Rozwój osobisty i zawodowy > Nasze konkursy

5 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu straża.pl

(1/3) > >>

Sylwek:

Zapraszam do 5 Edycji Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl




Z przyjemnością informuję, że 29 kwietnia 2008 planujemy start 5 Edycji Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu Strażak.pl. Startujemy o godzinie 20.00.

Konkurs potrwa do 11 maja, do godz. 24.00.

W 5 edycji przewidziane są drobne upominki dla najlepszych fundowane przez firmę Scania Polska - serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Sylwek:
W 5 edycji do rozwiązania jest test składający sie z 31 pytań.

Za najlepsze i najszybciej nadesłane rozwiązanie (tak jak wcześniej liczy się liczba punktów i data nadesłania zgłoszenia) przewidujemy nagrody od naszego sprawdzonego fundatora - SCANII.
Rozwiązanie należy wysłać w pliku tekstowym o standardowym formacie.
 
Zaczynamy!

Plik z pytaniami i szablon odpowiedzi możecie pobrać z tego miejsca: pytania 5 edycji konkursu (spakowany zip’em, prawy klawisz myszy i zapisz jako).

Uwaga: do pytań może być więcej niż jedna odpowiedź prawidłowa - proszę uważnie przeczytać odpowiedzi i wybrać tę (tylko jedną), która najlepiej pasuje.

Pliki  - szablony odpowiedzi najlepiej edytować w zwykłym notatniku systemowych (pliki w formatach innych niż txt są kłopotliwe w sprawdzaniu ze względów technicznych).
Bardzo proszę o zmianę nazwy pliku - zmiana tylko części TwojNick na własną nazwę użytkownika znacznie ułatwia mi sprawdzanie prac.

Pliki należy odesłać jako załączniki do maila na adres: konkurs@strazak.pl.

Ze względu na nagrody liczy się wiedza ale także i szybkość nadesłania odpowiedzi. Zachęcam Was jednak do cierpliwego szukania odpowiedzi na pytania, tak, by jak najwięcej się nauczyć.

Informacje o miejscach i zdobytych punktach będą opublikowane po zakończeniu konkursu.


Życzę wszystkim powodzenia!

Sylwek:
5 edycja konkursu została zakończona.

Odpowiedzi można pobrać z tego miejsca.

Trwa sprawdzanie nadesłanych odpowiedzi, wstępne wyniki postaram się zamieścić jutro w tym wątku.

Sylwek:
Wstępne wyniki 5 edycji Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu Strażak.pl


   Miejsce      Uzytkownik      Punkty      Nadeslano      1      TMK         30      08-05-02 16:15      2      straluk         28      08-04-30 0:34      3      DODOWNIK      28      08-04-30 22:03      4      michael         28      08-05-01 20:43      5      Goska998      28      08-05-03 12:09      6      wodzo         27      08-04-29 21:11      7      Robson_JRG_2      24      08-04-29 21:10      8      strazakbj998      24      08-04-29 21:48      9      djkula         24      08-05-01 23:23      10      Emil         21      08-04-30 15:02      11      Kogut         19      08-04-29 20:41      12      Michaszs      19      08-05-04 8:53      13      lukaszc92      15      08-05-11 13:58      


Serdecznie gratuluję wszystkim Wam wiedzy i rozwiązania testu, szczególnie tym, którzy zdobyli najwięcej punktów.
 
Otwieram wątek i zapraszam do dyskusji.



Kilka informacji:

Mam problem z pytaniem nr 15 - odpowiedzi do niego podane (D i E) wydały się uczestnikom konkursu bardzo zbliżone. Jako prawidłową mam odpowiedź D. W procedurze dot. zatruć wziewnych nr 8 nie mam mowy o układaniu poszkodowanego. Pozycja półsiedząca pojawia się w procedurze nr 11 dot. obrażeń klatki piersiowej. Nie potrafię tego rozstrzygnąć, proszę by się wypowiedział MIKO, ewentualnie ktoś inny zacytował wiarygodne źródło.

Kolejna zgłaszana wątpliwość dotyczyła pytania nr 7 czyli grupa pożarów klasy F. Wg definicji
http://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BCar
grupa ta dotyczy pożarów tłuszczy w przedsiębiorstwach gdzie jest ich duża ilość (urządzenia kulinarne), prawidłowa odpowiedź (b) została skrócona i zostało, tylko, że są to pożary tłuszczy. Pożary tłuszcz w małej ilości można zaliczyć też do grupy B. Myślę, że w tym przypadku można jednak uznać, że odpowiedź B - tłuszcze, jest to odpowiedzią najlepsza.

I na koniec bardzo przykra dla mnie informacja - pomimo uwag i korespondencji w poprzedniej edycji, w tej ponownie dwaj uczestnicy nadesłali prawie identyczne pliki z odpowiedziami (różnica polega na zmianie nicków i jednej odpowiedzi, wysyłka nastąpiła w odstępie czasu 2 minut z tego samego komputera). Ze względu, że moje maile w poprzedniej edycji nie odniosły skutku postanowiłem w tej nie podejmować korespondencji i wyjaśniania sprawy i przyznać punkty tylko za pierwsze nadesłane zgłoszenie.

Ostateczne wyniki po uwzględnieniu Waszych uwag i rozstrzygnięciu wątpliwości zostaną podane w ciągu tygodnia.

MIKO:
Hmmmmmm

W sprawie pytania 15 dla mnie sprawa prosta i oczywista „D”, ale jeszcze muszę Was do tego przekonać  -_-.

Procedury RatMed to schematyczne sposoby postępowania i potrzebna jest do nich także wiedza medyczna z kursu by się nimi posługiwać . Również nie są w stanie one określić każdego przypadku i sytuacji współistniejących: urazy itd.

Z treści pytania wynika że nasza osoba jest przytomna „skarży się” ,  niema mowy o żadnych urazach , więc duża część pozycji w tym na boku nam odpada .

Kolejna sprawa co to jest pozycja półleżąca ?  Bo nie mogę sobie tego jednoznacznie zinterpretować .

Fakt jest również  taki że naszemu poszkodowanemu najlepiej będzie się oddychać w pozycji siedzącej, będzie on sam do niej dążył, będzie to od niego wymagać mniejszego wysiłku .

Oczywiście można by rozważać w tym punkcie jeszcze wiele kwestii i problemów współistniejących i zagłębiać się w wiedzę medyczną , ale uważam że niema sensu.

A tak z ciekawostek – miałem akurat taką scenkę, kiedyś na egzaminie, strażak wyniósł mi babcie na rękach z pożaru, posadziłem ją i jakoś zdałem  -_-

Pozdrawiam MIKO

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej