Autor Wątek: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP  (Przeczytany 1512166 razy)

hammer.m

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #550 dnia: Czerwiec 25, 2010, 11:54:34 »
ey ey ey . w takim razie powinni w nawiasie podać stopień utlenienia manganu , ponieważ na KMnO4 również mówi się "manganian potasu" .

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #551 dnia: Czerwiec 25, 2010, 12:08:00 »
o prosze kolejne ciekawe zadanko.

25 z chemii 2005 rok .   u mnie jest poprawna odpowiedź D, prawo zachowania pierwiastka i prawo zachowania ładunku. 

kto mi poda prawo zachowania pierwiastka ?  :D

prawo zachowania pierwiastka to to że jak masz np Wodór w substratach to nie może go zabraknąć w produktach musi on tam być. Odnosi się to do wszystkich pierwiastków. Nie wiem czy jasno to wyraziłem ;]

h^

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #552 dnia: Czerwiec 25, 2010, 12:18:51 »
Rozwiązaliście zad 15 z 2008 roku (fizyka) ?

hammer.m

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #553 dnia: Czerwiec 25, 2010, 12:24:00 »
Rozwiązaliście zad 15 z 2008 roku (fizyka) ?

napisałem już do kujonki koleżanki żeby to rozwiązała ale poszła do fryzjera, po południu wrzucę :)

hammer.m

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #554 dnia: Czerwiec 25, 2010, 12:25:31 »
o prosze kolejne ciekawe zadanko.

25 z chemii 2005 rok .   u mnie jest poprawna odpowiedź D, prawo zachowania pierwiastka i prawo zachowania ładunku. 

kto mi poda prawo zachowania pierwiastka ?  :D

prawo zachowania pierwiastka to to że jak masz np Wodór w substratach to nie może go zabraknąć w produktach musi on tam być. Odnosi się to do wszystkich pierwiastków. Nie wiem czy jasno to wyraziłem ;]

LOL ! takie prawo w ogóle nie istnieje, skąd to wziąłeś ?

Offline RadziuPSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
  • CSPSP
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwiec 25, 2010, 12:33:53 »
Michał sprawdź poczte, a co do tego zadania 23 jeszcze to tam wyraźnie pisze NADmanganian VII Potasu, czyli K2MnO4...

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwiec 25, 2010, 12:41:07 »
Mam do Was pytanie odnośnie zadania 13 z 2006 roku. Robie na wszystkie możliwe sposoby i nie wychodzi mi to 0,5 m/s :huh: Reszta tego typu zadan mi wychodzila bez najmniejszego problemu, a tu mam problem. Moze ktos to rozwiazac?

h^

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwiec 25, 2010, 12:47:24 »
m1*V1-m2*V2=(m1+m2)V3
Zrobiłem teraz to zadanie i dobrze mi wyszło. zakładam ze zamiast "-" w pierwszej czesci miałes "+" i stąd twój błąd.

Offline ryzioq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwiec 25, 2010, 13:00:02 »
Wiecie może ile pytań powtórzyło się w teście z zeszłego roku w porównaniu z poprzednimi latami?

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwiec 25, 2010, 13:06:08 »
Nie liczylem dokladnie ale kolo 15 mniej wiecej bylo takich samych. Z reszta mozna to sprawdzic...wszystkie testy sa dostepne -_-
Mam jeszcze jedna prośbe, żeby ktoś wrzucił odpowiedzi z 2007 roku. Wiem, że są na 2 czy 3 stronie tematu ale wydaja mi sie bardzo podejrzane :huh:

hammer.m

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwiec 25, 2010, 13:23:19 »
sa umieszczone na 28 stronie, ale nie korzystaj z nich bo są źle porobione całkiem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2010, 23:34:28 wysłana przez hammer.m »

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwiec 25, 2010, 17:29:54 »
sa umieszczone na 27 stronie, ale nie korzystaj z nich bo są źle porobione całkiem.
Kolego, a ktore te odp sa az tak calkiem zle porobione? bp wg mnie niemal wszystkie sa ok. Prosze o odpowiedz

Offline predato_r

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #562 dnia: Czerwiec 25, 2010, 17:57:33 »
Panowie kto wie czemu w zadaniu 16 z fizyki rok 2004 jest od D?? w kluczu odpowiedzi... :gwiazdki:

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #563 dnia: Czerwiec 25, 2010, 18:17:30 »
gustav co do Twoich odpowiedzi z chemii to w wiekszosci sie zgadzam moze 2 bym inaczej dal a z fizy to robilem podbnie jak Ty nie mam az takiej wiedzy aby sie wypowiadac;P


predato tam sa wszystkie poprawne odpowiedzi ale D tez jest dobra bo wraz ze wzrostem temp wzrasta opor przewodnika
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2010, 23:41:16 wysłana przez robn »

hammer.m

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #564 dnia: Czerwiec 25, 2010, 21:14:46 »
sa umieszczone na 27 stronie, ale nie korzystaj z nich bo są źle porobione całkiem.
Kolego, a ktore te odp sa az tak calkiem zle porobione? bp wg mnie niemal wszystkie sa ok. Prosze o odpowiedz

niemal wszystkie jak powiedziałeś :)  niemal=prawie a prawie robi wielką różnicę. fizy nie kumam za bardzo, a są 3 zadania źle które ja , laik-umiem zrobić. reszta nie wiem. z chemii już patrze...daj mi chwilkę :)

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #565 dnia: Czerwiec 25, 2010, 21:23:49 »
sory kolego nie widzialem
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2010, 21:44:10 wysłana przez hubert17 »

hammer.m

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #566 dnia: Czerwiec 25, 2010, 21:50:35 »
Cytuj
sa umieszczone na 27 stronie, ale nie korzystaj z nich bo są źle porobione całkiem.

od razu sie poprawiłem wiec to Ty czytaj uwaznie :)

sa umieszczone na 27 stronie, ale nie korzystaj z nich bo są źle porobione całkiem.
Kolego, a ktore te odp sa az tak calkiem zle porobione? bp wg mnie niemal wszystkie sa ok. Prosze o odpowiedz

zadanie 2 , fiza , 2007.  zasada zachowania pędu:
 
p1=p2    p1=m1*V1    ==>  m1V1=m2V2 ==> 1000kg*V1=2kg*(500m/s*cos60)
            p2= m2*V2                                   => 1000V1=500 => V1=0,5m/s.

zadanie 12. nie jestem pewien ale po podstawieniu do wzoru na okres wahadła matematycznego jak byk wychodzi cztery razy mniejsze a nie dwa.

zadanie 5. 1 kWh = 1000 W * 3600 s = 3 600 000 J   (liczysz w jednostkach układu SI)

zadanie 24. ultradźwięki mają większą częstotliwość od dźwięków słyszalnych.

cytuje z wikipedii: Ultradźwięki to fale dźwiękowe, których częstotliwość jest zbyt wysoka, aby usłyszał  je człowiek. Za górną granicę słyszalnych częstotliwości uważa się wartość około 16 lub nawet (u ludzi bardzo młodych) 20 kHz, choć dla wielu osób granica ta jest znacznie niższa. Niektóre zwierzęta mogą emitować i słyszeć ultradźwięki, np. pies, szczur, delfin, wieloryb, chomik  czy nietoperz.

zadanie 25.  stan w którym jedna substancja znajduje się w trzech stanach skupienia na raz nazywa się punktem potrójnym, jest układ jednoskładnikowy, trójfazowy - faza ciekła, stała i gazowa.

zaraz chemie zobaczę. 

okej, chemia jest w 100 % dobrze. za chemie zwracam honor a fize wyjasnilem wyżej. pozdro
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2010, 23:53:01 wysłana przez hammer.m »

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #567 dnia: Czerwiec 25, 2010, 22:22:38 »
Cytuj
zadanie 12. nie jestem pewien ale po podstawieniu do wzoru na okres wahadła matematycznego jak byk wychodzi cztery razy mniejsze a nie dwa.

nie wiem czy dobrze ten wzór wyprowadziłem ale wyszło coś takiego:

f=1/2pi pierwiastek l/g

jako, że l jest pod pierwiastkiem i jest w mianowniku to  to długość będzie odwrotnie proporcjonalna do częstotliwości. i jak długość rośnie 4 razy to częstotliwość maleje 2 razy.
Ale mówie, że nie wiem czy dobrze to rozumiem  :huh:

Offline klakierek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #568 dnia: Czerwiec 25, 2010, 22:26:24 »
ja takie zadania robię podstawiając konkretne liczby i wtedy zawsze wychodzi ;)

hammer.m

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #569 dnia: Czerwiec 25, 2010, 23:23:45 »
ja takie zadania robię podstawiając konkretne liczby i wtedy zawsze wychodzi ;)

dokladnie tak jak mówisz , tylko wzór trzeba znać ;p

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #570 dnia: Czerwiec 25, 2010, 23:28:02 »
sa umieszczone na 27 stronie, ale nie korzystaj z nich bo są źle porobione całkiem.

Ey Ey, nie wprowadzaj go w błąd. Józiu chce odpowiedzi do roku 2007 a na 27 stronie tematu są odpowiedzi do roku 2009 a nie jak według Twojej wypowiedzi do roku 2007. Pozatym jestem przekonany, że są niemal wszytskie dobrze zrobione.

hammer.m

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #571 dnia: Czerwiec 25, 2010, 23:30:20 »
Cytuj
zadanie 12. nie jestem pewien ale po podstawieniu do wzoru na okres wahadła matematycznego jak byk wychodzi cztery razy mniejsze a nie dwa.

nie wiem czy dobrze ten wzór wyprowadziłem ale wyszło coś takiego:

f=1/2pi pierwiastek l/g

okej , wyszło teraz. dobrze podstawiłem dobrze obliczyłem ale źle odczytałem :D

jako, że l jest pod pierwiastkiem i jest w mianowniku to  to długość będzie odwrotnie proporcjonalna do częstotliwości. i jak długość rośnie 4 razy to częstotliwość maleje 2 razy.
Ale mówie, że nie wiem czy dobrze to rozumiem  :huh:

okej , wyszło teraz. dobrze podstawiłem dobrze obliczyłem ale źle odczytałem :D

   
Cytuj
Nie liczylem dokladnie ale kolo 15 mniej wiecej bylo takich samych. Z reszta mozna to sprawdzic...wszystkie testy sa dostepne -_-
    Mam jeszcze jedna prośbe, żeby ktoś wrzucił odpowiedzi z 2007 roku. Wiem, że są na 2 czy 3 stronie tematu ale wydaja mi sie bardzo podejrzane :huh:

kolego to Ty czytaj uważnie. chciał z 2007 roku, jasne? :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2010, 23:43:00 wysłana przez robn »

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #572 dnia: Czerwiec 25, 2010, 23:33:06 »
Przeccież mówie o tym :) Ty mu zasugerowałeś w swoim poście, że do 2007 roku są na stronie nr 27

Józiu:
Cytuj
Mam jeszcze jedna prośbe, żeby ktoś wrzucił odpowiedzi z 2007 roku.

hammer:
Cytuj
sa umieszczone na 27 stronie, ale nie korzystaj z nich bo są źle porobione całkiem.

Edit:
Jak w prawo?  :gwiazdki:  :szalony: hehe, nie czaje działania forum ale wydaje mi się, że wszystko zostaje na swoim miejscu :P
Wogóle to myśle, że przed nami większe zmartwienia są  :straz: dlatego proponuje dać już temu spokój :piwo:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2010, 23:39:17 wysłana przez Gustav »

hammer.m

  • Gość
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #573 dnia: Czerwiec 25, 2010, 23:39:44 »
Przeccież mówie o tym :) Ty mu zasugerowałeś w swoim poście, że do 2007 roku są na stronie nr 27

Józiu:
Cytuj
Mam jeszcze jedna prośbe, żeby ktoś wrzucił odpowiedzi z 2007 roku.

hammer:
Cytuj
sa umieszczone na 27 stronie, ale nie korzystaj z nich bo są źle porobione całkiem.

Jak w prawo?  :gwiazdki:  :szalony: hehe, nie czaje działania forum ale wydaje mi się, że wszystko zostaje na swoim miejscu :P
Wogóle to myśle, że przed nami większe zmartwienia są  :straz:

nie no ja tak sądzę, że jak teraz naspamujemy kolejna stronę off-topicowego shitu, to to co teraz jest na 30 stronie, bedzie na 31 , a nasz spam wejdzie na pierwszą, w tym sensie, i przesunie się wszystko w prawo, o jedną stronę do góry, dobrze myśle? :D:D

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Testy do SAPSP, CSPSP (fizyka i chemia) oraz do SGSP
« Odpowiedź #574 dnia: Czerwiec 26, 2010, 12:54:48 »
1)To jeszcze raz: gdzie znajde poprawne odpowiedzi do roku 2007?

2) Prosze o rozwiazanie zadan: 4,6,15 z roku 2005 i 3 z 2000 (wszystkie z fizyki)

Z góry wielkie dzieki -_-