Autor Wątek: Regulamin jest po to żeby go łamać  (Przeczytany 394793 razy)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #550 dnia: Czerwiec 01, 2022, 18:58:10 »
http://oficerki.com.pl/buty-generalski-oficerskie-wp
Ktoś jeszcze chce kupić oficerki z mundurówki? Pokrowiec gratis... :)
Oczywiście, że można tanie.... i będzie płacz po każdej imprezie.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #551 dnia: Czerwiec 02, 2022, 09:57:54 »
Super….zapewni. I jest 9 par na 160 ludzi. Napewno ktoś założy po kimś.
Po szaleństwie covid w niejednym magazynie leży ozonator. Duże pudło z tworzywa, podłączyć ozonator i buciki do środka po imprezie.


Chyba Cię głowa boli  :stop:

But się układa pod nogę użytkownika, chodzenie w butach po kimś powoduje otarcia i odciski. Po drugie ozonator to nie jest lekarstwo na każdy syf. Powodzenia w chodzeniu w butach po człowieku z grzybica albo przepoconymi stopami. Nawet w wojsku mimo używanych mundurów buty zawsze były dla żołnierza nowe(nie mówię o jakichś tam jednostkach patologicznych) bo nawet beton armii wiedział z czym się wiąże chodzenie w używanych butach.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #552 dnia: Czerwiec 02, 2022, 10:17:20 »
Nawet w wojsku mimo używanych mundurów buty zawsze były dla żołnierza nowe(nie mówię o jakichś tam jednostkach patologicznych) bo nawet beton armii wiedział z czym się wiąże chodzenie w używanych butach.
Generalnie prawda o tym, że się nie powinno, ale w kwestii wojskowych butów to muszę tutaj zdementować te pogłoski - właśnie odebrałem nowy przydział i jak byk są używane, mają karteczki "zdezynfekowano" z datą.

Taki proceder ma miejsce od jakichś dwóch lat, choć ja jeszcze z racji nietypowego rozmiaru poprzednie buty dostałem nowe. Obecne przepisy dotyczące należności wyposażenia w armii zakładają w zasadzie zwrot chyba wszystkiego poza majtkami i skarpetkami... A jeszcze 3 lata temu zdawało się tylko elementy umundurowania (mundur, pas, kurtka/goretex, beret, zasobnik), natomiast buty jak ktoś chodził w rezerwie na ćwiczenia to za każdym razem dostawał nowe :P Trzy-cztery razy niektórzy rocznie byli na różnych ćwiczeniach i kursach, także tego...
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #553 dnia: Czerwiec 03, 2022, 23:27:19 »
Chodzi o to by nie drzeć łacha z ludzi i dawać recept na kupowanie sortów z własnej kasy na rzeczy o które winien zadbać właściwy Pan komendant. Jak widzę kompanię „honorową” albo D-cę uroczystości w skuterach do gabardyny to znaczy, że Panowie dostali takie polecenie i je wykonali. Jeżeli Pan komendant nie ma forsy na takie sorty dla ludzi to wg mojej oceny powinni oni pełnić powierzone im funkcje w umundurowaniu wyjściowym w półbutach bez pasów i nic by się tej formacji nie stało.
Jeżeli ktoś jest łapciuchem i jego umundurowanie wymaga doprowadzenia do stanu używalności to winien to naprawić bo ma na to kasę ale jak znam życie to nikt nikomu uwagi nie zwraca.. Jest też mały problem… Wiele Komend jest tak biednych, że cześć ludzi pomimo wielu lat służby nie ma swojego pierwszego munduru w służbie stałej. Ja np. mam mundur ze służby kandydackiej i przysługuje mi pierwsze umundurowanie na koszt KM w służbie stałej i pomimo 18 lat służby go nie otrzymałem. W międzyczasie zakupiłem sobie jeszcze jeden mundur (letni) nazwijmy to z „własnych” ale zgodnie z przepisami pierwszego munduru w służbie stałej nie mam.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #554 dnia: Czerwiec 04, 2022, 10:26:03 »
Chodzi o to by nie drzeć łacha z ludzi i dawać recept na kupowanie sortów z własnej kasy na rzeczy o które winien zadbać właściwy Pan komendant. Jak widzę kompanię „honorową” albo D-cę uroczystości w skuterach do gabardyny to znaczy, że Panowie dostali takie polecenie i je wykonali. Jeżeli Pan komendant nie ma forsy na takie sorty dla ludzi to wg mojej oceny powinni oni pełnić powierzone im funkcje w umundurowaniu wyjściowym w półbutach bez pasów i nic by się tej formacji nie stało.
Jeżeli ktoś jest łapciuchem i jego umundurowanie wymaga doprowadzenia do stanu używalności to winien to naprawić bo ma na to kasę ale jak znam życie to nikt nikomu uwagi nie zwraca.. Jest też mały problem… Wiele Komend jest tak biednych, że cześć ludzi pomimo wielu lat służby nie ma swojego pierwszego munduru w służbie stałej. Ja np. mam mundur ze służby kandydackiej i przysługuje mi pierwsze umundurowanie na koszt KM w służbie stałej i pomimo 18 lat służby go nie otrzymałem. W międzyczasie zakupiłem sobie jeszcze jeden mundur (letni) nazwijmy to z „własnych” ale zgodnie z przepisami pierwszego munduru w służbie stałej nie mam.
Jeśli masz 18 służby tzn. zostałeś przyjęty w 2004 roku to nie należy Ci się tak jak piszesz. Kwestia o której mówisz dot. ludzi przyjętych po 2005 i jest do tego bardzo szczegółowa interpretacja KG PSP podpisana przez ówczesnego zastępcę KG nabryg. Leśniakiewicza. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwiec 23, 2022, 11:27:13 »
Nie wiedziałem, że w PSP inaczej wygląda postawa zasadnicza  :szalony:

https://www.gov.pl/web/kwpsp-opole/slubowanie-strazaka-komendy-wojewodzkiej-psp-w-opolu
Si vis pacem, para bellum

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwiec 26, 2022, 00:34:29 »
Ktoś wie co to za zestaw umundurowania u kadetów ?

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwiec 26, 2022, 09:04:12 »
Jeśli w dużym uproszczeniu uznamy szkołę za obiekt sakralny lub urząd stanu cywilnego, a kolarzy za młodą parę  :sympatia: , to brakuje tylko pochewek i "rytmicznego stukania toporka o toporek". Poza tym  wszystko jest zgodnie z § 137 zarządzenia nr 1 KG PSP  z dnia 21 lutego 2022 r. zmieniającym zarządzenie w sprawie ramowego regulaminu służby w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej oraz regulaminu musztry i ceremoniału pożarniczego.  :fiuu:

Offline koreks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwiec 26, 2022, 13:49:36 »
No ale rogatywka do koszuli służbowej, chyba nie jest zgodna z żadnym zarządzeniem, tym bardziej w szkole.

edit.

Jednak wychodzi na to że ktoś przerobił to zdjęcie, w rzeczywistości stali w białych koszulach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2022, 13:56:25 wysłana przez koreks »

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwiec 26, 2022, 14:51:40 »
No przecież widać że to są białe koszule  :rofl:

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwiec 26, 2022, 22:24:13 »
Przyznaję rację przedmówcy i nie dokładnie sprawdziłem galerię. Jedyne zdjęcie na którym widać prawdziwy kolor ubioru przesyłam w załączniku. Pozdrawiam.
Edit. Co nie zmienia faktu jak automat w aparacie możne wywołać niepotrzebną dyskusje 😁

Offline Turbol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwiec 29, 2022, 23:20:52 »
Pozostaje temat braku identyfikatorów imiennych 🙂
No i nowe rozporządzenie, które jednak nakłada obowiązek noszenia krawatu.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #562 dnia: Październik 28, 2022, 10:07:47 »
 :gwiazdki:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #563 dnia: Październik 28, 2022, 20:21:13 »
W nowym rozporządzeniu o umundurowaniu nie ma wzoru jak te sznury założyć

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #565 dnia: Listopad 13, 2022, 13:30:26 »
Może nie są w Związku ....

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #566 dnia: Listopad 14, 2022, 20:18:55 »
Czyżby nowa postawa zasadnicza? Przykro tylko, że przykład idzie z samej góry
Si vis pacem, para bellum

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #567 dnia: Listopad 14, 2022, 20:43:11 »
Dobrze przepatrz zdjęcia, to znajdziesz jeszcze jednego fajnego byka 😊

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #568 dnia: Listopad 14, 2022, 21:35:52 »
Poddaję się, ale na telefonie to dużo nie zobaczę.  :cooo:
Edit:
Chyba, że zdjęcie nr 2. Podejrzewam, że jest wprowadzenie sztandaru i powinni również stać "na baczność".
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2022, 07:56:14 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #569 dnia: Listopad 15, 2022, 12:40:02 »
Taki Poczet Sztandarowy...
https://www.facebook.com/OSP-Ostr%C3%B3w-Wielkopolski-455182604585352/photos/pcb.4918025318301036/4918025118301056

A co powiesz na taki flagowy?  :gwiazdki:


Ogólnie relacje social-mediowe z 11.11 obnażyły nasz poziom. Poszło w ilość, a nie jakość.

Nie tak dawno pismo z KG zakazujące używania ubrań specjalnych do wystąpień, a tu cała masa komend, gdzie podnoszono flagi w tychże ubraniach. W niektórych wzięli sobie do serca, że nie można ubrań to chociaż hełmy założyli do koszarówek  :gwiazdki: :wall:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #570 dnia: Kwiecień 24, 2023, 17:45:54 »
Tutaj na zdjęciu numer 1:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/wideokonferencja-w-sprawie-rozbudowy-systemu-ostrzegania-i-alarmowania
To z której strony nosi się ten rzep ze stopniem  :gwiazdki:
Pytam, bo podobno też takie fajne ubranie będę miał i nie wiem, gdzie mam przyczepić dystynkcje  :fiuu:
Si vis pacem, para bellum

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2023, 20:32:51 wysłana przez bombeiro »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #572 dnia: Kwiecień 24, 2023, 19:18:45 »
Ale co się zaczyna? Nie korzystam z tego portalu...
Si vis pacem, para bellum

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #573 dnia: Kwiecień 24, 2023, 19:33:33 »
Zobacz jak jest ubrany...

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Regulamin jest po to żeby go łamać
« Odpowiedź #574 dnia: Kwiecień 24, 2023, 19:54:29 »
Nie zobaczę - nie korzystam z tego portalu.
Si vis pacem, para bellum