Autor Wątek: Konkurs Wiedzy Pożarniczej  (Przeczytany 24001 razy)

Offline reptile

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
    • http://www.kowall.pl/
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 04, 2005, 18:18:49 »
Dzieki wielkie bede szukał :-)
Śmierć to dopiero początek...

Offline strażak1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 17, 2005, 19:35:22 »
witam to znowu ja
w następnym tygodniu TWP a ja nie wiem z czego sie najbardziej uczyc
czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie pytania zazwyczaj się pojawiają (chodzi mi o to jaka tematyka)
pozdrawiam i proszę o wsparcie :)  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 17, 2005, 19:49:57 »
Hmmm trudno mi powiedź co będzie u Ciebie, ale u mnie co roku jest :
Kategorie zagrożenia ludzi, zagrożenia wybuchem.
Stopnie PSP
musisz wiedzieć kto jest waszym komendantem powiatowym oraz głównym PSP, zawsze jest coś na temat samochodów pożarniczych - wydajność itd.

Pozdrawiam i życze powodzenia !!! :D  ;)


u mnie gminne odbywają się  21 marca (poniedziałek)
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 18, 2005, 12:56:52 »
W "Strażaku" z lutego 2005 możemy przeczytać:

Cytuj
Ogólnopolski turniej wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” jest tak starym przedsięwzięciem, że większość działaczy strażackich, nawet średniego pokolenia, nie może pamiętać jego początków. A mimo to wiele osób zainteresowanych przebiegiem turnieju uważa, że powinna być wreszcie rozwiązana pewna zasadnicza kwestia. Chodzi im o podręcznik, z którego uczestnicy konkursu mogliby przygotowywać się do poszczególnych etapów eliminacji.
 Słuchając głosów, zwłaszcza opiekunów startującej w turnieju młodzieży, postulujących opracowanie i wydanie uniwersalnego podręcznika, można przyklasnać i powiedzieć: Świetna rzecz. Niech ktoś opracuje, ktoś wyda. Niech każdy ma równe szanse i niech wie, jaki zakres wiedzy będzie go obowiązywał. Jeśli jednak zagłębimy się w problem, nie będzie on wcale wyglądał jednoznacznie. Jakiś ogólny podręcznik obejmujący podstawy wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej ( choćby na wzór wydanego przed laty „Pożarniczego ABC dla młodzieży”) na pewno by się przydał. Niechby każdy nastolatek zainteresowany pożarnictwem mógł taką książkę nabyć lub wypożyczyć we własnej OSP. Ale czy możliwe jest opracowanie uniwersalnego podręcznika na potrzebny wszystkich uczestników na wszystkich szczeblach OTWP ?
Odpowiedź na to pytanie jest trudna. Organizatorom turnieju zależy na tym, aby do eliminacji podstawowych przestąpiło jak najwięcej uczniów wszystkich typów szkół. Na tym poziome realizowany jest zasadniczy cel: popularyzowanie ochrony przeciwpożarowej wśród szerokich rzesz młodzieży. Czy możliwe jest zatem wyprodukowanie tak ogromnej liczby podręczników, by wyposażyć w nie dziesiątki, a nawet setki nastolatków w każdej szkole?  Ten wariant, choćby z uwagi na to, że nikt za taki nakład nie zapłaci, odpada. Znacznie prostsze byłoby opracowanie odpowiedniej książki przygotowującego do startu na poziomie powiatu, województwa, kraju. Tu jednak pojawić się może trudność innego rodzaju. Jak młodzież niejednokrotnie świetnie przygotowana, która czerpie wiedzę z licznych aktów prawnych, norm, podręczników dla profesjonalistów, fachowej prasy pożarniczej itd. Jedna, nawet dość obszerna, praca przygotowana przez zespół fachowców mogłaby okazać się na tyle wąska dla licznych uczestników, że wyłonienie zwycięzców wcale nie musiałoby być łatwe. Oparcie testów egzaminacyjnych dla kilkudziesięciu asów wyłonionych z całej Polski na jednej książce być może utrudniłoby pracę komisji sędziowskiej. Zastanawiam się także, czy poprzez wskazanie konkretnego źródła wiedzy nie zamknęłoby się najbardziej ambitnym i najlepiej przygotowanym zawodnikom pola do popisu.
Zastanawiając się nad powyższym problemem nie znajduję jednoznacznego rozwiązania. Wiem, że opiekunowie powinni ułatwiać młodzieży dostęp do różnych źródeł wiedzy. Przekonany jestem też, że żadne nastolatek nie jest w stanie sięgnąć po laury poza własną gminą bez dobrego, fachowo przygotowanego przewodnika. Sprowadzenie jednak horyzontów najaktywniejszych zawodników do jednego podręcznika pachnie nieco zubożeniem.
Co jednak robić odczuwając wielki niedosyt literatury ? Myślę, że warto wykazać własną inwencję. Chodzi nam przecież, o czym wspomniałem wcześniej, o jak najszerszą popularyzację pożarnictwa. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby działacze szczebla gminnego lub powiatowego przygotowali na potrzeby swojego terenu na przykład dwieście niezbyt skomplikowanych pytań z odpowiedziami i wcześniej, przed eliminacjami szkolnymi, w szkołach je rozkolportowali. Na najniższym szczeblu taka wiedza to już bardzo, bardzo wiele.
DRUH ANTONI

write handmade ;)
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 21, 2005, 18:21:26 »
hehe Dzisiaj był u nas OTWP eliminacje gminne i zajałem pierwsze m-ce, ale przyznam się szczerze, że uczyłem się z godzinke  <_<
Co roku po turnieju obiecuje sobie, że w ciągu roku będę się uczył do konkursu, ale nigdy mi to jeszcze nie wyszło (a startuję w tym roku 7 raz).

Wy też tak macie ?? :huh:


Pozdrawiam !!!  ;)  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 21, 2005, 18:34:31 »
z gminnymi nie ma problemu, bo pytania są można powiedzieć "tendencyjne". Jak chcesz dalej zajechać to przyszykuj się jakoś lepiej do następnego etapu ;) powodzenia
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 21, 2005, 19:34:51 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2023, 05:06:34 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 22, 2005, 14:58:55 »
Cytuj
z gminnymi nie ma problemu, bo pytania są można powiedzieć "tendencyjne". Jak chcesz dalej zajechać to przyszykuj się jakoś lepiej do następnego etapu ;) powodzenia
Wiem  ;)  już poznałem jak to jest jak się troszke lepiej przygotuje - wynik = eliminacje wojewodzkie  ;)
Teraz też zamierzam tam się dostać a nawet dalej.....

Pozdrawiam !!!

P.S. Już się ide uczyć bo powitaowe sa 11 kwietnia  :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2005, 14:59:26 wysłana przez Piotreq88 »
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline grzeechu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 31, 2005, 18:51:38 »
A ja jestem załamany:(( dziś miałem etap powiatowy. Po teście byłem 1 a na części ustnej niestety porażka:(( zatkało mnie i skończyłem na 3 miejscu. Nio to fizyka i chemia do 27 czerwca:d

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 672
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 31, 2005, 19:23:53 »
jeśli chodzi o drogę dostania się do szkoły pożarniczej - chyba łatwiej zdać egzaminy wstępne niż przez OTWP
Nie załamuj sie ;]
 
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 03, 2005, 22:37:18 »
Cytuj
A ja jestem załamany:(( dziś miałem etap powiatowy. Po teście byłem 1 a na części ustnej niestety porażka:(( zatkało mnie i skończyłem na 3 miejscu. Nio to fizyka i chemia do 27 czerwca:d

Współczuję jednego roku też tak miałem  <_<


Cytuj
jeśli chodzi o drogę dostania się do szkoły pożarniczej - chyba łatwiej zdać egzaminy wstępne niż przez OTWP

Z tym się zgodzę ale trzeba prubować a nóż się uda  :)  
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2005, 22:38:31 wysłana przez Piotreq88 »
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline strażak1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 09, 2005, 11:13:36 »
witam
mam pytanie czy na eliminacjach powiatowych są eliminacje ustne?
Ja ostatnio się dowiedziałem , że tylko na wojewódzkich i ogólnopolskich
pozdrawiam :)  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 09, 2005, 11:22:22 »
różnie to było, ale najczęściej na tym szczeblu Turniej jest w formie testu albo zadań otwartych np. co nalezy zrobic gdy zauwazysz pozar.
Ustne są stosowane najczesciej w dogrywkach.
Natomiast na szczeblu wojewódzkim do finału przechodzi 5 osób z których na eliminacje ogolnopolskie przechodzi 3 osoby. w finale - czesc ustna  ;)


Pozdrawiam !!!  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline reptile

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
    • http://www.kowall.pl/
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 09, 2005, 15:50:09 »
U mnie (w Toruniu) zawsze w powiatowych są ustne a co to ilości osób w finale to zmienił sie regulamin OTWP i do finału ustnego przechodzą 3 osoby a na wyższy szczebel jedzie tylko 1 reprezentant (zwycięzca). Aktualny regulamin znajdziecie na stronie ZOSP RP. Pozdro!
Śmierć to dopiero początek...

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 09, 2005, 22:23:07 »
Ajajaj sorki .... zapomnialem o nowym regulaminie  :(
Szkoda że tylko zwyciezca jedzie - mniejsze szanse  <_<

Tx za poprawke reptile


Pozdrawiam !!!
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 11, 2005, 13:23:32 »
EHH u mnie juz po eliminacjach powiatowych  :(
qrcze 2 miejsce  <_<  ale cóż nie zawsze się wygrywa  :ph34r:
P.S. Pozdrawiam i życze powodzenia Ilonie (zajęła I miejsce) na eliminacjach wojewódzkich.

NAJWAŻNIEJSZA jest GRA FAIR PLAY  :)

A jak tam u WAS ??


Pozdrawiam !!!  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 14, 2005, 12:18:20 »
W prawdzie już nie startuję a organizuję 12.04 odbył się etap powiatowy a pod koniec miesiąca ma być województwo Śląsk zjeżdza do Pawłowic!!!Powodzenia wszystkim!!!
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline magdzia0013

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 15, 2005, 14:56:42 »
mam małe pytanie mniej więcej ile trzeba i co trzeba wiedzieć na eliminacjach powiatowych podstawówki wiem że może to głupio brzmi ale z góry dziękuję za odpowiedź :unsure:
 :wacko:  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 15, 2005, 16:20:41 »
eeeeeee :huh: heheh zadalas trudne pytanie na które może ci odpowiedzieć tylko ten kto układał test  :D
hmmm poprzegladaj testy OTWP z eliminacji krajowych sa w strażakach a jak nie to na stronie firemanaw dziale wiedza.


Pozdrawiam i życze powodzenia  ;) !!!
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline magdzia0013

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 21, 2005, 13:59:22 »
Dzieki za informacje

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 24, 2005, 23:10:36 »
witam. piotreq88 dobry pomysł, aby utworzyc osobna rubryke dotyczaca otwp. Ma ktos jakies testy z wojewodztw innych niz kujawsko pomorskie.?? :D  

Offline Ilona Majka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
    • http://
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 28, 2005, 16:45:51 »
:) Witam,
dziś miałam eliminacje wojewódzkie OTWP województwa podkarpackiego, muszę przyznać że pytania w tym roku były bardzo, bardzo trudne.Świadczy o tym również mała liczba punktów zdobytych przez najlepszych w eliminacjach pisemnych (14 i poniżej/20).Pytania ustne były łatwe i dlatego bardzo żałuję bo do przejścia do etapu ustnego zabrakło mi tylko 1 lub 2 punkt. Mam nadzieję,że kiedyś będzie lepiej. <_<
Gratujuję zwycięzcom pierwszych miejsc i życzę powodzenia na eliminacjach ogólnopolskich, które będą także w województwie podkarpackim 27-29 maja.


pozdrawiam :rolleyes:  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 28, 2005, 18:08:58 »
hejka !!!
Oj Majka Ty to masz naprawdę pecha, ale spox jeszcze się odgryziesz  :P ale nie myśl, że Ci odpuszcze  :P
A kto wygrał, znowu Tarnobrzeg ?  :huh:

Pozdrawiam !!!  :D  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 28, 2005, 21:09:48 »
co prawda regulamin mówi inaczej ale(przynajmniej w woj. wielkopolskim) na finał krajowy jadą 2 pierwsze miejsca. Moim zdaniem to powinno zależeć od liczebności województwa! ;)  
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Konkurs Wiedzy Pożarniczej
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 28, 2005, 22:13:32 »
hmmm a moim zdaniem (chyba teraz jest tak ze jedna osoba jedzie dalej) powinno jechac 3 osoby, bo przewaznie Ci co dużo wiedzą mają pecha i może im braknąc pare pkt albo mogą trafic na trudniejsze pytania i zdobędzie np 2 m-ce a gosc ktory zdobedzie 1 m-ce moze miec poprostu fuksa... A jak pojedzie na krajowe to yyyyyyyyyyy i kicha 0 pkt i do domciu  <_<
Qrcze troche to nie po polskiemu napisalem  :P  ale kazdy wie o co chodzi  ;)

Pozdrawiam !!!  :)  :D  
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ