Autor Wątek: Kredyt Dla Strażaków.  (Przeczytany 7765 razy)

Offline Przyszły Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
    • http://www.kingoftheroad.prv.pl
Kredyt Dla Strażaków.
« dnia: Czerwiec 27, 2003, 13:59:09 »
Czy istnieje coś takiego jak kredyt dla strażaków??Powiedzmy kończe jakąś szkołe strazącką,ide do straży i chciałbym zaciągnac kredyt na mieszkanie.Tuż na samym początku mojej pracy.Czy takie cos jest realne????

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Kredyt Dla Strażaków.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2003, 14:55:12 »
to nie kredyt tylko tz. pomoc mieszkaniowa, zaleznie od ilości osób w rodzinie i stanowiska - ilośc norm naleznych x stawka za norme i wychodzi kasa jaka dostajesz na cele mieszkaniowe /tylko/ o ile bedzie ci przysługiwała tz. brak własnego lokalu mieszkalnego - najlepiej zajdz do najbliższej Komendy PSP i zapytaj o kwatermistrza
nara

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Kredyt Dla Strażaków.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2003, 00:41:33 »
he he w tym tempie wyslemy go za miesiac do kadr zeby zapytal sie o warunki emerytalne :D
sorki Przyszły ale nie moglem sie powstrzymac ;)
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Zdegustowany

  • Gość
Kredyt Dla Strażaków.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2003, 20:43:53 »
W przyszłym roku dla uprawnionych zamierza się wprowadzic mozliwosc zaciągniecia kredytu mieszkaniowego od 70 do 120 tys pln na 15 do 25 lat ze splatą odsetek przez MSWiA, w zamian za świadczenia wynikajace z dodatku za brak mieszkania...planuje sie że własny wkład ma wynieść minimum 20 % a jak wyjdzie się okaże.......

Offline Przyszły Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
    • http://www.kingoftheroad.prv.pl
Kredyt Dla Strażaków.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2003, 22:27:20 »
Nierozumiem.Powiedz mi zdegustowany.Czy jest możliwośc,abym prosto po szkole dostał kredyt.A jak to jest z normalnymi bankami?Czy dostał bym odrazy z banku??

Zdegustowany

  • Gość
Kredyt Dla Strażaków.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2003, 23:49:24 »
Jak przejdzie to będzie mozna wziasc niskooprocentowany kredyt z odsetkami placonymi przez MSWIA, co obnizy znacznie jego koszt.
Wzięcie kredytu z banku (normalnego) nie da Ci tej mozliwosci(jeśli chodzi o odsetki).A tak splacałbyś czystą ratę, gdzieś koło 400 PLN (120 tyś PLN na 25 lat).Kumasz?????
 

Offline Przyszły Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
    • http://www.kingoftheroad.prv.pl
Kredyt Dla Strażaków.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 13, 2003, 22:59:31 »
Teraz rozumiem.Dzięki

kolocz

  • Gość
Kredyt Dla Strażaków.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2003, 11:25:32 »
z tą tylko rożnicą, że bezpośrednio po szkole Twoja pensja raczej nie pozwoli na osiągnięcie "zdolności kredytowej" na 120 tyś. złotych. (mam na myśli SA lub SGSP oraz że będziesz pracował w firmie PSP, płacił w nowym mieszkaniu czynsz, opłaty, jak masz samochód opłaty za samochód, jak telefon to rachunek za telefon, opłaty na "życie"). Każdy bank liczy zdolność trochę inaczej a projekt (o ile sie orientuję) poza płaceniem odsetek nie przewiduje gwarancji kredytu przez MSW - kredyt będze się rządził takimi samymi zasadami jak każdy inny kredyt komercyjny. Spytaj kogoś ile zarabia sie po szkole podejdź do pierwszego lepszego banku to Ci policzą na ile mógłbyś liczyć :-)  

Offline Przyszły Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
    • http://www.kingoftheroad.prv.pl
Kredyt Dla Strażaków.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2003, 13:03:00 »
Rozmawiałem z kilkoma osobami i muwili,że tuż po szkole najmniej zarabiasz od 1100 do 1500 zł.Zależy od stanowiska na jakim będziesz pracował.Ale do tego dochodzą jeszcze zarobki żony.Powiedzmy jakiś psycholog.Na początku 1500 bez problemu.A wiec 3tys. powinno starczyc na opłaty,raty itp.

kolocz

  • Gość
Kredyt Dla Strażaków.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2003, 18:58:56 »
Ty mi nie odpowiadaj ile zarabia się po szkole (po pierwsze wiem a po drugie nie jest mi to potrzebne :-))tylko zlicz ile bedziesz miał dochodu  i pójdź do banku to dostaniesz odpowiedź na jaki kredyt możesz liczyć.