Rozwój osobisty i zawodowy > Nasze konkursy

5 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu straża.pl

<< < (2/3) > >>

lukaszc92:
Witam,

Wstrząs hipowolemiczny, szczerze mówiąc pierwszy raz o tym słysze. Mógłby ktoś wytłumaczyc ?

Pozdrawiam  -_-

MIKO:
Hipo – niskie , mało
Hiper  - wysoki , dużo

Hipowolemia stan, w którym w łożysku naczyniowym znajduje się zbyt mała ilość płynu (krwi) czyli nasz poszkodowany ma np. masywny krwotok zewnętrzny lub wewnętrzny , ale nie tylko .

W przypadku Hipowolemii ( małej ilości krwi w obiegu krwionośnym) mózg otrzymuje nie wystarczającą ilość tlenu co powoduje wstrząs zwany z uwagi na przyczynę hipowolemicznym.

Tak w skrucie  -_-

Pozdrawiam MIKO

DODOWNIK:
Ale mi się udało:D 3 miejsce a szczerze mówiąc to nastawiałem się na 3 ale od końca do w trzeciej edycji to bardziej się przykładałem i zająłem jedno z ostatnich miejsc:)

Nie znam dokładnej definicji ale ostatnio o tym czytałem i jak dobrze mi się wydaje jest to:
Reakcja organizmu spowodowana obniżeniem objętości krwi krążącej w ciele człowieka spowodowana obfitym krwawieniem.

O!!! MIKO to fachowo wytłumaczył:)

lukaszc92:
Gratuluje  :mellow: w tej edycji to ja mam ostatnie ;P ważne że czegoś więcej się dowiedziałem a w nastepnych edycjach MOŻE ostatniego nie będę miał ;P

robn:
pytania z tej edycji konkursu nie były najłatwiejsze, należało sie w nich odwołać do wiedzy bardziej teoretycznej, książkowej lub wprost do rozporządzeń i ustaw. Cieszy mnie poziom wykształcenia i to ze tyle osób zdobyło dużo punktów. Zachęcam do reklamy naszego konkursu w swoich jednostkach.
przyszła edycja będzie jeszcze trudniejsza!!!  :mellow: :mellow: :mellow: pozdr

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej