Autor Wątek: Wskrzeszanie komendantów na nowo.  (Przeczytany 39980 razy)

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 07, 2008, 17:47:42 »
Cytuj
Zmiana na stanowisku Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej
1 kwietnia 2008 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na podst. art. 12 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2006 r. Nr 96, poz. 667, ze zm.) odwołał bryg. mgr. inż. Mirosława Gugała ze stanowiska Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu. Jednocześnie dn. 2 kwietnia br. na stanowisko to powołany został st. bryg. mgr inż. Wojciech Mendelak.
Uroczyste przekazanie obowiązków odbyło się dnia 7.04.2008 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.
Uroczystość uświetnili swą obecnością:
- Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wiesław Leśniakiewicz,
- Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia Komendy Głównej PSP bryg. Tomasz Zając,
- Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek,
- Przedstawiciele służb mundurowych, samorządów i instytucji współpracujących z Państwową Strażą Pożarną na terenie Wielkopolski.
St. bryg. mgr inż. Wojciech Mendelak
Ur. 22 kwietnia 1957 r. w Turku
Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął dnia 1 sierpnia 1976 r., jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu szkoły 1 sierpnia 1978 r. podjął pracę w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Koninie na stanowisku młodszego inspektora. Z dniem 1 października 1982 r. przeniesiony służbowo do Komendy Rejonowej Straży Pożarnych w Koninie gdzie zajmował kolejne wyższe stanowiska służbowe: dowódcy oddziału, zastępcy komendanta. Dnia 1 kwietnia 1986 r. ze względu na wyróżniające się wyniki pracy i predyspozycje dowódcze st. bryg. W. Mendelaka przeniesiono do Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Koninie, gdzie zajmował m.in. stanowisko kierownika służb prewencji, kierownika służby operacyjno-szkoleniowej, itp.
W latach 1992 - 1998 był Komendantem Wojewódzkim PSP w Koninie, a po reformie administracyjnej w roku 1999 Zastępcą Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego. Zajmując to stanowisko pozyskał znaczące środki pozabudżetowe, co dało możliwość wyposażenia jednostek Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych w sprzęt specjalistyczny i samochody. St. bryg. W. Mendelak przyczynił się do rozbudowy i modernizacji strażnic na terenie województwa wielkopolskiego. Odnowienie zabytkowego budynku Komendy Wojewódzkiej PSP, budowa strażnic w Poznaniu, Ostrowie Wlkp., Grodzisku Wlkp., Jarocinie, Pile i Pleszewie poświadczają wymownie troskę st. bryg. W. Mendelaka o stan siedzib wielkopolskiej Straży Pożarnej. Znamienne stało się także zaangażowanie w ciągłe pozyskiwanie środków Unii Europejskiej na potrzeby straży zawodowej i druhów OSP.
W okresie od 2007 do 2008 r. był dyrektorem Biura Organizacji i Nadzoru oraz doradcą Komendanta Głównego w KG PSP.
St. bryg W. Mendelak jest członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.
źródło: http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=28833
32 lata służby, SITP i OSP - rok na chorobowym (prawie), a więc wypoczęty -oto nowe (młode?) kadry PSP.
Nawet nie chcę mi się już śmiać!
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."

Offline duch kacper

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 08, 2008, 15:09:22 »
Moja teściowa jest bardzo chora. I to od ponad 3 lat. Nie będę opisywał tej choroby, zresztą tutaj nie na temat zdrowia. W każdym razie ta choroba polega na tym, że co dziennie poznaje wielu nowych znajomych.
Mam prośbę do każdego , co moze przyczynić się do jej uzdrowienia. Może taki stołeczek komendanta wojewódzkiego- chociaż na tydzień- uzdrowi kobiecine i będzie żyła długo i szczęśliwie- nie pomine też- że i emeryturka jej podskoczy- będzie miała na leki.
Żyje już dość długo na tym świecie, ale dopiero teraz spostrzegłem - po co znachorzy, po co medycy- jak wystarczy stołeczek.
Parodia -chorzy powracają aby leczyć zdrowych.
Myślę, że ten temat należy przeniesć na inne łamy prasowe, ponieważ tutaj nie będzie to miało zbytniego odzewu na naszą przyszłość.

Offline ken998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 08, 2008, 15:31:42 »
Czytajac te niusy powiem tak ani powroty ani odejscia nie zmienia tej formacji dopuki nie skonczy sie polityka a ona sie nie skonczy wiec po co strzepienie jezyka. Co do świetokrzyskiego wraca stary były o ktorym mowiono ze ma duze mniemanie o osbie ale za mało przebojowy. On sam teraz jezdził i mowił jaką to mu zrobiono krzywde wysyłajac na emeryture. Teraz wraca bedzie czas na ocenienie jego pracy choc nie skreslam nikogo ale jako 02 tez nic nie pokazał. Ma cos do udowodnienia bo odchodzac sam zwalniał ( niby z polecenia obecnego 01 :mellow: :mellow:) innych a teraz ma podobno robic to samo. Jesli tylko po to ma byc powołany to ta formacja nic nie zyska a straci. I co wazne nie lubi ZZ a wiec moze byc ciekawie. :rolleyes: :rolleyes: -_-

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 08, 2008, 15:37:53 »
Faktycznie -czy tym nie powinni zająć się media , prokuratura , opinia publiczna itp. to wszystko przestaje być już śmieszne  , niedługo kto będzie miał plecy wróci z chorobowej emerytury do pracy tak jak by był na bezpłatnym urlopie , ludzie czy wy już nie macie honoru , dajcie i postawcie na młodych ! a nie pchać sie znowu z talerzem do koryta ?  Nie jestem prorokiem ale przewiduje , że jak się jeden dostał z emerytury  na stołek  to w całej Polsce zjawisko będzie  sie powtarzało nagminnie . Już  zauważyłem zainteresowaniem sie tematem przez strażaków którzy odeszli 5-10 -15 lat temu  .Pozdrawiam i życzę jak najmniej tego zjawiska w waszych JRG

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 08, 2008, 20:40:44 »
Witam. ja jeszcze kilka słow o wielkopolsce. Slawgot zamieścił piękny życiorys nowego komendanta wnikliwie go przeanalizowałem i stwierdzam, że posiada on wiele braków. Szkoda, że nie pisze się wszystkiego. Po tych zmianach kadrowych już chyba nikt nie ma złudzeń co do dalszego rozwoju sytuacji. Nie ma co się dziwić że siega się po ludzi czasów Premiera Leszka millera skoro psl był w koalicji z sld. Smutne to ale prawdziwe. miłego wieczoru.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 09, 2008, 06:44:49 »
Widzę , że proceder przeniósł się do nas od Policji : 57-letni Henryk Rudnik, kojarzony z PSL były zastępca komendanta wojewódzkiego, wraca z emerytury do pracy w policji.
źródełko: http://www.ifp.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=4316&mode=thread&order=0&thold=0

Formalnie 57-letni Henryk Rudnik okazał się najlepszy w konkursie rozstrzygniętym w środę, 2 kwietnia  No jak był najlepszy ? 
Kontrowersje wśród podwładnych Henryka Rudnika budziła też błyskawiczna kariera w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie jego syna Artura  ^_^  no na pewno był najlepszy ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 09, 2008, 09:41:45 »
Z tego co się mówi i słyszy w Wielkopolsce dalsze zmiany będą się toczyć .

Kryterium klucza odwoływania i powoływania  - stopień na pagonach ! Kapitan to trochę mało by być  z-ca KW trzeba więcej belek i gwiazdek na pagonie nosić, a szybki awans to jednak nierozwiązanie .

I może tak trochę w tym racji jest , ale poczekajmy na decyzje to będzie można komentować .

Pozdrawiam MIKO

Offline jrg100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 09, 2008, 11:07:04 »
To co się teraz dzieje u nas  to jest porażka PSP. Były z-ca KW leczył się na głowę po odejściu  ze służby, a teraz miałby kierować świętkrzyską straża pożarną. Nikt się chyba nie spodziewał że będą się działy takie cyrki po dojściu PO i PSL do władzy.Pozdro i powodzenia wszystkim STRAŻAKOM ze ŚWIĘTKRZYSKIEGO. 

Offline volvo12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 09, 2008, 14:26:42 »
Co Wy na to drodzy forumowicze...
...Rzecz działa się niedawno... Słyszałem opowieści, jak to były 02 kg (były vice zz) nieźle namieszał w jednej z kp psp (był tam d-cą jrg) w woj. pomorskim zanim wdrapał się na 02 kg... Otóż, żeby dostać się do kg, to musiał najpierw zostać kp. W związku z tym tak długo drążył (przy pomocy swoich przydupasów z kp i kw), żeby znaleźć jakiegoś haka na ówczesnego młodego kp (notabene młody, ale bardzo zdolny, uczciwy oficer, który postawił tą komendę na nogi!!!) aż dopiął swego... Był 10 m-cy kp i "nagle" awans do kg na 02!!! To dopiero jest uczciwość związkowców... prawda?! Po trupach do celu!!! 
Mam nadzieję, że ten młody były kp jeszcze pokaże na co go stać! Takich ludzi należy wskrzesić!
Czy wiecie o kogo chodzi? Proszę o komentarz do tego zdarzenia.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 09, 2008, 15:32:18 »
Dwie rzeczy:
1.
Cytuj
Nikt się chyba nie spodziewał że będą się działy takie cyrki po dojściu PO i PSL do władzy.

byli tacy, co się spodziewali.

2.
Cytuj
Co Wy na to drodzy forumowicze...
...Rzecz działa się niedawno... Słyszałem opowieści, jak to były 02 kg (były vice zz) nieźle namieszał w jednej z kp psp (był tam d-cą jrg) w woj. pomorskim zanim wdrapał się na 02 kg... Otóż, żeby dostać się do kg, to musiał najpierw zostać kp. W związku z tym tak długo drążył (przy pomocy swoich przydupasów z kp i kw), żeby znaleźć jakiegoś haka na ówczesnego młodego kp (notabene młody, ale bardzo zdolny, uczciwy oficer, który postawił tą komendę na nogi!!!) aż dopiął swego... Był 10 m-cy kp i "nagle" awans do kg na 02!!! To dopiero jest uczciwość związkowców... prawda?! Po trupach do celu!!!
Mam nadzieję, że ten młody były kp jeszcze pokaże na co go stać! Takich ludzi należy wskrzesić!
Czy wiecie o kogo chodzi? Proszę o komentarz do tego zdarzenia.

Napisałeś półprawdę, a w zasadzie gówno prawdę. Po pierwsze napisz może ile ten "zdolny komendant miał latek służby gdy został KP, coś ok. 1/2 wymaganego stażu na stanowisko KP (to już nie cud, to jawny przekręt)
Po drugie Z jego mądrością, i zdolnościami coś nie tak, skoro dał się wmanewrować w takie gierki. Znam wielu naprawdę zdolnych oficerów, niektórzy po 2 latach służby nie pchają się nawet na dowódcę zmiany, bo wiedzą, że to odpowiedzialne stanowisko, wymagające doświadczenia. Inni zaś bez skrupułów zostają KP i nawet nie zauważają, że ktoś nimi gra.

A tak poza konkursem: Panie były KP w Chojnicach, czy Pański obecny komendant wie czym zajmuje się Pan w tej chwili w PSK? Może zamiast wychwalać swoje zalety na forum warto poznać topografię powiatu?

Offline volvo12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 09, 2008, 19:11:41 »
Napisałeś półprawdę, a w zasadzie gówno prawdę. Po pierwsze napisz może ile ten "zdolny komendant miał latek służby gdy został KP, coś ok. 1/2 wymaganego stażu na stanowisko KP (to już nie cud, to jawny przekręt)
Po drugie Z jego mądrością, i zdolnościami coś nie tak, skoro dał się wmanewrować w takie gierki. Znam wielu naprawdę zdolnych oficerów, niektórzy po 2 latach służby nie pchają się nawet na dowódcę zmiany, bo wiedzą, że to odpowiedzialne stanowisko, wymagające doświadczenia. Inni zaś bez skrupułów zostają KP i nawet nie zauważają, że ktoś nimi gra.

A tak poza konkursem: Panie były KP w Chojnicach, czy Pański obecny komendant wie czym zajmuje się Pan w tej chwili w PSK? Może zamiast wychwalać swoje zalety na forum warto poznać topografię powiatu?

Poza konkursem: 1'. Sam_go jesteś niedoinformowany przez Józia Sz. :)  Z tego co się orientuję, to ten młody KP jest obecnie d-cą zmiany.
2'. Niekiedy warto postawić na młodego oficera, nie mającego wymaganego stażu... lecz mającego głowę na karku, niż stawiać na osoby cynicznie wspinające się (na plecach związkowców i nie tylko...) na "salony" KG i SGSP...
3'. Podobno obecny komendant jest zajęty pilnowaniem swojego stołka..., gdyż jest z nadania Józia Sz. , a czasy się zmieniają :)
4'. Działaczu "S" (więcej pokory) - właśnie takie gierki są waszym znakiem firmowym!
Pozdrawiam

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 09, 2008, 20:49:43 »
Pomimo, że zapraszałeś do komentarza przedstawionej przez Ciebie sytuacji, mój post nie miał charakteru komentarza. Zwróciłem się tylko o uzupełnienie pewnych informacji, o których (zapewne przez roztargnienie, bo chyba nie ze złej woli) raczyłeś nie wspomnieć.
To miło, że wspomniany przez Ciebie strażak zyskał już staż wymagany na stanowisku d-cy zmiany. Kolejność co najmniej dziwna, nawet jak na polskie warunki.
Z tym stawianiem na młodość to trochę pojechałeś, zwłaszcza w kontekście obecnych zmian kadrowych w PSP.
Co do pokory, to trudno mi się odnieść, bo albo jest się pokornym, albo jest się działaczem związkowym ( przynajmniej ja tak to widzę). Jeżeli ikoną pokory miał być przedstawiony przez Ciebie przypadek, to wybacz, ale chyba nadajemy na różnych falach.

Naprawdę nic nie mam do młodego oficera, który dał się wpuścić w maliny, ale to co Ty teraz wypisujesz, robi tylko krzywdę chłopakowi.

PS.To napisz proszę ile lat stażu miał ten KP?


Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 09, 2008, 22:10:28 »
A ja uważam  , że jest to robione aby zwiększyli sobie emerytury -poszli na emkę w złym okresie tak zwanym płatnym a teraz pensja nie jednego aspiranta przewyższa emke nie jednego brygadiera . Czy jest (skrzesanie) to zgodne z prawem ? Czy zwykły strażak który odszedł na emeryturę(w złym okresie dla siebie) będzie mógł wrócić do pracy  (cofnij do służby). -nie ma takiej możliwości  :angry:
No właśnie kiedyś mój koleś aspirant chciał wrócić z emki po kilku latach do służby to "nie można było", a teraz można -to co się dzieje, może zmiana jakaś przepisów ^_^. A może niżsi rangą już też  mogą wracać (zawsze emka będzie większa  -_-)- to by była jazda :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2008, 22:17:25 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 10, 2008, 09:14:06 »
Czyśby Matrix reaktywacja we Wrześni? Nowy KW rozpocząl urzedowanie od "czystek" od propozycji jaka złozył komendantowi we Wrześni. I zahuczało w powiecie !!!!!!!! Za komendantem dzielnie staneli strazacy, którzy wstawili sie mocna grupa kilkudziesięcioosobowa u władz powiatuw proteście przed odwołaniem swojego komendanta.Pikanterii dodaje fakt, ze w jednostce tej nie ma zwiazków zawodowych i życzyc wypadało by każdemu komendantowi by miał takie wsparcie. Zapowiada sie ciekawie. Chodza słuchy, ze ma ma odrodzić sie jak Feniks satry komendant z ponad 30 letmim stazem i mocno osłabiony. Ozdrowiec ma 17 kwietnia. Wypisz wymaluj jak z Matrixa braci wachowakich. poczekamy , zobaczymy!ciekawie co na to kierownictwo słuzbowe i resortowe. Idzie młodość!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 10, 2008, 09:27:57 »
Chciałoby się rzec: "A nie mówiłem?"

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 10, 2008, 12:42:39 »
Za komendantem dzielnie staneli strazacy, którzy wstawili sie mocna grupa kilkudziesięcioosobowa u władz powiatuw proteście przed odwołaniem swojego komendanta.Pikanterii dodaje fakt, ze w jednostce tej nie ma zwiazków zawodowych i życzyc wypadało by każdemu komendantowi by miał takie wsparcie. Zapowiada sie ciekawie.

No właśnie zastanawiam się jak to jest przypadku  , kiedy załoga (jrg) , ZZ są przeciwne powołaniu nowego komendanta na stanowisko 01 , Czy w takim przypadku nie lepiej jest przenieś jednego człowieka do innej jednostki (żeby tam sobie był 01) czy przenieś całe Jrg co wydaje się nie możliwe  . Jak to sie ma w praktyce ,bo widzę u kolegi że głos załogi jest ważny tylko ciekawy jestem efektu .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline ken998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 10, 2008, 15:22:32 »
Cos wam powiem co do poparcia: w jednej z KP w świetokrzyskim pewien komendant miał poparcie podobno całej załogi nawet podobno dwoch zwiazków zawodowych a i tak go wylali i co jest smieszne wylali go na polecenie trzeciego zwiazku ktorego w tej komendzie nie było czyli NSZZ Solidarnosc.Tak że w tej Wrzesni zycze powodzenia ale jak maja go wylac to i tak to zrobia. Ten w swietokrzyskim miał tez podobno popracie starosty i to bardzo mocne i to tez nic nie dało. Tak ze to samo życie. Dlatego kolegów strażaków przestrzegam ze takie akcje cos moga dac :mellow: :mellow: :rolleyes:

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 10, 2008, 15:49:27 »
Podobno nowy 01 Wlkp. ma zgodę na wymianę 3 komendantów . No i chyba jednego swojego Z-ca bo się nigdy nie darzyli podobno sympatią .

Więc zobaczymy , ale Roberta chłopakom z Wrześni pewnie szkoda bo to dusza człowiek .

Pozdrawiam MIKO 

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 10, 2008, 16:13:20 »
A i w szkołach sie rusza. Chyba jednak obejdzie się bez "wskrzeszeń" i wejdzie "nowe". Ciekawe, czy lepsze...

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 10, 2008, 16:57:42 »
A i w szkołach sie rusza. Chyba jednak obejdzie się bez "wskrzeszeń" i wejdzie "nowe". Ciekawe, czy lepsze...

W których?????

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 10, 2008, 17:35:49 »
Blacha może więcej coś napiszesz bo ja też jestm tego berdzo ciekaw.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline skdz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 10, 2008, 21:28:48 »
...każdy szef dobiera sobie zastępców i nie ma sie co dziwić, że będą zmiany - poprzedni KW wlkp tez sobie dobierał swoich kolegów bez kwalifikacji na komendantów bratając się nawet z SLD 

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 10, 2008, 21:53:22 »
Bez zbędnego wdawania się w szczegóły , czasem się zastanawiam czy to było dobieranie czy wskazywanie czynami kto tu rządzi i zobaczcie jaką mam władzę .

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 11, 2008, 01:28:54 »
jak donosza "wiewiorki" - bedzi kilka innych zmain reaktywacyjnych! 5 oprócz wielkopolski w najblizszym czasie - jeziora, sukiennice, ziemie odzyskane(połud-zach), ojczyzna koziołka matołka! Poczekamy zobaczymy... reaktywacja braci wachowskich w matrix-ie rozpoczeta! nie chce byc złym prorokiem ale pozytku z tego nie będzie, opócz paru imprez!

Offline slawgot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Wskrzeszanie komendantów na nowo.
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 11, 2008, 01:53:12 »
Każda nowa władza ma prawo do zmian - i nie o negacje tego prawa chodzi - a tylko i wyłącznie o jakość tych zmian. Oczywiście "nowy" KW w WLKP może sobie dobrać swoich ludzi - tylko błagam nie piszcie "że do pracy" skoro sięga po swój rocznik. Bardzo chciałbym zobaczyć ze stażem 32-letnim pracujących Komendantów. Wystarczy zresztą popatrzeć "jak harują" obecnie nowi w KG. Nie mam nic do 32 i wiecej letnich "stażystów" - ale nie czarujmy się - oni przychodzą tylko po kasę - i to kasę głównie dla siebie. A przy okazji jeszcze pare "bankietów" "otwarcia strażnic" i "przekazania samochodów" zaliczą. A PSP "przy ich milczącej zgodzie" toczy się do niebytu. I nie potrzeba krzyków - że "poprzednicy też wymieniali - i to na gorszych niż byli - zawsze znajdzie się wyjątek - który potwierdzi regułę. Ale tak źle jak teraz - to już dawno nie było. I mówię ogólnie - o przyszłości PSP. Mam nieodparte wrażenie - jakby "ktoś" skazał tę formację na "zagładę" - i wszelkie zmiany personalne - głównie jeśli chodzi o "jakość" kandydatów -  mają ten proces przyśpieszyć. To nie są, nie były i nie będą "konie" - które ciągną. Owszem "ciągną" ale tylko do siebie. A dla wszystkich zakochanych w "przemianach" "powrotach" i "odnowie" - Irlandię w straży pożarnej  - bardzo łatwo zbudować - tam jednostka zawodowa jest tylko w stolicy kraju.
"Nie bójcie się przyjaciół. Przyjaciele mogą was tylko zdradzić. Nie bójcie się wrogów. Wrogowie mogą was tylko zabić. Bójcie się ludzi obojętnych. Oni nie zdradzają ani nie zabijają, ale to za ich milczącą zgodą dzieje się zdrada i zabijanie."