Pożarnictwo > Ratownictwo chemiczne

pytanie o środki ochrony osobistej przed subst. chemicznymi

(1/2) > >>

olafk:
Witam, mam do napisania pracę na przedmiot "metody i techniki zwalczania zagrożeń" temat pracy "środki ochrony osobistej przed substancjami chemicznymi w straży pożarnej", przeszukując internet - wszelkiego rodzaju strony związane ze strażą pożarną natrafiłem na to forum. Dlatego mam prośbę, może któryś z użytkowników ma jakieś szczegółowe informacje o rodzajach środków ochrony osobistej, ich właściwościach itp. albo mógłbym zostać chociaż nakierowany w jakich książkach, czasopismach tematycznych, lub stronach internetowych mógłbym znaleźć takie informacje?

Jeżeli zamieściłem temat w nieodpowiednim miejscu to proszę administratora o przeniesienie, ten dział wydawał mi się odpowiedni.

robert28:
Myślę że dobrze trafiłeś zaglądając na to forum. Sądzę że najważniejszym środkiem ochrony osobistej będzie ubranie gazoszczelne które w pełni izoluje nas przed różnymi substancjami a więc zapewnia pełną ochronę. Są różne rodzaje tego sprzętu i wykonane z różnych materiałów. Pisanie tych wszystkich informacji trwałoby przynajmniej do wieczora. Proponuje poszperać na stronach producentów tego sprzętu np . Trellborg produkuje bardzo dobre Trellchem VPS  , kolejni producenci to Auer oraz Drager. Odsyłam również na strony firm sprzedających powyższy asortyment jak również inne środki ochronny osobistej np firma Prof-Beh ma w swojej ofercie kwaso i ługoodporne. Proponuję zajrzeć na stronę SA PSP w Poznaniu gdzie mają książki o podobnej tematyce. Wiele informacji znajdziesz w katalogu lub na stronie http://www.deltaservice.com.pl/ .
Jak coś to pisz jeszcze. :mellow:

olafk:
dziękuję za pomoc, przydadzą mi sie informacje o produktach tych firm. Będę jeszcze musiał rozejrzeć się za kilkoma książkami wydanymi przez SA PSP, tylko tu tkwi problem, przeglądając katolog Biblioteki Śląskiej oraz Politechniki Śląskiej nie znalazłem ich tam, jest tylko jedna ksiązka "Ratownictwo chemiczne / Stanisław K. Jałoszyński. T. 2. - Gdańsk : Ekos, 1990" więc wątpię aby w innych mniejszych bibliotekach w moim regionie były. Natomiast zamawiać 4 książki, każda po około 25zł to też raczej mija sie z celem biorąc pod uwagę, że to tylko praca zaliczeniowa. Orientujesz się może czy gdzieś można znaleźć je w wersji elektronicznej? pozostaje mi jeszcze dowiedzieć się w Komendzie Straży Pożarnej w moim mieście ewentualnie czy nie mają przypadkiem tych książek :) choć w to wątpię.

MIKO:
Podejrzewam, że prawie w każdej Jednostce Ratowniczo Gaśniczej znajdzie się część tych książek, Popytaj koledzy pewnie pomogą .

Pozdrawiam MIKO

woj-tek1:
 dziwne, bo powinno sie to nazywać "Środki ochrony indywidualnej", a osobisty to jest  EKWIPUNEK. Powiedz promotorowi. Ten temat jest coś pokręcony i sugeruje, że strażak ma jakieś swoje środki ochronne - prywatne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej