Pożarnictwo > Ratownictwo wodno-nurkowe

Ratowictwo wodne w osp

(1/7) > >>

Largo:
Witam.

Ma ktoś z użytkowników wytyczne dotyczące sprzętu w ratownictwie wodnym jakie powinno posiadać OSP ?? Chodzi mi tylko o sam sprzęt.

mieszko:
A jest coś takiego? inne bedą potrzedy np w Mikolajkach gdzie mnustwo wody i żeglarzy a inne gdzie brak akfenow.

Sgt.Jacob:

--- Cytat: Largo w Kwiecień 21, 2008, 19:42:45 ---Witam.

Ma ktoś z użytkowników wytyczne dotyczące sprzętu w ratownictwie wodnym jakie powinno posiadać OSP ?? Chodzi mi tylko o sam sprzęt.

--- Koniec cytatu ---
Z tego co wiem nie ma takich wytycznych. My na ten przykład wyposażamy się w sprzęt najbardziej potrzebny do tego typu działań (rzutki, linki, węgorz, bojki itd. plus standardowe wyposażenie łodzi). Musisz pamiętać, że bez odpowiedniego zaplecza medycznego (wyposażenie i przeszkolenie) ratownictwo wodne po prostu nie istnieje.

LukaszPO:
Odświeżę ten watek, nie będę zakładał nowego:P
Panowie, mam takie pytanie. Gdzie pisać, skąd pozyskiwać sprzęt do ratownictwa wodnego, staramy się już jakiś czas, piszemy dotacje i nic, jak grochem o ścianę, władze gminy nas zlewają.
Naświetle wam trochę sytuacje, Miejscowość Gminna ok. 5000tys. mieszkańców, na terenie miejscowości zbiornik o powierzchni 5 km2, wiec nie jest to jakieś tam bajorko. oblegany przez turystów i wedkarzy zima jak i latem, a w OSP ani łódki ani sani lodowych? nie wiem moze zbyt dużo wymagamy, ale według mnie taki sprzęt powinien być na miejscu.
Najbliższa łódka znajduje się na KP jakieś 20 km od nas.
Proszę o jakieś nakierowanie gdzie co i jak pisać, aby pozyskać taki sprzęt.

cinek998:
Sekcja ratownictwa wodnego.... Wyposażenie zależy od tego czy z płetwonurkami czy bez. Jednak posiadanie sekcji ratownictwa wodnego bez nurków i sprzętu to troche glupia sprawa bo zwykły strażak może prowadzić działania jedynie z łodzi i brzegu.

Podstawa to oczywiście łodź/ponton rzutka, koło ratunkowe, linki. Idąc dalej cały sprzęt dla pletwonurka (automat oddechowy, pas z ciężarkami, butle i noszak, taka jakby kamizelka). Nie koniecznie trzeba mieć maski pelnotwarzowe bo to jest już droższy sprzęt. Można mieć łączność podwodną lecz do tego potrzebne są właśnie maski pełnotwarzowe. Normalnie powietrze łapiemy prosto z automatu a maska zasłania tylko oczy i nos. Do tego oczywiście ubranie osobiste nurka jak pianka, buty, rekawice, maska i płetwy. Do wyposażenia na sezon zimowy dołączamy sanie lodowe. Oczywiście przydadzą się też latarki, nóż. Ratownicy powinni być przeszkoleni również z zakresu ratownictwa medycznego a o uprawnieniach płetwonurka już nie wspomnę. Jak kurs rat med to i sprzęt rat med potrzebny.

OSP Rawa Mazowiecka ma na zbyciu łódź motorową z przyczepką. Nowy silnik od poloneza. Napęd strumieniowy co pozwala pływać po płytkich wodach ze względu na brak śruby. Sterowanie kierownicą, łódź mało używana, podobno szybka. Słyszałem o cenie 5 tyś lecz prezes stwierdził że chyba za drogo :P

Fotka rekina na sprzedaż :) http://osprawa.webpark.pl/images/lodzie1.jpg

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej