Autor Wątek: 1400 Etatów  (Przeczytany 12186 razy)

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
1400 Etatów
« dnia: Grudzień 15, 2004, 17:12:17 »
Czy ktoś wie skąd Kg chce wziąść 1400 etatów, od nowego roku, do przesunięcia na podział bojowy? Dla mnie jest to wielka zagadka, ponieważ zgodnie z projektem rozp. dotyczacym organizacji komend w naszej komendzie można zatrudnić jeszcze jednego 8-śmio godzinnego. Z rozmów z kumplami widzę, że u nich jest podobnie.
Pozdro

Offline benekb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
    • http://
1400 Etatów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2004, 12:58:27 »
Prawda jest taka, że ... tak jak u mnie KW PSP ma byc ograniczona i w KM ma byc tylko 13 etatów(bez komendantów)-nie realne. W powyzszych instytucjach osoby posiadajace prawo do zaopatrzenia maja już wszystkie swiadczenia na max.tak wiec, mlodziez tzn. kpt i asp. inne istoty obsadza wozy.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
1400 Etatów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2004, 18:03:10 »
1.zmniejszyć o 90% kg
2.zmiejszyć o 90% kw
3.zmniejszyć a raczej część stanowisk przerzucić do starostwa z kp
ale jest jeden problem-kto znajdzie się na górze tak odważny aby to dokonać :D  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
1400 Etatów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2004, 10:08:26 »
Cytuj
ale jest jeden problem-kto znajdzie się na górze tak odważny aby to dokonać
uważaj bo czasami ciężko rozróżnic głupote od odwagi.
Cytuj
1.zmniejszyć o 90% kg
2.zmiejszyć o 90% kw
3.zmniejszyć a raczej część stanowisk przerzucić do starostwa z kp
hm tak w mojej kw pracuje jakies 50 osób (nie liczac ośrodka i zaplecza)
zostej wiec 5 osób do pracy po Twojej reformie. ciekawe:D niezle masz pomysły.
nawet Wskr nie obsadzisz..
... wiesz weź sie chłopie do roboty!
 i to oficer gada takie głupoty
BTW: (musiałes poświecić całkiem spory kawałek swojej uprawy szpagatów żeby ten stopień zdobyć)
 
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
1400 Etatów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2004, 13:20:05 »
gorex ja tylko w skrócie podałem co można by było zrobić i kierowałem to do osób tak jak to w stosunku do mnie określiłeś nierobów i głupich ;) a nie do takich inteligentnych jak ty B)
ja dla tej pierwszej częsci spróbuje po krótce wyjaśnic bo tobie to jest zbyteczne jesteś za bardzo wykształcony i to nie za kawałek szpagatów
1.koledzy czym zajmuje się jak nie mylę około 500 osób w kg- dla mnie wymyślaniem idiotycznych przepisów które realizuja strażacy w jrg ( szkolenia-cała procedura np. konspekty,plany dzienniki itp.) oraz operacyjna powiatówki.......
zamawiają sprzęt - słynne dziadowskie renówki od wawrzaszka lub many, odzież-te koszarówki z których niezadowoleni są strażacy(spójrz w oceny na forum)......prewencja nie jestem fachowcem ale widzę jak kolega w powiatówce zapier....... i pisze sprawozdania .........po kiego grzyba jest 3 zastepców komendanta-czytam w przeglądzie że jeżdzą na otwarcia strażnic i w ten sposób strażacy z jrg na wizytę czyszczą sprzęt szczoteczką do zębów :lol:
2.kw realizuję zadania kg poprzez przesłanie tych wszelkich głupot z kg do kp a następnie z kp do kg i tu koniec moich wyjasnień czy kw jest potrzebna --sorry bym zapomniał jest przeciez tak ważny wskr-tu z kolei mają sporo roboty bo właśnie poprzez ich stanowisko sporo tych głupot jest przesyłane więc tu koniecznie goreź zwiększ obsadę
3.tu nie podałem procentowo bo jak napisałem część stanowisk można przenieść do starostwa np.archiwum,księgowość,bhp,oc,radca prawny nie wspominając o organizacyjnej-te stanowiska występują w starostwie także prewencję można przekazać do starostwa tym bardziej jak to kolega prewentysta mówi wiele spraw można załatwić szybciej w tym urzędzie np, odbiór budynków itp.---..... sorry zapomniałem o z-cy komendanta i z-cy d-cy jrg .... i tu w mojej komendzie na 14 osób zaoszczedził bym 5 etatów cholera zapomniałem o 3 dopach którzy wspólnie z dyspozytorami z jrg siedzą na psk i żeby nie internet to bardzo by się nudzili :D
a więc wg moich wylicze w powiatówce w/g mnie wystarczyło by 6 osoby:
komendant
d-ca jrg który w razie nieobecności zastępował by komendanta
kadry i szkolenia - 1 osoba
kwatermistrz
operacyjna i szkolenia(część obowiązków z kadrowym)
GOREX ale wszystko pod warunkiem że tych osób nie zawalą pracą tak potrzebne i pracochłonne kw. i tak inteligentna i wykształcona bez której w tak dużej liczbie nie może funkcjonować PSP..... to na tyle
życzę ci gorex wesołych świąt mam nadzieję że przyjmiesz je od głupiego i leniuchowatego oficera...sorry że nie mam do ciebie adresu bo z chęcia przesłał bym ci trochę szpagatu z mojej uprawy- a urodzaj był w tym roku duży- no ale podobno w/g przysłowia głupiemu wszystko się udaje :lol:
 

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
1400 Etatów
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2004, 08:40:49 »
1.w skrócie czyli uogolniłeś - nie ma dla mnie większego "grzechu" bo pod tym nie ma nic konkretnego...
2.moje wykształcenie... hm nic specialnego ale oprócz wyksztalcenia mam jeszcze rozum (używam go często) inteligencja jest tylko narzędziem..
3. moj adres i nazwisko- poproś na prv - podam Ci - nie ma tajemnicy- nie szczekam za zasłona anonimowości (BTW wiesz ze nawet młody infomatyk jest w stanie określić Twoj IP i bedzie miał miasto, zmiany określać nie trzeba :D- nie straszę Cie ale uważj co piszesz bo być może ktos bedzie jednak chciał ustalic skad piszesz - mnie to nie interesuje bo nie interesuje mnie Twoja osoba)
4. co do różnych zarzutów- sa bzdurne, mylisz fakty, o części rzeczy poprostu nie wiesz. ciężko sie do nich ustosunkować, zreszta widac w którym kieunki idzie dyskusja (kto ostatni odda głos nie wazne jaki- wygrał)
powiem tylko:- szkolnictwo jest juz pod samorzadami..
co do nudy i zakresu obowiazków (bzdurnych przepisów)- gdybyśmy gasili tylko pożary ile miałbyś wyjazdów? szczerze?  wiec jak myslisz byłoby jeszcze PSP? bo ja mysle że nie..
 Życze Ci Wesołych Świąt- rodzinnych, spokojnych, jeśli będziesz na słuzbie jak najmniej wyjazdów.
 Nie zamierzałem Cie obrażać ale wnerwiło mnie to co napisałeś, jesteś oficerem powinienes dawać przykład- uważaj na to co mówisz. Pewnie wiesz ze autorytetu nie wypracowuje sie krzykiem i gardłowaniem na pusto.
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
1400 Etatów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2005, 16:39:06 »
dziękuję za życzenia ale widocznie nbie były zbyt od serca bo zarówno w święta jak i sylwestra miałem wyjazdy
jeśli dokładnie śledzisz to forum ( ja uważam ,że zaglądasz na zbyt mało stronic ) to nie trzeba informatyka aby sprawdził skąd jestem--BO TO JUŻ PODAŁEM
w dalszym ciągu uważam że to co pisałem jest dobre in do zrealizowania - zresztą sam napisałeś że szkoleniówka jest już w samorządzie - a więc brakuje tam jeszcze -- księgowości, archiwum oc, bhp radcy prawnego i prewencji
jeśli też uważasz że niezbyteczne jest stanowisko z-cy d-cy jrg to ja znam takie jrg gdzie nie ma tego stanowiska a jrg bardzo dobrze prosperuje
jesli d-ca jrg moŋłby zastepować komendanta powiatówki to także stanowisko z-cy uważam za zbyteczne
napisz ty konkrety z czym sie nie zgadzasz a mysle że rozmowa nabierze rozmachu i ktoś sie do tego przyłączy

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
1400 Etatów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2005, 19:35:27 »
prosilem juz wielokrotnie bartka by zachowywal sie jak na  oficera przystalo ale niestety....  
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
1400 Etatów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2005, 19:46:16 »
bulon a ja ci odpisywałem co o tym sądzę więc daruj sobie takie komentarze a napisz na temat jak znależć w/w liczbę etatów

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
1400 Etatów
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2005, 23:03:22 »
wiesz jak sie nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie rozsadnego to lepiej zamilczec. tobie tez to radze.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
1400 Etatów
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2005, 12:14:55 »
bulon ja w przeciwieństwie do ciebie podałem swoją odpowiedz na zadane pytanie a to że sie tobie nie podoba i masz inne spostrzeżenie to więc sobie je zachowaj dla siebie-takie są procedury kulturalnego człowieka a za takiego sie przeciez uważasz

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
1400 Etatów
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2005, 17:03:41 »
ja tez sobie znajde formulka na kazde zadane tu pytanie... moze jaies juz sprawdzone... ty masz ZZ sa do dupy a ja bede mial "balcerowisz musi odejsc !!"

reprezentujesz wlasnie ten kaliber rozmowy.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
1400 Etatów
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2005, 00:04:52 »
Cytuj
... zresztą sam napisałeś że szkoleniówka jest już w samorządzie - a więc brakuje tam jeszcze -- księgowości, archiwum oc, bhp radcy prawnego i prewencji
jeśli też uważasz że niezbyteczne jest stanowisko z-cy d-cy jrg to ja znam takie jrg gdzie nie ma tego stanowiska a jrg bardzo dobrze prosperuje
jesli d-ca jrg moŋłby zastepować komendanta powiatówki to także stanowisko z-cy uważam za zbyteczne
napisz ty konkrety z czym sie nie zgadzasz a mysle że rozmowa nabierze rozmachu i ktoś sie do tego przyłączy
dobry pomysł, ale... nie wiem jak u Was ale w starostwach jest podobnie jak u nas nie wiem czy mają np. BHP-owca ale w gminach ich na pewno nie ma. Co do radcy prawnego... to się nie wypowiem... po prostu jest taki sam burdel.... ręka rękę myje i na stanowiskach odpowiedzialnych pracują "znajomi", którzy nie mają pojęcia o poszczególnych strukturach dziedzin, za które są odpowiedzialni (współczuję szkołom). I tak wszystko robione jest u nas tylko według ich wymyślnych wzorów :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2005, 09:48:44 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
1400 Etatów
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2005, 21:33:05 »
Witam wszystkich!!! :P
Widzę że tu gorąca dyskusja a ja mam jedno pytanie do Bartka6. Czy Ty wiesz chociaż na czym polega praca na poszczególnych stanowiskach biurowych? Znasz charakter i rodzaj pracy: komendanta, z-cy, prewentysty, kadrowej, księgowej, kwatermistrza, dowódcy??? Już mi się nawet nie chce czytać tego forum bo mam dość utyskiwania na "biurowców". Interesuje mnie tylko jedno: Czemu z całego biura tylko kadrowa jest Ci potrzebna do pracy? (a jeszcze kwatermistrz) czyżby Twoja żona była kadrową? A może boisz się kadrowej ze "swojej" jednostki? Bo ja uważam że kadrowa jest też zbędna!! Bo jeżeli używał byś rozumu to po co kadrowa skoro nie byłoby płac w komendzie? Przecież Starostwo mogłoby i naliczać i płacić!!! A komendant??? Wojewódzki by wystarczył a reszta to JRG. Zobacz jaka to oszczędność!!! Szkoleniówka!!?? Przecież oni wszyscy według Ciebie nic nie robią to czemu właśnie te służby? A Kwatermistrzostwo podobno w Twojej komendzie rozjeżdża się ekskluzywnymi samochodami załatwiać prywatę. Więc zwolnijmy całe biuro a zostawmy JRG pod dowództwem KW!!!
Albo jeszcze lepiej zlikwidujmy całą PSP i bazujmy no OSP!!! PSP niech będzie tylko w dużych miastach.
Jeżeli to prawda że jesteś oficerem to ja dziękuję że nim nie jestem!!!
Już większość forumowiczów ma chyba dość Towich "wywodów".
I jeszcze jedno już kiedyś pisałam że jak ktoś uważa, iż praca w biurze to frajda to zapraszamy.....  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
1400 Etatów
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2005, 19:08:26 »
cześć biurówka
zadałaś mi jedno pytanie ale tak je rozbudowałaś  przy okazji  obrażając - pomimo że ja wcześniej nbigdy ciebie nie obraziłem( z paroma osobami dyskutowałem w sposób nie dokońca kulturalny ale cóż taki mój charakter i widocznie kolegów że zdecydowali sie na wymiane zdań) no ale cóż przejdzmy do rzeczy i skoro mnie wywołałaś do tablicy to odpowiadam i z góry przepraszam że też będę odpowiadał cietym jezykiem no ale cóż to ty zaczełaś
1.czym zajmuja się osoby na poszczególnych stanowiskach to wiem i to dokładnie-przez parę lat pracowalem w kw(operacyjna) kp(kadry,szkolenia) a od paru na podziale----może nie do końca znam rozkład godzinnej pracy komendanta ale co do niego należy też wiem ( pisałem pracę na ten temat)
2.moim marzeniem by było aby żona pracowała w straży zwłaszcza w biurze- niestety jest przedszkolanką,  kadrowej też się nie boję bo jest przystepna facetką i pomimo niejednokrotnie różnimy sie w wielu sprawach to zawsze odbywa się to w sposób koleżeński----no ale cóż ty jestes wyśmienita w czytaniu i wnioskowaniu postów---a ja uważam że czytasz nie do końca i błędnie wnioskujesz bo
3.mogłabys doczytac w tym temacie że w poście napisałem że wiekszość zbędnej papierkowej roboty zrzuconej przez kg przepływa przez kw i trafia do kp( i tu właśnie ludzie maja najwięcej roboty administracyjnej w całej PSP) i likwidacje stanowisk w kp brałem pod warunkiem że tej papierkowej roboty by nie wpływało
4.słabo z kolei znasz pracę ty skoro piszesz że jak nie ma księgowej to po co kadrowa_wybacz nie bede rozwijał tych zadań które wykonuje kadrowa nie liczą że dba też o szkolenie razem z operacyjną- a ta z kolei na takim szczeblu jest potrzebna ze względu na osp
5.jesli uważasz że kwatermistrz jest tylko od zakupu luksusowych samochodów to wybacz ale jestem zadowolony że nie ukończyłaś sgsp
6.tak jak napisałem pracowałem zarówno w biurze a teraz na podziale i jeśli nie było by możliwości dorobienia po służbie chetnie wróciłbym do biura ze względu na
- kulturalniejsze traktowanie przez komendanta
- mniejsza godzinowo pracę
- mniej obowiazków na głowie
- pomimo niezbyt wyższych ale zawsze wyższych dodatków służbowych i nagród uznaniowych
- możliwość wzięcia urlopu w terminie bardziej korzystniejszym niż na podziale
- w świeta i sylwestra spedzałbym z rodziną
no ale cóż poprawa budzetu domowego górujje nad wszystkim
BIURÓWKO PROPONUJE CI POPRACOWAĆ 3 MIESIĄCE NA PODZIALE A WÓWCZAS ZMIENISZ ZDANIE I NIE BĘDZIESZ ZBĘDNIE OBRAŻAC- DOCENISZ CO ZNACZY PRACA W SYLWESTRA ,ŚWIĘTA CO ZNACZY WYJAZD W ŚRODKU NOCY W TEMPERATURZE -10C A TAK SIE DZIŚ ZAPOWIADA
PA  

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
1400 Etatów
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2005, 21:48:45 »
A jednak w pracy niektórych "biurowców" się orientujesz!!! (przynajmniej na niektórych stanowiskach) rozumiem że masz sentyment do stanowiska kadrowej zrozumiały zresztą. A na pracy kwatermistrza to akurat się znam i to dość dobrze. Zgadzam się że można ograniczyć pracowników biura ale realia jakie są nei pozwalają na to. Lecz niestety to nie powód żeby ciągle naskakiwać i wszystkich wrzucać do jednego kotła. Napisałeś że obraziłam Cię a zastanowiłeś się ile razy Ty obraziłeś w swoich wypowiedziach ludzi tylko przez to że są "biurowcami"??? Przenieś się bardzo proszę nikt tu nie twierdził że Wasza praca jest lekka i przyjemna i nikt nie obraża strażaków pracujących na podziale więc czemu Ty ciągle obrażasz nas pracujących w biurze??? I trzeba by było jeszcze się zastanowić co zmiany proponowane przez w stanowiskach biurowych przyniosłyby dobrego ludziom na podziale!!! Nie mów że zwiększenie o te etaty stanu osobowego!!! Może mała część etatów poszłaby na podział (tzn. na 7 zabranych 3 na podział a reszta do starostw na obsługę) Czy to byłoby ułatwienie z każdą "pierdołą" lecieć do starostwa? Bo w naszym kraju redukcja znaczy zabranie a nie przesunięcie.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
1400 Etatów
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 31, 2005, 11:43:15 »

Bartek6>pomimo wyraźnej róznicy w naszych poglądach na tema zz, zgadzam sie z Tobą (częściowo) co do koniecznosci zmniejszenia ilości etatów:
1. kazdy nowy Minister, a za nim Komendant Główny powtarza, że  konieczna jejst reforma systemu administracji w resorcie, a urzędy centralną pękają w szfach! - to preawda na dzień dzisiajszy w naszej KG jejst ok. 460 etatów
2. Żadem z Ministrów I Komendantów Głównych nie zrealizowal swoich wlasnych postulatów
3. Urzędy centalne jak i wojewódzkie KW) naganiają coraz bardziej niepotzrebną (strażakowi - Kowalskiemu ) robotę, więc komu to wszytko co robią służy:
a) wojewodom do statystyk,
B) starostom do statystyk, Komendantom do...,
c) przeciętnemu obywatelowi do d..py!!
Poza tym KW jak  i KG przeladowane są specjalistami bezpośrednio po szkolach, ktorych znajomość pożarnictwa kończy sie niejednokrotnie na wiedzy, gdzi wisi ich mundur!?
Pracownicy (oficerowie) KW jak i KG coraz częściej są ludźmi wulkanizowanymi na sile, a to przez to, że nie istnieje jasny ststus strażaka, bo kto to jest starżak?;p. księgowa (kapitan), kadrowa (kapitan) - moim zdaniem powinny to być ososby cywilne, spelniają przecież funkcje pomocnicze (nie zawsze wszak one same o tym wiedz i traktują nas jak intruzów),
4. Może nie tak drastyczne, ale ucięcie pewnej liczby tetatów w biura spowodowałoby przyrost ludzi na podz. bojowym, jest jednak jedno ale:
*** nawet w biurze wystarczy wowczas osob jeśli każdy będzie robił swoje, a nie nikomu niepotrrebne rzeczy na korzyść innych instytucji lub na widzimisię młokosów z KG lub KW:)))
Pozdrawiam, mam na dzieję, że nie urazilem zbytnio nie bylo to moją intencją, wiem, że są ludzie, którzy odwalaja kawal dobrej roboty w KW i KG:)))
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
1400 Etatów
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2005, 12:01:48 »
Pracuję w JRG jako d-ca sekcji i po kilkunastu latach służby doszedłem do wniosku że nie wszyscy nadają się do podziału bojowego. Przesunięcia z biura do JRG nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wykluczyć ze służby kogoś tylko za to że sobie nie poradzi bo mama, tata lub co gorsza wujek pożarnik kiedyś mu pomogli wybrać zawód  Oficera Straży Pożarnej lub Aspiranta to grzech.  Kurde co robić, jest to problem i to duży problem ale jaja. :unsure:
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2005, 12:09:47 wysłana przez donhihotpsp »

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
1400 Etatów
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 02, 2005, 13:07:25 »
donhihot myslę że sobie by poradzili ale oczywiście nie od razu
dla niewierzących że śmiało można dość szybko znależć 1400 etatów
likwidacja stanowiska z-cy d-cy jrg i d-cy jrg(tu warunek że z-ca komendanta powiatowego się tym zajmie)--- DAJE NAM 1000 etatów----bulon znajdz jeszcz4e tylko 400 ;)  

Offline path

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
1400 Etatów
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2005, 18:42:57 »
bartek6 ja proponuję jeszcze zlikwidować etat naczelników wydziałów i kierowników samodzielnych sekcji. Widzę w tym sporo racji, bo przecież d-ca jrg jest naczelnikiem wydziału, więc jeśli te etaty mają zniknąć to nie widzę sensu pozostawienia etatów naczelników ( zarówno w KP, KW i KG)
Wydział pod nazwą jrg a wydział operacyjny czy kadrowy to są takie same wydziały.
path

straz98

  • Gość
1400 Etatów
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2005, 16:20:55 »
a może w ogóle zlikwidować  straż to nie trzeba będzie etatów szukać

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
1400 Etatów
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2005, 17:25:14 »
Najłatwiej  jest zatrudnienie tych 1400 strażaków. Jednak władze w naszym kraju stosują zasadę wilk syty i owca cała. A mianowicie róbmy tak, aby się nic nie zmieniło sprawiajmy wrażenie pozornego działania, które nie przynosi rezultatów. Dodałbym jeszcze motto KG nic nam w tej sprawie nie wiadomo nie docierały do nas takie fakty. No i już wiadomo, o co chodzi.
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline edek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
1400 Etatów
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 08, 2005, 12:23:53 »
Cześć. Może mi ktoś pomoże zrozumieć, czym się różni praca kadrowej w psp, od kadrowej w zakładach mięsnych A TO PECH ?. Po co kadrowej mundurówka, za co urlop dodatkowy, czy przywileje emerytalne ?. Osobiście nie mam wątpliwości kto jest STRAŻAKIEM. A kto ma, to niech zapyta przedszkolaka.  Każdy strażak powinien zaczynać od podziału, a dopiero za osiągnięcia - do biura. W biurach tylko pion operacyjny, szkoleniowy, może logistyka i prewencja. Cała reszta, z szacunkiem, do cywila marsz. Pozdrawiam armię oficerów i aspirantów z rachuby, sekretariatu, magazynu i pozostałych kierowników biurek, dla których zmianowy, kto by nim nie był, to burek i matoł. Myślę, że oszczędności z tego wynikające, zabezpieczą kasę na nowe etaty, oczywiście do JRG. No to sobie pofantazjowałem. Cześć.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
1400 Etatów
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 08, 2005, 21:39:00 »
Cytuj
dla niewierzących że śmiało można dość szybko znależć 1400 etatów
likwidacja stanowiska z-cy d-cy jrg i d-cy jrg(tu warunek że z-ca komendanta powiatowego się tym zajmie)--- DAJE NAM 1000 etatów----
BRAK MI SŁÓW NA TWOJE POMYSŁY. AŻ MI SIĘ WIERZYĆ NIE CHCE, ŻE TY JESTEŚ OFICEREM. CHYBA KOŃCZYŁEŚ KORESPONDENCYJNIE TE STUDIA, BO JAKO JEDYNY MASZ TAKIE PODEJŚCIE DO TEGO TEMATU. TY NAJCHĘTNIEJ ZLIKWIDOWAŁBYŚ WSZYSTKIE STANOWISKA KIEROWNICZE, A NA KONIEC PRZYZNAŁ SOBIE STOPIEŃ BRYG. ALBO I NADBRYG. I PRZEJĄŁ WŁADZĘ. MASZ JAKIEŚ KOMPPLEKSY TO SIĘ ZACZNIJ CHŁOPIE LECZYĆ. ALBO SIĘ PRZENIEŚ DO OSP JAK CI NIE PASUJE TO CO ROBISZ.
A WRACAJĄC DO TEMATU TO JAKBY POSZUKALI TO BY ZNALEŹLI PIENIĄDZE  NIE NA 1400 A NA 2400 STATY. TYLKO PO CO. OD ZAWSZE WŁADZE MIAŁY I MAJĄ NAS GŁĘNOKO W D..PIE. MIELI NAS WYRÓWNAĆZ POLICJĄ I CO. TEŻ NIC. I NIC NIE BĘDZIE. BO SAMI NIE MOŻEMY MIĘDZY SOBĄ DOJŚĆ DO POROZUMIENIA. STRAŻAK ZE STRAŻAKIEM SIĘ ŻRE JAK WŚCIEKŁE PSY. nAJSTARSZA CHYBA METODA WALKI BYŁA TAKA, ŻEBY ZASIAĆ ZIARNKO NIEZGODY MIĘDZY BRAĆMI, A ONI SAMI SIĘ POZABIJAJĄ. I TO SAMO DZIEJE SIĘ W SZEREGACH PSP. DOPÓKI MY SIĘ NIE DOGADAMY TO NIE LICZMY NA TO ŻE KTOŚ NAM COŚ DA. DO POLICJI W WARSZAWIE POTRZEBUJĄ OK. 2000 LUDZI. I MAJA NA TO PIENIĄDZE. SKĄD??? PRZECIEŻ RESORT JEST BIEDNY. ONI ZAWSZE POTRAFILI DLA SIEBIE COŚ ZAŁATWIĆ. A DLA NAS SAME OCHŁAPY NA POCIESZENIE.
POZDRAWIAM
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2005, 21:49:52 wysłana przez strazak998 »

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
1400 Etatów
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 08, 2005, 23:04:01 »
Cytuj
1.zmniejszyć o 90% kg
2.zmiejszyć o 90% kw
3.zmniejszyć a raczej część stanowisk przerzucić do starostwa z kp
ale jest jeden problem-kto znajdzie się na górze tak odważny aby to dokonać
Cytuj
przez parę lat pracowalem w kw(operacyjna) kp(kadry,szkolenia) a od paru na podziale----może nie do końca znam rozkład godzinnej pracy komendanta ale co do niego należy też wiem ( pisałem pracę na ten temat)
bartek dzięki, na podstawie tych dwóch fragmentów twoich wypowiedzi rozwiałeś moje wszelkie wątpliwości - zlikwidować skoro mnie (CIEBIE - jak byś nie kumał o kogo mi chodzi) tam nie ma  :D
a z drugiej strony to może z wyjątkiem trzymania prądownicy ( i tu też mam poważne wątpliwości) do niczego więcej się nie nadajesz, skoro zamiast w górę na stanowisko KM (o którym pisałeś pracę) poleciałeś w dół............
Wycofuję to co napisałem w innym temacie, nie życzę panu OFICYJEROWI szybkiego awansu, a skoro masz pan już TYLE lat służby (kilka tu, kilka tam, kilka siam) to lepiej odejdź pan na emeryture........Bo jak powiedział sienkiewiczowski Kmicic " kończ waść, wstydu oszczędź", a swoimi postami przyczyniasz sie do opini że im więcej gwiazdek tym mniej rozumu  :P  
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.