolego też uważam, że przepisy nie są doskonałe, ale mam tyle do powiedzenia w tym zakresie co większość strażaków. A tak na marginesie to wiesz doskonale, że ilu ludzi tyle opinii. I ilu strażaków tyle projektów przepisów. Nie jesteś w stanie dogodzić wszystkim, bo zawsze znajdzie jakiś malkontent któremu coś nie pasuje. Żaden rząd nie jest w stanie wypracować takich aktów prawnych, żeby dogodzić każdemu obywatelowi. W Policji i innych formacjach też nie jest wszystko w 100% super. Są niedociągnięcia i są ludzie niezadowoleni. W temacie ubrań koszarowych też jest wiele wątków poruszanych, jeden by chciał to drugi tamto.
Jednemu podoba się teściowa, innemu córka.

@strazak998, powiedz mi w takim razie, w czym ma chodzić profesjonalna formacja latem, w upałach po 40 stopni, podczas wyjazdu na pożar trawy? Tylko nie pomyl się bo przepisy znamy ;))

Na pewno nie w koszulce polo z pagonami. To jest wymysł tych, którzy na każdym kroku chyba chcą świecić swoimi gwiazdkami.

Pewnie, że fajnie byłoby gdyby były lekkie ubrania do przestrzeni otwartych. Ale czy dasz gwarancję, że w tych ubraniach nie wejdzie ktoś do pożaru mieszkania, piwnicy, itp. Ja pamiętam jak weszły pierwsze koszarówki z bawełny impregnowanej, pamiętam wypadek strażaka w W-wie, który został poparzony, bo wchodził bez spodni od tzw. UPS-a. Znam przypadki, i do tej pory widać to na zdjęciach z akcji publikowanych na stronach, że podczas różnych akcji w tym gaśniczych strażacy są niekompletnie ubrani bo im za gorąco. Zacznijmy od szkolenia, uświadamiania a potem wprowadzajmy nowe rozwiązania, ja jestem za.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 09:19:52 wysłana przez strazak998 »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #190 dnia: Czerwiec 25, 2013, 14:21:41 »
szkoda prądu....
@strazak998 w przeciwieństwie do mnie (tępego ignoranta, aroganta, hipokryty i nieuka)  jest nieomylną alfą i omegą a tylko przypadkowo nie odróżnia czarnej bawełnianej koszulki od granatowej, wykonanej z zupełnie innego materiału koszulki wg wzoru umundurowania policji. Można podać 10 podstaw prawnych, 5  przykładów i 50 argumentów a i tak nawet koszulki zmieniaja kolor, wzór i materiał na potrzeby wykazania wyższości jego "inteligencji" nad miernotą pozostałych. Proponuję odrobinę nauki czytania ze zrozumieniem bo mam wrażenie, że żyjesz w jakimś swoim innym świecie.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2013, 14:37:21 wysłana przez Zubek73 »

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #191 dnia: Czerwiec 25, 2013, 14:44:04 »
Ale jakie argumenty podałeś? Jakie podstawy prawne podałeś? Wyłuszczyłem ci czarno na białym, a ty dalej swoje. To ty twierdziłeś, że nie ma wzoru koszulek policyjnych.

Proponuję odrobinę nauki czytania ze zrozumieniem bo mam wrażenie, że żyjesz w jakimś swoim innym świecie.

Właśnie kolego. Po raz kolejny utwierdzasz mnie w przekonaniu, że czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocna stroną. Przeczytaj przepis policyjny to znajdziesz tam również koszulki w kolorze CZARNYM.

Rób swoje. Sprzedawaj, noś niezgodne z przepisami, namawiaj innych, zarabiaj na nich. Nic mi do tego. Tylko nie wypowiadaj się w temacie łamania regulaminu jak sam go łamiesz.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #192 dnia: Czerwiec 25, 2013, 18:11:16 »
O i jeszcze duecik wspólnej adoracji będzie pisał kto może, a kto nie może się wypowiadać w tym temacie.
Komendant Wojewódzki w kurtale to jest złamanie regulaminu czy się Wam to podoba czy nie.
Skoro twierdzicie, że nie ma wzoru peleryny i ta kurtała komendanta wojewódzkiego, tupiącego na odprawie przed zawodami, to jest właśnie taka wariacja producenta w temacie peleryny przeciwdeszczowej - to i koszulkę polo można potraktować jako sweter.
A napisu STRAŻ zastrzec nie można, czy wam się to podoba czy nie. Bo wbrew temu co się Wam wydaje - Policja to Policja, a my jesteśmy "Państwowa Straż Pożarna" i taki komplecik można uznać za zastrzeżony.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #193 dnia: Czerwiec 25, 2013, 22:12:07 »
Produkujecie się tak w tym wątku, podajecie przykłady łamania regulaminu, a ja zapytam.. I co z tego wynika?
Nic, tyle co se poużywacie klepiąc w klawiaturę. To po co to wszystko? Polówka, sztormiak, niedługo krótkie spodenki w JRG.  ku....a toż to zdrada narodowa! Pod płot i kula w łeb.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #194 dnia: Czerwiec 27, 2013, 09:44:16 »
Produkujecie się tak w tym wątku, podajecie przykłady łamania regulaminu, a ja zapytam.. I co z tego wynika?
Nic, tyle co se poużywacie klepiąc w klawiaturę. To po co to wszystko? Polówka, sztormiak, niedługo krótkie spodenki w JRG.  ku....a toż to zdrada narodowa! Pod płot i kula w łeb.

Jak to nic. Ciągniemy łacha z ludzi którzy wymagają, sami nie potrafiąc się do tych wymagań dostosować.
Co wynikało ze zdjęć z zawodów z lubelskiego? Wstyd i rychłe usunięcie ich z oficjalnej strony komendy.
Co jeszcze wynika to to, że być może ktoś się dwa razy zastanowi następnym razem, zanim umieści zdjęcia nas ośmieszające, na  oficjalnych stronach.
Być może, przekornie uda się pokazać, gdzie są absurdy i wady obowiązujących aktów prawnych.
A na pewno, wątek ten obnaża wszelkiej maści dupowłazów i hamulcowych, którzy za wszelką cenę bronią "bohaterów" przytoczonych tu zdjęć.
Kolego, świat nie jest tak prosty jak rozdzielacz. Niektóre rzeczy mogą mieć znaczenie, którego pomimo że Ty nie zauważasz, nie oznacza, że go nie ma.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 28, 2013, 00:03:06 »
A na pewno, wątek ten obnaża wszelkiej maści dupowłazów i hamulcowych, którzy za wszelką cenę bronią "bohaterów" przytoczonych tu zdjęć.
Kolego, świat nie jest tak prosty jak rozdzielacz. Niektóre rzeczy mogą mieć znaczenie, którego pomimo że Ty nie zauważasz, nie oznacza, że go nie ma.

Aha, i za chwilę nazwiemy dupowłazami i hamulcowymi osoby, które bronią "bohaterów" zdjęć, na których to Ci bohaterowie gaszą pożary traw bez założonych kominiarek. Toż niezgodnie z regulaminem.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 28, 2013, 19:01:51 »
Aha, i za chwilę nazwiemy dupowłazami i hamulcowymi osoby, które bronią "bohaterów" zdjęć, na których to Ci bohaterowie gaszą pożary traw bez założonych kominiarek. Toż niezgodnie z regulaminem.

Wątpię, żebyśmy zobaczyli osoby tu wskazywane i piętnowane, to jest wysokich rangą oficjeli PSP, gaszące pożary traw. A jak dobrze wiesz, kolegów z OSP w krótkich spodenkach nikt tu nie bronił.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 22, 2014, 14:50:44 »
Następne kwiatki na mundurze, nie wspomnę o emblemacie z ubrania koszarowego/spwcjalnego

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 22, 2014, 16:02:33 »


;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #199 dnia: Marzec 01, 2014, 17:59:47 »
Przypadkiem na to trafiłem i nie pamiętam czy w tym wątku podobne były ale wrzucam na szybko

https://www.youtube.com/watch?v=f_jKCvDF-9g

Gość na dachu w 0:13.