Autor Wątek: Strażak a symbol Państwowe Ratownictwo Medyczne.  (Przeczytany 32227 razy)

Offline kuba.

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
    • OSP Mosina
Odp: Strażak a symbol Państwowe Ratownictwo Medyczne.
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 15, 2012, 10:50:38 »
Problem w tym, że w PSP
To jest dział "forum ochotników" więc dotyczy OSP   :rolleyes:

Mnie tylko zastanawia na co wy to chcecie naszywać - na nomex? A może na koszarówkę?
I na nomex i na koszarówkę ...a co  -_- ... wcześniej był już wyjaśniony powód chęci naszywania więc nie będę go dublował
Brotherhood - work together, survive together...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Strażak a symbol Państwowe Ratownictwo Medyczne.
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 16, 2012, 05:59:53 »
Tia. Tyle, że jak ktoś z ZRM chce wiedzieć kto ma KPP to może zapytać... Zresztą KPP ukończone teoretycznie i nieużywane w praktyce to zwykły świstek papieru... W grudniu mam recertyfikację, a do R1 zaglądam najczęściej jak trzeba komuś plastrem palec zakleić... Nie mówię że jestem cienias, bo przynajmniej teoretycznie się doszkalam na bieżąco, ale znam takich co przez dwa lata od ukończenia kursu nie widzieli na oczy R1. Zmierzam do tego, że polegania na naszywce Ratownika może odbić się czkawką, bo ostatecznie najwięcej zależy od konkretnego człowieka.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Strażak a symbol Państwowe Ratownictwo Medyczne.
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 16, 2012, 08:59:50 »
Tak samo poleganie na kims kto ma naszywke strazak. Pewne kwestie zobowiązują. Oczywiście ze mogę zapytac- kto ukonczyl KPP reka do gory ! Jednakze jasna identyfikacja jest pomocna. a to co stoi za ta identyfikacją ? Oto powinien się martwić identyfikujący się.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline 91daro91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Strażak a symbol Państwowe Ratownictwo Medyczne.
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 09, 2014, 20:27:05 »
Witam

Mam takie pytanie, może trochę z innej beczki. Otóż jestem zawodowym Ratownikiem Medycznym po szkole medycznej, dodatkowo działam czynnie w OSP KSRG współpracującą z PRM i posiadam także kurs KPP i wiem że w OSP/PSP działamy w ramach KPP, ja także, nie mogę zrobić nic więcej ze względu na brak możliwości, sprzętu oraz przepisów. Jednak mam pytanie czy mogę mieć naszywkę z napisem Ratownik Medyczny? czy tylko Ratownik? Wszak spełniam wszystkie wymogi i ciągle przecież jestem Ratownikiem Medycznym.

Bardzo proszę o odpowiedź

Pozdrawiam ;)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Strażak a symbol Państwowe Ratownictwo Medyczne.
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 09, 2014, 20:53:32 »
Cytuj
§ 6.
Ratownicy z jednostek współpracujących z systemem, o których mowa w art. 15 ust. 2 ustawy, są oznakowani poprzez umieszczenie na odzieży zewnętrznej:
1)   naszywki z przodu o wysokości 5 cm z napisem „RATOWNIK”;
2)   nadruku na plecach o wysokości 15 cm z napisem „RATOWNIK”;
3)   naszywki z nazwą jednostki współpracującej z systemem.

Cytat: Art. 15 ust. 2
Jednostkami współpracującymi z systemem mogą być społeczne organizacje ratownicze, które, w ramach swoich zadań ustawowych lub statutowych, są obowiązane do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, jeżeli zostaną wpisane do rejestru jednostek współpracujących z systemem.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Strażak a symbol Państwowe Ratownictwo Medyczne.
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 09, 2014, 21:50:14 »
uwaga, jesli nie jestes jednostką współpracującą z systemem nie mozesz nosic naszywki z nazwą swojego stowarzyszenia! tak samo jaki  nie mozesz nosic naszywki ratownik no bo nie ratujesz, ratuje sie tylko w  ramach o wielkiego "systemu" :)

a naszyj sobie co chcesz, jak ci prezes pozwoli. nas w zrmach malo to obchodzi :)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline 91daro91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Strażak a symbol Państwowe Ratownictwo Medyczne.
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 09, 2014, 23:08:52 »
Moja jednostka jest w KSRG (Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy) i współpracujemy z systemem PRM. Chodzi mi o to czy mogę mieć naszywkę z napisem Ratownik Medyczny, mimo to że, wiem że zarówno ja mimo tego że jestem po szkole medycznej i mam zawód RM jak i reszta kolegów po KPP w OSP działamy właśnie w ramach KPP.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Strażak a symbol Państwowe Ratownictwo Medyczne.
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 10, 2014, 00:01:10 »
Moja jednostka jest w KSRG (Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy) i współpracujemy z systemem PRM. Chodzi mi o to czy mogę mieć naszywkę z napisem Ratownik Medyczny, mimo to że, wiem że zarówno ja mimo tego że jestem po szkole medycznej i mam zawód RM jak i reszta kolegów po KPP w OSP działamy właśnie w ramach KPP.

Dwa posty wyżej zacytowałem powiązane ze sobą artykuły... Nie ma tam wspomniane o żadnych wyjątkach, żadnych odstępstwach etc. - więc czego nie rozumiesz?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Strażak a symbol Państwowe Ratownictwo Medyczne.
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 10, 2014, 10:35:51 »
Cytuj
§ 6.
Ratownicy z jednostek współpracujących z systemem, o których mowa w art. 15 ust. 2 ustawy, są oznakowani poprzez umieszczenie na odzieży zewnętrznej:
1)   naszywki z przodu o wysokości 5 cm z napisem „RATOWNIK”;
2)   nadruku na plecach o wysokości 15 cm z napisem „RATOWNIK”;
3)   naszywki z nazwą jednostki współpracującej z systemem.

Cytat: Art. 15 ust. 2
Jednostkami współpracującymi z systemem mogą być społeczne organizacje ratownicze, które, w ramach swoich zadań ustawowych lub statutowych, są obowiązane do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, jeżeli zostaną wpisane do rejestru jednostek współpracujących z systemem.

No to trochę prowokacyjnie odwracając pytanie - czy strażak po KPP (spełniający wszystkie wymagania określone przepisami) z jednostki wpisanej do rejestru Jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego (PSP też funkcjonuje jako jednostka współpracująca z PRM, prawda?) powinien mieć na mundurze na plecach naszywki "STRAŻ" i"RATOWNIK"?

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Strażak a symbol Państwowe Ratownictwo Medyczne.
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 27, 2015, 16:39:20 »
Witam.
Powiem tak. W Straży Pożarnej są dwa światy a niby jeden. PSP i OSP lecz musimy współpracować i to nie tylko ze sobą tylko jeszcze z systemem PRM.
PSP-nie możemy mieć żadnych naszywek. W OSP można mieć co uchwali zarząd - jest dowolność. Wszyscy w PSP i OSP przechodzą kurs kwalifikowanej pomocy medycznej - kpp i nazywają się w ustawie o ratownictwie medycznym z 2006 - ratownikami. Ratownik medyczny to osoba umundurowana w czerwony uniform z logiem PRM - to co można sobie przykleić to lekarz systemu, pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny. Ratownik medyczny to osoba, która otrzymała tytuł zawodowy ratownika medycznego i może go jak narazie wykonywać w jednostkach systemu czyli SOR i ZRM.
Moja rada. Jeśli chcecie profesjonalnie podejść do tematu samo KSRG mówi o tym, że jesteście ratownikami a jeśli chodzi o zabezpieczenia to ja mam kamizelkę pomarańczową i naszyłem sobie rzepy do których doczepiam z UPSa napis STRAŻ. Oczywiście jak narazie wg zaleceń KG nie wykonuje w ramach kpp więcej niż mogę choć umiem. Można lecz do tego trzeba się dobrze zabezpieczyć.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Strażak a symbol Państwowe Ratownictwo Medyczne.
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 28, 2015, 09:40:48 »
Zawsze można tak ;)



[załącznik usunięty przez administratora]